Dešavanja u Srbiji

Post Reply
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#276

Post by pesak »

:lol: :lol:
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#277

Post by pesak »

pa sto nestade... :?
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#278

Post by Fair Life »

pesak wrote:pa sto nestade... :?
Tu je... tu je.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#279

Post by pesak »

fuad_sarajevo wrote:Prirodna težnja Srba da se oslobode okupacije Turaka je od jedne oslobodilačke ideje prerasla u nacionalističku i genocidnu.

Nakon što su se "kotarisali" Turaka, voz jednostavno nije mogao da stane i nastavio po "poturicama" balijama, itd.

Taj voz i danas fura, i svaki put mu dodaju par vagona a pruga se završava nad provalijom.
To me podseti- znas li sta pise u udzbeniku koji moraju da nauce ljudi koji piju /kad se lece od alkohola/ ...e , na samom pocetku knjige pise RAZLOG zasto su Srbi kao skloni picu i kad su poceli da piju..e, pa ako niste znali, Srbi su bili jako istrojijski deprimirani kad su nas Turci osvojili i poceli su masovno da se odaju picu... :D tad su se srbi nacisto propili...
samo da znate... :D
ko zna , mozda je stvarno neki okidac bio taj dolazak Turaka na Balkan. ali, ovo sto pise u toj kao edukativnoj knjizi koju alkosi posle polazu kao ispit...stvarno je smesno i bedno. u stilu serbskom.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#280

Post by Prozor »

pesak wrote:pa zasto je doslo do gubitka osecaja za realnost ?
Branka Prpa, istoricarka, je jednom puvukla zanimljive paralele sa narodima koji nestaju...kaze- osnovne karakteristike naroda koji nestaju su bas ove koje se desavaju Srbima...kriza u svim segmentima drustva, a najveca i najzesca je kriza intelektualne elite jednog naroda, koja treba da ga vodi u buducnost...sa ovakvom elitom, Srbija nema buducnosti. Kaze Branka Prpa da nestajanje jednog naroda moze da se desi i u roku pd samo sto godina.
Dakle, pokazatelji- nedovoljna reprodukcija, kriza svih segmenata drustva, kriza elite koja treba naroda da vodi...jos je neke karakteristike pomenula, ali san ja zaboravila.
Ne znam zasto je doslo do svega ovoga? :? Sta je okidac ?
Odlicno pitanje. U novije vrijeme, ja bih rekao dolazak Milosevica. Historijski, prve bune protiv Turaka...
zrikavac48
Posts: 596
Joined: 24/10/2007 23:32

#281

Post by zrikavac48 »

zavrzlama wrote:Znam da je politicko samoubistvo da bilo koji politicar u Srbiji kaze "Kosovo je otislo...krivi smo jer smo htjeli da etnicki ocistimo to podrucje od Albanaca i usput smo pocinili genocid na Kosovu i MZ nam kao kaznu oduzima Kosovo"

to su samo rijetki priznali i rekli u Srbiji Jovanovic,Canak i neki jos..

Medjutim jos gore je ovo sto zeli Tadic....

"Nikad necu priznati nezavisnost Kosova"

Zna da ce biti nezavisno a nece ga priznati....znaci odrzavat ce srpski narod u mitologiji i osigurat ce politicku nestabilnost u Srbiji za narednih 1000 godina, gdje ce Kosovo biti tema svakih izbora....gdje ce radikali biti dozivotne patriote i imati 40% vlasti u Srbiji..i pocetak ponovnog rata na Kosovu ce biti samo pitanje vremena...srbi u BIH ce nastaviti da rade na rusenju BIH i njihovpoliticari ce im gaditi BIH sve vise i vise...

Sto sve ovo..zato sto Tadic pod komandom SPC,DB i SANU...ne zele da srpski narod sazna istinu i prodje kroz katarzu,jer ovi pomenuti ne zele da se srbi kao narod osvijeste i zaborave o njihovom vjekovnom snu velikoj srbiji..san o velikoj srbiji je zlo za srpski narod ..sve ostalo je paravan i skrivanje ove ideologije..a Tadic je jedan od vjestijih igraca koji skriva ovu ideologiju i prodaje narodu muda pod bubrege.....

Kosovo je najjeftinija droga za siroke mase, a oni malo bolje stojeci je dilaju, ili dilaju i pomalo usmrkavaju.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#282

Post by pesak »

Prozor wrote:
pesak wrote:pa zasto je doslo do gubitka osecaja za realnost ?
Branka Prpa, istoricarka, je jednom puvukla zanimljive paralele sa narodima koji nestaju...kaze- osnovne karakteristike naroda koji nestaju su bas ove koje se desavaju Srbima...kriza u svim segmentima drustva, a najveca i najzesca je kriza intelektualne elite jednog naroda, koja treba da ga vodi u buducnost...sa ovakvom elitom, Srbija nema buducnosti. Kaze Branka Prpa da nestajanje jednog naroda moze da se desi i u roku pd samo sto godina.
Dakle, pokazatelji- nedovoljna reprodukcija, kriza svih segmenata drustva, kriza elite koja treba naroda da vodi...jos je neke karakteristike pomenula, ali san ja zaboravila.
Ne znam zasto je doslo do svega ovoga? :? Sta je okidac ?
Odlicno pitanje. U novije vrijeme, ja bih rekao dolazak Milosevica. Historijski, prve bune protiv Turaka...
Ma da...ali i drugi su bili pod Turcima, pa nisu prolupali kao Srbi. I Grci su bili pod Turcima i mirni Makedonci...uostalom, Turci nisu bili bas toliko losi. Doneli su svoju civilizaciju i kulturu. Mi i sad imamo njihove reci, uzrecice, klopu..mislim, u cemu je toliki problem ? Grcka je u EU, Makedonija se sprema...samo su Srbi strasno istorijski pali kao narod...samo su Srbi pocinili genocid i etnicka ciscenja...samo Srbi propadaju u svakom smislu. Mozda ce i nestati.
Treba da se desi neki veliki preokret, ili ce izumreti.
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#283

Post by cogni »

pesak wrote:samo su Srbi pocinili genocid i etnicka ciscenja...
The Saga Continues.

:lol:

Jel ovo forum politika ili zabava?
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#284

Post by pesak »

cogni wrote:
pesak wrote:samo su Srbi pocinili genocid i etnicka ciscenja...
The Saga Continues.

:lol:

Jel ovo forum politika ili zabava?
a sta, kao nisu ?
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#285

Post by zavrzlama »

Halo @pesak...daj kakve info u vezi izbora danas u Srbiji...

Jel Tadic namirio onih mojih 54,9.... :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#286

Post by zavrzlama »

zavrzlama wrote:
pesak wrote::lol:

uf. da znas da se razmisljam. a nista da smislim :D

ljudi , sad, u 15 i 30 vam je pescanik-repriza jucerasnje emisije...pa je slusajte.
ja nesto nemam zivaca- cim krene pescanik, ja ustanem i pocnem nesto fizicki po kuci da rintam.
i kad slusam vesti-isto krenem da spremam po kuci. :-)
istog momenta. :D

mnogo su se naostrili sa obe strane. oni koji nikad ne izlaze-sad ce-da glasaju za tadica...

bas da vidimo da li ce zavrzlama biti u pravu... :D
http://www.pescanik.net ili http://www.b92.net

Bas ti koji nikad ne izlaze su oni ciji ce broj savjet staraca(SANU) odrediti koliko njima bude bilo potrebno da nakarikaju tih mojih 54,9%...

Grobar je u prvom krugu dobio 1 600 000 glasova..u drugom narednih 300-450 000(od kostunicinih,novoizaslih i Cedinih izrevoltriranih) i to je to...Tadic ce na svojih 1 400 000 dobiti jedno 100 000 Cedinih....200 000 novoizaslih i jedno 700 000 onih izmisljenih od SANU-a..sto je oko 2 400 000..pa ce na l
kraju biti ovako:

Nikolic oko 1 900 000
Tadic oko 2 400 000.....
koja hiljada gore- dole... i predstava zavrsena..

Pa ce se pobjeda Tadica prikazati "veliki odaziv biraca i veliki broj onih(SANU) koji su prvi put konacno izasli da glasaju... :D
"Možemo očekivati da će odziv do kraja glasanja, ako se nastavi ovim tempom biti preko 4,3 miliona birača", rekao je Lučić, podsetivši da je na prošlim izborima glasalo pet odsto birača na sat.

Sto se slazu kockice :D
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#287

Post by pici »

de @zavrzlama pogle u filđan il grah vec ušta gledas,pa pogadas,kad ce vise SASE da se prozeleni :D
bas se sad dopisujem sa rajom iz NS i kazu izlaznost je mimo ocekivanog :D
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#288

Post by Prozor »

pesak wrote:
Prozor wrote:
pesak wrote:pa zasto je doslo do gubitka osecaja za realnost ?
Branka Prpa, istoricarka, je jednom puvukla zanimljive paralele sa narodima koji nestaju...kaze- osnovne karakteristike naroda koji nestaju su bas ove koje se desavaju Srbima...kriza u svim segmentima drustva, a najveca i najzesca je kriza intelektualne elite jednog naroda, koja treba da ga vodi u buducnost...sa ovakvom elitom, Srbija nema buducnosti. Kaze Branka Prpa da nestajanje jednog naroda moze da se desi i u roku pd samo sto godina.
Dakle, pokazatelji- nedovoljna reprodukcija, kriza svih segmenata drustva, kriza elite koja treba naroda da vodi...jos je neke karakteristike pomenula, ali san ja zaboravila.
Ne znam zasto je doslo do svega ovoga? :? Sta je okidac ?
Odlicno pitanje. U novije vrijeme, ja bih rekao dolazak Milosevica. Historijski, prve bune protiv Turaka...
Ma da...ali i drugi su bili pod Turcima, pa nisu prolupali kao Srbi. I Grci su bili pod Turcima i mirni Makedonci...uostalom, Turci nisu bili bas toliko losi. Doneli su svoju civilizaciju i kulturu. Mi i sad imamo njihove reci, uzrecice, klopu..mislim, u cemu je toliki problem ? Grcka je u EU, Makedonija se sprema...samo su Srbi strasno istorijski pali kao narod...samo su Srbi pocinili genocid i etnicka ciscenja...samo Srbi propadaju u svakom smislu. Mozda ce i nestati.
Treba da se desi neki veliki preokret, ili ce izumreti.
Ne znam, cinjenica jeste da je bila drasticna razlika u polozaju Bosnjaka pod Turcima i Srba, ili recimo Albanaca i Srba, sto se bazira na vjeroispovijesti... Ali takodjer, uveliko su pretjerane price o turskom ugnjetavanju, obzirom da bi ishod svega toga, da je bilo istinito, bilo sadasnja 100% muslimanska Srbija... Jer ako su cetnici za 3 i pol godine stvorili 100% srpsku RS, definitivno su mogli i Turci muslimansku Srbiju za 500 godina...

Zelja oslobadjanja od Turaka je bila legitimna, pa i Bosnjaci i Albanci su se bunili protiv istih, no izgleda da Srbi jednostavno nisu znali stati... Kad je se rijesilo turske vojske, na red su dosli muslimanski civili u Srbiji, a zatim Sandzak pa Kosovo i juzna Srbija, pa Bosna, pa onda sirenje do mile volje... Srbija je od odlaska Turaka u nekoj mitoloskoj zamci po kojoj zapravo jos uvijek nisu gotovi, nego je nakon odlaska istih trebalo osloboditi sve "srpske zemlje", pa tako i od njihovih stanovnika, sve dok se Srbija ne vrati na ono sto cetnici zamisljaju da je bila prije Turaka...

Ja samo ne razumijem zbog cega su Srbi sada ne-zadovoljni? Postoji Srbija, nezavisna i suverena, i mjesto da sa njome idu ka Evropi, oni vode vec izgubljene bitke? Mislim, mogli bi i Bosnjaci plakati za Sandzakom, Madjari za Vojvodinom, Albanci po nekoj teoriji za cijelim Balkanom, ali je vrijeme shvatiti da je to sve proslo...

Kao sto @zavrzlama rece, ima ljudi u Srbiji kojima je izuzetno stalo do tog sistema poremecenih vrijednosti i nazalost srpski narod im je jos uvijek kolektivni zarobljenik...

Da se ne varamo, i drugi balkanski narod su imali/imaju takvih problema, izricito Hrvati(neka se niko ne ljuti, ali tako je), ali mislim da itekako Srbi prednjace, nazalost, i za njih i za druge...
User avatar
pici
Posts: 43590
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#289

Post by pici »

@pesaaaaaaakkkkk 20:01 h gooooootooovoooooo :D
goeasy
Posts: 90
Joined: 10/11/2005 01:32

#290

Post by goeasy »

E sad samo jos da sacekamo da objave da je Tadic pobedio, ja tipujem na malo vecu razliku od kolege forumasa, mislim da je to zavrzlama, pa ... mi cestitajte :)
Pesak, zemljakinjo, nadam se da si glasala, Ceda je medju prvima bio na izbornom mestu u Petoj Beogradskoj, verovatno je glasao za Tadica.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#291

Post by zavrzlama »

goeasy wrote:E sad samo jos da sacekamo da objave da je Tadic pobedio, ja tipujem na malo vecu razliku od kolege forumasa, mislim da je to zavrzlama, pa ... mi cestitajte :)
Pesak, zemljakinjo, nadam se da si glasala, Ceda je medju prvima bio na izbornom mestu u Petoj Beogradskoj, verovatno je glasao za Tadica.

ja dao prognozu prije par dana ..a ti nakon izbora i jos hoces cestitku :D
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#292

Post by basta sljezove boje »

hoce li konacno javiti da je Nikolic pobijedio da otvaramo Kosovski rizling berba 99 :D
goeasy
Posts: 90
Joined: 10/11/2005 01:32

#293

Post by goeasy »

zavrzlama wrote:
goeasy wrote:E sad samo jos da sacekamo da objave da je Tadic pobedio, ja tipujem na malo vecu razliku od kolege forumasa, mislim da je to zavrzlama, pa ... mi cestitajte :)
Pesak, zemljakinjo, nadam se da si glasala, Ceda je medju prvima bio na izbornom mestu u Petoj Beogradskoj, verovatno je glasao za Tadica.

ja dao prognozu prije par dana ..a ti nakon izbora i jos hoces cestitku :D
Pa i ja sam dala prognozu pre vise dana, a cestitate mi ne za prognozu nego sto moj kandidat pobedjuje. :D
goeasy
Posts: 90
Joined: 10/11/2005 01:32

#294

Post by goeasy »

basta sljezove boje wrote:hoce li konacno javiti da je Nikolic pobijedio da otvaramo Kosovski rizling berba 99 :D
Nisam znala da Radikala ima i na ovom forumu, rano se radujes :o
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#295

Post by pesak »

Prozor wrote:
pesak wrote:
Prozor wrote: Odlicno pitanje. U novije vrijeme, ja bih rekao dolazak Milosevica. Historijski, prve bune protiv Turaka...
Ma da...ali i drugi su bili pod Turcima, pa nisu prolupali kao Srbi. I Grci su bili pod Turcima i mirni Makedonci...uostalom, Turci nisu bili bas toliko losi. Doneli su svoju civilizaciju i kulturu. Mi i sad imamo njihove reci, uzrecice, klopu..mislim, u cemu je toliki problem ? Grcka je u EU, Makedonija se sprema...samo su Srbi strasno istorijski pali kao narod...samo su Srbi pocinili genocid i etnicka ciscenja...samo Srbi propadaju u svakom smislu. Mozda ce i nestati.
Treba da se desi neki veliki preokret, ili ce izumreti.
Ne znam, cinjenica jeste da je bila drasticna razlika u polozaju Bosnjaka pod Turcima i Srba, ili recimo Albanaca i Srba, sto se bazira na vjeroispovijesti... Ali takodjer, uveliko su pretjerane price o turskom ugnjetavanju, obzirom da bi ishod svega toga, da je bilo istinito, bilo sadasnja 100% muslimanska Srbija... Jer ako su cetnici za 3 i pol godine stvorili 100% srpsku RS, definitivno su mogli i Turci muslimansku Srbiju za 500 godina...

Zelja oslobadjanja od Turaka je bila legitimna, pa i Bosnjaci i Albanci su se bunili protiv istih, no izgleda da Srbi jednostavno nisu znali stati... Kad je se rijesilo turske vojske, na red su dosli muslimanski civili u Srbiji, a zatim Sandzak pa Kosovo i juzna Srbija, pa Bosna, pa onda sirenje do mile volje... Srbija je od odlaska Turaka u nekoj mitoloskoj zamci po kojoj zapravo jos uvijek nisu gotovi, nego je nakon odlaska istih trebalo osloboditi sve "srpske zemlje", pa tako i od njihovih stanovnika, sve dok se Srbija ne vrati na ono sto cetnici zamisljaju da je bila prije Turaka...

Ja samo ne razumijem zbog cega su Srbi sada ne-zadovoljni? Postoji Srbija, nezavisna i suverena, i mjesto da sa njome idu ka Evropi, oni vode vec izgubljene bitke? Mislim, mogli bi i Bosnjaci plakati za Sandzakom, Madjari za Vojvodinom, Albanci po nekoj teoriji za cijelim Balkanom, ali je vrijeme shvatiti da je to sve proslo...

Kao sto @zavrzlama rece, ima ljudi u Srbiji kojima je izuzetno stalo do tog sistema poremecenih vrijednosti i nazalost srpski narod im je jos uvijek kolektivni zarobljenik...

Da se ne varamo, i drugi balkanski narod su imali/imaju takvih problema, izricito Hrvati(neka se niko ne ljuti, ali tako je), ali mislim da itekako Srbi prednjace, nazalost, i za njih i za druge...
Da, Prozor, lepo si ti to napisao. Srbi prosto ne znaju da stanu. Kao alkoholicari. Nacionalizam je luda stvar. Za Srbe pogubna. Nesto slicno je neko rekao i u Pescaniku.
Ne kapiram sta je okidac za to neko mitolosko razmisljanje...
ne kapiram kakvo je to zadovoljstvo, u cemu je stos...da je kosovo srpsko...ne razumem.a volela bih da razumem.
upoznaj svog neprijatelja, da bi ga pobedio... :D
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#296

Post by pesak »

goeasy wrote:E sad samo jos da sacekamo da objave da je Tadic pobedio, ja tipujem na malo vecu razliku od kolege forumasa, mislim da je to zavrzlama, pa ... mi cestitajte :)
Pesak, zemljakinjo, nadam se da si glasala, Ceda je medju prvima bio na izbornom mestu u Petoj Beogradskoj, verovatno je glasao za Tadica.
glasala sam odmah, ujutru.
ceda je glasao posle.
glasao je za tadica...sudeci po kiselom izrazu lica, a i mene napala depresija kad sam ga zaokruzila... mislila sam da dodam cedu i da glasam za njega, ali me spopala neka mrzovolja i tuga, pa sam zaokruzila tvog kandidata... :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#297

Post by Maraschino »

prvi rezultati , (po Radikalima)

49,45 % Nikolic

48,75 % Tadic

po RIK-u

50,3 % Tadic

48,1 % Nikolic


100.000 razlika

zavrzlama,
gdje si kupio taj grah za gatanje :D :dance:
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#298

Post by zavrzlama »

Maraschino wrote:prvi rezultati , (po Radikalima)

49,45 % Nikolic

48,75 % Tadic

po RIK-u

50,3 % Tadic

48,1 % Nikolic


100.000 razlika

zavrzlama,
gdje si kupio taj grah za gatanje :D :dance:
Sad SANU ulijece sa onih dodatnih 4% glasova i moja prognoza sa grahom Tetovcem ce biti ostvarena..strpite se jos par sati 8)
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#299

Post by pesak »

Ma evo, sad cujem sa tva da je pobedio Tadic...nezvanicno...Ivan Vejvoda je to rekao i sad neko prica...
Sad ce radikali da naprave obecavanu frku...

Boris-pobednik... :D
Evropa... :lol:
100 000 glasova razlika...izmedju tome i borisa...
polara
Posts: 673
Joined: 27/10/2007 02:09

#300

Post by polara »

BORIS JE POBEDIO !


:) :) :) :) :) :) :) :) :)
Post Reply