Kosovo

Post Reply
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#351 Re: Kosovo

Post by HarTar »

zilog wrote: 26/11/2021 23:34
HarTar wrote: 26/11/2021 23:29

Eto, nek Havaz nije tabloid :lol:
Avaz je smece, ali ovo u Mordoru je drugi univerzum kanalizacije. Od negiranjna Genocida, negiranja Bosnjaka, sirenja maloumnih lazi svake vrste, podrske muralima osudjenih ratnih zlocinaca i uopste podrske ratnim zlocincima i mafijasima i da ne nabrajam dalje...
Prijatelju, ja nisam ograničen, dapače...
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#352 Re: Kosovo

Post by Droog »

Avaz jeste kanta za smeće.

Al opet ni blizu Kurura.

Zapravo ne znam ni jedan medij u Srbistanu da je objektivan.
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#353 Re: Kosovo

Post by zilog »

HarTar wrote: 26/11/2021 23:43
zilog wrote: 26/11/2021 23:34

Avaz je smece, ali ovo u Mordoru je drugi univerzum kanalizacije. Od negiranjna Genocida, negiranja Bosnjaka, sirenja maloumnih lazi svake vrste, podrske muralima osudjenih ratnih zlocinaca i uopste podrske ratnim zlocincima i mafijasima i da ne nabrajam dalje...
Prijatelju, ja nisam ograničen, dapače...
Pa sto onda stavljas cetnicka sranja? Zar nam nije dosta razvlacenja pameti iz dana u dan? Jos nam samo trebaju pametnjakovici da citiraju Kurir, Informer, Srpski Telegraf... :roll:
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#354 Re: Kosovo

Post by HarTar »

zilog wrote: 26/11/2021 23:50
HarTar wrote: 26/11/2021 23:43

Prijatelju, ja nisam ograničen, dapače...
Pa sto onda stavljas cetnicka sranja? Zar nam nije dosta razvlacenja pameti iz dana u dan? Jos nam samo trebaju pametnjakovici da citiraju Kurir, Informer, Srpski Telegraf... :roll:
Priviđaju ti se stvari... Kakve veze ima ovaj članak sa četnicima?!
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#355 Re: Kosovo

Post by zilog »

HarTar wrote: 26/11/2021 23:53
zilog wrote: 26/11/2021 23:50

Pa sto onda stavljas cetnicka sranja? Zar nam nije dosta razvlacenja pameti iz dana u dan? Jos nam samo trebaju pametnjakovici da citiraju Kurir, Informer, Srpski Telegraf... :roll:
Priviđaju ti se stvari... Kakve veze ima ovaj članak sa četnicima?!
Sve u tim "novinama" je laz, ukljucujuci i vremensku prognozu.
Uzmi ovo sto si prenio i pokusaj naci izvor...
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#356 Re: Kosovo

Post by trocadero »

HarTar wrote: 26/11/2021 22:40

Samo zamislite šta bi bilo da je bio autobus sa srpskim putnicima...
Bio je onaj kod Podujeva raznijet eksplozivom 2001.
Glavni osumnjičeni pobjegao iz američke vojne baze Bondsteel! :shock: Nakon toga uhvaćen u Tirani, osuđen na 40 godina... posle jedne godine pušten na slobodu - nevin. :shock:

Šta bi bilo? Pa ništa!
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#357 Re: Kosovo

Post by HarTar »

trocadero wrote: 27/11/2021 00:01
HarTar wrote: 26/11/2021 22:40

Samo zamislite šta bi bilo da je bio autobus sa srpskim putnicima...
Bio je onaj kod Podujeva raznijet eksplozivom 2001.
Glavni osumnjičeni pobjegao iz američke vojne baze Bondsteel! :shock: Nakon toga uhvaćen u Tirani, osuđen na 40 godina... posle jedne godine pušten na slobodu - nevin. :shock:

Šta bi bilo? Pa ništa!
Ne bi bilo rata između Kosova i Srbije, ali bi bilo osvetničkih akcija nad Albancima u tranzitu kroz Srbiju, u to sam siguran...
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#358 Re: Kosovo

Post by e__ »

skafiskafsnjak wrote: 26/11/2021 22:40 Ne volim.Srbe.... ali.citam komentare na klixu i gadi mi se .

Puni smo svi mrznje... :(

Ohladite ljudi, sacekajte...
“Ne volim Srbe” :lol:

Mislim ono, sta reci… Samo se moliti Bogu da se ukine anonimnost na Internetu u Bosni, pa onda pricaj sta hoces do mile volje. Ovako, malo je smijesno…

Ja, na primjer, ne volim vidjeti ljude koji koriste vjeru da obesprave ili da povrijede drugu osobu. Znaci, ljude koji se kriju iza svoje vjere (ili iza svoga porijekla) i misle da su nesto vazniji od bilo kojeg drugog ljudskog bica. Iako znaju da Bog nikada ne bi zelio da neko pati. Do unto others…

Bilo bi lijepo (pojedincima) da je svijet tako crn i bijel da mozes samo reci: “Ne volim X!” a da ne budes papak sa dna kace.. ali, nekako se uvijek vratimo pojedincima… I njihovim zlocinima. I njihovim rijecima… koje se nikako ne mogu atributirati svima samo radi njihovog imena ili porijekla.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31486
Joined: 16/04/2011 18:46

#359 Re: Kosovo

Post by skafiskafsnjak »

e__ wrote: 27/11/2021 00:23
skafiskafsnjak wrote: 26/11/2021 22:40 Ne volim.Srbe.... ali.citam komentare na klixu i gadi mi se .

Puni smo svi mrznje... :(

Ohladite ljudi, sacekajte...
“Ne volim Srbe” :lol:

Mislim ono, sta reci… Samo se moliti Bogu da se ukine anonimnost na Internetu u Bosni, pa onda pricaj sta hoces do mile volje. Ovako, malo je smijesno…

Ja, na primjer, ne volim vidjeti ljude koji koriste vjeru da obesprave ili da povrijede drugu osobu. Znaci, ljude koji se kriju iza svoje vjere (ili iza svoga porijekla) i misle da su nesto vazniji od bilo kojeg drugog ljudskog bica. Iako znaju da Bog nikada ne bi zelio da neko pati. Do unto others…

Bilo bi lijepo (pojedincima) da je svijet tako crn i bijel da mozes samo reci: “Ne volim X!” a da ne budes papak sa dna kace.. ali, nekako se uvijek vratimo pojedincima… I njihovim zlocinima. I njihovim rijecima… koje se nikako ne mogu atributirati svima samo radi njihovog imena ili porijekla.
Generalno, ne volim. To moram voliti?
Ne volim jer sva sranja na balkanu su vezana za njih.

Ne mrzim ih...mrzim samo pojedince, zlocince.
Ne smatram da sam vazniji ali nije moj narod sranja pravio....i nismo ti koji sad ta ista sranja prizivaju.

A gori su ovi po komentarima sto odmah optuzuju njih za ovo sto se desilo....
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#360 Re: Kosovo

Post by zilog »

Neka je na obraz onima, koji za ovako nesto uzimaju informacije sa Kurira, Telegrafa, Novosti... :roll:
Ako vec nisu u stanju ukljuciti Google translate na kosovskim izvorima, uzmite bar nekog iole normalnog:

Pucnjava u Glođanu kod Dečana, stradala dva učenika i vozač autobusa
https://rs.n1info.com/vesti/rts-pucnjav ... -autobusa/
Tri osobe su nastradale, a jedna osoba je ranjena u pucnjavi na autobus sa učenicima večeras oko 19.00, potvrdili su Hitna pomoć i Osnovno tužilaštvo u Peći, potvrđeno je iz policije Kosova za radio Goraždevac.

Kako je rečeno, u autobusu koji se kretao iz Đakovice prema Glođanu u opštini Dečane i koji je prevozio učenike, pucalo se iz kalašnikova i tom prilikom su ubijeni vozač autobus i dva učenika.

„Prema tvrdnji portparola policije za region Peći Fadilja Gašija nešto posle 19h u mestu Glođane između Glođana i Dečana na licu mesta stradala je jedna osoba, dok su dve osobe podlegle povredama u bolnici. Jedna osoba je takođe povređena, potvrdio je portparol policije Fadilj Gaši“, kaže za N1 Milić Petrović, novinar Radija Goraždevac.
Spoiler
Show
Načelnik Hitne pomoći u Peći Besnik Ibraj potvrdio je ubistvo tri osobe – jedna osoba umrla je na licu mesta dok su dva učenika preminula na putu prema bolnici u Peći.

Potvrđeno je i da je jedan učenik ranjen.

Prema poslednjim informacijama, njegovo je stanje stabilno i van je životne opasnosti.

Na licu mesta su pripadnici policije i dežurni tužilac koji vode istragu.

Kosovski zvaničnici osudili napad
Najviši zvaničnici Kosova i lideri političkih stranaka reagovali su na oružani napad u Glođanu i zatražili su od nadležnih organa da što pre pronađu počinioce zločina i izvedu ih pred lice pravde.

Predsednica Kosova Vjosa Osmani Sadriu pozvala je nadležne organe da što pre pronađu počinioce i privedu ih pravdi.

„Šokantna vest o krivičnom delu u Glođanu, u kojem su, prema aktuelnim podacima, život izgubile tri osobe, a jedna je povređena. Izražavam iskreno saučešće porodicama poginulih i želim brz oporavak povređenima. Pozivam organe reda da što pre pronađu počinioce zločina i privedu ih pravdi“, napisala je na svom nalogu na Fejsbuku Osmani Sadriu.

Ocenila je da je to udarac na sistem bezbednosti i dodala da je bezbednost građana prioritet.

„Nećemo odustati u ispunjavanju ove misije“, navela je ona.

Predsednik Skupštine Kosova Glauk Konjufca je pozvao pravosuđe da što pre otkrije počinioce tog zločina.

„Pozivam organe reda da što pre pronađu počinioce ovog teškog krivičnog dela i privedu ih pravdi“, napisao je na svom Fejsbuk nalogu.

Lider ABK Ramuš Haradinaj, koji je poreklom iz sela Glođane, napisao je na Fejsbuku da je ožalošćen zločinačkim napadom koji se dogodio u tom mestu.

„Saosećamo sa porodicama poginulih, molimo za strpljenje i snagu, u ovim teškim trenucima za sve nas. Zahvaljujem se gradonačelniku Baškimu Ramosaju, policiji, tužilaštvu i timovima hitne medicinske pomoći na radu. Apelujem na organe reda da što pre pronađu i uhapse počinioca tog krivičnog dela i da ga privedu pravdi“, napisao je Haradinaj.

Predsednik PDK Memlji Krasnići je napisao da je šokiran jezivim napadom koji se dogodio i pozvao nadležne da reše slučaj i privedu počinioca pravdi.

Lider DDSK Ljumir Abdidžiku izrazio je tugu posle jezivog zločina koji se dogodio u Glođanu, ocenjujući da se radi o nećemo što je više od zločina i da počinioci treba da bude izveden pred licem pravde.

„Tužan i šokiran jezivim činom večeras u Dečanima. To je više od zločina! U ovim teškim trenucima smo sa porodicama žrtava i povređenih u Dečanima. Delimo bol i molitve sa njima. Organi za sprovođenje zakona da deluju brzo i punim kapacitetom. Izvesti pred zakon pravde počinioca ovog monstruoznog zločina, koji je napao autobus pun učenika i dece“, napisao je Abdidžiku.
Treba istaci, da je u Glodjanima, u kojima se oco desilo, rodjen Ramus Haradinaj.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#361 Re: Kosovo

Post by ¤ jelena ¤ »

Djeca ubijena!
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#362 Re: Kosovo

Post by tataćusak »

zilog wrote: 27/11/2021 08:23 Neka je na obraz onima, koji za ovako nesto uzimaju informacije sa Kurira, Telegrafa, Novosti... :roll:
Ako vec nisu u stanju ukljuciti Google translate na kosovskim izvorima, uzmite bar nekog iole normalnog:

Pucnjava u Glođanu kod Dečana, stradala dva učenika i vozač autobusa
https://rs.n1info.com/vesti/rts-pucnjav ... -autobusa/
Tri osobe su nastradale, a jedna osoba je ranjena u pucnjavi na autobus sa učenicima večeras oko 19.00, potvrdili su Hitna pomoć i Osnovno tužilaštvo u Peći, potvrđeno je iz policije Kosova za radio Goraždevac.

Kako je rečeno, u autobusu koji se kretao iz Đakovice prema Glođanu u opštini Dečane i koji je prevozio učenike, pucalo se iz kalašnikova i tom prilikom su ubijeni vozač autobus i dva učenika.

„Prema tvrdnji portparola policije za region Peći Fadilja Gašija nešto posle 19h u mestu Glođane između Glođana i Dečana na licu mesta stradala je jedna osoba, dok su dve osobe podlegle povredama u bolnici. Jedna osoba je takođe povređena, potvrdio je portparol policije Fadilj Gaši“, kaže za N1 Milić Petrović, novinar Radija Goraždevac.
Spoiler
Show
Načelnik Hitne pomoći u Peći Besnik Ibraj potvrdio je ubistvo tri osobe – jedna osoba umrla je na licu mesta dok su dva učenika preminula na putu prema bolnici u Peći.

Potvrđeno je i da je jedan učenik ranjen.

Prema poslednjim informacijama, njegovo je stanje stabilno i van je životne opasnosti.

Na licu mesta su pripadnici policije i dežurni tužilac koji vode istragu.

Kosovski zvaničnici osudili napad
Najviši zvaničnici Kosova i lideri političkih stranaka reagovali su na oružani napad u Glođanu i zatražili su od nadležnih organa da što pre pronađu počinioce zločina i izvedu ih pred lice pravde.

Predsednica Kosova Vjosa Osmani Sadriu pozvala je nadležne organe da što pre pronađu počinioce i privedu ih pravdi.

„Šokantna vest o krivičnom delu u Glođanu, u kojem su, prema aktuelnim podacima, život izgubile tri osobe, a jedna je povređena. Izražavam iskreno saučešće porodicama poginulih i želim brz oporavak povređenima. Pozivam organe reda da što pre pronađu počinioce zločina i privedu ih pravdi“, napisala je na svom nalogu na Fejsbuku Osmani Sadriu.

Ocenila je da je to udarac na sistem bezbednosti i dodala da je bezbednost građana prioritet.

„Nećemo odustati u ispunjavanju ove misije“, navela je ona.

Predsednik Skupštine Kosova Glauk Konjufca je pozvao pravosuđe da što pre otkrije počinioce tog zločina.

„Pozivam organe reda da što pre pronađu počinioce ovog teškog krivičnog dela i privedu ih pravdi“, napisao je na svom Fejsbuk nalogu.

Lider ABK Ramuš Haradinaj, koji je poreklom iz sela Glođane, napisao je na Fejsbuku da je ožalošćen zločinačkim napadom koji se dogodio u tom mestu.

„Saosećamo sa porodicama poginulih, molimo za strpljenje i snagu, u ovim teškim trenucima za sve nas. Zahvaljujem se gradonačelniku Baškimu Ramosaju, policiji, tužilaštvu i timovima hitne medicinske pomoći na radu. Apelujem na organe reda da što pre pronađu i uhapse počinioca tog krivičnog dela i da ga privedu pravdi“, napisao je Haradinaj.

Predsednik PDK Memlji Krasnići je napisao da je šokiran jezivim napadom koji se dogodio i pozvao nadležne da reše slučaj i privedu počinioca pravdi.

Lider DDSK Ljumir Abdidžiku izrazio je tugu posle jezivog zločina koji se dogodio u Glođanu, ocenjujući da se radi o nećemo što je više od zločina i da počinioci treba da bude izveden pred licem pravde.

„Tužan i šokiran jezivim činom večeras u Dečanima. To je više od zločina! U ovim teškim trenucima smo sa porodicama žrtava i povređenih u Dečanima. Delimo bol i molitve sa njima. Organi za sprovođenje zakona da deluju brzo i punim kapacitetom. Izvesti pred zakon pravde počinioca ovog monstruoznog zločina, koji je napao autobus pun učenika i dece“, napisao je Abdidžiku.
Treba istaci, da je u Glodjanima, u kojima se oco desilo, rodjen Ramus Haradinaj.
Svaka ti čast na postu a klix pokazuje na čiju se propagandu oslanja, nije ovdje u pitanju prevod
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#363 Re: Kosovo

Post by HarTar »

Dvoje učenika žrrve napada... :(

Image
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#364 Re: Kosovo

Post by zilog »

Ni jedan kosovski medij (niti neki imalo ozbiljan regionalni) nije objavio nista ni blizu ove, ranije citirane, Kurirove bolesne lazi o "osveti izbacenog putnika", niti je Kurir naveo izvor.
Ostaje samo da se zakljuci da su sigurnosne sluzbe u Srbiji, koje apsolutno kontrolisu sve zute medije, iz nekog razloga zeljele da plasiraju ovu laz.
Vidim da su se vec poceli medjusobno citirati po ranije oprobanom receptu.
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#365 Re: Kosovo

Post by zilog »

Evo od maloprije:

Novi detalji zločina u Glođanu, autobus se kretao još 50 metara sa ubijenim vozačem
https://www.gazetaexpress.com/detaje-te ... n-e-vrare/
Image
(slika je sa Klix-a, posto nisam mogao pokupiti lnk slike sa Gazete)
Gradonačelnik sela Glođana, Mustafë Selmanaj, govorio je o sinoćnjoj tragediji u ovom selu gde je lice maskirano kalašnjikovom ubilo tri osobe u autobusu u pokretu, od kojih su dvoje bili studenti.

Selmanaj je rekao da je počinilac zločina nakon djela otišao pješice, dok se autobus, sa ubijenim vozačem, kretao još 50 metara, a potom je upao u kanal, prenosi Gazeta Express.

“Dogodila se velika i bolna tragedija koje se ranije ne sjećamo. Obaviještena sam oko 19 sati. Roditelj djeteta me je pokupio i rekao da idem jer mi je tamo ostalo dijete. Neko je izašao na put, ispalio rafal iz oružja i ubio dvoje djece. U autobusu je bilo 9 djece. Bio mu je potreban medicinski tretman jer su bio u šoku. Ovaj autobus je bio redovna linija Glođane/Gllogjan – Đakovica. Tog dana kružio je 3-4 puta sa učenicima. U autobusu nije bilo putnika, već samo učenici. Bila su to 2 anđela i nisu imali sukoba ni sa kim. Osoba je bila maskirana, bila je samo jedna i prema riječima učenika otišla je pješice. Autobus je prešao 50 metara sa ubijenim vozačem, a zatim je pao u kanal. Sudbina je htjela da su djeca pozvala roditelje, a onda je došla policija. "U ime sela i opštine Dečani, tražimo od nadležnih da pronađu počinioca koji je počinio ovo teško krivično djelo", rekao je on za News24
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#366 Re: Kosovo

Post by e__ »

skafiskafsnjak wrote: 27/11/2021 00:27 Generalno, ne volim. To moram voliti?
Ne volim jer sva sranja na balkanu su vezana za njih.

Ne mrzim ih...mrzim samo pojedince, zlocince.
Ne smatram da sam vazniji ali nije moj narod sranja pravio....i nismo ti koji sad ta ista sranja prizivaju.

A gori su ovi po komentarima sto odmah optuzuju njih za ovo sto se desilo....
Ono sto pokusavas reci je da ne volis pravoslavce, a ne Srbe. Jer garant nemas nista protiv muslimana iz Srbije… iako su Srbi.

Prvo ti izgleda moras kroz zivot nauciti da tvoje ime i porijeklo ne znace nista ni tvom gazdi a ni prijatelju. Jebati ce te kako god okrenes. Bio ti Bosnjak, ili Srbin, ili Mahirov mali. Zaboli njega, sve dok ima koristi od tebe.

Mani se tih gluposti poput “moj narod”. RBiH jeste napadnuta, i jeste mrcvarena. Ali nema tu “moj narod nije bas toliko fucked up kao sto su Srbi”.

Pojedincima se sudi, a ne tebi, samo zato sto ti je ime kakvo vec jeste ne znaci da se trebas poistovjeciti sa stvarima koje te se ne ticu. Jer kreiras situaciju gdje pomazes buducem narastaju da bude ko i ti. Ne mozes koristiti genocid kao neko oruzije da kazes pa evo mi to nismo uradili, a oni jesu… Jok, uradili su psi rata… kukavice, i papci. Isti oni sto su radili druge zlocine, nebitno kako su se zvali… Ubijeni civil. Silovana majka. Nema oprosta. Tim pojedincima, a ne narodu.

Svaka zrtva je vrijedna istoga i spomena i postovanja, i blago tvojima sto mislis da je u redu da kazes da ne volis Srbe… isto ko da znas o cemu pricas.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31486
Joined: 16/04/2011 18:46

#367 Re: Kosovo

Post by skafiskafsnjak »

e__ wrote: 27/11/2021 19:54
skafiskafsnjak wrote: 27/11/2021 00:27 Generalno, ne volim. To moram voliti?
Ne volim jer sva sranja na balkanu su vezana za njih.

Ne mrzim ih...mrzim samo pojedince, zlocince.
Ne smatram da sam vazniji ali nije moj narod sranja pravio....i nismo ti koji sad ta ista sranja prizivaju.

A gori su ovi po komentarima sto odmah optuzuju njih za ovo sto se desilo....
Ono sto pokusavas reci je da ne volis pravoslavce, a ne Srbe. Jer garant nemas nista protiv muslimana iz Srbije… iako su Srbi.

Prvo ti izgleda moras kroz zivot nauciti da tvoje ime i porijeklo ne znace nista ni tvom gazdi a ni prijatelju. Jebati ce te kako god okrenes. Bio ti Bosnjak, ili Srbin, ili Mahirov mali. Zaboli njega, sve dok ima koristi od tebe.

Mani se tih gluposti poput “moj narod”. RBiH jeste napadnuta, i jeste mrcvarena. Ali nema tu “moj narod nije bas toliko fucked up kao sto su Srbi”.

Pojedincima se sudi, a ne tebi, samo zato sto ti je ime kakvo vec jeste ne znaci da se trebas poistovjeciti sa stvarima koje te se ne ticu. Jer kreiras situaciju gdje pomazes buducem narastaju da bude ko i ti. Ne mozes koristiti genocid kao neko oruzije da kazes pa evo mi to nismo uradili, a oni jesu… Jok, uradili su psi rata… kukavice, i papci. Isti oni sto su radili druge zlocine, nebitno kako su se zvali… Ubijeni civil. Silovana majka. Nema oprosta. Tim pojedincima, a ne narodu.

Svaka zrtva je vrijedna istoga i spomena i postovanja, i blago tvojima sto mislis da je u redu da kazes da ne volis Srbe… isto ko da znas o cemu pricas.
A jel oni pomazu tako sto velicaju zlocince ?
A to je jednako zlo ....

Treba moje i svacije dijete da zna ko je bio agresor, a ko se branio. Bitno je itekako. Pusti suplju.

Normalni.ljudi spremni na bolju buducnost ce se ograditi od zlocinaca. Sa takvima sam vazda za zivot i suradnju. I takve volim, naravno. E kad se vodje Srpskog naroda ograde od zlocinaca i priznaju sta su njihovi prethodnici uradili, tad cu ih voliti i postovati ih.

Do tad... Ne volim ih...
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#368 Re: Kosovo

Post by ¤ jelena ¤ »

Ogradio ti se Tadić i toliko je bitno to ograđivanje danas, kad je Vučić na vlasti, da ga se mnogi i ne sjećaju, a kofol jako im važno to zvanično ograđivanje....ubilo se...

I upravo je ta priča....kad urade ovo i kažu ovo, onda ću ih.....voljeti, šta li...neviđena šuplja. Fiktivni neprijatelji ne umiru, nego se prenose s koljena na koljeno. Zato i postoje.

Uostalom, toliko je Srba koji niti glasaju niti ih politika zanima, tako da aktuelni vođa i ne može govoriti u njihovo ime, kao što ni ona trojica u Predsjedništvu BiH, ama, niti jedan od njih, bilo šta da kaže - ne govori u ime svih građana BiH...evo, mene prve...niti će ikada, daleko bilo.

Poistovjećivati narod, svakog pojedinca iz nekog naroda, sa aktuelnim političarima na vlasfi, tzv. liderima ili vođama....to je ponižavajuće, pobogu.

Ali ok, očito je da se neki ljudi mogu identifikovati sa svojim vladajućim političarima, bez ikakvih želudačnih tegoba, pa onda po toj logici, kroz prizmu te svoje odanosti vladajućim strukturama, posmatraju i druge.

Zahvaljujući takvima, ovi i vladaju decenijama i vladaće doživotno....ili u najboljem slučaju dok nam se ne smiluju i povuku sami, negdje... jednog lijepog i sunčanog dana...

koji zasad možemo samo sanjati....
e__
Posts: 167
Joined: 21/05/2021 19:57

#369 Re: Kosovo

Post by e__ »

skafiskafsnjak wrote: 27/11/2021 19:56 A jel oni pomazu tako sto velicaju zlocince ?
A to je jednako zlo ....

Treba moje i svacije dijete da zna ko je bio agresor, a ko se branio. Bitno je itekako. Pusti suplju.

Normalni.ljudi spremni na bolju buducnost ce se ograditi od zlocinaca. Sa takvima sam vazda za zivot i suradnju. I takve volim, naravno. E kad se vodje Srpskog naroda ograde od zlocinaca i priznaju sta su njihovi prethodnici uradili, tad cu ih voliti i postovati ih.

Do tad... Ne volim ih...
Pa prvo bi se trebo zapitati sto je situacija takva kakva jeste… a ne ko kakav monkey dolaziti do zakljucka da su svi isti… evo jedan post sto sam napiso na drugoj temi, relevantno je…
Vrlo mali broj ljudi podrzava, ili bi podrzavao genocid i masovno ubijanje jednog naroda.

To vam mora biti jasno.

Ono o cemu vi pricate je istinska mrznja i netrpeljivost. Ono sto se desilo u RBiH jeste bio genocid, ali nije Srpski narod genocidan i ne moze biti genocidan.

To je apsurd nad apsurdima, osim sto je degutantno.

Kada kreirate situaciju u kojoj vi kao pripadnik armije morate ili izvrsiti naredbu, ili rizikovati da se nesto desi vama ili vasoj porodici.

Ako se vama nesto desi, rizikujete da vam porodica ostane sama… da vam zenu stave u situaciju gdje bi izgubila svoju cast.

Ukoliko odbijete… iz osvete vam isto to mogu uraditi.

Samo se pitajte da li je veci broj ljudi koji je iz straha prihvatio da izvrsi naredbe, ili broj ljudi koji “mrzi” Bosnjake, ili Muslimane.

Da stvarno veliki broj Srba, ili vecina Srba podrzava genocid, ili masovno ubijanje Bosnjaka ili Muslimana, situacija u BiH bi bila drugacija. Ne bi bilo suzivota.

Problem je u strahu i u negiranju pravnih cinjenica. Da prosjecna Srpska porodica, ciji su clanovi porodice bili u VRS stvarno vjeruje da su Ratko Mladic i Radovan Karadzic radili stvari zbog kojih su osudjeni, oni bi se njih odrekli.

Ali oni u to ne vjeruju. Oni vjeruju da je u pitanju zavjera. Da svi mrze Srbe, i da zrtve ne postoje.

To jeste, da se genocid nije desio, jer su to sve bili “vojno sposobni” muskarci, i da nisu iz Srebrenice. Da su ljudi iz Srebrenice u Australiji… da zive sasvim normalno, i jebi ga… to je sve jedna zavjera.

Oni koji su u tome ucestvovali ce uvijek reci da je to zavjera. Pogotovo svojoj zeni i djeci. Nije tata ubijao civile… nece ti tata reci da ne volis Ratka… on je heroj. Jer ako kaze da se tata borio casno u ratu, i da nije bio genocid.. a da ne voli Ratka.. ne bi islo. Tako da na kraju oni sto jesu ucestvovali u raznim zlocinima moraju braniti VRS, a njihove komsije isto tako… jer svojoj djeci bi pravili probleme da su “izdajnici”.

Ali, isto tako. Neko jeste ubijao Srbe i u Sarajevu. Isto tako, neko jeste pljackao, i maltretirao Srpsko stanovnistvo koje nije poslusalo Krajisnika.

Svaka zrtva je previse, i nijedan narod nije genocidan. U BiH se sve iskoristi u propagandne svrhe. Neki vid izjednacavanja… iako bi trebali samo priznati da je svaka zrtva previse, i da razumiju da se ne moze isto tretirati izvrsioc kao i neko ko je dao naredbu.

Ali, sumnjam da bilo koju politicku stranku ovdje zanima zivot “na terenu”. Njima je dovoljno da se niko ne kolje, i ha ja…
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31486
Joined: 16/04/2011 18:46

#370 Re: Kosovo

Post by skafiskafsnjak »

e__ wrote: 27/11/2021 21:47
Kada god upoznam nekoga normalnog, koji se stidi onoga sto je uradjeno, pruzim mu ruku i izvinim se ako.sam sta pogresno rekao. Malo sam se pogresno izrazio, priznajem. Izvinjavam se. Nazalost, ja mislim da su u RS manjina takvi ljudi. nazalost!!

Uostalom, presudjeno je ljudima, a ne narodu. Ali imamo problem da mnogi to.podrzavaju i uce mladje narastaje da podrzavaju.
A zasto bi branili VRS ? Zasto ne proznati da su pogrijesili i da se kaju? Ljudski je grijesiti, ali i prastati. Mnogi bi oprostili da priznaju..
Ja prvi.

A i upravu si za politicke stranke.... Da dodam da njima.odgovara ovo sranje. A mi.bismo.ih trebali promjeniti...

Ko god je ubijao nevine Srbe , ja mu zelim da istrune u zatvoru...
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#371 Re: Kosovo

Post by zilog »

HarTar wrote: 26/11/2021 23:53
zilog wrote: 26/11/2021 23:50 Pa sto onda stavljas cetnicka sranja? Zar nam nije dosta razvlacenja pameti iz dana u dan? Jos nam samo trebaju pametnjakovici da citiraju Kurir, Informer, Srpski Telegraf... :roll:
Priviđaju ti se stvari... Kakve veze ima ovaj članak sa četnicima?!
Dok je svjeze, da pokusam da ti objasnim, kako funkcionise ta fasisticka propagandna masinerija.

Citirao si clanak iz Kurira, objavljen 26.11.2021. u 21:44, u kojem je, "prema Kurirovim saznanjima", objavljena laz o navodnom ubistvu iz osvete.
https://www.kurir.rs/crna-hronika/38177 ... stvu-video

Vec u 21:53 Novosti objavljuju isto citirajuci Kurir
https://www.novosti.rs/hronika/zlocin/1 ... obus-video

Ranim jutrom 27.11. u jutarnjim programima Happiy-a i Pink-a su se nacalili "gosti", koji se zajedno sa "voditeljima" orkestrirano trube o "osveti", kazu "po pisanju novina".


Odmah zatim, u 10:10 Kurir ponavlja laz koju je sam izmislio, ovaj put citirajuci "beogradske televizije"
https://www.kurir.rs/crna-hronika/38178 ... ikov-djaci

I tako u krug. Na kraju se vise ne zna ko je zapoceo klupko lazi. Zato sam ti rekao da ne citiras Kurir.
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#372 Re: Kosovo

Post by HarTar »

zilog wrote: 28/11/2021 09:31
HarTar wrote: 26/11/2021 23:53
Priviđaju ti se stvari... Kakve veze ima ovaj članak sa četnicima?!
Dok je svjeze, da pokusam da ti objasnim, kako funkcionise ta fasisticka propagandna masinerija.

Citirao si clanak iz Kurira, objavljen 26.11.2021. u 21:44, u kojem je, "prema Kurirovim saznanjima", objavljena laz o navodnom ubistvu iz osvete.
https://www.kurir.rs/crna-hronika/38177 ... stvu-video

Vec u 21:53 Novosti objavljuju isto citirajuci Kurir
https://www.novosti.rs/hronika/zlocin/1 ... obus-video

Ranim jutrom 27.11. u jutarnjim programima Happiy-a i Pink-a su se nacalili "gosti", koji se zajedno sa "voditeljima" orkestrirano trube o "osveti", kazu "po pisanju novina".


Odmah zatim, u 10:10 Kurir ponavlja laz koju je sam izmislio, ovaj put citirajuci "beogradske televizije"
https://www.kurir.rs/crna-hronika/38178 ... ikov-djaci

I tako u krug. Na kraju se vise ne zna ko je zapoceo klupko lazi. Zato sam ti rekao da ne citiras Kurir.
Prijatelju, meni nešto vaziš, a ti mnogo revnosnije pratiš srbijanske medije od mene :lol: :lol: :lol:
trocadero
Posts: 2418
Joined: 14/03/2013 13:57

#373 Re: Kosovo

Post by trocadero »

Svaki dan najmanje po sat na Kurir , Informer i slična sranja. Ustvari naš Zile se žrtvuje u neprekidnoj borbi protiv fašističkog izvještavanje i srpsko četničke mitomanije. :D
User avatar
HarTar
Posts: 8706
Joined: 20/05/2020 02:33

#374 Re: Kosovo

Post by HarTar »

trocadero wrote: 28/11/2021 15:05 Svaki dan najmanje po sat na Kurir , Informer i slična sranja. Ustvari naš Zile se žrtvuje u neprekidnoj borbi protiv fašističkog izvještavanje i srpsko četničke mitomanije. :D
Teška mu žrtava :mrgreen: :lol:
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#375 Re: Kosovo

Post by zilog »

HarTar wrote: 28/11/2021 14:35
zilog wrote: 28/11/2021 09:31 Dok je svjeze, da pokusam da ti objasnim, kako funkcionise ta fasisticka propagandna masinerija.

Citirao si clanak iz Kurira, objavljen 26.11.2021. u 21:44, u kojem je, "prema Kurirovim saznanjima", objavljena laz o navodnom ubistvu iz osvete.
https://www.kurir.rs/crna-hronika/38177 ... stvu-video

Vec u 21:53 Novosti objavljuju isto citirajuci Kurir
https://www.novosti.rs/hronika/zlocin/1 ... obus-video

Ranim jutrom 27.11. u jutarnjim programima Happiy-a i Pink-a su se nacalili "gosti", koji se zajedno sa "voditeljima" orkestrirano trube o "osveti", kazu "po pisanju novina".

Odmah zatim, u 10:10 Kurir ponavlja laz koju je sam izmislio, ovaj put citirajuci "beogradske televizije"
https://www.kurir.rs/crna-hronika/38178 ... ikov-djaci

I tako u krug. Na kraju se vise ne zna ko je zapoceo klupko lazi. Zato sam ti rekao da ne citiras Kurir.
Prijatelju, meni nešto vaziš, a ti mnogo revnosnije pratiš srbijanske medije od mene :lol: :lol: :lol:
:lol:
Vidis, ali ne prenosim ovdje kao tacno... :lol:
Ti samo prenosi, pa ces odletjeti u MP3 :pisnuo:
Post Reply