Dešavanja u Srbiji

Post Reply
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5426 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

evo jos jedne "izmisljotine" od @dallton "the schoviniste" i "sanjaca vlaznih snova" (doduse jesu pocesto vlazni, al ne odnosi se na vojvodinu)
Vojvođanski klub
"Vojvodinu ustavom proglasiti federalnom jedinicom"
Đorđe Subotić, predsjednik nevladine organizacije iz Novog Sada "Vojvođanski klub", smatra da je Srbiji neophodan novi ustav, kojim bi Vojvodina bila utemeljena kao federalna jedinica
"Nepotvrđivanje pokrajinskog statuta u Skupštini Srbije jasno ukazuje da je autonomija devalvirana kao pojam i praksa, zbog čega se u novom srpskom ustavu Vojvodina mora utemeljiti kao federalna jedinica“, rekao je Subotić na konferenciji za novinare.

On je objasnio da je federalizam "lijek za Vojvodinu" oko koga trebaju da se koncentrišu sve napredne političke snage.

"Federalizam je univerzalna svetska vrednost oko koje treba da se koncentrišemo, koji je jasan i određen kao programski cilj za unutrašnje političke snage, a spolja prepoznatljiv i uvažen, zbog čega je lek za Vojvodinu i koristan za Srbiju", konstatovao je Đorđe Subotić.
mislim da se mora omoguciti zastita protiv unitarizacije i preglasavanja, te konstitutivnost naroda, to pod naravno, to bi svakome preporucio...
naravno (da citiram demokratskog predsjednika tadica) "buduci da jugoslavija kao multietnicka zajednica nije bila u mogucnosti da opstane" (sad moj dio) sve boljke bivse zajednicke nam zemlje danas se nalaze u srbiji, koja mora da uvazava drugo i drugacije...i naravno bez madjara ,bosnjaka, albanaca, vlaha, rumuna i bugara nema srbije...takodje, bih podrzava teritorijalni integritet srbije i smatra da se svaki dogovor mora donijeti samo konsenzusom svih naroda ....hvala na paznji :kravata:
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5427 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

))) raspravljalo se celo prolece oce li biti rata u BiH ili na Kosmetu,a rat ce izgleda poceti na jugu Srbije :x

siptari ubacuju velike kolicine oruzja i ljudstva iz pravca Gnjilana i to uz pomoc KPSa , Zandari i vojska plene i hapse,ali desila su se dva teroristicka napada jedan na patrolu zandarmerije ,a drugi na objekat u Presevu gde zive zene zandara...
Sad sam se cuo sa kumasinom koji zivi dole i kaze mi da je izuzetno napeto.
Srbija je uvela i PTJ Protiv teroristicku jedinicu ,pored lokalne policije tu je i zandarmerija, te vojna policija ,a i jedna kopnena brigada VS kao i tenkovska jedinica..... bice zeznuto ako ponovo pocne na jugu Srbije jer to je klasican rat u dolini koji odnosi mnogo zivota ...


IMA VIDEO

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=371546

Beograd, Priština, Bujanovac -- Direktor policije Milorad Veljović rekao za B92 da postoje dokazi da u prebacivanju naoružanja sa Kosova na jug Srbije učestvuju i pripadnici kosovske policije.
evo malo atmosfere

BUJANOVAC,PRESEVO 12. 07. 2009.
Pripadnici Žandarmerije na jugu Srbije (FoNet)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by Vlajko on 16/07/2009 15:28, edited 1 time in total.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5428 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

pa gdje si bolan vlajko nema te dugo...welcome back

pa ja napisa i tebi i @behavcu a i onom @johniu prije gotovo godinu dana da se sprema belaj na jugu srbije, a vi mi ne vjerujete (doduse nisi ti), jos sam preporucio behavcu da ne uzima sad odmah srpski pasos da ne bi otisao u mobilizaciju (al on odmah odgovori da izmisljam)

al opet ne mogu da vjerujem da niste znali, kad su vam se sve one tajne sluzbe i dijelovi vojske koje vam ministar sutanovac i pred. tadic ne kontrolisu koncentrisale dole unazad 6 mjeseci ?

kako gledas na razvoj situacije?
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5429 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

dallton wrote:pa gdje si bolan vlajko nema te dugo...welcome back

pa ja napisa i tebi i @behavcu a i onom @johniu prije gotovo godinu dana da se sprema belaj na jugu srbije, a vi mi ne vjerujete (doduse nisi ti), jos sam preporucio behavcu da ne uzima sad odmah srpski pasos da ne bi otisao u mobilizaciju (al on odmah odgovori da izmisljam)

al opet ne mogu da vjerujem da niste znali, kad su vam se sve one tajne sluzbe i dijelovi vojske koje vam ministar sutanovac i pred. tadic ne kontrolisu koncentrisale dole unazad 6 mjeseci ?

kako gledas na razvoj situacije?
hvala hvala. pa belaj najugu nije ni prestajao od 1999te . krajem 2001 smo ih potisnuli ,ali ima stalno incidenata i to je deo zemlje koji se mora drzati pod cizmom da se ne bi raspao. Bice zeznuto jer ne smemo dozvioliti da nam preseku auto put ka Skoplju i Grckoj to je koridor 10 . Problem je sto Srbija u tom delu ne sme da koristi helikoptere ,bespilotne letilice i avione zbog tehnickog sporazuma sa KFOR iz 1999 a to strasno otezava situaciju. Dolina je u pitanju ,a svaki rat na ravnom je tezak. Siptari rade hit and run da isprovociraju nase da krenu u odmazdu, pa ce biti ko na Kosovu policija ubija civile u osveti i slicno. Siptari oce da otcepe tri opstine sa juga Presevo, Bujanovac i Medvedju i preseku nam koridor 10 i auto put stave pod kontrolu tj deo autoputa.Ne mogu nas pobediti ,ali ce pokusati da isprovociraju da bi mozda medjunarodna zajednica uvela snage i na jug Srbije.

Drugo sa Kosova mogu minobacacima da nas tuku ko 2000te jer su tu oni na visem polozajima od nase zandarmerije. Mogu da nas poklope .2000te su na kraju nasi dali rok Amerima od 72 sata da zausteve minobacace ili nasi ulaze da to oni srece ,ali srecom su Ameri to resili sa siptarima. Bice veoma zeznuto ako pocne. To je ravnica i sprzena zemlja od NATO bombardovanja, vecinsko siptarsko stanovnistvo, i siptari snage mogu da uvedu sa Kosova i iz Makedonije i da ih obnavljaju a nasi su rastrakani po celoj duzni adminsitrativne granice sa Kosmetom te ce moci siptari da prave rupe-upade iza nasi linija i tuku po bokovima. Pa 2001 su granate padane po predgradju Vranja i onda su svi shvatili da je djavo odneo salu.... Videcemo ,ali nemirise na dobro. Mene plasi da ce u nekom sledecem napadu stradati veci broj zandara ili vojnika pa ce onda da se krene u odmazdu i paljevinu ,pa ce nas naguzi NATO nije nista iskljuceno. Ima i civila naoruzanih na obe strane te i oni mogu to isprovocirati..
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5430 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Vlajko wrote:
dallton wrote:pa gdje si bolan vlajko nema te dugo...welcome back

pa ja napisa i tebi i @behavcu a i onom @johniu prije gotovo godinu dana da se sprema belaj na jugu srbije, a vi mi ne vjerujete (doduse nisi ti), jos sam preporucio behavcu da ne uzima sad odmah srpski pasos da ne bi otisao u mobilizaciju (al on odmah odgovori da izmisljam)

al opet ne mogu da vjerujem da niste znali, kad su vam se sve one tajne sluzbe i dijelovi vojske koje vam ministar sutanovac i pred. tadic ne kontrolisu koncentrisale dole unazad 6 mjeseci ?

kako gledas na razvoj situacije?
hvala hvala. pa belaj najugu nije ni prestajao od 1999te . krajem 2001 smo ih potisnuli ,ali ima stalno incidenata i to je deo zemlje koji se mora drzati pod cizmom da se ne bi raspao. Bice zeznuto jer ne smemo dozvioliti da nam preseku auto put ka Skoplju i Grckoj to je koridor 10 . Problem je sto Srbija u tom delu ne sme da koristi helikoptere ,bespilotne letilice i avione zbog tehnickog sporazuma sa KFOR iz 1999 a to strasno otezava situaciju. Dolina je u pitanju ,a svaki rat na ravnom je tezak. Siptari rade hit and run da isprovociraju nase da krenu u odmazdu, pa ce biti ko na Kosovu policija ubija civile u osveti i slicno. Siptari oce da otcepe tri opstinesa juga Presevo, Bujanovac i Medvedju i preseku nam koridor 10 i auto put stave pod kontrolu tj deo autoputa.Ne mogu nas pobediti ,ali ce pokusati da isprovociraju da bi mozda medjunarodna zajednica uvela snage i na jug Srbije.

Drugo sa Kosova mogu minobacacima da nas tuku ko 2000te jer su tu oni na visem polozajima od nase zandarmerije. Mogu da nas poklope .2000te su na kraju nasi dali rok Amerima od 72 sata da zausteve minobacace ili nasi ulaze da to oni srece ,ali srecom su Ameri to resili sa siptarima. Bice veoma zeznuto ako pocne. To je ravnica i sprzena zemlja od NATO bombardovanja, vecinsko siptarsko stanovnistvo, i siptari snage mogu da uvedu sa Kosova i iz Makedonije i da ih obnavljaju a nasi su rastrakani po celoj duzni adminsitrativne granice sa Kosmetom te ce moci da prave rupe-upade iza linija. Pa 2001 su granate padane po predgradju Vranja i onda su svi shvatili da je djavo odneo salu.... Videcemo ,ali nemirise na dobro. Mene plasi da ce u nekom sledecem napadu stradati veci broj zandara ili vojnika pa ce onda da se krene u odmazdu i paljevinu ,pa ce nas naguzi NATO nije nista iskljuceno. Ima i civila naoruzanih na obe strane te i oni mogu to isprovocirati..
hajd hvala bogu kad si rekao ovo za kontrolu koju kfor vrsi nad tim dijelom, jucer sam to napisao behavcu pa mi je opet rekao da izmisljam - po njemu ja nista drugo ne radim nego samo izmisljam...

evo ti moje predvidjanje - nece tu biti direktno sad mdj. snaga, prije nego se izvrsi demilitarizacija tog regiona, znaci povlacenje srpske vojske i policije gore prema nisu, eventualno da napravite zajednicke patrole s albancima, al dugorocno tesko da cete moci odrzati potpunu kontrolu nad tim dijelom, vjerovatno ce neko gurati da se to pokusa kontrolirati al onda ce se sve pretvoriti u natezanje zivaca i sjev. irsku...
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5431 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

dallton wrote:hajd hvala bogu kad si rekao ovo za kontrolu koju kfor vrsi nad tim dijelom, jucer sam to napisao behavcu pa mi je opet rekao da izmisljam - po njemu ja nista drugo ne radim nego samo izmisljam...

evo ti moje predvidjanje - nece tu biti direktno sad mdj. snaga, prije nego se izvrsi demilitarizacija tog regiona, znaci povlacenje srpske vojske i policije gore prema nisu, eventualno da napravite zajednicke patrole s albancima, al dugorocno tesko da cete moci odrzati potpunu kontrolu nad tim dijelom, vjerovatno ce neko gurati da se to pokusa kontrolirati al onda ce se sve pretvoriti u natezanje zivaca i sjev. irsku...
patrole postoje i zovu se MEP multietnicka policija lokalni srbi i siptari , to postji od 2002 tzv Covicev dogovor ,ali to ne funkcionise kao treba osim kad svercuju drogu i naftu zajedno. MEP policija je smesna , cim su morali zandare da uvedu nasi. Postoje i patrole KFOR VS zajednicke , cak i patrole SAD VS ,ali malo je sve to . KFOR je slab glavne i najjace snage su u Afganistani i Iraku , ovde sve neka deca ostala. KFOR je tu na oko 15.000 i ide na 10.000 malo je to , imaju kontorolu ,ali jebe se njima da sede u zasedi celu noc i cekaju svercere oruzja. To je i tzv demilitarizovana zona jer kad smo se povukli sa Kosova potpisano je da 5km na zemlji i 25 km u vazduhu od administrativne granice ka Srbiji bude demilitarizovana zona Ground security zone se zove potrazi na netu ,ali su onda siptari tu upali 1999 i 2000 pa su nasi morali da se vrate 2000te i tu ostanu od tada. Zamisli rat za demilitarizovanu zovu koji je kostao vise od 3.500 zivota!!! I tu smo bazu izgradili Cepotinu otvara se za koji dan http://i198.photobucket.com/albums/aa42 ... arch/4.jpg ima slika tu sa satelita . videcemo .....
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5432 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Vlajko wrote:
dallton wrote:hajd hvala bogu kad si rekao ovo za kontrolu koju kfor vrsi nad tim dijelom, jucer sam to napisao behavcu pa mi je opet rekao da izmisljam - po njemu ja nista drugo ne radim nego samo izmisljam...

evo ti moje predvidjanje - nece tu biti direktno sad mdj. snaga, prije nego se izvrsi demilitarizacija tog regiona, znaci povlacenje srpske vojske i policije gore prema nisu, eventualno da napravite zajednicke patrole s albancima, al dugorocno tesko da cete moci odrzati potpunu kontrolu nad tim dijelom, vjerovatno ce neko gurati da se to pokusa kontrolirati al onda ce se sve pretvoriti u natezanje zivaca i sjev. irsku...
patroje postoje i zovu se MEP multietnicka policija lokalni srbi i siptari , to postji od 2002 tzv Covicev dogovor ,ali to ne funkcionise kao treba osim kad svercuju drogu i naftu zajedno. MEP policija je smesna , cim su morali zandare da uvedu nasi. Postoje i patrole KFOR VS zajednicke , cak i patrole SAD VS ,ali malo je sve to . KFOR je slab glavne i najjace snage su u Afganistani i Iraku , ovde sve neka deca ostala. KFOR je tu na oko 15.000 i ide na 10.000 malo je to , imaju kontorolu ,ali jebe se njima da sede u zasedi celu noc i cekaju svercere oruzja. To je i tzv demilitarizovana zona jer kad smo se povukli sa Kosova potpisano je da 5km na zemlji i 25 km u vazduhu od administrativne granice ka Srbiji bude demilitarizovana zona Ground security zone se zove potrazi na netu ,ali su onda siptari tu upali 1999 i 2000 pa su nasi morali da se vrate 2000te i tu ostanu od tada. Zamisli rat za demilitarizovanu zovu koji je kostao vise od 3.500 zivota!!! I tu smo bazu izgradili Cepotinu otvara se za koji dan http://i198.photobucket.com/albums/aa42 ... arch/4.jpg ima slika tu sa satelita . videcemo .....
znam i to sve, napisao sam prije neki dan, tenziju rastu a stranci povlace vojsku i smanjuju angazman, ima li to tebi logike?
ne mogu vam dati nikako da imate liniju s grckom direktno, to znas, a plus vam vracaju za sjever kosova, ono ja tebi ti meni...
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5433 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

dallton wrote: znam i to sve, napisao sam prije neki dan, tenziju rastu a stranci povlace vojsku i smanjuju angazman, ima li to tebi logike?
ne mogu vam dati nikako da imate liniju s grckom direktno, to znas, a plus vam vracaju za sjever kosova, ono ja tebi ti meni...
Nema logike da stranci povlace vojsku ,ali ocigledno im je prece da idu u Afganistan , vidis koliko Britanaca gine , imaju neke prioritete sta znam??

Mi liniju sa Grckom imamo teoretski,ali to ide kroz BJRM , medjutim siptari oce da stave deo koridora 10 pod svoju kontrolu to su pokusali u BJRM ranije i na jugu Srbije i nije im uspelo. Oni i na kraju i nemoraju da ga kontrolisu vec je dosta da sa napadima naprave taj deo auto puta nebezbednim i to je kraj trgovine ,putovanja svega bukvalno. JBG cim vidis na slikama policiju u kamuflazi,slemovima,maskama svima je jasno koliko je sati :run:
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5434 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Vlajko wrote:
dallton wrote: znam i to sve, napisao sam prije neki dan, tenziju rastu a stranci povlace vojsku i smanjuju angazman, ima li to tebi logike?
ne mogu vam dati nikako da imate liniju s grckom direktno, to znas, a plus vam vracaju za sjever kosova, ono ja tebi ti meni...
Nema logike da stranci povlace vojsku ,ali ocigledno im je prece da idu u Afganistan , vidis koliko Britanaca gine , imaju neke prioritete sta znam??

Mi liniju sa Grckom imamo teoretski,ali to ide kroz BJRM , medjutim siptari oce da stave deo koridora 10 pod svoju kontrolu to su pokusali u BJRM ranije i na jugu Srbije i nije im uspelo. Oni i na kraju i nemoraju da ga kontrolisu vec je dosta da sa napadima naprave taj deo auto puta nebezbednim i to je kraj trgovine ,putovanja svega bukvalno. JBG cim vidis na slikama policiju u kamuflazi,slemovima,maskama svima je jasno koliko je sati :run:
to sto ide kroz makedoniju mozete slobodno zaboraviti i teoretski i prakticno i kratkorocno i dugorocno, sto iz razloga same buducnosti makedonije, sto radi demografskih razloga i mnogih drugih
a ovo za povlacenje snaga ima logike, al se bojim da ti se ta logika nece dopasti...jednostavno, nemate stanovnistva da to dole kontrolisete efektivno, silom dugorocno ne ide, i to stanovnistva sto ima nije motivisano ni blizu koliko albanci...
User avatar
vee-jay
Posts: 8727
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#5435 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

ne znam sta se desava u Srbiji (a i ne zanima me bas) ali @vlajko: kako to da opet vi imate sranja po jugu Srbije, Vojvodini, eto malo i Sandzak zeza harmoniju a u PCu maltane novi rat izbija svaki dan...

ako smijem biti malo egoistican -> da nisu upravo MZ i USA u pitanju, koji Srbiju mozda hoce da zaposle svojim problemima, dok se situacija oko novog ustava u BiH ne rijesi?
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5436 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

vee-jay wrote:ne znam sta se desava u Srbiji (a i ne zanima me bas) ali @vlajko: kako to da opet vi imate sranja po jugu Srbije, Vojvodini, eto malo i Sandzak zeza harmoniju a u PCu maltane novi rat izbija svaki dan...

ako smijem biti malo egoistican -> da nisu upravo MZ i USA u pitanju, koji Srbiju mozda hoce da zaposle svojim problemima, dok se situacija oko novog ustava u BiH ne rijesi?
lezi ne otkrivaj polozaj
:mrgreen:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#5437 Re: Desavanja u Srbiji

Post by and »

dallton wrote:
Vlajko wrote:
dallton wrote: znam i to sve, napisao sam prije neki dan, tenziju rastu a stranci povlace vojsku i smanjuju angazman, ima li to tebi logike?
ne mogu vam dati nikako da imate liniju s grckom direktno, to znas, a plus vam vracaju za sjever kosova, ono ja tebi ti meni...
Nema logike da stranci povlace vojsku ,ali ocigledno im je prece da idu u Afganistan , vidis koliko Britanaca gine , imaju neke prioritete sta znam??

Mi liniju sa Grckom imamo teoretski,ali to ide kroz BJRM , medjutim siptari oce da stave deo koridora 10 pod svoju kontrolu to su pokusali u BJRM ranije i na jugu Srbije i nije im uspelo. Oni i na kraju i nemoraju da ga kontrolisu vec je dosta da sa napadima naprave taj deo auto puta nebezbednim i to je kraj trgovine ,putovanja svega bukvalno. JBG cim vidis na slikama policiju u kamuflazi,slemovima,maskama svima je jasno koliko je sati :run:
to sto ide kroz makedoniju mozete slobodno zaboraviti i teoretski i prakticno i kratkorocno i dugorocno, sto iz razloga same buducnosti makedonije, sto radi demografskih razloga i mnogih drugih
a ovo za povlacenje snaga ima logike, al se bojim da ti se ta logika nece dopasti...jednostavno, nemate stanovnistva da to dole kontrolisete efektivno, silom dugorocno ne ide, i to stanovnistva sto ima nije motivisano ni blizu koliko albanci...
je li to taj dio između srbije i kosova koji se spominje u uslovima za viznu liberalizaciju?
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5438 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

sjever kosova da, implicitno i jug srbije..uslov je bio da srbija njima ne daje pasose (ni srbima ni albancima), a moze da daje ovima u pcu - interesantno, zar ne?
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#5439 Re: Desavanja u Srbiji

Post by and »

2. Saradnja sa KPS
Srbija je do sada odbijala saradnju s Kosovskom policijskom službom, kao institucijom „nezavisnog Kosova“. Sada će uspostavljanje te saradnje biti neophodno, zarad jačeg obezbeđenja administrativne linije. Granična policija KPS odgovara za „granicu“, dok ih Euleks samo nadgleda i Beograd će tu morati da načini izvestan kompromis.
je li to ta granica gdje uspostavljaju saradnju?
Vlajko
Posts: 162
Joined: 21/07/2008 14:28

#5440 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Vlajko »

vee-jay wrote:ne znam sta se desava u Srbiji (a i ne zanima me bas) ali @vlajko: kako to da opet vi imate sranja po jugu Srbije, Vojvodini, eto malo i Sandzak zeza harmoniju a u PCu maltane novi rat izbija svaki dan...

ako smijem biti malo egoistican -> da nisu upravo MZ i USA u pitanju, koji Srbiju mozda hoce da zaposle svojim problemima, dok se situacija oko novog ustava u BiH ne rijesi?
Ja mislim da realno Srbija ima mnogo svojih problema da bi se sada cimali sa ustavom BiH , nestabilna vlada, losa ekonomska situacija i generalna nestabilnost u zemlji. Ubedjen sam da ovo sto se desava na jugu nema veze sa Amerima i oni su do guse u svojim problemima , ovo je ono "spontano" Balkanski sto se kaze . Sto se ustava BiH tice najbolje je da to Srbi u RS rese sa FBiH a da garanti Dejtona samo klimnu glavom i to je to. Ne zivim srecom u Srbiji i na ex yu prostoru vec u mrskoj nam uniji 8-) te za detalje najbolje sa komsijama dogovoriti. Nisam siguran da Srbija ikada vise zeli da se bori na dva ili tri fronta u isto vreme te ne vidim da ce biti nekog rata u BiH . Kosovo , jug Srbije, BJRM pre no BiH. Kako god da ga stavis neki dogovor Sarajevo-Banja Luka-Mostar cete morati sami da postignete i da se dogovorite.Srbija i ustav BiH su u ovom momentu daleko. Sto bi u BGD rekli vidite to sa Dodikom nemojte nas pitati ...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5441 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Vlajko wrote:
vee-jay wrote:ne znam sta se desava u Srbiji (a i ne zanima me bas) ali @vlajko: kako to da opet vi imate sranja po jugu Srbije, Vojvodini, eto malo i Sandzak zeza harmoniju a u PCu maltane novi rat izbija svaki dan...

ako smijem biti malo egoistican -> da nisu upravo MZ i USA u pitanju, koji Srbiju mozda hoce da zaposle svojim problemima, dok se situacija oko novog ustava u BiH ne rijesi?
Ja mislim da realno Srbija ima mnogo svojih problema da bi se sada cimali sa ustavom BiH , nestabilna vlada, losa ekonomska situacija i generalna nestabilnost u zemlji. Ubedjen sam da ovo sto se desava na jugu nema veze sa Amerima i oni su do guse u svojim problemima , ovo je ono "spontano" Balkanski sto se kaze . Sto se ustava BiH tice najbolje je da to Srbi u RS rese sa FBiH a da garanti Dejtona samo klimnu glavom i to je to. Ne zivim srecom u Srbiji i na ex yu prostoru vec u mrskoj nam uniji 8-) te za detalje najbolje sa komsijama dogovoriti. Nisam siguran da Srbija ikada vise zeli da se bori na dva ili tri fronta u isto vreme te ne vidim da ce biti nekog rata u BiH . Kosovo , jug Srbije, BJRM pre no BiH. Kako god da ga stavis neki dogovor Sarajevo-Banja Luka-Mostar cete morati sami da postignete i da se dogovorite.Srbija i ustav BiH su u ovom momentu daleko. Sto bi u BGD rekli vidite to sa Dodikom nemojte nas pitati ...
kakvi vlajko spontano, nema na balkanu nista spontano, svi su neciji glasnogovornici a busaju se u prsa o svojoj snazi...
kako ce biti spontano, kad ja (generalno gledano nebitna licnost) pisem predvidjanja za unaprijed par mjeseci, jer me zapalo ko posao?
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5442 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

ja sam mislio da je srbija stabilna zemlja ...
čim se oslobađaju viza ....
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#5443 Re: Desavanja u Srbiji

Post by Toto »

Ovo je pocetak izbora u Srbiji i dovodjenja Tome Nikolica na vlast. Tadic ce, po svoj prilici, morati traziti i BiH drzavljanstvo.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#5444 Re: Desavanja u Srbiji

Post by dallton »

Toto wrote:Ovo je pocetak izbora u Srbiji i dovodjenja Tome Nikolica na vlast. Tadic ce, po svoj prilici, morati traziti i BiH drzavljanstvo.
sacekaj da dodjemo na sengen listu, ili da covjek ukrade koji milion i eto ga u rodni grad sarajevo, docekat ce ga tihic na aerodromu s cvijecem
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5445 Re: Desavanja u Srbiji

Post by kiky »

moje saučešče za turiste ...
User avatar
vee-jay
Posts: 8727
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#5446 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

kiky wrote:moje saučešče za turiste ...
:( i moje
User avatar
vee-jay
Posts: 8727
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#5447 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

Srbijanski ministar unutarnjih poslova posebno je naglasio da će Srbi iz Republike Srpske, jednog od bh. entiteta, bez ikakvih problema dobiti srbijanske biometrijske pasoše koji će im omogućiti bezvizno putovanje u zemlje EU, prenosi Radio Slobodna Evropa.

Ako smijem upitati: a sta je sa Srbima iz Federacije? Nije valjda da su oni manje Srbi nego oni iz RSa??!?!?!?!!?
User avatar
vee-jay
Posts: 8727
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#5448 Re: Desavanja u Srbiji

Post by vee-jay »

Toto wrote:Ovo je pocetak izbora u Srbiji i dovodjenja Tome Nikolica na vlast. Tadic ce, po svoj prilici, morati traziti i BiH drzavljanstvo.
Ne pratim politicku situaciju u Srbiji, ali koliko sanse ima Toma Nikolic? I sta kad se vrati Seselj?
behavac
Posts: 1213
Joined: 24/08/2008 14:55

#5449 Re: Desavanja u Srbiji

Post by behavac »

vee-jay wrote:
Srbijanski ministar unutarnjih poslova posebno je naglasio da će Srbi iz Republike Srpske, jednog od bh. entiteta, bez ikakvih problema dobiti srbijanske biometrijske pasoše koji će im omogućiti bezvizno putovanje u zemlje EU, prenosi Radio Slobodna Evropa.

Ako smijem upitati: a sta je sa Srbima iz Federacije? Nije valjda da su oni manje Srbi nego oni iz RSa??!?!?!?!!?
Iako je u izjavi rekao Srbi iz RS pravno ne postoji razlika izmedju Srba bilo iz RSa ili FBIHa...
Zakon o drazavljanstvu Srbije jednako tretira sve Srbe u bivsim jugoslovenskim drzavama...tako da i oni mogu dobiti drzavljanstvo, uz potrebne papire potpisanu izajavu da se izjasnjavaju kao Srbi i da Srbiju smatraju svojoj drzavom.
User avatar
ZZZlica
Posts: 397
Joined: 17/08/2006 15:43

#5450 Re: Desavanja u Srbiji

Post by ZZZlica »

Iskrena sućut porodicama i prijateljima nastradalih u autobuskoj nesreći u Egiptu :(
Post Reply