Kosovo

Post Reply
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1001 Re: Kosovo

Post by sehohari »

konami666 wrote: 11/01/2023 23:12 Ja sam mislio da Albanci imaju jači lobi nego Srbi ali izgleda da sam se zeznuo.
Možeš imati lobi kakav hoćeš, Srbija jednostavno jeste najveća država na balkanu, i opcija da bi mogla preći na zapadnu stranu donosi previše benefita za zapad da bi oni slušali bilo čije drugo mišljenje.
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#1002 Re: Kosovo

Post by HarTar »

amko761 wrote: 11/01/2023 23:14
HarTar wrote: 11/01/2023 23:05

Dobra ti ta...prijatelji.... :lol:

Nisam to ja izjavio, ja sam anonimus sa foruma sa interneta, (ako misliš da možda tvoje izjave i mišljenje imaju značaj :-)

To je izjavio lider Bošnjaka nebrojeno puta, tako da...
Hebo forum, svaki osvješten čovjek je bitan. Bošnjaci nemaju lidera, nažalost.
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#1003 Re: Kosovo

Post by HarTar »

sehohari wrote: 11/01/2023 23:15
konami666 wrote: 11/01/2023 23:12 Ja sam mislio da Albanci imaju jači lobi nego Srbi ali izgleda da sam se zeznuo.
Možeš imati lobi kakav hoćeš, Srbija jednostavno jeste najveća država na balkanu, i opcija da bi mogla preći na zapadnu stranu donosi previše benefita za zapad da bi oni slušali bilo čije drugo mišljenje.
Nek im puknu sankcije zbog podrške Rusiji, pa ćeš vidjeti, ali licemjerni zapad neće da sankcioniše ni Mileta zbog odlikovanja Putlera, kamo li Srbiju....
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#1004 Re: Kosovo

Post by Pandakonda »

Mene zanima na koji nacin forumasi posmatraju logiku MZ, pogotovo Amerike, u kontekstu balkanskog pitanja ? Ako vam nije jasno ovih 20 plus godina nakon dejtona onda nece biti ni sada.

Amerikanci su sebi postavili pitanje na sta bi licilo priznavanje Kosova bez ikakvih sigurnosnih garancija najvecoj manjini na kosovu, u ovom slucaju srbima, koji imaju poprilicno velik ulog tu. Međunarodna zajednica ne zeli vise ratova ili sukoba i ako je cijena toga pravljenje mini srpske samouprave na kosovu onda ce to biti tako. Kosovo kojem je bukvalno servirana nezavisnost i koje se objektivno ne moze braniti od vojske srbije bez pomoci NATO saveza ili amerike je dato do znanja evo dobijate drzavu ali morate i vi napraviti par ustupaka. I naravno nema govora o spajanju sa Albanijom. Ove sve kvazi male drzave u drzavi su u sustini rjesenja pitanja manjina koje su ostale van svojih "matica" jer se na taj nacin sprjecava sukob. Ne kazem da se slazem sa ovim ali je pattern ocigledan. Albancima se dala mini drzava u vidu kosova dok ce srbi dobiti neku vrstu mentalne sigurnosti u vidu te zajednice opstina.

MZ je uvijek tako predlagala rjesenja za maltene sve konflikte i ovo nije izuzetak. Ukratko bolje zajednica tih opstina nego necija glava jer ako neko nakon onih nereda misli da srbi nece napraviti neki belaj onda se varaju. Ovdje nije pitanje da li bi oni pobjedili, jer logicno da ne bi, ali evropa nece da rizikuje nove skuobe i izbjeglice sto bi ugrozilo njihove investicije i uvijek ce ici linijom manjeg otpora. Albanci ovdje sigurno vise dobijaju nego srbi a ova zajednica opstina je zeton sa kojim ce vucic se pravdati kod kuce kada bude morao objasniti zasto je potpisao nezavisnost kosova.
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#1005 Re: Kosovo

Post by noviforumas »

sehohari wrote: 11/01/2023 23:14
noviforumas wrote: 11/01/2023 23:10

Odavno oni ovo govore. Ne kriju ljudi svoje ciljeve. To je nova americka politika na Balkanu, sa miljenikom Vucicem kao faktorom stabilnosti.
Znam.
Rekao sam još odavno, Srbija prelazi na zapadnu stranu a zauzvrat dobija srpski svet.

Vučić je od početka zapadni projekat, kojeg od početka (vlasti) podržavaju i evropa i Amerika.
Da li je vazda bio njihov ne znam, ali vidi se iz aviona da oni hoce da bude. Kod nas ljudi vole da misle da ambasadori i razni Escobari vode neku svoju politiku, a ljudi samo rade sto im se naredi s vrha.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1006 Re: Kosovo

Post by sehohari »

noviforumas wrote: 11/01/2023 23:20
sehohari wrote: 11/01/2023 23:14

Znam.
Rekao sam još odavno, Srbija prelazi na zapadnu stranu a zauzvrat dobija srpski svet.

Vučić je od početka zapadni projekat, kojeg od početka (vlasti) podržavaju i evropa i Amerika.
Da li je vazda bio njihov ne znam, ali vidi se iz aviona da oni hoce da bude. Kod nas ljudi vole da misle da ambasadori i razni Escobari vode neku svoju politiku, a ljudi samo rade sto im se naredi s vrha.
Od početka je.
Imaš dokumentarce N1 televizije gdje tačno opisuju kako mu je EU omogućila da uđe u vlast, i kako je on od početka bio neko koga je Merkelova gurala.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1007 Re: Kosovo

Post by sehohari »

Pandakonda wrote: 11/01/2023 23:20 Mene zanima na koji nacin forumasi posmatraju logiku MZ, pogotovo Amerike, u kontekstu balkanskog pitanja ? Ako vam nije jasno ovih 20 plus godina nakon dejtona onda nece biti ni sada.

Amerikanci su sebi postavili pitanje na sta bi licilo priznavanje Kosova bez ikakvih sigurnosnih garancija najvecoj manjini na kosovu, u ovom slucaju srbima, koji imaju poprilicno velik ulog tu. Međunarodna zajednica ne zeli vise ratova ili sukoba i ako je cijena toga pravljenje mini srpske samouprave na kosovu onda ce to biti tako. Kosovo kojem je bukvalno servirana nezavisnost i koje se objektivno ne moze braniti od vojske srbije bez pomoci NATO saveza ili amerike je dato do znanja evo dobijate drzavu ali morate i vi napraviti par ustupaka. I naravno nema govora o spajanju sa Albanijom. Ove sve kvazi male drzave u drzavi su u sustini rjesenja pitanja manjina koje su ostale van svojih "matica" jer se na taj nacin sprjecava sukob. Ne kazem da se slazem sa ovim ali je pattern ocigledan. Albancima se dala mini drzava u vidu kosova dok ce srbi dobiti neku vrstu mentalne sigurnosti u vidu te zajednice opstina.

MZ je uvijek tako predlagala rjesenja za maltene sve konflikte i ovo nije izuzetak. Ukratko bolje zajednica tih opstina nego necija glava jer ako neko nakon onih nereda misli da srbi nece napraviti neki belaj onda se varaju. Ovdje nije pitanje da li bi oni pobjedili, jer logicno da ne bi, ali evropa nece da rizikuje nove skuobe i izbjeglice sto bi ugrozilo njihove investicije i uvijek ce ici linijom manjeg otpora. Albanci ovdje sigurno vise dobijaju nego srbi a ova zajednica opstina je zeton sa kojim ce vucic se pravdati kod kuce kada bude morao objasniti zasto je potpisao nezavisnost kosova.
Srbima samo treba neki okvir u kojem mogu djelovati.

Oni će tu ZSO (koja po sporazumu iz 2013. obuhvata 20% kosovskog teritorija) NAPRAVITI RS-om, koji će blokirati kosovsku državu na svakom mogućom koraku kao što se danas radi sa Bosnom.
Najgore je što Beograd ovo sve dobiva a da ne moraju ni priznati kosovsku nezavisnost.
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#1008 Re: Kosovo

Post by noviforumas »

sehohari wrote: 11/01/2023 23:25
noviforumas wrote: 11/01/2023 23:20

Da li je vazda bio njihov ne znam, ali vidi se iz aviona da oni hoce da bude. Kod nas ljudi vole da misle da ambasadori i razni Escobari vode neku svoju politiku, a ljudi samo rade sto im se naredi s vrha.
Od početka je.
Imaš dokumentarce N1 televizije gdje tačno opisuju kako mu je EU omogućila da uđe u vlast, i kako je on od početka bio neko koga je Merkelova gurala.
Merkel apsolutno jeste, ona je svu politiku prema Balkanu bazirala na zvalji. Nego, mislio sam na SAD.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1009 Re: Kosovo

Post by sehohari »

noviforumas wrote: 11/01/2023 23:29
sehohari wrote: 11/01/2023 23:25

Od početka je.
Imaš dokumentarce N1 televizije gdje tačno opisuju kako mu je EU omogućila da uđe u vlast, i kako je on od početka bio neko koga je Merkelova gurala.
Merkel apsolutno jeste, ona je svu politiku prema Balkanu bazirala na zvalji. Nego, mislio sam na SAD.
Teško reći. Mislim da su na početku pustili Merkelovu da ga ubaci, pa bi oni kasnije vidjeli šta će s njim.
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#1010 Re: Kosovo

Post by zavrzlama »

Zso nije problem kosovarima,problem je sto srbija zeli da zso ima ovlasti drzave u drzavi....tu szo je blokiraka srbija jer zso treba biti formirana u skladu sa ustavom Kosova...

Srbija sve laze,i iz briselskog sporazuma uzima ko sa svedskog stola(isti recept ko srbi u BIH u vezi dejtona)

Ameri podilaze srbiji jer im nikako ne treba balkanski rat,jer su na dobrom putu da sjebu rusju..vucic dobro sve koristi,ali cim se stabilizuje stanje na Ukrajinskom ratistu,najebat ce se ameri i britanci vucicu matere...

Samo polako,sve ce lec na rudu 8)
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#1011 Re: Kosovo

Post by Pandakonda »

sehohari wrote: 11/01/2023 23:27
Pandakonda wrote: 11/01/2023 23:20 Mene zanima na koji nacin forumasi posmatraju logiku MZ, pogotovo Amerike, u kontekstu balkanskog pitanja ? Ako vam nije jasno ovih 20 plus godina nakon dejtona onda nece biti ni sada.

Amerikanci su sebi postavili pitanje na sta bi licilo priznavanje Kosova bez ikakvih sigurnosnih garancija najvecoj manjini na kosovu, u ovom slucaju srbima, koji imaju poprilicno velik ulog tu. Međunarodna zajednica ne zeli vise ratova ili sukoba i ako je cijena toga pravljenje mini srpske samouprave na kosovu onda ce to biti tako. Kosovo kojem je bukvalno servirana nezavisnost i koje se objektivno ne moze braniti od vojske srbije bez pomoci NATO saveza ili amerike je dato do znanja evo dobijate drzavu ali morate i vi napraviti par ustupaka. I naravno nema govora o spajanju sa Albanijom. Ove sve kvazi male drzave u drzavi su u sustini rjesenja pitanja manjina koje su ostale van svojih "matica" jer se na taj nacin sprjecava sukob. Ne kazem da se slazem sa ovim ali je pattern ocigledan. Albancima se dala mini drzava u vidu kosova dok ce srbi dobiti neku vrstu mentalne sigurnosti u vidu te zajednice opstina.

MZ je uvijek tako predlagala rjesenja za maltene sve konflikte i ovo nije izuzetak. Ukratko bolje zajednica tih opstina nego necija glava jer ako neko nakon onih nereda misli da srbi nece napraviti neki belaj onda se varaju. Ovdje nije pitanje da li bi oni pobjedili, jer logicno da ne bi, ali evropa nece da rizikuje nove skuobe i izbjeglice sto bi ugrozilo njihove investicije i uvijek ce ici linijom manjeg otpora. Albanci ovdje sigurno vise dobijaju nego srbi a ova zajednica opstina je zeton sa kojim ce vucic se pravdati kod kuce kada bude morao objasniti zasto je potpisao nezavisnost kosova.
Srbima samo treba neki okvir u kojem mogu djelovati.

Oni će tu ZSO (koja po sporazumu iz 2013. obuhvata 20% kosovskog teritorija) NAPRAVITI RS-om, koji će blokirati kosovsku državu na svakom mogućom koraku kao što se danas radi sa Bosnom.
Najgore je što Beograd ovo sve dobiva a da ne moraju ni priznati kosovsku nezavisnost.
ZSO tesko moze biti na nivou RS-a jer Albanci nisu toliko pod pritiskom da moraju nesto potpisati. Cine 92% stanovnistva uz relativno stabilne institucije gdje su i tu logicno vecina i nisu pod udarom kao sto su bili Bosnjaci i Bosna pa je bilo de potpisuj bilo sta samo da se ne puca i da Bosna opstane. Kurti je u daleko boljoj poziciji da pregovara kakve bi ovlasti ta ZSO imala i sigurno da nikada ne bi pristao na ono sto je RS. Vjerujem da ce se naci neki kompromis u vidu toga da imaju ovlasti u pogledu kulture, obrazovanja, mozda specijalna policija kao sto je sad slucaj, neke kvote za kosovski parlament, sudska vlast itd. Kao sto je recimo kosovo imalo u statusu autonomne pokrajine u SFRJ. Ali da ce imati dvojno predsjednistvo ili da ce premijer/predsjednik morat biti iz drugog naroda to sigurno nece pristati.

A naravno uslov za ovo sve je da se prvo prizna nezavisnost jer kao sto je kurti rekao nema smisla pricati prvo o ZSO ako ovi u startu nece da priznaju Kosovo. I tu je ono gdje evropa po meni radi ok posao gdje pravi podjednako pritisak na vucica da prizna kosovo a kurtija da ne bjezi od cinjenice da onda on mora isporuciti svoj dio.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#1012 Re: Kosovo

Post by Osmi Socrates »

Sve vi to pojednostavljeno tumačite. Formiranje Zajednice Srpskih Opština je predviđeno Briselskim Sporazumom, i Albanci su taj ugovor potpisali. Šta si potpisao moraš ispoštovati.

Ne znam što prozivate Amerikance kada insistiraju da se ispoštuje potpisano. Briselski sporazum ima više povoljnih tačaka za Albance.

Sasvim druga stvar je što Srbi i Albanci imaju suprotstavljena mišljenja koje bi ovlasti ta zajednica imala, pa se svađaju oko toga.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1013 Re: Kosovo

Post by sehohari »

Pandakonda wrote: 11/01/2023 23:41
sehohari wrote: 11/01/2023 23:27

Srbima samo treba neki okvir u kojem mogu djelovati.

Oni će tu ZSO (koja po sporazumu iz 2013. obuhvata 20% kosovskog teritorija) NAPRAVITI RS-om, koji će blokirati kosovsku državu na svakom mogućom koraku kao što se danas radi sa Bosnom.
Najgore je što Beograd ovo sve dobiva a da ne moraju ni priznati kosovsku nezavisnost.
ZSO tesko moze biti na nivou RS-a jer Albanci nisu toliko pod pritiskom da moraju nesto potpisati. Cine 92% stanovnistva uz relativno stabilne institucije gdje su i tu logicno vecina i nisu pod udarom kao sto su bili Bosnjaci i Bosna pa je bilo de potpisuj bilo sta samo da se ne puca i da Bosna opstane. Kurti je u daleko boljoj poziciji da pregovara kakve bi ovlasti ta ZSO imala i sigurno da nikada ne bi pristao na ono sto je RS. Vjerujem da ce se naci neki kompromis u vidu toga da imaju ovlasti u pogledu kulture, obrazovanja, mozda specijalna policija kao sto je sad slucaj, neke kvote za kosovski parlament, sudska vlast itd. Kao sto je recimo kosovo imalo u statusu autonomne pokrajine u SFRJ. Ali da ce imati dvojno predsjednistvo ili da ce premijer/predsjednik morat biti iz drugog naroda to sigurno nece pristati.

A naravno uslov za ovo sve je da se prvo prizna nezavisnost jer kao sto je kurti rekao nema smisla pricati prvo o ZSO ako ovi u startu nece da priznaju Kosovo. I tu je ono gdje evropa po meni radi ok posao gdje pravi podjednako pritisak na vucica da prizna kosovo a kurtija da ne bjezi od cinjenice da onda on mora isporuciti svoj dio.
Ovo boldano i jeste najveći problem.
Oni kada dobiju policiju, pravo na svoju oružanu formaciju na kosovskom teritoriju, počet će se ponašati kao država u državi. Nemaju tu Albanci onda šta pristati ili ne. Onog momenta kada oni Srbima dadnu pravo na svoju policiju, to je gotova stvar.

Bosnu uopšte ne koče niti te stvari oko predsjedništva, niti parlamenta koliko to što RS ima pravo na svoju policiju i što u biti mi njima ništa ne možemo ako npr. odluče da slave neustavni 9. januar.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#1014 Re: Kosovo

Post by Osmi Socrates »

U Vučiću vide to da od njega u Srbiji može doći samo još gori. To im sad nikako ne treba.

Druga stvar koja ide Vučiću u korist je, možda je smiješno, ali živa istina, da on nema nikakvih napljačkanih para, off shore računa i slično. On i sam ovo često spominje.

Da ga čovjek na ranu privije da se ispod ne krije četnik koji bi bio opasan da ga ne drže na mrkva-štap terapiji.
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#1015 Re: Kosovo

Post by p206 »

mislim da je ova administracija SAD veliki promašaj... vade ih milijarde ulupane u Ukrajinu, ali tamo bez Britanaca bi bilo puno gore stanje... tamo su mogli i moraju puno bolje ali i ovdje...
ako misle da će poklanjanjem BiH, Crne Gore i Kosova Srbiji nekako ih uvući sebi i dalje od Rusa... to je naivno i zlonamjerno
jedino što su dobro uradili au odnosi sa Kinom... ostalo ništa
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#1016 Re: Kosovo

Post by Osmi Socrates »

A jbg.

Kad pogledaju dokumentaciju, u svim ovim državama (BiH, Kosovo, i Crna Gora), svi političari koje bi oni trebali podržavati su napljačkali sve što se može napljačkati.

Osim, kao što rekoh, Vučića.

Kako bi se ti ponašao?

Ništa oni ni ne daju ni ne oduzimaju Kosovu. Ispoštuj potpisano. Niko ne kaže da moraš dati sve ovlasti koje Srbi traže.
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#1017 Re: Kosovo

Post by zavrzlama »

Osmi Socrates wrote: 11/01/2023 23:55 U Vučiću vide to da od njega u Srbiji može doći samo još gori. To im sad nikako ne treba.

Druga stvar koja ide Vučiću u korist je, možda je smiješno, ali živa istina, da on nema nikakvih napljačkanih para, off shore računa i slično. On i sam ovo često spominje.

Da ga čovjek na ranu privije da se ispod ne krije četnik koji bi bio opasan da ga ne drže na mrkva-štap terapiji.
Srbija u prosjeku ulaze milon eura dnevno u lobiranje...treba biti iskren i reci,da su lobiranjem pokupovali sve blize ljude oko Bidena,merkelovu,milanovica,orbana i masu drugih...

Ono sto ih je sjebalo je losa kalkulacija ruske invazije na Ukrajinu...srbija je milijarde$ ulozila u lobiranje,ALI ruski vojni krah je sve pokvario po srpske interese...ameri i britanci su uzeli lovu i sad posto rusi gube rat,uskoro ce reci srbiji" Sorry"...zato vucic pjeni + sto ga ameri drze u fijoci za Sarica narko bosa....

Sve lijeze na rudu :wink:
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#1018 Re: Kosovo

Post by Osmi Socrates »

Ma kakvo kupovanje Bidenovih bližih ljudi. Znate li vi uopšte šta pričate?

Ne lobira se tako u Americi, ali, ne bih ulazio u objašnjavanje lobiranja.

Merkel im jeste bila naklonjena, zbog veza sa Putinom.
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#1019 Re: Kosovo

Post by zavrzlama »

dr_arsla wrote: 12/01/2023 00:58
zavrzlama wrote: 12/01/2023 00:56

Srbija u prosjeku ulaze milon eura dnevno u lobiranje...treba biti iskren i reci,da su lobiranjem pokupovali sve blize ljude oko Bidena,merkelovu,milanovica,orbana i masu drugih...

Ono sto ih je sjebalo je losa kalkulacija ruske invazije na Ukrajinu...srbija je milijarde$ ulozila u lobiranje,ALI ruski vojni krah je sve pokvario po srpske interese...ameri i britanci su uzeli lovu i sad posto rusi gube rat,uskoro ce reci srbiji" Sorry"...zato vucic pjeni + sto ga ameri drze u fijoci za Sarica narko bosa....

Sve lijeze na rudu :wink:
Uzeli ga lopatom, jos će ga nabiti nogom i reći, šuti dobro si prošao, jer ako se budeš kurčio... :D
Glavni izvor love za lobiranje,je vucic osiguravao preko narko bosa Sarica....Saric ima dokaze da mu je sef vucic...
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1020 Re: Kosovo

Post by sehohari »

Osmi Socrates wrote: 12/01/2023 00:32 A jbg.

Kad pogledaju dokumentaciju, u svim ovim državama (BiH, Kosovo, i Crna Gora), svi političari koje bi oni trebali podržavati su napljačkali sve što se može napljačkati.

Osim, kao što rekoh, Vučića.

Kako bi se ti ponašao?

Ništa oni ni ne daju ni ne oduzimaju Kosovu. Ispoštuj potpisano. Niko ne kaže da moraš dati sve ovlasti koje Srbi traže.
Ako im je cilj uvoditi diktaturu, onda jeste.
I ako ne krade on, ne znači da to ne rade svi oko njega.
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#1021 Re: Kosovo

Post by zavrzlama »

Osmi Socrates wrote: 12/01/2023 01:02 Ma kakvo kupovanje Bidenovih bližih ljudi. Znate li vi uopšte šta pričate?

Ne lobira se tako u Americi, ali, ne bih ulazio u objašnjavanje lobiranja.

Merkel im jeste bila naklonjena, zbog veza sa Putinom.
Palmer,Grenel,Eskobar...dobro unovcili popustanje dodiku i vucicu...putin kupio Merkelovu...ALI britanci po obicaju najbolje informirani,fataju maglu iz EU i upozoravaju amere na putin/ merkel plan....srbija,hrvatska i madzarska su bili sitne sluge tog plana...srecom izjeba ih putin svojim strateskim ciljem 8)
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#1022 Re: Kosovo

Post by Osmi Socrates »

To nisu Bidenu bliski ljudi.

Ništa oni ne popuštaju Dodiku, ali, kao što napisah na drugoj temi, dok Vučića podržavaju, vjeruju da on može kontrolirati i Dodika. Vučić počesto proziva Dodika zbog stvari koje Amerikanci imaju o njemu.

Ostatak Balkana, sve pljačkaši. Zašto bi Ameri podržavali pljačkaše? Đukanović, svaka čast, ali čovjek se napljačkao.

Ko je još ostao? Plenković je isto čist, ali on je EU čovjek više.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1023 Re: Kosovo

Post by sehohari »

Osmi Socrates wrote: 12/01/2023 01:17 To nisu Bidenu bliski ljudi.

Ništa oni ne popuštaju Dodiku, ali, kao što napisah na drugoj temi, dok Vučića podržavaju, vjeruju da on može kontrolirati i Dodika. Vučić počesto proziva Dodika zbog stvari koje Amerikanci imaju o njemu.

Ostatak Balkana, sve pljačkaši. Zašto bi Ameri podržavali pljačkaše? Đukanović, svaka čast, ali čovjek se napljačkao.

Ko je još ostao? Plenković je isto čist, ali on je EU čovjek više.
Lik je bukvalno dva puta komplet promijenio vladu zbog kriminala. Oni njegovi što su pokrali INU, to Bakir sve zajedno u jednom mandatu ne može nakrasti.
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#1024 Re: Kosovo

Post by avetinja »

Makron je prije nekoliko mjeseci rekao da nakon rata u Ukrajini Rusija (zajedno sa Zapadom) planira ratovati sa Zapadom po cijelom svijetu, između ostalog spomenuvši i Balkan. Ovo sa zajednicom srpskim opština čini se kao pripremanje terena za šire konflikte na Balkanu.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5299
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1025 Re: Kosovo

Post by Slo Burner »

Koliko srba ustvari jos ima na Kosovu ?
Post Reply