Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post Reply
Athletic Bilbao
Posts: 82
Joined: 06/05/2021 21:16

#201 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Athletic Bilbao »

...
Last edited by Athletic Bilbao on 02/07/2021 07:58, edited 1 time in total.
Nikola Testa
Posts: 776
Joined: 04/09/2013 20:45

#202 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Nikola Testa »

Athletic Bilbao wrote: 15/06/2021 19:09
SaraFina wrote: 15/06/2021 18:44 Njih osam je bilo protiv, a među njima su bili europarlamentarci iz Hrvatske - Sunčana Glavak i Željana Zovko iz Hrvatske demokratske zajednice (HDZ), kao i Tonino Picula iz Socijaldemokratske partije (SDP).
Još petero delegata je bilo protiv, ima li neko informaciju o kojim i odakle su?
Sve probrana ekipa desničara, imaš na slobodnoj Bosni ja mislim.
Athletic Bilbao
Posts: 82
Joined: 06/05/2021 21:16

#203 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Athletic Bilbao »

...
Last edited by Athletic Bilbao on 02/07/2021 07:57, edited 1 time in total.
Nikola Testa
Posts: 776
Joined: 04/09/2013 20:45

#204 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Nikola Testa »

Athletic Bilbao wrote: 15/06/2021 20:37
Nikola Testa wrote: 15/06/2021 19:16
Athletic Bilbao wrote: 15/06/2021 19:09
Još petero delegata je bilo protiv, ima li neko informaciju o kojim i odakle su?
Sve probrana ekipa desničara, imaš na slobodnoj Bosni ja mislim.
Potražio sam i nisam našao, ali to više nije važno kad si dao info da se radi o desničarima. Oni će do daljnjeg uvijek biti na margini evropske politike i za nas je najbitnije da imamo razumijevanje i podršku od onih koji se pitaju u EU.
Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#205 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by mO k3 »

Maximilian Krah AFD njemacka
Thierry Mariani Francuz
Jerome Riviere Francuz
Harald Wilmsky austrija FPÖ
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#206 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

Mogu si obrisati dupe kominikeom al da pukne papir pa da i prstima malo dotaknu
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#207 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Milenkov buraz »

Black swan wrote: 15/06/2021 20:59 Mogu si obrisati dupe kominikeom al da pukne papir pa da i prstima malo dotaknu
Da ste (HDZ) činili malo manje zločina i da je vaš otac nacije HDZ bio razumniji, da nije još 91' dijelio BiH (stenogrami dostavljeni od Mesića pozlatile mu se obje), možda bi danas 2021. rezultat bio drugačiji. Puhati u tu tikvi i nadati se boljitku ne ide nikako.
Last edited by Milenkov buraz on 15/06/2021 21:42, edited 1 time in total.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#208 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by SaraFina »

politikeEU i NATO odbacili konstitutivnost i legitimno predstavljanje

Prvog dana juna Izvještajna komisija za BiH, koja djeluje pod okriljem Komiteta za vanjske poslove EU, usvojila je izvještaj o stanju u našoj zemlji, koji je proslijeđen Evropskom parlamentu na usvajanje.

Sva tri člana ove komisije iz Hrvatske, Željana Zovko, Sunčana Glavak i Tonino Picula, bili su protiv njegovog usvajanja.

Razlog zbog kojeg su bili protiv je taj što se u dokumentu nigdje ne spominje legitimno predstavljanje ili konstitutivni narodi.

- Protiv ovog izvještaja, kao i prethodnog usvojenog 2019. godine, glasao sam jer tekst izostavlja bilo kakav spomen načela federalizma i subsidijarnosti, kao i refleksiju koncepta konstitutivnih naroda. Konkretno, tražio sam da se unese formulacija kako je u BiH "potrebno nastaviti s ustavnim, političkim i izbornim reformama koje bi preobrazile BiH u djelotvornu, uključivu i potpuno funkcionalnu državu u kojoj bi se garantovala jednakost i demokratska zastupljenost svih njenih konstitutivnih naroda i građana temeljena na principima federalizma, supsidijarnosti i legitimnog predstavljanja, u skladu s načelima izraženim u prethodnim rezolucijama, rekao je za Oslobođenje Tonino Picula.

Osim ovakvog stava institucija Evropske unije, hrvatska politika nije ništa bolje prošla ni na jučerašnjem samitu NATO-a. Iako je Hrvatska insistirala u završnoj Deklaraciji NATO-a nije se našao termin konstitutivnosti naroda.

O kakvom se porazu radi najbolje svjedoči današnji istup predsjednika Hrvatske Zorana Milanovića koji je kritikovao Njemačku, a branio Milorada Dodika, pri tome zamjerivši Zapadnim državama što BiH u budućnosti vide uređenu po građanskom modelu.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#209 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

Milenkov buraz wrote: 15/06/2021 21:33
Black swan wrote: 15/06/2021 20:59 Mogu si obrisati dupe kominikeom al da pukne papir pa da i prstima malo dotaknu
Da ste (HDZ) činili malo manje zločina i da je vaš otac nacije HDZ bio razumniji, da nije još 91' dijelio BiH (stenogrami dostavljeni od Mesića pozlatile mu se obje), možda bi danas 2021. rezultat bio drugačiji. Puhati u tu tikvi i nadati se boljitku ne ide nikako.
Da baton nije digao ustanak protiv rimljana august bi napravio cvrscu granicu prema germanima

Old news paša
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#210 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Milenkov buraz »

Black swan wrote: 15/06/2021 22:10
Milenkov buraz wrote: 15/06/2021 21:33
Black swan wrote: 15/06/2021 20:59 Mogu si obrisati dupe kominikeom al da pukne papir pa da i prstima malo dotaknu
Da ste (HDZ) činili malo manje zločina i da je vaš otac nacije HDZ bio razumniji, da nije još 91' dijelio BiH (stenogrami dostavljeni od Mesića pozlatile mu se obje), možda bi danas 2021. rezultat bio drugačiji. Puhati u tu tikvi i nadati se boljitku ne ide nikako.
Da baton nije digao ustanak protiv rimljana august bi napravio cvrscu granicu prema germanima

Old news paša
Možda old news al' je tako, znaju to ovi iz EU i Amerike, Rusija tu gleda samo svoj interes da prca Ameriku i Nato.
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#211 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Better Man »

Zoran Milanović je teški kreten i idiot. Lik nema veze sa ljevicom i socijaldemokratijom. On je teški desničar. Prvo neka Zoki u Hrvatskoj nacionalnim manjinama dadne pravo kunstitutivnosti i nek uvedu tročlano predsjedništvo ili čak više od tri i glasanje po nacionalnom ključu, pa onda može srati. Ovdje treba ukuinuti konstitutivne narode i proglasiti ih nacionalnim manjinama, tako da konačno možemo da se izjašnjavamo kao Bosanci i Hercegovci.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#212 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Hajvan »

ovdje konacno treba izbaciti nametnuti, kolonijalni "i hercegovina" iz naziva domovine...
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#213 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

Better Man wrote: 15/06/2021 22:45 Zoran Milanović je teški kreten i idiot. Lik nema veze sa ljevicom i socijaldemokratijom. On je teški desničar. Prvo neka Zoki u Hrvatskoj nacionalnim manjinama dadne pravo kunstitutivnosti i nek uvedu tročlano predsjedništvo ili čak više od tri i glasanje po nacionalnom ključu, pa onda može srati. Ovdje treba ukuinuti konstitutivne narode i proglasiti ih nacionalnim manjinama, tako da konačno možemo da se izjašnjavamo kao Bosanci i Hercegovci.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jel bas zajebo i izjebo mogu misliti kako ste se radovali kad je cokolinda izgubila
Ovo nije naucna fantastika ovo je takav buckuris da se to ne moze komentirati

:lol:

Kakvi utopisti kakve se ovdje gluposti pisu
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#214 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

Hajvan wrote: 15/06/2021 22:49 ovdje konacno treba izbaciti nametnuti, kolonijalni "i hercegovina" iz naziva domovine...
Ajte...probajte...pokusajte...
Nemas mehanizme da doneses zakon o zastavi a ti bi mijenjao ime
Shvacam frustracije i zelju da neko popije ban kad se upeca na trolovanje ali bolje ti je pogledati realnosti u oci

Bih je svoj maksimum imala negdje do marta 2006
User avatar
Login77777
Posts: 8628
Joined: 18/05/2021 09:11

#215 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Login77777 »

Black swan wrote: 15/06/2021 23:03
Better Man wrote: 15/06/2021 22:45 Zoran Milanović je teški kreten i idiot. Lik nema veze sa ljevicom i socijaldemokratijom. On je teški desničar. Prvo neka Zoki u Hrvatskoj nacionalnim manjinama dadne pravo kunstitutivnosti i nek uvedu tročlano predsjedništvo ili čak više od tri i glasanje po nacionalnom ključu, pa onda može srati. Ovdje treba ukuinuti konstitutivne narode i proglasiti ih nacionalnim manjinama, tako da konačno možemo da se izjašnjavamo kao Bosanci i Hercegovci.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jel bas zajebo i izjebo mogu misliti kako ste se radovali kad je cokolinda izgubila
Ovo nije naucna fantastika ovo je takav buckuris da se to ne moze komentirati

:lol:

Kakvi utopisti kakve se ovdje gluposti pisu
Kratko i jasno lik svoj forumaski zivot opisa. :thumbup:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#216 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Hajvan »

Black swan wrote: 15/06/2021 23:06
Hajvan wrote: 15/06/2021 22:49 ovdje konacno treba izbaciti nametnuti, kolonijalni "i hercegovina" iz naziva domovine...
Ajte...probajte...pokusajte...
Nemas mehanizme da doneses zakon o zastavi a ti bi mijenjao ime
Shvacam frustracije i zelju da neko popije ban kad se upeca na trolovanje ali bolje ti je pogledati realnosti u oci

Bih je svoj maksimum imala negdje do marta 2006
dushmaninu, shic, shic

debilne komentare imash.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#217 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

Trolujete ustav zakone dogovore
Trolujete realnost i stanje na terenu

Nisam ja bitan ja sam samo medijator glasnik
Nosim vijesti a terena

Otidji na sokolac i pricaj o bosncima :lol:
Otidji u trebinje i ukidaj hercegovinu :lol:

Bio sam u bileci kraj onog murala mladicu

Ukidajte tamo srpstvo i konszitutivnost pa mi javite rezultate :lol:
User avatar
Hame_
Posts: 5493
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#218 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Hame_ »

Hajvan wrote: 15/06/2021 22:49 ovdje konacno treba izbaciti nametnuti, kolonijalni "i hercegovina" iz naziva domovine...
Ovdje konačno trebamo se svi poubijat zato što imamo ovako lijepe uslove da proživimo ove naše max 100 godina živote na ovoj planeti koju ni Star Trek zaljubljenici nikada neće skontati da je najbolji što se može ponuditi brod za svemirsko letenje i da sve imaš - samo da se okreneš oko sebe i pogledaš (ako baš nisi u kreditu).

:mrgreen: :bih:
De nemoj
Posts: 19
Joined: 13/06/2021 14:17

#219 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by De nemoj »

Carla Del Ponte je dala ispravnu dijagnozu.Sjeća li se ko propagande iz Busovače?
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#220 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

Treba vratit autrougarsku od 1908 do 1914
Zeljoteka topik
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#221 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Novak20 »

S ovim boldiranim Milanovićevim stavom se slažem.

Komšićevom skandal taktikom protiv hrvatskog političkog katila u BiH jedino je ispravno ponašanje.

https://hms.ba/milanovic-u-bratislavi-k ... -sporazum/
Naglasio je kako se planovi za BiH ne mogu donositi “ispod radara” te da bilo kakve promjene u susjednoj državi moraju uključivati Hrvatsku i Srbiju, izvorne potpisnice Daytonskog sporazuma.

“Zato sam ljudima koji o tome ne znaju puno jer ih se to ne tiče, njima je to fusnota, a nama ogromna priča, objasnio što je posrijedi po pitanju Daytona i BiH”, istaknuo je Milanović o susretu sa slovačkom kolegicom i poljskim kolegom.

“To se tako radi u diplomaciji, koliko se ja sjećam. Nekad sam bio u diplomaciji i nisam nikad izazvao skandal. Onda sam došao u politiku – tu morate izazivati skandale da bi vas čuli”, zaključio je predsjednik
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#222 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by spreca »

:lol:
User avatar
atmel
Posts: 1650
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#223 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by atmel »

Hoda po Evropi i gdje god dođe glavna tema mu je BiH.
Koji bolesnici, ufurali se da su neki faktor u EU :lol:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#224 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by mO k3 »

atmel wrote: 16/06/2021 08:49 Hoda po Evropi i gdje god dođe glavna tema mu je BiH.
Koji bolesnici, ufurali se da su neki faktor u EU :lol:
LOL 😂 Jebo ti zemlju koja Bosne nema :)
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#225 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Truba »

Novak20 wrote: 16/06/2021 08:26 S ovim boldiranim Milanovićevim stavom se slažem.

Komšićevom skandal taktikom protiv hrvatskog političkog katila u BiH jedino je ispravno ponašanje.

https://hms.ba/milanovic-u-bratislavi-k ... -sporazum/
Naglasio je kako se planovi za BiH ne mogu donositi “ispod radara” te da bilo kakve promjene u susjednoj državi moraju uključivati Hrvatsku i Srbiju, izvorne potpisnice Daytonskog sporazuma.

“Zato sam ljudima koji o tome ne znaju puno jer ih se to ne tiče, njima je to fusnota, a nama ogromna priča, objasnio što je posrijedi po pitanju Daytona i BiH”, istaknuo je Milanović o susretu sa slovačkom kolegicom i poljskim kolegom.

“To se tako radi u diplomaciji, koliko se ja sjećam. Nekad sam bio u diplomaciji i nisam nikad izazvao skandal. Onda sam došao u politiku – tu morate izazivati skandale da bi vas čuli”, zaključio je predsjednik
čovjek je ispred ostalih političara u hrvatskoj koji su briselski ćate... pa sjetite se samo potresa... plenkiju je trebalo 6 dana da OFORMI KOMISIJU
ako to nije briselska birokracija što je?

Zokiju je drugačija pozicija pa može ovako

o svemu će reći birači

ne možeš ti ba plenki je super da bude premijer švicarske... čovjek počne na francuskom završi na engleskom nije on za nesređene države s ovakvim okruženjem...
eno i kosorka je izgleda skontala neke stvari
Post Reply