Dešavanja u Srbiji

zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#53576 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Smijem se vec pola sata i ne mogu da vjerujem.
Post sa jednog mordorskog foruma:
Pogledaj malo ispitivanja DNK-a, pa se javi ponovo kad utvrdiš gradivo.
Al da ti pomognem malo - Turci imaju naše gene, mi nemamo njihove - ko je tu koga je*bao?
:pisnuo:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53577 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Da ne postanes neki Rastko ili Nemanja kolikol si na forumima kod komsija :) Pa da mora doci Super Hodza da te vrati na fabricka podesavanja.
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#53578 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

llull wrote: 14/07/2021 22:10 Da ne postanes neki Rastko ili Nemanja kolikol si na forumima kod komsija :) Pa da mora doci Super Hodza da te vrati na fabricka podesavanja.
Za razliku od tebe, ja samo citam sta tamo pisu.

Tvoje sovinisticke predrasude, da bi me neki Super Hodza trebao vracati na fabricka podesavanja, vjerovatno dolaze iz istog mentalnog sklopa kao i gornji post... :roll:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#53579 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Nisam ja sovinista, vec Nadrealisti
https://www.youtube.com/watch?v=gv6S_N2 ... Averroes78

:D :D :D Najlakse je vlaha napasti
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#53580 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

"Junaci doba @zilog "

User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#53581 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Billy The Pljuc »

Slobodno zalijepite, kome se gleda, bujrum:



U međuvremenu:



"Proslavljeni vaterpolista poslao poruku Aleksandru Vučiću: “Bijedo bijedna, od bijede najbjedniji si”.

Proslavljeni vaterpolista Danilo Ikodinović prokomentarisao je situaciju iz Leskovca, gdje su poljoprivredni proizvođači, nezadovoljni otkupnom cijenom paradajza besplatno dijelili ovo povrće građanima. Tužna činjenica je to što su se građani bukvalno otimali oko namirnice, što govori u prilog tome kakva je ekonomska situacija u državi.

“Ekonomski zmaju, da li si video kako se ljudi otimaju za besplatan paradajz u Leskovcu? Da li te podsjeća na dijeljenje besplatnog hljeba devedesetih? Bijedo bijedna, od bijede najbjedniji si. Da li je neko od tvojih bio u gomili ljudi koji uzimaju besplatan paradajz? Nije? Nemoguće…”, napisao je Ikodinović na Twitteru.

Ikodinović se, po svemu sudeći, u objavi obraća predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću, koji nerijetko ističe da je Srbija ekonomski tigar/zmaj, da je to najbrže rastuća ekonomija u Evropi, da je Srbija u zlatnom dobu.

Situacija u Leskovcu je zaista podsjećala na vremena kakva su u Srbiji vladala devedesetih godina, kada je usljed sankcija i ekonomskog kraha države, bila nestašica hrane, pa se narod otimao za hljeb, koji bi čekao satima u redovima, piše Direktno.rs.

Poljoprivredni proizvođači iz Leskovca su prije nekoliko dana dijelili besplatan paradajz građanima ovog grada. Oni su se na taj korak odlučili zbog preniske otkupne cijene od 10 dinara po kilogramu paradajza, koji se u maloprodaji kasnije plasira za mnogostruko veću cijenu.

Na snimku koji je objavila Rešetka vidi se kako narod nestrpljivo grabi besplatne namirnice, pa je mnoge ova scena podsjetila na nemile devedesete.

“Ja obično kupujem na pijaci, prošle godine sam čak imao da napunim i flaše sa paradajzom, ali poklonu se u zube ne gleda”, kaže penzioner koji je uspio da napuni tri kese."
Bossona
Posts: 5143
Joined: 21/12/2020 03:28

#53582 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »


Na dan dolaska predsjednika Srbije Vučića nakon izbora u neko mjesto novinar upita jednog od okupljenih šta misli o Aleksandru Vučiću.
Čovjek u jednoj rečenici opisa ne samo Vučića već i trodecenijsku Srbiju
" Mislim sve najbolje, Boljeg nemamo, goreg nećemo naći!"
Bio je u pravu većeg lažova, prevrtljivca, manipulatora, munafika i licemjera Srbija ali i region nije imao niti će imati.


OSTAT ĆE NARODNA IZREKA "LAŽE BRE KO VUČIĆ" :lol: :lol: :mrgreen:
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#53583 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »


Beograđani od večeras na zidu Starog dvora mogu da vide predloge kako će izgledati vagoni budućeg metroa, ali i da glasaju preko sajta Skupštine grada.

Predlozi za izgled budućeg metroa su svetlost, sloboda, sigurnost i snaga, rekao je zamenik gradonačelnika Goran Vesić i istakao da je Vlada Srbije za najvažniji projekat za Beograd obezbedila 4,6 milijardi evra.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#53584 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

Aco Vojvoda,trecu primi medju guzove ,mozda ti to najbolje pomogne, jebo mater,kakva je to vakcina kad se moras vakcini sati svako tri mjeseca?
https://www.klix.ba/vijesti/regija/alek ... /210717010
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#53585 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

eltroxin wrote: 11/07/2021 01:16 Kad’ vam onaj iz Capljine napise da ste nacionalisti sto postavljate ovaj video. :lol:
Ne nego proglasiti mejnstrim i jedne i druge.

Nema ih ni za autobus, a sere se o ovakvoj ili onakvoj Srbiji.

I jedni i drugi su marginalci.
konami666
Posts: 2431
Joined: 11/05/2015 21:57

#53586 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by konami666 »

88Sioux wrote: 15/07/2021 22:53
Beograđani od večeras na zidu Starog dvora mogu da vide predloge kako će izgledati vagoni budućeg metroa, ali i da glasaju preko sajta Skupštine grada.

Predlozi za izgled budućeg metroa su svetlost, sloboda, sigurnost i snaga, rekao je zamenik gradonačelnika Goran Vesić i istakao da je Vlada Srbije za najvažniji projekat za Beograd obezbedila 4,6 milijardi evra.
Jedva čekam da vidim kakve će izabrati za metro u Sarajevu :)
spreca wrote: 17/07/2021 08:16 Aco Vojvoda,trecu primi medju guzove ,mozda ti to najbolje pomogne, jebo mater,kakva je to vakcina kad se moras vakcini sati svako tri mjeseca?
https://www.klix.ba/vijesti/regija/alek ... /210717010
Ista ona kojom su se i Bosanci vakcinisali u Srbiji, hoće li morati Nazad u mrsku Srbiju na treću dozu šta misliš?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#53587 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

konami666 wrote: 17/07/2021 09:43 Ista ona kojom su se i Bosanci vakcinisali u Srbiji, hoće li morati Nazad u mrsku Srbiju na treću dozu šta misliš?
Ako Vojvodi Aci ostane kakvog viska, da se ne baca zbog isteka roka,vjerovatno hoce
konami666
Posts: 2431
Joined: 11/05/2015 21:57

#53588 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by konami666 »

spreca wrote: 17/07/2021 09:58
konami666 wrote: 17/07/2021 09:43 Ista ona kojom su se i Bosanci vakcinisali u Srbiji, hoće li morati Nazad u mrsku Srbiju na treću dozu šta misliš?
Ako Vojvodi Aci ostane kakvog viska, da se ne baca zbog isteka roka,vjerovatno hoce
Poklonu se ne gleda u zube ma kakav bio a pogotovo kada tvoj vrli vođa nije nabavio niti jedne vakcine.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#53589 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

Moj vrli vodja :lol: kako si ti ne obavjesten :mrgreen: odnosno ja nisam kao ti sto viris Aci i prkna, a poklonu se itekako gleda u zube u zavisnosti od koga je
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#53590 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Čačak -- Pandemija koronavirusa nije smanjila obim proizvodnje u pogonima nemačke kompanije Forverk u Preljini.

U prethodnim mesecima ona je duplirana, a razvojni inevsticioni planovi projektovani za 2024. godinu već su realizovani.

"Zaposlili smo skoro 700 ljudi u sve tri firme. Ovde posluju tri pravna lica, a što se tiče planova već je realizovan biznis plan za Forverk autotek, u pitanju je investicija u zapošljavanju ljudi, a definitivno planovi su da nastavimo sa rastom, da se kupuju nove mašine, da se zapošljavaju novi ljudi, tako da nastavljamo tim putem", rekao je za RINU Nenad Medenica, generalni direktor kompanije "Forverk - Eldizi" u Srbiji.

Na površini od 45.000 kvadratnih metara podignuta je jedna od najsavremenijih fabrika u svetu u oblasti automobilske industrije ukojoj se proizvode automobilski delovi za najveće brendove kao što su "Folksvagen", "BMW" i "Daimler".

Nemački gigant koji postoji već dva veka, ovde je investirao 60 miliona evra i uz snažnu podršku Vlade RS i grada Čačka stvorio šansu za zaposlenje čak 1000 radnika.

Izgradnja autoputa Moravskog koridora i otvaranje aerodroma Morava, nemačkog investitora oprdelili su da razmišlja i otvaranju novih pogona.


BEČ- Ministar spoljnih poslova Nikola Selaković razgovarao je u Beču sa privrednicima, predstavnicima austrijskih kompanija koje posluju u Srbiji ili žele da se pojave na srpskom tržištu.

U organizaciji Austrijsko-srpskog privrednog foruma, predstavnici kompanija poput Simensa, A1, Štrabaga i drugih austrijskih firmi, razgovarali su o poslovnim mogućnostima za dalja ulaganja u Srbiji.

Selaković im je poručio da Srbija odlično ekonomski napreduje, te da je, boreći se sa krizom izazvanom pandemijom korona virusa, uz paralelnu borbu za vakcine, nastojala da očuva zdravom i svoju ekonomiju.

„Investirali smo tokom ovih 18 meseci u mere pomoći privredi značajna sredstva, što je dalo rezultate. Imamo dobre pokazatelje, a prognoza rasta za ovu godinu je čak sedam odsto”, rekao je Selaković.

Podsetio je da je Srbija prethodnih godina stabilizovala javne finansije, smanjen je nivo javnog duga, a povećana prosečna plata, dodajući da je Srbija prošle, teške godine zbog kovid krize privukla najviše direktnih stranih investicija u regionu, čak 62 odsto, a pritom nije članica EU.

„Saradnja Srbije i Austrije je dobra, pokazuje tendenciju rasta kada je reč o investicijama. Postoji veliki interes austrijske poslovne zajednice da investira u Srbiju, i to ne samo da zapošljava 'prostu' radnu snagu, već visokoobrazovane kadrove”, rekao je Selaković i dodao da bi voleo da vidi više austrijskih kompanija u Srbiji.

Austrijsko-srpski privredni forum postoji od 2009. godine i okuplja uglavnom austijske firme, koje posluju u celom regionu.

Predsednik Foruma Radivoje Petrikić kaže da je pandemija i te kako uticala na firme u regionu, koje su se suočile sa problemima u poslovanju, pa nisu imale vremena za nova ulaganja.

Dodao je da je Austrija dobro reagovala na krizu, a paketima pomoći pokušala i prilično dobro uspela da sačuva neke najvažnije firme.

Pandemija korona virusa je naučila zapadne firme da ne treba proizvoditi u Aziji, jer se otvorio problem transporta robe sa udaljenih destinacija, a Petrkić ističe da je to upravo razvojna šansa Srbije.

„Mnogo je projekata koje Srbija trenutno razvija, više od 80 projekata direktnih stranih investicija u Srbiji je u toku, što pokazuje da je naša zemlja investiciona destinacija broj 1 na Zapadnom Balkanu i da u tom smislu nema konkurenciju”, rekao je Petrikić za Tanjug.

I srpska i austrijska ekonomija, kao i trgovinska razmena dveju zemalja, trpele su posledice zbog pandemije kovida 19, ali se polako oporavljaju.

Austrijska ministarka za digitalizaciju i privredu Margarete Šrambek istakla je da je veoma važno da kompanije nastave da rade i sačuvaju radna mesta.

„Ključ držanja pandemije pod kontrolom je u testiranju. Besplatno testiranje u apotekama, u kompanijama, to je važno, a država Austrija nastoji da u tome finansijski pomogne firmama. Sa druge strane, veoma je važna vakcinacija”, rekla je Šrambek.

U tom smislu, primetila je da je Srbija u početku daleko odmakla u vakcinaciji stanovništva, i poslužila drugim zemljama kao primer.

„Vakcinišite se, testirajte se”, poručila je Šrambek i posebno apelovala na mlade da to učine.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#53591 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SamoVasGledam »

Mirsad Đerlek ugasio svoju stranku i pridružio se SNS-u. Verovatno budući ministar zdravlja.
Lepo Vučić radi na ''upijanju'' ovih manjih stranaka obećavajući njihovim liderima ko zna šta.
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#53592 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SamoVasGledam »

zilog wrote: 14/07/2021 21:46 Smijem se vec pola sata i ne mogu da vjerujem.
Post sa jednog mordorskog foruma:
Pogledaj malo ispitivanja DNK-a, pa se javi ponovo kad utvrdiš gradivo.
Al da ti pomognem malo - Turci imaju naše gene, mi nemamo njihove - ko je tu koga je*bao?
:pisnuo:
Pa dobro to je činjenica koja je i genetski dokazana. Tačno je da postoji mantra kod hrvatskih i bošnjačkih nacionalista o ''turskom poreklu Srba'', mada ona nema naučnu potporu. Mislim da niko na Balkanu nije testirao poreklo svog Y hromozoma kao Srbi. I ja sam testirao pa ispade da imam predslovensko poreklo po muškoj liniji i da sam srodan plemenu Kriča.
A i tačno je da u Turskoj mnogi imaju južnoslovensko poreklo usled viševekovne asimilacije, janjičarenja, migracija itd.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#53593 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Challenger_ »

SamoVasGledam wrote: 17/07/2021 22:52 I ja sam testirao pa ispade da imam predslovensko poreklo po muškoj liniji i da sam srodan plemenu Kriča.
R1a1?
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#53594 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SamoVasGledam »

Challenger_ wrote: 17/07/2021 22:59
SamoVasGledam wrote: 17/07/2021 22:52 I ja sam testirao pa ispade da imam predslovensko poreklo po muškoj liniji i da sam srodan plemenu Kriča.
R1a1?
To je slovenska, ja sam rekao da sam predslovenska, od Kriča - J2b-M205.
Neki predak ili preci su došli iz Levanta da li kao rimski vojnici, trgovci, robovi ili šta već i ovde su pravili decu sa Vlahinjama.
Otprilike oko 5% Srba i 2% Bošnjaka danas vode poreklo od njega ili njih.
Jezgro potomaka im je bilo u srednjovekovnoj Srbiji pa su bivali pravoslavizovani i slovenizovani, ali su ih Drobnjaci većinu proterali, a manji deo i asimilovali u svoju plemensku zajednicu. Danas njihovi potomci žive razbacani na većem delu nekadašnje SFRJ.
User avatar
muha_sa
Posts: 128490
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#53595 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/20 ... rbiju.html

SIN LEGENDARNOG ČKALJE ODGOVARA NA PITANJE: Treba li Kosovo priznati Srbiju?
Tekst prenosimo sa portala „Danas.rs“ u izvornoj varijanti.

Piše: Čedomir Petrović

U potpisu nema Hitlera, Gebelsa i ostalih iz njihove ulice.

“Isterivanje Arnauta”, memorandum koji je 1937. napisao Vaso Čubrilović, tada docent na Filosofskom fakultetu u Beogradu, za Srpski kulturni klub, koji su u to vreme vodili Slobodan Jovanović i Dragiša Vasić.

Tekst važi za jedan od osnovnih dokumenata velikosrpske ideologije dvadesetog veka, u kojima se navode ideje, koje su za vreme raspada Jugoslavije, srpske vlasti koristile u svrhu etničkog čišćenja Albanaca, Muslimana i Hrvata.

Zločini nad Albancima počinjeni su i tokom Balkanskih ratova, od strane vojnih i policijskih snaga Kraljevine Srbije i Kraljevine Crne Gore. Ubijeno je 120.000 Albanaca, oba pola i svih uzrasta.

Vlada Milana Stojadinovića, nije mogla primeniti memorandum. Razlog, početak Drugog svetskog rata i slom Kraljevine Jugoslavije.

Komunisti će stidljivo odbaciti ideje Vase Čubrilovića, ali će zato Milošević oberučke prihvatiti plan o proterivanju Albanaca sa Kosova 1999. godine, pod nazivom Operacija Potkovica.

Taj plan će sadržati zversku, en masse kampanju etničkog čišćenja, koju su srpske snage provodile na Kosovu tokom sukoba 1998. i 1999. godine.

Po Čubriloviću, kolonistima treba podeliti oružje i dovesti do direktnog sukoba Crnogoraca s Albancima na Kosovu.

Trebalo je uneti nemir i strah u Albanski narod. Pretnjama ili novcem naterati ih na iseljavanje.

Uvođenje velikih novčanih kazni, na ionako težak i siromašan život, sečenje šuma, pujdanje pasa, teranje na prisilan rad…

Nemilosrdno uterivanje poreza, oduzimanje državnih i opštinskih ispaša. Čubrilović predlaže i pritisak na veru, ponižavanje sveštenika, prekopavanje grobalja, zabrana mnogoženstva. Tajno paljenje sela i albanskih četvrti po gradovima.

Vaso Čubrilović, akademik, istoričar, dvostruki ministar, univerzitetski professor, dobitnik Oktobarske i Sedmojulske nagrade, član revolucionarne organizacije “Mlada Bosna” i učesnik u samom atentatu, postaje jedan od završnih tvoraca rađanja srpskog natčoveka.

To neće biti Ničeov Übermensch. Biće to zloupotrebljen, lažan, Hitlerov. Koji će doći glave Nemačkoj, kao i naš, Srbiji.

Oko 10.000 kosovskih Albanki i Albanaca bilo je ubijeno u tih krvavih i bezumnih tri meseca 1999. godine.

Vojska i policija tadašnje SRJ, pod kontrolom državnog vrha, proterali su sa Kosova preko 850.000 kosovskih Albanaca.

Prognanim građanima su pogranične vlasti prilikom napuštanja zemlje oduzimale lična dokumenta i druge dokaze o državljanstvu, vršeći sistematsko brisanje identiteta.

Milošević je naredio, da svi leševi na Kosovu, koji bi mogli biti od interesa za Haški tribunal, treba da bude uklonjeni.

Srpske policijske i vojne snage izvršile su tokom 1998. i 1999. godine, velika razaranja, masakre, paljenja, trovanja bunara, silovanja, pljačke, ubistva civila…

Najstravičniji zločin, koji zdrav ljudski um ne može da prihvati, izvršen je godine 1998. u Prekazu, u oblasti Drenice.

Velike vojno policijske srpske snage, naoružane tenkovima, samohotkama i artiljerijom, opkolile su kuću porodice Jašari i tri dana i tri noći pucale su bez razlike i na žene, decu, starce i ostale civile.

Helikopteri i vojna vozila zasipali su seoske krovove rafalima, a onda su policijske snage ušle u selo, pucajući na kuće.

Srpske snage sigurnosti uz pomoć srpske vojske likvidirale su 56 članova porodice Adema Jašarija. Među njima 18 žena i 10 dece. Zatrto je seme i izvršen genocid nad jednom porodicom.

Da li bi posle svih ovih monstruoznih zločina, čije se slike mogu uporediti sa slikama fašističkih zločina iz Drugog svetskog rata… Da li bi posle svega, Republika Kosovo, trebalo da prizna Republiku Srbiju?

Svaka životinja i svaki čovek na ovom tužnom svetu, ima pravo da se brani kad ga neko napadne. Kao i narod neke zemlje ili je trebalo čekati da budu poubijani, do poslednjeg.

Mnogi Albanci koji su bili pristalice politike nenasilja, nakon zločina nad porodicom Jašari, okrenuli su se oružanom otporu.

Veliki broj policajaca koji su učestvovali u akcijama protiv Albanaca na Kosovu, u Srbiji se i dalje smatraju ratnim herojima.

Istraga u Srbiji sporo teče jer su mnogi pobegli iz zemlje, a neki od izvršilaca krivičnih dela i dalje se nalaze u redovima policije.

Mora se ispričati priča, istinita priča, o bezumnim zločinima jednog naroda nad drugim i nad svojim.

Ubijali su Srbi i Srbe.

Dvojica maskiranih napadača, obučena u crne uniforme s oznakama OVK upadaju u kafić “Panda” u Peći i iz automatskog oružja ubijaju šest mladića srpske nacionalnosti. Bilo je to pre 22. godine. Masakr je organizovala Služba državne bezbednosti Srbije.

Trebalo je međunarodnoj javnosti, prikazati OVK kao terorističku organizaciju i opravdati akcije srpskih snaga na području Kosova.

“Verovala sam u svoju zemlju, u Srbiju, čiji su ratnici pravedni, a izgleda da je ona stvorila monstrume koji su bili u stanju da žrtvuju nevinu decu. Posejali su mržnju. Ne znam kako je moguće da Srbija izrodi takve monstrume. Kakvi su ti mozgovi?

Potresne reči izgovara Milena, majka jednog od ubijenih mladića.

U okolini mesta zločina nije bilo Albanaca, već isključivo srpskih vojnih i policijskih snaga.

Ubijaju Olivera Ivanovića. Mučki. S leđa. Tako samo najveće kukavice ubijaju.

I smrt progovara tiho... Svi tragovi ubica i nalogodavaca, vode u Beograd.

I ko zna koliko je još zverstava učinjeno od strane srpske vojske i policije, prerušenih u uniforme OVK?

Tražim oproštaj, za sve grehe mog naroda, nad albanskim narodom.

I mi ćemo oprostiti grehe njihove.

I neka dođu na Kosovo oni Srbi, koji nisu činili zločine i neka požele prvim susedima, srećan samostalan život i slobodu u svojoj Republici Kosovo.

Poželimo im da postanu punopravna članica UN, EU, NATO pakta, Uneska, Interpola i svih ostalih organizacija, kojima Republika Kosovo i pripada.

Da Srbi i Albanci počnu da žive miran i bezbedan zajednički život.

Posle svih stradanja kroz koja su prošli u svojoj istoriji, kao retko koji narod na svetu, Albanke i Albance na Kosovu, čeka početak života o kome su sanjali njihovi preci i početak za one, koji će tek doći i neće više nikada biti tretirani kao narod niže rase.

Razlike između nas nema, ako se i pojave, biće na našu štetu.

Rekao je Zoran Đinđić: “Kažem Vam, gledajte u budućnost, gledajte u budućnost i tamo ćemo se sastati Vi i ja…“

Verujem da se ne bi naljutio na mene, što ću napisati: „Gledajte u budućnost, gledajte u budućnost i tamo u Uniji, sastaće se ponovo Kosovo i Srbija i Albanija i svi oni koji su nekada bili deo jedne zemlje, dobre zemlje, Jugoslavije”.

Čedomir Petrović, dramski umetnik

Helsinški odbor za ljudska prava u Srbiji.

loading...
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#53596 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by costacurta »

Firma "Ropeber studio doo", koja je izvođač radova na zgradi koja se pravi u Vidovdanskoj ulici na Vračaru, a tokom čijih radova je došlo do urušavanja dela četvorospratnice na placu pored, do pre nekoliko meseci zvala se drugačije i bavila se snimanjem sado-mazo filmova!
:lol:

Maline, pornići isti qrac
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#53597 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by nosara »

Image
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#53598 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Kompanija Er Srbija je obeležila odličan jun, sa 170.413 putnika. To znači da je jun bio najprometniji mesec za srpskog prevoznika od decembra 2019. godine, pre izbijanja pandemije.

Er Srbija, nacionalni avio-prevoznik i prevoznik Srbije, premašio je brojke pre-pandemijskog putničkog prometa i neprestano povećava frekvenciju i kapacitet širom svoje mreže. Da bi zadovoljila rastuću potražnju, posebno za čarterima, aviokompanija je iznajmila avion Boing 737-700 od kompanije Smartvings.

Kompanija je obeležila odličan jun, sa 170.413 putnika. To znači da je jun bio najprometniji mesec za srpskog prevoznika od decembra 2019. godine, pre izbijanja pandemije.

Brojka za jun 2021. takođe je impresivna jer predstavlja porast od 68% u odnosu na maj 2021. godine. Er Srbija sada prevozi više od polovine svih putnika na beogradskom aerodromu Nikola Tesla. Brojka je iznosila 54,1% u junu i 52% za K2 2021. To je 9% više u odnosu na 2019.

Mreža aviokompanije u junu se sastojala od 38 međunarodnih destinacija, a najpopularniji aerodromi su Tivat, u Crnoj Gori i Podgorica, zatim Pariz, Moskva, Cirih i NJujork. Komentarišući impresivne rezultate aviokompanije u junu, Jiri Marek, generalni direktor kompanije Air Serbia za komercijalu i strategiju, izjavio je:

- Rezultati koje smo postigli u junu rezultat su strateškog planiranja, efikasnog prepoznavanja poslovnih prilika i brze reakcije na promene na tržištu. Drago nam je da se situacija polako kreće u pozitivan smer i da se potražnja za vazdušnim prevozom neprestano povećava. Kao regionalni lider, i dalje smo posvećeni intenziviranju obima vazdušnog saobraćaja gde god možemo, kako bismo nastavili da pružamo jake veze između gradova u regionu, Evrope, kao i čitavog sveta.

Nove rute i više frekvencija Er Srbija se trenutno širi na nova tržišta i neguje neverovatno snažnu strategiju transfera kojom se vidi da aviokompanija povećava broj putnika nudeći pristupačne i česte opcije transfera u svom čvorištu u Beogradu. Kao primer ove strategije, prošle nedelje je Er Srbija značajno proširila partnerstvo sa Turkish Airlinesom. Do jula ove godine Turkish Airlines i Er Srbija zajednički su se delili na samo nekoliko linija, uključujući međusobne letove Beograd-Istanbul. Novo partnerstvo je daleko jače, jer je Er Srbija dobila pristup pet međunarodnih i 11 domaćih linija Turkish Airlines-a. Početkom jula, Er Srbija je zaključila poseban sporazum o razmeri sa Luk erom, prevoznikom Luksemburga, omogućavajući putnicima koji lete na Lukairovim linijama Luksemburg-Beograd da se dalje povezuju sa tri regionalne linije Er Srbija.

U isto vreme, Er Srbija je prošle nedelje pokrenula novu liniju, Kraljevo - Solun i još jednu od Beograda do Ženeve u martu.

To znači da je avio-kompanija tokom pandemije pokrenula četiri potpuno nove rute. Da bi udovoljila rastućoj potražnji, posebno za čarterima u Tursku, Grčku i Egipat, Er Srbija je zakupila boing 737-700 Smartvings, registrovan OK-SVT, koji svakodnevno obavlja rotacije sa beogradskog aerodroma. Većina rotacija su čarter letovi, ali neke su i redovne linije: danas je avion leteo do Milana Malpensa i nazad. Er Srbija je povukla celokupnu flotu Boing 737, koju je ranije koristila za čartere. Pretpostavlja se da avio-kompanija nije predvidela da će se potražnja za putovima tako brzo oporaviti, pa takođe nije produžila zakup za jedan A320 i jedan A319, prenosi "Simpleflying".
@Challenger_



Istraži ako te bude zanimalo, da ne stresiram ovde ljude bez veze. :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#53599 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

Izgleda da vas Moskva polako odjebaje,koja smijurija od letova i cjena u odnosu na ZG
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#53600 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

:lol: :lol: :lol: Zna pickousti sta radi,nikada u svoju ekipu on nece uzeti nikog normalnog,ali ovo mu je unikat,najveca luda :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/regija/vuli ... /210718080
Post Reply