Dešavanja u Srbiji

neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#52551 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by neko_sa_strane »

zilog wrote: 12/04/2021 10:33
neko_sa_strane wrote: 12/04/2021 10:21
zilog wrote: 12/04/2021 01:17

Evo... :roll:

Prvo, nije istina da ne mogu prezaliti odlazak DPS-a sa vlasti (Milo je i dalje Predsjednik CG), nego mi smeta dolazak cetnika i negatora Genocida.
Nastavis li lagati, ja cu tebe prozvati sta ti ne mozes prezaliti, a to se nece dobro zavrsiti.

Drugo, nakon sto si uhvacen u lazi, najavio si odlazak sa te teme, samo da bi se nakon izbora, grafita i prijetnji u Pljevljima i nazivanja Bosnjaka "Turcima", vratio i poceo izrugivati Bosnjacima kako im se "prividja Draza". Hoces da ti povadim citate?

Odgovaram ti paralelno na ovoj i temi o CG, pa ko hoce dalje da prati, tamo cu nastaviti...
Obzirom da mi je komentar izgleda izbrisan ponoviću ga.

Za podmetanje o priviđanju Draže Bošnjacima i nazivanje istih Turcima ja bih tebe trebao tužiti. Jedva čekam da se u ovoj usranoj državi donese zakon za pokretanje tužbi za klevetu u cyber prostoru. Postoji u Sloveniji.
Odgovor i dokaz ti je na temi o Crnoj Gori.
Sjaši!
zilog
Posts: 7521
Joined: 06/03/2009 11:19

#52552 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

neko_sa_strane wrote: 12/04/2021 10:34
zilog wrote: 12/04/2021 10:33
neko_sa_strane wrote: 12/04/2021 10:21

Obzirom da mi je komentar izgleda izbrisan ponoviću ga.

Za podmetanje o priviđanju Draže Bošnjacima i nazivanje istih Turcima ja bih tebe trebao tužiti. Jedva čekam da se u ovoj usranoj državi donese zakon za pokretanje tužbi za klevetu u cyber prostoru. Postoji u Sloveniji.
Odgovor i dokaz ti je na temi o Crnoj Gori.
Sjaši!
Ti vrijedjaj i dalje, ja cu samo cinjenice pokazati:
neko_sa_strane wrote: 01/09/2020 14:37 Danas sam naletio samo provjeriti u kojoj je fazi tugovanje za Milom. Mislio sam da je splasnulo ali vidim da dobar dio vas još uvijek ujeda. Od zakrvavljenih očiju punim bijesa priviđaju im se četnici skupa sa Dražom. Nerviranje zbog izbora u drugoj zemlji na koje se ne može uticati nije dobro po vaše zdravlje. Nerviranje pojačava stres a stres srozava imuni sistem. Nije baš pametno u doba pandemije korona virusa dovoditi se u stresne situacije na čiji uzrok ne možete uticati.
Isto kada glasate za DF a oni koaliraju sa SDA. Ne možete uticati.
Nisam rekao da si ti Bosnjake nazivao "Turcima", nego si gornji post napisao nakon toga.
Last edited by zilog on 12/04/2021 10:50, edited 1 time in total.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#52553 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by neko_sa_strane »

zilog wrote: 12/04/2021 10:42
neko_sa_strane wrote: 12/04/2021 10:34
zilog wrote: 12/04/2021 10:33

Odgovor i dokaz ti je na temi o Crnoj Gori.
Sjaši!
Ti vrijedjaj i dalje, ja cu samo cinjenice pokazati:
neko_sa_strane wrote: 01/09/2020 14:37 Danas sam naletio samo provjeriti u kojoj je fazi tugovanje za Milom. Mislio sam da je splasnulo ali vidim da dobar dio vas još uvijek ujeda. Od zakrvavljenih očiju punim bijesa priviđaju im se četnici skupa sa Dražom. Nerviranje zbog izbora u drugoj zemlji na koje se ne može uticati nije dobro po vaše zdravlje. Nerviranje pojačava stres a stres srozava imuni sistem. Nije baš pametno u doba pandemije korona virusa dovoditi se u stresne situacije na čiji uzrok ne možete uticati.
Isto kada glasate za DF a oni koaliraju sa SDA. Ne možete uticati.
Svakome kome se priviđaju osobe likvidirane davne 1945. godine zaista bi trebale posjetiti psihijatra. Druga stvar je što se na ovom forumu svaka osoba s kojom se neki forumaš ne slaže olako etiketira najčešće četnikom, đikanom(iako stvarno ne znam ni značenje tog termina a pretpostavljam da ima značenje seljačina a u tom slučaju Sarajevo je puno đikana) i nešto rjeđe ustašom.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52554 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

“Vrati se odakle si došla, četnikušo”: Nikolina priznala da je na svojoj koži osjetila govor mržnje

Magazin Buka na svom Jutjub kanalu objavio je video „Hejt, Sloveni, još ste živi?”, koji je za samo jedan dan pregledalo skoro 400.000 ljudi.

Naime, ovaj spot je nastao kao dio kampanje protiv govora mržnje u regionu, a veliki broj javnih ličnosti je podržao ovaj poduhvat, dok su pozitivni komentari na društvenim mrežama pljuštali sa svih strana.

U pomenutom spotu se pojavljuju glumci Hristina Popović, Goran Bogdan i pjevačica Severina, i to u ulogama Bošnjakinje, Srbina i Hrvatice, a spot je napisao i režirao zagrebački režiser i pisac Predrag Ličina.

Tim povodom je voditeljka Nikolina Pišek za Objektiv rekla da je i sama bila mnogo puta na meti govora mržnje.

– Mnogo puta sam se našla na meti, ali od Hrvata, dakle mojih sunarodnika. Naravno da oni nisu dovodili u pitanje moju nacionalnu pripadnost, nego onu koju su mi brakom pripisali. ‘Vrati se tamo odakle si došla, ku*vo četnička, četnikušo!’, bili su samo neki od komentara, a to su sve epiteti kojima me ‘časte’ vlastiti sunarodnici – rekla je ona i dodala:

– Pored toga, počev od 2008. godine kada sam započela da radim na projektu ‘Operacija trijumf’, pa do danas, s uvjerenjem mogu da kažem da sam najviše zlostavljana Hrvatica. Ali samo da napomenem, to se ne odnosi na sve Hrvate, već samo na jedan vrlo specifičan, zatvoren i indoktriniran dio. Dugo sam se pitala šta sa mnom ne valja, a onda sam shvatila da je problem u njima. To nasilje je još izraženije na društvenim mrežama i virtuelnom svijetu, gdje se sejači mržnje gotovo bez izuzetka štite anonimnošću i avatarima na kojima se diče nacionalnim ili religioznim obilježjima. Takve komentare nikad ne uklanjam, osim ukoliko govor mržnje nije upućen nekom osim meni, jer smatram da im ja ne mogu adekvatnije odgovoriti tj. da njihov digitalni otisak najbolje govori o njima samima.


:pisnula:
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2715
Joined: 14/12/2005 21:21

#52555 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by jednonogi_Jack »

neko_sa_strane wrote: 12/04/2021 10:50
zilog wrote: 12/04/2021 10:42
neko_sa_strane wrote: 12/04/2021 10:34

Sjaši!
Ti vrijedjaj i dalje, ja cu samo cinjenice pokazati:
neko_sa_strane wrote: 01/09/2020 14:37 Danas sam naletio samo provjeriti u kojoj je fazi tugovanje za Milom. Mislio sam da je splasnulo ali vidim da dobar dio vas još uvijek ujeda. Od zakrvavljenih očiju punim bijesa priviđaju im se četnici skupa sa Dražom. Nerviranje zbog izbora u drugoj zemlji na koje se ne može uticati nije dobro po vaše zdravlje. Nerviranje pojačava stres a stres srozava imuni sistem. Nije baš pametno u doba pandemije korona virusa dovoditi se u stresne situacije na čiji uzrok ne možete uticati.
Isto kada glasate za DF a oni koaliraju sa SDA. Ne možete uticati.
Svakome kome se priviđaju osobe likvidirane davne 1945. godine zaista bi trebale posjetiti psihijatra. Druga stvar je što se na ovom forumu svaka osoba s kojom se neki forumaš ne slaže olako etiketira najčešće četnikom, đikanom(iako stvarno ne znam ni značenje tog termina a pretpostavljam da ima značenje seljačina a u tom slučaju Sarajevo je puno đikana) i nešto rjeđe ustašom.
Nema Draže - nema četnika ako te dobro shvaćam.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52556 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Sutra se očekuje 106.000, narednog utorka još 211.000 Fajzerovih vakcina

Premijerka Ana Brnabić kaže da se očekuje da sutra u Srbiju stigne još oko 106.000 Fajzerovih vakcina, a sledećeg utorka nešto više od 211.000 vakcina tog proizvođača.

"Nadamo se još jednom kontigentu 'Sinofarmovih' vakcina od 500.000, ali i 'sputnjik V' vakcine. Kovaks je smanjio malo isporuke, ali verujemo da će doći krajem aprila, početkom maja", rekla je Brnabićeva novinarima u Prvoj beogradskoj gimnaziji.

Ona je podsetila da je Srbija naručila blizu 15 miliona vakcina, za koje ima potpisane ugovore, naglašavajući da ne jenjava interesovanje za vakcinaciju.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52557 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Mitrović u Beogradu sa Momirovićem

Ministar komunikacija i transporta u Savjetu ministara Vojin Mitrović danas će u Beogradu razgovarati sa ministrom građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Tomislavom Momirovićem o unapređenju bilateralnih odnosa i regionalne saradnje, sa posebnim osvrtom na putnu infrastrukturu, auto-put Beograd-Sarajevo-Beograd.

Mitrović i Momirović razgovaraće i o željezničkoj infrastrukturi /ruta Devet A/, graničnom prelazu Kotroman-Vardište, plovnom putu rijeke Save i prevozu robe i putnika između Srbije i BiH, najavljeno je iz Ministarstva komunikacija i transporta u Savjetu ministara.

Nakon sastanka biće objavljeno saopštenje.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#52558 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 155_mm »

za ocekivati je bilo da ce srbija kao rusko-kineski kondom u naguzivanju sa zapadom imati povlasteni status prilikom dodjele njihovih vakcina. a za uzvrat je vucic morao upregnuti svu propagandnu masineriju koju ima na raspolaganju kako bi svijetu dokazao uspijeh rusije i kine u vakcinaciji.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#52559 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by neko_sa_strane »

Vučić je američko-njemačka pudlica a rusofilija i sinofilija su za unutrašnju upotrebu. Nekad je dobro sarađvati sa svima. Crna Gora, Makedonija, Albanija i Hrvatska su NATO članice ali dobile su qrac po sred čela od Amerike a vakcine nisu. A šta reći za BiH. BiH je mega nesposobna ali se kritikuje nabavka ruskih i kineskih vakcina u Srbiji. I UAE (Ujedinjeni Arapski Emirati) kupili su te iste kineske vakcine. Hoće li Bakirov jaran Erdoğan poslati bar sto hiljada vakcina? Gdje su Bakirove veze? Bakir dozvoli predizbornu kampanju Erdoğanove stranke u sred Sarajeva a Erdoğan svom Bakiru ni vakcine ne obezbijedi. Sramota!
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#52560 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by visuljak »

Rusija je majka a drzi se EU, Amerike i Kanade. :lol:
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#52561 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Droog »

LBVIEW wrote: 11/04/2021 22:55 Pregoni se, nego sta, evo prImjera ekumenizma i hriscanskog covekoljublja u Hramu Svetog Save:
https://www.danas.rs/drustvo/knjiga-uvreda-za-zrtve/
Odvratno...

A mozes ti staviti ovdje linkova koliko hoces, neces dobiti odgovor, cak ni komentar da "to nije uredu" i sl. Al vidjeli su link oni za koje je namjenjen, nemoj misliti da nisu. Vidjeli i preskocili. Sto? Dvije stvari: Ili se slazu sa tim ili zato sto nemaju argumenata. Ok, mozda moze reci neko "nisam ja Radikal, oni su tu knjigu izdali"...ali iz skoro svake stranke u Srbiji je izaslo nesto slicno ovome. Mozda nije knjiga, ali jeste neki celni covjek neke stranke nesto napisao ili u intervjuu rekao a da pri tome nije sankcionisan.

Al dobro je da se o ovim stvarima pise. Da znaju da nismo vise ovce koje ce ponovo opkoliti uz izgovor da se rade neke vojne vjezbe.

Dooosta beograđana i novosađana znam licno, stvarno fini ljudi, ljudi koji su tek nekoliko godina nakon rata saznali za zlocine u Bosni zbog određene medijske cenzure koja je vladala...i vjeruj da se ljudima to gadilo. Ali nazalost, ponavljam nazalost, trenutna vlast je previse medijskog prostora posvetila uzgajanju mrznje i iskrivljivanju cinjenica, i bojim se da ce pogotovo mlađi narastaji samo upiti trenutnu furku i "historijske cinjenice" da su se oni "samo branili" i da smo mi "sami sebe granatirali" i ubijali...
Na medijskom prostoru kao i na internet forumima i portalima vec godinama je takva prica. I kad ne moze da dokaze da nisu belaje pravili, onda ide spominjanje nekih zlocina koje je pocinila druga strana (sto se obimom, trajanjem i planiranjem samih zlocina ne moze porediti), uz onu "svi su cinili zlocine", "ko nas bre zavadi" "nekome je bilo u cilju da rasturi jaku Jugu" .

Jeste, CIA ih navratila da naprave belaj u Sloveniji;
Onda presaltali u Hrvatsku da se brane (tako masoni "zapadni mesetari" valjda htEli)
Potom dosli u Bosnu da se brane srpsku nejac od Hanke Paldum i lavova pionirske doline.

MRSSSS,

ko vas ne zna.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52562 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

Droog wrote: 13/04/2021 23:35
LBVIEW wrote: 11/04/2021 22:55 Pregoni se, nego sta, evo prImjera ekumenizma i hriscanskog covekoljublja u Hramu Svetog Save:
https://www.danas.rs/drustvo/knjiga-uvreda-za-zrtve/
Odvratno...

A mozes ti staviti ovdje linkova koliko hoces, neces dobiti odgovor, cak ni komentar da "to nije uredu" i sl. Al vidjeli su link oni za koje je namjenjen, nemoj misliti da nisu. Vidjeli i preskocili. Sto? Dvije stvari: Ili se slazu sa tim ili zato sto nemaju argumenata. Ok, mozda moze reci neko "nisam ja Radikal, oni su tu knjigu izdali"...ali iz skoro svake stranke u Srbiji je izaslo nesto slicno ovome. Mozda nije knjiga, ali jeste neki celni covjek neke stranke nesto napisao ili u intervjuu rekao a da pri tome nije sankcionisan.

Al dobro je da se o ovim stvarima pise. Da znaju da nismo vise ovce koje ce ponovo opkoliti uz izgovor da se rade neke vojne vjezbe.

Dooosta beograđana i novosađana znam licno, stvarno fini ljudi, ljudi koji su tek nekoliko godina nakon rata saznali za zlocine u Bosni zbog određene medijske cenzure koja je vladala...i vjeruj da se ljudima to gadilo. Ali nazalost, ponavljam nazalost, trenutna vlast je previse medijskog prostora posvetila uzgajanju mrznje i iskrivljivanju cinjenica, i bojim se da ce pogotovo mlađi narastaji samo upiti trenutnu furku i "historijske cinjenice" da su se oni "samo branili" i da smo mi "sami sebe granatirali" i ubijali...
Na medijskom prostoru kao i na internet forumima i portalima vec godinama je takva prica. I kad ne moze da dokaze da nisu belaje pravili, onda ide spominjanje nekih zlocina koje je pocinila druga strana (sto se obimom, trajanjem i planiranjem samih zlocina ne moze porediti), uz onu "svi su cinili zlocine", "ko nas bre zavadi" "nekome je bilo u cilju da rasturi jaku Jugu" .

Jeste, CIA ih navratila da naprave belaj u Sloveniji;
Onda presaltali u Hrvatsku da se brane (tako masoni "zapadni mesetari" valjda htEli)
Potom dosli u Bosnu da se brane srpsku nejac od Hanke Paldum i lavova pionirske doline.

MRSSSS,

ko vas ne zna.
:thumbup:
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#52563 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Hemsworth30 »

Droog wrote: 13/04/2021 23:35
LBVIEW wrote: 11/04/2021 22:55 Pregoni se, nego sta, evo prImjera ekumenizma i hriscanskog covekoljublja u Hramu Svetog Save:
https://www.danas.rs/drustvo/knjiga-uvreda-za-zrtve/
Odvratno...

A mozes ti staviti ovdje linkova koliko hoces, neces dobiti odgovor, cak ni komentar da "to nije uredu" i sl. Al vidjeli su link oni za koje je namjenjen, nemoj misliti da nisu. Vidjeli i preskocili. Sto? Dvije stvari: Ili se slazu sa tim ili zato sto nemaju argumenata. Ok, mozda moze reci neko "nisam ja Radikal, oni su tu knjigu izdali"...ali iz skoro svake stranke u Srbiji je izaslo nesto slicno ovome. Mozda nije knjiga, ali jeste neki celni covjek neke stranke nesto napisao ili u intervjuu rekao a da pri tome nije sankcionisan.

Al dobro je da se o ovim stvarima pise. Da znaju da nismo vise ovce koje ce ponovo opkoliti uz izgovor da se rade neke vojne vjezbe.

Dooosta beograđana i novosađana znam licno, stvarno fini ljudi, ljudi koji su tek nekoliko godina nakon rata saznali za zlocine u Bosni zbog određene medijske cenzure koja je vladala...i vjeruj da se ljudima to gadilo. Ali nazalost, ponavljam nazalost, trenutna vlast je previse medijskog prostora posvetila uzgajanju mrznje i iskrivljivanju cinjenica, i bojim se da ce pogotovo mlađi narastaji samo upiti trenutnu furku i "historijske cinjenice" da su se oni "samo branili" i da smo mi "sami sebe granatirali" i ubijali...
Na medijskom prostoru kao i na internet forumima i portalima vec godinama je takva prica. I kad ne moze da dokaze da nisu belaje pravili, onda ide spominjanje nekih zlocina koje je pocinila druga strana (sto se obimom, trajanjem i planiranjem samih zlocina ne moze porediti), uz onu "svi su cinili zlocine", "ko nas bre zavadi" "nekome je bilo u cilju da rasturi jaku Jugu" .

Jeste, CIA ih navratila da naprave belaj u Sloveniji;
Onda presaltali u Hrvatsku da se brane (tako masoni "zapadni mesetari" valjda htEli)
Potom dosli u Bosnu da se brane srpsku nejac od Hanke Paldum i lavova pionirske doline.

MRSSSS,

ko vas ne zna.
U sridu!
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52564 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

"Nidek" dolazi u Srbiju i iz Novog Sada kreće u osvajanje Evrope

Japanski gigant "Nidek" praviće u Novom Sadu elektromotore i vozila, ali izvoziti i znanje sa znakom "Proizvedeno u Srbiji". Potražnja za električnim vozilima u narednoj deceniji će porasti deset puta, a dolazak "Nideka" Srbiju stavlja u svetski vrh kada je reč o proizvodima budućnosti.

Njihovi motori nalaze se u 85 odsto hard diskova u svetu i snabdevaju polovinu svetskog tržišta motorima bez četkica. Prave korak dalje sa namerom da postanu najveći svetski proizvođač motora za električna vozila.

"Nidekove" motore već koristi 15 fabrika automobila, poput kineskog GAC-a i francuskog "Pežoa", a kompanija će u narednih pet godina uložiti 10 milijardi dolara da osvoji 45 odsto tržišta. U osvajanje Evrope kreće iz Novog Sada.

"Izgradnja fabrike u Novom Sadu je naš prvi korak u osnivanju industrijskog parka 'Nideka' u Evropi. Planiramo da investiramo 1,5 milijardi evra u celoj Evropi za razvoj našeg biznisa, a veći deo ove investicije biće uloženo u Srbiji", navodi Cuđi Šingo, direktor "Nidek Srbija".


Najveći centar "Nideka" u Evropi

Pogon u Srbiji, čiji je završetak planiran za sredinu iduće godine, biće najveći centar japanske kompanije u Evropi, koji će proizvoditi do 300.000 jedinica godišnje.

"Japanci jako pažljivo biraju gde će nešto raditi i sa kim će nešto raditi. To je, znate šta, proizvodnja za budućnost. Jer mi kada pogledamo, ja sam radio neka istraživanja koja govore u prilog tome da se očekuje u Evropskoj uniji 2030. godine bude barem 30 posto elektrovozila, što znači da će ti njihovi proizvodi i te kako imati gde da se ugrađuju, odnosno gde da se prodaju. To je meni veoma bitan prvi faktor. Dakle, oni znaju šta je proizvod za budućnost", naglašava Slobodan Aćimović, profesor Ekonomskog fakulteta u Beogradu.

Budućnost neće biti samo u proizvodnji, jer pored 29. proizvodnog centra u Novom Sadu, kompanija gradi i svoj 21. naučno-razvojni centar u svetu. Sa Fakultetom tehničkih nauka u Novom Sadu potpisana su dva ugovara o saradnji.

"U redu je kada imate proizvodni pogon i proizvodite opremu, mašine i uređaje, ali u okviru istraživačkog razvojnog centra rade opet ljudi koji se bave razvojem novih proizvoda i novih tehnologija i mi ćemo to kroz 'Nidek' kompaniju imati ovde u Novom Sadu", ukazuje prof. dr Boris Dumnić, prodekan FTN Novi Sad.


Srbija u višoj investicionoj ligi

Ne samo proizvodi budućnosti, nego izvoz najnovijih znanja sa znakom "Proizvedeno u Srbiji" našu zemlju svrstavaju u višu investicionu ligu.

"Danas imamo investicije koje donose najskuplji i najmoderniju tehnologiju, koje prave nova dobra velike vrednosti i direktno utiču i na uvozno izvozni bilans Srbije, ali utiču i na bruto domaći proizvod i ceo ekonomski ambijent. Tako da, kada imate sada već sedmu fabriku u Novom Sadu, konkretno pričamo o našem gradu, nemate bolju pozivnicu za sve druge investitore", napominje Miloš Vučević, gradonačelnik Novog Sada.

"Mi imamo pre svega u toj firmi da konačno odagnamo onu, da tako kažem, kategorizaciju da mi podržavamo nisko produktivnu proizvodnju. Ne, u ovom slučaju je visoko produktivna proizvodnja i proizvodi za budućnost", ističe Slobodan Aćimović.

Grupacija "Nidek" posluje u 40 zemalja, ima 340 kompanija koje zapošljavaju 120.000 ljudi. Plan je da u prvoj fazi zaposle 480 ljudi u Novom Sadu, a razvojem kompanije prema njihovim procenama, u Srbiji će im biti potrebno 10.000 radnika.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#52565 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

LBVIEW wrote: 11/04/2021 22:55 Pregoni se, nego sta, evo prImjera ekumenizma i hriscanskog covekoljublja u Hramu Svetog Save:
https://www.danas.rs/drustvo/knjiga-uvreda-za-zrtve/
Ma to je slucajno i Genocid im se desio slucajno,nista ranije isplanirano i dogovoreno.Kuda ide taj narod i ta politika,imali kraja toj bahatosti?
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52566 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Kako je Srbija posramila EU - nova objava Fajnenšel tajmsa

Vakcinacija stranih državljana u Srbiji bio je povod da se ugledni američki list Fajnenšel tajms veoma pozivitno izrazi o politici Srbije.

List ističe da je uspeh srpske vakcinacije sramota EU, a da kupovina vakcina od Kine i Rusije, kao i od zapadnih zemalja podseća na zlatne dane Pokreta nesvrstanih.

"Predsednik Srbije Aleksandar Vučić otvorio je program vakcinacije za desetine hiljada ljudi sa celog Balkana, otkrivajući regionalne frustracije zbog postupanja Brisela. U betonskoj dvorani iz doba socijalizma pored reke Save, Srbija sa svakom datom vakcinom menja svoju međunarodnu reputaciju i pokazuje da diplomatija vakcina nije samo rezervat globalnih sila", navodi Fajnenšnel tajms.

U tekstu se navodi da je Vučić ima dobre odnose sa Pekingom i Moskvom, naručio milione vakcina i sa istoka i sa zapada.

Kao rezultat toga, Srbija je među prvim evropskim zemljama koja sprovodi imunizaciju sa vakcinama proizvedenim u Kini, zajedno sa ruskim Sputnjikom V, Fajzerom, AstraZenekom i Modernom.

Ali pošto Srbija takođe ima populaciju skeptika, Beograd je odlučio da podeli svoju blagodat. Desetine hiljada ljudi sa celog Balkana u poslednje vreme dolazi u Srbiju da se vakcinišu.

"Mnogi u regionu sada sa zahvalnošću gledaju na uspeh Srbije u vakcinaciji. Ipak, postoji i frustracija jer su se morali osloniti na Beograd, a ne na svoje vlade ili EU. Ovakvo pozicioniranje Beograda kao regionalne prestonice vraća u doba kada je Beograd posle Drugog svetskog rata bio glavni grad Jugoslavije i središte Pokreta nesvrstanih - politike uravnoteženja koju je kreirao maršal Josip Broz Tito, koji je doprineo da zemlja ima globalni uticaj", stoji dalje u tekstu.

Novinarka ovog lista navodi da uspeh programa prevazilazi granice regiona, ida je to tome pričala sa nemačkim biznismenom, koji je čekao revakcinu u beogradskom centru za vakcinaciju.

„Naša vakcinacija predstavlja nacionalnu sramotu, posebno s obzirom na to da je vakcina koju sam dobio izumljena u Nemačkoj“, rekao je taj biznismen za Fajnenšnel tajms.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52567 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

spreca wrote: 14/04/2021 07:56
LBVIEW wrote: 11/04/2021 22:55 Pregoni se, nego sta, evo prImjera ekumenizma i hriscanskog covekoljublja u Hramu Svetog Save:
https://www.danas.rs/drustvo/knjiga-uvreda-za-zrtve/
Ma to je slucajno i Genocid im se desio slucajno,nista ranije isplanirano i dogovoreno.Kuda ide taj narod i ta politika,imali kraja toj bahatosti?
Da nije lazne multikuluralnosti u Bosnjaka, ne bi oni.
A sto se SPC tice, gdje god su izgubili politicku moc, nema problema(Kosovo i Hrvatska).
Last edited by LBVIEW on 14/04/2021 09:30, edited 1 time in total.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#52568 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 155_mm »

nije vucic nikakva americko-njemacka pudlica nego poremecena osoba koja je umislila da je maršal tito. i to kinezi i rusi najvise koriste. nazalost u srbiji skoro niko ne zna da kina svoje mjesto u UN nakvise moze zahvaliti albaniji. a danas vidimo kako se kina sa te pozicije odnosi prema kosovu. pitanje je, zbog ceg su u srbiji uvjereni da i oni nece zavrsoti kao iskorosten kondom kao sto se dogodilo albaniji.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#52569 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by un1ted »

Bla bla bla, vuci ovo vucic ono. Ustvari da bi spasio svoj život moraš ići u Srbiju. Nije problem u njima, već u nama. Je li vam to teško shvatiti, podanici jedni!
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#52570 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 155_mm »

pored borbe protiv pandemije paralelno se odvija i mrdijska borba izmedju istoka i zapada.i u toj medijskoj borbi srbija zauzima ceztralno mjesto sto pokazuju i ovi tekstovi o "uspesima" u valcinaciji.

ako uzmemo u obzir da su i u BiH i u srbiji politicke vodje valcinacije bosanci onda sigurno nije do razlike u (ne)sposobnosti politicara. nesto drugo je uzrok razlike u valcinaciji u BiH i srbiji.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#52571 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 155_mm »

nije vakcinacija samo ove godine i to je to. bit ce jos vakcinisanja. vidjet ce mo kako ce to izgledati kad vakcinacija ne bude dio medijskog sukoba izmedju istoka i zapada.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#52572 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 155_mm »

najjadniji podanici na ovom forumu su vucicevi podanici.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52573 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

un1ted wrote: 14/04/2021 09:18 Bla bla bla, vuci ovo vucic ono. Ustvari da bi spasio svoj život moraš ići u Srbiju. Nije problem u njima, već u nama. Je li vam to teško shvatiti, podanici jedni!
Hahha, Vucicev fan o podanicima. :D
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52574 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Završena druga „Janfengova” fabrika u Kragujevcu

U pogonima kineske kompanije koja proizvodi auto-delove biće uposleno više od 1.000 radnika

Kragujevac – Kineska kompanija „Janfeng” ostvarila je drugu veliku investiciju u Kragujevcu, gde posle fabrike za proizvodnju delova za automobilske enterijere pokreće i fabriku za proizvodnju automobilskih sedišta. U „Janfeng sitingu” biće zaposleno oko 500 radnika, koliko je angažovano i u pogonu „Janfeng enterijer” u kome je proizvodnja pokrenuta pre dve godine. Obe kineske fabrike gradila je holandska kompanija CTP, koja je postala jedan od najznačajnijih poslovnih partnera grada Kragujevca. Fabrika za proizvodnju automobilskih sedišta izgrađena je za svega sedam meseci, a svečano će biti otvorena za nekoliko sedmica.

„Janfeng” je jedan od najvećih proizvođača auto-delova za globalno tržište. Ova kineska kompanija ima 111 pogona u 120 zemalja, zapošljava više od 32.000 radnika, a svojim proizvodima snabdeva automobilske gigante kao što su „Mercedes” i BMV. Iza „Janfenga” stoji kineska država, a prvu fabriku ove kompanije u Kragujevcu svečano su, novembra 2019, pustili u rad predsednik Aleksandar Vučić i ambasadorka Čen Bo. Druga fabrika, koja je nedavno završena, biće otvorena petog maja. U oba „Janfengova” pogona u Kragujevcu biće zaposleno više od 1.000 radnika.

Kineske investicije u centralnom gradu Šumadije pokrenute su pre dve godine, u saradnji sa holandskim CTP-om koji je izgradio oba pogona za kompaniju „Janfeng”. CTP je u radnoj zoni „Feniks”, na ulazu u Kragujevac s Koridora 10, kupio dve parcele ukupne površine 11,1 hektar. Od prodaje građevinskog zemljišta grad je prihodovao oko 500 miliona dinara. CTP je velika logistička firma koja na namenski kupljenim parcelama formira industrijske parkove i gradi pogone za poslovne partnere. U izgradnju „Janfengovih” fabrika u Kragujevcu, CTP je uložio 37 miliona evra. Ukupna investicija je dvostruko veća, imajući u vidu sredstva koja je kineska kompanija dala za opremanje pogona robotizovanim mašinama.

Kineske fabrike „Janfeng enterijeri” i „Janfeng siting” posluju u okviru bescarinske zone „Šumadija” kojom upravlja istoimeno javno preduzeće koje je marta 2019. godine osnovala Uprava za slobodne zone Srbije pri Ministarstvu finansija. „Šumadija” raspolaže sa 16,1 hektar građevinskog zemljišta u okviru radne zone „Feniks”, s tim da poslovanje ovog javnog preduzeća nije teritorijalno ograničeno. Bescarinska zona „Šumadija”, koja je otvorena upravo zbog kineske kompanije „Janfeng”, druga je zona slobodne trgovine u Kragujevcu.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#52575 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 155_mm »

iz citavog hvalospjevnog teksta postovanog iznad najvazniji detalj je:
Iza „Janfenga” stoji kineska država,
Post Reply