Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post Reply
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2876 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Milenkov buraz »

Point. wrote: 07/12/2021 18:10 Postoji li šansa da se ovo utovljeno, čibavo prase proglasi kao persona non grata.
Najmanje svaki kanton sa Bošnjačkom većinom.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2877 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Milenkov buraz »

Poruka za Zokija i njegove fanove.

Last edited by Milenkov buraz on 07/12/2021 18:27, edited 1 time in total.
noviforumas
Posts: 2967
Joined: 12/08/2016 22:28

#2878 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by noviforumas »

Point. wrote: 07/12/2021 18:10 Postoji li šansa da se ovo utovljeno, čibavo prase proglasi kao persona non grata.

Nista to, kad Komsicu istekne iduci mandat izabracemo Dzeku kao clana predsjednistva iz reda hrvatskog naroda 😄
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2879 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Milenkov buraz »

noviforumas wrote: 07/12/2021 18:14
Point. wrote: 07/12/2021 18:10 Postoji li šansa da se ovo utovljeno, čibavo prase proglasi kao persona non grata.

Nista to, kad Komsicu istekne iduci mandat izabracemo Dzeku kao clana predsjednistva iz reda hrvatskog naroda 😄
Mamića :mrgreen:
Zamisli pod imunitetom dođe u Zagreb...koji bi to dernek bio.
Last edited by Milenkov buraz on 07/12/2021 18:27, edited 1 time in total.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#2880 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Palmalma »

Cilj je kada govori o BiH da što više uvrijedi i ponizi Bošnjake. Sa jedne strane uvlači se desnici a sa druge opravdava rusku lovu. Isti kurac kao Dodik, Šešelj, Čović…
User avatar
eltroxin
Posts: 2024
Joined: 30/08/2009 23:35

#2881 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by eltroxin »

Petorazredni političar, prvorazredni šupak!
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2882 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by exliberal-ex »

Milenkov buraz wrote: 07/12/2021 18:08
exliberal-ex wrote: 07/12/2021 18:02

Ja nezovem nikog ovdje botom niti sendvicarom.
Nisam ja istog misljenja kao Zoran ( ne general nemoje me sad zajebavat zbog greske u kucanju :mrgreen: ) nego realno gledam stvari.
Mene su mnogi srbi prozivali poturicom kad sam im rekao da su trebali Mladica i ekipu objesti za jaja cim se vidjelo sta rade oko Srebrenice...
Realno gledajuci ako pratite ovaj forum mnoge stvari koje je Milanovic ( jel sad kako valja) brutalno odjednom izgovorio se provlace kroz rasprave na ovom forumu ( a i medijim) godinama.

Neko rece nemogu da citam cim si napisao eto mnogi bosnjaci se obogatili na racun Srebrenice...mislim zar je potrebno pricat o tome koja su sredstva dosla i kako su isparila po stranackim seharama...
To je drugi par cipela (kriminal oko Srebrenice) ali ako bi tako krenuli da se relativizira Srebrenica onda možemo sutra relativizirati sve, od "Oluje" do holokausta, zločina na Kazanima...itd. kao što reće Zoki nije genocid sveto slovo. Ako bi krenuli dalje onda možemo redom preispitivati i dovoditi u pitanje sve sudske presude koje nam ne pašu, međunarodne akte, standarde, povelje ma sve u Bogu. Onda možemo ukinuti i krivično pravo jer i ono se da preispitati, zašto da ne? Kako reće nije svaki zločin zločin, pa po tome molim lijepo i zločin je u Zokijevom svijetu dopušten samo ako je protiv onih drugih kao što reče za zločin nad porodicom Zec. Ma strašno! :oops:
Slazem se sa tobom treba postojati neka granica ali i konsenzus oko znacajnih dogadjaja.
Medjutim pogledaj samo nas prostor u samoj Bosni imas 3 verzije istorije i svaka je drugacija.
Taj fenomen nije samo specifican za nas, ono sto je za Amera freedom figher za nekog drugog je terorista i obratno ( to vazi i druge drzave i narode).
Tim dogadjajima i definicijama bi se trebali bavit istoricari i legalni eksperti ne politicari.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#2883 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Novak20 »

Ovo mu je za protestne note. Očito da ne podnosi susjede i namjerno zakuhava.

Ne znam zašto ?

https://www.dnevnik.ba/vijesti/milanovi ... oj-2622393
"Ali vidim Džaferovića, sponzora mudžahedina u Kaknju, kako dolazi u Vukovar provocirati Srbe. Ne dolazi iz pijeteta prema Hrvatima jer te iste Hrvate i njihovu državu naziva ratnim zločincima. E to je problem i o tome ćemo razgovarati", rekao je Milanović.
Edit: Još gore na onom snimku iz prve ruke.
Last edited by Novak20 on 07/12/2021 19:06, edited 2 times in total.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2884 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Milenkov buraz »

Pa kada se već spušta na taj nivo i traži onda treba Šefik da odgovori da je on kao Poglavnik iz Zagreba diriguje kao u vrijeme NDH...gdje to sve vodi? Ali kada je bal neka i hala gori, ha ja, jer upravo dotičemo samo dno.
Cikacaka
Posts: 14
Joined: 06/12/2021 20:31

#2885 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Cikacaka »

Neka ga Šefik zovne u Gornji Vakuf da porazgovaraju...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2886 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by daddy-kool »

flyrepublic wrote: 07/12/2021 13:47
- miješanje: hrvatska je potpisnik mirovnog sporazuma, i ako je miješanje stat u obranu prava hrvata u BiH promašio si fudbal. (da se ogradim, ne mora lopov Čović biti doživotni predsjednik, on bi trebao biti u doživotnom zatvoru da je ovo funkcionalna država u kojoj postoji pravo i pravda)
Samo ću se osvrnuti na ovu često ponavljanu tezu da oni imaju pravo da se miješaju - nemaju. Hrvatska kao i SRJ su potpisnice Dayton-skog mirovnog sporazuma zajedno sa RBiH zbog rata u kojem su direktno učestvovale ali i preko svojih proxyija u našoj državi, sa ciljem podjele države i pripajanja teritorija "maticama". U prvom članu tog sporazuma se ove države obavezuju:
The General Framework Agreement
for Peace in Bosnia and Herzegovina
Initialled in Dayton on 21 November 1995
and signed in Paris on 14 December 1995
The Republic of Bosnia and Herzegovina, the Republic of Croatia and the Federal Republic of
Yugoslavia (the "Parties"),

...

Article I
The Parties shall conduct their relations in accordance with the principles set forth in the
United Nations Charter, as well as the Helsinki Final Act and other documents of the Organization for Security and Cooperation in Europe. In particular, the Parties shall fully respect the sovereign equality of one another, shall settle disputes by peaceful means,
and shall refrain from any action, by threat or use of force or otherwise, against the territorial integrity or political independence of Bosnia and Herzegovina or any other State.
Znači ne da nemaju pravo, nego imaju obavezu da odjebu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2887 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by GandalfSivi »

Palmalma wrote: 07/12/2021 18:18 Cilj je kada govori o BiH da što više uvrijedi i ponizi Bošnjake. Sa jedne strane uvlači se desnici a sa druge opravdava rusku lovu. Isti kurac kao Dodik, Šešelj, Čović…
Nisam bas siguran da njihova desnica voli negiranje genocida u Srebrenici, stavise, to povlaci mnoga druga pitanja...
Lex77
Posts: 988
Joined: 09/02/2010 23:23

#2888 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Lex77 »

Milenkov buraz wrote: 07/12/2021 18:17
noviforumas wrote: 07/12/2021 18:14

Nista to, kad Komsicu istekne iduci mandat izabracemo Dzeku kao clana predsjednistva iz reda hrvatskog naroda 😄
Mamića :mrgreen:
Zamisli pod imunitetom dođe u Zagreb...koji bi to dernek bio.
E, to bi bila dobra fora.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#2889 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Kent__ »

GandalfSivi wrote: 07/12/2021 19:00
Palmalma wrote: 07/12/2021 18:18 Cilj je kada govori o BiH da što više uvrijedi i ponizi Bošnjake. Sa jedne strane uvlači se desnici a sa druge opravdava rusku lovu. Isti kurac kao Dodik, Šešelj, Čović…
Nisam bas siguran da njihova desnica voli negiranje genocida u Srebrenici, stavise, to povlaci mnoga druga pitanja...
po mom skromnom misljenju ovo je predizborna za BiH. kao naruceno za SDA i HDZ i SNSD isti trik 30 godina samo nadju neku temu .
za 4 godine ovaj ce pricati o tome kako je kisa srusila Stari Most a narod ce glasati za SDA i HDZ .
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2890 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by daddy-kool »

Jebo Zorana, mene budala ne može uvrijediti šta god da izjavi. Ali šta je cilj ovog narativa? Zatrovati maksimalno atmosferu u odnosima Hrvatske i BiH, preciznije sa Bošnjacima, u jeku pregovora za izborni zakon, gdje su potrebni značajni ustupci sa obje strane, dobra volja i povjerenje da dođe do dogovora. U isto vrijeme Čović, beskompromisno, zateže dodatnim nerealnim zahtjevima. (ostaviti etničke predznake u ustavu) Očito je cilj da do dogovora ne dođe, a nastavak je najavljen u smislu blokade izbora, blokade države i podrške Miloradu u razbijanju ustavnog poretka. Očito da imamo na sceni Karađorđevo Vol 2, i obje strane saglasne da treba uništiti BiH.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2891 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Milenkov buraz »

daddy-kool wrote: 07/12/2021 19:09 Jebo Zorana, mene budala ne može uvrijediti šta god da izjavi. Ali šta je cilj ovog narativa? Zatrovati maksimalno atmosferu u odnosima Hrvatske i BiH, preciznije sa Bošnjacima, u jeku pregovora za izborni zakon, gdje su potrebni značajni ustupci sa obje strane, dobra volja i povjerenje da dođe do dogovora. U isto vrijeme Čović, beskompromisno, zateže dodatnim nerealnim zahtjevima. (ostaviti etničke predznake u ustavu) Očito je cilj da do dogovora ne dođe, a nastavak je najavljen u smislu blokade izbora, blokade države i podrške Miloradu u razbijanju ustavnog poretka. Očito da imamo na sceni Karađorđevo Vol 2, i obje strane saglasne da treba uništiti BiH.
Sami su rekli da se oko BiH slažu 95%, ovo je to oko čega se slažu vidimo.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2892 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by SaraFina »

Ovaj onak općenito nije normalan. Za obitelj Zec.
Predsjednik Zoran Milanović danas je u Valpovu komentirao obitelj Zec i komemoraciju koja je održana kod planinarskog skloništa, doma Adolfovac na Sljemenu gdje su Aleksandra koja je tada imala 12 godina i njena majka Marija ubijene.
- Obitelj Zec je bila pozvana u vladu, da sam bio premijer ja bi ih pozvao prve. Dobili su odštetu. Što još treba? Sad vas moram direktno pitati što još treba? Spominjao sam Vukovar, on je sistematski razaran, ne na mah, užas, sistematski dva mjeseca. Štakori su pobijeni, na kraju su ljudi streljani. Je li to genocid? Hoćemo li o tome razgovarati? Ili ćemo prestati s tim glupostima, jer to na ovakav način jesu gluposti. To su teške i ružne priče. Ja u Hrvatskoj od nikoga nisam čuo da je Vukovar genocid - rekao je.
SMAKNUĆE OBITELJI ZEC
Mihajla su ubili pred kućom, a ženu i kćer odvezli su na Sljeme: 'Ubili ste tatu, nemojte i mamu'
24sata
Zatim je nastavio o obitelji Zec.
- To je grozna priča. Ali ja znam u ratu i groznijih priča od te priče. Iza kojih stoje neki drugi ljudi, jedna druga strana. Hoćemo idućih 50 godina jedni u druge prstima upirat? Što je s 40 staraca u Promini kod Drniša koji su 1993. godine ubijani jedan za drugim na pragu nakon akcije Maslenica iz čiste osvete od strane paravojske SAO Krajine? Uz navodnu zaštitu UMPROFOR-a. Nisam vidio Pupovca tamo. Ali ja sam bio u Varivodama, Gruborima, u Jasenovac idem svake godine. On ide samo na bankomat - dodao je.
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#2893 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by saimidin »

"Poenta je u karakteru zločina i režima koji organizira, podupire i provodi zločin. Da li je to 8.000, 80.000 ili 8 miliona žrtava u principu je najmanje bitno. Jer onaj koji je u stanju ubiti 8.000, spreman je ubiti i 80.000. To što nije imao prilike i što su okolnosti bile drugačije, druga je priča", dodao je Klasić.

Jako dobar odgovor zoranu

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hrvatsk ... /211207109

Sve u :bih: kojima je bilo drago da je pobijedio on a ne kolinda, ukljucujuci I mene, vec je razocarao I kao politicar, ali I kao covjek
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2894 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by plain vanilla »

Zove me prijateljica iz Hrvatske neku noc da se izvini i ogradi od ponasanja Milanovica. Kaze cura da je stid sta lik lupeta i da je osjecala da mi se treba zbog toga ispricati.
Ona pretpostavlja da je dosao do dobrih para i lose droge...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2895 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Bloo »

plain vanilla wrote: 07/12/2021 21:38 Zove me prijateljica iz Hrvatske neku noc da se izvini i ogradi od ponasanja Milanovica. Kaze cura da je stid sta lik lupeta i da je osjecala da mi se treba zbog toga ispricati.
Ona pretpostavlja da je dosao do dobrih para i lose droge...
Transfer blama jaliti fremdschamen...jadni normalni građani...
Blitz1
Posts: 578
Joined: 14/07/2015 09:17

#2896 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Blitz1 »

plain vanilla wrote: 07/12/2021 21:38 Zove me prijateljica iz Hrvatske neku noc da se izvini i ogradi od ponasanja Milanovica. Kaze cura da je stid sta lik lupeta i da je osjecala da mi se treba zbog toga ispricati.
Ona pretpostavlja da je dosao do dobrih para i lose droge...
Ma niko ga u Cro ne doživljava ozbiljno, dio familije mi e tamo, ja trenutno u BIH all imam rvatsko državljanstvo i kao građanin Hrvatske ga smatram komadom budale. Doduše, mislim da nema baš sreće sa dilerima u poslednje vrijeme.
User avatar
Ludzak
Posts: 5373
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#2897 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Ludzak »

Ne govori on to jer misli. Mislim da ima jaku potporu sa strane da to govori.
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#2898 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by LSD »

Blitz1 wrote: 07/12/2021 21:46
plain vanilla wrote: 07/12/2021 21:38 Zove me prijateljica iz Hrvatske neku noc da se izvini i ogradi od ponasanja Milanovica. Kaze cura da je stid sta lik lupeta i da je osjecala da mi se treba zbog toga ispricati.
Ona pretpostavlja da je dosao do dobrih para i lose droge...
Ma niko ga u Cro ne doživljava ozbiljno, dio familije mi e tamo, ja trenutno u BIH all imam rvatsko državljanstvo i kao građanin Hrvatske ga smatram komadom budale. Doduše, mislim da nema baš sreće sa dilerima u poslednje vrijeme.
Jah, niko ga ne dozivljava ozbiljno, smatraju ga komadom budale, drogeraš koji nema srece sa dilereima, ovo ono - a izabrali ga za predsjednika države :lol: ni manje ni više....podero onu tuku na izborima :izet:

pa šta to govori o tom narodu i o toj državi, koji listom biraju takve idiote ;-) onako realno.
Last edited by LSD on 07/12/2021 21:55, edited 1 time in total.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#2899 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Nespin »

Pustite čovjeka na miru, njemu jednostavno nije lako sa takvim psihičkim stanjem i vibracijama. Ovako se blamirati i kočijaški ponašati, a biti na čelu ozbiljne evropske države stvarno je jadno i žalosno. Lik doslovno imitira Dodika, Šešelja ili nekog tamo idiota Vulina... Jebote kakvi su to kompleksi, kakva duševna stanja, kakva unutarnja bol, kakvi nervni poremećaji... stvarno jadno i žalosno. Zato neka laje, vrijeđa, pjeni, ali ne spuštati se na taj nivo, u to blatu i kaljužu, ma šta kaljužu, u svinjska govna, ni slučajno...
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#2900 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by mzungu »

supak jedan vise nije zasluzio temu ovdje :run:
Post Reply