Dešavanja u Srbiji

Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#52901 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

Ministar Aleksandar Vulin rekao je da je 205.000 za kupovinu stana u Beogradu pozajmio od suprugine tetke iz Kanade. Slučaj je prošao je kroz tri tužilaštva i nijedno nije utvrdilo odakle mu novac. Svi postupci protiv ministra su, međutim, obustavljeni.
Vulin kao funkcioner podnosi prvi izveštaj Agenciji za borbu protiv korupcije u kom navodi da je vlasnik polovine stana od 107 kvadrata. Vulinova poslanička plata bila je 105.000 dinara što je po tadašnjem kursu oko 900 evra. Upravo ova nekretnina baciće sumnju na Vulina dve godine kasnije kada Agencija za borbu protiv korupcije bude proveravala njegovu imovinu.

jul 2012.
Vulin i njegova supruga Nataša potpisuju ugovor o kupovini stana na Zvezdari u Beogradu od investitora Momčila Filipovića. Cena stana od 107 kvadrata nedaleko od beogradske pijace Đeram iznosila je 229.620 evra, a parking mesto u istoj zgradi 15.000 evra – ukupno 244.620 evra. U ugovoru se navodi da su supružnici prvu ratu od 40.000 evra uplatili prodavcu 22.10.2011, ali i da obavezuju da će preostalih 204.620 evra uplatiti najkasnije do 30.09.2012. godine na devizni račun Filipovića.

jul 2012.
Ugovor o kupovini stana overen je u Prvom osnovnom sudu u Beogradu.

jul 2012.
Prema tvrdnji Vulina, dan nakon overe ugovora, njegova supruga Nataša pozajmila je 205.000 evra od svoje tetke Mire Milić iz Kanade, i oni su istog dana novac isplatili prodavcu. Nataša Vulin kasnije je ispričala da je novac dala Filipoviću na ruke u prostorijama njegove firme. Ovo je Vulin ispričao dve godine kasnije Agenciji za borbu protiv korupcije koja je pokrenula postupak provere njegove imovine.
Last edited by Capljina74 on 10/05/2021 11:18, edited 1 time in total.
Bossona
Posts: 5256
Joined: 21/12/2020 03:28

#52902 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

Vučić: Javni dug neće premašiti maksimalnu granicu od 60,5 odsto BDP
https://rs.n1info.com/biznis/vucic-javn ... odsto-bdp/




Marko Djurić gleda urnebesnu emisiju o njemu i Vučiću :thumbup: :lol: :lol:

88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52903 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

ZA ČETIRI OPŠTINE 24 MILIONA KM: Iz Srbije stiže "finansijska injekcija" za lokalne zajedice u Srpskoj i Federaciji

Opštine Kozarska Dubica, Kostajnica, Nevesinje i Drvar dobiće ukupno oko 24 miliona maraka finansijske pomoći iz Srbije. To je ozvaničeno na sastanku predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa načelnicima pomenutih opština proteklog vikenda u Kozarskoj Dubici.

Načelnici četiri opštine kažu da su spremili projekte kako da korisno utroše novac iz Srbije. Planiraju da deo novca ide za stabilizaciju opštinskih budžeta, a deo za infrastrukturne i razvojne projekte, odnosno da se jača privreda. Od sredstava iz Srbije gradiće se i putevi, škole, vrtići, poslovne zone, muzeji...

Nikola Janjetović, načelnik Kostajnice, kaže da će novac iz Srbije biti usmeren na stabilizaciju budžeta i sanaciju oštećenih objekta i infrastrukture, što je posledica razornog zemljotresa krajem prošle godine.

- Mi imamo 22 stambena objekta koja se moraju srušiti i praviti iznova. Pored toga, oko 1.000 objekata je pretrpelo štetu i oštećenja i mora se sanirati. Procena je da će za sanaciju štete od zemljotresa u Kostajnici trebati oko 20 miliona KM - kaže Janjetović.

Milenko Avdalović, načelnik Nevesinja, ističe da je veoma zahvalan predsedniku Aleksandru Vučiću i Srbiji na najavljenoj pomoći Nevesinju.

- Predložio sam da finansijska pomoć ide u tri grupe. Prva je pomoć budžetu, druga za razvojne projekte i treća za infrastrukturu. Želimo da obezbedimo podsticaje u privredi, ali i da gradimo saobraćajnice i ojačamo poslovnu zonu - kaže Avdalović.

Radenko Reljić, načelnik Kozarske Dubice, kaže da će za ovu opštinu biti prioritet rešavanje budžetskih dugovanja kako bi opština mogla normalno da funkcioniše, ali očekuje i realizaciju nekoliko bitnih projekata.

- Planiramo da izgradimo putnu infrastrukturu u poslovnoj zoni "Lipova greda". To bi za buduće investitore značilo mnogo jer bi imali odlične uslove za rad. Plan je i da obnovimo zgradu RTV Kozarska Dubica i Gradsku biblioteku koja je potuno uništena u zemljotresu. U sklopu obnove zgrade planiramo da napravimo i Muzej deci Kozare, što se posebno dopalo predsedniku Vučiću.

Načelnica Drvara Dušica Runić kaže da u toj opštini ima mnogo projekata koji treba da se realizuju, a pomoć Srbije će biti iskorišćena kako bi se konsolidovalo stanje u opštini.

- Potrudićemo se da realizujemo projekte koji će otvoriti nova radna mesta za Drvarčane. Ojačaćemo infrastrukturu opštine i raditi na smanjenju troškova. Više informacija o realizaciji projekta znaćemo nakon sastanak u Beogradu koji nam predstoji - ističe Runićeva.
Bossona
Posts: 5256
Joined: 21/12/2020 03:28

#52904 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

88Sioux wrote: 10/05/2021 11:23
ZA ČETIRI OPŠTINE 24 MILIONA KM: Iz Srbije stiže "finansijska injekcija" za lokalne zajedice u Srpskoj i Federaciji

Opštine Kozarska Dubica, Kostajnica, Nevesinje i Drvar dobiće ukupno oko 24 miliona maraka finansijske pomoći iz Srbije. To je ozvaničeno na sastanku predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa načelnicima pomenutih opština proteklog vikenda u Kozarskoj Dubici.

Načelnici četiri opštine kažu da su spremili projekte kako da korisno utroše novac iz Srbije. Planiraju da deo novca ide za stabilizaciju opštinskih budžeta, a deo za infrastrukturne i razvojne projekte, odnosno da se jača privreda. Od sredstava iz Srbije gradiće se i putevi, škole, vrtići, poslovne zone, muzeji...

Nikola Janjetović, načelnik Kostajnice, kaže da će novac iz Srbije biti usmeren na stabilizaciju budžeta i sanaciju oštećenih objekta i infrastrukture, što je posledica razornog zemljotresa krajem prošle godine.

- Mi imamo 22 stambena objekta koja se moraju srušiti i praviti iznova. Pored toga, oko 1.000 objekata je pretrpelo štetu i oštećenja i mora se sanirati. Procena je da će za sanaciju štete od zemljotresa u Kostajnici trebati oko 20 miliona KM - kaže Janjetović.

Milenko Avdalović, načelnik Nevesinja, ističe da je veoma zahvalan predsedniku Aleksandru Vučiću i Srbiji na najavljenoj pomoći Nevesinju.

- Predložio sam da finansijska pomoć ide u tri grupe. Prva je pomoć budžetu, druga za razvojne projekte i treća za infrastrukturu. Želimo da obezbedimo podsticaje u privredi, ali i da gradimo saobraćajnice i ojačamo poslovnu zonu - kaže Avdalović.

Radenko Reljić, načelnik Kozarske Dubice, kaže da će za ovu opštinu biti prioritet rešavanje budžetskih dugovanja kako bi opština mogla normalno da funkcioniše, ali očekuje i realizaciju nekoliko bitnih projekata.

- Planiramo da izgradimo putnu infrastrukturu u poslovnoj zoni "Lipova greda". To bi za buduće investitore značilo mnogo jer bi imali odlične uslove za rad. Plan je i da obnovimo zgradu RTV Kozarska Dubica i Gradsku biblioteku koja je potuno uništena u zemljotresu. U sklopu obnove zgrade planiramo da napravimo i Muzej deci Kozare, što se posebno dopalo predsedniku Vučiću.

Načelnica Drvara Dušica Runić kaže da u toj opštini ima mnogo projekata koji treba da se realizuju, a pomoć Srbije će biti iskorišćena kako bi se konsolidovalo stanje u opštini.

- Potrudićemo se da realizujemo projekte koji će otvoriti nova radna mesta za Drvarčane. Ojačaćemo infrastrukturu opštine i raditi na smanjenju troškova. Više informacija o realizaciji projekta znaćemo nakon sastanak u Beogradu koji nam predstoji - ističe Runićeva.
:mrgreen:


Ovaj Tijanić je trodecenijsku političko tajkunsku valst Srbije objasnio u 3 minute,...Dodaj ovdje još Vučićeve i zaduženja koja su se utrostručila zadnjih desetak godina,..
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52905 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

Ministar finansija Siniša Mali potpisao je danas ugovore sa Francuskom agencijom za razvoj.

Ugovori su potpisani sa ambasadorom Francuske u Srbiji Žan Lujem Falkonijem, regionalnom direktorkom za Evroaziju Francuske agencije za razvoj Sesil Kupri i regionalnom direktorkom Svetske banke za Zapadni Balkan Lindom van Gelder. 

Kako je ranije rečeno, u pitanju su ugovori za dva zajma: Programski zajam za javne politike za klimatske promene i Zajam za projekat modernizacije železničkog sektora u Srbiji primenom višefaznog programskog pristupa, a pre samog potpisivanja, sa regionalnom direktorkom za Evroaziju Francuske agencije za razvoj (AFD) Sesil Kupri sastala se predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić.

Vrednost zajmova 235 miliona evra

Premijerka je ocenila da je sastanak bio dobar i produktivan.

"Govorili smo o projektima u Srbiji, o sveobuhvatnom sporazumu o saradnji na kojem se trenutno radi, te očekujem i nove ugovore. Danas je važno da su ovo prvi finansijski sporazumi koje Francuska agencija za razvoj potpisuje sa Srbijom", kazala je Brnabićeva.

Vrednost danas potpisanih zajmova je, dodala je, 234,6 miliona evra.

"Sa francuskim partnerima imamo tri projekta koja potvrđuju dobre odnose i saradnju Francuske i Srbije - koncesija za aerodrom 'Nikola Tesla', deponija u Vinči i, naravno, beogradski metro", podsetila je premijerka.

Navela je i da je robna razmena Srbije sa Francuskom prešla 1,1 milijardu evra godišnje.

Regionalna direktorka Svetske banke za Zapadni Balkan Linda van Gelder istakla je da 82 miliona zajma potiče od Svetske banke. Regionalna direktorka za Evroaziju Francuske agencije za razvoj Sesil Kupri dodala je da je njihova namera da pomognu Srbiji na putu ka Evropskoj uniji i podrže projekte zelene agende.

Železnički saobraćaj "najzeleniji"

"Veliki fokus je na železničkom saobraćaju jer je najviše u skladu sa zaštitom životne sredine, zbog čega ovoliko i insistiramo na njima u Srbiji. To je deo ne samo srpske energetske tranzicije, nego i zelene agende EU", poručila je premijerka Ana Brnabić.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#52906 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by HarTar »

Capljina74 wrote: 10/05/2021 11:13
HarTar wrote: 10/05/2021 11:08
Capljina74 wrote: 09/05/2021 21:36

Koju veliku Srbiju?
On ti je bio na sisi Mire Marković. JUL-ovac. Komunista, titoista... Da si ga samo loma slušao tada...

Titovim stazama revolucije ko da je išao.
Sada mu je sva priča o ujedinjenju svih Srba...
Znaš da mu je tetka poslala kintu iz Kanade da uzme stan. Neko ludilo.

Jesi upratio to?

Nema traga o tolikoj lovi, kare slala loma po loma... A cifra stotine hiljada...

Sva je to u pet deka...

Kada im se provali pljačka krene o ugroženosti ili ujedinjenju...
Nisam upratio to, ali se slažem apsolutno sa tobom da balkanski kvazi političari skreću pažnju sa gorućih tema nacionalizmom. To im je glavna matrica...
User avatar
Point.
Posts: 27784
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#52907 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Point. »

llull wrote: 10/05/2021 09:02 I jednom za svagda bi trebao da prestanes da napadas i vrijedjas ljude koji nemaju veze sa zlocinima, doslovno svakog dana izjednacavas djecu rodjenu 20 godina iza rata sa onima koji su pravili zlocine. Ja ne znam sta je fasizam ako to nije.
Naravno da nemaju, ali nisu imali ni Bošnjaci u prošlom ratu kad su se Srbi svetili za tursko doba i dahije.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#52908 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

I idemo u krug opet tako su isto i srbi govorili cetrdesetih kada su ih ubijali po BIH redom svi od ustasa, nijemaca, handzarovaca ...
Da li smatras da su bosnjaci bolji od srba ? Ako su bolji, ako si ti moralno i eticki superiorniji onda bi logicno trebao da prestanes sa tom pricom jer postajes kao oni koji traze izgovore za zlocine.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52909 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

llull wrote: 10/05/2021 13:15 I idemo u krug opet tako su isto i srbi govorili cetrdesetih kada su ih ubijali po BIH redom svi od ustasa, nijemaca, handzarovaca ...
Da li smatras da su bosnjaci bolji od srba ? Ako su bolji, ako si ti moralno i eticki superiorniji onda bi logicno trebao da prestanes sa tom pricom jer postajes kao oni koji traze izgovore za zlocine.

Simptomaticno je to sto si ti izostavio cetnike koji su cetrdesetih ubijali Bosnjake - i oni su mogli govoriti isto sto i Srbi.
Sto se kruga tice, kako to da se Bosnjaci nisu 90-tih masovno svetili za te zlocine u Istocnoj Bosni/Hercegovini, vec su to cinili Srbi po drugi put - primjer Foce i Visegrada?
Odgovor na ovo pitanje je ujedno i poenta onoga sto nas nekolicina ovdje pise.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#52910 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Hajde ti se lijepo ispisi i svadjaj sam sa sobom, ja da spomenem zrtve u Ruandi ti bi napisao a simptomaticno je sto nisi spomenuo bosnjake.
Poceo si kao zidovi i crnci, sta god da se desi ti izvuces stradanje da li u holokaustu da li u ropstvu. Ili kao srpski nacionalisti koji spominju Jasenovac, Brod na Drini, Prebilovce, Drakulic i sl...
I da ti kazem za kraj, ajd mani me se jer jednostavno ti si covjek ispranog mozga i sa takvim nema uopste svrhe polemisati o nekom zivotu u BIH.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52911 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

llull wrote: 10/05/2021 13:41 Hajde ti se lijepo ispisi i svadjaj sam sa sobom, ja da spomenem zrtve u Ruandi ti bi napisao a simptomaticno je sto nisi spomenuo bosnjake.
Poceo si kao zidovi i crnci, sta god da se desi ti izvuces stradanje da li u holokaustu da li u ropstvu. Ili kao srpski nacionalisti koji spominju Jasenovac, Brod na Drini, Prebilovce, Drakulic i sl...
I da ti kazem za kraj, ajd mani me se jer jednostavno ti si covjek ispranog mozga i sa takvim nema uopste svrhe polemisati o nekom zivotu u BIH.
Dakle, ono sto je zajednicko, i onim cetnickim cetrdesetim, i onim zlocinima 90-tih, je velikosrpska ideologija "krvi i tla", sto je i odgovor na moje pitanje tebi, a koje si onako perfidno izbjegao. A ista je i danas vrlo aktuelna, sto se i vidi u sistematskom negiranju, minimiziranju, te relativiziranju zlocina u reziji politicke vrhuske u Banja Luci i Beogradu.
Tako da je optuzba kako "neko namece krivicu cijelom narodu" nista drugo do najobicniji spin.
Last edited by LBVIEW on 10/05/2021 15:09, edited 1 time in total.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#52912 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Samo neka si ti meni ziv i zdrav, A ostalo sta bude nek bude... Mislim da bi trebao da se do kraja posvetis izucavanju velikosprske hegemonije i Svetosavskog Dzihada. Kad ti vec tako ide, i da knjigu jos napises, vjeruj mi da bih je rado kupio.

Mene samo zanima kako ti mislis da si moralno superiorniji od mene i stalno mi spocitavas neke zlocine, dok je moja porodica 1944 izgubila preko 20 clanova porodice od ruke Bosnjaka handzarovaca i Nijemaca a ja opet nikada niti jednu losu rijec nisam rekao za Bosnjake kao narod niti za Islam kao religiju iako su ubijali sa blagoslovom muftije Jerusalemskog.
Last edited by llull on 10/05/2021 14:13, edited 1 time in total.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#52913 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 88Sioux »

politicke vrhuske
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52914 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

llull wrote: 10/05/2021 14:09 Samo neka si ti meni ziv i zdrav, A ostalo sta bude nek bude... Mislim da bi trebao da se do kraja posvetis izucavanju velikosprske hegemonije i Svetosavskog Dzihada. Kad ti vec tako ide, i da knjigu jos napises, vjeruj mi da bih je rado kupio.

Mene samo zanima kako ti mislis da si moralno superiorniji od mene i stalno mi spocitavas neke zlocine, dok je moja porodica 1944 izgubila preko 20 clanova porodice od ruke Bosnjaka handzarovaca i Nijemaca a ja opet nikada niti jednu losu rijec nisam rekao za Bosnjake kao narod niti za Islam kao religiju iako su ubijali sa blagoslovom muftije Jerusalemskog.
Ja ne znam da li ti uopce citas postove - zar nisam u prethodnom, ako vec nije bilo jasno od ranije, objasnio o cemu nas nekolicina ovdje pise - ko je i kada spomenuo moralnu supremaciju Bosnjaka u odnosu na Srbe, kolektivnu krivicu istih i sl?
A sto se tice ironije u uvodnom dijelu tvog prethodnog posta, ista je potpuno deplasirana nakon 90-tih i manifestacije te ideologije u njenom najkrvolocnijem obliku. A sve je, da te podjetim, pocelo nijekanjem iste jednog forumasa, a kako vidimo, i ti si se prikljucio istom. :oops:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#52915 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Sve si ti precizno pojasnio nemam ti ja sta tu dodati. Prosto sam ubjedjen da si stvarno historijski ekspert i cak mozda i antropoloski.
Nego samo ti meni reci sta je rjesenje tog problema na koji stalno ukazujes?
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#52916 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

pici wrote: 10/05/2021 10:14

srbija ako ikad udje u europsku zajednicu ja cu sebi qurac odsjec...
:D
Milan Kučan otkrio šokantan podatak: Visoki europski dužnosnik rekao mi je da ih samo Srbija zanima...

https://direktno.hr/eu-i-svijet/eu/mil ... ma-231984/
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#52917 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by seln »

Bombardovace vas opet.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#52918 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RunnerX »

Nema niti jedan razlog zašto Srbija ne bi ušla u EU. Ima jasna metodologija kojom se ulazi u EU, posebno ova nova, po kojoj se zemlje kandidati postepeno pridružuju EU, tj. po zatvaranju klastera. To je mnogo bolje i za same kandidate, jer kad zatvoriš jedan klaster automatski se uključuješ u EU kao ravnopravan član u okviru klastera koji si zatvorio.

To bi bilo sjajno kako za Srbiju, tako i za kompletan region jer bi bilo manje sirotinje i manje bi nas zanimale gluposti koje nas opterećuju.

Isto kao što je logično da ih najviše zanima Srbija, jer Srbija ima stanovnika kao BiH, CG, Albanija i S. Makedonija zajedno, što je čini najvećim preostalim tržištem, koje takođe ima i ogroman potencijal.

Sa druge strane, to im je važno i politički zbog odnosa Srbije sa Rusijom, pa i Kinom.

Drugo je pitanje ima li politički vrh Srbije želju da pristupi EU, jer je očigledno da nema. Svi tu imaju isti problem, poglavlja 23. i 24., jer to znači da bi sami sebi pucali u nogu. To je bio problem DPS-a u Crnoj Gori, to je problem svakog režima u Srbiji, a siguran sam da će biti i Albaniji i S. Makedoniji, o BiH da i ne govorim.

Ta dva poglavlja se moraju provesti od početka do kraja, za razliku od ostalih gdje se može progledati kroz prste.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52919 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

llull wrote: 10/05/2021 15:31 Sve si ti precizno pojasnio nemam ti ja sta tu dodati. Prosto sam ubjedjen da si stvarno historijski ekspert i cak mozda i antropoloski.
Nego samo ti meni reci sta je rjesenje tog problema na koji stalno ukazujes?
Rjesenje je otklon od te ideologije, prvo u Srbiji, a onda i sire, samo optimzmu mjesta, na zalost, nema.
Ovu ironiju cu ti oprostiti, a nije ti prvi put.
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#52920 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by llull »

Ajde de oprastam i ja tebi mnogo toga :D Ajde sada bas me zanima ta ideja. Tj kako bi se razvijao taj "otklon" od te ideologije ?
Na koji nacin ? Stvarno me zanima ovo nije ironicno.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#52921 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Blek Stena »

kolektivno samoubistvo je najbrzi put do toga
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#52922 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

Blek Stena wrote: 10/05/2021 16:18 kolektivno samoubistvo je najbrzi put do toga
Harakiri?

Ono svi na stadione i rkkk...

Pametan ovaj sveCki opančar!
Bossona
Posts: 5256
Joined: 21/12/2020 03:28

#52923 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

MADE IN SERBIA
U stroju za mljevenje mesa Velje Nevolje pronađen DNK ubijenih ljudi





Privođenje Belivuka
Image
SRPSKI ministar unutarnjih poslova Aleksandar Vulin izjavio je danas da su nakon vještačenja pripadnici MUP-a i Tužiteljstva za organizirani kriminal definitivno potvrdili da su na stroju za mljevenje mesa, koji je pronađen u kući koja je pripadala klanu Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, pronađeni uzorci DNK različitih žrtava.

"Nijedan zločin klana Belivuk-Miljković neće ostati neotkriven. Nakon što smo u kući užasa u Ritopeku pronašli tajnu sobu u kojoj se, osim oružja i eksploziva, nalazio i industrijski stroj za mljevenje mesa, pripadnici Ministarstva unutarnjih poslova i Tužiteljstva za organizirani kriminal definitivno su potvrdili da je stroj sadržavao DNK različitih žrtava", rekao je Vulin, javlja N1.


"Ubojita skupina mučila i ubijala ljude"
Prema njegovim riječima, ta "ubojita skupina" mučila je ljude, ubijala ih je i na kraju je samljela njihove posmrtne ostatke kako bi ih dalje uništavala i rasipala.



Podsjetimo, klan Belivuk-Miljković uhićen je početkom veljače, a krajem travnja u kući u Ritopeku otkrivena je tajna soba koju je koristila ta kriminalna skupina. Tu je pronađena velika količina raznog oružja, ali i ogroman stroj za mljevenje mesa, za koji se sumnja da je korišten za uništavanje tijela žrtava.

> U vikendici Velje Nevolje nađeni bunkeri puni oružja. U njima su likvidirali žrtve?

Image

Sumnja se da je zločinačka organizacija odgovorna za najmanje tri ubojstva, brojna otmice, trgovinu drogom, pranje novca i ilegalno posjedovanje oružja.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-k ... -mCpH33kNg

User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#52924 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by spreca »

RunnerX wrote: 10/05/2021 15:57 Nema niti jedan razlog zašto Srbija ne bi ušla u EU. Ima jasna metodologija kojom se ulazi u EU, posebno ova nova, po kojoj se zemlje kandidati postepeno pridružuju EU, tj. po zatvaranju klastera. To je mnogo bolje i za same kandidate, jer kad zatvoriš jedan klaster automatski se uključuješ u EU kao ravnopravan član u okviru klastera koji si zatvorio.

To bi bilo sjajno kako za Srbiju, tako i za kompletan region jer bi bilo manje sirotinje i manje bi nas zanimale gluposti koje nas opterećuju.

Isto kao što je logično da ih najviše zanima Srbija, jer Srbija ima stanovnika kao BiH, CG, Albanija i S. Makedonija zajedno, što je čini najvećim preostalim tržištem, koje takođe ima i ogroman potencijal.

Sa druge strane, to im je važno i politički zbog odnosa Srbije sa Rusijom, pa i Kinom.

Drugo je pitanje ima li politički vrh Srbije želju da pristupi EU, jer je očigledno da nema. Svi tu imaju isti problem, poglavlja 23. i 24., jer to znači da bi sami sebi pucali u nogu. To je bio problem DPS-a u Crnoj Gori, to je problem svakog režima u Srbiji, a siguran sam da će biti i Albaniji i S. Makedoniji, o BiH da i ne govorim.

Ta dva poglavlja se moraju provesti od početka do kraja, za razliku od ostalih gdje se može progledati kroz prste.
Makedonija ti je ovdje viska, srbija nema vise od 7 miliona, BiH ,CG i AL imaju koliko i srbija
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#52925 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by LBVIEW »

Opanak opet petlja.
Post Reply