Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
Nierika
Posts: 4079
Joined: 17/03/2020 00:41

#22401 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Nierika »

carobnjak_N wrote: 18/01/2023 16:54
Nierika wrote: 18/01/2023 16:10 Jevrejska zajednica u BiH mi se generalno čini kao dosta zatvorena i obavijena velom misterije, duhovnog mira ili ne znam, i zanimljiva mi je njihova kultura. Al' kad pomislim na Izrael nemam taj osjećaj smirenosti i produhovljenosti, sjetim se npr. onog incidenta kad je bager pregazio (mislim američku) aktivisticu, brutalne su im metode, mada ne mislim da svi Jevreji u Izraelu podržavaju odluke izraelskih političara. Ne znam koji postotak ljudi koji su preživjeli holokaust živi u Izraelu a koji npr. u New Yorku itd.
Nad jevrejskom zajednicom u Sarajevu je u ww2 počinjen genocid, oko 10.000 ljudi je ubijeno ili što bi rekao Busuladžić "nestali su".
Ali još je dodao i da je "ostao njihov prevarantski duh".
Opljačkana im imovina totalno, a većina se onda odselila u Izrael. Mislim da je ostao onaj Finci i još par stotina njih.
Imaju veoma slikovitog, nerezidentnog rabina, koji dođe ponekad ali inače živi u Izraelu. Iz njegovih izlaganja na yt, može se saznati
sve o Jevrejima. Eliezer Papo se zove, rođeni Sarajlija.
Sad sam našla ovaj tekst kako sam krenula da istražim Busuladžića i tu izjavu - https://zurnal.info/clanak/zasto-ste-uv ... braz/20099

Meni su se svidjeli tekstovi Filipa Davida koje sam čitala, on je doduše srbijanski književnik jevrejskog porijekla.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#22402 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by carobnjak_N »

Nierika wrote: 18/01/2023 17:22
carobnjak_N wrote: 18/01/2023 16:54

Nad jevrejskom zajednicom u Sarajevu je u ww2 počinjen genocid, oko 10.000 ljudi je ubijeno ili što bi rekao Busuladžić "nestali su".
Ali još je dodao i da je "ostao njihov prevarantski duh".
Opljačkana im imovina totalno, a većina se onda odselila u Izrael. Mislim da je ostao onaj Finci i još par stotina njih.
Imaju veoma slikovitog, nerezidentnog rabina, koji dođe ponekad ali inače živi u Izraelu. Iz njegovih izlaganja na yt, može se saznati
sve o Jevrejima. Eliezer Papo se zove, rođeni Sarajlija.
Sad sam našla ovaj tekst kako sam krenula da istražim Busuladžića i tu izjavu - https://zurnal.info/clanak/zasto-ste-uv ... braz/20099

Meni su se svidjeli tekstovi Filipa Davida koje sam čitala, on je doduše srbijanski književnik jevrejskog porijekla.
Ma da, uvijek se to tako upakuje u priču o dva-tri čovjeka koji su pomogli Jevrejima, dobre sarajlije... a kao sve su to krive ustaše.
Pa taj isti Busuladžić davao srčanu podršku svemu tome, a ovi ga danas rehabilituju.
breuer
Posts: 7188
Joined: 06/07/2009 15:44

#22403 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by breuer »

carobnjak_N wrote: 18/01/2023 16:54
Nierika wrote: 18/01/2023 16:10 Jevrejska zajednica u BiH mi se generalno čini kao dosta zatvorena i obavijena velom misterije, duhovnog mira ili ne znam, i zanimljiva mi je njihova kultura. Al' kad pomislim na Izrael nemam taj osjećaj smirenosti i produhovljenosti, sjetim se npr. onog incidenta kad je bager pregazio (mislim američku) aktivisticu, brutalne su im metode, mada ne mislim da svi Jevreji u Izraelu podržavaju odluke izraelskih političara. Ne znam koji postotak ljudi koji su preživjeli holokaust živi u Izraelu a koji npr. u New Yorku itd.
Nad jevrejskom zajednicom u Sarajevu je u ww2 počinjen genocid, oko 10.000 ljudi je ubijeno ili što bi rekao Busuladžić "nestali su".
Ali još je dodao i da je "ostao njihov prevarantski duh".
Opljačkana im imovina totalno, a većina se onda odselila u Izrael. Mislim da je ostao onaj Finci i još par stotina njih.
Imaju veoma slikovitog, nerezidentnog rabina, koji dođe ponekad ali inače živi u Izraelu. Iz njegovih izlaganja na yt, može se saznati
sve o Jevrejima. Eliezer Papo se zove, rođeni Sarajlija.
i onda mu "mračni" dio Sarajeva dodijeli "čast" da jedna osnovna škola nosi ime po njemu :(

sramota nad sramotama, da ne govorimo o posljedicama...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#22404 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by tramvajtrojka »

Image

Kad Bibi dodje u Maju u BiH treba ga pozvati u Sarajevo i otkriti spomenik ovom sarajliji koji je bio jedan od njihovih najvećih generala :thumbup: :thumbup: , dobre uzajamne veze sa Izraelom su nam prijeko potrebne
User avatar
Rothmans
Posts: 2845
Joined: 21/11/2019 21:32

#22405 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rothmans »

Ne vidim koristi od druzbe sa fasistima i zlocincima .
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22406 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by _BataZiv_0809 »

Opa eto nam Njatanjahua u BiH
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#22407 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Haris.ba »

Rothmans wrote: 19/01/2023 10:09 Ne vidim koristi od druzbe sa fasistima i zlocincima .
Busuladzic se ne slaze.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#22408 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 19/01/2023 10:10 Opa eto nam Njatanjahua u BiH
nisu beze bili oni plakati po gradu oblijepljeni umjesto da se na tonu sarajevskog dobročinstva kad su cuvali svoje sugrađane od napada i istrebljenja od strane fašističkih hordi napravi capri u zemaljskom muzeju pozove bibi objasni sve to fino pokaze mu se hagada i kaze imate savzenika u nama

jok nama ce onakvi kao salik krojiti sudbinu :skoljka: :skoljka: dok ti isti arapi saradjuju svi sa izraelom :lol: :lol:
User avatar
Rothmans
Posts: 2845
Joined: 21/11/2019 21:32

#22409 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rothmans »

;-)
Haris.ba wrote: 19/01/2023 10:14
Rothmans wrote: 19/01/2023 10:09 Ne vidim koristi od druzbe sa fasistima i zlocincima .
Busuladzic se ne slaze.
Pa ako cemo vec skupljati bjelosvjetsku zgadiju, zasto ne dovesti i rusku delegaciju npr ? Sjevernokorejce isto ?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#22410 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by tramvajtrojka »

Rothmans wrote: 19/01/2023 10:24 ;-)
Haris.ba wrote: 19/01/2023 10:14

Busuladzic se ne slaze.
Pa ako cemo vec skupljati bjelosvjetsku zgadiju, zasto ne dovesti i rusku delegaciju npr ? Sjevernokorejce isto ?
Pa et odgovori zasto svi Arapi imaju bolju saradnju sa Izraelom nego palestinom , zasto mi da istjerujemo neku pravdu za ljude koje apsolutno zaboli briga za nas , kad od te tkzv. pravde nemamo nista za vlastitu korist nego samo unistavamo odnos kod jednih potencijalno dobrih saveznika

I nije bez razloga odnos ostalih arapskih zemalja prema Palestini takav kakav je
User avatar
Rothmans
Posts: 2845
Joined: 21/11/2019 21:32

#22411 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rothmans »

Al cek , kakvu korist ocekujete od Jevreja ? Sine , obicna americka predstraza na BI. Sta to oni imaju da ponude ikom ?
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#22412 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by halo_ba »

carobnjak_N wrote: 18/01/2023 17:48
Nierika wrote: 18/01/2023 17:22

Sad sam našla ovaj tekst kako sam krenula da istražim Busuladžića i tu izjavu - https://zurnal.info/clanak/zasto-ste-uv ... braz/20099

Meni su se svidjeli tekstovi Filipa Davida koje sam čitala, on je doduše srbijanski književnik jevrejskog porijekla.
Ma da, uvijek se to tako upakuje u priču o dva-tri čovjeka koji su pomogli Jevrejima, dobre sarajlije... a kao sve su to krive ustaše.
Pa taj isti Busuladžić davao srčanu podršku svemu tome, a ovi ga danas rehabilituju.
Busuladzic nije rehabilitiran, bar ne oficijelno, kao npr. cetnici u Srbiji.
Isto tako, niko ne dize desnicu na pozdrav, kao npr. u Hrvatskoj.
A genocid nad Jevrejima je posljedica njemacke okupacije, uz zdusnu pomoc Paveliceve Hrvatske i Nediceve Srbije.
Pa se ti gicaj do sutra.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#22413 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Haris.ba »

Rothmans wrote: 19/01/2023 10:35 Al cek , kakvu korist ocekujete od Jevreja ? Sine , obicna americka predstraza na BI. Sta to oni imaju da ponude ikom ?
Zavisi sta se hoce. Covic je zapoceo interes ganjati sa Aluminijem. Pokusava im uvaliti aerodrom, da dovuku kapital da se ulaze u poljoprivredu....

Hrvati su npr.odradili posao sa Izraelcima za nabavku f16. Iza tog posla stajao je niz veza koji se gradio godinama. Zamalo to i nisu uspjeli da Amerikanci nisu blokirali.

Mora im se nesta konretno ponuditi. Jesmo li spremni?
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#22414 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by carobnjak_N »

halo_ba wrote: 19/01/2023 13:11
carobnjak_N wrote: 18/01/2023 17:48

Ma da, uvijek se to tako upakuje u priču o dva-tri čovjeka koji su pomogli Jevrejima, dobre sarajlije... a kao sve su to krive ustaše.
Pa taj isti Busuladžić davao srčanu podršku svemu tome, a ovi ga danas rehabilituju.
Busuladzic nije rehabilitiran, bar ne oficijelno, kao npr. cetnici u Srbiji.
Isto tako, niko ne dize desnicu na pozdrav, kao npr. u Hrvatskoj.
A genocid nad Jevrejima je posljedica njemacke okupacije, uz zdusnu pomoc Paveliceve Hrvatske i Nediceve Srbije.
Pa se ti gicaj do sutra.
aha ...a Bošnjaci kao ni luk jeli nit luk mirisali, samo izvrašavali naređenja.
Pa ako nazivanje škole po nekome, nije rehabilitacija, onda šta je ?
User avatar
canvra888
Posts: 4049
Joined: 09/07/2021 15:03

#22415 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by canvra888 »

carobnjak_N wrote: 19/01/2023 14:29
halo_ba wrote: 19/01/2023 13:11
Busuladzic nije rehabilitiran, bar ne oficijelno, kao npr. cetnici u Srbiji.
Isto tako, niko ne dize desnicu na pozdrav, kao npr. u Hrvatskoj.
A genocid nad Jevrejima je posljedica njemacke okupacije, uz zdusnu pomoc Paveliceve Hrvatske i Nediceve Srbije.
Pa se ti gicaj do sutra.
aha ...a Bošnjaci kao ni luk jeli nit luk mirisali, samo izvrašavali naređenja.
Pa ako nazivanje škole po nekome, nije rehabilitacija, onda šta je ?
Bošnjaci su fašisti u možda pet do desetoprocentnom omjeru kada se uporedi sa istočnim i zapadnim strujama.

Da smo bili malo jači fašisti, možda nam se i ne bi desilo u 90-im to što se desilo, što je apsurdno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#22416 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Haris.ba »

U Izraelu nista novo.....

User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#22417 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

halo_ba wrote: 19/01/2023 13:11
carobnjak_N wrote: 18/01/2023 17:48

Ma da, uvijek se to tako upakuje u priču o dva-tri čovjeka koji su pomogli Jevrejima, dobre sarajlije... a kao sve su to krive ustaše.
Pa taj isti Busuladžić davao srčanu podršku svemu tome, a ovi ga danas rehabilituju.
Busuladzic nije rehabilitiran, bar ne oficijelno, kao npr. cetnici u Srbiji.
Isto tako, niko ne dize desnicu na pozdrav, kao npr. u Hrvatskoj.
A genocid nad Jevrejima je posljedica njemacke okupacije, uz zdusnu pomoc Paveliceve Hrvatske i Nediceve Srbije.
Pa se ti gicaj do sutra.
Neke stvari se normalno ne mogu porediti, ali osta nam je da upadamo u ovu pricu uopste. Lik apsolutno istorijski nebitan, sa blago receno kontraverznim stavovima. Do ove drame sa skolom niko nije ni znao za njega…
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18007
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#22418 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by GandalfSivi »

Ovi ludjaci su jako opasni. Strasnu moc i uticaj imaju…

User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#22419 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Truba »

Nije mi jasno sto snima budalu
Na faci mu vidis da nije ok
Vojnici korektni
Avis
Posts: 85
Joined: 07/12/2022 16:44

#22420 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Avis »

Izrael je ove godine vec ubio 16 Palestinaca, od toga cetvoro djece.
Samo su nastavili da rade ono sto rade 75 godina, da ubijaju, otimaju, tlace, vrse genocid, etnicko ciscenje, zasticeni kao medvjedi, bez ikakvih sankcija, bez ikakvih vojnih udara na njih, bez ikakvih vojnih akcija kako bi se teror nad Palestincima zavrsio.
Palestinci su semiti. Palestinci su semitski narod, a oko 90 posto cionistickih jevreja nisu semiti. Dakle, imamo ovdje jednu laz, jednu zloupotrebu, jednu obmanu da cionisti kada ih se kritikuje, to oni nazivaju lazno antisemizmom. No, Izrael je najveci antisemit, Izrael tlaci, terorise, vrsi genocid, etnicko ciscenje nad semitskim narodom. Nad semitskim narodom. Vecina cionistickih jevreja je hazarskog porijekla, nisu semiti. I oni takvi, kad kritikujes Izrael, kad kritikujes cioniste naziva te antisemitom. A istina je takva da su oni najveci antisemiti.
Ti lazovi nece stati sa tlacenjem Palestinaca, nece stati sa tlacenjem arapa dok ne osvoje teritorij od Nila do Eufrata. Sve te ljude koji zive izmedju Nila i Eufrata ceka ista sudbina kao Palestince. Cionisti, talmudisti vjeruju da ce Izrael postati vodeca svjetska sila, vjeruju da ce im doci obecani mesija, a da bi im on dosao oni moraju Izrael prosiriti od Nila do Eufrata, srusiti Al Aqsu i sagraditi Treci hram. I na tom putu, sve im je dozvoljeno.
Last edited by Avis on 19/01/2023 20:11, edited 1 time in total.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13389
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#22421 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by JohnnyS »

Ok, onda je semitizam problem
User avatar
Rothmans
Posts: 2845
Joined: 21/11/2019 21:32

#22422 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by Rothmans »

Haris.ba wrote: 19/01/2023 13:14
Rothmans wrote: 19/01/2023 10:35 Al cek , kakvu korist ocekujete od Jevreja ? Sine , obicna americka predstraza na BI. Sta to oni imaju da ponude ikom ?
Zavisi sta se hoce. Covic je zapoceo interes ganjati sa Aluminijem. Pokusava im uvaliti aerodrom, da dovuku kapital da se ulaze u poljoprivredu....

Hrvati su npr.odradili posao sa Izraelcima za nabavku f16. Iza tog posla stajao je niz veza koji se gradio godinama. Zamalo to i nisu uspjeli da Amerikanci nisu blokirali.

Mora im se nesta konretno ponuditi. Jesmo li spremni?
Evo ja im nudim hashimagu. Mozel ? A partnere ako hocete imate zapad, sta se lozite na tu saku jada tamo ?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18380
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#22423 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by SmokingMan »

Koliko je vas čulo za pokret Neturei Karta?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13389
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#22424 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by JohnnyS »

Jesu li to oni Salikovi Židovi :D
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#22425 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!

Post by HarTar »

Rothmans wrote: 19/01/2023 22:33
Haris.ba wrote: 19/01/2023 13:14

Zavisi sta se hoce. Covic je zapoceo interes ganjati sa Aluminijem. Pokusava im uvaliti aerodrom, da dovuku kapital da se ulaze u poljoprivredu....

Hrvati su npr.odradili posao sa Izraelcima za nabavku f16. Iza tog posla stajao je niz veza koji se gradio godinama. Zamalo to i nisu uspjeli da Amerikanci nisu blokirali.

Mora im se nesta konretno ponuditi. Jesmo li spremni?
Evo ja im nudim hashimagu. Mozel ? A partnere ako hocete imate zapad, sta se lozite na tu saku jada tamo ?
Eto, takvi su ti Bošnje, ako su uopšte i u pitanju Bošnje. Ono bi na tuđoj muci gradilo svoju sreću, a ljuti se što nam neko nije pomogao u ratu ili što ulaže u Srbiju :-)
Locked