Dešavanja u Srbiji

radostan dan

#19951 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by radostan dan » 16/12/2012 18:54

nećka se stari jer nema borisa, ne sluša mu se najda, kao i meni.
zna li se, hoće li opet sa dva bubnjara?

ultima_palabra

#19952 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ultima_palabra » 16/12/2012 18:57

Pa rekli su da će biti i Boris? Nisam upratio za bubnjare...

IHAVEDREAM

#19953 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by IHAVEDREAM » 16/12/2012 18:58

radostan dan wrote:Milka Forcan među članovima UO Narodnog pozorišta

Vlada Srbije imenovala je članove Upravnog odbora Narodnog pozorišta u Beogradu, koji će se, prema rečima vršioca dužnosti upravnika Narodnog pozorišta Dejana Savića, baviti poslovanjem kuće i sada imati mnogo posla oko sanacije posledica požara.

Image
Milka Forcan
- Posao Upravnog odbora nije da određuje umetničku politiku kuće, za to su zaduženi direktori u Narodnom pozorištu. Upravni odbor treba da se bavi poslovanjem i sada će imati mnogo posla oko sanacije posledica požara. Mislim da je Vlada Srbije to imala na umu kada je imenovala njegove članove - rekao je Savić Tanjugu.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

znam lika sa foruma koji će sledeći odlazak u beograd, umjesto koncerta kleptona, iskoristiti za posjetu narodnom pozorištu, pa makar igralo - žitije svetog save.
Ova gospodja je nasa sanaha.....Muz joj je rodjen i odrastao u nasem malom mistu! :lol: :lol: :lol:

radostan dan

#19954 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by radostan dan » 16/12/2012 18:59

dolazi boris. opa :shock: :dance:
sa dva bubnjara ti oni piče...

Čitalac

#19955 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Čitalac » 16/12/2012 23:45

"Srbi ljuti na Slobu jer je gubio"

Advokat Srđa Popović izjavio je za HRT da je većina Srba ljuta na Slobodana Miloševića jer je izgubio sve ratove, a ne zato što ih je vodio. On smatra da se u Srbiji u poslednjih deset godina ništa bitno nije promenilo, prenosi Tportal.hr.

"Problemi Srbije nisu politički. Imamo društvo koje je zapušteno i obeshrabreno i ta nacionalistička ideologija i danas je osnovna ideologija društva. Dok se to ne promeni, neće biti bolje', rekao je Popović gostujući u emisiji "Nedeljom u 2" na HRT-u.

On naglašava da, za razliku od Nemačke koja je doživela katarzu, u Srbiji za to ne postoje realni uslovi. Komentirajući rad Haškog tribunala, Popović je rekao da taj sud ima pozitivnu ocenu, ali i da je napravio mnogo grešaka. Jedna od grešaka suda u Hagu, prema njemu, je oslobađajuća presuda hrvatskim generalima Ante Gotovini i Mladenu Markaču.
"Kada imate brionske zapisnike u kojima stoji volja da se Srbi u Krajini proteraju, kad vidite da tome nazoče Markač i Gotovina i time učestvuju u tom planu i kad se na kraju to i dogodi na terenu, a oni su gospodari situacije, onda shvatate da se samo sudskom akrobatikom moglo doći do oslobađajuće presude", ističe Popović.
On se osvrnuo i na reakcije koje je presuda izazvala u Srbiji i Hrvatskoj.
"Reakcije srpske vlasti bile su očekivane, jer podilaze nacionalističkoj javnosti. Presudu je doneo Haški sud, a ljute se na Hrvatsku i Evropsku uniju, to je iracionalno i nelogično. Sad se iskoristila prilika da se ti odnose pokvare. U Hrvatskoj postoji osećaj da se u Oluji ništa nije ni dogodilo. Postupci u Hrvatskoj su se mogli voditi, a nisu", rekao je Popović.
On smatra da u Srbiji postoji "kultura poniženja", osećaj poraza, bankrota i potopa što kod ljudi samo stvara potrebu da se svete i nanesu štetu drugima.
"To ide dotle da vidim kako shvataju uspehe Novaka Đokovića. On je valjda neki osvetnik. Kakve on ima veze sa statusom Srbije?", pita se Popović i dodaje da "i Đoković kao da počinje da veruje da je njegova dužnost da osveti Srbiju za sve nepravde koje su se dogodile".
"Hrvatska je ostvarila sve svoje političke ciljeve i bila je pobednik tih ratova", zaključio je Popović, dodajući da je izjava premijera Srbije Ivice Dačića o gubitku svih ratova razumna.

radostan dan

#19956 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by radostan dan » 17/12/2012 00:10

pa dobro, nije to loša analiza, ne mogu se složiti baš 100 posto, aL što ga za.ra sa đokovićem na kraju... :roll:
đoković zoro... :mrgreen:
jašta je, taman sam sebe doživljava tako. :-)

CSKA

#19957 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by CSKA » 17/12/2012 00:29

Bas sad gledam reprizu.Govori dosta dobrih stvari,ali nekada i lupi,kao ovo sa Novakom.Upravo prica kako je branio Tudjmana na jednom sudskom procesu.

Bratov brat

#19958 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bratov brat » 17/12/2012 18:07

Čitalac wrote:"Srbi ljuti na Slobu jer je gubio"
Vecina onih koje ja znam su ljuti sto ih je na silu slao u ratove i sto im se plata 1993. srozala na 5 maraka,mada kad se setim onih " penzionerskih fanatika" iz 90-tih nije iskljuceno ni ovo sto sam citirao :roll:

radostan dan

#19959 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by radostan dan » 17/12/2012 18:17

šta ba penzioneri druže, nakrkaju pun zamrzivač mlijeka i hljebova, i spavaju i leže po čitav dan, smanjuju kretanje da ne troše puno energije. predveče simo gajin, naveče milijana baletić, kad je uzbuđenje na vrhuncu, za normalan pritisak tu su - srećni ljudi.
neko će po običaju pomisliti da se zezam, a ti potvrdi je li ovo bio recept za penzionere 93.

Bratov brat

#19960 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bratov brat » 17/12/2012 18:26

radostan dan wrote:šta ba penzioneri druže, nakrkaju pun zamrzivač mlijeka i hljebova, i spavaju i leže po čitav dan, smanjuju kretanje da ne troše puno energije. predveče simo gajin, naveče milijana baletić, kad je uzbuđenje na vrhuncu, za normalan pritisak tu su - srećni ljudi.
neko će po običaju pomisliti da se zezam, a ti potvrdi je li ovo bio recept za penzionere 93.
Naravno da jeste ! Svaka ti je na mestu .

Ne ponovilo se !

Bratov brat

#19961 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bratov brat » 17/12/2012 18:38

Да ли се мире грађанска и национална Србија

http://www.politika.rs/rubrike/Politika ... ja.sr.html

cindrlimindrli

#19962 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by cindrlimindrli » 17/12/2012 18:47

Bratov brat wrote:Vecina onih koje ja znam su ljuti sto ih je na silu slao u ratove i sto im se plata 1993. srozala na 5 maraka

Ma ja, ne bi oni da nisu morali :roll: , sve go pomahnitali penzioner...

Bratov brat

#19963 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bratov brat » 17/12/2012 18:51

cindrlimindrli wrote: Ma ja, ne bi oni da nisu morali :roll: , sve go pomahnitali penzioner...
Ti to mozda hoces da kazes da bolje poznajes ili si poznavao prilike u Srbiji tokom 90-tih od mene ? Nisi zadovoljan ovim sto sam napisao jer smatras da su ovde svi samo cekali da pocne neki rat ? E pa gresis ! Nije to tako,nije ni blizu,Srbiju je 1991. napustilo 100.000 mladih uglavnom fakultetski obrazovanih ,ali ti to ne zelis da znas . A ovo za penzionere nisam ja bez veze napisao ,znam ja odlicno sta pisem,ne nagadjam kao ti. I ne znam sta mi kacis ovo sranje sa Gazimestana ,nije cela Srbija bila dole vec njen manji deo ali nazalost agresivniji i spreman na sve !

cindrlimindrli

#19964 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by cindrlimindrli » 17/12/2012 18:53

Bratov brat wrote: I ne znam sta mi kacis ovo sranje sa Gazimestana ,nije cela Srbija bila dole vec njen manji deo ali nazalost agresivniji i spreman na sve !
Jasno, jasno, samo dva miliona agresivnih, ostali su otisli na zapad da se skoluju.

Bratov brat

#19965 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bratov brat » 17/12/2012 18:55

cindrlimindrli wrote:
Bratov brat wrote: I ne znam sta mi kacis ovo sranje sa Gazimestana ,nije cela Srbija bila dole vec njen manji deo ali nazalost agresivniji i spreman na sve !
Jasno, jasno, samo dva miliona agresivnih, ostali su otisli na zapad da se skoluju.
Dva miliona bilo na Gazimestanu ? :lol: :lol: :lol: hahahahahahhaahahhahahahahaaaaaa

cindrlimindrli

#19966 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by cindrlimindrli » 17/12/2012 18:59

Bratov brat wrote:Dva miliona bilo na Gazimestanu ? hahahahahahhaahahhahahahahaaaaaa
Nego?

Bratov brat

#19967 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bratov brat » 17/12/2012 19:02

cindrlimindrli wrote: Nego?
Jel ti mene zajebavas covece , malo da ti prodje vreme ovo ono ili si ozbiljan ? Znas ti sta je 2 miliona ljudi ? Pazi ne sumnjam ja da si ti cuo negde da ih je bilo toliko,ali to nije istina ;-) bilo je negde blizu milion ,nista vise od toga . I to je mnogo naravno . Ja samo ne dozvoljavam da ti dobre i plemenite ljude kakvih u Srbiji ima dosta svrstavas u " Gazimestanski korpus" ,kontas? Mnogo je ljudi i u Srbiji propatilo od strane " Gazimestanaca" , ne mnogo,previse.

cindrlimindrli

#19968 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by cindrlimindrli » 17/12/2012 19:13

Bratov brat wrote:Jel ti mene zajebavas covece , malo da ti prodje vreme ovo ono ili si ozbiljan ? Znas ti sta je 2 miliona ljudi ? Pazi ne sumnjam ja da si ti cuo negde da ih je bilo toliko,ali to nije istina bilo je negde blizu milion ,nista vise od toga . I to je mnogo naravno . Ja samo ne dozvoljavam da ti dobre i plemenite ljude kakvih u Srbiji ima dosta svrstavas u " Gazimestanski korpus" ,kontas? Mnogo je ljudi i u Srbiji propatilo od strane " Gazimestanaca" , ne mnogo,previse.
Napredujes, od supljiranja kako niste bili za rat:
Bratov brat wrote:Vecina onih koje ja znam su ljuti sto ih je na silu slao u ratove i sto im se plata 1993. srozala na 5 maraka,mada kad se setim onih " penzionerskih fanatika" iz 90-tih nije iskljuceno ni ovo sto sam citirao
Dosao si do cifre od milion agresivnih, a njih je opet bilo puno manje od onih plemenitih koji su protestvovali
protiv razaranja Vukovara, Dubrovnika, Sarajeva...sad sto to nije dokumentovano, jbg, CIA pokrala materijal.
Pa evo, i danas smo svjedoci kako ljudi u Srbiji masovno kritikuju svog predsjednika zbog njegovog stava o
genocidu u BiH, njegovih koljackih pohoda po Hrvatskoj itd...drustvo za primjer.

Bratov brat

#19969 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bratov brat » 17/12/2012 19:17

cindrlimindrli wrote: Napredujes, od supljiranja kako niste bili za rat:
:-)

Ovde ne postoji kolektivna svest neka ,ne znam kakva , pa kao svi mi mislimo isto,svi smo mi bili za rat . Satro nesto nije dokumentovano :-) dokumentovano je sve !I onaj ko hoce da zna ,on zna sta se desavalo i kako je bilo , a to sto ti odbijas da znas nesto,to je tvoja stvar . Generalizacija je opasna stvar a predrasude su jos opasnija :dance:

cindrlimindrli

#19970 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by cindrlimindrli » 17/12/2012 19:21

Bratov brat wrote: Satro nesto nije dokumentovano dokumentovano je sve !I onaj ko hoce da zna ,on zna sta se desavalo i kako je bilo , a to sto ti odbijas da znas nesto,to je tvoja stvar
Budi drug pa sa nama podijeli dokumente koji govore o masovnim protestima plemenitih ljudi u srbiji protiv
milosevicevog divljanja po Hrvatskoj i BiH. Nije valjda CIA sve pokrala?

Sezam

#19971 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Sezam » 17/12/2012 19:26

Čitalac wrote:"Srbi ljuti na Slobu jer je gubio"

Advokat Srđa Popović izjavio je za HRT da je većina Srba ljuta na Slobodana Miloševića jer je izgubio sve ratove, a ne zato što ih je vodio.

"To ide dotle da vidim kako shvataju uspehe Novaka Đokovića. On je valjda neki osvetnik. Kakve on ima veze sa statusom Srbije?", pita se Popović i dodaje da "i Đoković kao da počinje da veruje da je njegova dužnost da osveti Srbiju za sve nepravde koje su se dogodile".
"Hrvatska je ostvarila sve svoje političke ciljeve i bila je pobednik tih ratova", zaključio je Popović, dodajući da je izjava premijera Srbije Ivice Dačića o gubitku svih ratova razumna.
U vezi ratova, mislim, de nam reci nesto sto ne znamo. Svako zna zasto su Srbi skinuli Slobu. Jer im nije napravio Veliku Srbiju.

Ovo u vezi Djokovica je takodjer 100% tacno. Dovoljno je samo prebrojati sve te silne "tenisere" koji zagade ovaj forum kad Djokovic nesto osvoji, i sve je jasno...

Sezam

#19972 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Sezam » 17/12/2012 19:28

cindrlimindrli wrote:
Bratov brat wrote: Satro nesto nije dokumentovano dokumentovano je sve !I onaj ko hoce da zna ,on zna sta se desavalo i kako je bilo , a to sto ti odbijas da znas nesto,to je tvoja stvar
Budi drug pa sa nama podijeli dokumente koji govore o masovnim protestima plemenitih ljudi u srbiji protiv
Ono kad su BeOgradjani cvijecem posipali tenkove?

cindrlimindrli

#19973 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by cindrlimindrli » 17/12/2012 19:29

Sezam wrote:Ono kad su BeOgradjani cvijecem posipali tenkove?

Mislis "fanaticni penzioneri"? :oops:

Sezam

#19974 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Sezam » 17/12/2012 19:30

cindrlimindrli wrote:
Sezam wrote:Ono kad su BeOgradjani cvijecem posipali tenkove?

Mislis "fanaticni penzioneri"? :oops:
Ma fotomontaza bre :x

Bratov brat

#19975 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bratov brat » 17/12/2012 19:31

cindrlimindrli wrote: Budi drug pa sa nama podijeli dokumente koji govore o masovnim protestima plemenitih ljudi u srbiji protiv
Pokusacu, vidim da nisi cuo za " Rimtutituki" ( ne tebi,nemoj pogresno da me shvatis ,tako se zvala grupa) . Ne znam koliko godina imas ,ovo se pitam iz razloga jer ocigledno da bi po tebi nesto bilo istina to mora da se nalazi na YT , a ja kao i vecina ovih ovde sto piskaraju smo veci deo svog zivota proveli bez interneta . Verujem da da nisi cuo ni za casopis " Srpska rec" ( jedini opozicioni nedeljnik ili mesecnik, ne secam se vise ) u kome je stampano na hiljade anti ratnih tekstova.

http://www.youtube.com/watch?v=ekKRfy3pofw

http://www.youtube.com/watch?v=L7eSTKF4phw

Zao mi je sto na YT ne postoji sve cega mogu da se setim :-) ali eto ,okacice neko valjda .

Inace tenkovi JNA ,svoju prvu intervenciju nisu imali ni u Hrvatskoj ni u Bosni vec u Beogradu http://www.youtube.com/watch?v=mK47D-swfWA

Post Reply