Dešavanja u Srbiji

Post Reply
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#126

Post by pesak »

Evo sad je Cedomir Jovanovic na nekom TV-u-predizborna kampanja. Koliko je superioran ! Jedini govori drugacije na politickoj sceni Srbije. Ali, JEDINI.
Na pr. sad je rekao "Kosovo nije Srbija". "Ja zelim da budem predsednik koji je Hrvat i Madjar, i Rom" i td i td. Ko to govori danas ? NIKO.
Svi duvaju u istu tikvu. I Toma i Boris i Kostunica.
Ko govori o Miskovicu i udbo-mafijaskim "novinama", o udbo-mafiji, o opsednutosti Srbije Putinom. Niko o tome ne prica.
Bas sam se ponovo odusevila. :-D
Lepota od coveka ! :-D
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#127

Post by Hantraga »

pesak wrote:Evo sad je Cedomir Jovanovic na nekom TV-u-predizborna kampanja. Koliko je superioran ! Jedini govori drugacije na politickoj sceni Srbije. Ali, JEDINI.
Na pr. sad je rekao "Kosovo nije Srbija". "Ja zelim da budem predsednik koji je Hrvat i Madjar, i Rom" i td i td. Ko to govori danas ? NIKO.
Svi duvaju u istu tikvu. I Toma i Boris i Kostunica.
Ko govori o Miskovicu i udbo-mafijaskim "novinama", o udbo-mafiji, o opsednutosti Srbije Putinom. Niko o tome ne prica.
Bas sam se ponovo odusevila. :-D
Lepota od coveka ! :-D
Nazalost takve price slabo prolaze u danasnjoj Srbiji...
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#128

Post by pesak »

Proci ce za par godina. 2011. :-D

http://www.youtube.com/ldptv evo sta se prica u LDP-u. Nije Srbija toliko crna kako je predstavljaju nacionalisti. LDP je prava Srbija, Srbija buducnosti. Kakve fraze, ali zaista mislim da je to buducnost.

http://www.ldp.org.yu

pazi ko je u politickom savetu...Pera Lukovic, Sonja Biserko, Vesna Pesic..

http://www.ldp.org.yu/cms/item/ldp/sr/P ... t+LDP.html
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#129

Post by pesak »

zavrzlama wrote:Ma Nikolic samo igra vec dogovorenu igru sa Kostunjavim i Tadicem...

Nikolic ce dobiti svojih 40% glasova....Tadic jedno 35%....

Drugi krug...Nikolic ostaje na 40% a Tadic dobija glasove LDP i Kostunjavog i to je to..

MZ pohvaljuje Srbiju za izbor demokratske opcije.....Tadic trazi jos vremena da usaglasi stavove oko Kosova(iscekujuci da Albanci samoproglase nezavisnost) Nikolic odradjuje svoj posao radikalizacije Srbije i plasi MZ sranjem u Srbiji i okolini.....i tako se prolongira nezaviasnost do duboko u proljece...a MZ najavi da je krajnji rok za nezavisnost sredina Jula...pa kasnije ih uhvate godisnji odmori pa prolongiraju za jesen.....itd...itd....
Neko je rekao danas da ce nezavisnost Kosova biti proglasena 12. februara.
Ne treba da smetnes sa uma iracionalnost Kostunija. Inace, Lici mi sve na ovo kako ti pricas.
foucault
Posts: 242
Joined: 24/06/2005 16:42

#130

Post by foucault »

Pesak, ja neko vrijeme vec citam to sto ti pises i cini mi se da situacija u Srbiji i nije tako losa. Prije nego pomislis da sam lud, dozvoli da ti objasnim neke stvari.

Javna sfera u Srbiji zatrovana je sovinizmom, sizofrenijom, mafijom, njihovim placenicima i opcim ludilom. Ali u Srbiji ima postenih, vrijednih i obrazovanih ljudi. Pogledaj Pescanikov sajt, pogledaj tu lucidnost Lukovićevu, pogledaj ljude koji glasaju za Jovanovića, pogledaj b92, pogledaj im forum.

A pogledaj iste te stvari u Bosni. ne mozes da ih pogledas, jer ih nema. Nema pandana. ovdje su ljudi draga Pesak apaticni i bezvoljni, a glasanje za SDP smatraju cinom gradjanske hrabrosti. Sto je rekao jedan forumas: ne do Bog da su u Bosni izbori zimi, ne bi SDP n do 5 % dobacio.

Onda dodjem u BG i sretnem strucne saradnice na sudovima koje su slabjie placene od svojih bosanskih kolegica, rade vise i u losijim uslovima, ali imaju vremena da subotom i nedjeljom pruzaju besplatnu pravnu pomoć nevladinim organizacijama koje se bore za prava lezbejki. Pri tome, te strucne saradnice nisu lezbejke, dapace...

Vi odlazite u kurac, ali se opirete, mi smo u kurcu i previse nam je tesko da se borimo protiv toga. Stoga, glavu gore!
Homer_Simpson
Posts: 206
Joined: 03/07/2007 10:15

#131

Post by Homer_Simpson »

Tako je foucault,BiH javnost nema kapaciteta da izrodi jednog Petra Lukovica npr. i BiH politika nema kapaciteta da izrodi Cedu Jovanovica ...
Ali zato Nikolica ima na sve strane...
Mislim ok ... ima i kod nas novinara ciji aktivizam iako samo na nivou pisanja o kriminalu je za svaku podrsku... opozicija je kod nas fusnota...

Kod nas ako govoris o "patrioti" vs "liberali" moras pomnozit sa 3 pa izvuc onaj smrdljivi carsijski korjen iz toga...
Ipak cinjenica da se osnivaju stranke 1990-ih govori sve...
A to sto u Srbiji sada ponovo "drmaju" retrogradci uzrok je sveopste atmosfere "velike odluke i neizvjesnosti";ovi drugi ce jednog dana preuzeti Srbiju u ruke...
U BiH je atmosfera "velike odluke i neizvjesnosti" default od 1990 ... fasizam je default - mozes samo govorit o nijansama fasizma ...
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#132

Post by zavrzlama »

foucault wrote:Pesak, ja neko vrijeme vec citam to sto ti pises i cini mi se da situacija u Srbiji i nije tako losa. Prije nego pomislis da sam lud, dozvoli da ti objasnim neke stvari.

Javna sfera u Srbiji zatrovana je sovinizmom, sizofrenijom, mafijom, njihovim placenicima i opcim ludilom. Ali u Srbiji ima postenih, vrijednih i obrazovanih ljudi. Pogledaj Pescanikov sajt, pogledaj tu lucidnost Lukovićevu, pogledaj ljude koji glasaju za Jovanovića, pogledaj b92, pogledaj im forum.

A pogledaj iste te stvari u Bosni. ne mozes da ih pogledas, jer ih nema. Nema pandana. ovdje su ljudi draga Pesak apaticni i bezvoljni, a glasanje za SDP smatraju cinom gradjanske hrabrosti. Sto je rekao jedan forumas: ne do Bog da su u Bosni izbori zimi, ne bi SDP n do 5 % dobacio.

Onda dodjem u BG i sretnem strucne saradnice na sudovima koje su slabjie placene od svojih bosanskih kolegica, rade vise i u losijim uslovima, ali imaju vremena da subotom i nedjeljom pruzaju besplatnu pravnu pomoć nevladinim organizacijama koje se bore za prava lezbejki. Pri tome, te strucne saradnice nisu lezbejke, dapace...

Vi odlazite u kurac, ali se opirete, mi smo u kurcu i previse nam je tesko da se borimo protiv toga. Stoga, glavu gore!
Slozio bih se sa tobom.....Srbijanci ipak imaju vecu sansu da se izbore za neku demokratsku drzavu i drustvo od nas u BIH....samo treba razumjeti i BIH i njenu politicku situaciju...zamisli da u srbiji postoji "republika muslimanska na pola teritorije Srbije"..pa radikali bi bili dozivotni vladari politickog zivota u Srbiji.....

Srbija se bori za unutrasnje uredjene...BIH se bori za ocuvanje drzave..tu je razlika i to ogromna...

Tek kad u BIH svi narodi i gradjani shvate da je BIH zajednicka kuca sviju nas ..tek onda se moze ocekivati i uklanjanje nacionalnih i nacionalistickih stranaka u BIH i budjenje Bosanskih Lukovica,Kandicki i Canaka...a to sve opet mora sacekat demokratizaciju Srbije pa tek onda u BIH..
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#133

Post by pesak »

Sad sam cula da je Putin poslao svoje ratne brodove u sredozemlje... :shock: da i je neka vezba, a pricaju o tome da to ne moze biti vezano sa situacijom na Kosovu.
Ne znam sta da vam kazem. Plasim se Putinovog uticaja. Vi ste bar pod protektoratom , Srbija nije, Srbija je nekako pod Putinom. Tako mi se cini. A i ne cini mi se preterano.Ovi, Kostunijevi nista ne rade dok ne pitaju Putina. Sta je bilo posle 5. oktobra 2000? Ko je bio ovde , nasamo sa Milosevicem i Kostunicom ? Sta su se oni onda dogovorili ?
Sta ce ruski ratni brodovi u Mediteranu ??? :shock:
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#134

Post by pesak »

Evo danasnjeg intervjua ...

17.01.2008 .

Čedomir Jovanović, Glas javnosti
Intervju Čedomira Jovanovića dnevnom listu "Glas javnosti"

"Jedini sam u kampanji nudio ruku kosovskim Albancima da bi oni sutra pružili ruku kosovskim Srbima. Obraćao sam se običnom čoveku i njegovim svakodnevnim problemima koji čine život".

"Baš zato što je život zakon i EU mora biti zakon. Činim sve da Koštunica u drugom krugu ne dobije šansu da bira koji mu je draži od njegova dva kandidata".

Predsednički kandidat Čedomir Jovanović, dan uoči predizborne tišine, podsetio je u intervjuu za Glas da je jedini kandidat koji se u borbi za glasove nije sakrivao iza slika ruskog predsednika Vladimira Putina, ali i dodao da njega i program koji nudi biračima po još mnogo čemu jedinstven.

Koji su vam glavni aduti i šta je okosnica vašeg programa?

Jedini sam u kampanji nudio ruku kosovskim Albancima da bi oni sutra pružili ruku kosovskim Srbima. Pričao o monopolu Miškovića i Legijinim zločinima. Rekao da sam spreman da kleknem pred genocidom u Srebrenici da bi Bosna oprostila našoj deci.

Jedini sam govorio o 12. martu i Zoranovom putu na koji ćemo zajedno vratiti Srbiju. Jedini sam za promenu lošeg „noćnog Ustava". Svi drugi kandidati se skrivaju iza Putinovih slika osim mene. Jedini sam protiv poklanjanja NIS-a. Jedini sam se obraćao običnom čoveku i njegovim svakodnevnim problemima koji čine život. Jedini koji je rekao da je, baš zbog toga, što je život zakon i EU mora biti zakon.

Kakav rezultat očekujete?

Ubeđen sam da će mnoge iznenaditi rezultati izjašnjavanja birača 20. januara. Biće iznenađeni oni koji potcenjuju građansku Srbiju. Biće neprijatno iznenađeni uspehom LDP-a kao što su bili pre godinu dana, posle pokradenog ustavnog referenduma i prošlih parlamentarnih izbora.

Govoriti danas istinu i tako pokazati ljubav prema zemlji i odgovornost prema građanima izgleda kao najveća jeres za Koštunicu i Tadića i njihovu dvorsku opoziciju, SRS i SPS. Biće iznenađeni oni koji ne znaju da je glas za Tadića ili Nikolića glas za Koštunicu. Ali neće biti iznenađeni oni koji veruju da je evropska budućnost jedini put da ovde život najzad postane zakon i koji će glasati za mene.

Šta biste još dodali o protivkandidatima?

Sa Koštunicom i Tadićem u kohabitaciji su odavno i radikali. Kada je u pitanju Ustav i krađa na referendumu, podrška Kastrovoj Kubi, pogrešna državna politika o Kosovu, poslednja rezolucija usvojena u Skupštini u kojoj je vojna neutralnost Srbije i vezivanje Sporazuma sa EU za Kosovo - u svim ovim slučajevima DS je glasao zajedno sa SRS.

Zato je lažna dilema Tadić ili Nikolić. Obojica su Koštuničini kandidati, iza kojih se on krije.
Ja sa svoje strane činim sve da Koštunica u drugom krugu ne dobije tu šansu da bira koji mu je od tih njegovih kandidata draži i sa kojim je sigurniji na premijerskoj funkciji. Mojim ulaskom u drugi krug takvu priliku neće dobiti, već će Srbija dobiti parlamentarne izbore i evropsku vladu bez Koštunice.
testament
Posts: 386
Joined: 13/08/2007 20:35
Location: Rajvosa

#135

Post by testament »

foucault wrote:Pesak, ja neko vrijeme vec citam to sto ti pises i cini mi se da situacija u Srbiji i nije tako losa. Prije nego pomislis da sam lud, dozvoli da ti objasnim neke stvari.

Javna sfera u Srbiji zatrovana je sovinizmom, sizofrenijom, mafijom, njihovim placenicima i opcim ludilom. Ali u Srbiji ima postenih, vrijednih i obrazovanih ljudi. Pogledaj Pescanikov sajt, pogledaj tu lucidnost Lukovićevu, pogledaj ljude koji glasaju za Jovanovića, pogledaj b92, pogledaj im forum.

A pogledaj iste te stvari u Bosni. ne mozes da ih pogledas, jer ih nema. Nema pandana. ovdje su ljudi draga Pesak apaticni i bezvoljni, a glasanje za SDP smatraju cinom gradjanske hrabrosti. Sto je rekao jedan forumas: ne do Bog da su u Bosni izbori zimi, ne bi SDP n do 5 % dobacio.

Onda dodjem u BG i sretnem strucne saradnice na sudovima koje su slabjie placene od svojih bosanskih kolegica, rade vise i u losijim uslovima, ali imaju vremena da subotom i nedjeljom pruzaju besplatnu pravnu pomoć nevladinim organizacijama koje se bore za prava lezbejki. Pri tome, te strucne saradnice nisu lezbejke, dapace...

Vi odlazite u kurac, ali se opirete, mi smo u kurcu i previse nam je tesko da se borimo protiv toga. Stoga, glavu gore!
Buraz istina je SVE što navodiš,ali problem je u tome što u srbiji postoji masa normalnih,obrazovanih ljudi koji bi se oduprli fašizmu,ali ih je ipak manje od radikala i poludjelih četnika sa šubarama,ali kod nas u bosni je ta masa obrazovanih svedena na malu MANJINU.U srbiji je taj odnos 60-40% u korist neobrazovanih,a u nas je 80-20% ili veći čak,i recimo da u BiH ima 3 miliona ljudi kako ti sad da pokreneš tih 600.000 obrazovanih,podijeljenih u tri nacionalna tora da pokušaju promijeniti 2.400.000 nepismenih ili polupismenih idiota kojima su najveća prijetnja nakon nacionalnih neprijatelja obrazovani ljudi iste nacionalnosti???
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#136

Post by pesak »

:-D evo sta kaze gradjanska srbija

17.01.2008 .

Čedomir Jovanović, Blic
Pet pitanja za Čedu

Dnevni list "Blic" postavio je pet pitanja predsedničkom kandidatu Liberalno demokratske partije Čedomiru Jovanoviću u okviru njegove kandidature za predstojeće izbore.

- Da li su evroatlantske integracije bezuslovna budućnost Srbije?

1. To je jedina budućnost u kojoj će život najzad u Srbiji biti zakon. Hoću da našoj deci uzori budu najsposobniji, da najviše zarađuju najvredniji, da razlike budu poštovane, da zločinci ne budu heroji, da ugroženi budu zaštićeni.

- Da li Srbija treba da odustane od ulaska u EU ako odluka o Kosovu bude nepovoljna po nas?

2. Nepovoljna odluka o Kosovu po nas je doneta 1999. godine. Danas se nalazimo pred međunarodnim priznanjem te odluke. Spreman sam da pružim ruku kosovskim Albancima, kako bih ih ohrabrio da oni pruže ruku kosovskim Srbima.

- Kako da se smanji nezaposlenost i povećaju plate građana?

3. Potpisivanjem ugovora sa Evropskom unijom, borbom protiv monopola kroz jačanje konkurencije i borbom protiv sistemske korupcije. Preduslov za to je odlazak Koštuničine vlade.

- Da li organizovani kriminal preti državnim institucijama?

4. Ne preti, u protekle četiri godine stavljen je pod kontrolu. Sprega ostataka Miloševićevih eskadrona smrti, njegovih tajkuna i korumpiranih političara iz obe Koštuničine vlade vodi Srbiju ka novoj izolaciji.

- Šta ćete uraditi da smanjite uticaj biznismena na stranke?

5. Modernizacijom zemlje i reformama povećaćemo uticaj biznismena na ekonomiju. Sada o ekonomiji odlučuju korumpirani političari i tajkuni - monopolisti.


kratko i slatko. :-D ..za razliku od ove smradne maglustine koju oni razvejavaju preko svojih medija od ujutru do uvece. :x
kako slagati na 1001 nacin - to im je ideja vodilja. :x
Dzabe placam tv pretplatu. Kod mene je TV strogo iskljucen. Gledam samo strane kanale povremeno i kad ima /vrlo retko/ ekipa iz LDPa.

Ima divnih emisija na History .
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#137

Post by popajic »

zavrzlama wrote:
foucault wrote:Pesak, ja neko vrijeme vec citam to sto ti pises i cini mi se da situacija u Srbiji i nije tako losa. Prije nego pomislis da sam lud, dozvoli da ti objasnim neke stvari.

Javna sfera u Srbiji zatrovana je sovinizmom, sizofrenijom, mafijom, njihovim placenicima i opcim ludilom.

A pogledaj iste te stvari u Bosni. ne mozes da ih pogledas, jer ih nema. Nema pandana. ovdje su ljudi draga Pesak apaticni i bezvoljni, a glasanje za SDP smatraju cinom gradjanske hrabrosti. Sto je rekao jedan forumas: ne do Bog da su u Bosni izbori zimi, ne bi SDP n do 5 % dobacio.

Onda dodjem u BG i sretnem strucne saradnice na sudovima koje su slabjie placene od svojih bosanskih kolegica, rade vise i u losijim uslovima, ali imaju vremena da subotom i nedjeljom pruzaju besplatnu pravnu pomoć nevladinim organizacijama koje se bore za prava lezbejki. Pri tome, te strucne saradnice nisu lezbejke, dapace...

Vi odlazite u kurac, ali se opirete, mi smo u kurcu i previse nam je tesko da se borimo protiv toga. Stoga, glavu gore!
Slozio bih se sa tobom.....Srbijanci ipak imaju vecu sansu da se izbore za neku demokratsku drzavu i drustvo od nas u BIH....samo treba razumjeti i BIH i njenu politicku situaciju...zamisli da u srbiji postoji "republika muslimanska na pola teritorije Srbije"..pa radikali bi bili dozivotni vladari politickog zivota u Srbiji.....

Srbija se bori za unutrasnje uredjene...BIH se bori za ocuvanje drzave..tu je razlika i to ogromna...

Tek kad u BIH svi narodi i gradjani shvate da je BIH zajednicka kuca sviju nas ..tek onda se moze ocekivati i uklanjanje nacionalnih i nacionalistickih stranaka u BIH i budjenje Bosanskih Lukovica,Kandicki i Canaka...a to sve opet mora sacekat demokratizaciju Srbije pa tek onda u BIH..


2x sve procitah i opet ne kontam ovu brigu sta ce biti sa Srbijom i ove hvalospjeve na racun Srbije kad je se poredi sa Bosnom.

"U Srbiji ima postenih i inteligentnih ljudi-u Bosni nema "

Ja bez teksta na ovu konstataciju!Svaka cast !
Naravno da se Srbija bori za unutrasnje uredjenje nakon sto je Bosni ubacila Trojanskog konja zbog cega je Bosna prisiljena na mukotrpniji put u razvoju.
Da se Bosna bori za opstanak...hm...nije BAS toliko kriticno.Postojala je stotinama godina pa ce nadzivjeti i sve one dusebriznike koji ne mogu spavati od sekiracije sta ce biti sa Srbijom
I na osnovu cega demokratizacija Bosne zavisi od demokratizacije Srbije? Mozda se desi obratno,nije iskljuceno.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#138

Post by zavrzlama »

I na osnovu cega demokratizacija Bosne zavisi od demokratizacije Srbije? Mozda se desi obratno,nije iskljuceno.
Pa zato sto su BIH srbi svoju sudbinu i politiku stavili u ruke velikosrpskim ideolozima u Srbiji..i sam Dejtonski sporazum kojem su garant i SRJ/Srbija je dokaz da BIH srbi rade i ponasaju se onako kako Srbiji odgovara..

Znaci mi u BIH mozemo promijeniti svijest i ideologiju BIH srba samo silom..a Srbija njihovu svijest i ideologiju moze promijeniti politickim sredstvima..A posto je bolje 10 godina pregovarati i nadmudrivati se,nego jedan dan ratovati...MZ je odlucila da demokratizuje BIH ,ponisti rezultate rata i napravi BIH normalnom drzavom mirnim i politickim putem..A Srbija taj put moze ubrzati ako se postignu demokratske promjene u Srbiji..

Jer u BIH moze doci na vlast i SDP i bog otac.. ali velikosrbi u BIH nece odustati od Karadjiceve politike bez pritiska iz Srbije.ili valja ratovati...

Medjutim doci ce vrijeme kad ce rs postati moralni i politicki teret Srbiji..i tad ce i BIH progledat na svoje oci....Dotle Titin recept..."Radi ko da rata nikad nece biti-a spremaj se ko da ce sutra da zapuca" :)
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#139

Post by pesak »

Sad sam gledala predizbornu konvenciju /delove/ DSa Borisa Tadica, na kojoj se pojavio Dodik i rekao kako se nada da ce i u Srbiji nestati radikali, kao sto su proterani iz RS ! :lol:
Jel to istina ? :-)
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#140

Post by zavrzlama »

pesak wrote:Sad sam gledala predizbornu konvenciju /delove/ DSa Borisa Tadica, na kojoj se pojavio Dodik i rekao kako se nada da ce i u Srbiji nestati radikali, kao sto su proterani iz RS ! :lol:
Jel to istina ? :-)
Pa u rs nema radikala jer je Dodik gori dva puta od istih :D ...ne trebaju nam radikali ...dovoljan je Dodik.. :)
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#141

Post by pesak »

:lol:
znam, samo pitam za svaki slucaj.. :lol: :-)
oni misle da mogu lagati ovaj narod za sva vremena...e, pa nece moci jos dugo... :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#142

Post by zavrzlama »

pesak wrote::lol:
znam, samo pitam za svaki slucaj.. :lol: :-)
oni misle da mogu lagati ovaj narod za sva vremena...e, pa nece moci jos dugo... :D

Vidi @pesak

Razlog sto su Tadic i Dodik gori po srpski narod od radikala..

Sa Radikalima na vlasti srpski narod bi brzo prosao kroz katarzu i shvatio za kakve ideale su oni ginuli i zavadili se sa svima u bivsoj SFRJ i okrenuli bi se svojim komsijama i radili na pomirenju i suzivotu....jer radikali nemaju nista skriveno sto rade ,to govore i ne stide se onog sto su uradili....Znaci srbi bi lakse shvatili karakter rata koji je pokrenuo Milosevic i Seselj..

Dok Tadic i Dodik produzavaju srpsku agoniju time sto relativizuju srpske zlocine i ubjedjuju srpski narod da je milosevic bio los...ali njegova djela i rezultate koji su ostali nekaznjeni i ne ponisteni,treba da se prikazu kao zelju srpskog naroda... pa imamo danas desetine nesrpskih gradova u kojima su pocinjeni zlocini i genocid...porusene sve nesrpske bogomolje..i sve se to protura srbima u BIH kao zelja srpskog naroda za rs-om..sto Tadic i Dodik non-stop rade..Danas Dodik pljuje po Karadzicu ali ne pljuje po rezultatima Karadziceve zlocinacke politike...Tadic Brani Koosvo a ne kaze sta je predhodilo gubitku Kosova.....

Karadzic se kritikuje sto nije kompletirao srpsku drzavu u BIH...a ne sto je svojom politikom pobio stotine hiljada ljudi,izvrsio genocid,porusio sve nesrpske bogomolje i stvorio entitet kojeg se svako normalan treba da stidi..
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#143

Post by pici »

pesak wrote:Sad sam gledala predizbornu konvenciju /delove/ DSa Borisa Tadica, na kojoj se pojavio Dodik i rekao kako se nada da ce i u Srbiji nestati radikali, kao sto su proterani iz RS ! :lol:
Jel to istina ? :-)
Eto vam Do-Dicka za koju godinu u Begeš.Ima s Dedinja da vam maše :D ma cirkusijada živa :D
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#144

Post by popajic »

zavrzlama wrote:
I na osnovu cega demokratizacija Bosne zavisi od demokratizacije Srbije? Mozda se desi obratno,nije iskljuceno.
Pa zato sto su BIH srbi svoju sudbinu i politiku stavili u ruke velikosrpskim ideolozima u Srbiji..i sam Dejtonski sporazum kojem su garant i SRJ/Srbija je dokaz da BIH srbi rade i ponasaju se onako kako Srbiji odgovara..

Potpis Srbije u Dejtonu je potvrdio njeno ucesce (agresiji) u BH.Da dvije drzave potpisuju prekid ratovanja u susjednoj drzavi je ,naravno,bez presedana u modernoj istoriji,ali je Bosna ocito posluzila kao medjunarodni eksperiment.
U Hagu kasnije nije dokazana ta agresija na Bosnu od strane Srbije ali je ,u tom slucaju besmisleni Dejtonski sporazum ostao na snazi.U tom istom Hagu JE dokazan izvrseni genocid od strane bosanskih srba, a republika Srpska im ostade kao nagrada.
I sad mi trebamo cekati eventualno vaskrsnuce nekakve demokratije u Srbiji da bi u rodjenoj zemlji dahnuli dusom.
RS je u Bosni,ne u Srbiji,pa ce o njoj i o svemu sto se Bosne tice ipak samo Bosna odlucivati.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#145

Post by zavrzlama »

http://www.youtube.com/watch?v=dbiT-nGs6rE

Djindjiceve zablude i lose procjene.....
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#146

Post by pesak »

18.01.2008 .

Vladimir Gligorov, Blic
Zašto je važno glasati za LDP?

Izuzetno je važno da ta opcija, dakle predsednički kandidat Jovanović, dobije što je moguće više glasova. Da bi se videlo zašto, razmotrimo skorašnju izjavu Tadića da oni koji ne glasaju za njega, glasaju za Nikolića. I Mićunović je tu skoro ukazao na isti izbor: neće valjda glasači LDP da zaokruže Nikolića? Ovi argumenti su dovoljni da se vidi zašto je važno glasati upravo za LDP.

Prvo, čelnici Demokratske stranke stavljaju na probu glasače LDP, da neće valjda sa Radikalima, ali se nadaju da se niko neće setiti koliko su oni puta glasali sa Radikalima, pa dakle i za Radikale, i to ne u malim nego u suštinskim stvarima. Mićunović pita, verujući da je to retoričko pitanje: „Hteo bih da vidim svakoga ko tamo dođe ispred te glasačke kutije pa zaokruži Tomu Nikolića, šta je onda on po svom političkom biću?"

To, međutim, nije retoričko pitanje. Jer, šta je po političkom biću onaj koji glasa sa Radikalima, recimo tu skoro u Skupštini, za rezoluciju o Kosovu? (Ako sam dobro razumeo Mićunović nije glasao.) A od ustava do danas, ima toga poprilično. To je dakle pitanje za Demokratsku stranku, za njeno političko biće, ne za LDP.

I to je drugi argument. Arogancija ne priliči predsedničkom kandidatu i stranci koja bi da je demokratska. Za glasove se valja izboriti, jer se kandidat i stranka obavezuju prema njima. Tadić bi trebalo da kaže šta je to što će on uraditi, recimo sledeći put kada je potrebno glasati za neku novu DSS-NS-SPS-SRS rezoluciju, pa da zasluži poverenje glasača LDP? Ovako, sve što se kaže jeste da je glas za Tadića i njegove misnistre u Vladi, glas za manje zlo. To nije dovoljno.

Da bi se i na drugi način videlo zašto je važno glasati za Jovanovića, pretpostavimo da pobedi Tadić i da se posle toga na dnevnom redu Vlade nađe predlog da se ne potpiše sporazum o Stabilizaciji i pridruživanju ili se na Skupštini nađe predlog da se on poništi, ako bude do tada već potpisan? Kako će glasati ministri DS u Vladi i njihovi poslanici u Skupštini? I ako ostanu u manjini u Skupštini, šta će onda učiniti u Vladi?

Ukoliko LDP ima snažnu podršku na predsedničkim izborima, DS bi morao da se tome suprotstavi, jer bi morao da vodi računa o obavezi koju je preuzeo i prema glasačima LDP, a to bi suprotstavljanje trebalo da vodi parlamentarnim izborima. Ili bi Tadić morao da izneveri značajan broj svojih glasača, ali će onda biti veoma teško reći na parlamentarnim izborima, kada do njih dođe, da je potrebno glasti za DS jer je on manje zlo.

Glas za LDP je glas za to da svako nađe ako ne baš svoje političko biće, onda ono što bi rekli u Americi - svoj glas.
zagi51
Posts: 30
Joined: 18/01/2008 13:59

#147

Post by zagi51 »

zavrzlama wrote:
pesak wrote::lol:
znam, samo pitam za svaki slucaj.. :lol: :-)
oni misle da mogu lagati ovaj narod za sva vremena...e, pa nece moci jos dugo... :D

Vidi @pesak

Razlog sto su Tadic i Dodik gori po srpski narod od radikala..

Sa Radikalima na vlasti srpski narod bi brzo prosao kroz katarzu i shvatio za kakve ideale su oni ginuli i zavadili se sa svima u bivsoj SFRJ i okrenuli bi se svojim komsijama i radili na pomirenju i suzivotu....jer radikali nemaju nista skriveno sto rade ,to govore i ne stide se onog sto su uradili....Znaci srbi bi lakse shvatili karakter rata koji je pokrenuo Milosevic i Seselj..

Dok Tadic i Dodik produzavaju srpsku agoniju time sto relativizuju srpske zlocine i ubjedjuju srpski narod da je milosevic bio los...ali njegova djela i rezultate koji su ostali nekaznjeni i ne ponisteni,treba da se prikazu kao zelju srpskog naroda... pa imamo danas desetine nesrpskih gradova u kojima su pocinjeni zlocini i genocid...porusene sve nesrpske bogomolje..i sve se to protura srbima u BIH kao zelja srpskog naroda za rs-om..sto Tadic i Dodik non-stop rade..Danas Dodik pljuje po Karadzicu ali ne pljuje po rezultatima Karadziceve zlocinacke politike...Tadic Brani Koosvo a ne kaze sta je predhodilo gubitku Kosova.....

Karadzic se kritikuje sto nije kompletirao srpsku drzavu u BIH...a ne sto je svojom politikom pobio stotine hiljada ljudi,izvrsio genocid,porusio sve nesrpske bogomolje i stvorio entitet kojeg se svako normalan treba da stidi..
Nisi dobro postavio ovu izjavu.
Tadic i Dodik jesu gori za tebe i tvoje interese al nisu za srpski narod.
Ti valjda kontas ako su oni na vlasti ostace RS i Kosovo jer imaju mudru politiku a ako dodju radikali koji su nerealni ode Kosovo a i RS ce biti u gorem polozaju.
To sve stoji medjutim to je tvoj interes.

S druge strane intres srpskog naroda je opstanak RS-a i ostanak Kosova kao dijela Srbije.
Posto ni Srbi nisu glupi oni znaju da su Tadic i Dodik bolji od radikala jer imaju i traze saveznike na svjetskoj sceni.
Takodje radikali bi uveli Srbiju u izolaciju sto nikako nije dobro.

Zato za srpske interese Tadic i Dodik su puno bolji od radikala, nisu ni oni sveci al ne vidim trenutno bolje od njih.

Jedino oni u svojoj politici imaju sve interese, nacionalni interes, evropske integracije, saradnju, ekonomski razvoj.
Radikali imaju samo nacionalni interes dok zanemaruju sve ostalo a Cedo ima samo ekonomski interes.
Poenta je da jedno bez drugog ne ide tako da su i jedni i drugi ekstremisti na neki nacin.

Tako da cilj Tadica je moderna Srbija u Evropi, jaka ekonomski i politicki i sa teriroijalnim integritetom nad Kosovom, koje ce u praksi skoro biti nezavisno, model Hong Konga.
Cilj Dodika je ekonomski i politicki jaka, stabina i moderna Republika Srpska koja ce zadrzati sve svoje nadleznosti, pa samim tim i drzava Bih i svi u Evropskoj uniji.

Licno mislim da obojica rade maksimalno sto je moguce na ovim ciljevima i gledaju sta je realno za razliku od radikala.
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#148

Post by silence_is_sexy »

Cilj Dodika je ekonomski i politicki jaka, stabina i moderna Republika Srpska koja ce zadrzati sve svoje nadleznosti, pa samim tim i drzava Bih i svi u Evropskoj uniji.
ova izjava je definitivno kandidat za "the greatest shits 2008".
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#149

Post by pesak »

:-) :lol: :-) :lol:
zmogi
Posts: 125
Joined: 08/12/2006 14:56
Location: sa

#150

Post by zmogi »

zavrzlama wrote:Ma Nikolic samo igra vec dogovorenu igru sa Kostunjavim i Tadicem...

Nikolic ce dobiti svojih 40% glasova....Tadic jedno 35%....

Drugi krug...Nikolic ostaje na 40% a Tadic dobija glasove LDP i Kostunjavog i to je to..

MZ pohvaljuje Srbiju za izbor demokratske opcije.....Tadic trazi jos vremena da usaglasi stavove oko Kosova(iscekujuci da Albanci samoproglase nezavisnost) Nikolic odradjuje svoj posao radikalizacije Srbije i plasi MZ sranjem u Srbiji i okolini.....i tako se prolongira nezaviasnost do duboko u proljece...a MZ najavi da je krajnji rok za nezavisnost sredina Jula...pa kasnije ih uhvate godisnji odmori pa prolongiraju za jesen.....itd...itd....

Potpuno tacno.
Post Reply