Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#17151 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by The 51st State »

mirsek wrote: 08/09/2020 10:13
The 51st State wrote: 08/09/2020 10:04
mirsek wrote: 08/09/2020 10:03
Kad bi cionisti stisnuli muda pa otvoreno bombardovali Hezbu, ali avaj, samo bajke.
pa preko njihovih glava bombaju bracu i asada pa ni mukajet, u libanu su mirni ko bubice pa sto bi ih bombali?
Pa Hezbulah nije velika armija, samo najjaca gerila na svijetu koja moze da prokrvavi nos bilo kojoj vojnoj sili na svijetu, ne znam sta vi ocekujete od 15.000 ljudi.
Evo sad ce Turska da pomogne Palestini, cim dobiju licencu za tenkovske motore i jos par desetina licenci za druga oruzja, ako im se neko smiluje.
oni su samo obicni iranski privjesak koji je sjebo za narednih 50 godina ozbiljan otpor izraelu, toliko o njima.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#17152 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by mirsek »

MorningStar wrote: 08/09/2020 10:11 Izrael nikada u boljoj poziciji, arapi normalizuju odnose- posljednji pravi neprijatelj na granici u rusevinama... mirna plovidba - pina colada na plazi dok sirija gori sama od sebe i lagano aneksiraju zapadnu obalu jos sa arapima se mire
I kakve veze Hezbulah ima sa tim, sto je arapski svijet pun nejedinstva to je druga tema.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17153 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by sumirprimus »

druze palestincima nece niko pomoci.
sve sto rade u njihovo ime, rade iz svog interesa...
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17154 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by sumirprimus »

mirsek wrote: 08/09/2020 10:14
MorningStar wrote: 08/09/2020 10:11 Izrael nikada u boljoj poziciji, arapi normalizuju odnose- posljednji pravi neprijatelj na granici u rusevinama... mirna plovidba - pina colada na plazi dok sirija gori sama od sebe i lagano aneksiraju zapadnu obalu jos sa arapima se mire
I kakve veze Hezbulah ima sa tim, sto je arapski svijet pun nejedinstva to je druga tema.
pa recimo da je im odmogo u tom jedinstvu i kusajr i daraja kako ono bi :D
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17155 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

mirsek wrote: 08/09/2020 10:14
MorningStar wrote: 08/09/2020 10:11 Izrael nikada u boljoj poziciji, arapi normalizuju odnose- posljednji pravi neprijatelj na granici u rusevinama... mirna plovidba - pina colada na plazi dok sirija gori sama od sebe i lagano aneksiraju zapadnu obalu jos sa arapima se mire
I kakve veze Hezbulah ima sa tim, sto je arapski svijet pun nejedinstva to je druga tema.
Nema nikakve jer su faktor ko muha koja smeta izraelu a nece da lupaju da ne udare domacina i ne dizu frku izraelci ...mislim smijesno neko imputrianje da je hezbolah prijetnja izraelu... samo mogu da ih nerviraju :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#17156 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by mirsek »

MorningStar wrote: 08/09/2020 10:19
mirsek wrote: 08/09/2020 10:14
MorningStar wrote: 08/09/2020 10:11 Izrael nikada u boljoj poziciji, arapi normalizuju odnose- posljednji pravi neprijatelj na granici u rusevinama... mirna plovidba - pina colada na plazi dok sirija gori sama od sebe i lagano aneksiraju zapadnu obalu jos sa arapima se mire
I kakve veze Hezbulah ima sa tim, sto je arapski svijet pun nejedinstva to je druga tema.
Nema nikakve jer su faktor ko muha koja smeta izraelu a nece da lupaju da ne udare domacina i ne dizu frku izraelci ...mislim smijesno neko imputrianje da je hezbolah prijetnja izraelu... samo mogu da ih nerviraju :lol:
Pa sto ih onda izrahell ne satare vojno, sekunda posla. Bezveze se ubise lobirajuci po svijetu da ih proglase teroristima.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17157 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

mirsek wrote: 08/09/2020 10:33
MorningStar wrote: 08/09/2020 10:19
mirsek wrote: 08/09/2020 10:14
I kakve veze Hezbulah ima sa tim, sto je arapski svijet pun nejedinstva to je druga tema.
Nema nikakve jer su faktor ko muha koja smeta izraelu a nece da lupaju da ne udare domacina i ne dizu frku izraelci ...mislim smijesno neko imputrianje da je hezbolah prijetnja izraelu... samo mogu da ih nerviraju :lol:
Pa sto ih onda izrahell ne satare vojno, sekunda posla. Bezveze se ubise lobirajuci po svijetu da ih proglase teroristima.
Zato sto bi morali okupirati libanon - i uzrokovati politicko-diplomatski problem. Hezbolah koristi libanon kao drzavu da se “sakrije” :wink:

Moraju da odrade aneksiju zap.obale i da se izmire malo sa arapima pa ce te zaostale muhe da stuku kad bude vrijeme ionako ne smetaju nist ozbiljno.Iran je sa druge strane dugogorocni problem oko kojeg su se zabavili.
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#17158 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rothmans »

salik79 wrote: 08/09/2020 08:35
Rothmans wrote: 08/09/2020 00:23
salik79 wrote: 07/09/2020 17:22 Malo je reci k'o bekane:

Image

:bih:

Jos prije 23 godine su bili sposobni presresti im obavjestajne podatke koje je odasiljao dron i prirediti im vise nego topao docek 8-)

Ustati pa reci Hizbullah!
Valjda mi kazemo hezbolah ? Posto si poput vehabije s tim klicanjem i novim terminima
Ko to vi? Oprosti sto cijeli zivot organizaciju nazivam njihovim izvornim imenom (Arabic: حزب الله‎ Ḥizbu 'llāh), a ne kako je Ameri (a njih kopiraju ostali) nazivaju. U arapskoj "abecedi" ne postoji slovo O. Kao kada bi neko uveo da se Vosington zove Vesington i ti to tako prihvatio, kritikujuci mene sto ga i dalje nazivam Vosington.

Kada vec tjeras mak na konac, gdje je tebi jos jedno L u tvom nazivu?


A da je vehabijama trn u oku kao i braci cionistima, to svakako.

Da kontas velicinu izvedene akcije klicao bi i ti (osim ako si vehabit, ili (pro)cionista). Ni sami cionisti ne mogu vjerovati, niti dokuciti kako im je to uspjelo. Zato su dvadeset godina to pokusavali i negirati, tvrdeci da su se sami, slucajno, samoubili.
Ama ,od malena slusam "hezbolah" i sad mi ti nasao hizbu ofo ono. I sto ce mi dva L ?

Nisam procionista, samo ti ukazujem kako nekad unezvjereno klices , bas poput bradatih djuturuma.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17159 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 08/09/2020 10:01
salik79 wrote: 08/09/2020 09:57
MorningStar wrote: 08/09/2020 09:54
Nigdje nisu - sve ok mrsko mi se nagovarati :lol:
Jedan jedini dokaz za tvoju tvrdnju?!? Samo jedan!?
Hevo
https://www.timesofisrael.com/israeli- ... ian-media/

I vijest je prenio times of israel of SANA agencije.Da ne pocnes odma - a znam da hoces. Pa ces sada traziti jos , pa ces reci nije to hezbolahova meta pa i dodati to su lazne vijesti.. vec vidjeno :D


Evo jos hajd :lol:

https://www.aljazeera.com/news/2020/08/ ... 20711.html

https://www.timesofisrael.com/idf-says ... ince-2017/
Pitao sam za Hizbullah i njihove vojnike, koliko su ih ubili u tim napadima?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17160 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

salik79 wrote: 08/09/2020 21:22
MorningStar wrote: 08/09/2020 10:01
salik79 wrote: 08/09/2020 09:57

Jedan jedini dokaz za tvoju tvrdnju?!? Samo jedan!?
Hevo
https://www.timesofisrael.com/israeli- ... ian-media/

I vijest je prenio times of israel of SANA agencije.Da ne pocnes odma - a znam da hoces. Pa ces sada traziti jos , pa ces reci nije to hezbolahova meta pa i dodati to su lazne vijesti.. vec vidjeno :D


Evo jos hajd :lol:

https://www.aljazeera.com/news/2020/08/ ... 20711.html

https://www.timesofisrael.com/idf-says ... ince-2017/
Pitao sam za Hizbullah i njihove vojnike, koliko su ih ubili u tim napadima?
Jel ti ja licim na mosad ? Sta ja znam koliko su pobili - trazio si "jedan navod kako su napali" eto 170+ izvedenih udara :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17161 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Hafis wrote: 08/09/2020 10:02 Hezbolah je onda, 2006. zbog otmice dvojice izraelskih vojnika napravio citav rat iz kojeg je izsao kao "pobjednik" ubivsi toliko i toliko izr. vojnika (mrsko mi guglati broj...stotina, dvije) i unistio toliko i toliko merkava. A i sami su imali vece vojne gubitke u odnosu na IDF.
S druge strane Izrael nenaviknut na gerilu, odabravsi nekakvu smijesnu taktiku , ne odredjujuci konacni cilj rata, napravio je Libanonu ogromnu stetu u iznosu od vise milijardi dolara na infrastrukturi i pobivsi bogte pitaj koliko libanskih civila u neselektivnom raketiranju.
Jos takve dvije hezbine pobjede i nestalo bi Libana kao drzave.
Nisu oni oteli, nego zarobili dvojicu njihovih vojnika, koje su namjeravali razmijeniti za civile koje je IDF oteo iz juznog Libana.

Slabo ti sta znas... Da bi nesto vise saznao preporucujem ti ova dva linka:

https://military.wikia.org/wiki/Battle_of_Ayta_ash-Shab
https://military.wikia.org/wiki/Battle_of_Bint_Jbeil

Sto se nestajanja tice, nestao bi i Izrael. Pogotovo sada kada je na raspolaganju preko 150 000 razornih preciznih raketa.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17162 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 08/09/2020 21:28
salik79 wrote: 08/09/2020 21:22
MorningStar wrote: 08/09/2020 10:01
Hevo
https://www.timesofisrael.com/israeli- ... ian-media/

I vijest je prenio times of israel of SANA agencije.Da ne pocnes odma - a znam da hoces. Pa ces sada traziti jos , pa ces reci nije to hezbolahova meta pa i dodati to su lazne vijesti.. vec vidjeno :D


Evo jos hajd :lol:

https://www.aljazeera.com/news/2020/08/ ... 20711.html

https://www.timesofisrael.com/idf-says ... ince-2017/
Pitao sam za Hizbullah i njihove vojnike, koliko su ih ubili u tim napadima?
Jel ti ja licim na mosad ? Sta ja znam koliko su pobili - trazio si "jedan navod kako su napali" eto 170+ izvedenih udara :D
Na Hizbullah?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17163 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 08/09/2020 10:42
mirsek wrote: 08/09/2020 10:33
MorningStar wrote: 08/09/2020 10:19
Nema nikakve jer su faktor ko muha koja smeta izraelu a nece da lupaju da ne udare domacina i ne dizu frku izraelci ...mislim smijesno neko imputrianje da je hezbolah prijetnja izraelu... samo mogu da ih nerviraju :lol:
Pa sto ih onda izrahell ne satare vojno, sekunda posla. Bezveze se ubise lobirajuci po svijetu da ih proglase teroristima.
Zato sto bi morali okupirati libanon - i uzrokovati politicko-diplomatski problem. Hezbolah koristi libanon kao drzavu da se “sakrije” :wink:

Moraju da odrade aneksiju zap.obale i da se izmire malo sa arapima pa ce te zaostale muhe da stuku kad bude vrijeme ionako ne smetaju nist ozbiljno.Iran je sa druge strane dugogorocni problem oko kojeg su se zabavili.
E, cuj da se sakrije?! U svojoj drzavi?! I to drzavi u kojoj su zasluzni za njenu slobodu, nezavisnost i suverenitet?!

A, ono Izrael se bas osvrce na "politicko-diplomatske" probleme, kao drzava koja je ubjedljivo vodeca po zanemarivanju UNovih rezolucija? Drzava koja je u Libanu prvo krenula sa razaranjem civilne infrastrukture i ubijanjem civila, dok je to njihov patron u UNu i VSu, Amerika, aminovala nazivajuci to "porodjajnim mukama novog BI"!?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17164 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Rothmans wrote: 08/09/2020 18:19
salik79 wrote: 08/09/2020 08:35
Rothmans wrote: 08/09/2020 00:23

Valjda mi kazemo hezbolah ? Posto si poput vehabije s tim klicanjem i novim terminima
Ko to vi? Oprosti sto cijeli zivot organizaciju nazivam njihovim izvornim imenom (Arabic: حزب الله‎ Ḥizbu 'llāh), a ne kako je Ameri (a njih kopiraju ostali) nazivaju. U arapskoj "abecedi" ne postoji slovo O. Kao kada bi neko uveo da se Vosington zove Vesington i ti to tako prihvatio, kritikujuci mene sto ga i dalje nazivam Vosington.

Kada vec tjeras mak na konac, gdje je tebi jos jedno L u tvom nazivu?


A da je vehabijama trn u oku kao i braci cionistima, to svakako.

Da kontas velicinu izvedene akcije klicao bi i ti (osim ako si vehabit, ili (pro)cionista). Ni sami cionisti ne mogu vjerovati, niti dokuciti kako im je to uspjelo. Zato su dvadeset godina to pokusavali i negirati, tvrdeci da su se sami, slucajno, samoubili.
Ama ,od malena slusam "hezbolah" i sad mi ti nasao hizbu ofo ono. I sto ce mi dva L ?

Nisam procionista, samo ti ukazujem kako nekad unezvjereno klices , bas poput bradatih djuturuma.
Ti sto ti od malena slusas, be znaci da je pravilno. Isto kao sto sam i ja od malena slusao "Lambordzini", a znam da je ispravno "Lamborgini", ili "Dzi vi si", a znam da je "Dzej vi si", itd, itd, itd... Znaci, trebam zanemariti stvarni naziv i cuditi se kada neko to nazove kako jeste?! Onda bi bio "yeser" i "follower", a to nikada nisam bio. Dva L, zato sto je u nazivu Bozije ime Allah, koje se tako i pise.

Nema unezvjerenog klicanja, nego je to istinsko divljenje necemu sto ni cionisti punih dvadeset godina nisu zeljeli prihvatiti ni priznati. Koliko to vojski danasnjice, a ne prije 23 godine, je ustanju presresti obavjestajne podatke vojnog drona?!
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17165 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Iz ova dva linka iznad bih samo citirao sljedece:
The Israeli army never occupied Ayta ash-Sha'b. According to Harel and Issacharoff, the town became "a symbol of Israel's performance in the war, the village where it all began, where the IDF thrashed about for four weeks and never succeeded in taking."[50] Exum described Hizbullah's "tenacity" in the defense of the border villages as "the biggest surprise of the war" and the performance of the village units as "exceptional".[13]

The Carmeli Brigade pulled a battalion out of the town, after one of its soldiers was killed, in what was described as a "tactical retreat".[54] The performance of the Carmeli Brigade was afterwards singled out (together with another unit, the 366th Division) for particular harsh criticism. It displayed a "lack of determination, an unnecessary retreat and a misunderstanding of the bigger picture. Much of the blame was placed on the top brass, but the [two] brigades were left thoroughly shaken by the war."[55] After the war a committee, headed by Col. (res) Yoram Yair, sharply criticized the conduct of 91st Division during the war, including the battle of Ayta ash-Sha'b. The battle was called "the black hole of the war".[56] Brig.-Gen. Gal Hirsch, the commanding officer under which the Carmeli Brigade served during the war, was fired a few months after the war.[57]

The commander of the Northern Command, Gen. Udi Adam, was practically fired already on Aug 8, after the repeated failures to capture Bint Jbeil and Ayta ash-Sha'b. Chief of Staff Halutz sent his deputy, Maj.-Gen. Moshe Kaplinsky, to Northern Command, to serve as his "coordinator" beside Adam. Adam formally resigned from the army in September. Chief of Staff Dan Halutz himself resigned in January 2007.[58][59]

Veteran Israeli war correspondent Ron Ben-Yishai claimed that the problem was not limited to the commanding officers. He claimed that a "crybaby culture" had developed among the soldiers of the Israeli army. Almost every Israeli offensive operation in the war, including those in Ayta ash-Sha'b, were called off as soon as resistance was encountered and casualties were sustained, even though IDF in almost every clash enjoyed superiority, both in terms of numbers and firepower. Soldiers often abandoned their missions and focused all efforts on evacuating casualties from the battlefield rather than pursue their objectives.[60]

Gilad Sharon asked in a column in Yedioth Ahronoth after the war: "How could it be that after a month of war, our soldiers were still being wounded among the still-standing houses of the village of Aita al-Shaab, literately hundreds of meters from the location of the abduction that sparked the war?"[61]

Casualties
Journalist Simon Assaf who visited Ayta ash-Sha'b shortly after the cease-fire says that eight local fighters were killed and six civilians, claiming to have seen the 14 graves at the local cemetery.[3] A Washington Post report, citing local residents, confirmed that eight Hizbullah guerrillas were killed in the town.[4] Nir Rosen and Hannah Alam of McClatchy claimed that nine local fighters died in the battle.[5][8] The Israeli daily Yedioth Ahronoth confirmed that around ten local Hizbullah fighters were killed in the battle in addition to other fighters that arrived to the battle.[7] The IDF, on the other hand, claimed that 40 Hizbullah guerrillas were killed in the battle.[23] The Lebanese daily as-Safir about a year later published a casualty list that included the names of 11 Hizbullah fighters, including non-locals, and 7 "civilian martyrs" from the town. Another Ayta resident, Muhammad Wahbi Surour, was also named as a martyr of Ayta, but he died in the fighting around the village of Barish further to the north.[6] One of those named by as-Safir, Hassan Da’iq, also appear on a list of martyrs from the town of Tayiba published on the local website.[62] The local website identifies him as a native of Tayiba who was killed in the "battles of Ayta ash-Sha'b". His name was given as Muhammad Mahmoud Da’iq, adding that his "nom-du-guerre" was Hassan.

Two Hizbullah fighters were taken prisoner by the IDF during the battle of Ayta ash-Sha'b.[10] The captured fighters were not recognized as prisoners-of-war.[63] In September 2006 the two prisoners were put on trial, together with a third prisoner, Mahir Kourani, who was captured a few days later at the village of Shihin. The three were accused of a long series of criminal offenses, including "providing service to an illegal association," "weapons training in Iran and Lebanon without government permission," "conspiracy to commit a crime," and "conspiracy to commit murder" as well as participation in the kidnapping and attempted kidnapping of Israeli soldiers.[10] Before the trial was concluded the three prisoners (including the fourth prisoner, Khadr Zaidan, who was captured at al-Ghandouriya) were released in the 2008 prisoner exchange.

According to a spokesman for the U.N. High Commissioner for Refugees, only 100 of the 1300 houses in the town remained after the war.[64] In spite of the wide spread destruction in Ayta ash-Sha'b there were surprisingly few civilian casualties. According to Lebanese sources only seven civilian residents were killed in the war. The main reason for this seems to have been that the great majority of the civilian population had been evacuated from the town early in the conflict.
Za razliku od Al-Kaide, Isila i ostalih ogranaka, Hizbullah je s juga odmah evakuirao civile i momacki, sa par stotina boraca, stao naspram sile od 30000 vojnika, sa svom oklopnomehanizovanom masinerijom i avijacijom... I pobijedio.

Zakljucak:
The Israeli army never occupied Ayta ash-Sha'b. According to Harel and Issacharoff, the town became "a symbol of Israel's performance in the war, the village where it all began, where the IDF thrashed about for four weeks and never succeeded in taking."[50] Exum described Hizbullah's "tenacity" in the defense of the border villages as "the biggest surprise of the war" and the performance of the village units as "exceptional".[13]

The Carmeli Brigade pulled a battalion out of the town, after one of its soldiers was killed, in what was described as a "tactical retreat".[54] The performance of the Carmeli Brigade was afterwards singled out (together with another unit, the 366th Division) for particular harsh criticism. It displayed a "lack of determination, an unnecessary retreat and a misunderstanding of the bigger picture. Much of the blame was placed on the top brass, but the [two] brigades were left thoroughly shaken by the war."[55] After the war a committee, headed by Col. (res) Yoram Yair, sharply criticized the conduct of 91st Division during the war, including the battle of Ayta ash-Sha'b. The battle was called "the black hole of the war".[56] Brig.-Gen. Gal Hirsch, the commanding officer under which the Carmeli Brigade served during the war, was fired a few months after the war.[57]

The commander of the Northern Command, Gen. Udi Adam, was practically fired already on Aug 8, after the repeated failures to capture Bint Jbeil and Ayta ash-Sha'b. Chief of Staff Halutz sent his deputy, Maj.-Gen. Moshe Kaplinsky, to Northern Command, to serve as his "coordinator" beside Adam. Adam formally resigned from the army in September. Chief of Staff Dan Halutz himself resigned in January 2007.[58][59]

Veteran Israeli war correspondent Ron Ben-Yishai claimed that the problem was not limited to the commanding officers. He claimed that a "crybaby culture" had developed among the soldiers of the Israeli army. Almost every Israeli offensive operation in the war, including those in Ayta ash-Sha'b, were called off as soon as resistance was encountered and casualties were sustained, even though IDF in almost every clash enjoyed superiority, both in terms of numbers and firepower. Soldiers often abandoned their missions and focused all efforts on evacuating casualties from the battlefield rather than pursue their objectives.[60]

Gilad Sharon asked in a column in Yedioth Ahronoth after the war: "How could it be that after a month of war, our soldiers were still being wounded among the still-standing houses of the village of Aita al-Shaab, literately hundreds of meters from the location of the abduction that sparked the war?"[61]
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#17166 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Hafis »

salik79 wrote: 08/09/2020 21:31
Hafis wrote: 08/09/2020 10:02 Hezbolah je onda, 2006. zbog otmice dvojice izraelskih vojnika napravio citav rat iz kojeg je izsao kao "pobjednik" ubivsi toliko i toliko izr. vojnika (mrsko mi guglati broj...stotina, dvije) i unistio toliko i toliko merkava. A i sami su imali vece vojne gubitke u odnosu na IDF.
S druge strane Izrael nenaviknut na gerilu, odabravsi nekakvu smijesnu taktiku , ne odredjujuci konacni cilj rata, napravio je Libanonu ogromnu stetu u iznosu od vise milijardi dolara na infrastrukturi i pobivsi bogte pitaj koliko libanskih civila u neselektivnom raketiranju.
Jos takve dvije hezbine pobjede i nestalo bi Libana kao drzave.
Nisu oni oteli, nego zarobili dvojicu njihovih vojnika, koje su namjeravali razmijeniti za civile koje je IDF oteo iz juznog Libana.

Slabo ti sta znas... Da bi nesto vise saznao preporucujem ti ova dva linka:

https://military.wikia.org/wiki/Battle_of_Ayta_ash-Shab
https://military.wikia.org/wiki/Battle_of_Bint_Jbeil

Sto se nestajanja tice, nestao bi i Izrael. Pogotovo sada kada je na raspolaganju preko 150 000 razornih preciznih raketa.
Oteli, zarobili- isti kurac. Koliko se sjecam (da ne bih guglao kao ti) cini mi su da su obojica ubijeni prilikom tog "zarobljavanja".
Vego da poentiram: uz svako postovanje te teroristicke bulumente i tih njihovih 150 000, kako kazes "razornih i preciznih" raketa, koje inace kriju medju civilnim objektima, Izrael raspolaze s vatrenom moci, koja bi ako osjete potrebu za tim, dovela i njih i te njihove rakete i one jadnike civile koji imaju nesrecu da su u blizini, do stupnja arheoloske lokacije.
Veze ti nemas moj hizbolah :)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17167 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

Hafis wrote: 08/09/2020 22:05
salik79 wrote: 08/09/2020 21:31
Hafis wrote: 08/09/2020 10:02 Hezbolah je onda, 2006. zbog otmice dvojice izraelskih vojnika napravio citav rat iz kojeg je izsao kao "pobjednik" ubivsi toliko i toliko izr. vojnika (mrsko mi guglati broj...stotina, dvije) i unistio toliko i toliko merkava. A i sami su imali vece vojne gubitke u odnosu na IDF.
S druge strane Izrael nenaviknut na gerilu, odabravsi nekakvu smijesnu taktiku , ne odredjujuci konacni cilj rata, napravio je Libanonu ogromnu stetu u iznosu od vise milijardi dolara na infrastrukturi i pobivsi bogte pitaj koliko libanskih civila u neselektivnom raketiranju.
Jos takve dvije hezbine pobjede i nestalo bi Libana kao drzave.
Nisu oni oteli, nego zarobili dvojicu njihovih vojnika, koje su namjeravali razmijeniti za civile koje je IDF oteo iz juznog Libana.

Slabo ti sta znas... Da bi nesto vise saznao preporucujem ti ova dva linka:

https://military.wikia.org/wiki/Battle_of_Ayta_ash-Shab
https://military.wikia.org/wiki/Battle_of_Bint_Jbeil

Sto se nestajanja tice, nestao bi i Izrael. Pogotovo sada kada je na raspolaganju preko 150 000 razornih preciznih raketa.
Oteli, zarobili- isti kurac. Koliko se sjecam (da ne bih guglao kao ti) cini mi su da su obojica ubijeni prilikom tog "zarobljavanja".
Vego da poentiram: uz svako postovanje te teroristicke bulumente i tih njihovih 150 000, kako kazes "razornih i preciznih" raketa, koje inace kriju medju civilnim objektima, Izrael raspolaze s vatrenom moci koja bi ako odjete potrebu za tim dovela i njih i te njihove rakete i one jadnike koji imaju nesrecu da su u blizini, do stupnja arheoloskog lokaliteta.
Veze ti nemas moj hizbolah :)
Da si kliknuo na bilo koji od dva linka iznad, uvidio bi da se nikada i nista ne kriju medju civilima.

De, edukuj se malo:

How Iran and Hezbollah trapped Israel into staring down 150,000 rockets on its border that it can only counter at a terrible cost https://www.msn.com/en-us/news/world/ho ... r-BB17qeVA
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17168 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

salik79 wrote: 08/09/2020 21:31
Hafis wrote: 08/09/2020 10:02 Hezbolah je onda, 2006. zbog otmice dvojice izraelskih vojnika napravio citav rat iz kojeg je izsao kao "pobjednik" ubivsi toliko i toliko izr. vojnika (mrsko mi guglati broj...stotina, dvije) i unistio toliko i toliko merkava. A i sami su imali vece vojne gubitke u odnosu na IDF.
S druge strane Izrael nenaviknut na gerilu, odabravsi nekakvu smijesnu taktiku , ne odredjujuci konacni cilj rata, napravio je Libanonu ogromnu stetu u iznosu od vise milijardi dolara na infrastrukturi i pobivsi bogte pitaj koliko libanskih civila u neselektivnom raketiranju.
Jos takve dvije hezbine pobjede i nestalo bi Libana kao drzave.
Nisu oni oteli, nego zarobili dvojicu njihovih vojnika, koje su namjeravali razmijeniti za civile koje je IDF oteo iz juznog Libana.

Slabo ti sta znas... Da bi nesto vise saznao preporucujem ti ova dva linka:

https://military.wikia.org/wiki/Battle_of_Ayta_ash-Shab
https://military.wikia.org/wiki/Battle_of_Bint_Jbeil

Sto se nestajanja tice, nestao bi i Izrael. Pogotovo sada kada je na raspolaganju preko 150 000 razornih preciznih raketa.
Na sarajevo je padalo po 5000 granata na dan, zapravo na zuc je padalo vise od toga pa ? Tu je sarajevo :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17169 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 08/09/2020 23:13
salik79 wrote: 08/09/2020 21:31
Hafis wrote: 08/09/2020 10:02 Hezbolah je onda, 2006. zbog otmice dvojice izraelskih vojnika napravio citav rat iz kojeg je izsao kao "pobjednik" ubivsi toliko i toliko izr. vojnika (mrsko mi guglati broj...stotina, dvije) i unistio toliko i toliko merkava. A i sami su imali vece vojne gubitke u odnosu na IDF.
S druge strane Izrael nenaviknut na gerilu, odabravsi nekakvu smijesnu taktiku , ne odredjujuci konacni cilj rata, napravio je Libanonu ogromnu stetu u iznosu od vise milijardi dolara na infrastrukturi i pobivsi bogte pitaj koliko libanskih civila u neselektivnom raketiranju.
Jos takve dvije hezbine pobjede i nestalo bi Libana kao drzave.
Nisu oni oteli, nego zarobili dvojicu njihovih vojnika, koje su namjeravali razmijeniti za civile koje je IDF oteo iz juznog Libana.

Slabo ti sta znas... Da bi nesto vise saznao preporucujem ti ova dva linka:

https://military.wikia.org/wiki/Battle_of_Ayta_ash-Shab
https://military.wikia.org/wiki/Battle_of_Bint_Jbeil

Sto se nestajanja tice, nestao bi i Izrael. Pogotovo sada kada je na raspolaganju preko 150 000 razornih preciznih raketa.
Na sarajevo je padalo po 5000 granata na dan, zapravo na zuc je padalo vise od toga pa ? Tu je sarajevo :D
Ko govori o granatama?! Pale su i dvije Lune, koje su smijesne u poredjenju sa ovim raketama, pa pitaj kakav je osjecaj bio.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17170 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

salik79 wrote: 08/09/2020 23:16

Ko govori o granatama?! Pale su i dvije Lune, koje su smijesne u poredjenju sa ovim raketama, pa pitaj kakav je osjecaj bio.
Ne gombaj, valjas gluposti. 80% raketa sto ovi imaju su kacuse ili modifikacije istih hajd sad. :oops:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17171 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 09/09/2020 00:02
salik79 wrote: 08/09/2020 23:16

Ko govori o granatama?! Pale su i dvije Lune, koje su smijesne u poredjenju sa ovim raketama, pa pitaj kakav je osjecaj bio.
Ne gombaj, valjas gluposti. 80% raketa sto ovi imaju su kacuse ili modifikacije istih hajd sad. :oops:
Sce i da su kacuse, a nisu, sto mozes lijepo procitati na linku iznad (kada bi ti ikada i zaista zelio nesto procitati), koliko je to kacusa palo u ratu na Sarajevo?
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#17172 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by MorningStar »

salik79 wrote: 09/09/2020 06:11
MorningStar wrote: 09/09/2020 00:02
salik79 wrote: 08/09/2020 23:16

Ko govori o granatama?! Pale su i dvije Lune, koje su smijesne u poredjenju sa ovim raketama, pa pitaj kakav je osjecaj bio.
Ne gombaj, valjas gluposti. 80% raketa sto ovi imaju su kacuse ili modifikacije istih hajd sad. :oops:
Sce i da su kacuse, a nisu, sto mozes lijepo procitati na linku iznad (kada bi ti ikada i zaista zelio nesto procitati), koliko je to kacusa palo u ratu na Sarajevo?
Procitao sam i mijesas rakete atgm sa raketama za “artiljeriske potrebe” i vecina raketa u arsenalu hezbolaha su kacuse ili modifikacije/kopije istih.

155 haubicka granata vise stete od kacuse napravi BAJ THE VEJ :lol: o preciznosti necemo... :lol: uvukao
si me u jos jednu glupu raspravu :oops:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17173 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by salik79 »

MorningStar wrote: 09/09/2020 08:52
salik79 wrote: 09/09/2020 06:11
MorningStar wrote: 09/09/2020 00:02

Ne gombaj, valjas gluposti. 80% raketa sto ovi imaju su kacuse ili modifikacije istih hajd sad. :oops:
Sce i da su kacuse, a nisu, sto mozes lijepo procitati na linku iznad (kada bi ti ikada i zaista zelio nesto procitati), koliko je to kacusa palo u ratu na Sarajevo?
Procitao sam i mijesas rakete atgm sa raketama za “artiljeriske potrebe” i vecina raketa u arsenalu hezbolaha su kacuse ili modifikacije/kopije istih.

155 haubicka granata vise stete od kacuse napravi BAJ THE VEJ :lol: o preciznosti necemo... :lol: uvukao
si me u jos jednu glupu raspravu :oops:
Ti umanjujes znacaj tih raketa, dok su cionisti itekako svjesni opasnosti istih.

U zavisnosti s cim poredis haubicku granatu - ako je poredis sa izvornom kacusom, kako oni nazivaju sve VBR projektile, onda da. Ako ih poredis sa modernim VBR sistemima, onda mucni glavom. A da ne spominjem razornost ogromnog broja VBR raketa, ispaljenih odjednom.

Sjever Izraela je gorio 2006., a to je 0 kako bi gorio danas. I ne samo sjever.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17174 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by sumirprimus »

morningstr je u pravu sto se tice raketa :D
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#17175 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by The 51st State »

sumirprimus wrote: 09/09/2020 09:06 morningstr je u pravu sto se tice raketa :D
nije u pravu, sa malim dodatkom gps uredjaja to postaje neuporedivo preciznije i ubojitije oruzje, moze saturirati svaku izraelsku tackastu odbranu.
Locked