Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
User avatar
Lawrence
Posts: 202
Joined: 16/04/2008 15:46
Location: Arabia

#2001 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Lawrence »

sect0r wrote:
Erjavec wrote:
Drago mi je da kazes da bi se potrudio da budes objektivan ali si, nazalost, u ostatku svog posta samo ponovio milion puta prezvakane poluistine koje ti onemogucuju da, stvarno, budes objektivan i razumijes sta se desava tamo. Zbog toga mi se ne da ponavljat.
rekao sam da pokusavam biti objektivan. mislim da razumijem problem, ako sam negdje rekao neistinu, molim te da me ispravis. nimalo cinicno: rado zelim saznati stvari koje ne znam.
Izvini, bez uvrede, tvoj opis istorije je mnogo nerealan i ne odgovara stvarnosti. O tome svemu smo se podosta raspravljali na ovoj istoj temi prije 3-4 dana, pa mozes da samo pregledash iz pocetka ili kliknes na username da vidish moje postove i sta ja mislim...

Rasprava je malo utihnula jer vishe niko nema stomak za to... previshe djece gine svaki dan, uzasne slike na ekranima i nema vishe smisla palamuditi unedogled....NPR. - zamisli neke strance da raspravljaju o parlamentarnim greskama Izetbegovica i Bobana dok je na TV ekranima masakar na Markalama... to ti je isto... samo da oce vishe stati
User avatar
rado_vidjen
Posts: 1387
Joined: 26/10/2008 22:27

#2002 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by rado_vidjen »

giordania wrote:
rado_vidjen wrote:zasto ovi iz fataha stoje mirno po strani kao da to nije njihov rat. :? dobro, znam za sukube s hamasom. ali ta djeca koja ginu su palestinska djeca, ti civili su palestinci, pa koji k. se onda ponasaju kao da oni nisu pripadnici palestinskog naroda i mirno gledaju dok gine njihov narod. sve zbog vlasti? znaci, kao kad bi Tuzla mirno gledala sto se gine po sarajevu, jer su vamo jedni, a tamo drugi na vlasti. :roll:

arapi su bagra, i nista vise...
Pa ako su za tebe bagra :? ,sto se uopste javljas po pitanju Hamas-Fatah?Svi su arapi,i ta djeca sto ginu su arapi,odnosno bagra,kako ih nazivas.
Ma koji klinac i ja komentarisem ovakve bljuvotine.
mislio sam na arapske vodje, licemjere i prodate duse....
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#2003 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by ahuseino »

rado_vidjen wrote:
giordania wrote:
rado_vidjen wrote:zasto ovi iz fataha stoje mirno po strani kao da to nije njihov rat. :? dobro, znam za sukube s hamasom. ali ta djeca koja ginu su palestinska djeca, ti civili su palestinci, pa koji k. se onda ponasaju kao da oni nisu pripadnici palestinskog naroda i mirno gledaju dok gine njihov narod. sve zbog vlasti? znaci, kao kad bi Tuzla mirno gledala sto se gine po sarajevu, jer su vamo jedni, a tamo drugi na vlasti. :roll:

arapi su bagra, i nista vise...
Pa ako su za tebe bagra :? ,sto se uopste javljas po pitanju Hamas-Fatah?Svi su arapi,i ta djeca sto ginu su arapi,odnosno bagra,kako ih nazivas.
Ma koji klinac i ja komentarisem ovakve bljuvotine.
mislio sam na arapske vodje, licemjere i prodate duse....
Ja razumijem tvoje izjave iz perspektive kvazi-samokritichne, ali tvoji komentari takvi kakvi jesu, mogli bi uzrokovati mandal na vratima teme. :|

Arapi iz komshiluka snose veliki dio odgovornosti sto im bracha i njihova djeca ginu, i chine po mom misljenju, vrlo malo, ako ista, da pomognu.
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#2004 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by turban »

rado_vidjen wrote:
giordania wrote:
rado_vidjen wrote:zasto ovi iz fataha stoje mirno po strani kao da to nije njihov rat. :? dobro, znam za sukube s hamasom. ali ta djeca koja ginu su palestinska djeca, ti civili su palestinci, pa koji k. se onda ponasaju kao da oni nisu pripadnici palestinskog naroda i mirno gledaju dok gine njihov narod. sve zbog vlasti? znaci, kao kad bi Tuzla mirno gledala sto se gine po sarajevu, jer su vamo jedni, a tamo drugi na vlasti. :roll:

arapi su bagra, i nista vise...
Pa ako su za tebe bagra :? ,sto se uopste javljas po pitanju Hamas-Fatah?Svi su arapi,i ta djeca sto ginu su arapi,odnosno bagra,kako ih nazivas.
Ma koji klinac i ja komentarisem ovakve bljuvotine.
mislio sam na arapske vodje, licemjere i prodate duse....
Eto da Arapi nisu licemjerni Jevreji ne bi klalili Palestince.... :shock:
sect0r
Posts: 58
Joined: 24/09/2007 09:17

#2005 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sect0r »

Erjavec wrote:
Izvini, bez uvrede, tvoj opis istorije je mnogo nerealan i ne odgovara stvarnosti. O tome svemu smo se podosta raspravljali na ovoj istoj temi prije 3-4 dana, pa mozes da samo pregledash iz pocetka ili kliknes na username da vidish moje postove i sta ja mislim...
nema potrebe za izvinjavanjem jer nisi me nicim uvrijedio. opis historije, kako ti kazes, je kratak iz razloga sto su ostali clanovi napisali dovoljno. ne razumijem sta ne odgovara stvarnosti. samo argumentirano molim te.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2006 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

Erjavec wrote:
Drago mi je da kazes da bi se potrudio da budes objektivan ali si, nazalost, u ostatku svog posta samo ponovio milion puta prezvakane poluistine koje ti onemogucuju da, stvarno, budes objektivan i razumijes sta se desava tamo. Zbog toga mi se ne da ponavljat.

A ovom gore koji kaze da su Arapi bagra, samo da velim jedno: polupo si loncice, jarane. Na ovom forumu se relativno otvoreno izkazuje mrznja prema Jevrejima, ne prema Arapima. Ne uklapash se u hor.
Kad pises nesto ovakvo, barem budi musko pa napisi ko to mrzi Jevreje kao takve i prodiskutuj s tom osobom, a ne ovako - opalis generalizaciju, pa koga zakaci ( a i nije ti prvi put da to radis na ovoj temi :wink: ). Sram te bilo. Je li ovo mrznja prema Jevrejima ?
:?:
Last edited by Latina on 09/01/2009 20:58, edited 1 time in total.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#2007 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by MUNAFIK »

Pogledati ovaj dokumentarac.... ima 10 dijelova na Youtube-u
User avatar
Lawrence
Posts: 202
Joined: 16/04/2008 15:46
Location: Arabia

#2008 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Lawrence »

Latina wrote:
Erjavec wrote:
Drago mi je da kazes da bi se potrudio da budes objektivan ali si, nazalost, u ostatku svog posta samo ponovio milion puta prezvakane poluistine koje ti onemogucuju da, stvarno, budes objektivan i razumijes sta se desava tamo. Zbog toga mi se ne da ponavljat.

A ovom gore koji kaze da su Arapi bagra, samo da velim jedno: polupo si loncice, jarane. Na ovom forumu se relativno otvoreno izkazuje mrznja prema Jevrejima, ne prema Arapima. Ne uklapash se u hor.
Kad pises nesto ovakvo, barem budi musko pa napisi ko to mrzi Jevreje kao takve i prodiskutuj s tom osobom, a ne ovako - opalis generalizaciju, pa koga zakaci ( a i nije ti prvi put da to radis na ovoj temi :wink: ). Sram te bilo. Je li ovo mrznja prema Jevrejima ?
Nije drugarice uciteljice, opet se vrtimo u krug i ti me disciplinujesh. Sad je u pitanju i moja muskost. Eto.

Primjera ima kolko hoces, i nemam pametnija posla nego da odgovaram na svaki post.
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#2009 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by ld »

david frost doveo azama temimija,smatra se vodecim expertom o hamasu i danijela fidklesteina,novinara iz timesa
na djeziri upravo ide,vjerovatno ce biti i repriza

azam tetmimi rece da se cuo sinoc sa liderom hamasa telefonom i rece mu da je hamas u ove dvije sedmice izgubio 20 boraca i da njihove borbene mogucnosti nisu smanjene,niti unistene,ostalih zrtve kojih je preko 750 su civili
i rece da hamas vec odavno trazi da se izrael povuce na granice prije 1967,da zive u dvije drzave i da na taj nacin mogu da zakljuce primirije na 10 ili 20 godina
jer defacto izrael je realnost,ali hamas ne moze da ih prizna jer su nastali na otimanju zemlje od palestinaca i ratnom zlocinu,ali uglavnom zagovaraju zivot u dvije drzave i dugotrajni mir

izraelska propaganda je zaista uzasno jaka,oni prikazuju hamas kao teroristicku organizaciju koja zeli i zagovara unistenje izraela u potpunosti
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2010 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

Erjavec wrote:
Nije drugarice uciteljice, opet se vrtimo u krug i ti me disciplinujesh. Sad je u pitanju i moja muskost. Eto.
Ne vrtimo se MI u krug nego TI ! I nisam ti ja uciteljica - nedaj Boze ( a sumnjam da to i mogu biti - iz vise razloga ) !
Primjera ima kolko hoces, i nemam pametnija posla nego da odgovaram na svaki post.
Nemas pametnija posla nego da odgovaras na svaki post ( to razumijem jer se i ja isto osjecam ) ! Ali imas vremena reci da se ovdje 'horski mrze Jevreji' ! E pa meni to licno smeta i vrijedja me !
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2011 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by giordania »

ostro i na prvu wrote:
ld wrote:david frost doveo azama temimija,smatra se vodecim expertom o hamasu i danijela fidklesteina,novinara iz timesa
na djeziri upravo ide,vjerovatno ce biti i repriza

azam tetmimi rece da se cuo sinoc sa liderom hamasa telefonom i rece mu da je hamas u ove dvije sedmice izgubio 20 boraca i da njihove borbene mogucnosti nisu smanjene,niti unistene,ostalih zrtve kojih je preko 750 su civili
i rece da hamas vec odavno trazi da se izrael povuce na granice prije 1967,da zive u dvije drzave i da na taj nacin mogu da zakljuce primirije na 10 ili 20 godina
jer defacto izrael je realnost,ali hamas ne moze da ih prizna jer su nastali na otimanju zemlje od palestinaca i ratnom zlocinu,ali uglavnom zagovaraju zivot u dvije drzave i dugotrajni mir

izraelska propaganda je zaista uzasno jaka,oni prikazuju hamas kao teroristicku organizaciju koja zeli i zagovara unistenje izraela u potpunosti
a hamas je u stvari ?
Hajmo opet u krug... :roll:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2012 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by omar little »

ostro i na prvu wrote:
ld wrote:david frost doveo azama temimija,smatra se vodecim expertom o hamasu i danijela fidklesteina,novinara iz timesa
na djeziri upravo ide,vjerovatno ce biti i repriza

azam tetmimi rece da se cuo sinoc sa liderom hamasa telefonom i rece mu da je hamas u ove dvije sedmice izgubio 20 boraca i da njihove borbene mogucnosti nisu smanjene,niti unistene,ostalih zrtve kojih je preko 750 su civili
i rece da hamas vec odavno trazi da se izrael povuce na granice prije 1967,da zive u dvije drzave i da na taj nacin mogu da zakljuce primirije na 10 ili 20 godina
jer defacto izrael je realnost,ali hamas ne moze da ih prizna jer su nastali na otimanju zemlje od palestinaca i ratnom zlocinu,ali uglavnom zagovaraju zivot u dvije drzave i dugotrajni mir

izraelska propaganda je zaista uzasno jaka,oni prikazuju hamas kao teroristicku organizaciju koja zeli i zagovara unistenje izraela u potpunosti
a hamas je u stvari ?
a, zvanicna politika izraela je?
User avatar
KemooSA
Posts: 459
Joined: 01/05/2008 16:26

#2013 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by KemooSA »

rado_vidjen wrote:
giordania wrote:
rado_vidjen wrote:zasto ovi iz fataha stoje mirno po strani kao da to nije njihov rat. :? dobro, znam za sukube s hamasom. ali ta djeca koja ginu su palestinska djeca, ti civili su palestinci, pa koji k. se onda ponasaju kao da oni nisu pripadnici palestinskog naroda i mirno gledaju dok gine njihov narod. sve zbog vlasti? znaci, kao kad bi Tuzla mirno gledala sto se gine po sarajevu, jer su vamo jedni, a tamo drugi na vlasti. :roll:

arapi su bagra, i nista vise...
Pa ako su za tebe bagra :? ,sto se uopste javljas po pitanju Hamas-Fatah?Svi su arapi,i ta djeca sto ginu su arapi,odnosno bagra,kako ih nazivas.
Ma koji klinac i ja komentarisem ovakve bljuvotine.
mislio sam na arapske vodje, licemjere i prodate duse....
Istina je da su vodje najbogatijih islamskih zemalja kao sto su "srce islama" Saudijska Arabija,Qatar,Bahrein i ostale islamske zemlje bogate naftom predvodjene obicnom ekstremistickom bagrom kojoj su vazniji petrodolari od svakog palestinca,iracanina,sudanca...
Da nije tako pitanje Palestine bi bilo rijeseno samim zatvaranjem "pipe" ali ne, njima je ipak vaznije jesti zlatnim kasikama,otvarati najskuplje hotele, praviti umjetne plaze,voziti najskuplja auta....tu licemjernost u islamskom svijetu nikako ne podnosim!
Last edited by KemooSA on 09/01/2009 21:32, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#2014 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

ld wrote:jer defacto izrael je realnost,ali hamas ne moze da ih prizna jer su nastali na otimanju zemlje od palestinaca i ratnom zlocinu,
ld wrote: izraelska propaganda je zaista uzasno jaka,oni prikazuju hamas kao teroristicku organizaciju koja zeli i zagovara unistenje izraela u potpunosti
Ove dvije izjave su kontradiktorne. Ako ih ne priznaju nije tesko zakljuciti da se zalazu za njihov nestanak.
Uostalom, zasto bi im vjerovali? Ne vjerujem im nista vise nego Izraelcima. Oni jedni druge zele da istrijebe.
User avatar
krivorijek
Posts: 688
Joined: 13/02/2008 11:58
Location: Iščašenja ili preloma?

#2015 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by krivorijek »

Ma ljudi ne radi se automatski o antisemitizmu, ako se kritizira drzava Izrael, to je stvarno pored svake zdrave pameti.

Niko mi ne moze opravdati disproporciju u broju zrtava na jednoj i drugoj strani, iznoseci pozicije zasnovane na antisemitizmu, ili (pa ti vidi sad koliko je to utemeljeno u realnosti) na Islamu zasnovanom terorizmu. Nemojmo se igrati blesavih, ne-znam-ti-kojih, budala sa manjkom ljudskosti i osjecaja za ljudsku patnju, zrtvu. Ne zaboravimo ostaviti otvorene oci i za povelike otkolone od ideje humanizma, te, intenzivno u ovom momentu, posmatrati (nimalo manje ljudske) rusilacke tendencije, stvarno bez namjere da se bezdusni voajerizam tolerise kao sredstvo za uvecavanje materijalnog, a i duhovnog (dusevnog) bogatstva.

Klaonica je to jedna obicna.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#2016 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by bogoljub »

- Predsjednik odjela za ljudska prava Ujedinjenih nacija je upozorio da se cionisticki napadu na nebranjeno palestinsko stanovništvo u Pojasu Gazze verifikuju ratnim zlocinom.
Prema izvještaju AFP iz Ženeve, Navi Pillay je na vanrednoj sjednici ovog tijela tražio sprovođenje nezavisne istrage o napadima na Pojas Gazze.
Pillay je dodao: "Škole, bolnice, vodeni kapaciteti i energetika u Pojasu Gazze ne smiju biti meta cionističkih napada u Pojasu Gazze. On je tražio i upošljavanje radnika koji bi kontrolisali sve slućajeve kršenja ljudskih prava u Pojasu Gazze.
Pillay je naglasio da cionistički napad na školu pod kontrolom UNRWA nije moguće ničim opravdati, te rekao: "Cionistički zvaničnici su dobro upoznati sa svim objektima koji su pod kontrolom UN-a, ali i pored toga, nisu obrać‡ali pažnju na direktne zahtjeve UN-a da se navedeni objekti poštede njihovih artiljerijskih napada.
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#2017 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Air Ramiz »

jeza u ledja wrote:
ld wrote:jer defacto izrael je realnost,ali hamas ne moze da ih prizna jer su nastali na otimanju zemlje od palestinaca i ratnom zlocinu,
ld wrote: izraelska propaganda je zaista uzasno jaka,oni prikazuju hamas kao teroristicku organizaciju koja zeli i zagovara unistenje izraela u potpunosti
Ove dvije izjave su kontradiktorne. Ako ih ne priznaju nije tesko zakljuciti da se zalazu za njihov nestanak.
Uostalom, zasto bi im vjerovali? Ne vjerujem im nista vise nego Izraelcima. Oni jedni druge zele da istrijebe.
Mislim da je to daleko od istine. Hamas je pokret otpora koji se sluzi izmedju ostalog i samoubilackim napadima kao jednom od metoda borbe. Izrael je okupator i agresor, koji se sluzi aparthejdom kao metodom okupacije. Nikad, ali nikad, okupator ne moze biti isti kao onaj koji mu se suprotstavlja, to je zakon prirode.
Madame de Pompadour
Posts: 204
Joined: 27/02/2008 08:25

#2018 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Madame de Pompadour »

ostro i na prvu wrote:
ld wrote:david frost doveo azama temimija,smatra se vodecim expertom o hamasu i danijela fidklesteina,novinara iz timesa
na djeziri upravo ide,vjerovatno ce biti i repriza

azam tetmimi rece da se cuo sinoc sa liderom hamasa telefonom i rece mu da je hamas u ove dvije sedmice izgubio 20 boraca i da njihove borbene mogucnosti nisu smanjene,niti unistene,ostalih zrtve kojih je preko 750 su civili
i rece da hamas vec odavno trazi da se izrael povuce na granice prije 1967,da zive u dvije drzave i da na taj nacin mogu da zakljuce primirije na 10 ili 20 godina
jer defacto izrael je realnost,ali hamas ne moze da ih prizna jer su nastali na otimanju zemlje od palestinaca i ratnom zlocinu,ali uglavnom zagovaraju zivot u dvije drzave i dugotrajni mir

izraelska propaganda je zaista uzasno jaka,oni prikazuju hamas kao teroristicku organizaciju koja zeli i zagovara unistenje izraela u potpunosti
a hamas je u stvari ?
...svaki palestinac 8-)
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#2019 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by ld »

jeza u ledja wrote:
ld wrote:jer defacto izrael je realnost,ali hamas ne moze da ih prizna jer su nastali na otimanju zemlje od palestinaca i ratnom zlocinu,
ld wrote: izraelska propaganda je zaista uzasno jaka,oni prikazuju hamas kao teroristicku organizaciju koja zeli i zagovara unistenje izraela u potpunosti
Ove dvije izjave su kontradiktorne. Ako ih ne priznaju nije tesko zakljuciti da se zalazu za njihov nestanak.
Uostalom, zasto bi im vjerovali? Ne vjerujem im nista vise nego Izraelcima. Oni jedni druge zele da istrijebe.
zasto bi priznali nesto sto je nastalo na genocidu i etnickom ciscenju
zasto bi ja priznao manji entitet
zasto bi hrvati posavine priznali one koji su ih etnicki ocistili i time opravdali njihove zlocine

sto se tice toga da ce palestinci istrijebiti izraelcana,daj ba nemoj me zezat
sad kad bi egipat,sirija,jordan se ponovo udruzili i pokusali da uzmu pedalj izraela to im ne bi poslo za rukom
pogotovo sa 200 nuklearnih bojevih glava u izraelu,tako da se izrael nema sta bojati,palestinci i zemlje u regionu trebaju da se boje izraela,doduse vlast u tim zemljama se i usrala
ovdje se radi o tome da se formira palestinska drzava sa granicama iz 1967 i da jedni druge ostave na miru
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#2020 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by _veleposlanik »

ostro i na prvu wrote:
ld wrote:david frost doveo azama temimija,smatra se vodecim expertom o hamasu i danijela fidklesteina,novinara iz timesa
na djeziri upravo ide,vjerovatno ce biti i repriza

azam tetmimi rece da se cuo sinoc sa liderom hamasa telefonom i rece mu da je hamas u ove dvije sedmice izgubio 20 boraca i da njihove borbene mogucnosti nisu smanjene,niti unistene,ostalih zrtve kojih je preko 750 su civili
i rece da hamas vec odavno trazi da se izrael povuce na granice prije 1967,da zive u dvije drzave i da na taj nacin mogu da zakljuce primirije na 10 ili 20 godina
jer defacto izrael je realnost,ali hamas ne moze da ih prizna jer su nastali na otimanju zemlje od palestinaca i ratnom zlocinu,ali uglavnom zagovaraju zivot u dvije drzave i dugotrajni mir

izraelska propaganda je zaista uzasno jaka,oni prikazuju hamas kao teroristicku organizaciju koja zeli i zagovara unistenje izraela u potpunosti
a hamas je u stvari ?
definitivno manji terorista, zlocinac i ....."majchin" sin... od Izraelskih cionista, odnosno cionistickog pokreta inace...
Madame de Pompadour
Posts: 204
Joined: 27/02/2008 08:25

#2021 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Madame de Pompadour »

ld wrote:david frost doveo azama temimija,smatra se vodecim expertom o hamasu i danijela fidklesteina,novinara iz timesa
na djeziri upravo ide,vjerovatno ce biti i repriza

azam tetmimi rece da se cuo sinoc sa liderom hamasa telefonom i rece mu da je hamas u ove dvije sedmice izgubio 20 boraca i da njihove borbene mogucnosti nisu smanjene,niti unistene,ostalih zrtve kojih je preko 750 su civili
i rece da hamas vec odavno trazi da se izrael povuce na granice prije 1967,da zive u dvije drzave i da na taj nacin mogu da zakljuce primirije na 10 ili 20 godina
jer defacto izrael je realnost,ali hamas ne moze da ih prizna jer su nastali na otimanju zemlje od palestinaca i ratnom zlocinu,ali uglavnom zagovaraju zivot u dvije drzave i dugotrajni mir

izraelska propaganda je zaista uzasno jaka,oni prikazuju hamas kao teroristicku organizaciju koja zeli i zagovara unistenje izraela u potpunosti
Izreal bi sutra potpisao sporazum o stvaranju dvije drzave i povukao se na granicu 67. Medjutim Izraela je strah da ni tad nece imati mir, jer cim bi Izrael ispustio palestince ispod svoje totalne kontrole, palestinci bi ojacali i Izrael bi se u tom slucaju doveo u tesku borbu spitanjem konacnog opstanka... 8-)

Ako hronoloski sagledamo stvari u posljednjih 15 godina, desava se da cim palestinci malo ojacaju, Izrael nadje bilo koji provocirajuci razlog da izazove palestince da reaguju i da ih pokolju...stim da izraelci ispituju ili potvrdjuju svoju snagu posebno pred izbore koji su svake haman 2 godine, a palestinci jacaju svoju oslobodilacku ideju i borbu za opstanak.

"I tako mi vremena"
sect0r
Posts: 58
Joined: 24/09/2007 09:17

#2022 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sect0r »

ld wrote:
jeza u ledja wrote:
ld wrote:jer defacto izrael je realnost,ali hamas ne moze da ih prizna jer su nastali na otimanju zemlje od palestinaca i ratnom zlocinu,
ld wrote: izraelska propaganda je zaista uzasno jaka,oni prikazuju hamas kao teroristicku organizaciju koja zeli i zagovara unistenje izraela u potpunosti
Ove dvije izjave su kontradiktorne. Ako ih ne priznaju nije tesko zakljuciti da se zalazu za njihov nestanak.
Uostalom, zasto bi im vjerovali? Ne vjerujem im nista vise nego Izraelcima. Oni jedni druge zele da istrijebe.
zasto bi priznali nesto sto je nastalo na genocidu i etnickom ciscenju
zasto bi ja priznao manji entitet
zasto bi hrvati posavine priznali one koji su ih etnicki ocistili i time opravdali njihove zlocine

sto se tice toga da ce palestinci istrijebiti izraelcana,daj ba nemoj me zezat
sad kad bi egipat,sirija,jordan se ponovo udruzili i pokusali da uzmu pedalj izraela to im ne bi poslo za rukom
pogotovo sa 200 nuklearnih bojevih glava u izraelu,tako da se izrael nema sta bojati,palestinci i zemlje u regionu trebaju da se boje izraela,doduse vlast u tim zemljama se i usrala
ovdje se radi o tome da se formira palestinska drzava sa granicama iz 1967 i da jedni druge ostave na miru
Bog te blagoslovio
sect0r
Posts: 58
Joined: 24/09/2007 09:17

#2023 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by sect0r »

koristenje bojevih glava bilo bi i za sam izrael opasno. uostalom na koga da ih baci? malo sam razmisljao o tome zasto se arapske zemlje ne umijesaju. mislim da to ima veze sa tumacenjem dogadjaja pred Sudnji Dan.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#2024 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by omar little »

Weekend Edition
January 9-11, 2009
"We Are Very Violent"
Outcry Over Israel's War Crimes

By JONATHAN COOK

Nazareth.

Criticism by international watchdog groups over the increasing death toll in Gaza mounted this week as the first legal actions inside Israel were launched accusing the army of intentionally harming the enclave’s civilian population.

The petitions – over attacks on medical personnel and the shelling of United Nations schools in Gaza – follow statements by senior Israeli commanders that they have been using heavy firepower to protect soldiers during their advance on built-up areas. “We are very violent,” one told Israeli media.

There is also growing evidence that Israeli forces have been firing phosphorus shells over densely populated areas in a move that risks violating international law by inflicting burns on civilians.

The Palestinian prime minister, Salam Fayyad, meanwhile, called the events in Gaza a “new Nakba”, referring to the catastrophe that dispossessed the Palestinians in 1948. The Palestinian Authority revealed that it was planning to seek the prosecution of Israel’s leaders for war crimes in the international courts.

The legal challenges follow a wave of Israeli attacks on schools, universities, mosques, hospitals and ambulances in the past few days. The army claims the attacks are justified because the sites are being used by Hamas fighters.

A petition to the Israeli courts was announced on Wednesday by Taleb al Sanaa, an Arab member of the Israeli parliament, over the shelling on Tuesday of a UN school in the Jabaliya refugee camp that killed at least 40 Palestinians sheltering there.

UN officials, noting that they had passed on the school’s GPS co-ordinates to Israel and that it was clearly marked with a UN flag, insisted that only civilians had sought refuge at the school. The UN has demanded an investigation.

Mr al Sanaa said the petition would name the prime minister, Ehud Olmert, the foreign minister, Tzipi Livni, and Ehud Barak, the defence minister, as the responsible parties. “Israel needs to decide whether it wants to be a terrorist organisation like Hamas or respect international law,” he said.

A further petition has been launched by eight Israeli human rights groups, demanding that Israel’s Supreme Court ban the army from targeting ambulances and medical personnel.

The petition cites a large number of cases in which Israel has fired on ambulances, arguing that as a result medics have been unable to treat the wounded or transport them to hospital.

Palestinian medics said 21 of their staff have been killed by Israeli fire and many more wounded, according to reports on Al Jazeera TV. The Al Durra hospital in Gaza City was hit on Tuesday, and a day later three mobile clinics run by a Danish charity, DanChurchAid, were destroyed.

The International Committee of the Red Cross dropped its usual diplomatic language this week in denouncing Israel’s refusal to allow medical teams to tend the wounded.

During a three-hour pause in the fighting on Wednesday rescuers managed to reach the Zaytoun neighbourhood, south-east of Gaza City, that was extensively bombed at the start of the week.

Four children were found close to starvation alongside 15 bodies, including those of their mothers. Many other civilians were found dead in the area, and others are believed still to be in hiding. Israeli tanks were stationed nearby the destroyed buildings during the whole period.

Pierre Wettach, a Red Cross spokesman, called Israel’s delay in allowing a medical evacuation “shocking” and “unacceptable”. He added: “The Israeli military must have been aware of the situation but did not assist the wounded.”

Physicians for Human Rights in Israel added its voice, criticising the Israeli authorities for repeatedly ignoring requests to move seriously wounded civilians.

The UN suspended its aid operations on Thursday after two of its drivers were killed and others wounded by Israeli fire directed at one of its relief convoys during another three-hour ceasefire.

John Ging, head of the UN relief agency in Gaza, said: “They were co-ordinating their movements with the Israelis, as they always do, only to find themselves being fired at from the ground troops.”

Palestinian sources and international observers warned that the death toll among civilians is rising rapidly as Israel’s ground invasion pushes deeper into Gaza.

Al Haq, a Palestinian legal rights group, warned that 80 per cent of the more than 750 Palestinians killed in the fighting so far have been civilians. According to figures cited by the World Health Organisation, at least 40 per cent have been children. Another 3,000 Gazans have been wounded.

Israeli commanders were reported in the Israeli media to be unsurprised by the heavy toll on civilians of their latest actions, saying their priority was to protect soldiers.

“For us, being cautious means being aggressive,” one told the Haaretz newspaper. “From the minute we entered, we’ve acted like we’re at war. That creates enormous damage on the ground.”

The newspaper said the government had taken into account the likely high number of Palestinian civilian casualties when it approved the ground operation a week ago.

Another soldier, identified as Lt Col Amir, told Israeli TV on Wednesday: “We are very violent. We are not shying away from any method of preventing casualties among our troops.”

Among the dubious tactics the army appears to be resorting to is use of white phosphorus shells, which burn intensely on exposure to air creating the firework-type explosions characteristic of Israel’s shelling of Gaza.

Although the shells produce dense clouds of smoke to cover military operations, they also cause severe burns on contact with skin.

Photographs of pale blue artillery shells lined up by tanks stationed on the edge of Gaza have been identified as American-made phosphorus munitions. Neil Gibson, a missiles expert for Jane’s, told the London Times that the shells were an “improved model” that burned for up to 10 minutes.

Although such shells are allowed when used solely as a smoke screen, they are banned as a chemical weapon if used as an anti-personnel munition. Palestinian and international medics in Gaza have reported large numbers of burns victims with injuries difficult to treat.

Yesterday, Amnesty International also accused Israeli soldiers of using Palestinian civilians as human shields – a charge Israel has repeatedly levelled against Hamas.

Malcolm Smart, a spokesman, said: “Israeli soldiers have entered and taken up positions in a number of Palestinian homes, forcing families to stay in a ground-floor room while they use the rest of their house as a military base and sniper position.”



pretpostavljam da i Amnesty International laze :roll:
Madame de Pompadour
Posts: 204
Joined: 27/02/2008 08:25

#2025 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Madame de Pompadour »

ld wrote:
jeza u ledja wrote:
ld wrote:jer defacto izrael je realnost,ali hamas ne moze da ih prizna jer su nastali na otimanju zemlje od palestinaca i ratnom zlocinu,
ld wrote: izraelska propaganda je zaista uzasno jaka,oni prikazuju hamas kao teroristicku organizaciju koja zeli i zagovara unistenje izraela u potpunosti
Ove dvije izjave su kontradiktorne. Ako ih ne priznaju nije tesko zakljuciti da se zalazu za njihov nestanak.
Uostalom, zasto bi im vjerovali? Ne vjerujem im nista vise nego Izraelcima. Oni jedni druge zele da istrijebe.
zasto bi priznali nesto sto je nastalo na genocidu i etnickom ciscenju
zasto bi ja priznao manji entitet
zasto bi hrvati posavine priznali one koji su ih etnicki ocistili i time opravdali njihove zlocine

sto se tice toga da ce palestinci istrijebiti izraelcana,daj ba nemoj me zezat
sad kad bi egipat,sirija,jordan se ponovo udruzili i pokusali da uzmu pedalj izraela to im ne bi poslo za rukom
pogotovo sa 200 nuklearnih bojevih glava u izraelu,tako da se izrael nema sta bojati,palestinci i zemlje u regionu trebaju da se boje izraela,doduse vlast u tim zemljama se i usrala
ovdje se radi o tome da se formira palestinska drzava sa granicama iz 1967 i da jedni druge ostave na miru
Id izraelcima nikakvu garanciju ne daju nuklearne bojeve glave, izrael nema to kud' baciti...izbio bi totalni rat u regionu i zna se ko bi letio sa terena ..Izrael! Ameri su svjesni tog zato i kljukaju vlasti u arapskim susjednim drzavama lovom!

Izrael je odlicno proracunao koliko moze i smije ici, davno bi oni roknuli nuklearku siriji, iranu, egiptu..itd, vec nisu znaju sta bi snjih bilo!

Izrael mora pod hitno, ako hoce da budu jos dole najmanje 50-ak godina naci nekakvo mirno rjesenje koje ce mu garantovati opstanak! Ako trenutni svjetski poredak malo izgubi ravnotezu, Izrael ce pocet zapadati u krizu opstanka. 8-)
Locked