Dešavanja u Srbiji

User avatar
enko 1964
Posts: 1069
Joined: 11/02/2010 10:45

#56476 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by enko 1964 »

Priča mi čovjek da mu se Rasim žalio da mu je ovo najteži period u životu i da će sám sebi dohakat' ako mu opet izmakne fotelja.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#56477 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by vatrogasac »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 09/02/2022 17:54
jel ima ili je bila neka improvizirana dzamija u Zemunu?
ili sam nesto pomijesao

samo da dodam, posto se ne racuna u Sandzak ima i dzamija u Malom Zvorniku (valjda kako je tek 1878.godine Srbija dobila taj gradic pa nisu rusili kao ostale)
Bila je u Zemunu sagrađena do te mjere da su je već koristili. Onda se neko sjeti da nema svih dozvola i dođu sa bagerom i poruše je.

Image

Mali Zvornik je dugo bio pod sarajevskim mešihatom jer je bio naslonjen na Zvornik koji je imao veći broj džemata i džamija, a onda negdje osamdesetih je beogradski muftija Hamdija Hafizovića efendiju uspio pripojiti beogradskom muftijstvu. Mehmed ef. je kasnije poginuo u Tuzli kao oficir ARBiH.
LipeCvat
Posts: 251
Joined: 09/04/2011 08:05

#56478 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LipeCvat »

ikmandvaradtist wrote: 09/02/2022 17:10 Jack,

Protivnik sam Četnika i Četništva. Ti su se obrukali, ukaljali obraz, kriminisali.

Ali ipak su imali i svetle momente (i dan danas se u Americi slave njihova spasavanja američkih pilota, bili su na naslovnici čuvenog "Times" magazina, i proglašeni za prve evropske snage otpora) dok ovi vaši su gnusnošću i monstruoznošću zločina zgrozili čak i čudovišne Švabe. Činjenice! Tako da ne shvatam kome ti prebacuješ, tj. kako se ne pokriješ ušima od stida.

I šta ti ovo znači da "neću još dugo"? :?

Pozdravljam dalji nastavak saradnje sa g. Ljajićem i dalji razvoj Raške regije u Srbiji. Autoput će doprineti razvoju tog područja kao i dalja ulaganja. Naši građani Muslimanske narodnosti će uživati sve plodove napretka i razvoja države. Šteta što njihovi sunarodnici u komšiluku ne razumeju koliko je berićetno biti prijatelj Srba već umesto toga gomilaju lošu Karmu. Meni je Ljaja sjajan lik, nema nekih afera, ružnih glasina, putera na glavi, uvek je bio odmeren i korektan - da se kandiduje za presednika Srbije dobio bi ogroman broj glasova a možda i pobedio.
evo ga još jedan tolerantni fan četništva. A kako bi bilo da malo pokušate probiti tu intelektualnu barijeru od srpskog mitomanstva skrojenu. Ako bi se ko moro zavuči u mišije rupe zbog sramote su tvoji a među njima i ovih trinaest generala…

https://www.ekspres.net/politika/srbi-generali-u-ndh

biti prijatelj Srba četnika poput tebe je dobrovoljno srljati u još jedan genocid i bespomoćno sahranjivati
maloljetnu djecu



zlo,u onom izvornom obliku.
Last edited by LipeCvat on 09/02/2022 18:32, edited 1 time in total.
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#56479 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by HarTar »

Kad djeca postanu “Srpčići”

U Osnovnoj školi „Branko Radičević“ u Novom Sadu, koju pohađaju i djeca pripadnici naciolanih manjina, nastavnik hemije Miloš Stojnić slikao se sa djecom srpske nacionalnosti kojima je sugerisao da podignu tri prsta, a zatim tu fotografiju podijelio na svom Instagram nalogu, uz potpis „Srpčići moji“.

Ovo je pola problema. Nastavnik će možda biti i suspendovan.

Ali

Čitajući internet portale u Srbiji koji su prenjeli ovu vijest, vidim da ogromna većina komentatora kaže kako je posve normalno ovako segregirati djecu i favorizovati onu “našu, a nastavnik dobija sve same pohvale. Jer, “gde ćemo biti Srbi, ako ne u Srbiji”. “Bravo učo!”

O djeci drugih nacionalnosti, koja gledaju ovo ludilo, o njihovim roditeljima, o sistemu obezvrijeđenosti, o nacionalizmu kao “dobrom maniru” ni riječi u komentarima. Na koncu, o djeci koja su bez roditeljskog pristanka izložena kojekakvim instagram-pogledima, opet ni riječi.

E to je drugi, mnogo veći i važniji problem. I tako vidimo društvo kao saučesnika.

I zato, nemojte molim vas, pričati o nacionalizmu kao pojedinačnom problemu određenih jedinki!

Ne, to je društvena bolest, a dječica samo kolateralna šteta i budala i kolektivne šutnje! Napisao gospodin Dragan Bursać.


Image
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#56480 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by tataćusak »

vatrogasac wrote: 09/02/2022 18:07
Tvrtko II Kotromanić wrote: 09/02/2022 17:54
jel ima ili je bila neka improvizirana dzamija u Zemunu?
ili sam nesto pomijesao

samo da dodam, posto se ne racuna u Sandzak ima i dzamija u Malom Zvorniku (valjda kako je tek 1878.godine Srbija dobila taj gradic pa nisu rusili kao ostale)
Bila je u Zemunu sagrađena do te mjere da su je već koristili. Onda se neko sjeti da nema svih dozvola i dođu sa bagerom i poruše je.

Image

Mali Zvornik je dugo bio pod sarajevskim mešihatom jer je bio naslonjen na Zvornik koji je imao veći broj džemata i džamija, a onda negdje osamdesetih je beogradski muftija Hamdija Hafizovića efendiju uspio pripojiti beogradskom muftijstvu. Mehmed ef. je kasnije poginuo u Tuzli kao oficir ARBiH.

Ovo je zanimljivo. Mislim da ovo nije bilo tako davno , čini mi se da im je obećano da če dobiti dozvole :run:
Bossona
Posts: 5144
Joined: 21/12/2020 03:28

#56481 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

Srbija je lider regiona po svemu što je loše, a sve više preeuzimaju liderstvo i na svjetskoj listi kada su u pitanju narko klanovi i putevi droga u kojima ih često hapse a ovaj se nesretnik očito nekome zamjero u tom lancu isporuke i trgovine.
Zaplijenjeno 450 kilograma kokaina: Pronađen mrtav državljanin Srbije

Objavljeno: 08.02.2022.

Image

Italijanska policija zaplijenila je gotovo 450 kilograma kokaina sa broda na kojem je u luci u Genovi pronađen mrtav državljanin Srbije.

List "Telegraf" javio je da je kokain pronađen u skladišnom prostoru teretnog broda, koji je pristao u luku. Na brodu je pronađen Srbin kojem je prerezan grkljan.

U toku je istraga o tome da li se radi o ubistvu ili samoubistvu, te o tome da li je smrt državljanina Srbije na bilo koji način povezana sa drogom. Brod je plovio pod zastavom Paname, sa posadom od 21 člana. Droga je pronađena u kafi koju je brod prevozio iz Brazila.
https://federalna.ba/zaplijenjeno-450-k ... B_Jtv9qwXI
Ne treba da čudi jer ih vodi čovjek za sve radinosti u trendu sa vremenom i parali trgovinom na svim poljima, pa za sve ima izgovor i opravdanje,... :mrgreen:
Direktno. 10. 2021.10:488
Vulin bi hapsio zbog džointa, Vučiću ne smeta ni tona droge

Naprednjački vođa Aleksandar Vučić i njegov podanik i imenjak Vulin na mestu ministra unutrašnjih poslova, očigledno nisu usaglasili stavove u vezi kaznene politike prema proizvodnji i stavljanju u promet marihuane. I dok apsolutni gospodar života i smrti u Srbiji izražava čuđenje zašto je Predrag Koluvija proveo dve godine u pritvoru zbog skoro 4,5 tone marihuane, njegov potčinjeni preti građanima da će ih hapsiti i za jedan džoint.



- Taj čovek (Predrag Koluvija - prim.aut.) je proveo dve godine u pritvoru, ne postoji sličan slučaj da je čovek za takvo krivično delo bio dve godine u pritvoru, a da se pritom vodi hajka zašto nije i dalje u pritvoru. Vrlo čudno složićete se jer on nije ubio nikoga, nije imao 10 tona kokaina ili nešto slično, već, koliko sam razumeo, tonu marihuane, koju su pola okruženja, Nemci i ostali legalizovali. Što on takođe negira da je imao uopšte. Ali dve godine da provedete u pritvoru zbog nečega takvog... - izrazio je svoje čuđenje Aleksandar Vučić, koji je veoma gorljivo branio prvooptuženog u aferi "Jovanjica", na opštu skandalizaciju javnosti.
https://direktno.rs/vesti/drustvo-i-eko ... huana.html
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#56482 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Kinezi otvaraju još jednu fabriku u Srbiji - ulažu 15 miliona evra: Poznato gde će se nalaziti

Šabac -- Šabac dobija još jednu fabriku.


Naime, nakon prodaje 11 hektara građevinskog zemljišta u Severozapadnoj industrijskoj zoni u Šapcu 2021. godine, kineska kompanija Mint postala je vlasnik dodatnih 10 hektara zemljišta na ovoj lokaciji, gde planiraju da u avgustu 2023. godine otvore i drugu fabriku za proizvodnju delova za automobile, piše eKapija.

"Čelnici kompanije Mint odlučili su da kupe dodatnih 10 hektara građevinskog zemljišta i otvore još jednu fabriku u našem gradu. Za kupovinu zemljišta i izgradnju nove fabrike biće uloženo 15 miliona evra. Očekivana ukupna investicija za 10 godina je 46 miliona evra", rekao je gradonačelnik Šapca Aleksandar Pajić, a saopšteno je na sajtu lokalne samouprave.

Goran Madžarević, pomoćnik direktora kompanije Mint za Evropu ističe da će kompanija Mint u ove dve fabrike proizvoditi metalne komponente za šasije automobila i da će zapošljavati radnike širokog spektra zanimanja.

"Radi se o najnaprednijoj i najčistijoj tehnologiji, tako da neće biti štetnog uticaja na životnu sredinu. Politika kompanije Mint je da je jedino zdrav i zadovoljan radnik dobar radnik. Biće nam potreban veoma širok spektar zanimanja. Imaćemo od nekvalifikovanih, polukvalifikovanih u procesu proizvodnje koji će prolaziti kroz različite obuke i treninge, do prekvalifikovanih radnika, stručnjaka, inženjera mašinske i elektrotehničke struke, pravnika, ekonomista i prevodioca za kineski jezik", rekao je Madžarević.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#56483 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

vatrogasac wrote: 09/02/2022 17:56
llull wrote: 09/02/2022 17:40

U njihovu korist je muftija svjedocio... Ajd ako vec Kosmet ne racunas kao Srbiju, Sandzak i Rasku moras :D
Imas i u Subotici dzamiju.
Znači, obje se samozapalile u istoj večeri i gorjele duboko u noć. :mrgreen:

Pa slušaj nešto, kada Beograd prestane da separatiše po Bosni konkretnim djelovanjem još od 1992. pa sve do danas onda će i meni biti nebitne teritorije ovakve ili onakve po Srbiji. Vojvodina i Sandžak recimo, a Kosovo je valjda već država kada je ima na svjetskim sportskim takmičenjima pod svojom kosovskom zastavom. Nije valjda ovo fake zlato?

Image
I op cup poskocicu svaku pricu izvrnucu :D Niko nije rekao da nisu zapaljene.

Ja samo kazem da je kuriozitet da je muftija svjedocio u korist optuzenih, a dzamije su zapaljene od strane samozvanih patriota to je jasno kao dan.
Lako ti se kavez prodrma, puno si mi zivcan :D
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#56484 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

HarTar wrote: 09/02/2022 18:17 Kad djeca postanu “Srpčići”

U Osnovnoj školi „Branko Radičević“ u Novom Sadu, koju pohađaju i djeca pripadnici naciolanih manjina, nastavnik hemije Miloš Stojnić slikao se sa djecom srpske nacionalnosti kojima je sugerisao da podignu tri prsta, a zatim tu fotografiju podijelio na svom Instagram nalogu, uz potpis „Srpčići moji“.

Ovo je pola problema. Nastavnik će možda biti i suspendovan.

Ali

Čitajući internet portale u Srbiji koji su prenjeli ovu vijest, vidim da ogromna većina komentatora kaže kako je posve normalno ovako segregirati djecu i favorizovati onu “našu, a nastavnik dobija sve same pohvale. Jer, “gde ćemo biti Srbi, ako ne u Srbiji”. “Bravo učo!”

O djeci drugih nacionalnosti, koja gledaju ovo ludilo, o njihovim roditeljima, o sistemu obezvrijeđenosti, o nacionalizmu kao “dobrom maniru” ni riječi u komentarima. Na koncu, o djeci koja su bez roditeljskog pristanka izložena kojekakvim instagram-pogledima, opet ni riječi.

E to je drugi, mnogo veći i važniji problem. I tako vidimo društvo kao saučesnika.

I zato, nemojte molim vas, pričati o nacionalizmu kao pojedinačnom problemu određenih jedinki!

Ne, to je društvena bolest, a dječica samo kolateralna šteta i budala i kolektivne šutnje! Napisao gospodin Dragan Bursać.


Image



Amerikančići moji :D :D :D :D

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#56485 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4781
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#56486 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Tvrtko II Kotromanić »

llull wrote: 09/02/2022 19:26
HarTar wrote: 09/02/2022 18:17 Kad djeca postanu “Srpčići”

U Osnovnoj školi „Branko Radičević“ u Novom Sadu, koju pohađaju i djeca pripadnici naciolanih manjina, nastavnik hemije Miloš Stojnić slikao se sa djecom srpske nacionalnosti kojima je sugerisao da podignu tri prsta, a zatim tu fotografiju podijelio na svom Instagram nalogu, uz potpis „Srpčići moji“.

Ovo je pola problema. Nastavnik će možda biti i suspendovan.

Ali

Čitajući internet portale u Srbiji koji su prenjeli ovu vijest, vidim da ogromna većina komentatora kaže kako je posve normalno ovako segregirati djecu i favorizovati onu “našu, a nastavnik dobija sve same pohvale. Jer, “gde ćemo biti Srbi, ako ne u Srbiji”. “Bravo učo!”

O djeci drugih nacionalnosti, koja gledaju ovo ludilo, o njihovim roditeljima, o sistemu obezvrijeđenosti, o nacionalizmu kao “dobrom maniru” ni riječi u komentarima. Na koncu, o djeci koja su bez roditeljskog pristanka izložena kojekakvim instagram-pogledima, opet ni riječi.

E to je drugi, mnogo veći i važniji problem. I tako vidimo društvo kao saučesnika.

I zato, nemojte molim vas, pričati o nacionalizmu kao pojedinačnom problemu određenih jedinki!

Ne, to je društvena bolest, a dječica samo kolateralna šteta i budala i kolektivne šutnje! Napisao gospodin Dragan Bursać.


Image



Amerikančići moji :D :D :D :D

Image
mislim da je bolja komparacija da je npr ovaj americki ucitelj izdvojio samo bijelu djecu i sa svojim "bjelcicima" se slikao
tada bi otprilike bila ista slika kao ova iz Ujvideka :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#56487 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bloo »

User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4781
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#56488 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Tvrtko II Kotromanić »

malo ucestali ovi atentati pred izbore
mozda sada predje na hefticnu varijantu, nije da kurir, informer i ostalo smece ima sta pisati
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#56489 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bloo »

:mrgreen:

Image
zilog
Posts: 7470
Joined: 06/03/2009 11:19

#56490 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by zilog »

Eto, ako se nece Vucic kandidovati, mogao bi on... :pisnuo:
Mogu samo zamisliti ovu ekipu, poput Vulina i co., kada Vucica vise ne bude (prirodnim putem)?
Rastjerace ih ko macije hebaliste... :lol:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#56491 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 11/02/2022 09:44
llull wrote: 09/02/2022 19:26




Amerikančići moji :D :D :D :D

Image
mislim da je bolja komparacija da je npr ovaj americki ucitelj izdvojio samo bijelu djecu i sa svojim "bjelcicima" se slikao
tada bi otprilike bila ista slika kao ova iz Ujvideka :D
Eto epiloga uskoro, sad se pise da su klinci uz nastavnika i da se niko nije zalio.
Tvrtko valjda znas razliku izmedju nacije i rase, nemoj da zajebavas.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#56492 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by vatrogasac »

Image
“Vjerujem u potrebu stvaranja srpskog sveta. Ja vjerujem u potrebu objedinjavanja svih Srba kao jedinstvenog političkog naroda”, kazao je Vulin, navodeći da se to “jedinstvo pravi u Srbiji, u Beogradu”.

“Moramo da znamo da nas niko ne voli kao mi sami, jedni druge. Vjerujem u to da Srbi moraju da budu jedinstven politički narod da o najbitnijim nacionalnim pitanjima odlučujemo zajedno”, kazao je Vulin i naglasio:
“Srbija je ta koja okuplja sve Srbe i koja razmišlja o tome kako se neka odluka prenosi na Srbe na Kosovu, Srbe u Republici Srpskoj i da li će naša braća u Hrvatskoj stradati ili neće stradati zbog nečega, kako će proći Srbi u Crnoj Gori, a da li će im se našto desiti u Sjevernoj Makedoniji”…

Samo takva politika, kaže on, garantuje opstanak srpskog naroda.

“Stvaranje srpskog sveta je zadatak moje generacije”, kazao je Vulin.

On je rekao da se zalaže da svi Srbi bez obzira gdje žive imaju srpsko državljanstvo i da im se omogući da glasaju u Srbiji.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#56493 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

“Vjerujem u potrebu stvaranja srpskog sveta. Ja vjerujem u potrebu objedinjavanja svih Srba kao jedinstvenog političkog naroda”, kazao je Vulin
I ja verujem u potrebu stvaranja istog... ispod one Tarabiceve sljive.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#56494 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

llull wrote: 11/02/2022 14:58
Tvrtko II Kotromanić wrote: 11/02/2022 09:44

mislim da je bolja komparacija da je npr ovaj americki ucitelj izdvojio samo bijelu djecu i sa svojim "bjelcicima" se slikao
tada bi otprilike bila ista slika kao ova iz Ujvideka :D
Eto epiloga uskoro, sad se pise da su klinci uz nastavnika i da se niko nije zalio.
Tvrtko valjda znas razliku izmedju nacije i rase, nemoj da zajebavas.
Njegov primjer je bio los, ali to ne znaci da si ti u pravu.
"Nacija" ne znaci isto u USA i u Srbistanu.
I ti to znas, ali branis sr(bov)anje.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#56495 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Znaci ok je kad u USA mali Bosnjak, Francuz, Portugalac, Spanac drzi ruku na srcu i pjeva "The land of the free and the home of the brave" a problem je kada to rade Srbi u Srbiji ?
Jedina krivica tog covjeka je to sto je objavio fotografiju te djece bez dozvole roditelja i za to treba da odgovara.
I kako je jasno napisano, niko od roditelja djaka iz tog razreda nije prijavio nastavnika vec novinari, istraga evo govori da niko od roditelja nista protiv nije imao.

PS. Srbistan??? Mozes ti to bolje, makar malo kreativniji da budes. Ovako si samo jeftina kopija nekog Osmanlije iz 17. vijeka :D
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4781
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#56496 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Tvrtko II Kotromanić »

llull wrote: 11/02/2022 14:58
Tvrtko II Kotromanić wrote: 11/02/2022 09:44

mislim da je bolja komparacija da je npr ovaj americki ucitelj izdvojio samo bijelu djecu i sa svojim "bjelcicima" se slikao
tada bi otprilike bila ista slika kao ova iz Ujvideka :D
Eto epiloga uskoro, sad se pise da su klinci uz nastavnika i da se niko nije zalio.
Tvrtko valjda znas razliku izmedju nacije i rase, nemoj da zajebavas.
nije druze poenta bila na rasi ili naciji vec na izdvajanju jedne grupe djece u odnosu na ostale
sta god da je namjera nacionalna, rasna, vjerska, spolna sta god
vazda mi bude zao djece (u svakoj drzavi) koja potpadnu pod sapu nekog idiota

opet, ovakvih slucajeva vise moze kod nas biti, ako ne slikanja onda definitivno institucionalnog aparthejda u obrazovanju (dvije, tri skole pod jednim krovom), ovdje mi je samo bezveze ovo isticanje jedne grupe djece od strane opet kazem idiota
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#56497 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

llull wrote: 11/02/2022 16:09 Znaci ok je kad u USA mali Bosnjak, Francuz, Portugalac, Spanac drzi ruku na srcu i pjeva "The land of the free and the home of the brave" a problem je kada to rade Srbi u Srbiji ?
Ne znam dokle si ti spreman ici u tjeranju "srBske istine"... ali porediti jedan nadnacionalni koncept gradjanina USA sa jednim etnicko-konfesionalnim konceptom srpstva... ni Vulin ti nije ravan.
Jedina krivica tog covjeka je to sto je objavio fotografiju te djece bez dozvole roditelja i za to treba da odgovara.

Onako, na prvu, jedno pet tacaka optuznice. U jednoj normalnoj drzavi bi to bio njegov zadnji radni dan. Ali on ima srecu, jer zivi u krmaci medju drzavama.
I kako je jasno napisano, niko od roditelja djaka iz tog razreda nije prijavio nastavnika vec novinari, istraga evo govori da niko od roditelja nista protiv nije imao.
I u Bijeljini 1993 niko nije prijavljivao takve stvari.
Ovako si samo jeftina kopija nekog Osmanlije iz 17. vijeka :D
A ti si jeftina kopija nekog stocara iz 17. vijeka
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#56498 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

seln wrote: 11/02/2022 16:27
llull wrote: 11/02/2022 16:09 Znaci ok je kad u USA mali Bosnjak, Francuz, Portugalac, Spanac drzi ruku na srcu i pjeva "The land of the free and the home of the brave" a problem je kada to rade Srbi u Srbiji ?
Ne znam dokle si ti spreman ici u tjeranju "srBske istine"... ali porediti jedan nadnacionalni koncept gradjanina USA sa jednim etnicko-konfesionalnim konceptom srpstva... ni Vulin ti nije ravan.
Jedina krivica tog covjeka je to sto je objavio fotografiju te djece bez dozvole roditelja i za to treba da odgovara.

Onako, na prvu, jedno pet tacaka optuznice. U jednoj normalnoj drzavi bi to bio njegov zadnji radni dan. Ali on ima srecu, jer zivi u krmaci medju drzavama.
I kako je jasno napisano, niko od roditelja djaka iz tog razreda nije prijavio nastavnika vec novinari, istraga evo govori da niko od roditelja nista protiv nije imao.
I u Bijeljini 1993 niko nije prijavljivao takve stvari.
Ovako si samo jeftina kopija nekog Osmanlije iz 17. vijeka :D
A ti si jeftina kopija nekog stocara iz 17. vijeka
Samo ispucavaj i lijeci komplekse, za zdravu diskusiju nemas kapacitet. Mislis da si superiorniji a na kraju ispadas klasicni sovinista, bas onakav kako ti ovdje predstavljas Srbe. Ako vec imas 5 tacaka optuznice slobodno ih postavi, problem ti je sto su Srpcici... Samo me zanima da li si svojevremeno u Osnovnoj Skoli ucio Cika Jovu Zmaja i pjesmu Deda i unuk. Bila je u udzbenicima u BIH u SFRJ.
A fotkanje, da se ista fotka napravi i u bilo kojoj skoli u FBIH samo sa Bosnjacima, meni bi bilo sasvim ok.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#56499 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Tvrtko II Kotromanić wrote: 11/02/2022 16:22
llull wrote: 11/02/2022 14:58

Eto epiloga uskoro, sad se pise da su klinci uz nastavnika i da se niko nije zalio.
Tvrtko valjda znas razliku izmedju nacije i rase, nemoj da zajebavas.
nije druze poenta bila na rasi ili naciji vec na izdvajanju jedne grupe djece u odnosu na ostale
sta god da je namjera nacionalna, rasna, vjerska, spolna sta god
vazda mi bude zao djece (u svakoj drzavi) koja potpadnu pod sapu nekog idiota

opet, ovakvih slucajeva vise moze kod nas biti, ako ne slikanja onda definitivno institucionalnog aparthejda u obrazovanju (dvije, tri skole pod jednim krovom), ovdje mi je samo bezveze ovo isticanje jedne grupe djece od strane opet kazem idiota
Druze bolesno je po meni spocitavati Bosnjacima, Srbima, Hrvatima ko su i sta su ... mislim ja se postavljam tako da je svejedno koja god da je nacija u pitanju. Slazem se potpuno sa tim fotkanjem ispred druge djece, apsolutno se slazem i ako je tako bilo to je stvarno jadno.
A da su ti klinci sa nastavnikom bili na dodatnoj nastavi ili nekoj aktivnosti i fotkali se to je sasvim ok.
Iskreno i meni bi kao meni bilo ok da se fotkaju tako Bosnjaci a da ja gledam, jer nisam opterecen time sto je neko druge nacije. No to su djeca i razumijem... To je vise pedagoski fail nego sada neki nacionalisticki ispad, pa po meni isto to imaju pravo uraditi i Hrvati u Subotici, Bosnjaci u Tutinu bas kao sto isto to imaju pravo uraditi i Bosnjaci, Srbi i Hrvati u bilo kom dijelu BIH , tj nastavnici i ucenici tih nacionalnosti.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#56500 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

llull wrote: 11/02/2022 16:47
Samo ispucavaj i lijeci komplekse, za zdravu diskusiju nemas kapacitet.
Da, eto, ja sam poceo rat '91 u nedostatku argumenata. :lol:
I ono nekome prica o kompleksima...
Mislis da si superiorniji a na kraju ispadas klasicni sovinista, bas onakav kako ti ovdje predstavljas Srbe.
Ne mislim da sam superiorniji, takve misli su rezervisane za Srbe. Primjer? Bilo koji srpski medij.
Ako vec imas 5 tacaka optuznice slobodno ih postavi
:lol: :lol: :lol:
Evo, trcim... srbijica davala utociste "ljudima" optuzenim za genocid, a da hapsi ovog pocetnicica?

problem ti je sto su Srpcici
Ne, problem je u tome sto NISU srpcici, a uco-pocetnik bi da ih pretvori u iste.
Samo me zanima da li si svojevremeno u Osnovnoj Skoli ucio Cika Jovu Zmaja i pjesmu Deda i unuk. Bila je u udzbenicima u BIH u SFRJ.
Neces vjerovati, u mom udzbeniku nije bila. I drago mi je zbog toga, jer cijenim Zmaja kao vrsnog liricara, tako da ne zelim citati njgove povremene proljeve srpstva.
Ne znam na sta tacno referiras u toj pjesmi.
A fotkanje, da se ista fotka napravi i u bilo kojoj skoli u FBIH samo sa Bosnjacima, meni bi bilo sasvim ok.
E, vidis, tu je razlika izmedju nas. Meni ne bi bilo u redu.
Meni su razlicitosti OK. Tebi je OK da svako zapisha svoju teritoriju. S tim da Srbi prvi uzimaju, pa dokle odbodu. Ili odkolju.
Post Reply