Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post Reply
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1776 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by daddy-kool »

AtillaS wrote: 22/09/2021 14:14 Koliko je Milanović predsjednik Hrvata u BiH:

Image
Moglo bi se reći: nelegitimni.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1777 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

daddy-kool wrote: 22/09/2021 15:41
AtillaS wrote: 22/09/2021 14:14 Koliko je Milanović predsjednik Hrvata u BiH:

Image
Moglo bi se reći: nelegitimni.
Da, ali Hrvati iz BiH poštuju većinsku volju hrvatskih državljana i Hrvata.
Zato je Zoky moj predsjednik iako nisam glasao za njega.
Zoky ima legitimitet i nekoga predstavlja
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1778 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by daddy-kool »

duh_sa_sjekirom wrote: 22/09/2021 14:30 Tzv. konstitutivnost, čak i kao prođe odnosno ako se EU popiša na svoje temelje i tekovine, neće proći bez cijene...
Dom naroda, u tom slučaju, mora biti izjednačen po nadležnostima sa Vijećem naroda u rs-u.
Procentualna zastupljenost u vlasti mora odgovarati procentualno zastupljenosti u ukupnom broju stanovnika (prema zadnjem popisu).
Dakle, 8% stanovništva = 8% vlasti.
I sve bude konstitutivno i po zakonu :D
Samo građanska.

Da se malo ugledamo na separatiste, ili po našem ili nikako.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1779 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by daddy-kool »

Black swan wrote: 22/09/2021 14:34 ja samo čekam da nas krenu guziti ko bugarska i grčka makedoniju kada dođe do pitanja ulaska u eu

za sve ovo što se kenja po hrvatskoj od 1996 do danas

:D
:lol:

Nećemo mi nikad u EU.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#1780 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Grean »

daddy-kool wrote: 22/09/2021 15:41
AtillaS wrote: 22/09/2021 14:14 Koliko je Milanović predsjednik Hrvata u BiH:

Image
Moglo bi se reći: nelegitimni.
:D

Dobar
Last edited by Grean on 22/09/2021 15:47, edited 1 time in total.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1782 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by daddy-kool »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 15:44
daddy-kool wrote: 22/09/2021 15:41

Moglo bi se reći: nelegitimni.
Da, ali Hrvati iz BiH poštuju većinsku volju hrvatskih državljana i Hrvata.
Zato je Zoky moj predsjednik iako nisam glasao za njega.
Zoky ima legitimitet i nekoga predstavlja
Zašto poštuju većinsku volju hrvatski državljana, ali ne i bosanskih državljana?
Mislim znam zašto, al' haj de nam napiši.
User avatar
Truba
Posts: 81778
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1783 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

kox wrote: 22/09/2021 15:47 https://www.index.hr/vijesti/clanak/str ... 05554.aspx

Teške droge.
Ja sam nesto slicno na temi o vakcinaciji u zetri rekao
Poslije revakcinacijr ne zanima me vise korona

Ali dzaba opet smaraju na svakom cosku
Dao sam svoj doprinos
Prestanite peglati
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1784 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

daddy-kool wrote: 22/09/2021 15:49
ako te pitaju wrote: 22/09/2021 15:44

Da, ali Hrvati iz BiH poštuju većinsku volju hrvatskih državljana i Hrvata.
Zato je Zoky moj predsjednik iako nisam glasao za njega.
Zoky ima legitimitet i nekoga predstavlja
Zašto poštuju većinsku volju hrvatski državljana, ali ne i bosanskih državljana?
Mislim znam zašto, al' haj de nam napiši.
Zato što BiH ima jasno naznačeno 3 konstitutivna, ravnopravna naroda. Upravo zbog toga i imaš 3 člana predsjedništva a ne jednog ili dva da predstavljaju entitet.

Imaš vitalne interese naroda i mehanizam njihove zaštite.

Bosanska nacija i narod ne postoje. Zamišljeno je da tri naroda imaju legitimne predstavnike jer je BiH savez naroda ali i entiteta.
Ustavni sud BiH je u više odluka naveo da je načelo konstitutivnosti NATKROVLJUJUĆE načelo samog Ustava, i da podrazumijeva da narodi moraju imati legitimne predstavnike.

Obzir da i sam znaš da Hrvati u predsjedništva nemaju legitimnog predstavnika, zbog toga je za nas Hrvate jutros o UN skupštini govorio NAŠ predsjednik iako je dobio manje od 5% glasova.ali ima legitimitet.

Taj cirkus ste izabrali, i slobodno nastavite taj cirkus. 2/3 BiH ovako razmišlja i 2 od 3 naroda ovako razmišlja.

Sve drugo je laganje samog sebe.
User avatar
billy organ
Posts: 1447
Joined: 04/07/2021 19:19

#1785 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by billy organ »

Black swan wrote: 22/09/2021 15:38 isto kosto je erdogan stranac
a kad igra turska hrvatska neutralni su u bosni :D
A za kog ti navijas kad igraju BiH - Hrvatska?
User avatar
billy organ
Posts: 1447
Joined: 04/07/2021 19:19

#1786 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by billy organ »

Mali zoky samo hoce da dobije glasove bosanskih katolika. Ali ne konta da Jozo iz Listice i Mare iz Ljubuskog nece nikad njemu dati glas jer je on za njih srbin i komunjara.
DonieBrasco
Posts: 15520
Joined: 31/08/2016 16:09

#1787 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by DonieBrasco »

A cuj Zoky legitiman da govori za Bh. hrvate. :lol:

Jos sam da kaze da ce on iz Zagreba donositi odluje za BiH to bi bio vrhunac.
User avatar
billy organ
Posts: 1447
Joined: 04/07/2021 19:19

#1788 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by billy organ »

DonieBrasco wrote: 22/09/2021 16:11 A cuj Zoky legitiman da govori za Bh. hrvate. :lol:

Jos sam da kaze da ce on iz Zagreba donositi odluje za BiH to bi bio vrhunac.
Obicni ljigo i oportunista. Ko i onaj madjarski Seselj Orban. Da sutra imam priliku da glasam za Kolindu ili malog zokyja prije bih dao glas za nju. Bolje iskren neprijatelj nego ovaj hinjavi pizdun.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#1789 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Chmoljo »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 15:59
daddy-kool wrote: 22/09/2021 15:49

Zašto poštuju većinsku volju hrvatski državljana, ali ne i bosanskih državljana?
Mislim znam zašto, al' haj de nam napiši.
Zato što BiH ima jasno naznačeno 3 konstitutivna, ravnopravna naroda. Upravo zbog toga i imaš 3 člana predsjedništva a ne jednog ili dva da predstavljaju entitet.

Imaš vitalne interese naroda i mehanizam njihove zaštite.

Bosanska nacija i narod ne postoje. Zamišljeno je da tri naroda imaju legitimne predstavnike jer je BiH savez naroda ali i entiteta.
Ustavni sud BiH je u više odluka naveo da je načelo konstitutivnosti NATKROVLJUJUĆE načelo samog Ustava, i da podrazumijeva da narodi moraju imati legitimne predstavnike.

Obzir da i sam znaš da Hrvati u predsjedništva nemaju legitimnog predstavnika, zbog toga je za nas Hrvate jutros o UN skupštini govorio NAŠ predsjednik iako je dobio manje od 5% glasova.ali ima legitimitet.

Taj cirkus ste izabrali, i slobodno nastavite taj cirkus. 2/3 BiH ovako razmišlja i 2 od 3 naroda ovako razmišlja.

Sve drugo je laganje samog sebe.
Pricas o laganju samoga sebe a pricas o savezima naroda. Sta lupas, gospe ti? Na kojem se to plemenskom slupu unijela ta neka zamišljena teritorija u ovu državnu zajednicu?

Ne znam cemu prijetnje o 2/3 naroda i netrpeljivosti prema BiH. Pa jebote prije 20ak godina ta je netrpeljivost dobila genocidni obris i sad kao trebamo se cuditi sto se i dalje mrzi Bosna i sve sto podsjeca na nju.

Hajde da se ne lazemo isto, te dvije trecine u stvari ne voli Bosnu, ali voli njenu teritoriju. I to je kamen spoticanja.

Da je ljubav prema ovoj državi iskrena, razlike između Čovića i Komšića bi bile minimalne za sve.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1790 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

Zoran Milanović ima ustavnu obavezu da brine o Hrvatima iz BiH.
Ima legitimitet Hrvatskog naroda da izvršava svoju obavezu.

To što Hrvati dižu u nebesa Milanovića je uspjeh Željka Komšića i "probosanski" snaga.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1792 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

Pricas o laganju samoga sebe a pricas o savezima naroda. Sta lupas, gospe ti? Na kojem se to plemenskom slupu unijela ta neka zamišljena teritorija u ovu državnu zajednicu?

Ne znam cemu prijetnje o 2/3 naroda i netrpeljivosti prema BiH. Pa jebote prije 20ak godina ta je netrpeljivost dobila genocidni obris i sad kao trebamo se cuditi sto se i dalje mrzi Bosna i sve sto podsjeca na nju.

Hajde da se ne lazemo isto, te dvije trecine u stvari ne voli Bosnu, ali voli njenu teritoriju. I to je kamen spoticanja.

Da je ljubav prema ovoj državi iskrena, razlike između Čovića i Komšića bi bile minimalne za sve.
Čitaj malo Ustave i odluke eur suda i Ustavnog suda BiH. Treba ti
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#1793 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by kox »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 16:17
Pricas o laganju samoga sebe a pricas o savezima naroda. Sta lupas, gospe ti? Na kojem se to plemenskom slupu unijela ta neka zamišljena teritorija u ovu državnu zajednicu?

Ne znam cemu prijetnje o 2/3 naroda i netrpeljivosti prema BiH. Pa jebote prije 20ak godina ta je netrpeljivost dobila genocidni obris i sad kao trebamo se cuditi sto se i dalje mrzi Bosna i sve sto podsjeca na nju.

Hajde da se ne lazemo isto, te dvije trecine u stvari ne voli Bosnu, ali voli njenu teritoriju. I to je kamen spoticanja.

Da je ljubav prema ovoj državi iskrena, razlike između Čovića i Komšića bi bile minimalne za sve.
Čitaj malo Ustave i odluke eur suda i Ustavnog suda BiH. Treba ti
Boldirano napisa lik koji tvrdi da je BiH savez naroda ali i entiteta. Svašta.
User avatar
LSD
Posts: 27289
Joined: 24/07/2007 08:26

#1794 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by LSD »

ako te pitaju wrote: 22/09/2021 16:16 Zoran Milanović ima ustavnu obavezu da brine o Hrvatima iz BiH.
Ima legitimitet Hrvatskog naroda da izvršava svoju obavezu.

To što Hrvati dižu u nebesa Milanovića je uspjeh Željka Komšića i "probosanski" snaga.
:lol: :lol: kakve ublehe :lol:
User avatar
LSD
Posts: 27289
Joined: 24/07/2007 08:26

#1795 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by LSD »

Odavno nisam vidio nekog političara da je toliko opterecen i iskompleksiran sa susjednom državom, kao ovaj dikobraz Milanović :lol:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1796 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

Boldirano napisa lik koji tvrdi da je BiH savez naroda ali i entiteta. Svašta.
Današnja BiH je faktički dogovor, savez naroda, a i evo ti dokazi.

Kako je nastala Federacija BiH?
Odgovor: Vašingtonski sporazum:

Na svečanosti u Bijeloj kući, 18. ožujka 1994., premijer BiH Silajdžić i čelnik Hrvata u BiH
Zubak potpisali su ustav Federacije BiH

Potpisnici su se usuglasili o priloženom Okvirnom sporazumu o uspostavi Federacije u
području Republike Bosne i Hercegovine s većinskim bošnjačkim i hrvatskim pučanstvom



Kao što vidiš, Federacija je savez dva većinska teritorija BiH gdje žive Hrvati i Bošnjaci.

Iz preambule Ustava BiH, kao NATKROVLJUJUĆE načelo Ustava prema tumačenju Ustava BiH, navodi se :

Podsjećajući se na Osnovna načela usaglašena u Ženevi 8. 9. 1995. godine i u Njujorku 26. 9.
1995. godine, Bošnjaci, Hrvati i Srbi, kao konstitutivni narodi (u zajednici s ostalima), i građani Bosne i Hercegovine ovim utvrđuju Ustav Bosne i Hercegovine



VAŠ predsjednik Željko Komšić negira Konstitutivnost, međutim Ustavni sud BiH ( dakle sud Komšićeve države ) navodi :

''……..neadekvatno političko predstavljanje onih koje predstavlja i čije interese zastupa dovodi do povrede načela konstitutivnosti, odnosno neravnopravnosti bilo kojeg od konstitutivnih naroda, a time i povrede Ustava Bosne i Hercegovine, konkretno člana I/2. Ustava Bosne i Hercegovine.

….Ustavni sud ponovo podsjeća na opće načelo demokratije da vlast u državi proističe iz naroda i pripada narodu. Iz Ustava Bosne i Hercegovine slijedi da je Ustav Bosne i Hercegovine kao narod označio konstitutivne narode koji zajedno sa Ostalima i građanima Bosne i Hercegovine čine zajednicu državljana koja ravnopravno ostvaruje vlast putem svojih predstavnika, a pravo na demokratsko odlučivanje ostvaruje se legitimnim političkim predstavljanjem koje mora biti zasnovano na demokratskom izboru te zajednice državljana koju predstavlja i čije interese zastupa. Međutim, iz navedene alineje Preambule Ustava Bosne i Hercegovine slijedi da je ustavotvorac imenovao, odnosno označio konstitutivne narode (Bošnjake, Srbe i Hrvate) kao posebne kolektivitete i priznao im jednaka prava, tj. da je „podvukao“ poseban, ravnopravan i jednak status Bošnjaka, Hrvata i Srba kao konstitutivnih naroda. S tim u vezi Ustavni sud podsjeća na svoju Odluku broj U 5/98 (odluka o konstitutivnosti) u kojoj je Ustavni sud istakao: „Ovo označavanje u Preambuli, stoga, mora biti shvaćeno kao jedan natkrovljujući princip Ustava BiH ''.





Dakle, BIH DOGHOVOR SAVEZ NARODA kroz 2 entiteta.

Komšić vam je prodao šuplju, a krši Ustav. Samo trebate čitati. I shvatiti će te.

Schmidt je pročitao.

Milanović je pročitao.

Sramota je onoga tko ne zna odluke i ustave Bosne i Hercegovine
User avatar
billy organ
Posts: 1447
Joined: 04/07/2021 19:19

#1797 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by billy organ »

@ako te pitaju
Limač, idi odloguj se, obrisi nosic pa nastavi igrati Fortnite. Jos si ti premlad i preslinav da se bavis politikom.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#1798 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Hajvan »

Hrvate predvodi Srbin Milanovic
kod Srba opet hrvati dominiraju: Seselj, Dodik(g)
a u Boshnja zasjela srpska dinastija Zivkovic (Izetbegovic)
User avatar
billy organ
Posts: 1447
Joined: 04/07/2021 19:19

#1799 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by billy organ »

Hajvan wrote: 22/09/2021 16:43 Hrvate predvodi Srbin Milanovic

binSr im napisao i lepu nji'ovu himnu.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#1800 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by ako te pitaju »

billy organ wrote: 22/09/2021 16:43 @ako te pitaju
Limač, idi odloguj se, obrisi nosic pa nastavi igrati Fortnite. Jos si ti premlad i preslinav da se bavis politikom.
razumjem da u ne znanju, nedostatku argumenata, pišeš takve postove.
To što prije nisi znao za odluke i ustave ove zemlje, ne znači da si glup. Pročitaj, i nećeš više biti neuk.
Ako ti nešto nije jasno, slobodno pitaj pa da razmjenimo mišljenja.

Ne brini, tvoje ne znanje neću izrugivati. Znanje se najskuplje plaća, a ja sam ti spreman pomoći, usprkos tvom očitom hendikepu
Post Reply