Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
JohnnyS
Posts: 13389
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#22451 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by JohnnyS »

Šteta što Palestinci nisu pristali na podjelu britanskog Jordana kako im je ponuđeno pa im se sad ovo događa
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#22452 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Avis »

JohnnyS wrote: 23/01/2023 19:52 Šteta što Palestinci nisu pristali na podjelu britanskog Jordana kako im je ponuđeno pa im se sad ovo događa
Image
Image
I da su prihvatili te sporazume, Izrael ih ne bi postovao, jer Izrael smatra da njima pripada, ne samo teritorij danasnje Palestine, vec i izmedju Nila i Eufrata. Izrael je opsjednut Svetom Zemljom i nikakvi sporazumi koji ce ga sprijeciti u ostvarenju tog cilja za njega ne vaze.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13389
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#22453 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by JohnnyS »

Šteta onda što su Arapi pare od nafte trošili na zlatne Rolls-Royceove i jahte, a ne na edukaciju, možda bi onda bili utjecajni poput Židova pa se bolje izborili za svoju stvar
User avatar
Pandakonda
Posts: 4365
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#22454 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Pandakonda »

Druze jesi li ti realan ? Ta knjiga je debunkovana vise puta i koristi se kao antisemitska propaganda od strane raznih nacista, antisemitskih arapa i afrikanaca koji tvrde da su oni pravi jevreji. Pobornici te knjige su ekvivalent neo nacistima koji pricaju o rasnoj cistoci kao sto taj debil nekome umanjuje jevrejstvo ako je mjesanog porijekla i da je samo pravi jevrej onaj koji je ostao na podruciju bliskog istoka nakon izbacivanja od strane arapa i rimljana :-)

Ako hoces i papir:
Writing in Science, Michael Balter states Koestler's thesis "clash[es] with several recent studies suggesting that Jewishness, including the Ashkenazi version, has deep genetic roots." He refers to a 2010 study by geneticist Harry Ostrer which found that Ashkenazi Jews "clustered more closely with Middle Eastern and Sephardic Jews, a finding the researchers say is inconsistent with the Khazar hypothesis" and concludes "that all three Jewish groups—Middle Eastern, Sephardic, and Ashkenazi—share genomewide genetic markers that distinguish them from other worldwide populations".

https://www.science.org/content/article ... hness-rev2
User avatar
JohnnyS
Posts: 13389
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#22455 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by JohnnyS »

Ne znam imamo li temu o Izraelu all about ili samo ovu, pa neka ovdje, moderator neka prebaci ako misli da je negdje bolje

Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#22456 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Avis »

Pandakonda wrote: 23/01/2023 21:11 Druze jesi li ti realan ? Ta knjiga je debunkovana vise puta i koristi se kao antisemitska propaganda od strane raznih nacista, antisemitskih arapa i afrikanaca koji tvrde da su oni pravi jevreji. Pobornici te knjige su ekvivalent neo nacistima koji pricaju o rasnoj cistoci kao sto taj debil nekome umanjuje jevrejstvo ako je mjesanog porijekla i da je samo pravi jevrej onaj koji je ostao na podruciju bliskog istoka nakon izbacivanja od strane arapa i rimljana :-)

Ako hoces i papir:
Writing in Science, Michael Balter states Koestler's thesis "clash[es] with several recent studies suggesting that Jewishness, including the Ashkenazi version, has deep genetic roots." He refers to a 2010 study by geneticist Harry Ostrer which found that Ashkenazi Jews "clustered more closely with Middle Eastern and Sephardic Jews, a finding the researchers say is inconsistent with the Khazar hypothesis" and concludes "that all three Jewish groups—Middle Eastern, Sephardic, and Ashkenazi—share genomewide genetic markers that distinguish them from other worldwide populations".

https://www.science.org/content/article ... hness-rev2
Image
Papir trpi sve!
Imaju geneticka istrazivanja naucnika koja su neovisna i nepovezana sa kriticarima knjige koja pokazuju na znatnu genetsku slicnost izmedju Askenaza i danasnjih turkijskih naroda.
Ima papira pisanih u devetom vijeku od strane istoricara koji pisu da su svi Hazari jevreji, da na podrucju Hazarije postoji jevrejska drzava.

I trebamo vjerovati da su Askenazi napustajuci Njemacku, svoju populaciju sa 50 000 u petnaestom vijeku povecali na 8 miliona u dvadesetom vijeku, sto je visestruko povecanje u odnosu na evropljane, unatoc ratovima, progonima, bolestima, kugama i ekonomskim poteskocama? Price za malu djecu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#22457 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

Sada je vec u genetiku otisao :lol: :lol: :lol:

Sad ce Salik objasniti jevrejima da oni zapravo nisu jevreji. Da nije nacizam najgore vrste, opet ne bi bilo smijesno…
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#22458 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by tramvajtrojka »

GandalfSivi wrote: 25/01/2023 22:50 Sada je vec u genetiku otisao :lol: :lol: :lol:

Sad ce Salik objasniti jevrejima da oni zapravo nisu jevreji. Da nije nacizam najgore vrste, opet ne bi bilo smijesno…
al bukvalno kod ljudi radi kontra propagandu bukvalno sam vise poceo cijeniti drzavu Izrael kad vidim tko i kako ih proziva :lol: :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#22459 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

tramvajtrojka wrote: 25/01/2023 22:57
GandalfSivi wrote: 25/01/2023 22:50 Sada je vec u genetiku otisao :lol: :lol: :lol:

Sad ce Salik objasniti jevrejima da oni zapravo nisu jevreji. Da nije nacizam najgore vrste, opet ne bi bilo smijesno…
al bukvalno kod ljudi radi kontra propagandu bukvalno sam vise poceo cijeniti drzavu Izrael kad vidim tko i kako ih proziva :lol: :lol:
Nastranu ba drzava i politika iste, lik bukvalno genetski pokusava dokazati da jevreji nisu to za sta se predstavljaju.

Mislim ono, prava nacisticka prica…
Osmi Socrates
Posts: 8009
Joined: 19/10/2020 15:33

#22460 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Osmi Socrates »

Kaže čovjek "Hazari su primili judaizam u osmom vijeku, te zbog toga nisu Jevreji". :-)

Ovo gore nego kad četnici pričaju o Bošnjacima. Al' kontam svi Jevreje za sve krive, pa može proći i ovdje.
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#22461 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Avis »

GandalfSivi wrote: 25/01/2023 23:04
tramvajtrojka wrote: 25/01/2023 22:57

al bukvalno kod ljudi radi kontra propagandu bukvalno sam vise poceo cijeniti drzavu Izrael kad vidim tko i kako ih proziva :lol: :lol:
Nastranu ba drzava i politika iste, lik bukvalno genetski pokusava dokazati da jevreji nisu to za sta se predstavljaju.

Mislim ono, prava nacisticka prica…
Opet vas dvojicu " prenosi", pa mi pripisujete nesto sto nisam napisao i mislite da sam neki lik koji zapravo nisam.
Rekao sam da askenazi jevreji poticu od hazara i da nisu semiti. Sefardi jesu semiti.
- Christian of Stavelot je 864 godine za Hazare napisao da svi oni ispovijedaju zidovsku vjeru u cijelosti, aIbn al- Faqih pise da su Hazari svi jevreji. Brojni pisani tragovi od prije preko 1000 godina govore o prelasku Hazara na judaizam, Od prije 1000 godina kada Izraela nije bilo na mapi. Istorijski i arheoloski dokazi o prelasku Hazara na judaizam su brojni.
Za one koji ne znaju, Kestler i Elhaik su jevreji. Postoje brojni jevreji koji tvrde da su hazari presli na judaizam.
Postoje brojni geneticari koji tvrde da askenazi i turkijski narodi imaju genetske slicnosti. Ovo svako sa par klikova moze lako provjeriti. Cak i Biblija u nekim stihovima govori o laznim jevrejima. Mislim da se ti stihovi mogu tumaciti da se hazarski jevreji predstavljaju kao semiti, sto oni nisu, da lazu o svom porijeklu.
Nikakav problem cionistima nije fabrikovati genetska istrazivanja koja idu njima u prilog, 75 godina vrse genocid nad Palestincima, a da nisu u stanju fabrikovati naucne studije, no dovoljno je malo istraziti, malo logike da se otkrije ta niihova laz, za sto ima sasvim dovoljno dokaza, i istorijski i arheoloskih, a i naucnih, dokaza da su Hazari presli na judaizam.
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#22462 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Avis »

Osmi Socrates wrote: 26/01/2023 01:09 Kaže čovjek "Hazari su primili judaizam u osmom vijeku, te zbog toga nisu Jevreji". :-)

Ovo gore nego kad četnici pričaju o Bošnjacima. Al' kontam svi Jevreje za sve krive, pa može proći i ovdje.
Glup si.
Napisao sam da Hazari nisu semiti.
Osmi Socrates
Posts: 8009
Joined: 19/10/2020 15:33

#22463 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Osmi Socrates »

Avis wrote: 26/01/2023 01:39
Osmi Socrates wrote: 26/01/2023 01:09 Kaže čovjek "Hazari su primili judaizam u osmom vijeku, te zbog toga nisu Jevreji". :-)

Ovo gore nego kad četnici pričaju o Bošnjacima. Al' kontam svi Jevreje za sve krive, pa može proći i ovdje.
Glup si.
Napisao sam da Hazari nisu semiti.
I? Kako to mjenja bilo kako tvoju fašističku priču, onako uz kafu? Četnici isto misle da Bošnjacima nije mjesto na Balkanu jer su primili islam. Što se mene tiče, ti si četnik. Ili tu negdje.

Ti si, prijatelju, prvo za nekog odličnog psihijatra, pa tek onda za internet. Ako ne znaš bilo šta normalno pisati, osami se. Nisi za ljude, barem ne normalne ljude, i lakše je kad to sebi priznaš.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#22464 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

Avis wrote: 26/01/2023 01:38
GandalfSivi wrote: 25/01/2023 23:04

Nastranu ba drzava i politika iste, lik bukvalno genetski pokusava dokazati da jevreji nisu to za sta se predstavljaju.

Mislim ono, prava nacisticka prica…
Opet vas dvojicu " prenosi", pa mi pripisujete nesto sto nisam napisao i mislite da sam neki lik koji zapravo nisam.
Rekao sam da askenazi jevreji poticu od hazara i da nisu semiti. Sefardi jesu semiti.
- Christian of Stavelot je 864 godine za Hazare napisao da svi oni ispovijedaju zidovsku vjeru u cijelosti, aIbn al- Faqih pise da su Hazari svi jevreji. Brojni pisani tragovi od prije preko 1000 godina govore o prelasku Hazara na judaizam, Od prije 1000 godina kada Izraela nije bilo na mapi. Istorijski i arheoloski dokazi o prelasku Hazara na judaizam su brojni.
Za one koji ne znaju, Kestler i Elhaik su jevreji. Postoje brojni jevreji koji tvrde da su hazari presli na judaizam.
Postoje brojni geneticari koji tvrde da askenazi i turkijski narodi imaju genetske slicnosti. Ovo svako sa par klikova moze lako provjeriti. Cak i Biblija u nekim stihovima govori o laznim jevrejima. Mislim da se ti stihovi mogu tumaciti da se hazarski jevreji predstavljaju kao semiti, sto oni nisu, da lazu o svom porijeklu.
Nikakav problem cionistima nije fabrikovati genetska istrazivanja koja idu njima u prilog, 75 godina vrse genocid nad Palestincima, a da nisu u stanju fabrikovati naucne studije, no dovoljno je malo istraziti, malo logike da se otkrije ta niihova laz, za sto ima sasvim dovoljno dokaza, i istorijski i arheoloskih, a i naucnih, dokaza da su Hazari presli na judaizam.
Ne Salice (btw, je li ti fakat mislis da nekoga mozes budalom napraviti da nisi Salik?), rekao si da preko 99% Jevreja nisu Semiti, samim tim poricuci im vezu sa Palestinom i bilo koje pravo na ta podrucja. Jedna stvar je pitanje da li su Hazari presli na judaizam, a sasvim druga stvar je taj tvoj nacizam koji tvrdi da 99% Jevreja nisu oni sto kazu da jesu, jer postoje dva ili tri lika koji tvrde drugacije. Sve vise i vise ti je pisanje odvratno, ovo je zadnji put da ti ozbiljno odgovaram, od sada cu samo prozivati tvoje gluposti...
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#22465 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Avis »

GandalfSivi wrote: 26/01/2023 02:53
Avis wrote: 26/01/2023 01:38

Opet vas dvojicu " prenosi", pa mi pripisujete nesto sto nisam napisao i mislite da sam neki lik koji zapravo nisam.
Rekao sam da askenazi jevreji poticu od hazara i da nisu semiti. Sefardi jesu semiti.
- Christian of Stavelot je 864 godine za Hazare napisao da svi oni ispovijedaju zidovsku vjeru u cijelosti, aIbn al- Faqih pise da su Hazari svi jevreji. Brojni pisani tragovi od prije preko 1000 godina govore o prelasku Hazara na judaizam, Od prije 1000 godina kada Izraela nije bilo na mapi. Istorijski i arheoloski dokazi o prelasku Hazara na judaizam su brojni.
Za one koji ne znaju, Kestler i Elhaik su jevreji. Postoje brojni jevreji koji tvrde da su hazari presli na judaizam.
Postoje brojni geneticari koji tvrde da askenazi i turkijski narodi imaju genetske slicnosti. Ovo svako sa par klikova moze lako provjeriti. Cak i Biblija u nekim stihovima govori o laznim jevrejima. Mislim da se ti stihovi mogu tumaciti da se hazarski jevreji predstavljaju kao semiti, sto oni nisu, da lazu o svom porijeklu.
Nikakav problem cionistima nije fabrikovati genetska istrazivanja koja idu njima u prilog, 75 godina vrse genocid nad Palestincima, a da nisu u stanju fabrikovati naucne studije, no dovoljno je malo istraziti, malo logike da se otkrije ta niihova laz, za sto ima sasvim dovoljno dokaza, i istorijski i arheoloskih, a i naucnih, dokaza da su Hazari presli na judaizam.
Ne Salice (btw, je li ti fakat mislis da nekoga mozes budalom napraviti da nisi Salik?), rekao si da preko 99% Jevreja nisu Semiti, samim tim poricuci im vezu sa Palestinom i bilo koje pravo na ta podrucja. Jedna stvar je pitanje da li su Hazari presli na judaizam, a sasvim druga stvar je taj tvoj nacizam koji tvrdi da 99% Jevreja nisu oni sto kazu da jesu, jer postoje dva ili tri lika koji tvrde drugacije. Sve vise i vise ti je pisanje odvratno, ovo je zadnji put da ti ozbiljno odgovaram, od sada cu samo prozivati tvoje gluposti...
Image
Rekao sam da oko 90 posto danasnjih jevreja nisu semiti, da su hazarskog porijekla.
Na stotine jevrejskih organizacija su protiv Izraela, smatraju da jevreji nemaju pravo na svoju drzavu.
Na hiljade naucnika tvrdi da su hazari presli na judaizam, barataju dokazima iz istorije, arheologije.
A nacisti su upravo cionisti koji svakodnevno vrse genocid nsd Palestincima i juce su ubili 10 Palestinaca, zasticeni kao njihovi roditelji, Britanija i Amerika, koje su u svojoj istoriji ucinili najvece genocide.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#22466 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

Salik, strucnjak za Jevreje, viruse i LGBTQ populaciju :lol: :lol: :lol:
Po tebi ni Ujguri vjerovatno nisu muslimani, pa si negirao genocid nad njima...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#22467 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

O Tito, sta udrobi...


Races are not biological-meaningful classification entities. And if so, why is racism a bad property? The answer must be: Because it provides socio-cultural justifications for discrimination on the basis of presumed and irrelevant biological properties.



Coda
Jews were recognized over the ages as a People of a distinct religion, or as a People with unique socio-cultural bonds, in various contexts and at different times. But it was claimed that what ultimately maintained the Jews identity were their genealogical linkage: Jews were perceived as the descendants of Abraham, Isaac, and Jacob, the three patriarchs, not only spiritually but primarily biologically.

Obviously, what kept Jews identity were their language, culture, tradition and religion. Thus, whatever their biological hereditary kinships, both the trans-generational vertical, and intra-generation horizontal relationships are secondary consequences. However, the increasing reliance on scientific reductionism in biological thinking of the last two centuries eventually culminated in turning the evidence of DNA sequences into the essence of the characterization of Jewishness rather than its consequence. Still, in spite of repeated efforts, there is no agreed upon criterion to identify Jews, and samples examined for the distribution of biological or molecular markers all depend on the preconceived biases of the investigators. Races, it is assumed, may differ in inherent properties that are evaluated differentially. But races are not biological-meaningful classification entities. And if so, why is racism a bad property? The answer must be: Because it provides socio-cultural justifications for discrimination on the basis of presumed and irrelevant biological properties.
ili sumirano
'the risk of circularity of the argument is exposed: Geneticist determine the genotypic details of socio-ethnologists' classifications, whereas socio-demographers rely on geneticists findings to bolster their classifications.

Ili da li je Al Hussein bin Abdullah II direktni potomak Poslanika...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#22468 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

Ja to onako iz glave napisem, i onda streberka dodje naoruzana teskom artiljerijom, sve citati i reference :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#22469 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

GandalfSivi wrote: 26/01/2023 21:47 Ja to onako iz glave napisem, i onda streberka dodje naoruzana teskom artiljerijom, sve citati i reference :)
Pa neće niko čitati studiju od 200 strana (mada ima slika :D) gdje moraš guglati svaku petu riječ...lakše bolan Bosnian Times i tako slično, pop rasizam za poČETNIKE...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#22470 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

Lako ti je kad sam ga ja umorio :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#22471 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by SmokingMan »

Jesi li ti proičitala tih 200.str?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#22472 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

SmokingMan wrote: 26/01/2023 22:02 Jesi li ti proičitala tih 200.str?
Post prijavljen!!!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#22473 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

SmokingMan wrote: 26/01/2023 22:02 Jesi li ti proičitala tih 200.str?
stotinjak i summary (naravno one "genetske" momente moram i ja guglati, zaboravilo se biologije iz gimnazije) :D naletilo u sklopu Postkolonijalne proze i jos par stvari (The Postcolonial Jew: Racialization, Delegitimization, Ambiguity; Diasporas of the Mind: Jewish and Postcolonial Writing and the Nightmare of History itd...)...inace racizam je sehr interessant. Jawohl. :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#22474 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by SmokingMan »

Bloo wrote: 26/01/2023 22:16
SmokingMan wrote: 26/01/2023 22:02 Jesi li ti proičitala tih 200.str?
stotinjak i summary (naravno one "genetske" momente moram i ja guglati, zaboravilo se biologije iz gimnazije) :D naletilo u sklopu Postkolonijalne proze i jos par stvari (The Postcolonial Jew: Racialization, Delegitimization, Ambiguity; Diasporas of the Mind: Jewish and Postcolonial Writing and the Nightmare of History itd...)...inace racizam je sehr interessant. Jawohl. :D
Ma summary, iz glave, dosta.

Ja to i ne čitam, nikuda to ne vodi, barem mi govori do to vodi do daljnjih rasprava, na kraju opet podjela. Svijet voli podjele, na lijeve na desne, , horde zla i manijake, fukare i Marocance, demokrate i republikance, pomalo i third-party progresivce, sve živo, do gornjeg kvarka, i jarana mu donjeg, do one poznate: "Šta on zna, vidi mu glooove".. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#22475 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Bloo »

SmokingMan wrote: 26/01/2023 22:23
Bloo wrote: 26/01/2023 22:16

stotinjak i summary (naravno one "genetske" momente moram i ja guglati, zaboravilo se biologije iz gimnazije) :D naletilo u sklopu Postkolonijalne proze i jos par stvari (The Postcolonial Jew: Racialization, Delegitimization, Ambiguity; Diasporas of the Mind: Jewish and Postcolonial Writing and the Nightmare of History itd...)...inace racizam je sehr interessant. Jawohl. :D
Ma summary, iz glave, dosta.

Ja to i ne čitam, nikuda to ne vodi, barem mi govori do to vodi do daljnjih rasprava, na kraju opet podjela. Svijet voli podjele, na lijeve na desne, , horde zla i manijake, fukare i Marocance, demokrate i republikance, pomalo i third-party progresivce, sve živo, do gornjeg kvarka, i jarana mu donjeg, do one poznate: "Šta on zna, vidi mu glooove".. :D
Ali moras priznati da je interesantno kako se podaci koriste, te funkcionisanje rasizma ( it provides socio-cultural justifications for discrimination on the basis of presumed and irrelevant biological properties). Naš i njihov rasizam. Opravdavanje određenih postupaka koristeći podatke koji se moraju dumb down da bi ih prosjecni mrzitelj razumio...Isto tako koristenje istih za podrgijavanje nacionalizma i kreiranje npr. tlapnje i izraelske verzije Lebensrauma...anyway...otisli smo predaleko.
Locked