Dešavanja u Srbiji

User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#59951 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

Dobro režirana predstava
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#59952 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by costacurta »

muha_sa wrote: 02/02/2023 19:14 Dobro režirana predstava
Al fakat, sa sve transparentima bez problema pored osiguranja ušli u skupštinu. Hoce kao da se šoraju a Vučko uredno kraj mikrofona sjedi i komentariše, prenosi zbivanja ko Milojko Pantić :lol:
Očekujemo obraćanje spasitelja srba, gurua, najmoćnijeg, najlegendatnijeg, šaha, idola
Montana1
Posts: 169
Joined: 03/07/2012 14:09
Location: SA-X

#59953 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Montana1 »

Zna li neko zasto nema Kesića?
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#59954 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by breuer »

svake godine isto pitanje i dilema :D

ne, nije cenzura već pauza nakon Nove godine, druga će nekad na ljeto...
Montana1
Posts: 169
Joined: 03/07/2012 14:09
Location: SA-X

#59955 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Montana1 »

Pa zar nije pauza tokom ljeta, tamo juli i august?
dragan53
Posts: 275
Joined: 29/12/2012 10:19

#59956 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by dragan53 »

Koliko vidim Vučko i Dodik se razilaze jer on u Skupštini Srbije danas završava ovo sa Kosovom a Dodik za ruske medije govori da od toga nema ništa. On će uraditi kako mu rusi kažu.

Dodik za ruske medije: Nikada nećemo dati saglasnost BiH da prizna Kosovo! Nisam spreman da ratujem, ali sam spreman da se Republika Srpska primakne statusu nezavisne države
https://avaz.com/dodik-za-ruske-med ... ne-drzave/

A zanimljivo je i da je danas Lukašenko Vučića nazvao prostitutkom. Vjerujem da je ovo uvertira u opšti napad.
https://panorama.pub/news/politiceskaa- ... val-vucica
noviforumas
Posts: 3004
Joined: 12/08/2016 22:28

#59957 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by noviforumas »

Opet pljuste pohvale za Faktor Stabilnosti :thumbup:

User avatar
sime_cipol
Posts: 16335
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#59958 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by sime_cipol »

Covjek 10 godina vlada Srbijom i ko od sale optuzi opoziciju da su prodali Kosovo :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#59959 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

sime_cipol wrote: 02/02/2023 23:55 Covjek 10 godina vlada Srbijom i ko od sale optuzi opoziciju da su prodali Kosovo :D
Slatka vlast....tadic je znao da ce zapad kad tad trazit javno srpsko odricanje od Kosova pa je namjerno prepustio vlast seseljevom potrcku vucicu...vucic mislio da je zapad budala a on prefrgan i mudar pa ce odugovlacit toliko dugo dok putin ne odradi posao u Ukrajini...ebiga losa kalkulacija,obecavao sve i svasta zapadu kontajuci da ce putinovim ratnim uspjehom zapad biti na koljenima i da nece imat od sopstvenih briga kad se bavit vucicevim obecanjima...eto zapad ima kad ,a pogotovo opozicija,spc i ionako radikalna srbija..vucicu ostaju samo gradjanski nemiri u srbiji i sve dublje podjele srpskog drustva..sve sto su zeljeli drugima sad im se obija o glavuse...

Sve lijeze na rudu... :wink:
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#59960 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mayab »

samo da dodam , legendarno ....

:mrgreen:
DonieBrasco
Posts: 15538
Joined: 31/08/2016 16:09

#59961 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

User avatar
oldtajmer
Posts: 5054
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#59962 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by oldtajmer »

Image

:lol:
plavi_E
Posts: 6569
Joined: 18/10/2021 19:47

#59963 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by plavi_E »

BHCluster wrote: 02/02/2023 18:46
DonieBrasco wrote: 02/02/2023 18:37 Najgore u svemu ovome sto ce ova desavnja u skupstni Srbije, vezano za temu Kosova dohvatiti nas.
"Ako hoćete da podnesete narodnu inicijativu nemam problem. Sa KFOR-om razgovaramo u svakom trenutku, to je ono što je naš interes, a ne ulazak u NATO. Moramo da sarađujemo i od neprijatelja i poluprijatelja pravimo prijatelje. Kažete da je pitanje BiH teško pitanje. To je prvi put da čujem da pitanje BiH i Kosova treba da se rješava zajedno. Spreman sam da razgovaram o svim idejama", rekao je Vučić.

Cojek prvi put cuje za ono sto je on rekao ovima da mu to predloze. :lol:

I spreman je da razgovara o svim idejama.
:lol:


Valjda ce ministarsvo vanjski poslova BiH reagovati na ovo mjesanje u unutrasnje stvari BiH. Ili bar upitati sta bi to oni rijesavali u BiH.
statixx
Posts: 8804
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#59964 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by statixx »

:D
Za sve ove godine, nikada nije bilo tako izbezumljenog Vučića. Njegova osakaćenost dobija nove, opasne oblike. Njegove su plačne grimase bile estetski i emotivno nepojmljive a bes nestišljiv. Baš je bilo gadno za gledanje, odvratni prizori nisu prestajali. Nije kontrolisao svoje teške ispade, niti reči koje je rafalno izbacivao: lopovi, huligani, antidržavni elementi, izdajnici, nasilnici… Vi sa mnom da se bijete, jadnici jedni!

Dođite, da vas vidim tako hrabre, šta je vas trojica, vi hoćete da me bijete? Šta ti tamo lupaš u klupu, klupa ti smeta, je li?! Pa ajde, da vas vidim, evo miran sam i hladan kao glečer. Priđite, sram vas bilo, kukavice jedne. Znam ja vas, huligani, ne možete mi ništa, ajde, dođite… Nemam ja nikakav problem sa svima vama da izađem na kraj.

Miroslav Aleksić misli kako Vučić ne može da bude garant nikakvog sporazuma, ni sa kim, jer bi to značilo njegov opstanak na vlasti, a onda bi sve bilo uzalud.

Odmah je Vučić našao podatak da je Aleksić u školi imao dvojku iz ruskog, i da je pokrao neke pare.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59965 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

KREMLJ razumije da je vodstvo Srbije pod pritiskom Zapada bez presedana i cijeni stajalište predsjednika Aleksandra Vučića nadajući se daljnjem unaprjeđenju odnosa dviju zemalja, rekao je novinarima glasnogovornik Kremlja Dmitrij Peskov. Peskov je reagirao na jučerašnju najavu srbijanskog predsjednika da će vjerojatno morati uvesti sankcije Rusiji.

Srbija će možda morati uvesti sankcije Rusiji, rekao je Vučić parlamentarnim zastupnicima tijekom rasprave o Kosovu, dodavši da on time nije oduševljen, no da Beograd već plaća cijenu što to i ranije nije učinio. “Nisam oduševljen time, ali ne znam koliko ćemo izdržati da ne uvedemo sankcije. Plaćamo cijenu što ih nismo uveli, ali to je pitanje političkog opredjeljenja našeg vodstva", rekao je Vučić u parlamentu.

"Veoma cijenimo ovo stajalište srpskog vodstva i nadamo se da će naši bilateralni odnosi nastaviti uzlazni razvoj“, rekao je Peskov, po izvješću agencije TASS.

"Neviđeni pritisak kolektivnog Zapada"
"Potpuno razumijemo neviđeni pritisak kolektivnog Zapada na srpsko vodstvo i cijenu te napore koji su bili potrebni vodstvu Srbije da izdrži ovaj pritisak do danas“, citirala je agencija TASS dužnosnika Kremlja.

Peskov je napomenuo da Rusija njeguje svoje odnose sa Srbijom te da oni, kako je rekao, imaju "duboke povijesne korijene, imaju iznimno sadržajnu sadašnjost" i uvjeren je "da imaju velike izglede za budućnost".

Agencija TASS podsjeća da je Vučić je ranije u parlamentu rekao da je Srbija zbog principijelnog odbijanja politike antiruskih sankcija ostala bez saveznika na Zapadu. Uz to, on je kazao da će, iako nije oduševljen perspektivom uvođenja ograničenja protiv Rusije, Beograd u jednom trenutku morati uvesti sankcije zbog situacije u Ukrajini.

Srpski lider je istakao i da je njegova zemlja sposobna objektivno procijeniti zbivanja u Ukrajini jer se suzdržava od etiketiranja suprotstavljenih strana, navela je ruska agencija TAAS.
:mrgreen: jeBo Mojti Pajtonce sta ovi nalupetase.Mi vam ga mećemo al vi se ne ljutite.

Izdade se Car Romanov koji je i porodicu zrtvovao da bi srbija bila odbranjena od svaba. „Spasa nam nema, propasti nećemo“ Pasic se okrece u grobu ko turbina na hidroelektrani mali zvornik.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#59966 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by BHCluster »

plavi_E wrote: 03/02/2023 13:43
BHCluster wrote: 02/02/2023 18:46


Cojek prvi put cuje za ono sto je on rekao ovima da mu to predloze. :lol:

I spreman je da razgovara o svim idejama.
:lol:


Valjda ce ministarsvo vanjski poslova BiH reagovati na ovo mjesanje u unutrasnje stvari BiH. Ili bar upitati sta bi to oni rijesavali u BiH.
Nece moramo relaksirati odnose sa komsijama/susjedima.
DonieBrasco
Posts: 15538
Joined: 31/08/2016 16:09

#59967 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

Gledao sam snimke govornika u skusptini Srbije, poslanike vlasti i opozicije, manje vise oni su ista politika. Samo sto je opozcija mnogo svjesnija od Vucica sta znaci odbijanje francusko-njmeackog sporazuma, ali su teskom mukom za EU jer je to buducnost i ekonomija, radna mjesta, pare, kao sto su i teskom mukom da se rusima uvedu sankcije.

A ono sto im je zajednicko je da oni sklope neki sporazum sa Kosovom, ali da tu nema nezavinosti i clanstva u UN i dalje, sto je glupost i nemoguca misija. Pritom zele da ZSO bude "RS" na Kosovu.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#59968 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zavrzlama »

Srbiji je najbitnije da se na Kosovu osnuje neka srpska zajednica koja ce normalno imati neku teritorijalnu granicu( sjetimo se sao u BIH) ..

Ta zajednica bi predstavljala odskocnu dasku za pokretanje vojne invazije srbije na Kosovo u nekom povoljnom geopolitickom momentu u svijetu..

Srbiji treba jednostavno nesto srpsko na Kosovu kao povod za buducu agresiju na Kosovo..
Bossona
Posts: 5280
Joined: 21/12/2020 03:28

#59969 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »




Dobro mu je rekao uz malu korekciju nije kapitulacija Kosova potpisana 9 već 10 juna 1999 godine.
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#59970 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by HelaS »

zavrzlama wrote: 03/02/2023 21:58 Srbiji je najbitnije da se na Kosovu osnuje neka srpska zajednica koja ce normalno imati neku teritorijalnu granicu( sjetimo se sao u BIH) ..

Ta zajednica bi predstavljala odskocnu dasku za pokretanje vojne invazije srbije na Kosovo u nekom povoljnom geopolitickom momentu u svijetu..

Srbiji treba jednostavno nesto srpsko na Kosovu kao povod za buducu agresiju na Kosovo..
Srbija i Kosovo nisu Rusija, Donbas i Ukrajina, s kojom ti povlačiš paralelu. Srbiji, za agresiju na Kosovu, vojnu, političku, demografsku, kakvu god, ne trebaju granice niti nekakve etničke enklave, "zajednice srpskih opština", niti šta slično. I taman da sve postoji, da su ispunjeni svi "agresivni uslovi", na Kosovu se nalazi KFOR i NATO. USA interes na Kosovu je najveća prepreka agresiji Srbije.

Srpska zajednica na Kosovu Srbiji je potrebna da sačuva svoj obraz pred stanovništvom Srbije i Svijeta, od očitog poraza - gubitka svoje prethodne teritorije, za koju se srbijanska politika već dvije decenije bori da je vrati u okvire Srbije, i na čemu mnogi političari dobijaju i izbore i vlast.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59971 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

"Nisam bio zadovoljan, znam da su ljudi željeli borbu, ali izvukli bi deblji kraj sa NATO-om", rekao je Vučić.
:lol: ko bi bolan ratovo, skakaci na tribinama il bradonje uz rakiju i klempu.De se uHavizajte malorusi, vidite kako vam matica prolazi u Ukrajini.U borbu ubacili djeparose, silovatelje, serijske ubice, pedofile itd i hoste na Berlin, hoste na mog hasimagu.Cuj dramosera, zeljni borbe, ma ono je nista sta ukri rade rujama sta bi tek arnauti malorujama.
DonieBrasco
Posts: 15538
Joined: 31/08/2016 16:09

#59972 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

Mozda i on trazi od Njemacke da mu posalju Leoparde. :lol:

Šalu na stranu bice kako kazu prije svega amerikanci a onda tek EU, qurceva međunarodna zajednica, hoce li isporuciti srbima jos jednu RS u obliku ZSO ili ne ostaje da vidimo.
konami666
Posts: 2516
Joined: 11/05/2015 21:57

#59973 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by konami666 »

Meni se čini da Srbija dobija zso i postaje dio EEA bez ulaska u EU dok Kosovo dobija nezavisnost
Ja mislim da bi im članstvo u EEA vrijedi mnogo vise nego ZSO.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#59974 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by escobar__ »

Mene samo zanima čime ćemo mi platit ove zajebancije između neprijateljske srbije i Zapada?
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#59975 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by duh_sa_sjekirom »

Nije problem postojanje tzv ZSO.
Problem su njene nadležnosti tj koje oblike vlasti će imati.
Srbi žele novu rs pa da mogu raditi isto što i u BiH.
Albanci neće ni da čuju i pristaju samo ako ta tvorevina bude u skladu sa Ustavom Repubilke Kosovo, nešto kao nevladina organizacija ili folklorno društvo :lol:
Za sad u tome imaju podršku USA i MZ.
Post Reply