Dešavanja u Srbiji

Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#50151 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

eltroxin wrote: 15/01/2021 15:07 Forumski puk se ponovo cudi :-)
Cude se zemlji gdje su se po videotekama iznajmljivale kasete sa ubistvima po Srebrenici.
Ne seri!
User avatar
eltroxin
Posts: 2054
Joined: 30/08/2009 23:35

#50152 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by eltroxin »

Capljina74 wrote: 15/01/2021 18:21
eltroxin wrote: 15/01/2021 15:07 Forumski puk se ponovo cudi :-)
Cude se zemlji gdje su se po videotekama iznajmljivale kasete sa ubistvima po Srebrenici.
Ne seri!
Sikter!
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#50153 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 155_mm »

nemoj ga bolan podsjecati na stara dobra vremena sa to "sikter".
:D
Bossona
Posts: 5245
Joined: 21/12/2020 03:28

#50154 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

eltroxin wrote: 15/01/2021 15:07 Forumski puk se ponovo cudi :-)
Cude se zemlji gdje su se po videotekama iznajmljivale kasete sa ubistvima po Srebrenici.
U Srbiji je dostupna odjeća sa fotografijama nacističkih saradnika iz Drugog svjetskog rata i kontroverznih likova iz ratova devedesetih godina.

Na primjer, online prodavnica koja nosi naziv navijačke grupe Crvene zvezde iz Beograda, „Delije” prodaje majice na kojima je odštampan lik političkog lidera bosanskih Srba Radovana Karadžića, koji je u prvostepenom postupku osuđen na 40 godina zatvora za genocid i druge ratne zločine.

„Iako nam nije običaj da govorimo o politici, činjenica je da je Radovan Karadžic omiljena srpska politička ličnost na stadionima širom Srbije”, kaže se na stranici online prodavnice Delije na kojoj se prodaje ova majica.

Još jedna online prodavnica, Mala Srpska Prodavnica, prodaje široku lepezu majica sа motivima četničkog pokreta i različitim dizajnima https://balkaninsight.com/2018/09/13/ba ... 8/?lang=sr
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#50155 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ugly duckling »

pa radi tih kaseta su njihovi heroji škorpioni pali
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#50157 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

ugly duckling wrote: 15/01/2021 19:32 pa radi tih kaseta su njihovi heroji škorpioni pali
Zašto lažeš?

Snimak je došao preko bivšeg škorpiona Stoparica, ne iz videoteke.

On je svjedocio u niz postupaka.
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#50158 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ugly duckling »

Capljina74 wrote: 15/01/2021 19:42
ugly duckling wrote: 15/01/2021 19:32 pa radi tih kaseta su njihovi heroji škorpioni pali
Zašto lažeš?

Snimak je došao preko bivšeg škorpiona Stoparica, ne iz videoteke.

On je svjedocio u niz postupaka.
nemam potrebe sa tobom komunicirati
ali pokušaću naći tekst iz SB ili Dana iz tog vremena
uostalom kakve su stvari radili oni i njihovi sunarodnici u Bosni
videoteka i nije bas čudo neviđeno
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#50159 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

ugly duckling wrote: 15/01/2021 19:47
Capljina74 wrote: 15/01/2021 19:42
ugly duckling wrote: 15/01/2021 19:32 pa radi tih kaseta su njihovi heroji škorpioni pali
Zašto lažeš?

Snimak je došao preko bivšeg škorpiona Stoparica, ne iz videoteke.

On je svjedocio u niz postupaka.
nemam potrebe sa tobom komunicirati
ali pokušaću naći tekst iz SB ili Dana iz tog vremena
uostalom kakve su stvari radili oni i njihovi sunarodnici u Bosni
videoteka i nije bas čudo neviđeno
To su riječi Nataše Kandić.

Ona je rekla da je preko njega došla do snimka.
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#50160 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by ugly duckling »

SB ili Dani
a ne ćudi me ponavljam
šta nam je sve stiglo otamo
jbg upratio sam da si poštovalac lika i djela amfilohija
i nenormalno bi bilo da se složimo o bilo čemu
onako iskreno
bez uvijanja
Last edited by ugly duckling on 15/01/2021 20:01, edited 1 time in total.
Bossona
Posts: 5245
Joined: 21/12/2020 03:28

#50161 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

B92: Svi koji su činili zločine živeli su normalno u svom bogatstvu sve dok se u javnosti nije pojavila informacija da postoji kaseta na kojoj se vide svi oni koji su streljali šest muslimana.

Nataša Kandić: Tada je počela jedna trka za tom kasetom, ali se pokazalo da nisu u pitanju i da se ne plaše samo oni koji se vide na kaseti, da se zapravo mnogo više plaše oni koji su sve vreme zapravo stajali iza te jedinice, koji su tu jedinicu stvorili, održavali i angažovali i uvek kreirali akcije u kojima će ta jedinica učestvovati.

Pošto sam saznala ko je bio, ko je snimao, ja sam došla do tog broja telefona, pozvala tu osobu, to je znači isto pripadnik Škorpiona kog su zvali Bugar, pozvala sam ga da ga pitam da li je kaseta kod njega. Znači, bez nekog uvoda, pozvala sam ga i odmah prva rečenica je bila 'da li je kod vas kaseta'. Naravno, on je najpre rekao da je kasetu još tada, davne '95. odmah predao komandantu, a potom je rekao da on ne zna o čemu ja govorim, da on ne zna ni o kakvoj kaseti ništa.

B92: Tek u novembru 2004. pripadnik Škorpiona daje kasetu Nataši Kandić. U to vreme on stupa u kontakt sa istražiocima Haškog tribunala i traži da bude pod njihovom zaštitom. Kaseta je tako mogla biti javno prikazana tek u maju 2005, kada on postaje zaštićen svedok. Nataša Kandić, međutim, dodaje da je tužilac za ratne zločine video snimak još u februaru prošle godine.

Nataša Kandić: U maju, kada je svedok napustio zemlju, ja sam onda prikazala, pokazala tu kasetu i tu je ponovo bio tužilac za ratne zločine, to je bio u to vreme šef jedinice za istragu ratnih zločina pri MUP-u Srbije Gvozden Gagić, tu je još neko bio iz Tužilaštva i ja sam je pokazujući tražila da oni hitno reaguju i pri tom sam im dala apsolutno sve podatke o svakom od njih koji se vidi na video traci, tražeći da u roku od 10 dana oni reaguju i da pohapse one koji se nalaze na kaseti. Oni reaguju onog dana kada je Džefri Najs pustio delove snimka na suđenju Miloševiću i tog trenutka kada sam ja videla, pošto nisam znala da će Najs da pusti, tog trenutka kad sam ja videla ja sam pozvala tužioca i Gagića i rekla sam 'ja ću danas pustiti kasetu, a vi imate vremena do večeras da reagujete'.

Bruno Vekarić: Od 27. maja čini mi se da je to bio taj datum, počinje pretkrivični postupak. 3. juna, koliko se sećam, Najs je prikazao tu kasetu u Haškom tribunalu, uveče se ona pojavila na našim medijima i istog časa izvršeno je hapšenje svih osumnjičenih jer je posle prikazivanja te kasete postojala opasnost da se oni... da postanu nedostupni organima gonjenja. Upravo tih šest dana, za tih šest dana lica koja su te noći uhapšena stavljena su pod opservaciju i nikako ne bi mogla da bude tako efikasna akcija da oni nisu na neki način posmatrani, odnosno praćeni.

B92: A da li to znači da se nije pojavila kaseta u Hagu i u medijima, da oni ne bi ni bili uhapšeni ili bi bili, pošto su uhapšeni iste večeri?

Bruno Vekarić: Ne, naprotiv, samo bi bilo pitanje dana kada bi se to desilo jer kao što znate još jedan od optuženih je u bekstvu, mislim na Momića, tako da su tada u to vreme organi gonjenja faktički ispitivali mogućnost da svi oni koji su... za koje se vodio pretkrivični postupak budu dostupni organima gonjenja, i to je razlog zašto bi možda hapšenje usledilo posle nekoliko dana.

Saidin Mido Salkić: Kasetu sam prvi video ja od cele familije, sasvim slučajno. U Melburnu, radili smo neku reklamu ja i moj urednik i onda kao svi Bosanci, haj'mo sad popiti nešto pošto smo radili, onda smo otvorili jednu pivu i počeo je dnevnik australske televizije. Ekran je bio jako mali, mi smo stajali ovako, držali pivo, njegova žena je čula nešto ranije da ima neki snimak u vezi sa Srebrenicom, ja sam naravno pogledao ekran privučen tim i onda sam video tih sedam sekundi snimka kako neki ljudi izlaze iz kamiona. Kažem, soba je bila puna dima, ekran je bio mali, ja sam bio nekih šest metara od njega. Tih sedam sekundi ja sam video nešto i osetio da je to moj otac, to je neko čulo u meni, čulo klinca koji ga je ludo volio. U istoj plavoj košulji u kojoj smo se rastali.

B92: Zanimljivo je da je Slobodan Medić odredio svoje telohranitelje da streljaju muslimane. To govori da je reč o poverljivom zadatku.

Iskaz Pere Petraševića, pripadnika Škorpiona, pred sudom 21. decembra: o jutro mene bude, ne znam ko me je probudio, ali kad sam pogledao, pošto sam bio na spratu, Boca mi se obratio - siđi dole, imam zadatak za vas. Mislio je na nas, obezbeđenje. Kad sam sišao video sam stodesetka ili stopedesetka je bila, kamion, i tada je rekao, izdao naređenje da idemo, nije rekao gde, znači verovatno su vozači bili upućeni, da ubijemo te ljude. U prvi momenat nisam video koliko ih je bilo, tek posle sam video da ih ima šest, oni su ležali u kamionu. Medić je rekao da su oni vojnici, zarobljeni muslimani. Imali su civilnu odeću, ja mislim da je jedan ili dvojica su imali vojničke čizme.

Iskaz Slobodana Medića, komandanta Škorpiona, pred sudom 20. decembra: a kada sam saznao, kada je gospodin u Hagu prikazao Miloševiću, onda mi je bilo jasno, onda sam video da je taj segment neko snimao i da je taj segment neko čuvao i da je taj segment neko prodao i da je to neko unovčio. Konkretno, da sam znao, da sam znao, taj što je snimao ne bi se 'leba najeo, ubio bih ga kao zeca što je to snimio. Znači, sad ja ovo odgovorno kažem pred vama - ja bih ga kao zeca ubio.

Iskaz Pere Petraševića, pripadnika Škorpiona, pred sudom 21. decembra: Otavio sam Boci jednom prilikom pitanje čemu to snimanje jer je Boca bio vidno revoltiran kada je izdao naređenje. Znači, pretpostavljam da je i on dobio naređenje da se to izvrši i pretpostavljam da mu je taj snimak trebao da baš tim što su naredili pokaže da je stvarno izvršeno. A pitao sam ga šta će mu, rekao je 'ne sekiraj se', u fazonu da će taj deo biti izbrisan. Međutim, po dolasku počeli su da se javljaju neki koji nisu bili na terenu da kažu da su to gledali, tako da mi je bilo jasno da je to najveća glupost koja je mogla da se napravi.

B92: Brat jednog od uhapšenih Škorpiona Aleksandra Medića Veljko Medić nije hteo da govori za medije u Srbiji, ali je pristao da govori za nemačku državnu televiziju.

Veljko Medić: Prvo, uopšte taj snimak... te tajne službe, znate, one prvo moraju uopšte.. da izađemo na čistac, da li je uopšte taj snimak istina, znate. I to, jer danas mi imamo na televiziji u američkim filmovima ide preko njujorških zgrada tamo nekakav King Kong, a znamo dobro da ne ide. Ko nama garantuje da ta kaseta nije jedna montirana.. jedan montirani video zapis?

https://insajder.net/sr/sajt/skorpioni/333/
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#50162 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

Znači nije bila po videotekama i nisu je Srbijanci iznajmljivali!

Hvala.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#50163 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by prljavi Hare »

Znači not guilty!Hajmo dalje!


P.S.Podmetnula im filmska ekipa koja je snimala "King-Konga". :oops:

Veljko Medić: Prvo, uopšte taj snimak... te tajne službe, znate, one prvo moraju uopšte.. da izađemo na čistac, da li je uopšte taj snimak istina, znate. I to, jer danas mi imamo na televiziji u američkim filmovima ide preko njujorških zgrada tamo nekakav King Kong, a znamo dobro da ne ide. Ko nama garantuje da ta kaseta nije jedna montirana.. jedan montirani video zapis?



King-Konže,King-Konže!Gdje će ti duša King-Konže? :oops:
Bossona
Posts: 5245
Joined: 21/12/2020 03:28

#50164 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

Nisu je iznajmljivali po videotekama već razmjenjivali međusobno od ruke do ruke, dok se nije saznalo o tome. Srbijansko pravosuđe je sve to znalo i godinama šutilo a da ništa nije uradilo, sve dok Hag nije saznao za te snimke. Srbija je puna ratnih zločinaca koje ne sudi a neki su presuđeni u Bosni tamo našli utočište. Srpskoj političkoj i crkvenoj ekipi nije problem što su činili zločine naprotiv, već što ih nis uspjeli sakriti, a one koji su presuđeni negiraju i zločince veličaju. Negacija sudskih presuda i genocida je potvrda kakva bolesna ideologija trideset godina predvodi Srbiju i srpski narod.

User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2715
Joined: 14/12/2005 21:21

#50165 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by jednonogi_Jack »

Capljina74 wrote: 15/01/2021 20:04 Znači nije bila po videotekama i nisu je Srbijanci iznajmljivali!

Hvala.
Nisu. Samo samo režirali, snimali i glavne uloge. Distribucija nije uspjela.
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#50166 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DonieBrasco »

"Škorpioni" ...
Bossona
Posts: 5245
Joined: 21/12/2020 03:28

#50167 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

Koliko god salonjueri pokušavali šminkati i spinovati istinu ne ide jer je odrasla genaracija na ideologiji koju je civilizirani svijet osudio i bombarodova a na koju se oni ponose. Nije teško predvidjeti šta donosi budućnost sa ovakvima ne samo u Srbiji već i regionu.

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#50168 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#50169 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

Može se pogledat--samo jedan klik.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#50170 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Capljina74 »

Jedno je reći da se moglo iznajmiti po videotekama u Srbiji, a drugo je da su zločinci mjenjali kasetu izmedju sebe.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2715
Joined: 14/12/2005 21:21

#50171 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by jednonogi_Jack »

Trebali bi ih tužiti za klevetu. To je zločin tako nešto podmetat.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#50172 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by detroit-mercy »

prljavi Hare wrote: 15/01/2021 20:15 Znači not guilty!Hajmo dalje!


P.S.Podmetnula im filmska ekipa koja je snimala "King-Konga". :oops:

Veljko Medić: Prvo, uopšte taj snimak... te tajne službe, znate, one prvo moraju uopšte.. da izađemo na čistac, da li je uopšte taj snimak istina, znate. I to, jer danas mi imamo na televiziji u američkim filmovima ide preko njujorških zgrada tamo nekakav King Kong, a znamo dobro da ne ide. Ko nama garantuje da ta kaseta nije jedna montirana.. jedan montirani video zapis?



King-Konže,King-Konže!Gdje će ti duša King-Konže? :oops:
Ko Dodi ikonu :mrgreen:
Bossona
Posts: 5245
Joined: 21/12/2020 03:28

#50173 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Bossona »

Iznajmljivanje je zajednička riječ, ali je razlika javno u video tekama ili iznajmljivanje privatno unutar krugova. Suštinske razlike nema jer da ima kako nakon svega opravdati javno prodaju majica sa likovima osuđenih ratnih zločinaca, koje veličaju i na javnim medijima.

Zamislite da po Njemačkoj i svijetu kupujete i nosite majice Hitlera i nasicsta. Srbi to rade kako u Banjaluci i genocidnom brlogu tzv. RS tako u Srbiji i svojim domovima. Na portalima i u medijima je to postala praksa. Kultura negiranja genocida počevši od snajperiste sa sarajevskog jevrejskog groblja koji je dans predsjednik četničke Srbije za koju je herojstvo pucanje u leđa maloljetnoj djeci od strane srbijanskih Škorpiona uz snimanje i dehumanizaciju nad Bošnjacima kao i kosvskim Albancima koja se brižljivo gaji u svim srpskim institucijama je vremenom stekla zavidnu podršku u ekstremnim desničarskim krugovima širom svijeta. Kao što su nekada Mussolini i Hitler bili inspiracija tadašnjim desničarima, tako su danas Karadžić i Mladić.

Kada decenijama negiraš zločine, kriješ zlikovce odbijaš presude UN suda, a osuđene zločince nazivaš herojima, na utakmici skandiraš "Nož žica Srebrenica", šikaniraš ono malo nesrpske populacije na "srpskim teritorijama", sve potpuno nekažnjeno... Postaneš uzor drugim bolesnicima i teroristima.

Vučićevo pitanje i isčuđivanje nakon slušanja četničkosrpske pjesme od strane Australijskog teroriste sa kojim kako kaže nemaju ništa Srbi,treba ga podsjetiti na onu sto za jednog ubijenog Srbina izgovorenu za govornicom od njega.

Sada neko iščuđavanje nad nekim poveznicama sa Srbima, samo pokazuje zašto se u ime morala i opšteljudskih vrijednosti, četnički pokret morao iskorijeniti još devedesetih godina ali jok oni ga proglasiše antifašističkim što je jedinstven slučaj u svijetu ali je to u biti teret Srba i Srbije u kojem se guše trideset godina i zbog te ideologije su u sukobu sa svimna ali i sobom.

Ovo je ta herojska kultura sjećana i veličanja koju gaje sada po svadbama i derencima,.....
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#50174 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by glockov kolac »

Jadne napaćene duše genocidne...
User avatar
eltroxin
Posts: 2054
Joined: 30/08/2009 23:35

#50175 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by eltroxin »

Capljina74 wrote: 15/01/2021 20:04 Znači nije bila po videotekama i nisu je Srbijanci iznajmljivali!

Hvala.
A ti seri i dalje..
http://www.politika.rs/sr/clanak/24494 ... BD%D0%B0#!
Post Reply