Dešavanja u Srbiji

User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#36526 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by bh.tornjak »

Young Erotica wrote:Ja nemam svoju političku opciju, gade mi se svi od krajnjeg desno pa sve do kraja na suprotnoj strani.
eroticni.....cujem da se dijele pozivi za neku vojnu vjezbu u Srbije.....

imas li nekih saznanja (ako nije tajna) ??
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#36527 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Young Erotica »

bh.tornjak wrote:
Young Erotica wrote:Ja nemam svoju političku opciju, gade mi se svi od krajnjeg desno pa sve do kraja na suprotnoj strani.
eroticni.....cujem da se dijele pozivi za neku vojnu vjezbu u Srbije.....

imas li nekih saznanja (ako nije tajna) ??
Ne znam, ja nista nisam dobio a vojno sam sposoban. Moguće mada ne vidim sto bi to bio problem, malo razgibavanja nije na odmet.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#36528 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Banksy »

Maraschino wrote: Nije bio los intervju osim loseg Haradinijevog srpskog.
Pokusao je Maric sa svojim bljutavim humorom da ga prevesla ali ovaj se nije dao...i po starom, iz studija nastavio srbovati, blatiti i lagati.
Haradinaj, prvi put ga slušam, odličan.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#36529 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by muha_sa »

User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#36530 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Young Erotica »

Malo su nas bombardovali
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#36531 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by bh.tornjak »

Young Erotica wrote:
bh.tornjak wrote:
Young Erotica wrote:Ja nemam svoju političku opciju, gade mi se svi od krajnjeg desno pa sve do kraja na suprotnoj strani.
eroticni.....cujem da se dijele pozivi za neku vojnu vjezbu u Srbije.....

imas li nekih saznanja (ako nije tajna) ??
Ne znam, ja nista nisam dobio a vojno sam sposoban. Moguće mada ne vidim sto bi to bio problem, malo razgibavanja nije na odmet.
naravno da nije na odmet....i nek ostane na tome mislim na vjezbanje....i na djecu
kad se djeca zaigraju....uvijek pukne kod komsije prozor
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#36532 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Young Erotica »

Sve i da se to dešava to je neka vulinova debilska ideja, nista vredno pomena parada za sirotinju u političkom smislu.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#36533 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by bh.tornjak »

Young Erotica wrote:Sve i da se to dešava to je neka vulinova debilska ideja, nista vredno pomena parada za sirotinju u političkom smislu.
kako sam ja cuo (izvor pouzdan,jedan poznanik prica za brata,pa se nesto zabrinuo) iz tog malog mjesta dvadesetak ljudi dobilo pozive
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#36534 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RtrnOfSalisbury »

nije najjasnije a niko se nije ni izjasnio sta bi srbija sa toliki albanci kad bi i dobila kosovo nazad u celosti :shock: inace sve dok je kosova i bih se more kurcit da je drzava premda kosovo je u nekim stvarima malo bolje pozicionirato :D vrijeme ce pokazat kako i kolko se zaebo onaj sto je proguro tu fix ideju
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#36535 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Maraschino »

Young Erotica wrote:Mi Srbi se mozemo zahvaliti Demokratskoj stranci, oni su napravili gospodara pogubnom politikom koju su vodili.
Zalicete vi za DS-om. Kakvi god bili, od rata pa na ovamo nisu bili bolji odnosi u regiji. Ovi svaki dan proizvode probleme, rjesavaju ih i za to traze pljesak...u stvari sta ja pricam, narod je sebi izabrao sto zasluzuje.
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#36536 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Young Erotica »

bh.tornjak wrote:
Young Erotica wrote:Sve i da se to dešava to je neka vulinova debilska ideja, nista vredno pomena parada za sirotinju u političkom smislu.
kako sam ja cuo (izvor pouzdan,jedan poznanik prica za brata,pa se nesto zabrinuo) iz tog malog mjesta dvadesetak ljudi dobilo pozive
Ne znam, ne verujem da je nesto masovno, mozda samo određene regije inače bi i ja dobio, moji poznanici pricalo bi se ako nista.

@Maraschino pre će se otomani vratiti nego ds, toliko su loše vodili zemlju,da ne pričamo o pljačkama i uskakanja iz starki u bentlija.
Last edited by Young Erotica on 17/04/2018 19:33, edited 1 time in total.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#36537 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by radostan dan »

Franjevcima ne dijele pozive...zato je CSKA dobio dva.
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#36538 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Young Erotica »

radostan dan wrote:Franjevcima ne dijele pozive...zato je CSKA dobio dva.
Jebiga, vi ste u stranci ne mi.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#36539 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by radostan dan »

Pa malo li vam je bilo za vrijeme marjanovica i vucelica?
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#36540 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Young Erotica »

Uvek protiv cigana, murije i vlasti.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#36541 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by arzuhal »

aferim Aleksandra :thumbup:

Image
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#36542 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

RtrnOfSalisbury wrote:nije najjasnije a niko se nije ni izjasnio sta bi srbija sa toliki albanci kad bi i dobila kosovo nazad u celosti :shock:
Ja sam to ovdje pitao već nekoliko puta i odgovor od ove raje iz Srbije je uvijek gromoglasna tišina. Obzirom da ne spominju nikakva rješenja koja uključuju konstitutivnost, dvodomni parlament, federativnost i slično, zaključak je da bi vjerovatno Srbija, kao država, bila još gora prema Albancima nego 1999. godine. Teško je to zamisliti, ali tako nekako ispadne.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#36543 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by 155_mm »

Bivši član Crvenih beretki: Muslimani su bili streljani

Članovi Crvenih beretki su, s proleća 1992, zlostavljali i ubijali nesrpske civile u Bosanskom Šamcu.
Izvor: Beta utorak, 17.04.2018. | 15:45
Tweet
Podeli
Thinkstock
Thinkstock

To je rekao bivši pripadnik te jedinice u nastavku ponovljenog haškog procesa protiv Jovice Stanišića i Franka Simatovića.

Svedok čiji je identitet zaštićen posvedočio je i da je glavni komandant Crvenih beretki, koji je deo jedinice poslao da učestvuje u zauzimanju Bosanskog Šamca, bio drugooptuženi Simatović.

Iz pisane izjave i ranijeg iskaza svedoka proizlazi da je on bio, u najmanju ruku, očevidac ubistva više Muslimana koje je, početkom maja 1992, u selu Crkvina kod Bosanskog Šamca počinila grupa Crvenih beretki iz Srbije, predvođena Slobodanom Miljkovićem zvanim Lugar.

U Crkvini je, po svedoku, bilo streljano "pet do sedam Muslimana", ali je, prema optužnici protiv Stanišića i Simatovića, tamo ubijeno "najmanje 16" muslimanskih civila.

Simatović je, zajedno sa bivšim šefom Službe državne bezbednosti (SDB) Srbije Jovicom Stanišićem, optužen za progon Hrvata i Muslimana u Hrvatskoj i BiH, 1991-95.

Iskaz današnjeg svedoka odvijao se iza zatvorenih vrata, radi zaštite njegovog identiteta, ali je tužilac Edvard Ruso (Edward Russo) prethodno, na otvorenom delu zasedanja, pročitao sažetak svedokove izjave.

Po tom sažetku, svedok je bio pripadnik "više srpskih jedinica, uključujući Crvene beretke i Jedinicu za specijalne operacije" SDB Srbije.

Kako je izjavio, svedoka su instruktori iz MUP Srbije obučavali u logorima Crvenih beretki u Ležimiru, na Fruškoj Gori u Srbiji, i u Pajzošu kod Iloka, u Hrvatskoj.

U Pajzošu je, "nekoliko puta" video Simatovića koga je nazvao "komandantom brigade za specijalne namene MUP Srbije", odnosno Crvenih beretki.

Upravo Simatović, obučen u maskirnu uniformu i crvenu beretku, dao je, u aprilu 1992. u Pajzošu, Crvenim beretkama, među kojima je bio svedok, uputstva o predstojećem napadu na Bosanski Šamac.

Rekao im je da sve svoje isprave ostave pre polaska na "težak zadatak". Zauzimanje Bosanskog Šamca bilo je ključno za probijanje Posavskog koridora, vitalne kopnene veze između Kninske Krajine, Republike Srpske i Srbije.

U okolinu tog grada, svedok i njegova jedinica bili su prebačeni helikopterom, a tokom zauzimanja Šamca sarađivali su sa JNA.

Svedok je naznačio da su njegovom jedinicom na terenu komandovali Srećko Radovanović zvani Debeli i njemu nadređeni Dragan Đorđević zvani Crni.

Pretpostavljeni obojici, po svedoku, bio je Simatović, koji nije bio u Šamcu.

U pisanoj izjavi, svedok je opisao kako je dva puta, od 17. aprila do 31. jula. 1992, video pojedine Crvene beretke kako, zajedno sa pripadnicima lokalne Teritorijalne odbrane, tuku zarobljene nesrpske civile u pritvoru kod zgrade SUP Bosanski Šamac.

O ubistvu u Crkvini, svedok je izjavio i da je Miljkoviću-Lugaru "neko naredio da to uradi". Zajedno sa Miljkovićem, svedok je na poprištu zločina video još četiri Crvene beretke.

Suđenje Stanišiću i Simatoviću biće nastavljeno sutra.

Zločini za koje su optuženi Stanišić (67) i Simatović (67) počinjeni su, kako tvrde tužioci, tokom sprovođenja udruženog zločinačkog poduhvata, čiji je cilj bilo trajno i nasilno uklanjanje Hrvata i Muslimana sa velikih delova teritorija Hrvatske i BiH, radi ostvarivanja srpske dominacije.

Na čelu zločinačkog udruženja bio je, po tužiocima, tadašnji predsednik Srbije Slobodan Milošević.

Proces Stanišiću i Simatoviću poslednji je u kojem će sudije utvrđivati da li su bivši zvaničnici Srbije krivi za ratne zločine u Hrvatskoj i BiH.

Pred Haškim tribunalom nijedan državni funkcioner Srbije nije bio osuđen za ta zlodela.

Posle prvog suđenja, koje je, nakon jednog neuspelog pokušaja, počelo 2009,. prvostepeno veće Haškog tribunala oslobodilo je, 29. maja 2013., Stanišića i Simatovića krivice po svih pet tačaka optužnice. Apelaciono veće Tribunala usvojilo je, 15. decembra 2015, ključne osnove žalbe koju je na tu presudu uložilo Tužilaštvo. Poništilo je oslobađajuću presudu i naložilo da proces bude ponovljen pred sudskim Mehanizmom.

Ponovljeno suđenje počelo je 13. juna 2017.
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1382379

srbiju izgleda samo hitno priznavanje kosova moze spasiti od presude za UZP u BiH.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#36544 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by radostan dan »

Young Erotica wrote:Uvek protiv cigana, murije i vlasti.
A đes ti bio kad je bilo najteze?
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#36545 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by CSKA »

radostan dan wrote:
Young Erotica wrote:Uvek protiv cigana, murije i vlasti.
A đes ti bio kad je bilo najteze?
Mislim da se YE ne sjeca tog perioda jer je bio bas mlad.

Problem je sto je vecina naroda dobilo neku amneziju na taj period :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#36546 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by insomnia78 »

Pgtv ovi sto su bili u lovu na zeke
User avatar
Young Erotica
Posts: 2042
Joined: 09/10/2017 15:44

#36547 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Young Erotica »

Da dete.
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#36548 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by radostan dan »

CSKA wrote:
radostan dan wrote:
Young Erotica wrote:Uvek protiv cigana, murije i vlasti.
A đes ti bio kad je bilo najteze?
Mislim da se YE ne sjeca tog perioda jer je bio bas mlad.
Imal on to napismeno, nikad se ne zna, moz insomnia da inZistira, ne...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#36549 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by insomnia78 »

‘ajmo malo licne karte, vojne iskaznice.
Il’ sto bi vrancuzi kazali. “Carte d'identité, carte de sejour, bonjour”
User avatar
jao_situacije
Posts: 17946
Joined: 29/03/2014 19:20

#36550 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by jao_situacije »

šta je ta druga karta :mrgreen:
Post Reply