Dešavanja u Srbiji

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 22/02/2008 00:00

zoom66 wrote:
Neredi i u Zagrebu: zapaljena srpska zastava

21.2.2008
Na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu došlo je do nereda većih razmjera, pri čemu su 44 osobe privedene, prenosi portal Index, izvore iz PU zagrebačke. Iako u policiji nisu željeli iznijeti više detalja o tome zašto je došlo do nereda, doznajemo kako se četrdesetak pripadnika navijačke skupine Bad Blue Boys večeras okupilo na glavnom zagrebačkom trgu, gdje su zapalili srpsku zastavu. "Zagrepčani, zašto šutite, napali su nas u Beogradu", čuli su se povici iz gomile. Čitav je promet u cetru Zagreba bio neko vrijeme blokiran nakon što su na Trg stigle jake policijske snage. Iz policije su nam rekli kako je došlo do "narušavanja javnog reda i mira", nakon što je nekoliko desetaka osoba počelo "dizati viku i galamu te paliti baklje". Nakon što im se policija obratila putem megafona, navijači su se ipak u miru uputili u policijsku postaju, gdje će s njima biti obavljeni obavijesni razgovori. U zagrebačkoj nam policiji kažu kako će više informacija biti poznato sutra na tiskovnoj konferenciji.
:-) :-) :-)
Ja budaletina. :-)

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 22/02/2008 00:01

nocna_mora1001_noci wrote:Nadjena je spaljena osoba u zapaljenoj americkoj ambasadi, sad javili na cnn
Znam da nisi vidio/la ali par stranica prije je vec nekoliko osoba "dojavila" :)

xxxZmajxxx

Post by xxxZmajxxx » 22/02/2008 00:04

Vidis da se taj narod i za 100 godina nece promjeniti!divljaci

bijelo_dugme

Post by bijelo_dugme » 22/02/2008 00:05

rajvosa^ wrote:
zoom66 wrote:

21.2.2008
Na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu došlo je do nereda većih razmjera, pri čemu su 44 osobe privedene, prenosi portal Index, izvore iz PU zagrebačke. Iako u policiji nisu željeli iznijeti više detalja o tome zašto je došlo do nereda, doznajemo kako se četrdesetak pripadnika navijačke skupine Bad Blue Boys večeras okupilo na glavnom zagrebačkom trgu, gdje su zapalili srpsku zastavu. "Zagrepčani, zašto šutite, napali su nas u Beogradu", čuli su se povici iz gomile. Čitav je promet u cetru Zagreba bio neko vrijeme blokiran nakon što su na Trg stigle jake policijske snage. Iz policije su nam rekli kako je došlo do "narušavanja javnog reda i mira", nakon što je nekoliko desetaka osoba počelo "dizati viku i galamu te paliti baklje". Nakon što im se policija obratila putem megafona, navijači su se ipak u miru uputili u policijsku postaju, gdje će s njima biti obavljeni obavijesni razgovori. U zagrebačkoj nam policiji kažu kako će više informacija biti poznato sutra na tiskovnoj konferenciji.
Ja budaletina. :-)
Budale smo mi bosanci. Uvijek preko nasi ledja. Isto 1992 i 1995 kada su nam dali miroljubnu Srpsku.

scott

Post by scott » 22/02/2008 00:10

ako me oci nevaraju vidio sam kusturicu kako se prekrsti bas orginalno

Anka

Post by Anka » 22/02/2008 00:10

Hantraga wrote:Zanimljivo je da Srpski mediji ignorisu desavanja u gradu, vec samo porenose molitvu... :D
Nije tačno. Sve vreme su išli uporedo snimci. neprikidno su izveštavali RTS, Studio B i B92. Za razliku od svih vas, ja sam bila tamo i tvrdim da je skup bio miran, da je stotine hiljada ljudi bilo mirno a da su haos napravili navijači nakon što je završen deo protesta ispred skupštine, kada smo krenuli ka hramu Svetog Save, neke grupe su se odvojile i otišle u deo grada gde su ambasade, ulica Kneza Miloša. Njima motiv za divljanje nije Kosovo, oni su puni agresije i zašto ovo rade jasno je nama koji ovde živimo, a činjenica je da su opljačkali radnje, krali odeću i obuću, i vrhunac, prebili ruske novinare. Žalosno je što smo mi ostali, i ja među njima, nas par stotina hiljada upali u drugi plan zbog par stotina huligana. ja sam kontaktirala CNN i na moje ogromno iznenađenje, pozvali su me na mobilni i pričala sam sa nekom novinarkom.
Grupe pijanih balavaca uništavaju naš grad, lome semafore, prevrću i pale kontejnere, lome trafike, čupaju ukrasno žbunje u parkovima, lome drveće...razbijaju izloge,pokrali su parfimerije, devojčice su krale parfeme, pokrali su Nike prodavnicu...toliko o patriotizmu, lomi da bi ukrao Nike trenerku...a zarad Kosova... Te grupe su bacile ružnu senku na naš protest koji je stvarno prošao mirno. Ovo divljanje nema veze sa Kosovom,isto rade i posle svake utakmice, svaka situacija im može biti povod za divljanje. Ne mogu da shvatim zašto milicija nije oštro reagovala na početku, kasno su počeli da bacaju suzavac, što bi mi rekli: Kasno Marko na Kosovo stiže... ali, kada odnose pogrešno parkiranog jugića sa trotoara, tada su brzi i efikasni....Žalosno je što nijedan od tih huligana po mojoj proceni nema više od 18 godina...uglavnom su to deca od 15,16 godina...
i da napomenem, ja sam se vratila kući i tek tada doznala da se uporedo sa našim mirnim protestom dešavao ovaj vandalizam i to me je beskrajno rastužilo, osetila sam stid a verujem da se isto tako osećaju svi koji su kao ja mirno protestvovali.

Kosovo neće priznati zemlje koje imaju sličnu situaciju, brojnu manjinu na nekoj teritoriji, češe se onaj koga svrbi, što ipak nije pravilo, Novi Zeland nije priznao, Indonezija... a takođe,mnoge zemlje će priznati ili su već priznale zbog svojih razloga, koji nikako nisu ljubav prema Albancima, baš kao što Rusija nije uz Srbe jer nas vole, već zato što imaju nekoliko Kosova na svojoj teritoriji...takođe Rumunija, velika mađarska manjina...da se ne lažemo, nema ljubavi među zemljama, sve je go interes. Eto, Turska je priznala Kosovo da bi na taj način pokrenula priznavanje Severnog Kipra koji je za sada u svetu jedino ona i priznala, ali, zaboravili su Turci nekih 80 miliona Kurda koji žive na njihovoj teritoriji... ono što me čudi je da bi se Izrael koji godinama okupira Palestinu usudio da prizna Kosovo. Ali, licemerju nikad kraja...pogotovo kada si moćan, imaš pare i držiš svetske konce u rukama. U to licemerje stavljam i izjave da je ovo zbog Milosevica, on jeste bio okidac, ali, Albanci su tražili republiku i za vreme Tita (republika,pa pravo na odcepljenje...)
Ma šta da mislite o nama, i jasno mi je da se radujete našoj nesreći, jedno jeste činjenica i to niko ne može osporiti: priznavanjem Kosova prekršeni su svi zakoni, prekršeno je međunarodno pravo, principi UN-a i ostalih svetskih institucija. Otvorena je Pandorina kutija....

Image

oldschool

Post by oldschool » 22/02/2008 00:15

Anka wrote:
Hantraga wrote:Zanimljivo je da Srpski mediji ignorisu desavanja u gradu, vec samo porenose molitvu... :D
Nije tačno. Sve vreme su išli uporedo snimci. neprikidno su izveštavali RTS, Studio B i B92. Za razliku od svih vas, ja sam bila tamo i tvrdim da je skup bio miran, da je stotine hiljada ljudi bilo mirno a da su haos napravili navijači nakon što je završen deo protesta ispred skupštine, kada smo krenuli ka hramu Svetog Save, neke grupe su se odvojile i otišle u deo grada gde su ambasade, ulica Kneza Miloša. Njima motiv za divljanje nije Kosovo, oni su puni agresije i zašto ovo rade jasno je nama koji ovde živimo, a činjenica je da su opljačkali radnje, krali odeću i obuću, i vrhunac, prebili ruske novinare. Žalosno je što smo mi ostali, i ja među njima, nas par stotina hiljada upali u drugi plan zbog par stotina huligana. ja sam kontaktirala CNN i na moje ogromno iznenađenje, pozvali su me na mobilni i pričala sam sa nekom novinarkom.
Grupe pijanih balavaca uništavaju naš grad, lome semafore, prevrću i pale kontejnere, lome trafike, čupaju ukrasno žbunje u parkovima, lome drveće...razbijaju izloge,pokrali su parfimerije, devojčice su krale parfeme, pokrali su Nike prodavnicu...toliko o patriotizmu, lomi da bi ukrao Nike trenerku...a zarad Kosova... Te grupe su bacile ružnu senku na naš protest koji je stvarno prošao mirno. Ovo divljanje nema veze sa Kosovom,isto rade i posle svake utakmice, svaka situacija im može biti povod za divljanje. Ne mogu da shvatim zašto milicija nije oštro reagovala na početku, kasno su počeli da bacaju suzavac, što bi mi rekli: Kasno Marko na Kosovo stiže... ali, kada odnose pogrešno parkiranog jugića sa trotoara, tada su brzi i efikasni....Žalosno je što nijedan od tih huligana po mojoj proceni nema više od 18 godina...uglavnom su to deca od 15,16 godina...
i da napomenem, ja sam se vratila kući i tek tada doznala da se uporedo sa našim mirnim protestom dešavao ovaj vandalizam i to me je beskrajno rastužilo, osetila sam stid a verujem da se isto tako osećaju svi koji su kao ja mirno protestvovali.

Kosovo neće priznati zemlje koje imaju sličnu situaciju, brojnu manjinu na nekoj teritoriji, češe se onaj koga svrbi, što ipak nije pravilo, Novi Zeland nije priznao, Indonezija... a takođe,mnoge zemlje će priznati ili su već priznale zbog svojih razloga, koji nikako nisu ljubav prema Albancima, baš kao što Rusija nije uz Srbe jer nas vole, već zato što imaju nekoliko Kosova na svojoj teritoriji...takođe Rumunija, velika mađarska manjina...da se ne lažemo, nema ljubavi među zemljama, sve je go interes. Eto, Turska je priznala Kosovo da bi na taj način pokrenula priznavanje Severnog Kipra koji je za sada u svetu jedino ona i priznala, ali, zaboravili su Turci nekih 80 miliona Kurda koji žive na njihovoj teritoriji... ono što me čudi je da bi se Izrael koji godinama okupira Palestinu usudio da prizna Kosovo. Ali, licemerju nikad kraja...pogotovo kada si moćan, imaš pare i držiš svetske konce u rukama. U to licemerje stavljam i izjave da je ovo zbog Milosevica, on jeste bio okidac, ali, Albanci su tražili republiku i za vreme Tita (republika,pa pravo na odcepljenje...)
Ma šta da mislite o nama, i jasno mi je da se radujete našoj nesreći, jedno jeste činjenica i to niko ne može osporiti: priznavanjem Kosova prekršeni su svi zakoni, prekršeno je međunarodno pravo, principi UN-a i ostalih svetskih institucija. Otvorena je Pandorina kutija....

Image
:lol:

suncica24

Post by suncica24 » 22/02/2008 00:18

Vidis Anka: To sto "mali broj divljaka" nije zaustavljen, je jasna poruka koju ste svi vi, koji ste bili na demonstracijama, htjeli da porucite. Oni su uradili ono sto vi niste smjeli.
A kao drugo, da je Srbiji bilo stalo do Kosova i srba na njemu, ne bi slala svoju vojsku '99 tamo pa napravila belaj koji joj se sad vratio. A kao drugo, kad je vec uradila to sto je uradila, Srbija se nimalo nije potrudila da popravi situaciju na Kosovu u zadnjih skoro pa deset godina, da pristane na kompromis, da da tim stanovnicima da proturazlog za ostanak. Nije htjela pregovarati, dogovarati se i sad nece da snosi posljedice za to?!
Pa... kaze se kod nas: "Ne mozes se jeb... a da ti ne udje"?
Btw: Kad su ti vec toliko puna usta Kosova, koliko puta si bila tamo i koliko prijatelja imas da zive na Kosovu? To prici daje sasvim drugu dimenziju!

Maraschino

Post by Maraschino » 22/02/2008 00:18

zoom66 wrote:

21.2.2008
sto ti je kultura :D :D

sekspir

Post by sekspir » 22/02/2008 00:19

Anka,Anka...to ti k´o maloj djeci pred spavanje.Il`mislis da su i odrasli Bosanci od srece zaspali.

rajvosa^

Post by rajvosa^ » 22/02/2008 00:21

Anka wrote:

Image
Jeste zalosno sto normalni ljudi ispastaju...ali ovo podebljano ti moram usmjeriti na godinu 1991 pa nadalje. I tacno licemerju nikad kraja.

salihh

Post by salihh » 22/02/2008 00:23

Anka wrote:...
nismo svi isti i nismo svi bescutni kao srbi kojima je jos uvijek nejasno da su pocinili genocid nad svojim komsijama, ima nas koje tudja nesreca ne raduje...
duso anka, ako je iko sampion u krsenju svakoga i svekolikog prava, onda su to, upravo, srbi... ali tesko je vidjeti balvan u svome oku...

glede pandore i kutije... prijetis li ti to, ili se samo unaprijed radujes tudjoj nesreci i, eventualnoj, mogucnosti nastavka genocida
:-)

artzy

Post by artzy » 22/02/2008 00:26

Nije tačno. Sve vreme su išli uporedo.................... ............. ................ e i držiš svetske konce u rukama. U to licemerje stavljam i izjave da je ovo zbog Milosevica, on jeste bio okidac, ali, Albanci su tražili republiku i za vreme Tita (republika,pa pravo na odcepljenje...)
Pandorina kutija je otvorena onog dana kada je Milosevic pomislio da moze da gazi narode jugoslavije kako mu se digne. I da nam je drago - mnogima jeste.

Ja se ne radujem vasoj nesreci - samo nesreci onih koji su slali svoju djecu u Bosnu da kolju nejac i siluju Bosanske zene. I nesreci onih koji se prave ludi vec 15 godina i pricaju kako su se Srbi u Bosni branili od Turaka, i koji kao nemaju pojma sta se dogadja, i nesreci onih kojima su cetnici i ravna gora normalna pojava i narodni heroji. Radujem se nesreci onih koji bi da moj jezik zovu srpskim, nesreci onih kojima je Bosna oduveeek bila srrrrpska zemlja... Samo nesreci tih se radujem. A nesreci SVIH DRUGIH Srba se ne radujem. Boze sacuvaj. A ti skontaj da li se radujem tvojoj nesreci ili ne. Vidi u kojoj si kategoriji.

artzy

Post by artzy » 22/02/2008 00:27

suncica24 wrote:Vidis Anka: To sto "mali broj divljaka" nije zaustavljen, je jasna poruka koju ste svi vi, koji ste bili na demonstracijama, htjeli da porucite. Oni su uradili ono sto vi niste smjeli.
A kao drugo, da je Srbiji bilo stalo do Kosova i srba na njemu, ne bi slala svoju vojsku '99 tamo pa napravila belaj koji joj se sad vratio. A kao drugo, kad je vec uradila to sto je uradila, Srbija se nimalo nije potrudila da popravi situaciju na Kosovu u zadnjih skoro pa deset godina, da pristane na kompromis, da da tim stanovnicima da proturazlog za ostanak. Nije htjela pregovarati, dogovarati se i sad nece da snosi posljedice za to?!
Pa... kaze se kod nas: "Ne mozes se jeb... a da ti ne udje"?
Btw: Kad su ti vec toliko puna usta Kosova, koliko puta si bila tamo i koliko prijatelja imas da zive na Kosovu? To prici daje sasvim drugu dimenziju!
"Mali broj divljaka" razvalio policiju Srbije? :lol: :lol:

Sir Charles

Post by Sir Charles » 22/02/2008 00:29

Anka wrote: prebili ruske novinare

Pa kud bas po braci rusima :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

foodoo

Post by foodoo » 22/02/2008 00:30

Tražili ste gledajte...

Srbija konačno treba da se uhvati u koštac sa duhovima iz svog ormara. Sve su ormare pootvarali i rusvaj pravili. Vrijeme je da se obračunaju sa samim sobom.

Ja Srbijancima želim da se taj obračun što prije završi uz što manje žrtava.

suncica24

Post by suncica24 » 22/02/2008 00:32

artzy: "mali broj divljaka" nije zaustavljen od strane policije zato sto...sto...
Ma, sto im nije ni bilo na pameti da ih zaustavljaju. Vjerujem, da tako nesto im nije ni signalizirano, a kamoli naredjeno.
Mozda su im jedino "sapnuli" da skinu uniforme i pridruze se divljanjima :D Od Kostunice, Nikolica i nesposobnog Tadica se drugo ne bi moglo ni ocekivati!

kv99

Post by kv99 » 22/02/2008 00:33

A gdje su bili zakoni, pravo i principi UN kad ste klali, palili,silovali,proganjali,rusili od Hrvatske 1991,preko BiH pa sve do Kosova 1999. Pogledaj koliko godina ste radili sve te stvari nekaznjeno i sad kad su segrti koji su naucili zanat po tudzim gradovima pale i kradu po Beogradu onda se zalis ? Gdje ste bili kad su meni kucu zapalili bas takvi slicni kao ti na ulicama ? Kad su kolone tenkova i topova isli za Bosnu ? Gdje je tad bila "vasa " pravda ? I danas se omalovazava i negira genocid u Srebrenici na zvanicnim srbijanskim glasilima a tebi je nevjerovatno da se kradu patike iz prodavnica ? Suti i ne zali se jer kako ste poceli mogli bi vam Albanci igrati sotu na Terazijama.
Last edited by kv99 on 22/02/2008 00:36, edited 1 time in total.

Ridjobrki

Post by Ridjobrki » 22/02/2008 00:34

artzy wrote: "Mali broj divljaka" razvalio policiju Srbije? :lol: :lol:
Još him policija centralizirana i reformirana! A ne ko ova naša decret.. decert.. detercetifirana.
Last edited by Ridjobrki on 22/02/2008 00:36, edited 1 time in total.

nocna_mora1001_noci

Post by nocna_mora1001_noci » 22/02/2008 00:35

rajvosa^ wrote:
nocna_mora1001_noci wrote:Nadjena je spaljena osoba u zapaljenoj americkoj ambasadi, sad javili na cnn
Znam da nisi vidio/la ali par stranica prije je vec nekoliko osoba "dojavila" :)
ups :oops: :oops: :D

zemo_online

Post by zemo_online » 22/02/2008 00:39

rajvosa^ wrote:
Znaci da je vlada odgovorna za ubistvo.

Sir Charles

Post by Sir Charles » 22/02/2008 00:42

artzy wrote:Ja se ne radujem vasoj nesreci - samo nesreci onih koji su slali svoju djecu u Bosnu da kolju nejac i siluju Bosanske zene. I nesreci onih koji se prave ludi vec 15 godina i pricaju kako su se Srbi u Bosni branili od Turaka, i koji kao nemaju pojma sta se dogadja, i nesreci onih kojima su cetnici i ravna gora normalna pojava i narodni heroji. Radujem se nesreci onih koji bi da moj jezik zovu srpskim, nesreci onih kojima je Bosna oduveeek bila srrrrpska zemlja... Samo nesreci tih se radujem. A nesreci SVIH DRUGIH Srba se ne radujem. Boze sacuvaj. A ti skontaj da li se radujem tvojoj nesreci ili ne. Vidi u kojoj si kategoriji.
:thumbup:

Anka

Post by Anka » 22/02/2008 00:42

salihh wrote:
Anka wrote:...
nismo svi isti i nismo svi bescutni kao srbi kojima je jos uvijek nejasno da su pocinili genocid nad svojim komsijama, ima nas koje tudja nesreca ne raduje...
duso anka, ako je iko sampion u krsenju svakoga i svekolikog prava, onda su to, upravo, srbi... ali tesko je vidjeti balvan u svome oku...

glede pandore i kutije... prijetis li ti to, ili se samo unaprijed radujes tudjoj nesreci i, eventualnoj, mogucnosti nastavka genocida
:-)
Genocid su nad nama izvršili Hrvati u II svetskom ratu, pa te je za to baš briga. Pobili su mi pola familije. Istorija nije počela 1990-te.

artzy

Post by artzy » 22/02/2008 00:43

suncica24 wrote:artzy: "mali broj divljaka" nije zaustavljen od strane policije zato sto...sto...
Ma, sto im nije ni bilo na pameti da ih zaustavljaju. Vjerujem, da tako nesto im nije ni signalizirano, a kamoli naredjeno.
Mozda su im jedino "sapnuli" da skinu uniforme i pridruze se divljanjima :D Od Kostunice, Nikolica i nesposobnog Tadica se drugo ne bi moglo ni ocekivati!
Rekli im: Hajte vi to malo popalite, svakako je rek'o ministar da je to demokratija, a mi cemo navratit za jedno po sata - sat.

Post Reply