Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3576 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by skafiskafsnjak »

Gospoda iz Hrvatske. Za razliku od nekih klosara obdje sto ga cak i brane....

Komentar iz Hrvatske: Milanović se sam pretvorio u neprijatelja BiH, nije ni zaslužio da ga dočekaju kao gosta
http://www.klix.ba/clanak/211222043
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#3577 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Loki2k9 »

daddy-kool wrote: 21/12/2021 09:47

opet red šovinizma, negiranja genocida, miješanja u unutrašnje stvari BiH...
Zorangutanu je neko sihir bacio 100% :shock:
ajdamo
Posts: 1035
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#3578 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ajdamo »

daddy-kool wrote: 21/12/2021 09:47

opet red šovinizma, negiranja genocida, miješanja u unutrašnje stvari BiH...
Hahaha spomenuo je i novopečenog Hrvata Džeku xD
statixx
Posts: 8768
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#3579 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by statixx »

Kljuić pisao Milanoviću: Hvala što ne dolazite!

(Patria) - Stjepan Kljuić, član ratnog Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine uputio je otvoreno pismo Zoranu Milanoviću, predsjedniku Republike Hrvatske.

"Bez obzira na to da li su razlozi otkazivanja posjeta Vitezu, opravdani ili ne, ovo malo Hrvata što nas je ostalo u Bosni, smo istinski obradovani. Vaše naglo zanimanje za sudbinu nas preostalih veoma nas je zabrinulo. Volite da se hvalite kako ste bili poseban odabir Ivice Račana, ali vjerovatno je Račan bio dobar čovjek, ali kao političar nije imao format. Jedna od najmizernijih slika iz novije hrvatske prošolosti bila je ona kada su Račan i Šuvar, kao delegati CKSK Jugoslavije, bili određeni da prisustvuju VIII sjednici CK SK Srbije na kojoj je Slobodan Milošević najavio srpski fašizam i brutalno srušio Ivana Stambolića i Dragišu Pavlovića. Oni su bili nijemi i jedva su dočekali da se sastanak završi.

Zaista je neshvatljivo da ste se vi tako odlučno opredjelili za brigu o Hrvatima u Bosni. Šutili ste desetljećima i kada je Tuđman bio u Karađorđevu, a skojevci Boban i Karadžić u Grazu (6.5.1992.)
Ja sam Franji Tuđmanu kazao, da bi mi Hrvati lakše podnijeli da se on s Miloševićem sastao u Pećkoj Patrijaršiji nego u Karađorđevu. Za nas Hrvate Karađorđevo je bio simbol najvećeg stradanja, jer smo poslije sjednice CKJ ostali bez Savke Dabčević, Mike Tripala, Pere Pirkera, Vlade Gotovca, braće Veselica, Milovana Baletića, Ivana Zvonimira Čička, Dražena Budiše i tisuća najugledniji političkih Hrvata. I ja sam bio jedna od tih žrtava. Najblaže bi bilo kazati da vi nikada niste pratili politička zbivanja u BiH. To vam govori utemeljitelj HDZ-a BiH kojem Zagreb nije dozvolio i da bude prvi predsjednik.
Tek kada je naša pozicija tonula došli su po mene tako da sam ja postao prvi Hrvat predsjednik HDZ-a BiH. Imao sam sreću što se nisu mnogo miješali u izborni proces u BiH izuzev što su izlijepili 600 tisuća Tuđmanovih postera. Postao sam rekorder po broju osvojenih glasova što ih je jedan Hrvat osvojio još od 1910. godine. Danas više nisam ponosan na taj rezultat, iako on
neće nikad biti nadmašen, jer nema više Hrvata u Bosni. Od oko 900 tisuća nas, računajući samo sa europskom dijasporom, u Bosni je živjelo nas 83 posto, a u Hercegovini 17 posto. Na našu veliku žalost danas ih ni u Hercegovini nema toliko. Gdje ste vi bili kada su politički idioti i kosovci prenijeli sjedište HDZ BiH iz Sarajeva u Grude?

Vrlo ružno se izražavate prema našim Bošnjacima. Oni su dovoljno platili cijenu poraznim ponašanjem njihovog rukovodstva. Vi očito ne poznajete pokušaje Beograda da odvoje Bošnjake od BiH. To se radilo od početaka. Možda vam nije poznato da je čak i jedan Dobrica Ćosić pozivao provincijalce Bošnjake na tkz. Intelektualne razgovore, što je kasnije formulirano kao „Historijski sporazum“. To isto danas ponavlja Aleksandar Vučić. Međutim, pokušaj tog „sporazuma“ su osujetili najumniji Bošnjaci (Alija Isaković, Omer Behmen, Safet Isović, Nijaz Duraković...)

Nisu oni to uradili vjerujući Tuđmanu, Šušku, Bobanu, Šariniću, Peri Markoviću, Tuti, Šteli ili Praljku. Oni su istinski vjerovali našim Hrvatima: Juri Pelivanu, fra Petru Anđeloviću, Vitomiru Lukiću, Stjepanu Kljuiću, Jerki Doki, Damjanu Vlašiću, Martinu Raguzu (predsjedniku Vrhovnog suda BiH), Franji Topiću, Matinu Udovičiću, Anti Mandiću....A onda su bez ikakvog povoda Boban i njegovi kosovci napali Muslimane u Prozoru i izazvali hrvatsko-muslimanski sukob, koji je bio obostrano tragičan. Bio je to najveći uspjeh Slobodana Miloševića i KOS-a, te na upit brojnih svjetskih državnika – kako je to uopće moguće – nikada nisam mogao odgovoriti. Najviše su se čudili Bob Dole, Sayrus Vens, Anton Tus i Vaclav Havel.

Da je kojim slučajem beogradski projekat uspio i da su mobilizirali 200 tisuća Muslimana, uz naoružanje koje su imali i vojni kadar, ne bi cilj srpske agresije bio Karlobag nego bi otišli skroz do Umaga...Nisu nama Muslimani počinili zlo ni u Vukovaru niti Dubrovniku, kao ni u nizu drugih gradova. Vi očito nikada niste shvatili što je BiH dala hrvatskoj. Od tri Nobelovca dva su naša. U
sportu dali smo Hrvatskoj ono najbolje. Vi ćete stalno hvaliti nogometne uspjehe od onih koje je postigao Miroslav Blažević pa sve do Zlatka Dalića. Kada je Hrvatska drugi put osvojila Davis cup, od pet igrača čak četiri su bila naša. U svim sportovima najistaknutija su imena onih iz BiH.

Najzad obnova vašeg stanovništva vršena je iz redova naše zemlje. Valjda znate da je Hrvatska demografski najugroženija u EU. Međutim, prava katastrofa očekuje Hrvatsku tek u narednih 15 godina, kada bude prestao priliv mladih iz BiH. Da biste stekli pravu sliku o vašim problemima dovoljno je da uzmete telefonski imenik, pa ćete lako zaključiti da je više od polovice naših ljudi. To je lako zaključiti po prezimenima. Pogrešnom politikom Zagreba taj proces obnove stanovništva u Hrvatskoj će doživjeti katastrofu. Čitam kako bi vi rado razgovarali sa Vučićem. To bi s obzirom na vaš današnji položaj bilo neophodno. Samo ne o Bosni. Vaša bi dužnost bila da od Beograda tražite nazad opljačkano kulturno blago Hrvatske, makar i putem obeštečenja, te ono što je najvažnije da se hrvatskim obiteljima vrate posmrtni ostaci nevinih žrtava, za koje Beograd ima sigurno istinsku dokumentaciju. Bilo bi to veoma humano, da žrtve o njihove obitelji konačno dobiju
smiraj. Vama bi taj fašista sa „dječijim licem“ sigurno udovoljio.

Najzad, moj savjet bi vam bio da se strpite na ovoj dužnosti do kraja mandata. Vaš izbor se može protumačiti samo Epicurovom teorijom objektivne slučajnosti. I neka na tome ostane. Bilo bi neophodno da pronađete neki hobi, ja vam predlažem filateliju, ili možda da se angažirate u nekoj nevladinoj organizaciji za brigu o siromašnoj djeci, ili, pak udrugama koje se bore protiv norkomanije", naveo je Kljujić u pismu.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#3580 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Better Man »

statixx wrote: 23/12/2021 11:10
Kljuić pisao Milanoviću: Hvala što ne dolazite!

(Patria) - Stjepan Kljuić, član ratnog Predsjedništva Republike Bosne i Hercegovine uputio je otvoreno pismo Zoranu Milanoviću, predsjedniku Republike Hrvatske.

"Bez obzira na to da li su razlozi otkazivanja posjeta Vitezu, opravdani ili ne, ovo malo Hrvata što nas je ostalo u Bosni, smo istinski obradovani. Vaše naglo zanimanje za sudbinu nas preostalih veoma nas je zabrinulo. Volite da se hvalite kako ste bili poseban odabir Ivice Račana, ali vjerovatno je Račan bio dobar čovjek, ali kao političar nije imao format. Jedna od najmizernijih slika iz novije hrvatske prošolosti bila je ona kada su Račan i Šuvar, kao delegati CKSK Jugoslavije, bili određeni da prisustvuju VIII sjednici CK SK Srbije na kojoj je Slobodan Milošević najavio srpski fašizam i brutalno srušio Ivana Stambolića i Dragišu Pavlovića. Oni su bili nijemi i jedva su dočekali da se sastanak završi.

Zaista je neshvatljivo da ste se vi tako odlučno opredjelili za brigu o Hrvatima u Bosni. Šutili ste desetljećima i kada je Tuđman bio u Karađorđevu, a skojevci Boban i Karadžić u Grazu (6.5.1992.)
Ja sam Franji Tuđmanu kazao, da bi mi Hrvati lakše podnijeli da se on s Miloševićem sastao u Pećkoj Patrijaršiji nego u Karađorđevu. Za nas Hrvate Karađorđevo je bio simbol najvećeg stradanja, jer smo poslije sjednice CKJ ostali bez Savke Dabčević, Mike Tripala, Pere Pirkera, Vlade Gotovca, braće Veselica, Milovana Baletića, Ivana Zvonimira Čička, Dražena Budiše i tisuća najugledniji političkih Hrvata. I ja sam bio jedna od tih žrtava. Najblaže bi bilo kazati da vi nikada niste pratili politička zbivanja u BiH. To vam govori utemeljitelj HDZ-a BiH kojem Zagreb nije dozvolio i da bude prvi predsjednik.
Tek kada je naša pozicija tonula došli su po mene tako da sam ja postao prvi Hrvat predsjednik HDZ-a BiH. Imao sam sreću što se nisu mnogo miješali u izborni proces u BiH izuzev što su izlijepili 600 tisuća Tuđmanovih postera. Postao sam rekorder po broju osvojenih glasova što ih je jedan Hrvat osvojio još od 1910. godine. Danas više nisam ponosan na taj rezultat, iako on
neće nikad biti nadmašen, jer nema više Hrvata u Bosni. Od oko 900 tisuća nas, računajući samo sa europskom dijasporom, u Bosni je živjelo nas 83 posto, a u Hercegovini 17 posto. Na našu veliku žalost danas ih ni u Hercegovini nema toliko. Gdje ste vi bili kada su politički idioti i kosovci prenijeli sjedište HDZ BiH iz Sarajeva u Grude?

Vrlo ružno se izražavate prema našim Bošnjacima. Oni su dovoljno platili cijenu poraznim ponašanjem njihovog rukovodstva. Vi očito ne poznajete pokušaje Beograda da odvoje Bošnjake od BiH. To se radilo od početaka. Možda vam nije poznato da je čak i jedan Dobrica Ćosić pozivao provincijalce Bošnjake na tkz. Intelektualne razgovore, što je kasnije formulirano kao „Historijski sporazum“. To isto danas ponavlja Aleksandar Vučić. Međutim, pokušaj tog „sporazuma“ su osujetili najumniji Bošnjaci (Alija Isaković, Omer Behmen, Safet Isović, Nijaz Duraković...)

Nisu oni to uradili vjerujući Tuđmanu, Šušku, Bobanu, Šariniću, Peri Markoviću, Tuti, Šteli ili Praljku. Oni su istinski vjerovali našim Hrvatima: Juri Pelivanu, fra Petru Anđeloviću, Vitomiru Lukiću, Stjepanu Kljuiću, Jerki Doki, Damjanu Vlašiću, Martinu Raguzu (predsjedniku Vrhovnog suda BiH), Franji Topiću, Matinu Udovičiću, Anti Mandiću....A onda su bez ikakvog povoda Boban i njegovi kosovci napali Muslimane u Prozoru i izazvali hrvatsko-muslimanski sukob, koji je bio obostrano tragičan. Bio je to najveći uspjeh Slobodana Miloševića i KOS-a, te na upit brojnih svjetskih državnika – kako je to uopće moguće – nikada nisam mogao odgovoriti. Najviše su se čudili Bob Dole, Sayrus Vens, Anton Tus i Vaclav Havel.

Da je kojim slučajem beogradski projekat uspio i da su mobilizirali 200 tisuća Muslimana, uz naoružanje koje su imali i vojni kadar, ne bi cilj srpske agresije bio Karlobag nego bi otišli skroz do Umaga...Nisu nama Muslimani počinili zlo ni u Vukovaru niti Dubrovniku, kao ni u nizu drugih gradova. Vi očito nikada niste shvatili što je BiH dala hrvatskoj. Od tri Nobelovca dva su naša. U
sportu dali smo Hrvatskoj ono najbolje. Vi ćete stalno hvaliti nogometne uspjehe od onih koje je postigao Miroslav Blažević pa sve do Zlatka Dalića. Kada je Hrvatska drugi put osvojila Davis cup, od pet igrača čak četiri su bila naša. U svim sportovima najistaknutija su imena onih iz BiH.

Najzad obnova vašeg stanovništva vršena je iz redova naše zemlje. Valjda znate da je Hrvatska demografski najugroženija u EU. Međutim, prava katastrofa očekuje Hrvatsku tek u narednih 15 godina, kada bude prestao priliv mladih iz BiH. Da biste stekli pravu sliku o vašim problemima dovoljno je da uzmete telefonski imenik, pa ćete lako zaključiti da je više od polovice naših ljudi. To je lako zaključiti po prezimenima. Pogrešnom politikom Zagreba taj proces obnove stanovništva u Hrvatskoj će doživjeti katastrofu. Čitam kako bi vi rado razgovarali sa Vučićem. To bi s obzirom na vaš današnji položaj bilo neophodno. Samo ne o Bosni. Vaša bi dužnost bila da od Beograda tražite nazad opljačkano kulturno blago Hrvatske, makar i putem obeštečenja, te ono što je najvažnije da se hrvatskim obiteljima vrate posmrtni ostaci nevinih žrtava, za koje Beograd ima sigurno istinsku dokumentaciju. Bilo bi to veoma humano, da žrtve o njihove obitelji konačno dobiju
smiraj. Vama bi taj fašista sa „dječijim licem“ sigurno udovoljio.

Najzad, moj savjet bi vam bio da se strpite na ovoj dužnosti do kraja mandata. Vaš izbor se može protumačiti samo Epicurovom teorijom objektivne slučajnosti. I neka na tome ostane. Bilo bi neophodno da pronađete neki hobi, ja vam predlažem filateliju, ili možda da se angažirate u nekoj nevladinoj organizaciji za brigu o siromašnoj djeci, ili, pak udrugama koje se bore protiv norkomanije", naveo je Kljujić u pismu.
Svaka čast Kljuiću za ovo napisano. Sve mu je rekao kako jeste.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3581 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by pici »

Nekadašnji član Predsjedništva Bosne i Hercegovine i prvi predsjednik HDZ-a BiH Stjepan Kljuić uputio je otvoreno pismo Zoranu Milanoviću, predsjedniku Republike Hrvatske. Pismo pod naslovom 'Hvala što ne dolazite' prenosimo u cjelosti:



- Bez obzira na to da li su razlozi otkazivanja posjeta Vitezu opravdani ili ne, ovo malo Hrvata što nas je ostalo u Bosni, smo istinski obradovani.


Vaše naglo zanimanje za sudbinu nas preostalih veoma nas je zabrinulo. Volite da se hvalite kako ste bili poseban odabir Ivice Račana, ali vjerovatno je Račan bio dobar čovjek, ali kao političar nije imao format. Jedna od najmizernijih slika iz novije hrvatske prošlosti bila je ona kada su Račan i Šuvar, kao delegati CKSK Jugoslavije, bili određeni da prisustvuju VIII sjednici CK SK Srbije na kojoj je Slobodan Milošević najavio srpski fašizam i brutalno srušio Ivana Stambolića i Dragišu Pavlovića. Oni su bili nijemi i jedva su dočekali da se sastanak završi.


Zaista je neshvatljivo da ste se vi tako odlučno opredijelili za brigu o Hrvatima u Bosni. Šutili ste desetljećima i kada je Tuđman bio u Karađorđevu, a skojevci Boban i Karadžić u Grazu (6.5.1992.)


Ja sam Franji Tuđmanu kazao da bi mi Hrvati lakše podnijeli da se on s Miloševićem sastao u Pećkoj Patrijaršiji nego u Karađorđevu. Za nas Hrvate Karađorđevo je bio simbol najvećeg stradanja, jer smo poslije sjednice CKJ ostali bez Savke Dabčević, Mike Tripala, Pere Pirkera, Vlade Gotovca, braće Veselica, Milovana Baletića, Ivana Zvonimira Čička, Dražena Budiše i tisuća najugledniji političkih Hrvata. I ja sam bio jedna od tih žrtava.


Najblaže bi bilo kazati da vi nikada niste pratili politička zbivanja u BiH. To vam govori utemeljitelj HDZ-a BiH kojem Zagreb nije dozvolio i da bude prvi predsjednik. Tek kada je naša pozicija tonula došli su po mene tako da sam ja postao prvi Hrvat predsjednik HDZ-a BiH. Imao sam sreću što se nisu mnogo miješali u izborni proces u BiH izuzev što su izlijepili 600 tisuća Tuđmanovih postera. Postao sam rekorder po broju osvojenih glasova što ih je jedan Hrvat osvojio još od 1910. godine. Danas više nisam ponosan na taj rezultat, iako on neće nikad biti nadmašen, jer nema više Hrvata u Bosni. Od oko 900 tisuća nas, računajući samo sa europskom dijasporom, u Bosni je živjelo nas 83 posto, a u Hercegovini 17 posto. Na našu veliku žalost danas ih ni u Hercegovini nema toliko.


Gdje ste vi bili kada su politički idioti i kosovci prenijeli sjedište HDZ BiH iz Sarajeva u Grude?


Vrlo ružno se izražavate prema našim Bošnjacima. Oni su dovoljno platili cijenu poraznim ponašanjem njihovog rukovodstva. Vi očito ne poznajete pokušaje Beograda da odvoje Bošnjake od BiH. To se radilo od početaka. Možda vam nije poznato da je čak i jedan Dobrica Ćosić pozivao provincijalce Bošnjake na tzv. intelektualne razgovore, što je kasnije formulirano kao „Historijski sporazum“. To isto danas ponavlja Aleksandar Vučić. Međutim, pokušaj tog „sporazuma“ su osujetili najumniji Bošnjaci (Alija Isaković, Omer Behmen, Safet Isović, Nijaz Duraković...)


Nisu oni to uradili vjerujući Tuđmanu, Šušku, Bobanu, Šariniću, Peri Markoviću, Tuti, Šteli ili Praljku. Oni su istinski vjerovali našim Hrvatima: Juri Pelivanu, fra Petru Anđeloviću, Vitomiru Lukiću, Stjepanu Kljuiću, Jerki Doki, Damjanu Vlašiću, Martinu Raguzu (predsjedniku Vrhovnog suda BiH), Franji Topiću, Matinu Udovičiću, Anti Mandiću....


A onda su bez ikakvog povoda Boban i njegovi kosovci napali Muslimane u Prozoru i izazvali hrvatsko-muslimanski sukob, koji je bio obostrano tragičan. Bio je to najveći uspjeh Slobodana Miloševića i KOS-a, te na upit brojnih svjetskih državnika – kako je to uopće moguće – nikada nisam mogao odgovoriti. Najviše su se čudili Bob Dole, Sayrus Vens, Anton Tus i Vaclav Havel.


Da je kojim slučajem beogradski projekat uspio i da su mobilizirali 200 tisuća Muslimana, uz naoružanje koje su imali i vojni kadar, ne bi cilj srpske agresije bio Karlobag nego bi otišli skroz do Umaga... Nisu nama Muslimani počinili zlo ni u Vukovaru niti Dubrovniku, kao ni u nizu drugih gradova.


Vi, očito, nikada niste shvatili što je BiH dala hrvatskoj. Od tri Nobelovca, dva su naša. U sportu dali smo Hrvatskoj ono najbolje. Vi ćete stalno hvaliti nogometne uspjehe od onih koje je postigao Miroslav Blažević pa sve do Zlatka Dalića. Kada je Hrvatska drugi put osvojila Davis cup, od pet igrača čak četiri su bila naša. U svim sportovima najistaknutija su imena onih iz BiH. Najzad, obnova vašeg stanovništva vršena je iz redova naše zemlje. Valjda znate da je Hrvatska demografski najugroženija u EU. Međutim, prava katastrofa očekuje Hrvatsku tek u narednih 15 godina, kada bude prestao priliv mladih iz BiH. Da biste stekli pravu sliku o vašim problemima dovoljno je da uzmete telefonski imenik, pa ćete lako zaključiti da je više od polovice naših ljudi. To je lako zaključiti po prezimenima. Pogrešnom politikom Zagreba taj proces obnove stanovništva u Hrvatskoj će doživjeti katastrofu.


Čitam kako biste vi rado razgovarali sa Vučićem. To bi, s obzirom na vaš današnji položaj, bilo neophodno. Samo ne o Bosni. Vaša bi dužnost bila da od Beograda tražite nazad opljačkano kulturno blago Hrvatske, makar i putem obeštećenja te, ono što je najvažnije, da se hrvatskim obiteljima vrate posmrtni ostaci nevinih žrtava, za koje Beograd ima sigurno istinsku dokumentaciju. Bilo bi to veoma humano, da žrtve i njihove obitelji konačno dobiju smiraj.


Vama bi taj fašista sa „dječijim licem“ sigurno udovoljio.


Najzad, moj savjet bi vam bio da se strpite na ovoj dužnosti do kraja mandata. Vaš izbor se može protumačiti samo Epicurovom teorijom objektivne slučajnosti. I neka na tome ostane.
Bilo bi neophodno da pronađete neki hobi, ja vam predlažem filateliju, ili možda da se angažirate u nekoj nevladinoj organizaciji za brigu o siromašnoj djeci, ili, pak udrugama koje se bore protiv norkomanije.


Stjepan Kljuić
:thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3582 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by pici »

rosHavi pizdeK se totalno pogubio, njemu ni strava kod amdzinice nemre pomoc...

HKD NAPREDAK
Topić: Neki Hrvati nameću da se u Sarajevu ne može živjeti, a ja kažem - ništa bez glavnog grada

Počasni predsjednik HKD Napredak Franjo Topić rekao je za državnu televiziju da smatra kako Hrvati u BiH nisu ugroženi, te to dokumentira brojnim argumentima, a kao jedan od njih navodi broj obrazovnih institucija koje Hrvati u BiH imaju.

Nekadašnji prvi čovjek Napretka ističe kako Hrvati ovdje imaju 95 hrvatskih osnovnih škola, 46 gimnazija, dva sveučilišta, dva dnevna lista, te veći broj manjih listova.

Samo HKD Napredak izdaje četiri lista. Svi Hrvati Njemačke, kaže Topić imaju jedan list, katolički, crkveni i nemaju ništa više. ,

"A onda dođu pa govore kako mi ovdje nemamo ništa. Svaka stranka bi željela barem 100 posto vlasti. Kad je nema onda je frustrirana i onda to preko medija i na druge načine prenosi na ljude. Tako se stvara negativno mnijenje. Ovdje se može živjeti i kao Hrvat i kao katolik i svi drugi, Bošnjak, Srbin i da možemo živjeti solidno, dobro i da imamo ljudske odnose“, smatra Topić.

U Sarajevu, tvrdi Topić, Hrvati mogu nesmetano živjeti. Tu su sjedište nadbiskupije, provincije, sestara pet vrsta, Napredak ima sjedište u Sarajevu, Katolički školski centar.

"Nameće se kod nekih Hrvata da se ne može živjeti u Sarajevu, a ja ponavljam: Nikakvi se opći interesi ne mogu obraniti, promovirati bez glavnog grada. Sarajevo je vrlo važno. Sarajevo je postalo 'evropski Jeruzalem' i s te strane mislim da je šteta povlačiti se. Ja pozivam Hrvate koji god mogu da se ovdje dosele. Imamo Hrvata koji svaki dan dolaze na posao ovdje iz Travnika, Viteza. Pa to je bezveze. To vam je minimum tri, četiri sata u autu. Umorite se, izgubite pola radnog vremena u autu. Umjesto da se dosele ovdje“, kaže za BHRT profesor Topić.

Za kraj, poručio je da niko normalan ne bi smio podržavati ratne zločince i da se ne bi smjeli jednim zločinom pravdati drugi zločini.

"Žrtve se moraju poštivati. Majka koja je izgubila dva sina ili otac, njima je sve mrtvo. Radi čega, vjere, nacije, države, to je njima sasvim sporedno. Ko ne poštuje mrtve, ne poštuje ni žive. I ne možete oko toga kalkulirati. Ja znam da nije lako proznati vlastite zločine, nije lako se kajati, to je sasvim ljudski razumljivo, ali se to ne može podržavati", kategoričan je Franjo Topić.
:thumbup:
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#3583 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by fosna2014 »

Svakim danom napreduje

User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3584 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

Kazu da je s tog fakinskog naselja u zagrebu
Uz to je uporan i tvrdoglav kad se navije i nasadi
Ko june
A_A_AKCIJA
Posts: 5826
Joined: 16/11/2009 02:54

#3585 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by A_A_AKCIJA »

Bilo bi neophodno da pronađete neki hobi, ja vam predlažem filateliju, ili možda da se angažirate u nekoj nevladinoj organizaciji za brigu o siromašnoj djeci, ili, pak udrugama koje se bore protiv narkomanije - zaključuje u pismu Kljuić.
Hahaha, kakav dragulj od šuka.

El presidente narcos Šmrkić, proslavio se povlačenjem bijelih linija.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3586 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by skafiskafsnjak »

fosna2014 wrote: 23/12/2021 15:04 Svakim danom napreduje

Koja debilcina u picku materinu
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#3587 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Bossona »

skafiskafsnjak wrote: 23/12/2021 15:59
fosna2014 wrote: 23/12/2021 15:04 Svakim danom napreduje

Koja debilcina u picku materinu
Zorana Milanovića filuju četničko ustaški bolesnici sa Poskokovog Herceg-Bosanskog foruma, tamo su se hvalili prije par mjeseci da imaju kontak s njim i da navodno šizofreni šmrkavac Milanović posjećuje taj četničko ustaški brlog od foruma, kojim je očito otrovan baš kao i njegov guzni haver Dodik,..Gotovo su sve teme na politici bolesni izliv mržnje i šovinizma prema Bosni i Bošnjacima. Tako da mu je ova priča o Bosni i Bošnjacima prepričavanje sa tog forumskog brloga


Našmrkani bolesnik ne posjećuje mjesta u Bosni ako put do njih nije etnički očišćen od Bošnjaka niti mjesta u kojima Hrvati žive sa Bošnjacima. Za bolesnika je samo postojanje Bošnjaka sigurnosna prijetnja.
'Put u N. Bilu sam otkazao zbog etničkog sastava tog prostora'
Objavljeno: 23.12.2021.
Milanović se osvrnuo na otkazivanje posjeta Srednjoj Bosni gdje je trebao prisustvovati 28. obljetnici dolaska humanitarnog konvoja za Novu Bilu.

Ranije je kazao kako bi njegov dolazak uključivao "nevjerojatno sigurnosne mjere koje bi taj događaj ogadile i lokalnim Hrvatima – od pretresanja svih koji dolaze u crkvu na misu do još nekih mjera", zbog čega im nije htio priuštiti "takvu vrstu bijede".

U Prištini je istaknuo da, točnije rečeno, nije otišao zbog "sigurnosno-organizacijskih razloga" te da je "njegova sigurnost tamo neupitna".

"Radi se o cijelom nizu stvari koje su se poklopile i koje su govorile zdravom razumu da treba otkazati", dodao je.

Kazao je da, primjerice, ne bi otkazao put u Široki Brijeg ili Livno, ali je put u Lašvansku dolinu otkazao "s obzirom na etnički sastav tog prostora, povijest".

"Mislim da je bilo odgovorno od mene da tamo ne idem i drugima ne zagorčavam život, radi nečega što će imati svoju reprizu", kazao je.
https://federalna.ba/put-u-n-bilu-sam-o ... 6TSjI6bxAs
mishic
Posts: 6091
Joined: 28/04/2011 16:29

#3588 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by mishic »

Zoran Milanović naci-fašista Orbanovog tipa toliko je otrovan i prožet mržnjom koja spada u teška psihićka oboljenja da svakodnevno ničim izazvan uporno pokazuje i dokazuje da je njegovo mentalno stanje u fazi apsolutne metastaze i da njegov slučaj nadilazi domete psihijatrije.

Patološka mržnja od koje je sazdan ovaj univerzalni mrzilac toliko je otrovna da svakodnevno ukljućuje još po neki objekat mržnje a umobolnik niti je svjestan svoje teške bolesti, niti je priznaje, niti pokušava i dozvoljava da se pristupi njegovom lijećenju.

Jedino što preostaje jeste korist za psihijatriju da ovaj egzamplar uzme kao živi eksperiment pri dokazivanju da ova vrsta bolesti, iako je zarazna, ipak najprije i najbrže uništi i mentalno i fizičko zdravlje oboljelog, a da zaraženi iz okruženja, i ako obole, imaju nade da će neko vrijeme kao i oni od EIDSA živjeti sa određenim poteškoćama do konačne metastaze oboljenja.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3589 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by GandalfSivi »

Napisah negdje da nisam siguran da ce Milanovic dobiti podrsku desnice zbog milovanja sa Dodikom. Izvinjavam se, pogrijesio sam…
selektor 54
Posts: 13
Joined: 23/12/2021 21:28

#3590 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by selektor 54 »

GandalfSivi wrote: 24/12/2021 22:26 Napisah negdje da nisam siguran da ce Milanovic dobiti podrsku desnice zbog milovanja sa Dodikom. Izvinjavam se, pogrijesio sam…
Dobro se pazite onih sto su glupi a vrijedni, samo izazivaju nevolje... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#3591 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Novak20 »

Čudna taktika ali daje rezultate.

Nadmašit će Mesića, a vicevi mu baš i ne idu od ruke.

Image
Predsjednik Milanović najpopularniji je političar u Hrvatskoj koji je na kraju godine i popravio svoj lični rejting. Jedini je političar o kojem većina ispitanika ima pozitivan dojam. Tako o njemu pozitivno misli 52 posto ispitanika, a negativno njih 39 posto.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3592 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by skafiskafsnjak »

Novak20 wrote: 24/12/2021 23:49 Čudna taktika ali daje rezultate.

Nadmašit će Mesića, a vicevi mu baš i ne idu od ruke.

Image
Predsjednik Milanović najpopularniji je političar u Hrvatskoj koji je na kraju godine i popravio svoj lični rejting. Jedini je političar o kojem većina ispitanika ima pozitivan dojam. Tako o njemu pozitivno misli 52 posto ispitanika, a negativno njih 39 posto.
Jel ti shvatas da ae i ove "ankete" mogu namjestiti...i namjestaju se.

A ako je istina, onda mi je zao hr naroda koji dobro misle o fasisti
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#3593 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by HarTar »

skafiskafsnjak wrote: 24/12/2021 23:53
Novak20 wrote: 24/12/2021 23:49 Čudna taktika ali daje rezultate.

Nadmašit će Mesića, a vicevi mu baš i ne idu od ruke.

Image

Jel ti shvatas da ae i ove "ankete" mogu namjestiti...i namjestaju se.

A ako je istina, onda mi je zao hr naroda koji dobro misle o fasisti
Vjerovao ili ne, Milanović je najpopularniji političar u Hrvatskoj...
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#3594 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by vee-jay »

Novak20 wrote: 24/12/2021 23:49 Čudna taktika ali daje rezultate.

Nadmašit će Mesića, a vicevi mu baš i ne idu od ruke.

Image
Predsjednik Milanović najpopularniji je političar u Hrvatskoj koji je na kraju godine i popravio svoj lični rejting. Jedini je političar o kojem većina ispitanika ima pozitivan dojam. Tako o njemu pozitivno misli 52 posto ispitanika, a negativno njih 39 posto.
mrznja, sovinizam, fasizam, populizam, nacionalizam ... tebi cudna taktika?
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3595 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by BHCluster »

Samo pogorsava odnose izmedju Bosnjaka i Hrvata.
User avatar
mayab
Posts: 27021
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3596 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by mayab »

Image

ko se sjeća zokijevih prijašnjih izvala, skontaće , a vezano za trenutni poziv Hrvatima da se vrate u Hr , i da dobiju 200000 kn poticaja za to :lol:
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#3597 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by doktor78 »

Da,da, obilazak poplavljenih područja 2014. i lamentiranje kako ih potpuno razumije jer je i njemu tako pukla cijev u stanu
:run:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3598 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

i mi smo u podrumu čekali zamjenu ventila
kapa voda stavio kovu
2 puta dnevno je iznosio jer se napuni ona od 25 kila kreča :mrgreen:
sjetio sam se poplava s ilidže iz 11. mjeseca ii zokija

to je ljudski
kad te nešto pogodi sjetiš se unesrećenih na isti način

ništa ne zbližava ljude kao tragedija
ovdje je problem što pucanje cijevi nije elementarna nepogoda
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#3599 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by LSD »

skafiskafsnjak wrote: 24/12/2021 23:53
Novak20 wrote: 24/12/2021 23:49 Čudna taktika ali daje rezultate.

Nadmašit će Mesića, a vicevi mu baš i ne idu od ruke.

Image

Jel ti shvatas da ae i ove "ankete" mogu namjestiti...i namjestaju se.

A ako je istina, onda mi je zao hr naroda koji dobro misle o fasisti
Žao ti naroda koji želi/bira upravo takve političare i koji je listom glasao za šovinistu Tudjmana :-)
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#3600 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Grean »

LSD wrote: 25/12/2021 12:27
skafiskafsnjak wrote: 24/12/2021 23:53

Jel ti shvatas da ae i ove "ankete" mogu namjestiti...i namjestaju se.

A ako je istina, onda mi je zao hr naroda koji dobro misle o fasisti
Žao ti naroda koji želi/bira upravo takve političare i koji je listom glasao za šovinistu Tudjmana :-)
Ne treba generalizovati.

Iako je Hrvatska zaokrenula u desno, iako je u procesu Orbanizacije sto se odavno moze vidjeti na drustvenim mrezama i portalima ipak u Hrvatskoj za razliku od Srbije postoji kriticna masa koja se ne slaze sa tom politikom, koja je prije ovog ludila koje je zahvatilo Hr u parlamentu priznala i izvinula se za sve ono sto je Hr napravila u ratu u BiH.

Ta kriticna masa jeste trenutno u manjini, jesu tihi ali postoje, tu su jos uvijek. Zato ne treba generalizovati.
Post Reply