Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#276 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote:Ali fascinantno je to, kako su mnogi umjetnici u ratu bjezali od fasizma, rata, smrti, mrznje, nesnosljivosti, sovinizma, pa pravac u Beograd. Brega, Serbedzija, Zdravko Colic, a ovo su samo imena koja su hladno mogla birati gdje ce zivjeti tih godina, volja im Pariz, volja im London, volja im New York. Necu sad racunati Nedu Ukraden i tako tu buraniju.

Znam da u BG nije bilo rata, ali... bjezis od sovinizma u tvornicu istog. Gdje logika.

molim,beograd tvornica rata??,ne vjerujem da bi se bregovic slozio s tobom
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#277 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

Ovaj smrad je izabrao Beograd, kako iz ideoloskih tako i materijalnih razloga, ma koliko ga pojedini ovdje branili.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#278 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Bodkin »

dječak sa šibicama wrote:Ali fascinantno je to, kako su mnogi umjetnici u ratu bjezali od fasizma, rata, smrti, mrznje, nesnosljivosti, sovinizma, pa pravac u Beograd. Brega, Serbedzija, Zdravko Colic, a ovo su samo imena koja su hladno mogla birati gdje ce zivjeti tih godina, volja im Pariz, volja im London, volja im New York. Necu sad racunati Nedu Ukraden i tako tu buraniju.

Znam da u BG nije bilo rata, ali... bjezis od sovinizma u tvornicu istog. Gdje logika.
Sta ce cola raditi u londonu? Mogao je prati prozore jedino.
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#279 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by piupiu »

kakavdanakneiskustvu wrote:da ponovim,petar lukovic je non stop objavljivao tekstove o zlotvorima,pa je ostao živ,jer je znao ko je zlotvor i imao muda to reci i napisati,ovom ljigavcu je karadžić samo jedan mali čovjek koji se nije snasao u datom momentu
Ne znam zašto ih porediš, ali hajde. Razumijem ja šta ti pričaš, i inače nemam o Bregovićevoj wank-filozofiji neko super-pozitivno mišljenje. Jeste ljigavo. Ima još ljudi po gradu koji su se dobro znali s Karadžićem i za koje je on stvaran čovjek kojeg poznaju, a ne samo monstruozni zločinac. Usput, on i jeste mali čovjek. Bijedno mali.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#280 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

piupiu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:da ponovim,petar lukovic je non stop objavljivao tekstove o zlotvorima,pa je ostao živ,jer je znao ko je zlotvor i imao muda to reci i napisati,ovom ljigavcu je karadžić samo jedan mali čovjek koji se nije snasao u datom momentu
Ne znam zašto ih porediš, ali hajde. Razumijem ja šta ti pričaš, i inače nemam o Bregovićevoj wank-filozofiji neko super-pozitivno mišljenje. Jeste ljigavo. Ima još ljudi po gradu koji su se dobro znali s Karadžićem i za koje je on stvaran čovjek kojeg poznaju, a ne samo monstruozni zločinac. Usput, on i jeste mali čovjek. Bijedno mali.

e,ali vidi,za bregovica je karadžić jadni čovjek,ne i zločinac,to nije nikad izjavio
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#281 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by dječak sa šibicama »

Ja mislim da je Djuro jednom onako dosta simpaticno rekao, kao ovi sto su Srbi emotivno otisli su u Beograd, Hrvati u Zagreb, neki Bosnjaci dal u Tursku dal u Hrvatsku dal u Iran ili zapadnu Evropu, a mi koji nigdje ne pripadamo nas zapala Ljubljana.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#282 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Kikibombona »

LBVIEW wrote:
Neregistrirani wrote:Hoce li vam Brega na koncertu u SA isporuciti pozdrave od svog drugara Radovana?

I jos jednom - jebo ga onaj ko ga dovede u Sarajevo.
Skaka i Brega iz Italije pozvali na augustovski koncert u Sarajevu

https://www.klix.ba/magazin/muzika/skak ... /190703039

Image

Nije lijepo od tebe da psujes veliku nadu legitimne bosnjacke stranke SDA. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#283 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Kikibombona »

dječak sa šibicama wrote:Ja mislim da je Djuro jednom onako dosta simpaticno rekao, kao ovi sto su Srbi emotivno otisli su u Beograd, Hrvati u Zagreb, neki Bosnjaci dal u Tursku dal u Hrvatsku dal u Iran ili zapadnu Evropu, a mi koji nigdje ne pripadamo nas zapala Ljubljana.
Djuro je jedan od rijetkih iz te plejade sto je ostao normalan i operisan od seljackog nacionalizma. Kapa dole Djuri. :thumbup:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#284 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

I Sejo Saxon. :thumbup:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#285 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

Kikibombona wrote:
Nije lijepo od tebe da psujes veliku nadu legitimne bosnjacke stranke SDA. :D
Jebo te on. :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#286 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Kikibombona »

LBVIEW wrote:I Sejo Saxon. :thumbup:
Slazem se. Sejo je legenda sto se mene tice. Pravi COVJEK.

A da li ga ove pjesme kompromituju? :D

https://m.youtube.com/watch?v=k-rueDW88Gc

https://m.youtube.com/watch?v=2VdKfoYRRvQ

https://m.youtube.com/watch?v=OMMfW3IqiFE

SDA-ovci bi ovakve pjesme pocastili etiketama tipa: krmojed, jugobalija, fgr, komunjara itd. :D
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#287 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by fakat »

Edin H. wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ali fascinantno je to, kako su mnogi umjetnici u ratu bjezali od fasizma, rata, smrti, mrznje, nesnosljivosti, sovinizma, pa pravac u Beograd. Brega, Serbedzija, Zdravko Colic, a ovo su samo imena koja su hladno mogla birati gdje ce zivjeti tih godina, volja im Pariz, volja im London, volja im New York. Necu sad racunati Nedu Ukraden i tako tu buraniju.

Znam da u BG nije bilo rata, ali... bjezis od sovinizma u tvornicu istog. Gdje logika.
Žive od jezika
Da citiram pokojnog D.Dzamonju "bolje biti pisac u Sarajevu nego kuhar u Americi".
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#288 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by dječak sa šibicama »

Da se ne lazemo, Dzamonja je i u americi i u sarajevu bio prije svega alkoholicar
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#289 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by fakat »

Kikibombona wrote:
LBVIEW wrote:I Sejo Saxon. :thumbup:
Slazem se. Sejo je legenda sto se mene tice. Pravi COVJEK.

A da li ga ove pjesme kompromituju? :D

https://m.youtube.com/watch?v=k-rueDW88Gc

https://m.youtube.com/watch?v=2VdKfoYRRvQ

https://m.youtube.com/watch?v=OMMfW3IqiFE

SDA-ovci bi ovakve pjesme pocastili etiketama tipa: krmojed, jugobalija, fgr, komunjara itd. :D
A ko kaze da se moras sloziti sa svime sto umjetnik napise? Mnogi od njih se ne slazu sami sa sobom. Ovo vise onako generalno nego konkretno za Seju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#290 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Kikibombona »

fakat wrote:
Kikibombona wrote:
LBVIEW wrote:I Sejo Saxon. :thumbup:
Slazem se. Sejo je legenda sto se mene tice. Pravi COVJEK.

A da li ga ove pjesme kompromituju? :D

https://m.youtube.com/watch?v=k-rueDW88Gc

https://m.youtube.com/watch?v=2VdKfoYRRvQ

https://m.youtube.com/watch?v=OMMfW3IqiFE

SDA-ovci bi ovakve pjesme pocastili etiketama tipa: krmojed, jugobalija, fgr, komunjara itd. :D
A ko kaze da se moras sloziti sa svime sto umjetnik napise? Mnogi od njih se ne slazu sami sa sobom. Ovo vise onako generalno nego konkretno za Seju.
Naravno da ne moras, samo ja stavljam potpis na svaki Sejinu pjesmu. :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#291 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by exliberal-ex »

Meni je smijesno kako se pojedinci upale kad se prica o Bregovicu. Ja razumijem ako neko kaze supak...ok ja ga neznam licno pa mogu prihvatit da ga ljudi koji su radili sa njom tako etiketiraju al kad pocne prica on je kurac od muzicara...mislim svirao u najpoznatijim evropskim i svjetskim koncertnim dvoranama....al eto mo znamo bolje....
Sto se tice njegovog ne/angazovanja u ratu....sda sa sds pravi politicke koalicije a te dvije stranke su nas odvele u rat 90...i to je ok
.... nekad vas fakat nerazumijem ....
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#292 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by dale cooper »

Ma realno nema Bregović nekih stvarnih ideoloških vodilja osim novca i sopstvenog interesa. Sve ostalo mu se prilagođava tome.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#293 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by JThomas »

ali stvarno, ko ne simpatiše nijedan balkanski šovinizam, ljubljana jeste najbliža destinacija nekog, hajmo reći, bitno normalnijeg i evropskijeg života...a da opet nije skroz drugi svijet. sve šuplje priče na stranu - ja ne znam nikoga da se vratio iz slovenije, a znam iz njemačke i amerike. naravno da za umjetnike i kvaziumjetnike svih vrsta beograd nudi puno više mogućnosti. uvijek će nuditi. ali ima i jednu koje se isto u doglednoj budućnosti sigurno neće riješiti.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#294 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by banjaluka078 »

kakavdanakneiskustvu wrote:

u sred beograda,ima li kakav primjer necega slicnog što je bregovic izjavio,za najbezveznije novine,bilo gdje za vrijeme rata 92-95.??
Mogao je reći ko je htio i ko je bio čovjek. Bregović nije, ni jedno ni drugo.
Milan Mladenović frontmen benda Ekatarina Velika odbio je nastup u Banja Luci zbog rušenja Ferhadije.

“Neću da sviram u gradu u kojem je srušena džamija”, čuvene su riječi muzičke legende koje su ga zajedno sa njegovima pjesmama učinile besmrtnim.

Na dodjeli nagrade za grupu godine, dokazani pacifisti, članovi grupe Ekatarina Velika, pozivaju publiku da minutom šutnje odaju počast žrtvama rata, kada se Milan Mladenović na rubu suza, sjetio svojih prijatelja u Zagrebu, Sarajevu, Ljubljani, Dubrovniku, Rijeci, koji su „sada živi, a možda i nisu živi“. Nedugo zatim, kada je projekt „Rimtutituki“ trebao gostovati u Banja Luci, Milan, inače rođeni Zagrepčanin, koji je odrastao u Sarajevu, otkazuje nastup u znak protesta jer je tada srušena najstarija banjalučka džamija.
https://www.dialogos.ba/2016/05/07/mila ... a-dzamija/
Last edited by banjaluka078 on 14/08/2019 19:59, edited 1 time in total.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#295 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by LBVIEW »

exliberal-ex wrote:Meni je smijesno kako se pojedinci upale kad se prica o Bregovicu. Ja razumijem ako neko kaze supak...ok ja ga neznam licno pa mogu prihvatit da ga ljudi koji su radili sa njom tako etiketiraju al kad pocne prica on je kurac od muzicara...mislim svirao u najpoznatijim evropskim i svjetskim koncertnim dvoranama....al eto mo znamo bolje....
Sto se tice njegovog ne/angazovanja u ratu....sda sa sds pravi politicke koalicije a te dvije stranke su nas odvele u rat 90...i to je ok
.... nekad vas fakat nerazumijem ....
Molim, ko nas je to odveo u rat? :-)
Ipak ce biti da su "jedan narod u nestanak" i "to je degenerisani genetski materijal", koliko god neki guslali.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#296 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

banjaluka078 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

u sred beograda,ima li kakav primjer necega slicnog što je bregovic izjavio,za najbezveznije novine,bilo gdje za vrijeme rata 92-95.??
Mogao je reći ko je htio i ko je bio čovjek. Bregović nije, ni jedno ni drugo.
Milan Mladenović frontmen benda Ekatarina Velika odbio je nastup u Banja Luci zbog rušenja Ferhadije.

“Neću da sviram u gradu u kojem je srušena džamija”, čuvene su riječi muzičke legende koje su ga zajedno sa njegovima pjesmama učinile besmrtnim.

Na dodjeli nagrade za grupu godine, dokazani pacifisti, članovi grupe Ekatarina Velika, pozivaju publiku da minutom šutnje odaju počast žrtvama rata, kada se Milan Mladenović na rubu suza, sjetio svojih prijatelja u Zagrebu, Sarajevu, Ljubljani, Dubrovniku, Rijeci, koji su „sada živi, a možda i nisu živi“. Nedugo zatim, kada je projekt „Rimtutituki“ trebao gostovati u Banja Luci, Milan, inače rođeni Zagrepčanin, koji je odrastao u Sarajevu, otkazuje nastup u znak protesta jer je tada srušena najstarija banjalučka džamija.
https://www.dialogos.ba/2016/05/07/mila ... a-dzamija/


tačno
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#297 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by Bodkin »

dale cooper wrote:Ma realno nema Bregović nekih stvarnih ideoloških vodilja osim novca i sopstvenog interesa. Sve ostalo mu se prilagođava tome.
Upravo. Prica da je otisao u beograd jer je isto kao npr nele ili kusturica je infantilna
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#298 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by jeza u ledja »

Bregovic supak, a i muzika mu je uvijek bila kurac. Cuj prodao Djurdjevdan, pa jel to njegova melodija uopste? :lol:

Papak koji je citav zivot krao tudje i predstavljao kao svoje. I uopste me ne cudi sto je light, a ne hard core cetnik. Taman mu odgovara karakteru.
Mrs!
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#299 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by dale cooper »

Bodkin wrote:
dale cooper wrote:Ma realno nema Bregović nekih stvarnih ideoloških vodilja osim novca i sopstvenog interesa. Sve ostalo mu se prilagođava tome.
Upravo. Prica da je otisao u beograd jer je isto kao npr nele ili kusturica je infantilna
Ma nije isto naravno. Ali na neki način je i ljigaviji upravo zbog tog svog kameleonstva. Sa Neletom i Kusturicom bar znaš na čemu
si. Oni su se odavno opredjelili. Ili ako ćeš biti neutralan onda budi neutralan. Bajaga ili Balaš su izabrali taj put i nikada nisu imali
problema. Doduše Balaš je bio kritičan prema Miloševiću pa su ga handrili zbog toga. Ali nikada nije izgubio obraz a samim time
ni publiku ni na jednom dijelu bivše Jugoslavije.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#300 Re: Goran Bregović prodao "Durdevdan"

Post by kakavdanakneiskustvu »

dale cooper wrote:
Bodkin wrote:
dale cooper wrote:Ma realno nema Bregović nekih stvarnih ideoloških vodilja osim novca i sopstvenog interesa. Sve ostalo mu se prilagođava tome.
Upravo. Prica da je otisao u beograd jer je isto kao npr nele ili kusturica je infantilna
Ma nije isto naravno. Ali na neki način je i ljigaviji upravo zbog tog svog kameleonstva. Sa Neletom i Kusturicom bar znaš na čemu
si. Oni su se odavno opredjelili.
Ili ako ćeš biti neutralan onda budi neutralan. Bajaga ili Balaš su izabrali taj put i nikada nisu imali
problema. Doduše Balaš je bio kritičan prema Miloševiću pa su ga handrili zbog toga. Ali nikada nije izgubio obraz a samim time
ni publiku ni na jednom dijelu bivše Jugoslavije.
:thumbup:
Post Reply