Dešavanja u Srbiji

User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#55626 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by HarTar »

Capljina74 wrote: 13/12/2021 21:15
Bloo wrote: 13/12/2021 21:09

Metro je posebna prica. :D Podsjeti me, sta su planirali za sada? :D
Pored postojeća tri kraka podzemne željeznice metro je žešći debilizam.

Grad od dva miliona, jednostavno nema računa.

Na vrhuncu je imao 2,5 miliona. Davno prošlo vrijeme devedesetih.
Daj link da vidim ta tri kraka podzemne?
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#55627 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

HarTar wrote: 13/12/2021 21:37
Capljina74 wrote: 13/12/2021 21:15

Pored postojeća tri kraka podzemne željeznice metro je žešći debilizam.

Grad od dva miliona, jednostavno nema računa.

Na vrhuncu je imao 2,5 miliona. Davno prošlo vrijeme devedesetih.
Daj link da vidim ta tri kraka podzemne?
Batajnica-Prokop-Karađorđev park, Prokop Pančevački, Karađorđev park-Resnik.
Čvorište bilo iznad autoputa, ispod stadiona C. Zvezde i Partizana. Sada je na Prokopu

Ne očekuj da je sve vrijeme pod zemljom, Novi Beograd i od Zemuna do Batajnice je nad. Bežanija pod....
Sad ga vidiš, sad ga ne vidiš..., ali ga tamo zovu metro ili podezemna.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#55628 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

Image

Prokop

Image

Vukov spomenik nekada

Image


Image

Vukov spomenik sada

Image[/img]

Image
Last edited by Capljina74 on 13/12/2021 22:09, edited 1 time in total.
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#55629 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by HarTar »

Hvala drug, bio sam ja u Begišu, ali se nisam vozio javnim prevozom :mrgreen:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#55630 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

HarTar wrote: 13/12/2021 22:09 Hvala drug, bio sam ja u Begišu, ali se nisam vozio javnim prevozom :mrgreen:
Pričao si.
Devedesetih si mogao viditi Cigane kako se kešaju na tramvaju. Tada su samo oni izvodili taj popularni sport Beograđana. I još nekih gomilu stvari. Sada ni oni to više ne rade.

Danas djeca svuda više vole tablet i mobilni.

Image

Image

Da li bi volio da vidim moje ovo da rade? Uhhhh...

Da li sam pravio veće svinjarije, naravno.

Ipak je tablet jednostavnije rješenje.
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#55631 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Capljina74 wrote: 13/12/2021 20:19 Ono koprc'o si se, a momčad se smjenjivala dok se nije pojavila @Bloo i kao prava domina ti zavalila vaspitno-popravnu, onda si cvileći pobjegao ovamo. To te strah jakih i dominantnih žena? Jes' ono pametna i obrazovana žena, pa to je teško za podnjeti, a sa njom se teže barata nego sa asfaltom.
To kao ono "Nas i Rusa 300 miliona..." :roll:
Samo nastavi, ocigledno joj prija, cim ne brise. Meni nije prijalo da me moderacija vrijedja, u totalnom offtopicu, gdje sam samo mogao fasovati ban. Pa sam, po principu "live to fight another day", privremeno otisao sa teme na kojoj su ionako bili samo tvoji istomisljenici...
Svi na ovom forumu za sebe misle da su pametni, jer:
Pamet je najpravednije rasporedjena stvar na kugli zemaljskoj, niko se ne zali da ju je dobio premalo...
Nazivati nekoga da je glup, samo na osnovu vlastitog svjetonazora, nije bas dokaz pameti, samo bahatosti... :roll:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#55632 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

Kme, kme, kme...
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#55633 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by HarTar »

Capljina74 wrote: 13/12/2021 22:21
HarTar wrote: 13/12/2021 22:09 Hvala drug, bio sam ja u Begišu, ali se nisam vozio javnim prevozom :mrgreen:
Pričao si.
Devedesetih si mogao viditi Cigane kako se kešaju na tramvaju. Tada su samo oni izvodili taj popularni sport Beograđana. I još nekih gomilu stvari. Sada ni oni to više ne rade.

Danas djeca svuda više vole tablet i mobilni.

Image

Image

Da li bi volio da vidim moje ovo da rade? Uhhhh...

Da li sam pravio veće svinjarije, naravno.

Ipak je tablet jednostavnije rješenje.
I u Sarajevu je to bio popularan sport. Što se tiče djece, ni ja ne bih volio svoju vidjeti kako se kače, ali tableti, mobiteli i računari prave od djece debile, da se tako izrazim, osim onih rijetkih koji to iskoristie kao profesiju i postanu programeri...
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#55634 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

:pisnuo:



Niko ne voli svoje diktatore kao oni... :lol:
Bar dok im traju... :mrgreen:
konami666
Posts: 2423
Joined: 11/05/2015 21:57

#55635 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by konami666 »

Bilo bi interesantno vidjeti kako će izgledati metro nakon sto izgrade prvu liniju, da li će biti tijesni tube ko u Londonu ili će biti modernije i prostranije ko u skandinavskim zemljama.
A sto se tiče brzog voza do Novog Sada pa dalje do Budimpešte, izgleda da su dobili Stadler kiss 200 sa starom maskom. Možda ako budu kupovali još vozova od stadlera budu i sa novim maskama.
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#55636 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

zilog wrote: 30/11/2021 19:42 Šef diplomatije Srbije u Hagu: Posvećeni procesuiranju ratnih zločina
https://www.slobodnaevropa.org/a/selako ... 87137.html
Spoiler
Show
Ministar spoljnih poslova Srbije Nikola Selaković izjavio je u Hagu da je posvećenost Srbije procesuiranju ratnih zločina iskazana višegodišnjim naporima da svi odgovorni za ratne zločine budu privedeni pravdi.

Selaković je 30. novembra rekao da se posvećenost Srbije ogleda u procesuiranju počinilaca pred domaćim pravosudnim organima, kao i u saradnji sa Međunarodnim krivičnim sudom za bivšu Jugoslaviju (MKSJ) i Međunarodnim rezidualnim Mehanizmom za krivične sudove.
Selaković je ocenio da su razgovori veoma značajni, jer će sednica Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, na kojoj će biti razmatran šestomesečni izveštaj predsednika i tužioca Mehanizma, biti održana 13. decembra.
Prpa, jer ide sjednica SB. Nadam se da ce se neko sjetiti i u Hag poslati taksativno sve nabrojano sta Srbija radi godinama: murale osudjenim ratnim zlocincima, negiranje haskih presuda i cak cirkus sa Krivicnim zakonom Srbije, u kojem se nalazi skoro identican clan Inzkovom, kojim se zabranjuje negiranje presuda MKS, ali su se fasisti sada sjetili pa kazu da ICTY nije MKS.
Bramerc o muralu Ratku Mladiću: I dalje se poriču činjenice o genocidu
https://rs.n1info.com/vesti/bramerc-o-m ... -genocidu/
Murali sa likom bivšeg zapovednika Vojske Republike Srpske Ratka Mladića u Beogradu pokazuju da i dalje ima onih koji poriču genocid, izjavio je glavni tužilac Međunarodnog rezidualnog mehanizma za krivične sudove Serž Bramerc.

„Murali Ratka Mladića i publikacije ekstremističke ruandanske dijaspore imaju jednu tužnu zajedničku osobinu. Pokazuju da i danas, više od dvadeset i pet godina kasnije, i dalje ima onih koji poriču, relativizuju i umanjuju sudski utvrđene činjenice o genocidu, zločinima protiv čovečnosti i ratnim zločinima“, rekao je Bramerc u obraćanju Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija.

Izveštaj o radu Mehanizma predstavio je pred Savetom bezbednosti predsednik tog tela, sudija Karmel Ađijus. On je pozvao Srbiju da ispuni međunarodnu obavezu tako što ćže uhapsiti i izručiti Petra Jojića i Vjericu Radetu, članove Srpske radikalne stranke optužene da su pokušavali da utiču na svedoke u postupku protiv Vojislava Šešelja.

Zbog odbijanja da uhapsi Jojića i Radetu, Ađijus je Srbiju do sada tri puta prijavio Savetu bezbednosti UN.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#55637 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SamoVasGledam »

Bloo wrote: 13/12/2021 21:09
SamoVasGledam wrote: 12/12/2021 15:31 dobija metro
Metro je posebna prica. :D Podsjeti me, sta su planirali za sada? :D
Potpisano sa Alstomom; Francuzima elektromehanika, Kinezima građevinski radovi

Sporazum su potpisali direktor JKP Beogradski metro i voz Stanko Kantar i direktor razvoja poslovanja kompanije Alstom Andrio Nikolas. Potpisivanju su prisustvovali generalni direktor Henri Pupar, Lafarž i direktor za odnose sa javnošću francuske kompanije Filip Deler, piše Ekapija.

"U odnosu na tradicionalne načine izgradnje, koristićemo nešto drugačije modele kako bismo postigli maksimalnu uštedu energije i optimalno korišćenje infrastrukture koja će biti izgrađena. Dizajn metroa će takođe pribegavati najmodernijim metodama", rekao je ranije Deler.

Podsećanja radi, u januaru je potpisan i zajednički memorandum o izgradnji beogradskog metroa između Vlade Srbije, grada Beograda, kineske kompanije Pauer Čajna i francuskih kompanija Alstom i Ežis Rejl.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#55638 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Otvorena četiri nova poglavlja u pregovorima sa EU

Otvorena četiri nova poglavlja: poglavlje 14 (transportna politika), poglavlje 15 (energetika), poglavlje 21 (transevropske mreže) i poglavlje 27 (životna sredina), čime je broj do sada otvorenih poglavlja došao do 22.

Delegaciju Srbije predvodi premijerka Ana Brnabić i ministarka evropskih integracija Jadranka Joksimović.
:sretan:
Ministar finansija Siniša Mali prisustvovao je važnom sastanku.

Tim povodom oglasio se na društvenoj mreži Instagram.

"Sastanak ministara iz vlada zemalja koje su deo inicijative Open Balkan, a na kome smo razgovarali o tome dokle se stiglo sa realizacijom aktivnosti koje smo dogovorili u Nišu, a uoči samita u Tirani koji se održava ovog meseca", naveo je ministar u objavi.
adapter
Posts: 726
Joined: 10/01/2013 08:41

#55639 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by adapter »

WarrenGrozni
Posts: 466
Joined: 08/08/2021 16:04

#55640 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by WarrenGrozni »

88Sioux wrote: 14/12/2021 13:09 Otvorena četiri nova poglavlja u pregovorima sa EU

Otvorena četiri nova poglavlja: poglavlje 14 (transportna politika), poglavlje 15 (energetika), poglavlje 21 (transevropske mreže) i poglavlje 27 (životna sredina), čime je broj do sada otvorenih poglavlja došao do 22.
:D

Pravi tajming za snažnu podršku iz Brisela.

Ovo postaje smiješno.
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#55641 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

VUČIĆEVA PORUKA BANJA LUCI I SARAJEVU: "Srbija želi mir. Mi ćemo biti uz RS, ali mi moramo da gradimo prijateljske odnose sa Bošnjacima"
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da nikada više neće biti blokada na Drini, kao ni lošeg odnosa prema rukovodstvu Republike Srpske.


On je to rekao u okviru treće tačke dnevnog reda sjednice Vlade Srbije koja je bila otvorena za javnost.

"Srbija želi mir. Mi ćemo biti uz Republiku Srpsku, ali mi moramo da gradimo prijateljske odnose sa Bošnjacima i moramo da poštujemo integritet Bosne i Hercegovine", naglasio je.

Vučić je rekao da se protivi svakoj vrsti sankcija bilo kome iz Republike Srpske.

"Što se tiče sankcija pojedinima u Republici Srpskoj, moj prijedlog Vladi je da izađe sa tim, i kao predsjednik ću izaći da tim stavom - da se apsolutno protivim svakoj vrsti sankcija, jer one nikada nisu bilo šta bilo kome donijele", rekao je Vučić na sjednici Vlade Srbije kojoj je prisustvovao.

Kako je dodao, Srbija, ukoliko je Vlada sa tim saglasna, neće donositi odluku o uvođenju bilo kakvih sankcija bilo kome iz Republike Srpske.

"Јednom sam rekao da nikada više neće biti blokada na Drini, kao što ih je bilo, i nećemo prema rukovodstvu Republike Srpske da se odnosimo kao prije 20 i više godina. To je moj prijedlog za vas, tu odluku donosi Vlada. Kao predsjednik, za mene takve sankcije, ako se dogode, neće postojati", rekao je Vučić.
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#55642 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

zilog wrote: 13/12/2021 23:49 :pisnuo:



Niko ne voli svoje diktatore kao oni... :lol:
Bar dok im traju... :mrgreen:

:lol: :lol: :mrgreen:
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#55643 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Bice mrtvih glava oko litijuma u Srbiji. Vec su poceli spinovi sa vise razlicitih strana, kojima se vrijednost litijuma, u dostupnim rezervama u Srbiji, obara na smijesne brojke, ispod milijardu dolara. Necete vjerovati, cak je i Pescanik objavio, sto se tice vrijednosti litijuma, potpuno dezinformisuci tekst:
https://pescanik.net/cena-i-vrednost-ja ... -litijuma/
Naime, autor navodi pad cijene litijuma na svjetskom trzistu sa 20.000 na 5.000 USD po toni, ali to nije cijena za litijum, nego za litijum karbonat.

Hajmo redom. Od poznatih i potvrdjenih cinjenica znamo da su potvrdjene kolicine Jadarita, jugozapadno od planine Cer, oko 136 miliona tona (prvobitna procjena je bila 114,5 miliona tona). U mineralu Jadaritu kolicina litijum oksida Li2O je oko 1,8% sto daje potvrdjene kolicine od nesto manje od 1,2 miliona tona, ili 1.200.000.000 kilograma.
Aktuelna cijena cistog litijuma je oko 84$ po kilogramu, sto daje vrijednost od preko 100 milijardi $ za litijum i preko 20 milijardi dolara za bor.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#55644 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Challenger_ »

zilog wrote: 15/12/2021 00:47Aktuelna cijena cistog litijuma je oko 84$ po kilogramu, sto daje vrijednost od preko 100 milijardi $ za litijum i preko 20 milijardi dolara za bor.
To je samo za sirovinu. U slučaju da rade baterije i automobile (WW izrazio interesovanje) u samoj Srbiji, cifra se prcjenjuje na preko 1000 (hiljadu) milijardi.
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#55645 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Challenger_ wrote: 16/12/2021 19:38
zilog wrote: 15/12/2021 00:47Aktuelna cijena cistog litijuma je oko 84$ po kilogramu, sto daje vrijednost od preko 100 milijardi $ za litijum i preko 20 milijardi dolara za bor.
To je samo za sirovinu. U slučaju da rade baterije i automobile (WW izrazio interesovanje) u samoj Srbiji, cifra se prcjenjuje na preko 1000 (hiljadu) milijardi.
Tako nekako, ali to je vec SF, ne prave se tek tako fabrike litijumskih baterija.
Samo sam postavio pitanje zasto se visestruko umanjuje vrijednost?
Drugo pitanje je, zasto se u startu ide na to da im to rade stranci i da samo uzmu rudnu rentu? Pa ne radi se o obogacivanju uranijuma... :roll:
WarrenGrozni
Posts: 466
Joined: 08/08/2021 16:04

#55646 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by WarrenGrozni »

zilog wrote: 17/12/2021 00:23

Tako nekako, ali to je vec SF, ne prave se tek tako fabrike litijumskih baterija.
Samo sam postavio pitanje zasto se visestruko umanjuje vrijednost?
Drugo pitanje je, zasto se u startu ide na to da im to rade stranci i da samo uzmu rudnu rentu? Pa ne radi se o obogacivanju uranijuma... :roll:
Pa nije baš ni da je kopanje uglja u pitanju.
Potrebna je vrhunska tehnologija za preradu litijuma i mnogo ulaganja, pogotovo u pogledu zaštite životne sredine.
Nema Srbija tu pamet.

A i ne ide to tako da strancu daješ 20 godina pravo na koncesiju, oni ulože desetine i stotine miliona u istraživanje...a ti ih onda oćeraš i kažeš "Makni se, dalje idemo sami".

Kinezi su najveći proizvodjači litijumskih baterija na svijetu. A pri tom drže u Kongu i najveće rudnike kobalta, koji je drugi najvažniji metal potreban za proizvodnju litijumskih baterija.

Ne bi me ništa čudilo.
zilog
Posts: 7469
Joined: 06/03/2009 11:19

#55647 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

WarrenGrozni wrote: 17/12/2021 21:39
zilog wrote: 17/12/2021 00:23 Tako nekako, ali to je vec SF, ne prave se tek tako fabrike litijumskih baterija.
Samo sam postavio pitanje zasto se visestruko umanjuje vrijednost?
Drugo pitanje je, zasto se u startu ide na to da im to rade stranci i da samo uzmu rudnu rentu? Pa ne radi se o obogacivanju uranijuma... :roll:
Pa nije baš ni da je kopanje uglja u pitanju.
Potrebna je vrhunska tehnologija za preradu litijuma i mnogo ulaganja, pogotovo u pogledu zaštite životne sredine.
Nema Srbija tu pamet.

A i ne ide to tako da strancu daješ 20 godina pravo na koncesiju, oni ulože desetine i stotine miliona u istraživanje...a ti ih onda oćeraš i kažeš "Makni se, dalje idemo sami".

Kinezi su najveći proizvodjači litijumskih baterija na svijetu. A pri tom drže u Kongu i najveće rudnike kobalta, koji je drugi najvažniji metal potreban za proizvodnju litijumskih baterija.

Ne bi me ništa čudilo.
Kupi se tehnologija, isto kao i kada napravis termoelektranu, ne vjerujem da Rio Tinto proizvodi drobilice, bagere i kotlove. Nisam rekao da ce sami izumiti i proizvesti masine, kupe se, na kredit kao i autoput...

To sto je Rio Tinto "istrazivao", poslijednjih 20 godine, je samo veca rezolucija busotina, koje inace svi geoloski instituti rade, ali to je njihova stvar, svakako.

Mislim da i jeste sva ova prica i gungula, da se raskine ugovor sa Rio Tintom, pa da daju nekom drugom, koji ce im kao dati vise, a eto i obecati zastitu zivotne sredine. Kinezi su, recimo, poznati po tome... :mrgreen:
WarrenGrozni
Posts: 466
Joined: 08/08/2021 16:04

#55648 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by WarrenGrozni »

zilog wrote: 18/12/2021 01:38
WarrenGrozni wrote: 17/12/2021 21:39

Pa nije baš ni da je kopanje uglja u pitanju.
Potrebna je vrhunska tehnologija za preradu litijuma i mnogo ulaganja, pogotovo u pogledu zaštite životne sredine.
Nema Srbija tu pamet.

A i ne ide to tako da strancu daješ 20 godina pravo na koncesiju, oni ulože desetine i stotine miliona u istraživanje...a ti ih onda oćeraš i kažeš "Makni se, dalje idemo sami".

Kinezi su najveći proizvodjači litijumskih baterija na svijetu. A pri tom drže u Kongu i najveće rudnike kobalta, koji je drugi najvažniji metal potreban za proizvodnju litijumskih baterija.

Ne bi me ništa čudilo.
Kupi se tehnologija, isto kao i kada napravis termoelektranu, ne vjerujem da Rio Tinto proizvodi drobilice, bagere i kotlove. Nisam rekao da ce sami izumiti i proizvesti masine, kupe se, na kredit kao i autoput...

To sto je Rio Tinto "istrazivao", poslijednjih 20 godine, je samo veca rezolucija busotina, koje inace svi geoloski instituti rade, ali to je njihova stvar, svakako.

Mislim da i jeste sva ova prica i gungula, da se raskine ugovor sa Rio Tintom, pa da daju nekom drugom, koji ce im kao dati vise, a eto i obecati zastitu zivotne sredine. Kinezi su, recimo, poznati po tome... :mrgreen:
Rio Tinto se obezbjedio ugovorima i svako raskidanje znacilo bi placanje masnih penala od strane Srbije.

Gungulu pravi ekološki lobi, a na njihove proteste pokušava da se nakači opozicija

Doduše nevješto, jer dobar dio današnje opozicije u Srbiji takodje je učestvovao u sklapanju ugovora sa Rio Tintom, dok su bili na vlasti.

Vučić će to lagano da ishendluje i sve okrene u svoju političku korist.

Mislim da će Rio Tinto sigurno eksploatisati litijum u Srbiji. Previše je to veliki i važan projekat da bi se tek tako obustavio nakon svega.
I Rio Tinto iza sebe ima moćan lobi iza kojeg stoje vlade SAD, Velike Britanije, Australije i Nemačke.
Strateško opredeljenje EU je da proizvodnju litijuma prebaci u Evropu.

A da li će se praviti i baterije i ko će ih praviti, to ostaje da se vidi.

Biće tu svega. Kako ekonomske, tako i političke trgovine.

Ja u tom svijetlu posmatram ovu nelogičnu odluku Evropske komisije da otvori novi klaster poglavlja u pregovorima sa Srbijom, dok u isto vrijeme zamlate iz Evropskog parlamenta donose rezoluciju protiv Srbije, zbog kršenja prava Vijetnamaca u kineskoj fabrici u Zrenjaninu :)
konami666
Posts: 2423
Joined: 11/05/2015 21:57

#55649 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by konami666 »

EU je u interesu jaka Srbija kao i članica EU.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#55650 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Thorgerson »

Challenger_ wrote: 16/12/2021 19:38
zilog wrote: 15/12/2021 00:47Aktuelna cijena cistog litijuma je oko 84$ po kilogramu, sto daje vrijednost od preko 100 milijardi $ za litijum i preko 20 milijardi dolara za bor.
To je samo za sirovinu. U slučaju da rade baterije i automobile (WW izrazio interesovanje) u samoj Srbiji, cifra se prcjenjuje na preko 1000 (hiljadu) milijardi.
Da, bas ce rio tinto doci i srbima ostaviti te pare. Sta je vama.

Ne kazem da Srbija nece dobiti dio torte, ali tortu nosi rio tinto. Komadic ce se dat i srbiji naravno. To sto ce im unistiti prirodu jbg.

I samo kad vidis po kakvim vukojebinama su ti rudnici, vidis koliko su "koristi" imali gradjani tih zemalja.
Post Reply