Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
Truba
Posts: 81751
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22376 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Truba »

Glagol povratiti
:roll:

Partizani su 42 puta povracali Rogaticu :roll:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#22377 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by tranquil »

Truba wrote: 07/01/2023 10:11 Od indokine do giblatara kad se sakupe i nagrnu to je svjetski rat
Plus nasa dijaspora kad krenu slati mailove i ostavljati toksicne komentare
To je sukob sirih razmjera
:lol:

Baš tako :D ni nismo (svi mi, ne samo dijaspora) za nešto drugo, nego samo za davanje podrške, i mlaćenje gloginja tuđim kurcem :D kao dokaz prilažem ovu temu

Što bi rekla jedna osoba koju poznajem, "jadan Mevlid, sam na Ameriku krenuo, niko da mu pomogne" :lol:
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#22378 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by broj dva »

Izrael = republika srbska bliskog istoka. Na kostima i na etnickom ćišćenju napravljen.
I opet bolji od skoro bilo koje druge bliskoistočne države.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18292
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#22379 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

Avis wrote: 06/01/2023 19:41
Truba wrote: 06/01/2023 15:09 Mislis da ce muslimani moci prijeci preko rusenja dzamije iznad zida placa?
Image
Nece muslimani ovakvi kakvi jesu danas nista posebno uciniti povodom rusenja dzamije iznad zida placa,osim kuknjave, halabuke, iste reakcije ce biti kao kod krscana, sto je Erdogan Aja Sofiju opet pretvorio u dzamiju. Muslimani su razjedinjeni u hiljade sekti i kao takvi nisu prijetnja Izraelu.
A treci svjetski rat ce izazvati upravo oni. Treci svjetski rat ne zeli ni NATO, ni Rusija, ni Evropa, ni Amerika, ali Izrael ga zeli i to je jedan od uvjeta da bi im dosao obecani mesija. Mossad je majstor u laznim zastavama,dovoljno je samo da ispale jednu raketu na Moskvu ili Brisel i kazu da su to ucinili Ameri ili Rusi.
I kad se oni poubijaju, eto opet zlatnog doba Izraela iz vremena kralja Solomona.
Njima treba to prorocanstvo iz Talmuda da se ispuni, to prorocanstvo o trecem svjetskom ratu.
Opet Salik citatima protiv Jevreja. I opet ne protiv drzave Izrael, nego protiv cijele religije…
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#22380 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »

@GandalfSivi On je više protiv sunita, ali eto...
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#22381 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Avis »

Image

Izrael je zemlja aparthejda!
Juznoafricka republika je zbog aparthejda bila pod sankcijama 25 godina, od 1960 do 1985 godina. No, sankcija za Izrael nema. Juznoafrickoj republici su bile nametnute sankcije i na sportske aktivnosti, no takvih sankcija za Izrael nema, stavise, Izrael je u sportu pripojen Evropi, iako geografski pripada Aziji.
Sankcija za Izrael nema, iako Izrael ne samo da ima apartheid, vec cini i genocid, etnicko ciscenje, otimanje imovine...
Imamo sankcije Venecueli koja nema aparthejd. al, za genocidni Izrael koji preko 70 godina tlaci Palestince nema sankcija. To, kao i primjer JAR, govori koliko su Amerika i Zapad licemjerni.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#22382 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by JohnnyS »

Pink Floyd vazda smor bio... Bez teških droga to se ne da slušati
User avatar
Truba
Posts: 81751
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22383 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Truba »

https://tribun.hr/izrael-odlucio-zabran ... terorizam/

izrael-odlucio-zabraniti-javno-isticanje-palestinskih-zastava-jer-navodno-poticu-terorizam/

“Nezamislivo je da će prekršitelji zakona mahati terorističkim zastavama i poticati terorizam”, rekao je Ben-Gvir u nedjelju navečer u izjavi koju citira Jerusalem Post. “Izdao sam upute za uklanjanje zastava koje podržavaju terorizam iz javnog prostora i zaustavljanje huškanja protiv države Izrael.”
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#22384 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »

Truba wrote: 10/01/2023 09:56 https://tribun.hr/izrael-odlucio-zabran ... terorizam/

izrael-odlucio-zabraniti-javno-isticanje-palestinskih-zastava-jer-navodno-poticu-terorizam/

“Nezamislivo je da će prekršitelji zakona mahati terorističkim zastavama i poticati terorizam”, rekao je Ben-Gvir u nedjelju navečer u izjavi koju citira Jerusalem Post. “Izdao sam upute za uklanjanje zastava koje podržavaju terorizam iz javnog prostora i zaustavljanje huškanja protiv države Izrael.”
Čuj teroristička zastava? Kada okupatorska aparthejd država radi šta god poželi uz pomoć licdmjera sa zapada....
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#22385 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Avis »

Image

Izraelski fasisti nastavljaju da terosisu Palestince i nece se smiriti sve dok ne osvoje teritorij od Nila do Eufrata, dok ne sruse Al Aqsu i izgrade treci hram.
Treba napomenuti da Izrael ne bi bio tu gdje jest i ne bi mogao raditi to sto radi da mu Amerika ne pruza svu mogucu podrsku i zastitu.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#22387 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Pandakonda »

E ala i klix zna objavit bez ikakvog konteksta :D

Ta grupa jevreja Neturei Karta ne podrzava Palestinu jer se suosjecaju sa Arapima i njihovom patnjom nego radi njihovog uvjerenja da se Jevrejska drzava Izrael ne smije praviti prije dolaska Mesije i da je to razlog zasto sada tamo nema mira. Ali svi oni u konacnici podrzavaju Jevrejsku drzavu samo je pitanje kada ona nastupa, jer koji Jevrej bi molim vas stajao iza Arapske trobojke da mu to bude drzavna zastava i da prihvaca Palestinsku vlast nakon sto se ovi svake sekunde deru kako treba unistit izrael i pogotovo u kontekstu toga da je Izrael okruzen sa milion arapskih drzava koje ga zele unistiti ? :-)

Situacija se sada mjenja i sve vise arapskih drzava zeli normalizaciju odnosa ali niti jedan Jevrej sigurno nece samo tako mirno gledati to sve jer znaju sta Arapi misle o njima i kakvi su im ciljevi.
User avatar
eltroxin
Posts: 2056
Joined: 30/08/2009 23:35

#22388 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by eltroxin »

Avis wrote: 09/01/2023 06:27 Image

Izrael je zemlja aparthejda!
Juznoafricka republika je zbog aparthejda bila pod sankcijama 25 godina, od 1960 do 1985 godina. No, sankcija za Izrael nema. Juznoafrickoj republici su bile nametnute sankcije i na sportske aktivnosti, no takvih sankcija za Izrael nema, stavise, Izrael je u sportu pripojen Evropi, iako geografski pripada Aziji.
Sankcija za Izrael nema, iako Izrael ne samo da ima apartheid, vec cini i genocid, etnicko ciscenje, otimanje imovine...
Imamo sankcije Venecueli koja nema aparthejd. al, za genocidni Izrael koji preko 70 godina tlaci Palestince nema sankcija. To, kao i primjer JAR, govori koliko su Amerika i Zapad licemjerni.
“Iranac” malo, malo pa postavi nesto od Watersa. A u Iranu bi ga o prvi kran…
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#22389 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Avis »

Image

Cionisticki fasisti, koji su zasticeni kao medvjedi, nastavljaju da cine zvjerstva, uz zastitu Amerike.

Nece se zaustaviti dok od Izraela naprave vodecu svjetsku silu, dok ne sruse Al Aqsu, i dok ne porobe i osvoje teritorij od Nila do Eufrata.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#22390 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Sanjarko »

Veliki Izrael od Eufrata do Nila je paravan samo, zele vjerovatno veliki Izrael ali samo na Arapskom poluotoku. Znaci sav Arapski poluotok zele. Ali to znaci da ce morati pobiti i sl na neki nacin preko 100 miliona Arapa i ostalih naroda na Arapskom poluotoku.

Sa kontrolom Arapskog poluotoka se dobije sve skoro. Nafta, plin, energija iz obnovljivih izvora itd. Dovoljno za jednu svjetsku jaku silu. Odmah iza Amerike mozda.

Bit ce ih dosta, oko 12 do 16 miliona u buducnosti u Izraelu. Ako se dobro sjecam.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#22391 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »

I onda se neki kao ljute kada Iran kaže da će uništiti Izrael....

Image

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/sef- ... /230113122
ForumasNormalni
Posts: 249
Joined: 19/01/2022 16:13

#22392 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by ForumasNormalni »

Pandakonda wrote: 11/01/2023 13:19 E ala i klix zna objavit bez ikakvog konteksta :D

Ta grupa jevreja Neturei Karta ne podrzava Palestinu jer se suosjecaju sa Arapima i njihovom patnjom nego radi njihovog uvjerenja da se Jevrejska drzava Izrael ne smije praviti prije dolaska Mesije i da je to razlog zasto sada tamo nema mira. Ali svi oni u konacnici podrzavaju Jevrejsku drzavu samo je pitanje kada ona nastupa, jer koji Jevrej bi molim vas stajao iza Arapske trobojke da mu to bude drzavna zastava i da prihvaca Palestinsku vlast nakon sto se ovi svake sekunde deru kako treba unistit izrael i pogotovo u kontekstu toga da je Izrael okruzen sa milion arapskih drzava koje ga zele unistiti ? :-)

Situacija se sada mjenja i sve vise arapskih drzava zeli normalizaciju odnosa ali niti jedan Jevrej sigurno nece samo tako mirno gledati to sve jer znaju sta Arapi misle o njima i kakvi su im ciljevi.
Jevrejski Komsic
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#22393 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »


Ova palestinska djeca se više nikada neće osjećati normalno jer su izraelske okupatorske snage danas pucale i ubile njihovog oca iz neposredne blizine nakon što su ga natjerale da izađe iz automobila, u blizini okupiranog grada Silvada na Zapadnoj obali.
Ime oca je Ahmed Kahla.


Image
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#22395 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »


Na fotografijama: Ožalošćena majka učestvuje u pogrebnoj povorci svog sina Omara Al-Khamura u kampu Dheisheh u Betlehemu.

Al-Khamour, 14-godišnji palestinski dječak, preminuo je danas od rana zadobijenih u izraelskoj pucnjavi tokom rane zore u kampu.


ImageImageImage
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#22396 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »


Israa' Hzeima, majka četvoro djece, ubijena je ranije danas u blizini kapije Bab al-Silsila ( Al Aksa ) od strane izraelskih okupatorskih snaga, koje su otvorile intenzivnu vatru direktno na nju, ostavljajući je da krvari do smrti.


Image
Iskra_Bug
Posts: 96
Joined: 11/10/2010 22:55

#22397 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Iskra_Bug »

Mi kao Bosnjaci odnosno kao drzava BiH mogli bi smo puno toga nauciti od Izraela i jevrejskog naroda. Kako izgraditi jednu drzavu iz temelja, kako kao mala zemlja imati ogroman utjecaj u svijetu, kako izgraditi jednu jaku ekonomiju (pogotovo u IT sektoru, koji ce postati sve znacajniji u buducnosti)...kako ne samo opstati, nego konstantno napredovati kao zemlja i narod iako te svi u okruzenju zele oslabiti i unistiti.
Naravno, ocigledno je da jedna velika vecina Bosnjaka i muslimana opcenito mrzi Izrael iz dna duse, jer oni kao ubijaju nasu bracu u Palestini. Izadju na proteste, dijele anti-izraelsku propagandu na drustvenim mrezama, pozivaju na bojkot Izraela itd. Puna su im usta ljudskih prava, demokratije, slobode...
U tom kontekstu mi je interesantan fokus na Izrael, drzavu od 20.000 kvadratnih kilometara i 8 miliona stanovnika. Skoro cijeli islamski svijet (dakle teritorija gdje zive 95% muslimana svijeta) je u katastrofalnom stanju sto se tice demokratije, ljudskih prava itd.

Evo par aktuelnih primjera:
Rat u Jemenu: desetine hiljada civila ubijeno, od toga vise hiljada djece. Preko 2 miliona pothranjene djece. Gdje su protesti? Gdje su pozivi na bojkot Saudijske Arabije?
Isil: po cijelom islamskom svijetu ovi teroriziraju civilno stanovnistvo, i to u ime Islama. Gdje su protesti?
Afganistan, Iran: Teroriziraju svoje civilno stanovnistvo, pogotovo zene. Gdje su protesti?
Islamske zemlje redovno zauzimaju posljedna mjesta u svim indeksima koji mjere ljudska prava, slobodu, demokratiju.
Ali to nikoga ne zanima. Bitno je samo mrznja prema Izraelu, zemlji u kojoj muslimani (20% Izarelaca su muslimani) isto kao i jevreji i svi ostali drzavljani Izraela uzivaju u ljudskim pravama i slobodama o kojima mogu samo sanjati muslimani koji zive u vecinsko muslimanskim drzavama.

Sto mozemo iz svega ovoga zakljuciti? Muslimanima koji mrze Izrael nije stalo do ljudskih prava, demokratije, slobode. Njima je stalo do toga da se ovdje radi o konfliktu izmedju muslimana i jevreja/cifuta/nevjernika gdje su muslimani slabija strana. Jedino im to smeta. Zbog toga ih zanima patnja palestinskog naroda, a ne zanima ih patnja naroda u Jemenu, Iranu, Iraku, Afganistanu, Saudijskoj Arabji, Sirji, Somaliji itd. Da ne govorimo o patnji nemuslimanskih naroda u islamskom svijetu, to ih posebno ne zanima.

Kako je ono pjevao Djole o Milosevicu: Niko ne sme da vas bije! Osim mene.
U slucaju antiizraelskih aktivista bi bilo: Niko ne sme da vas bije! Osim nase brace u vjeri.

PS: Da li je u Izraelu sve bajno? Daleko od toga. Ali u poredjenju sa svim islamskim drzavama svijeta jeste bajno.
User avatar
alijagoro
Posts: 3331
Joined: 06/03/2008 18:02

#22398 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by alijagoro »

Iskra_Bug wrote: 17/01/2023 12:01 Mi kao Bosnjaci odnosno kao drzava BiH mogli bi smo puno toga nauciti od Izraela i jevrejskog naroda. Kako izgraditi jednu drzavu iz temelja, kako kao mala zemlja imati ogroman utjecaj u svijetu, kako izgraditi jednu jaku ekonomiju (pogotovo u IT sektoru, koji ce postati sve znacajniji u buducnosti)...kako ne samo opstati, nego konstantno napredovati kao zemlja i narod iako te svi u okruzenju zele oslabiti i unistiti.
Naravno, ocigledno je da jedna velika vecina Bosnjaka i muslimana opcenito mrzi Izrael iz dna duse, jer oni kao ubijaju nasu bracu u Palestini. Izadju na proteste, dijele anti-izraelsku propagandu na drustvenim mrezama, pozivaju na bojkot Izraela itd. Puna su im usta ljudskih prava, demokratije, slobode...
U tom kontekstu mi je interesantan fokus na Izrael, drzavu od 20.000 kvadratnih kilometara i 8 miliona stanovnika. Skoro cijeli islamski svijet (dakle teritorija gdje zive 95% muslimana svijeta) je u katastrofalnom stanju sto se tice demokratije, ljudskih prava itd.

Evo par aktuelnih primjera:
Rat u Jemenu: desetine hiljada civila ubijeno, od toga vise hiljada djece. Preko 2 miliona pothranjene djece. Gdje su protesti? Gdje su pozivi na bojkot Saudijske Arabije?
Isil: po cijelom islamskom svijetu ovi teroriziraju civilno stanovnistvo, i to u ime Islama. Gdje su protesti?
Afganistan, Iran: Teroriziraju svoje civilno stanovnistvo, pogotovo zene. Gdje su protesti?
Islamske zemlje redovno zauzimaju posljedna mjesta u svim indeksima koji mjere ljudska prava, slobodu, demokratiju.
Ali to nikoga ne zanima. Bitno je samo mrznja prema Izraelu, zemlji u kojoj muslimani (20% Izarelaca su muslimani) isto kao i jevreji i svi ostali drzavljani Izraela uzivaju u ljudskim pravama i slobodama o kojima mogu samo sanjati muslimani koji zive u vecinsko muslimanskim drzavama.

Sto mozemo iz svega ovoga zakljuciti? Muslimanima koji mrze Izrael nije stalo do ljudskih prava, demokratije, slobode. Njima je stalo do toga da se ovdje radi o konfliktu izmedju muslimana i jevreja/cifuta/nevjernika gdje su muslimani slabija strana. Jedino im to smeta. Zbog toga ih zanima patnja palestinskog naroda, a ne zanima ih patnja naroda u Jemenu, Iranu, Iraku, Afganistanu, Saudijskoj Arabji, Sirji, Somaliji itd. Da ne govorimo o patnji nemuslimanskih naroda u islamskom svijetu, to ih posebno ne zanima.

Kako je ono pjevao Djole o Milosevicu: Niko ne sme da vas bije! Osim mene.
U slucaju antiizraelskih aktivista bi bilo: Niko ne sme da vas bije! Osim nase brace u vjeri.

PS: Da li je u Izraelu sve bajno? Daleko od toga. Ali u poredjenju sa svim islamskim drzavama svijeta jeste bajno.
Ovih Izraelaca ko u prici, propaganda na nivou.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#22399 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Nierika »

Jevrejska zajednica u BiH mi se generalno čini kao dosta zatvorena i obavijena velom misterije, duhovnog mira ili ne znam, i zanimljiva mi je njihova kultura. Al' kad pomislim na Izrael nemam taj osjećaj smirenosti i produhovljenosti, sjetim se npr. onog incidenta kad je bager pregazio (mislim američku) aktivisticu, brutalne su im metode, mada ne mislim da svi Jevreji u Izraelu podržavaju odluke izraelskih političara. Ne znam koji postotak ljudi koji su preživjeli holokaust živi u Izraelu a koji npr. u New Yorku itd.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#22400 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by carobnjak_N »

Nierika wrote: 18/01/2023 16:10 Jevrejska zajednica u BiH mi se generalno čini kao dosta zatvorena i obavijena velom misterije, duhovnog mira ili ne znam, i zanimljiva mi je njihova kultura. Al' kad pomislim na Izrael nemam taj osjećaj smirenosti i produhovljenosti, sjetim se npr. onog incidenta kad je bager pregazio (mislim američku) aktivisticu, brutalne su im metode, mada ne mislim da svi Jevreji u Izraelu podržavaju odluke izraelskih političara. Ne znam koji postotak ljudi koji su preživjeli holokaust živi u Izraelu a koji npr. u New Yorku itd.
Nad jevrejskom zajednicom u Sarajevu je u ww2 počinjen genocid, oko 10.000 ljudi je ubijeno ili što bi rekao Busuladžić "nestali su".
Ali još je dodao i da je "ostao njihov prevarantski duh".
Opljačkana im imovina totalno, a većina se onda odselila u Izrael. Mislim da je ostao onaj Finci i još par stotina njih.
Imaju veoma slikovitog, nerezidentnog rabina, koji dođe ponekad ali inače živi u Izraelu. Iz njegovih izlaganja na yt, može se saznati
sve o Jevrejima. Eliezer Papo se zove, rođeni Sarajlija.
Locked