Mađarska

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45286
Joined: 29/12/2005 01:20

#276 Re: Mađarska

Post by jeza u ledja »

AliceInChains wrote: 08/05/2022 11:16
jeza u ledja wrote: 10/04/2022 06:38

Ne slazem? Kako mislis ne slazem? Ti kazes da te strah nekog sankcionisanja Madjarske. Nije pitanje neslaganja.

Nisam siguran o kakvom mom predvidjanju buducnosti govoris? Cime sam ja to predvidjao buducnost?

Tvojih zadnjih par komentara na moje upise na dvije razlicite teme kao da nekim drugim jezikom pricaju. Nepovezano totalno sa onim sto sam ja napisao. Ili ne razumijes Bosanski ili prije ce biti namjerno izbjegavas postavljena pitanja.

Da probam na drugi nacin - zasto te strah sto bi EU eventualno sankcionisala Madjarsku, a ne Poljsku?

Hajmo malo Mađare tretirati drugačije od Poljske i prijetiti obustavom financiranja, pa ih potom uvjeravati i moliti da će dobiti lovu, samo ako pristanu na sankcije Ruske nafte :mrgreen:

Gdje ste vi genijalci svi nestali? :lol:
Tek sad odgovaras na post upucen tebi jos prije mjesec dana i pitas gdje je neko nestao. Jos si uz to opet bezobrazan.
Nije tebi dobro.
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#277 Re: Mađarska

Post by Point. »

Da je EU imalo pametna, izbacila bi Mađarsku iz EU i umjesto njih već sutra ubacila Ukrajinu. Mađarska obični parazit na leđima EU iz koje isisavaju lovu kroz fondove a ništa ne nude osim klošara poput Orbana i rusofilskih težnji.
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#278 Re: Mađarska

Post by sinuhe »

Ne da Macron Ukrajini u EU. Zasto? -Sjeca se on vremena kada je svijet slavio istocnoevropske zemlje slicno kao sto slave Ukrajinu danas.
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#279 Re: Mađarska

Post by Truba »

laik1981 wrote: 10/05/2022 13:04 Putin je za Orbana pusi smok, samo sto Orban nema s cim da krene u osvajanje tudjih teritorija..
Kome je susjed neprijatelj tome je stranac gospodar :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#280 Re: Mađarska

Post by Truba »

https://www.nedjelja.ba/hr/komentari/bo ... vima/25274

fra pop nastavlja pisati :D

Spoj neprosvijećenoga patriotizma i vjerskoga konzervatizma vodi dio desnice često u krive procjene o političkom stanju na globalnoj razini. Uvjerenje kako je svaka vrsta liberalizma štetna po hrvatsko društvo, približilo ih je opasnim političkim igračima na globalnoj sceni.
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#281 Re: Mađarska

Post by neki »

Point. wrote: 10/05/2022 14:22 Da je EU imalo pametna, izbacila bi Mađarsku iz EU i umjesto njih već sutra ubacila Ukrajinu. Mađarska obični parazit na leđima EU iz koje isisavaju lovu kroz fondove a ništa ne nude osim klošara poput Orbana i rusofilskih težnji.
Ukrajina nikad neće ući u EU..40 miliona stanovnika prilično zaostale i nerazvijene zemlje uniju bi doveo do raspada. Da ne govorim o kulturološkim razlikama..Svjesni su toga i u Briselu vrlo dobro.
Mađarska, s druge strane, bez obzira na trenutna laprdanja tamošnjih političara, uvijek je bila i bit će ekonomski i kulturalno neraskidivo povezana s ostatkom unije
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#282 Re: Mađarska

Post by Point. »

neki wrote: 12/05/2022 13:12
Point. wrote: 10/05/2022 14:22 Da je EU imalo pametna, izbacila bi Mađarsku iz EU i umjesto njih već sutra ubacila Ukrajinu. Mađarska obični parazit na leđima EU iz koje isisavaju lovu kroz fondove a ništa ne nude osim klošara poput Orbana i rusofilskih težnji.
Ukrajina nikad neće ući u EU..40 miliona stanovnika prilično zaostale i nerazvijene zemlje uniju bi doveo do raspada. Da ne govorim o kulturološkim razlikama..Svjesni su toga i u Briselu vrlo dobro.
Mađarska, s druge strane, bez obzira na trenutna laprdanja tamošnjih političara, uvijek je bila i bit će ekonomski i kulturalno neraskidivo povezana s ostatkom unije
Zašto je Ukrajina zaostala i nerazvijena na recimo Bugarsku i Rumuniju? Ili Mađarsku?
neki
Posts: 6701
Joined: 17/02/2005 07:57

#283 Re: Mađarska

Post by neki »

Point. wrote: 12/05/2022 13:15
neki wrote: 12/05/2022 13:12

Ukrajina nikad neće ući u EU..40 miliona stanovnika prilično zaostale i nerazvijene zemlje uniju bi doveo do raspada. Da ne govorim o kulturološkim razlikama..Svjesni su toga i u Briselu vrlo dobro.
Mađarska, s druge strane, bez obzira na trenutna laprdanja tamošnjih političara, uvijek je bila i bit će ekonomski i kulturalno neraskidivo povezana s ostatkom unije
Zašto je Ukrajina zaostala i nerazvijena na recimo Bugarsku i Rumuniju? Ili Mađarsku?
Zato što je i prije ovog rata, poslije Moldavije i Gruzije, bila najnerazvijenija država Evrope...Daleko iza npr Rusije ili Bjelorusije a kamoli država EU, Bugarske i Rumunije, o Mađarskoj da ne govorim..
Po indeksu percepcije ekonomskih sloboda i korupcije takođe na evropskom začelju. Korupcija je kod njih nešto što je i za naše standarde teško pojmljivo.
Naš BDP po glavi stanovnika je skoro duplo veći od ukrajinskog (prije ovog rata) a znaš gdje smo mi u odnosu na bilo koju državu EU kad je ekomonija u pitanju..
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#284 Re: Mađarska

Post by biglebovski »

MAĐARSKI populistički premijer Viktor Orban priopćio je da uvodi novi porez na tvrtke kako bi odgovorio na porast cijena povezan s ratom u Ukrajini i financirao nove obrambene troškove.

Rat i "bruxelleska politika sankcija" uperenih protiv Rusije doveli su do "porasta cijena" koji, uz povećanje stopa, "donosi dodatnu zaradu bankama i multinacionalnim kompanijama", obrazložio je svoju odluku mađarski premijer.

U videosnimci objavljenoj na Facebooku u srijedu, Orban tumači da se novi porez odnosi na "banke, osiguravateljske tvrtke, veleprodaju, trgovačke lance te na energetske, telekomunikacijske i na zrakoplovne kompanije".

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-m ... 67189.aspx
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#285 Re: Mađarska

Post by sinuhe »

Ukrajinci se pohasili pa im prijete zavrtanjem naftovoda ukoliko ne prestanu kupovati rusku naftu. :D
User avatar
Login77777
Posts: 8693
Joined: 18/05/2021 09:11

#286 Re: Mađarska

Post by Login77777 »

Point. wrote: 10/05/2022 14:22 Da je EU imalo pametna, izbacila bi Mađarsku iz EU i umjesto njih već sutra ubacila Ukrajinu. Mađarska obični parazit na leđima EU iz koje isisavaju lovu kroz fondove a ništa ne nude osim klošara poput Orbana i rusofilskih težnji.
Pa nije to samo Madjarska parazit koji uzima iz EU fondova. Sve drzave oko Madjarske su takve.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#287 Re: Mađarska

Post by Sanjarko »

Login77777 wrote: 28/05/2022 07:16
Point. wrote: 10/05/2022 14:22 Da je EU imalo pametna, izbacila bi Mađarsku iz EU i umjesto njih već sutra ubacila Ukrajinu. Mađarska obični parazit na leđima EU iz koje isisavaju lovu kroz fondove a ništa ne nude osim klošara poput Orbana i rusofilskih težnji.
Pa nije to samo Madjarska parazit koji uzima iz EU fondova. Sve drzave oko Madjarske su takve.
nisu Cesi, ni Slovaci, mozda grijesim, juce Slovacki neki politicar kaze da bi oni nakon Ukrajine bili na udaru i da se ne bi ovo sranje samo na Ukrajini zavrsilo
User avatar
Login77777
Posts: 8693
Joined: 18/05/2021 09:11

#288 Re: Mađarska

Post by Login77777 »

Sanjarko wrote: 28/05/2022 07:41
Login77777 wrote: 28/05/2022 07:16

Pa nije to samo Madjarska parazit koji uzima iz EU fondova. Sve drzave oko Madjarske su takve.
nisu Cesi, ni Slovaci, mozda grijesim, juce Slovacki neki politicar kaze da bi oni nakon Ukrajine bili na udaru i da se ne bi ovo sranje samo na Ukrajini zavrsilo
Pogresno sam se izrazio. Mislio sam na Hrvatsku, Bugarsku i Rumuniju.
User avatar
djugum
Posts: 856
Joined: 12/03/2006 11:26

#289 Re: Mađarska

Post by djugum »

Image
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#290 Re: Mađarska

Post by Truba »

https://m.vecernji.hr/vijesti/austrijan ... /komentari

Digao gorivo strancima :lol: buuaahaha

Jel ovo legalno jel ovo ok?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15640
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#291 Re: Mađarska

Post by problemnatravunu »

Black swan wrote: 30/05/2022 14:50 https://m.vecernji.hr/vijesti/austrijan ... /komentari

Digao gorivo strancima :lol: buuaahaha

Jel ovo legalno jel ovo ok?
Vole Mađari Srbe, neki moji rođaci bili u Pešti prošle godine u jeku covida i svih zajebancija oko toga , digdje im niko nije tražio potvrde za vakcine ili testove , jer kad čuju sh-hs-bh jezik samo kažu, aaaaaaaa serbi , upadajte :lol: :lol: :lol:
User avatar
AliceInChains
Posts: 3332
Joined: 09/02/2010 19:40

#292 Re: Mađarska

Post by AliceInChains »

Zbog ovog učinka bi ga njemačka Čunga Lunga od komisarke trebala javno prozivati. Nije baš da konj ne servira validne podloge za sankcioniranje. Još bi skočio ugled EU u svijetu. Ali jok.

“Interes nam je Evropa utemeljena na hriscanstvu”
https://www.klix.ba/vijesti/bih/orban-o ... /220603107
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#293 Re: Mađarska

Post by Truba »

izvini jaro ali što bi on trebao propagirati?
naseljavanje desetina milijuna nekršćana?

možemo li biti barem jednom realni?
je li dobio izbore na toj priči?
jeste

što sad treba izigrati biračku volju?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#294 Re: Mađarska

Post by Bodkin »

Point. wrote: 10/05/2022 14:22 Da je EU imalo pametna, izbacila bi Mađarsku iz EU i umjesto njih već sutra ubacila Ukrajinu. Mađarska obični parazit na leđima EU iz koje isisavaju lovu kroz fondove a ništa ne nude osim klošara poput Orbana i rusofilskih težnji.
Jako inteligentno. Kad bi evropljani zivjeli u trenutku kao ti mozda bi i napravili to. I usput, apsolutno je notmalno da zemlje unutar bloka imaju drugacije ciljeve
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#295 Re: Mađarska

Post by Point. »

Bodkin wrote: 04/06/2022 18:11
Point. wrote: 10/05/2022 14:22 Da je EU imalo pametna, izbacila bi Mađarsku iz EU i umjesto njih već sutra ubacila Ukrajinu. Mađarska obični parazit na leđima EU iz koje isisavaju lovu kroz fondove a ništa ne nude osim klošara poput Orbana i rusofilskih težnji.
Jako inteligentno. Kad bi evropljani zivjeli u trenutku kao ti mozda bi i napravili to. I usput, apsolutno je notmalno da zemlje unutar bloka imaju drugacije ciljeve
Malo si se oholio vidim kako su Dodik i Orban razmjenili pisma o "hrišćanskoj Evropi".
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#296 Re: Mađarska

Post by Bodkin »

Point. wrote: 04/06/2022 21:45
Bodkin wrote: 04/06/2022 18:11

Jako inteligentno. Kad bi evropljani zivjeli u trenutku kao ti mozda bi i napravili to. I usput, apsolutno je notmalno da zemlje unutar bloka imaju drugacije ciljeve
Malo si se oholio vidim kako su Dodik i Orban razmjenili pisma o "hrišćanskoj Evropi".
Ogranicen kao i uvijek. Ti dosao u svecku i objasnjavao bi sta treba natjerati jednu EU clanicu dok jedna njemacka hladno ne planira prestati sa kupovinom ruskig gasa i dok jedan makron svake aedmice prica sa putinom barem jednom.
Al eto imigrant u EU bi da neko izbaci EU clanicu jer nece embargo na naftu koja bi ekonomiju za narednih 50 godina osakatila
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#297 Re: Mađarska

Post by Point. »

Bodkin wrote: 04/06/2022 21:50
Point. wrote: 04/06/2022 21:45
Malo si se oholio vidim kako su Dodik i Orban razmjenili pisma o "hrišćanskoj Evropi".
Ogranicen kao i uvijek. Ti dosao u svecku i objasnjavao bi sta treba natjerati jednu EU clanicu dok jedna njemacka hladno ne planira prestati sa kupovinom ruskig gasa i dok jedan makron svake aedmice prica sa putinom barem jednom.
Al eto imigrant u EU bi da neko izbaci EU clanicu jer nece embargo na naftu koja bi ekonomiju za narednih 50 godina osakatila
Ne brini ti za nas u EU šta i kako u narednih 50 godina. To pod jedan.

Pod dva, nisam ja nikakav imigrant, nego sam došao kao izbjeglica. Jer se ne zovem Ognjen. Nauči razliku definicije.

Pod tri, i babojebač Makron i onaj švabski papak se isto tako mogu goniti do đavola. Samo razlika je što te dvije države mogu ponuditi zajednici EU ono nešto za razliku od parazita Mađarske.

Pod četiri, vidim da si se uzrujao oko kritike Orbanu. Neka, neka. Pokazujete pravo lice.

I pod pet, u unijama nema mjesta sa pričom "gdje sam ja tu" nego "gdje smo mi tu".
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#298 Re: Mađarska

Post by Bodkin »

Point. wrote: 04/06/2022 22:00
Bodkin wrote: 04/06/2022 21:50

Ogranicen kao i uvijek. Ti dosao u svecku i objasnjavao bi sta treba natjerati jednu EU clanicu dok jedna njemacka hladno ne planira prestati sa kupovinom ruskig gasa i dok jedan makron svake aedmice prica sa putinom barem jednom.
Al eto imigrant u EU bi da neko izbaci EU clanicu jer nece embargo na naftu koja bi ekonomiju za narednih 50 godina osakatila
Ne brini ti za nas u EU šta i kako u narednih 50 godina. To pod jedan.

Pod dva, nisam ja nikakav imigrant, nego sam došao kao izbjeglica. Jer se ne zovem Ognjen. Nauči razliku definicije.

Pod tri, i babojebač Makron i onaj švabski papak se isto tako mogu goniti do đavola. Samo razlika je što te dvije države mogu ponuditi zajednici EU ono nešto za razliku od parazita Mađarske.

Pod četiri, vidim da si se uzrujao oko kritike Orbanu. Neka, neka. Pokazujete pravo lice.

I pod pet, u unijama nema mjesta sa pričom "gdje sam ja tu" nego "gdje smo mi tu".
Kako rekoh ogranicen kao balkon. Cuj molim te, mogu nesto ponuditi zajednici :D oni jesu zajednica. Da njih nema, ne bi ni bilo eu.
Boli me kurko za orbana. Smijesna mi je prica eu imigranta koji bi kaznjavao ili izbacival eu clanicu jer mu se ne svidja politika. Eu ce postojati samo ako se uvazavaju interesi pojedinacnih clanica I cijele eu. Nikako drugacije
User avatar
Point.
Posts: 27800
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#299 Re: Mađarska

Post by Point. »

Bodkin wrote: 05/06/2022 09:48
Point. wrote: 04/06/2022 22:00
Ne brini ti za nas u EU šta i kako u narednih 50 godina. To pod jedan.

Pod dva, nisam ja nikakav imigrant, nego sam došao kao izbjeglica. Jer se ne zovem Ognjen. Nauči razliku definicije.

Pod tri, i babojebač Makron i onaj švabski papak se isto tako mogu goniti do đavola. Samo razlika je što te dvije države mogu ponuditi zajednici EU ono nešto za razliku od parazita Mađarske.

Pod četiri, vidim da si se uzrujao oko kritike Orbanu. Neka, neka. Pokazujete pravo lice.

I pod pet, u unijama nema mjesta sa pričom "gdje sam ja tu" nego "gdje smo mi tu".
Kako rekoh ogranicen kao balkon. Cuj molim te, mogu nesto ponuditi zajednici :D oni jesu zajednica. Da njih nema, ne bi ni bilo eu.
Boli me kurko za orbana. Smijesna mi je prica eu imigranta koji bi kaznjavao ili izbacival eu clanicu jer mu se ne svidja politika. Eu ce postojati samo ako se uvazavaju interesi pojedinacnih clanica I cijele eu. Nikako drugacije
Našao se pričati o ograničenosti a ne razumije razliku definicije imigrant i izbjeglica. Ja sam državljanin EU kako je Švedska pristupila istoj tako da imam svako pravo da izrazim mišljenje.

Bila je i Britanija EU pa se može bez njih. Nesumljivo su glavni kotač EU Fra i Nje, ali ne možeš u jednoj rečenici reči da su oni EU bez njih ne može postojati EU i istovremeno da se uvažavaju interesi manjih država. Interes cijele EU je da se skine sa ruskog plinakog kurca. Zajednički interes EU je veći od pojedinačnog interesa, u ovom slučaju, Mađarske.

Smiješna mi je priča i briga nekoga ko ne nije državljanin u EU o istoj.

Šta veliš, boli te kurko za Orbana. Ma jakako.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#300 Re: Mađarska

Post by Milenkov buraz »

Gdje su u toj Orbanovoj jednačini "kršćanske Evrope" muslimani evropljani?
Post Reply