Dešavanja u Srbiji

zilog
Posts: 7502
Joined: 06/03/2009 11:19

#56301 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Sve pokusaj za pokusajem atentata, na upravnika ludare... :roll:
Naravno, ni jedan nema sudski epilog, a ovaj je, kao, dosao preko Europola... Da nije madjarskog? :mrgreen:

Na kraju, ginu i umiru, samo upravnikovi neprijatelji i neistomisljenici. Od Ivanovica do Cvijana... :(
User avatar
enko 1964
Posts: 1084
Joined: 11/02/2010 10:45

#56302 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by enko 1964 »

Zbilja, zbivanja u Mordoru poprilično podsjećaju na film "Umobolnica na osami" sa Benom Kingsleyem.
Lako je pogoditi ko bi bio Kingsley.
breba
Posts: 1707
Joined: 19/01/2005 04:37

#56303 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by breba »

Kad Srbe pitate, hajde da malo zakočimo i stanemo, hajde da iskoristimo ekonomske prilike, oni kažu 'ne, sada je šansa'. Mi da ubijamo Bošnjake na možemo, nećemo, ne smemo...
-A. Vucic, Jan 22. 2022.
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=2093383

Vadim ove rečenicu iz ukupnog konteksta, namjerno.

Ko to pita Srbe da se stane, zakoci? Sta da se zakoci?
I ko su ti Srbi koje Vucic navodi i misle da je "sada šansa" i za sta je šansa?
I zašto je predsjednikov zakljucak na gore navedeno, "ne možemo, nećemo, ne smemo" ubijati Bošnjake?
Da li "kočenje" zbog ekonomskih prilika samo implicira odgađanje nečega?

Ovo nije normalna izjava jednog predsjednika države. Bez obzira da li on izmislja te neke Srbe koji misle da je šansa sada, da bi dobio neke poene, ili da oni zaista postoje.

Ostatak izjave je korektan, ali ne odgovara na navedena pitanja.
Naše je da poštujemo džamije, od njih da tražimo da poštuju crkve i da zaštitimo svakog Bošnjaka u Srbiji koji se oseti ugroženim. I da pokažemo poštovanje za ono što su prošli u Srebrenici i drugde", zaključio je on.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32140
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#56304 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bobi »

Временска прогноза :mrgreen:
Image
Bossona
Posts: 5239
Joined: 21/12/2020 03:28

#56305 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

Siniša Ljepojević, dugogodišnji dopisnik Tanjuga iz Wašingtona i Londona, o Vučiću i izdaji Kosova!

User avatar
problemnatravunu
Posts: 15608
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#56306 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by problemnatravunu »

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić sinoć se obratio naciji, i govorio o početku saobraćanja novih brzih vozova u Srbiji.

Vučić je rekao da će na prvu vožnju pozvati i premijera Mađarske Viktora Orbana, rukovodstvo Republike Srpske, kao i rukovodstvo zemalja Otvorenog Balkana.

- Svima su vrata otvorena u inicijativi Otvorenog Balkana, ali nikoga nećemo da molimo jer će ljudi sami uvidjeti prednosti. To je jedna mirovna ideja boljeg i lakšeg života ljudi - naveo je Vučić.
- Ljudi će biti oduševljeni za mjesec i po dana. Vi ne čujete voz, prolazite kroz centar Beograda i ne čujete voz. Ovo je jedan od najboljih vozova na svijetu, bolji nego japanski. Imaćemo aparate za slatkiše i kafu. Biće i posluženja, ja recimo volim sendviče, pošto sam sendvičar - rekao je Vučić.

- Radimo već prugu prema Subotici, pa radimo Đunis-Stalać, Niš-Dimitrovgrad. Kao što smo sve spojili auto-putevima, tako ćemo da uradimo i sa vozovima. I to možemo da uradimo kada smo složni i borimo se za svoju zemlju, kazao je patetični Vučić.
:lol: :mrgreen:
swanfilter
Posts: 7844
Joined: 06/06/2008 18:52

#56307 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by swanfilter »

Hahajajaja ...

Posto sam sendvicar ...


Hahahahaha ...
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#56308 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by trocadero »

:D

User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#56309 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

Nigdje ga :(

Image
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#56310 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ¤ jelena ¤ »

Nadmašilo ga stvarno stanje u medijima i državi, jbg.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#56311 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Manual »

muha_sa wrote: 23/01/2022 18:35 Nigdje ga :(

Image
Na zimskom raspustu je
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#56312 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zrakomlat »

Image
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#56313 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

Plasirana info da se sprema atentat na malog od seselja..hmm.

Strategija ide ovako....vucic zna i oni koji brinu o njegovoj bezbjednosti da ima onih koji bi stvarno to i uradili...najjednostavniji nacin u borbi protiv potencijalnih atentatora je da svakih par mjeseca bacis info u medije da se sprema atentat,tako da iako neko u medjuvremenu radi na planiranju atentata odustane jer misli da je plan razotkriven....skolski primjeri KGB sluzbi...
Bossona
Posts: 5239
Joined: 21/12/2020 03:28

#56314 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

Tomislav Marković: Kad negator genocida glumi bošnjačkog prijatelja


Vatrogasac sa kanisterom benzina

Vučićev režim podržava i promoviše ratne zločince, onima koji se vrate sa odslužene kazne dodjeljuje sve počasti kao zaslužnim članovima društva i idolima na koje se treba ugledati, piše autor.
http://miruhbosne.com/markovic-kad-nega ... -yl7BMcqlE
Bossona
Posts: 5239
Joined: 21/12/2020 03:28

#56315 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

zrakomlat wrote: 23/01/2022 19:12 Image
Image

:mrgreen:
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#56316 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Gandalf »

A sve sa ciljem da se sruši ugled srpske liste na Kosovu

Kako su samo perfidni ti zapadnjaci :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#56317 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by BHCluster »

User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#56318 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

Bobi wrote: 23/01/2022 08:48 Временска прогноза :mrgreen:
Image
Vidi slucaja, muda su na Kosovu i u Sandzaku.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#56319 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by HarTar »

:lol: :lol: :lol:

Image
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#56320 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

On je to izjavio na konferenciji za medije u Briselu, nakon sastanka Vijeća za stabilizaciju i pridruživanje Srbije s EU-om.

-Želio bih sljedeće da naglasim - nema mjesta u Evropi da se poriču genocidi, nema mjesta u Evropi za slavljenje ratnih zločina i ratnih zločinaca, nema mjesta u Evropi da se javno podržavaju oni koji podržavaju genocid i slave ratne zločine, koji podrivaju integritet zemalja u susjedstvu, ugrožavaju regionalnu stabilnost i pomirenje - to sve ne može da ide sa evropskim vrijednostima i težnjama - istakao je Borrell.
„Nismo na sastancima direktno razgovarali o tome, ja to nisam čula kao nešto što je upućeno direktno Srbiji, čula sam kao generalnu konstataciju i dio evropskih vrijednosti, kao nešto što je važno za čitav Zapadni Balkan, a ne kao nešto što je upućeno Srbiji i ne pronalazim Srbiju u tome“, kazala je Brnabić.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#56321 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by bhnapoleon1 »

vee-jay wrote: 26/01/2022 00:06
On je to izjavio na konferenciji za medije u Briselu, nakon sastanka Vijeća za stabilizaciju i pridruživanje Srbije s EU-om.

-Želio bih sljedeće da naglasim - nema mjesta u Evropi da se poriču genocidi, nema mjesta u Evropi za slavljenje ratnih zločina i ratnih zločinaca, nema mjesta u Evropi da se javno podržavaju oni koji podržavaju genocid i slave ratne zločine, koji podrivaju integritet zemalja u susjedstvu, ugrožavaju regionalnu stabilnost i pomirenje - to sve ne može da ide sa evropskim vrijednostima i težnjama - istakao je Borrell.
„Nismo na sastancima direktno razgovarali o tome, ja to nisam čula kao nešto što je upućeno direktno Srbiji, čula sam kao generalnu konstataciju i dio evropskih vrijednosti, kao nešto što je važno za čitav Zapadni Balkan, a ne kao nešto što je upućeno Srbiji i ne pronalazim Srbiju u tome“, kazala je Brnabić.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
SIgurno mislio na Makedonce
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#56322 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SpecialOffer »

:mrgreen:

User avatar
Ajduk
Posts: 12
Joined: 06/10/2020 21:18

#56323 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Ajduk »

Bossona
Posts: 5239
Joined: 21/12/2020 03:28

#56324 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

vee-jay wrote: 26/01/2022 00:06
On je to izjavio na konferenciji za medije u Briselu, nakon sastanka Vijeća za stabilizaciju i pridruživanje Srbije s EU-om.

-Želio bih sljedeće da naglasim - nema mjesta u Evropi da se poriču genocidi, nema mjesta u Evropi za slavljenje ratnih zločina i ratnih zločinaca, nema mjesta u Evropi da se javno podržavaju oni koji podržavaju genocid i slave ratne zločine, koji podrivaju integritet zemalja u susjedstvu, ugrožavaju regionalnu stabilnost i pomirenje - to sve ne može da ide sa evropskim vrijednostima i težnjama - istakao je Borrell.
„Nismo na sastancima direktno razgovarali o tome, ja to nisam čula kao nešto što je upućeno direktno Srbiji, čula sam kao generalnu konstataciju i dio evropskih vrijednosti, kao nešto što je važno za čitav Zapadni Balkan, a ne kao nešto što je upućeno Srbiji i ne pronalazim Srbiju u tome“, kazala je Brnabić.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image

Nov 15, 2018




Jovanović: Srbija je danas faktor nestabilnosti u regionu
https://federalna.ba/dnevnik-d-cedomir- ... 2022-alsg8
Problem Srbije je sistem vrijednosti, problem Srbije su odnosi u našem društvu, problem Srbije je jedna tužna istina koja nas Srbe opisuje kao narod koji nije u stanju da živi ni sam sa sobom, a kamoli sa svima na koje je upućen i koji su na njega upućeni.

Gost ovosedmičnog izdanja Dnevnika D bio je Čedomir Jovanović, predsjednik Liberalno demokratske partije Srbije, koji se za Federalnu televiziju javio iz Kraljeva.

Kaže da se Srbija silom prilika suočava sa izborima i nespremna kao i svaki put do sada.

"Nespremna da definiše svoje ključne probleme i da postigne minimalnu saglasnost oko načina na koji će griješiti."

Ističe da je prošlo vrijeme u kojem je moglo u oporbi da se traga za rješenjima svega onoga što komplikuje život u Srbiji, ali i svima okolo.

"Ono što je danas našem društvu potrebno, a to je paradokslano zbog velikih međusobnih razlika, potrebno i vama u Sarajevu. To je neki elementarni red i odgovor na jednostavno pitanje za šta se mi ustvari na izborima borimo. Da li su izbori obračuni jednih sa drugima ili su izbori prilika da se dogovorimo sa ljudima oko puta koji kandiduje svako od nas ko na izborima učestvuje do zajedničkog cilja, a taj cilj bi valjda trebala da bude jedna normalna zemlja u kojoj nećemo brinuti zbog onoga što ostavljamo svojoj djeci niti ćemo načinom da koji činimo srećniju našu budućnost i budućnost naše djece bilo koga drugog dovesti u problem i ugroziti njegovu sreću i spokoj."

O oporbi u Srbiji Jovanović kaže da Srbija više nema partije u smislu u kojem je to postojalo 2012. godine.

"Istanjile su se te partijske razlike i danas je manje-više u Srbiji normalno preći iz stranke u stranku u nekoliko mjeseci. Pa su danas radi nekog predsjedničkog izbornog ciklusa Vučićevi oponenti oni koji su mu bili saradnici ili sa kojima se dogovarao na početku svog mandata 2017. godine. Srbiji je potrebna vrijednosna alternativa, a ona je uglavnom personalizovana i najčešće se s njom vodi obračun. To je dijelom i odgovor na pitanje u kojoj poziciji se nalazim ja, jer ako govorimo o nekim fundamentalnim vrijednostima koje definišu svako društvo, pa tako i srpsko, onda su tu razlike minimalne. I opozicija i vlast su za vojnu neutralnost, za neko paktiranje i sa istokom i sa zapadom. I jedni i drugi imaju problem da stave tačku na 20. vijek ili na kraj 20. vijeka i ono što smo kao narod uradili, da prihvate odgovornost za to i time skinu hipoteku sa generacije naše djece, naivno vjerujući da će zaborav to učiniti umjesto njih, pa je i dan danas recimo Tadiću koji razmišlja o predsjedničkoj kandidaturi problem da kaže da je Srebrenica genocid, a onima koji su tek zakoračili u politiku problem da kažu da je sigurna budućnost Srbije neraskidivo vezana za EU, a da samim tim ta budućnost počiva i na političkoj i na bezbjednosnoj saradnji, što nas onda izmiješta iz ruske orbite u orbitu moderne Evrope, NATO pakta, što bi nas zbližilo, u tom smislu, i sa Bosnom i sa Hrvatskom i sa Makedonijom i sa Crnom Gorom, sa Rumunijom, Bugarskom, zapravo sa svim našim susjedima i izmjestilo nas iz pozicije neke crne tačke ovog dijela Evrope u partnera i saradnika u poslovima bezbjednosti koji su izazovni. Sjetite se samo koliko je bilo nepsorazuma u odnosima Washingtona, Brisela i Turske, ali kada stvari dođu do svoje suštine onda Erdogan nema problem da kaže da će se Turska ponašati onako kako se budu ponašale sve druge članice NATO-a u slučaju tog problema u odnosima Rusije i Ukrajine."

Ističe da je definicija Srbije da je ona faktor stabilnosti na Balkanu.

"To je tako. Od onoga što Srbija radi zavisi da li ona stabilizuje Balkan ili ga destabilizuje. U ovom trenutku Srbija je konfuzna, jako nesigurna. Ja mislim da ne može još dugo da balansira i da nosi taj naslijeđeni teret nekih drugih generacija. I po pitanju Kosova i po pitanju Bosne i po pitanju odnosa sa Crnom Gorom i svoje političke orjentacije Evropa ili Rusija. Kao i u svim drugim situacijama u životu. Kada prolongirate neke odluke, kad idete linijom manjeg otpora, kada strategiju zamijenite taktikom onda vas na kraju stignu svi ti problemi u trenutku u kojem to najmanje želite i kada ste najmanje sposobni da na njih odgovorite. Dakle Srbija je danas veliki faktor nestabilnosti u regionu i to je poražavajuće, ali ona to nije samo zbog toga što je njen predsjednik Vučić, niti će se to promijeniti nakon izbora ukoliko recimo Vučić te izbore izgubi, a ja se na izborima kandidujem uprkos svim savjetima i preporukama ljekara, pa da nekim čudom pobijedim. Kad bi svi drugi mogli da glasaju na tim izborima iz regiona, osim onih koji sa mnom u Srbiji žive, pa ja Vučića pobijedim, ne bi Srbija postala samim tim faktor stabilnosti jer problem Srbije je sistem vrijednosti, problem Srbije su odnosi u našem društvu, problem Srbije je jedna tužna istina koja nas Srbe opisuje kao narod koji nije u stanju da živi ni sam sa sobom, a kamoli sa svima na koje je upućen i koji su na njega upućeni. Mi živimo uprkos jedni drugima, protiv smo svega oko nas i to je onda odgovor na pitanje da li imate razloga da budete spokojni gledajući u budućnost pred sobom. Nemate, kao što nemamo ni mi ovdje u Beogradu ili u Kraljevu u kojem se trenutno nalazim. Ja zbog toga nisam srećan i ne mislim da je odgovornost isključivo lična i da su rješenja personalna. Previše se predsjednika u Srbiji promijenilo, previše je vlada bilo i otišlo da bi mogli da naivno mislimo kako će poslije izbora samo po sebi sve biti riješeno ukoliko onima koji su danas na vlasti vidimo leđa pa dođu neki drugi. Ne, neće. Nešto drugo se mora desiti."

Jovanović kaže da se ne priprema za izbore.

"Tri puta sam preležao koronu i ljekari pokušavaju da nađu odgovore na sve probleme koje mi je ostavila. Ja sam prestao stranački da razmišljam 2016. godine i da vodim računa o svojoj stranci, svjestan težine te odluke i činjenice da će me to dovesti u poziciju da me napadu perjanice te pogrešne Srbije devedesetih, poput Šešelja i onih koji sebe smatraju alternativom i odgovorom na Šešelja, kao što su Đilas, Jeremić i blok tih stranaka. To rade zato što su njihovi razlozi lični, ne politički. Politički su vrlo slični jedni drugima i onda na tome počiva taj osjećaj moje velike obaveze da čuvam tu alternativu i da pokušam da nađem način da ona preživi i bude što je moguće uticajnija. Iz Kraljeva idem u Novi Pazar, iz Novog Pazara idem za Tutin, da bih se onda vratio u Kragujevac i svojoj kući u Beograd. Idem da razgovaram sa ljudima, da vidim na koji način mi to možemo da uradimo i šta je ono što trebam da radim na ovim izborima koji su nam pali za vrat u ovom nesrećnom vremenu, ali se po tome ne razlikujemo od bilo koje druge zemlje."
https://vijesti.ba/clanak/558128/jovano ... g4uL8gW6O8
User avatar
Ajduk
Posts: 12
Joined: 06/10/2020 21:18

#56325 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Ajduk »



Post Reply