Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#1901 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by karanana »

zasto su hrvati 92. glasali za nezavisnost bih?
mislim da su se preracunali malo jer su tada gledali interese hrvatske i htjeli su da se rat i pritisak prebaci na bih.
ali recimo da su glasali protiv nezavisnosti, bih bi ostala u "jugoslaviji" ali garant bi danas herceg bosna bila van te krnje jugoslavije ili velike srbije. zajebali su se tu gledajuci na njihove dugorocne ciljeve.
mislim ne znam ni sto sam ovo gore napiso, nije tema, ali me ponukala vasa diskusija.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1902 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by mO k3 »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:27
mO k3 wrote: 22/09/2021 22:23 Kako to vidi sa cirilcar kada se zoki kao predsjednik svih hrvata predstavlja :mrgreen:
Ćirilićar je 0 bodova sa Zokija.
A što se tiče ambasada..... Ah šta da ti kažem. Obzirom da sam građanin EU, da u EU putujem sa hrvatskom osobnom, mogu ti reći da te i isto želim da postaneš građanin EU, iskreno, al bojin se da u narednih 20 godina, ništa od toga.
Ma dodaj još 30 godina i zaokruži na 50 ;)

Kako god vidim kakve “dobre” poslove radite vi novi sa EU pasošima :mrgreen:
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#1903 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by kox »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:25
Kosovo je bilo žrtva UZP-a Srbijanskog rukovodstva. BiH je bila žrtva UZP-a Hrvatskog rukovodstva. Tu se analogije izmedju Kosova i paradržave BH Hrvata završavaju.
A alternativom HDZ-u smo osupnuti :lol:
Zaboravili si da je put u neovisnost Kosova krenuo nametanjem Sejde Bajramovića Albancima.... Ima nešto slično? Hm.... Nešto mi poznat početak i kraj
Ne znam da su Albanci prethodno pravili koncentracione logore po Srbiji, spaljivali i opsijedali gradove i vršili etničko čišćenje kao dio UZP-a vodjenog iz susjedne zemlje. Dakle sve ono zbog čega rukovodstvo HZHB danas leži po evropskim zatvorima.
A analogija sa Sejdom nema blage veze. Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda ne znači član iz redova HDZ-a.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#1904 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Hakiz »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:27
mO k3 wrote: 22/09/2021 22:23 Kako to vidi sa cirilcar kada se zoki kao predsjednik svih hrvata predstavlja :mrgreen:
Ćirilićar je 0 bodova sa Zokija.
A što se tiče ambasada..... Ah šta da ti kažem. Obzirom da sam građanin EU, da u EU putujem sa hrvatskom osobnom, mogu ti reći da te i isto želim da postaneš građanin EU, iskreno, al bojin se da u narednih 20 godina, ništa od toga.
Hajde, barem lakše bježite. Da je Zoka tako dobar, Nijemci bi bježali iz Njemačke raditi u lijepu vašu, ne bi bilo obratno.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1905 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

karanana wrote: 22/09/2021 22:28 zasto su hrvati 92. glasali za nezavisnost bih?
mislim da su se preracunali malo jer su tada gledali interese hrvatske i htjeli su da se rat i pritisak prebaci na bih.
ali recimo da su glasali protiv nezavisnosti, bih bi ostala u "jugoslaviji" ali garant bi danas herceg bosna bila van te krnje jugoslavije ili velike srbije. zajebali su se tu gledajuci na njihove dugorocne ciljeve.
mislim ne znam ni sto sam ovo gore napiso, nije tema, ali me ponukala vasa diskusija.
Dobro pitanje i analiza.
Pitanje je glasilo 1991

"Jeste li za suverenu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, državu ravnopravnih građana, naroda BiH - Muslimana, Srba, Hrvata i pripadnika drugih naroda koji u njoj žive?"


A vidi, opet i u ovom pitanju SE NAVODI RAVNOPRAVNI HRVATI.
Za takvu BiH smo glasali.
Međutim, Srbi su htjeli ostati u YU da zadržw dominaciju.
Dominacija - preglasavanja, nije bio dogovor naroda... Posljedice poznate.
Ne treba zaboraviti da su Hrvati prihvatili svaki ponuđeni mirovni sporazum. Alija je pogrišio kada nije prihvatio Lisabonski sporazum, sa Zvornikom, Srebrenicom, Prijedorom i 40 % teritorija BiH.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1906 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

kox wrote: 22/09/2021 22:30
ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:25

Zaboravili si da je put u neovisnost Kosova krenuo nametanjem Sejde Bajramovića Albancima.... Ima nešto slično? Hm.... Nešto mi poznat početak i kraj
Ne znam da su Albanci prethodno pravili koncentracione logore po Srbiji, spaljivali i opsijedali gradove i vršili etničko čišćenje kao dio UZP-a vodjenog iz susjedne zemlje. Dakle sve ono zbog čega rukovodstvo HZHB danas leži po evropskim zatvorima.
A analogija sa Sejdom nema blage veze. Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda ne znači član iz redova HDZ-a.
Što bola izostavi Grabovicu, Uzdol......
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1907 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

Hakiz wrote: 22/09/2021 22:33
ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:27

Ćirilićar je 0 bodova sa Zokija.
A što se tiče ambasada..... Ah šta da ti kažem. Obzirom da sam građanin EU, da u EU putujem sa hrvatskom osobnom, mogu ti reći da te i isto želim da postaneš građanin EU, iskreno, al bojin se da u narednih 20 godina, ništa od toga.
Hajde, barem lakše bježite. Da je Zoka tako dobar, Nijemci bi bježali iz Njemačke raditi u lijepu vašu, ne bi bilo obratno.
U Lijepu našu dolaze raditi Bošnjaci i Srbi. Puno veća plaća.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#1908 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Hakiz »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:36
Hakiz wrote: 22/09/2021 22:33

Hajde, barem lakše bježite. Da je Zoka tako dobar, Nijemci bi bježali iz Njemačke raditi u lijepu vašu, ne bi bilo obratno.
U Lijepu našu dolaze raditi Bošnjaci i Srbi. Puno veća plaća.
To nema veze sa činjenicom da lijepa vaša vama nije lijepa koliko neke njemačke bauštele.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1909 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

mO k3 wrote: 22/09/2021 22:30
ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:27

Ćirilićar je 0 bodova sa Zokija.
A što se tiče ambasada..... Ah šta da ti kažem. Obzirom da sam građanin EU, da u EU putujem sa hrvatskom osobnom, mogu ti reći da te i isto želim da postaneš građanin EU, iskreno, al bojin se da u narednih 20 godina, ništa od toga.
Ma dodaj još 30 godina i zaokruži na 50 ;)

Kako god vidim kakve “dobre” poslove radite vi novi sa EU pasošima :mrgreen:
Da znam njemački dobro, sa svojom strukom bi mogao raditi u Njemačkoj državnoj firmi
Ti ne bi. A ja ti želim da imaš taj izbor.
Last edited by ako te pitaju on 22/09/2021 22:39, edited 1 time in total.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1910 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

Hakiz wrote: 22/09/2021 22:37
ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:36
U Lijepu našu dolaze raditi Bošnjaci i Srbi. Puno veća plaća.
To nema veze sa činjenicom da lijepa vaša vama nije lijepa koliko neke njemačke bauštele.
Naravno. Ono što je Hrvatska za BiH, to je Njemačka za Hrrvatsku.
To je činjenica
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1911 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by daddy-kool »

Point. wrote: 22/09/2021 22:22 Što ste zločesti dečki.

Tko je sad zapravo najhrvat Zoran ili Dragan?
Cuj ko je? Zoran poglavica, Dragan vise kao vrac, bjeloglavi sup.
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#1912 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by kox »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:35
kox wrote: 22/09/2021 22:30
Ne znam da su Albanci prethodno pravili koncentracione logore po Srbiji, spaljivali i opsijedali gradove i vršili etničko čišćenje kao dio UZP-a vodjenog iz susjedne zemlje. Dakle sve ono zbog čega rukovodstvo HZHB danas leži po evropskim zatvorima.
A analogija sa Sejdom nema blage veze. Član predsjedništva iz reda hrvatskog naroda ne znači član iz redova HDZ-a.
Što bola izostavi Grabovicu, Uzdol......
Svaki zločinac treba da odgovara. Samo što su to na strani ARBiH bili pojedinačni slučajevi, spriječavani i kažnjavani koliko se moglo, da je Bogdo i više i bolje spriječavano. U HZHB je to bila sistemska politika. Zato vam je ratno rukovodstvo tamo gdje je.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1913 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by seoBIH »

Ti imaš papir za kretanje u eu. Građanin nisi :)
Da jesi, eu vrijednosti bi baštinio u Bosni i Hercegovini, tvojoj jedinoj domovini.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4171
Joined: 02/10/2013 18:36

#1914 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by no_sekirli »

karanana wrote: 22/09/2021 22:28 zasto su hrvati 92. glasali za nezavisnost bih?
mislim da su se preracunali malo jer su tada gledali interese hrvatske i htjeli su da se rat i pritisak prebaci na bih.
ali recimo da su glasali protiv nezavisnosti, bih bi ostala u "jugoslaviji" ali garant bi danas herceg bosna bila van te krnje jugoslavije ili velike srbije. zajebali su se tu gledajuci na njihove dugorocne ciljeve.
mislim ne znam ni sto sam ovo gore napiso, nije tema, ali me ponukala vasa diskusija.
Sve po dogovoru Tudjman-Milosevic, tj.dogovoru o podjeli BiH. Kasnije se tom dogovoru prikljucio Alija i krenuo sa islamizacijom svoga dijela teritorije. Uostalom, zbog fundamentalizma je i gulio u zatvoru. Ne moze nitko reci da nije njegovao te ideje, i jedva docekao trenutak da ih proba provesti.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1915 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

Svaki zločinac treba da odgovara. Samo što su to na strani ARBiH bili pojedinačni slučajevi, spriječavani i kažnjavani koliko se moglo, da je Bogdo i više i bolje spriječavano. U HZHB je to bila sistemska politika. Zato vam je ratno rukovodstvo tamo gdje je.
Zločin je zločin. Za Doljane, Grabovicu, gdje je poklano čitavo selo starac, odgovaralo je par pojedinaca a ne nalogodavatelj.
HZHB je imala grijehe i Herceg Bosna nema puno veze sa pravima Hrvata 2021 godine.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#1916 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by karanana »

no_sekirli wrote: 22/09/2021 22:41
karanana wrote: 22/09/2021 22:28 zasto su hrvati 92. glasali za nezavisnost bih?
mislim da su se preracunali malo jer su tada gledali interese hrvatske i htjeli su da se rat i pritisak prebaci na bih.
ali recimo da su glasali protiv nezavisnosti, bih bi ostala u "jugoslaviji" ali garant bi danas herceg bosna bila van te krnje jugoslavije ili velike srbije. zajebali su se tu gledajuci na njihove dugorocne ciljeve.
mislim ne znam ni sto sam ovo gore napiso, nije tema, ali me ponukala vasa diskusija.
Sve po dogovoru Tudjman-Milosevic, tj.dogovoru o podjeli BiH. Kasnije se tom dogovoru prikljucio Alija i krenuo sa islamizacijom svoga dijela teritorije. Uostalom, zbog fundamentalizma je i gulio u zatvoru. Ne moze nitko reci da nije njegovao te ideje, i jedva docekao trenutak da ih proba provesti.
ali zar nije bilo bolje za njihov dogovor da je referendum propao, bih pala pod kontrolu milosevica i onda se fino hrvatski dio laganini odvoji kroz dogovor te miloseviceve "jugoslavije" i hrvatske?
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#1917 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by zrakomlat »

no_sekirli wrote: 22/09/2021 22:41
karanana wrote: 22/09/2021 22:28 zasto su hrvati 92. glasali za nezavisnost bih?
mislim da su se preracunali malo jer su tada gledali interese hrvatske i htjeli su da se rat i pritisak prebaci na bih.
ali recimo da su glasali protiv nezavisnosti, bih bi ostala u "jugoslaviji" ali garant bi danas herceg bosna bila van te krnje jugoslavije ili velike srbije. zajebali su se tu gledajuci na njihove dugorocne ciljeve.
mislim ne znam ni sto sam ovo gore napiso, nije tema, ali me ponukala vasa diskusija.
Sve po dogovoru Tudjman-Milosevic, tj.dogovoru o podjeli BiH. Kasnije se tom dogovoru prikljucio Alija i krenuo sa islamizacijom svoga dijela teritorije. Uostalom, zbog fundamentalizma je i gulio u zatvoru. Ne moze nitko reci da nije njegovao te ideje, i jedva docekao trenutak da ih proba provesti.
Šta misliš pod islamizacijom svog dijela teritorije?
kox
Posts: 3200
Joined: 12/09/2008 12:48

#1918 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by kox »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:43
Svaki zločinac treba da odgovara. Samo što su to na strani ARBiH bili pojedinačni slučajevi, spriječavani i kažnjavani koliko se moglo, da je Bogdo i više i bolje spriječavano. U HZHB je to bila sistemska politika. Zato vam je ratno rukovodstvo tamo gdje je.
Zločin je zločin. Za Doljane, Grabovicu, gdje je poklano čitavo selo starac, odgovaralo je par pojedinaca a ne nalogodavatelj.
HZHB je imala grijehe i Herceg Bosna nema puno veze sa pravima Hrvata 2021 godine.
Ti si spomenuo Kosovo u kontekstu nezavisnosti, ja ti govorim zašto je ta analogija sa HZHB potpuno pogrešna.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1919 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

:twisted:
seoBIH wrote: 22/09/2021 22:40 Ti imaš papir za kretanje u eu. Građanin nisi :)
Da jesi, eu vrijednosti bi baštinio u Bosni i Hercegovini, tvojoj jedinoj domovini.
Imam putovnicu i osobnu države EU, i naravno da sam građanin EU. Mogu i glasati za EU parlament.
Da, punopravni građanin EU.
. BIH jeste moja domovina, za mene prelijepa zemlja, i želim da uđe u EU.
Sa Kompićem, Bakirom, Čovićem, Dodikom..... Teško da će ući u EU.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1920 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by seoBIH »

Kad shvatiš da ovo sto pišeš na ovom formu ne bi mogao prosipati u Zagrebu, jer te niko ne bi shvatao za ozbiljno ni 1% možda nešto i uradiš za svoju domovinu, Bosnu i Hercegovinu.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1921 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

Ti si spomenuo Kosovo u kontekstu nezavisnosti, ja ti govorim zašto je ta analogija sa HZHB potpuno pogrešna.
Herceg Bosna je stvar prošlosti.
Neovisnost Kosova sam spomenuo sa aspekta da je započelo nametanjem predstavnika.
Svako nametanje, preglasavanja ne vodi ka dobrom.
U Herceg Bosni su mislili da mogu protjerati ljude, otvoriti logore, i tako ostvariti prava hrvatskog naroda.
To je bila povijesna greška, a na greškama se uči.
U BIH ima prostora za suživot i toleranciju.
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1922 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by sehohari »

karanana wrote: 22/09/2021 22:44
no_sekirli wrote: 22/09/2021 22:41

Sve po dogovoru Tudjman-Milosevic, tj.dogovoru o podjeli BiH. Kasnije se tom dogovoru prikljucio Alija i krenuo sa islamizacijom svoga dijela teritorije. Uostalom, zbog fundamentalizma je i gulio u zatvoru. Ne moze nitko reci da nije njegovao te ideje, i jedva docekao trenutak da ih proba provesti.
ali zar nije bilo bolje za njihov dogovor da je referendum propao, bih pala pod kontrolu milosevica i onda se fino hrvatski dio laganini odvoji kroz dogovor te miloseviceve "jugoslavije" i hrvatske?
Ne. U takvom slučaju, i Srbi bi se mogli odvojiti od Hrvatske. Tuđmanu je vazda preće bilo riješiti se Srba u Hrvatskoj, što je se i pokazalo 95. Bosna je vazda bila u drugom planu, ma koliko se god razgovaralo.
Onda imaš još stvar da je "hrvatski teritorij" praktično podjeljen. Cilj nije bio odcijepiti par zapadnohercegovačkih mjesta, nego doći do Bugojna, uspostaviti granicu sa Srbima kod Kiseljaka. Zato je trebalo da se rat proširi na Bosnu i Hercegovinu, jer se to ama baš nikako nije moglo riješiti mirnim putem.
Last edited by sehohari on 22/09/2021 22:56, edited 2 times in total.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1923 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

seoBIH wrote: 22/09/2021 22:48 Kad shvatiš da ovo sto pišeš na ovom formu ne bi mogao prosipati u Zagrebu, jer te niko ne bi shvatao za ozbiljno ni 1% možda nešto i uradiš za svoju domovinu, Bosnu i Hercegovinu.
Pa koliko znam, ovo što pišem, je službeni stav Hrvatske, pozicije i opozicije.
Često sam u RH, i za razliku od prije, nikad više nisam doživljavao podršku u razgovoru sa ljudima iz RH.
Kad se boriš za pravdu i prava na ispravan način, ljudi to shvate.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#1924 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Tempo »

pici wrote: 05/01/2020 22:21
Heller wrote: 05/01/2020 22:14 Image

@pici @karanana

Molim komentar
dobra milfaČa... ima potencijal :thumbup:
ima levis obrve ko rahmetli krajisnik, a malo baca na zdravka colica.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#1925 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by seoBIH »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 22:50
seoBIH wrote: 22/09/2021 22:48 Kad shvatiš da ovo sto pišeš na ovom formu ne bi mogao prosipati u Zagrebu, jer te niko ne bi shvatao za ozbiljno ni 1% možda nešto i uradiš za svoju domovinu, Bosnu i Hercegovinu.
Pa koliko znam, ovo što pišem, je službeni stav Hrvatske, pozicije i opozicije.
Često sam u RH, i za razliku od prije, nikad više nisam doživljavao podršku u razgovoru sa ljudima iz RH.
Kad se boriš za pravdu i prava na ispravan način, ljudi to shvate.
Onda ne posjećujemo istu Hrvatsku. Od 100 Hrvata iz Hrvatske 100 kaže da bih hrvati prava traže u Sarajevu, te da se okrenu suzovotu a ne zapisavanju teritorija.
Post Reply