Dešavanja u EU

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 8543
Joined: 15/04/2015 11:26

#101 Re: Dešavanja u EU

Post by Thorgerson »

Zasto ovo mediji pokusavaju predstaviti kao nesto vau.

Pa Srbija je 2012. Godine dobila kandidatski status. Isto i CG.

Hrvatska je intenzivno, ali bas intenzivno radila 10 godina da udje u EU.

Mi ne radimo apsolutno nista. Ovo je neka milostinja.

Mi necemo uci u EU. To da bude jasno svima. Jedino da izmjene sam pristup, ili da nas nakace kao neku pridruzenu clanicu. Neki hibrid.

Da mi uradimo ovo sto sada traze, nema JEBENE sanse da ce to nasi idioti ikada ispuniti.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#102 Re: Dešavanja u EU

Post by AleksoMKD »

Thorgerson wrote: 15/12/2022 01:29 Zasto ovo mediji pokusavaju predstaviti kao nesto vau.

Pa Srbija je 2012. Godine dobila kandidatski status. Isto i CG.

Hrvatska je intenzivno, ali bas intenzivno radila 10 godina da udje u EU.

Mi ne radimo apsolutno nista. Ovo je neka milostinja.

Mi necemo uci u EU. To da bude jasno svima. Jedino da izmjene sam pristup, ili da nas nakace kao neku pridruzenu clanicu. Neki hibrid.

Da mi uradimo ovo sto sada traze, nema JEBENE sanse da ce to nasi idioti ikada ispuniti.
Necemo ni mi nikad uci u EU.

Prvo nasi politicari ne zele jer bi trebali sami sebe strpati u zatvot a drugo zato sto nas ni EU ne zeli.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24819
Joined: 08/09/2005 20:08

#103 Re: Dešavanja u EU

Post by Haris.ba »

AleksoMKD wrote: 15/12/2022 11:29 Necemo ni mi nikad uci u EU.

Prvo nasi politicari ne zele jer bi trebali sami sebe strpati u zatvot a drugo zato sto nas ni EU ne zeli.
Ni narod sustinski ne zeli da Bosna udje u EU. Jer da zeli ne bi birao politicare koji sustinski ne zele EU.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#104 Re: Dešavanja u EU

Post by Vitezanin »

AleksoMKD wrote: 15/12/2022 11:29
Thorgerson wrote: 15/12/2022 01:29 Zasto ovo mediji pokusavaju predstaviti kao nesto vau.

Pa Srbija je 2012. Godine dobila kandidatski status. Isto i CG.

Hrvatska je intenzivno, ali bas intenzivno radila 10 godina da udje u EU.

Mi ne radimo apsolutno nista. Ovo je neka milostinja.

Mi necemo uci u EU. To da bude jasno svima. Jedino da izmjene sam pristup, ili da nas nakace kao neku pridruzenu clanicu. Neki hibrid.

Da mi uradimo ovo sto sada traze, nema JEBENE sanse da ce to nasi idioti ikada ispuniti.
Necemo ni mi nikad uci u EU.

Prvo nasi politicari ne zele jer bi trebali sami sebe strpati u zatvot a drugo zato sto nas ni EU ne zeli.
Ne znam kako vam ne dosadi ponavljati ove stvari cijelo vrijeme kada je strategija EU oko proširenja i primanja zemalja s Balkana i više nego jasna i izvjesna. Konsultirajte dokumente EU. I u Hrvatskoj se govorilo isto ("neće nas") pa su ušli u EU i strpali premijera u zatvor. EU je financirala izgradnju državnog zatvora u BiH (s razlogom) npr. To što ćemo se još načekati ne znači da EU ne želi primiti zemlje s Balkana u EU. Suštinski je do nas.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#105 Re: Dešavanja u EU

Post by AleksoMKD »

Haris.ba wrote: 15/12/2022 11:31 Ni narod sustinski ne zeli da Bosna udje u EU. Jer da zeli ne bi birao politicare koji sustinski ne zele EU.
Apatija je (kod nas) tolika da su dovoljni partiski clanovi i administracija da bi se izabrali politicari. Bez razlike koja oocija pobedi nastavlja se ista pjesma korupcije i nesposobnosti.

Ima jedna nova opcija tzv Levica no to nece Amerikanci dopustiti jer vodja partije sa sve arafatkom oko vrata proziva Izrael oko Palestine na sobraniskoj govornici........
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#106 Re: Dešavanja u EU

Post by sehohari »

Vitezanin wrote: 15/12/2022 11:59
AleksoMKD wrote: 15/12/2022 11:29

Necemo ni mi nikad uci u EU.

Prvo nasi politicari ne zele jer bi trebali sami sebe strpati u zatvot a drugo zato sto nas ni EU ne zeli.
Ne znam kako vam ne dosadi ponavljati ove stvari cijelo vrijeme kada je strategija EU oko proširenja i primanja zemalja s Balkana i više nego jasna i izvjesna. Konsultirajte dokumente EU. I u Hrvatskoj se govorilo isto ("neće nas") pa su ušli u EU i strpali premijera u zatvor. EU je financirala izgradnju državnog zatvora u BiH (s razlogom) npr. To što ćemo se još načekati ne znači da EU ne želi primiti zemlje s Balkana u EU. Suštinski je do nas.
Mani se tih dokumenata.
To je samo pro forma, u suštini oni ne žele nove članice makar do 2050
User avatar
Haris.ba
Posts: 24819
Joined: 08/09/2005 20:08

#107 Re: Dešavanja u EU

Post by Haris.ba »

Ako Rusija krene pobjedjivati u Ukraini - bicemo primljeni u EU, ako Ukraina uspije se odbraniti, necemo u EU do 2050.
Last edited by Haris.ba on 15/12/2022 12:17, edited 1 time in total.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#108 Re: Dešavanja u EU

Post by AleksoMKD »

Vitezanin wrote: 15/12/2022 11:59 Ne znam kako vam ne dosadi ponavljati ove stvari cijelo vrijeme kada je strategija EU oko proširenja i primanja zemalja s Balkana i više nego jasna i izvjesna. Konsultirajte dokumente EU. I u Hrvatskoj se govorilo isto ("neće nas") pa su ušli u EU i strpali premijera u zatvor. EU je financirala izgradnju državnog zatvora u BiH (s razlogom) npr. To što ćemo se još načekati ne znači da EU ne želi primiti zemlje s Balkana u EU. Suštinski je do nas.
Pa barem za Makedoniju je vise nego jasno. Mi smo jedini narod na tlu Evrope koji nema pravo na samoopredeljenje.

EU je pogazila svoje vrednosti i tako Johann moze sutra postati Johanna no ja moram pitati Grka i Bugara dali smijem biti Makedonac (ne smijem)

Grcku smo dobili i na Evropskom sudu pravde no EU je rekla da ce politickom odlukom ignorisati presudu jer je Grcka clanica a mi nismo tako da i da sredimo sve oko korupcije i zakonodavstva ne mozemo u EU sve dok ne dozvoli Bugarska ciji je uslov da "priznamo" da smo Bugari.

Kada je Slovenija najavila blokadu Hrvatske pritisli su ih ko nikoga a kada Tataristan krsi osnovne Evropske vrednosti nikome nista.....
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#109 Re: Dešavanja u EU

Post by Vitezanin »

AleksoMKD wrote: 15/12/2022 12:15
Vitezanin wrote: 15/12/2022 11:59 Ne znam kako vam ne dosadi ponavljati ove stvari cijelo vrijeme kada je strategija EU oko proširenja i primanja zemalja s Balkana i više nego jasna i izvjesna. Konsultirajte dokumente EU. I u Hrvatskoj se govorilo isto ("neće nas") pa su ušli u EU i strpali premijera u zatvor. EU je financirala izgradnju državnog zatvora u BiH (s razlogom) npr. To što ćemo se još načekati ne znači da EU ne želi primiti zemlje s Balkana u EU. Suštinski je do nas.
Pa barem za Makedoniju je vise nego jasno. Mi smo jedini narod na tlu Evrope koji nema pravo na samoopredeljenje.

EU je pogazila svoje vrednosti i tako Johann moze sutra postati Johanna no ja moram pitati Grka i Bugara dali smijem biti Makedonac (ne smijem)

Grcku smo obili i na Evropskom sudu pravde no EU je rekla da ce politickom odlukom ignorisati presudu jer je Grcka clanica a mi nismo tako da i da sredimo sve oko korupcije i zakonodavstva ne mozemo u EU sve dok ne dozvoli Bugarska ciji je uslov da "priznamo" da smo Bugari.

Kada je Slovenija najavila blokadu Hrvatske pritisli su ih ko nikoga a kada Tataristan krsi osnovne Evropske vrednosti nikome nista.....
Makedonija ima definirane granice, institucije i sve što je potrebno jednoj državi. To što Bugari sada rade nije ništa drukčije od onoga što je radila Slovenija, ali Hrvatska je na kraju ušla u EU. Ući će i Makedonija, ali treba biti realan, na tom putu rješavanja problema sa susjedima ni makedonske vlasti se nisu proslavile nego su stavljale prst u oko, posebno Grcima. Za tango je potrebno dvoje. :) Postoji nešto što je viši interes Brisela tako da Bugari mogu raditi šta hoće. Ne treba zaboraviti da je EU bila itekako uključena u rješavanje spora s Grčkom tako da ne stoji da nije interes EU da drži Makedoniju vani.

Niko neće tražiti od Makedonaca da kažu da su Bugari, te priče su smiješne. Izuzimam Bugare tu, to je druga stvar.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#110 Re: Dešavanja u EU

Post by Vitezanin »

sehohari wrote: 15/12/2022 12:11
Vitezanin wrote: 15/12/2022 11:59

Ne znam kako vam ne dosadi ponavljati ove stvari cijelo vrijeme kada je strategija EU oko proširenja i primanja zemalja s Balkana i više nego jasna i izvjesna. Konsultirajte dokumente EU. I u Hrvatskoj se govorilo isto ("neće nas") pa su ušli u EU i strpali premijera u zatvor. EU je financirala izgradnju državnog zatvora u BiH (s razlogom) npr. To što ćemo se još načekati ne znači da EU ne želi primiti zemlje s Balkana u EU. Suštinski je do nas.
Mani se tih dokumenata.
To je samo pro forma, u suštini oni ne žele nove članice makar do 2050
S obzirom s kim deveraju na Balkanu ovo zvuči čak i ok. :D EU će se svakako morati reformirati po pitanju procesa donošenja odluka unutar EU prije nego dođe do idućeg proširenja.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#111 Re: Dešavanja u EU

Post by AleksoMKD »

Vitezanin wrote: 15/12/2022 12:27
To što Bugari sada rade nije ništa drukčije od onoga što je radila Slovenija, ali Hrvatska je na kraju ušla u EU. Ući će i Makedonija, ali treba biti realan, na tom putu rješavanja problema sa susjedima ni makedonske vlasti se nisu proslavile nego su stavljale prst u oko, posebno Grcima. Za tango je potrebno dvoje. :) Postoji nešto što je viši interes Brisela tako da Bugari mogu raditi šta hoće. Ne treba zaboraviti da je EU bila itekako uključena u rješavanje spora s Grčkom tako da ne stoji da nije interes EU da drži Makedoniju vani.

Niko neće tražiti od Makedonaca da kažu da su Bugari, te priče su smiješne. Izuzimam Bugare tu, to je druga stvar.
Slovenija nije trazila od Hrvatske da se kontrolisu udzbenici istorije i da u istima pise da su Slovenci i Hrvati jedan te isti narod a Bugarska to trazi.

Prst u oko Grcima je bilo to sto sami sebe zovemo Makedonci a svoju drzavu Makedonija, Gligorov je izjavio da smo Sloveni i nemamo veze sa antikom no Grcima je smetalo ime i odgovorili su sankcijama i zaostravanjem odnosa posle ceka je Gruevski stvarno poceo da ih kurci.

Bugari traze da kazemo da smo Bugari i imaju punu podrsku od EU.

Da, korupcija je na smesno visokom nivou no EU jesta nama prekrsila prava koje kao stiti.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#112 Re: Dešavanja u EU

Post by sehohari »

Haris.ba wrote: 15/12/2022 12:15 Ako Rusija krene pobjedjivati u Ukraini - bicemo primljeni u EU, ako Ukraina uspije se odbraniti, necemo u EU do 2050.
Tako nekako
mishic
Posts: 6265
Joined: 28/04/2011 16:29

#114 Re: Dešavanja u EU

Post by mishic »

Str0nz wrote: 15/12/2022 01:14 Njemački mediji prenose kako se u prijedlogu rezolucije pod nazivom "Stabilnost i sigurnost za Zapadni Balkan" predlaže se da Bundestag zajedno s Vladom Njemačke obrati pažnju na "širenje radikalnog islama u BiH i regrutovanje terorista".
Onaj ko je čuo za Željanu Zovko ne čudi se ovakvim stavovima desničara u Njemačkoj.
Dugi niz godina taj spin se širi EU od jednih te istih političara a ko se sjeća neke godine su pokušali da to i podmetnu kako bi poslužilo kao dokaz pred EU da je ovdje svaka džamija skladište oružja.
mishic
Posts: 6265
Joined: 28/04/2011 16:29

#115 Re: Dešavanja u EU

Post by mishic »

Vitezanin wrote: 15/12/2022 11:59 Ne znam kako vam ne dosadi ponavljati ove stvari cijelo vrijeme kada je strategija EU oko proširenja i primanja zemalja s Balkana i više nego jasna i izvjesna. Konsultirajte dokumente EU. I u Hrvatskoj se govorilo isto ("neće nas") pa su ušli u EU i strpali premijera u zatvor. EU je financirala izgradnju državnog zatvora u BiH (s razlogom) npr. To što ćemo se još načekati ne znači da EU ne želi primiti zemlje s Balkana u EU. Suštinski je do nas.
:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81712
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#116 Re: Dešavanja u EU

Post by Truba »

U spanjolskoj repriza ubadanja svecenika
mishic
Posts: 6265
Joined: 28/04/2011 16:29

#117 Re: Dešavanja u EU

Post by mishic »

https://www.avaz.ba/vijesti/bih/805635/ ... -za-dodika

Hoće li EU konačno progledati pa i Šmita probuditi?!
mishic
Posts: 6265
Joined: 28/04/2011 16:29

#118 Re: Dešavanja u EU

Post by mishic »

Ili će stavovi Željane Zovko i dalje biti europski?!
User avatar
Truba
Posts: 81712
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#119 Re: Dešavanja u EU

Post by Truba »

User avatar
Čitalac
Posts: 5703
Joined: 08/03/2011 07:45
Location: mediteran, uglavnom

#120 Re: Dešavanja u EU

Post by Čitalac »

Najnovije istraživanje Eurobarometra pokazuje da 51 odsto građana EU, baš kao i prošle godine, smatra da je ekonomska situacija na nivou evropske zajednice – loša. Kada se radi o budućnosti EU, najveći optimisti su Irci, Danci i Poljaci, a listu pesimista predvode Grci i Francuzi.

mishic
Posts: 6265
Joined: 28/04/2011 16:29

#121 Re: Dešavanja u EU

Post by mishic »

-Pokušaj discipliniranja u kolonijalnom maniru. Sattler je predani neprijatelj demokratije u BiH. Po njemu - riječi demokratija, građani i “muslimani” ne mogu biti u istoj rečenici, to smo već shvatili. Otuda i ispadi nervoznog Sattlera kada ga se suoči sa njegovim EU rasizmom, poručio je Begić te dodao:


-Jedan od najangažiranijih neprijatelja građana i države Bosne i Hercegovine. Godinama predano radi na realizaciji velikodušnih politika i protiv demokratije u Bosni i Hercegovini Jedan od kreatora grupe poznate kao "invalidične strukture", zaključio je Begić.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#122 Re: Dešavanja u EU

Post by HarTar »

Švabe su sa ovakvim političarima dotakli dno dna.... :D :lol:

User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2716
Joined: 14/12/2005 21:21

#123 Re: Dešavanja u EU

Post by jednonogi_Jack »

HarTar wrote: 04/03/2023 19:25 Švabe su sa ovakvim političarima dotakli dno dna.... :D :lol:

O čemu ti?
Ova žena je top.
User avatar
Point.
Posts: 27784
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#124 Re: Dešavanja u EU

Post by Point. »

Ta joj fali ne kontam.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#125 Re: Dešavanja u EU

Post by HarTar »

jednonogi_Jack wrote: 04/03/2023 21:22
HarTar wrote: 04/03/2023 19:25 Švabe su sa ovakvim političarima dotakli dno dna.... :D :lol:

O čemu ti?
Ova žena je top.
Ne možeš ti to shvatiti, ali eto....

Post Reply