Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post Reply
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#3001 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Cassius Longinus »

Djuro wrote: 08/12/2021 19:15
LSD wrote: 08/12/2021 14:35

Onako pošteno, jesi li glasao za Milanovića ?

Cisto da znamo je li isprika iskrena :mrgreen:
Na žalost, priznajem, jesam glasao za Milanovića.
Mislim, zdrav razum poštenog hrvatskog građanina tjera da ne glasa za kandidata HDZ i onda mi se
ovaj lik učinio kao manje štetan. OK, bio je predsjednik vlade 4 godine, od njega u tom razdoblju naravno nije bilo ništa koristi (a nije se ni očekivalo).
Međutim, lik je je doslovno prolupao otkad je precednik. Svakom je loncu poklopac, svađa se i raspravlja, iritantan je i pametuje svakome.
S protekom vremena sve je gori i radi sve veća sranja.
Daje sve nesuvislije izjave i stvara si neprijatelje na svakom koraku.
To radi bespotrebno i ničim izazvan.
Da ne gubim vrijeme na njega, još jednom isprka svima u BIH za sve što je rekao - a također isprika unaprijed za sve što će izgovoriti.
Djelomično istina, doista je svakom loncu poklopac i često drvi bez veze, izražava se vrlo nejasno i općenito divlja.

Međutim, davati bjanko ispriku je glupo jer valjda bi Bošnjaci radije da im netko kaže iskreno nego da ih se laže i gladi po guzici kao malu nedoraslu djecu. Ako je išta iskaz nepoštovanja i patroniziranja onda je to to a tu smo fazu prošli.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#3002 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by daddy-kool »

Djuro wrote: 08/12/2021 19:15 Da ne gubim vrijeme na njega, još jednom isprka svima u BIH za sve što je rekao - a također isprika unaprijed za sve što će izgovoriti.
:mrgreen: :thumbup:
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#3003 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Kent__ »

Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 19:17
Kent__ wrote: 08/12/2021 19:02

imam lose iskustvo sa ljudima iz zapadne Hercegovine. uglavnom trolaju li trolaju
Prilično sranjska izjava ali nema veze..
Nisam iz BiH, barem ne unazad 350 god.
izvini. nisam znao.po pisanju mi izgleda kao da nikad nisi mrdno iz Citluka.
Last edited by Kent__ on 08/12/2021 19:52, edited 1 time in total.
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#3004 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by LSD »

Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 19:24

Međutim, davati bjanko ispriku je glupo jer valjda bi Bošnjaci radije da im netko kaže iskreno nego da ih se laže i gladi po guzici kao malu nedoraslu djecu. Ako je išta iskaz nepoštovanja i patroniziranja onda je to to a tu smo fazu prošli.
:lol: :lol: kakav si ti ublehaš i loš troll :-)

Frajer ne popušta genocid u Srebrenici vec danima.

Prva izjava o genocidu o Srebrenici je - "bio jedan događaj koji je definiran kao genocid"
Sutra vec druga je bila - "zločin s elementima genocida"
A treci dan je zakljucio kako svaki genocid nije isti i da "genocid nije nebeski zakon".

Odvratne izjave u cilju umanjivanje zločina, a gdje si ti vidio laganje i neko glađenje guzice , to je samo tebi jasno :lol:
Last edited by LSD on 08/12/2021 19:42, edited 1 time in total.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#3005 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Kent__ »

Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 18:46
Kent__ wrote: 08/12/2021 17:15

Gledaj, ti si vrlo vjest u trolanju i spinovanju to je ocigledno.u glavi mi se okrenulo od tvog posta.
Otisao si daleko.Genocid rade bageri, traktori, autobusi, vozovi, topovi, haubice, fabrike smrti, masovne grobnice....
Zlocine radi pojedinac a genocid radi drzava.Genocid radi drzavni aparat. Sistem! 100 %

Rekao sam samo da se ne može na temelju presuda pojedincima ili grupama za djela počinjena 92-95 licitirati sa nečijim političkim pravima danas. Zato mislim da Silajdžić svjesno brka presude i današnju političku problematiku BiH što su dvije odvojene stvari. Niti mi je jasno koja bi to bila kolektivna odgovornost danas recimo u slučaju RS, Hrvata u BiH, Bošnjaka za zločine nad Hrvatima ili Srbima i sl.

Drugo, rekao sam da manje više nitko nije uspio ni od Z.Njemačke utjerati nekakvu odštetu, ono što je isplaćeno je bilo u okviru bilateralnih dogovora, barem koliko sam čitao a možda sam i previdio nešto.
Ne znam što je tu trolanje ili spinovanje.
znas ti vrlo dobro. samo se pravis da ne znas
Bosnjake uvalis u kolektivnu odgovornost a kolega @Haris ti postavio presude MSP za genocid. Trol si.
Last edited by Kent__ on 08/12/2021 19:50, edited 1 time in total.
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#3006 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by LSD »

Djuro wrote: 08/12/2021 19:15
LSD wrote: 08/12/2021 14:35

Onako pošteno, jesi li glasao za Milanovića ?

Cisto da znamo je li isprika iskrena :mrgreen:
Na žalost, priznajem, jesam glasao za Milanovića.
Mislim, zdrav razum poštenog hrvatskog građanina tjera da ne glasa za kandidata HDZ i onda mi se
ovaj lik učinio kao manje štetan. OK, bio je predsjednik vlade 4 godine, od njega u tom razdoblju naravno nije bilo ništa koristi (a nije se ni očekivalo).
Međutim, lik je je doslovno prolupao otkad je precednik. Svakom je loncu poklopac, svađa se i raspravlja, iritantan je i pametuje svakome.
S protekom vremena sve je gori i radi sve veća sranja.
Daje sve nesuvislije izjave i stvara si neprijatelje na svakom koraku.
To radi bespotrebno i ničim izazvan.
Da ne gubim vrijeme na njega, još jednom isprka svima u BIH za sve što je rekao - a također isprika unaprijed za sve što će izgovoriti.
Poenta je bila da se ne trebaš izvinjavati po forumima, pogotovu ne građanima druge države, a pogotovu ne nakon što si i sam glasao za onog šovinistu Milanovića....nema nikakve koristi od tvog izvinjenja.
Pa ne može se glasati pri zdravoj pameti za onakvog bolesnika, a onda kasnije se izvinjavati okolo ...eto ja se zayebo, nisam znao, prevarili me :lol: ...to izgleda baš bezveze i neozbiljno :-)
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#3007 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by dulekrele »

skafiskafsnjak wrote: 08/12/2021 18:54
relativno84 wrote: 08/12/2021 18:41 Image
:D
Joj povraca mi se od ove "analiticarke" :skoljka:
Kako glup komentar ove Maricke :roll:
Heraklit
Posts: 140
Joined: 01/10/2021 10:52

#3008 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Heraklit »

Svi smo mislili ko Maricka …
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3009 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Bloo »

Haris.ba wrote: 08/12/2021 17:27
Bloo wrote: 08/12/2021 17:15

Vi pricate o razlicitim stvarima.
Ni to nije tacno. Individualni genocid ne postoji. Genocid moze izvrsiti samo organizacija, konretno u Bosni paradrzava.

I ta paradrzava je Dejtonskim mirovnim sporazumom legalizovana. Ako neko misli da nije, hvala Bogu nisu mogli sebi pomoci - postoji borba da se slavi dan osnivanja RS, sve sa sudskim presudama, zakonima, ocitovanjem naroda i na referendumu. Sam narod se ocitovao na referendumu da je ta paradrzava koja je pocinila genocid, a drzava Srbija osudjena sto nije sprijecila (konvencija sama u svom nazivu ima sprecavanje - sto li?) u biti danasnja administrativna jedinica u BiH. Dodik sam tvrdi da je BiH sastavljena od entiteta. Znaci da paradrzava koja je pocinila genocid je neki sastavni dioBiH?

Znam ja da je bila velika medijska operacija nakon rata radi mira u kuci i prica o individualnim zlocinima. Ali, to nije istina. Postoji individualna odgovornost. Ali, i kolektivna. Evo, redovno Evropski sud za ljudska prava puca novcane kazne Bosni, a za individualne imovinske slucajeve. Da ne pricamo ljudskim pravima.
Ti stvarno ne citas.
On govori o tome da drzava NIJE osudena za genocid, ti govoris o necem drugom tj. da Srbija jeste osudena sto NIJE SPRIJECILA.
Capisci?
https://www.slobodnaevropa.org/a/697008.html

Zlocine su pocinile individue uz odobrenje/saglasnost države/paradržave/državnih institucija (nebitno) i/ili pod utjecajem ideologije. Kolektivna krivica bi onda bila cija?
Ako su zlocinci koji su ucestvovali u genocidu Srbi/Srbijanci, te isto cinili uz saglanost/podrsku Srbije, onda je kolektivna odgovornost na Srbijancima/Srbima? Svim? Ili pak mislis na drzavu?
Odgovornost jeste na Srbiji, kolektivna, ali kao drzave ne kao kolektiva.

Dalje, u Ustavu BiH piše:
Bosnia and Herzegovina SHALL CONSIST of the two entities...

consist ima više značenja: sadržavati, sastojati se, činiti, sadržavati, sačinjavati...

Elem, nemamo ZVANIČNI prevod na BOSANSKI jezik i onda može svako da laprda šta želi-
User avatar
sehohari
Posts: 7967
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#3010 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by sehohari »

Bloo wrote: 08/12/2021 19:56
Haris.ba wrote: 08/12/2021 17:27

Ni to nije tacno. Individualni genocid ne postoji. Genocid moze izvrsiti samo organizacija, konretno u Bosni paradrzava.

I ta paradrzava je Dejtonskim mirovnim sporazumom legalizovana. Ako neko misli da nije, hvala Bogu nisu mogli sebi pomoci - postoji borba da se slavi dan osnivanja RS, sve sa sudskim presudama, zakonima, ocitovanjem naroda i na referendumu. Sam narod se ocitovao na referendumu da je ta paradrzava koja je pocinila genocid, a drzava Srbija osudjena sto nije sprijecila (konvencija sama u svom nazivu ima sprecavanje - sto li?) u biti danasnja administrativna jedinica u BiH. Dodik sam tvrdi da je BiH sastavljena od entiteta. Znaci da paradrzava koja je pocinila genocid je neki sastavni dioBiH?

Znam ja da je bila velika medijska operacija nakon rata radi mira u kuci i prica o individualnim zlocinima. Ali, to nije istina. Postoji individualna odgovornost. Ali, i kolektivna. Evo, redovno Evropski sud za ljudska prava puca novcane kazne Bosni, a za individualne imovinske slucajeve. Da ne pricamo ljudskim pravima.
Ti stvarno ne citas.
On govori o tome da drzava NIJE osudena za genocid, ti govoris o necem drugom tj. da Srbija jeste osudena sto NIJE SPRIJECILA.
Capisci?
https://www.slobodnaevropa.org/a/697008.html

Zlocine su pocinile individue uz odobrenje/saglasnost države/paradržave/državnih institucija (nebitno) i/ili pod utjecajem ideologije. Kolektivna krivica bi onda bila cija?
Ako su zlocinci koji su ucestvovali u genocidu Srbi/Srbijanci, te isto cinili uz saglanost/podrsku Srbije, onda je kolektivna odgovornost na Srbijancima/Srbima? Svim? Ili pak mislis na drzavu?
Odgovornost jeste na Srbiji, kolektivna, ali kao drzave ne kao kolektiva.

Dalje, u Ustavu BiH piše:
Bosnia and Herzegovina SHALL CONSIST of the two entities...

consist ima više značenja: sadržavati, sastojati se, činiti, sadržavati, sačinjavati...

Elem, nemamo ZVANIČNI prevod na BOSANSKI jezik i onda može svako da laprda šta želi-
Imamo ZVANIČNOG TUMAČA dejtonskog sporazuma u svojstvu visokog predstavnika (a ima i ustavni sud), koji jasno kaže da se Bosna i Hercegovina SASTOJI od dva entiteta.

Nemoj širiti propagandu da kao niko ništa ne zna, pa se onda o tome mora "razgovarati". To je davno definisana stvar
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#3011 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Cassius Longinus »

LSD wrote: 08/12/2021 19:35
Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 19:24

Međutim, davati bjanko ispriku je glupo jer valjda bi Bošnjaci radije da im netko kaže iskreno nego da ih se laže i gladi po guzici kao malu nedoraslu djecu. Ako je išta iskaz nepoštovanja i patroniziranja onda je to to a tu smo fazu prošli.
:lol: :lol: kakav si ti ublehaš i loš troll :-)

Frajer ne popušta genocid u Srebrenici vec danima.

Prva izjava o genocidu o Srebrenici je - "bio jedan događaj koji je definiran kao genocid"
Sutra vec druga je bila - "zločin s elementima genocida"
A treci dan je zakljucio kako svaki genocid nije isti i da "genocid nije nebeski zakon".

Odvratne izjave u cilju umanjivanje zločina, a gdje si ti vidio laganje i neko glađenje guzice , to je samo tebi jasno :lol:
Kolega je davao bjanko ispriku za sve što će ubuduće Milanović reći, to je po meni glupo jer ispada da se ništa ne smije prigovoriti ili nedaj bože dogovoriti, riješiti. Sad, što si ti mislio ne znam. Ne da mi se odgovarati na ove gluposti "ublehaš, trol". Ovdje čim se ne slažeš s nečijim mišljenjem odmah si čašćen glupim epitetima.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3012 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by skafiskafsnjak »

Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 20:33
LSD wrote: 08/12/2021 19:35

:lol: :lol: kakav si ti ublehaš i loš troll :-)

Frajer ne popušta genocid u Srebrenici vec danima.

Prva izjava o genocidu o Srebrenici je - "bio jedan događaj koji je definiran kao genocid"
Sutra vec druga je bila - "zločin s elementima genocida"
A treci dan je zakljucio kako svaki genocid nije isti i da "genocid nije nebeski zakon".

Odvratne izjave u cilju umanjivanje zločina, a gdje si ti vidio laganje i neko glađenje guzice , to je samo tebi jasno :lol:
Kolega je davao bjanko ispriku za sve što će ubuduće Milanović reći, to je po meni glupo jer ispada da se ništa ne smije prigovoriti ili nedaj bože dogovoriti, riješiti. Sad, što si ti mislio ne znam. Ne da mi se odgovarati na ove gluposti "ublehaš, trol". Ovdje čim se ne slažeš s nečijim mišljenjem odmah si čašćen glupim epitetima.
Pa moze bjanko isprika za gluposti i ovakve izjave :bih:
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#3013 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Kent__ »

Bloo wrote: 08/12/2021 19:56
Haris.ba wrote: 08/12/2021 17:27

Ni to nije tacno. Individualni genocid ne postoji. Genocid moze izvrsiti samo organizacija, konretno u Bosni paradrzava.

I ta paradrzava je Dejtonskim mirovnim sporazumom legalizovana. Ako neko misli da nije, hvala Bogu nisu mogli sebi pomoci - postoji borba da se slavi dan osnivanja RS, sve sa sudskim presudama, zakonima, ocitovanjem naroda i na referendumu. Sam narod se ocitovao na referendumu da je ta paradrzava koja je pocinila genocid, a drzava Srbija osudjena sto nije sprijecila (konvencija sama u svom nazivu ima sprecavanje - sto li?) u biti danasnja administrativna jedinica u BiH. Dodik sam tvrdi da je BiH sastavljena od entiteta. Znaci da paradrzava koja je pocinila genocid je neki sastavni dioBiH?

Znam ja da je bila velika medijska operacija nakon rata radi mira u kuci i prica o individualnim zlocinima. Ali, to nije istina. Postoji individualna odgovornost. Ali, i kolektivna. Evo, redovno Evropski sud za ljudska prava puca novcane kazne Bosni, a za individualne imovinske slucajeve. Da ne pricamo ljudskim pravima.
Ti stvarno ne citas.
On govori o tome da drzava NIJE osudena za genocid, ti govoris o necem drugom tj. da Srbija jeste osudena sto NIJE SPRIJECILA.
Capisci?
https://www.slobodnaevropa.org/a/697008.html

Zlocine su pocinile individue uz odobrenje/saglasnost države/paradržave/državnih institucija (nebitno) i/ili pod utjecajem ideologije. Kolektivna krivica bi onda bila cija?
Ako su zlocinci koji su ucestvovali u genocidu Srbi/Srbijanci, te isto cinili uz saglanost/podrsku Srbije, onda je kolektivna odgovornost na Srbijancima/Srbima? Svim? Ili pak mislis na drzavu?
Odgovornost jeste na Srbiji, kolektivna, ali kao drzave ne kao kolektiva.

Dalje, u Ustavu BiH piše:
Bosnia and Herzegovina SHALL CONSIST of the two entities...

consist ima više značenja: sadržavati, sastojati se, činiti, sadržavati, sačinjavati...

Elem, nemamo ZVANIČNI prevod na BOSANSKI jezik i onda može svako da laprda šta želi-
1) kolektina odgovornost je mnozina a drzava je jednina. ne moze biti kolektivna odgovornost drzave. to nonsens. genocid radi drzava
a odgovornost lezi na narodu koji je birao istu onu vlast i prije i poslije genocida sa ogromnom vecinom. milosevic je bio vlast vise od decenije.
biran je narodnom voljom sa extremno puno glasova . kolektivna krivica ne postoji ali kolektivna odgovornost da. defintivno postoji kunem se pod punom krivicnom i materijalnom i moralnom i pod bilo kojom drugom odgovornoscu. ´kolektivna odgovornost je tu. sa nama pored nas. dise, spava , mozes je rezati nozem kao tortu. ona lezi na narodu.koji su motivi onih koji se protive tome i koji to izvrcu i prevrcu i farbaju ja zaista nemam pojma.mogu pretpostaviti ali pretpostavka je ponekad majka zajeba pa cemo ostaviti.
2) ,,constituent,, sastavni, sastoji se od SHB i ostalih S H B su sastavni dijelovi S H B i drugi su komponente....ali i medjutim cak ni to nije bitno, jer,
bez obzira sta i kako pise u Ustavu BiH na engleskom jeziku konstitutvnost je politicka i pravna besmislica sasvim nepoznata u svijetu.
nijedan pravni autoritet na zemljskoj kugli nikad nije cuo za to i shodno tome nema pojma sta je to. to je novi patent koji sluzi da 3 vladara
imaju 3 tora gdje ce vladati, varati, krasti, muljati, ne placati porez, tenderisati, sisati, musti, kupovati diplome, kupvati usisivace pod resipratore, , praviti kioske , hotele i apratmane u planini, sisati ovce bez bojazni itd.To je ilegalno i nezakonito i protu ustavno djelovanje. kao i pod 1 nije mi jasno zasto ljudi brane tu tzv konstitutivnost i sta ih motivise na tom putu i toj stazi koja vodi u cistu propast .ili samo laprdaju.
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#3014 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Cassius Longinus »

Bloo wrote: 08/12/2021 19:56
Haris.ba wrote: 08/12/2021 17:27

Ni to nije tacno. Individualni genocid ne postoji. Genocid moze izvrsiti samo organizacija, konretno u Bosni paradrzava.

I ta paradrzava je Dejtonskim mirovnim sporazumom legalizovana. Ako neko misli da nije, hvala Bogu nisu mogli sebi pomoci - postoji borba da se slavi dan osnivanja RS, sve sa sudskim presudama, zakonima, ocitovanjem naroda i na referendumu. Sam narod se ocitovao na referendumu da je ta paradrzava koja je pocinila genocid, a drzava Srbija osudjena sto nije sprijecila (konvencija sama u svom nazivu ima sprecavanje - sto li?) u biti danasnja administrativna jedinica u BiH. Dodik sam tvrdi da je BiH sastavljena od entiteta. Znaci da paradrzava koja je pocinila genocid je neki sastavni dioBiH?

Znam ja da je bila velika medijska operacija nakon rata radi mira u kuci i prica o individualnim zlocinima. Ali, to nije istina. Postoji individualna odgovornost. Ali, i kolektivna. Evo, redovno Evropski sud za ljudska prava puca novcane kazne Bosni, a za individualne imovinske slucajeve. Da ne pricamo ljudskim pravima.
Ti stvarno ne citas.
On govori o tome da drzava NIJE osudena za genocid, ti govoris o necem drugom tj. da Srbija jeste osudena sto NIJE SPRIJECILA.
Capisci?
https://www.slobodnaevropa.org/a/697008.html

Zlocine su pocinile individue uz odobrenje/saglasnost države/paradržave/državnih institucija (nebitno) i/ili pod utjecajem ideologije. Kolektivna krivica bi onda bila cija?
Ako su zlocinci koji su ucestvovali u genocidu Srbi/Srbijanci, te isto cinili uz saglanost/podrsku Srbije, onda je kolektivna odgovornost na Srbijancima/Srbima? Svim? Ili pak mislis na drzavu?
Odgovornost jeste na Srbiji, kolektivna, ali kao drzave ne kao kolektiva.

Dalje, u Ustavu BiH piše:
Bosnia and Herzegovina SHALL CONSIST of the two entities...

consist ima više značenja: sadržavati, sastojati se, činiti, sadržavati, sačinjavati...

Elem, nemamo ZVANIČNI prevod na BOSANSKI jezik i onda može svako da laprda šta želi-
Otprilike da.

Mada meni nije jasno što je Haris zapravo htio reći. Kolektivizacija krivnje je nemoguća i genocid u Srebrenici ili neki drugi zločin nemaju reperkusije na sadašnja politička prava Srba, Hrvata, Bošnjaka ili bilo koga drugog.
Sud tome ne služi niti o tome odlučuje, nego služi tome da najodgovorniji završe na robiji pošto već nema smrtne kazne.

Moja premisa je bila da Silajdžić buca bez veze kada je govorio da pri političkom dogovoru u BiH treba uvažiti presude u Haagu što je rekao u ZG prošle godine, i sada po nekim intervjuima, AKO sam ga dobro zapamtio. U nekakvoj kozmičkoj pravdi bi to i bilo razumljivo.
User avatar
Leverage
Posts: 9469
Joined: 27/05/2018 16:32

#3015 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Leverage »

LSD wrote: 08/12/2021 19:39
Djuro wrote: 08/12/2021 19:15

Na žalost, priznajem, jesam glasao za Milanovića.
Mislim, zdrav razum poštenog hrvatskog građanina tjera da ne glasa za kandidata HDZ i onda mi se
ovaj lik učinio kao manje štetan. OK, bio je predsjednik vlade 4 godine, od njega u tom razdoblju naravno nije bilo ništa koristi (a nije se ni očekivalo).
Međutim, lik je je doslovno prolupao otkad je precednik. Svakom je loncu poklopac, svađa se i raspravlja, iritantan je i pametuje svakome.
S protekom vremena sve je gori i radi sve veća sranja.
Daje sve nesuvislije izjave i stvara si neprijatelje na svakom koraku.
To radi bespotrebno i ničim izazvan.
Da ne gubim vrijeme na njega, još jednom isprka svima u BIH za sve što je rekao - a također isprika unaprijed za sve što će izgovoriti.
Poenta je bila da se ne trebaš izvinjavati po forumima, pogotovu ne građanima druge države, a pogotovu ne nakon što si i sam glasao za onog šovinistu Milanovića....nema nikakve koristi od tvog izvinjenja.
Pa ne može se glasati pri zdravoj pameti za onakvog bolesnika, a onda kasnije se izvinjavati okolo ...eto ja se zayebo, nisam znao, prevarili me :lol: ...to izgleda baš bezveze i neozbiljno :-)
Hajde ba popusti čovjeka, reci nam za kog si ti glas'o, da te ja ovdje nagazim odma zbog tvog izbora.

U izboru Milanovića, Kolinde i Škore, svako iole civilizovan je glasao za Milanovića, jer se u tom momentu činio kao najmanja budala u ponudi. To što se nakon izbora pokazao kao šovinističko đubre, na zaprepaštenje prije svega njegovih glasača, ne može se tim glasačima predbacivati na način kako ti to radiš, gdje sasvim korektnog forumaša predstavljaš u negativnom kontekstu, i uopšte mi nije jasno odakle mu strpljenje da ti nešto objašnjava umjesto da te s pika mršne.

Prema tome, ne glupiraj se da ja ne bih počeo izvlačiti tvoje postove i razvlačiti te ko kaučuk po ovoj temi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3016 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Bloo »

sehohari wrote: 08/12/2021 20:24 Nemoj širiti propagandu da kao niko ništa ne zna, pa se onda o tome mora "razgovarati". To je davno definisana stvar
Ti ne drami, jer nisam to ni napisala.
Ja govorim o necem drugom i eventualnoj razlici izmedu sastavljena i sastoji se.
Tako da nisi razumio uopste napisano.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#3017 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Kent__ »

Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 20:45
Bloo wrote: 08/12/2021 19:56
Ti stvarno ne citas.
On govori o tome da drzava NIJE osudena za genocid, ti govoris o necem drugom tj. da Srbija jeste osudena sto NIJE SPRIJECILA.
Capisci?
https://www.slobodnaevropa.org/a/697008.html

Zlocine su pocinile individue uz odobrenje/saglasnost države/paradržave/državnih institucija (nebitno) i/ili pod utjecajem ideologije. Kolektivna krivica bi onda bila cija?
Ako su zlocinci koji su ucestvovali u genocidu Srbi/Srbijanci, te isto cinili uz saglanost/podrsku Srbije, onda je kolektivna odgovornost na Srbijancima/Srbima? Svim? Ili pak mislis na drzavu?
Odgovornost jeste na Srbiji, kolektivna, ali kao drzave ne kao kolektiva.

Dalje, u Ustavu BiH piše:
Bosnia and Herzegovina SHALL CONSIST of the two entities...

consist ima više značenja: sadržavati, sastojati se, činiti, sadržavati, sačinjavati...

Elem, nemamo ZVANIČNI prevod na BOSANSKI jezik i onda može svako da laprda šta želi-
Otprilike da.

Mada meni nije jasno što je Haris zapravo htio reći. Kolektivizacija krivnje je nemoguća i genocid u Srebrenici ili neki drugi zločin nemaju reperkusije na sadašnja politička prava Srba, Hrvata, Bošnjaka ili bilo koga drugog.
Sud tome ne služi niti o tome odlučuje, nego služi tome da najodgovorniji završe na robiji pošto već nema smrtne kazne.

Moja premisa je bila da Silajdžić buca bez veze kada je govorio da pri političkom dogovoru u BiH treba uvažiti presude u Haagu što je rekao u ZG prošle godine, i sada po nekim intervjuima, AKO sam ga dobro zapamtio. U nekakvoj kozmičkoj pravdi bi to i bilo razumljivo.
Da li si za ukidanje entiteta RS?
Da li si ukidanje entiteta Federacija BiH?
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#3018 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Cassius Longinus »

Kent__ wrote: 08/12/2021 20:55
Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 20:45

Otprilike da.

Mada meni nije jasno što je Haris zapravo htio reći. Kolektivizacija krivnje je nemoguća i genocid u Srebrenici ili neki drugi zločin nemaju reperkusije na sadašnja politička prava Srba, Hrvata, Bošnjaka ili bilo koga drugog.
Sud tome ne služi niti o tome odlučuje, nego služi tome da najodgovorniji završe na robiji pošto već nema smrtne kazne.

Moja premisa je bila da Silajdžić buca bez veze kada je govorio da pri političkom dogovoru u BiH treba uvažiti presude u Haagu što je rekao u ZG prošle godine, i sada po nekim intervjuima, AKO sam ga dobro zapamtio. U nekakvoj kozmičkoj pravdi bi to i bilo razumljivo.
Da li si za ukidanje entiteta RS?
Da li si ukidanje entiteta Federacija BiH?
Nisam, osim ako se tako ne dogovore zainteresirane strane, to potpišu i ratificiraju u tijelima.

Takvi jednostrani potezi bi bili pravni avanturizam i moguće uvod u novi sukob. Zašto?
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#3019 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Kent__ »

Bloo wrote: 08/12/2021 20:49
sehohari wrote: 08/12/2021 20:24 Nemoj širiti propagandu da kao niko ništa ne zna, pa se onda o tome mora "razgovarati". To je davno definisana stvar
Ti ne drami, jer nisam to ni napisala.
Ja govorim o necem drugom i eventualnoj razlici izmedu sastavljena i sastoji se.
Tako da nisi razumio uopste napisano.
Sto se tice entiteta? Razlika izmedju sastavljeno i sastoji je evidentna, ocigledna, jasna i nedvosmislena. Ta razlika niposto i ni pod kojim uslovom nije eventualna.BiH se sastoji od 2 entiteta.Jugosalvija je bila sastavljena pa rastavljena pa opet sastavljena, pa rastavljena .BiH niko i nikad nije rastavio. Ona zivi preko hiljadu godina a 1995 ona je dozivila unutrasnju transormaciju koja je izazvna brutalnom agresijom i genocidom. Danas se BiH sastoji od 2 entiteta.
Nazalost, ali tako je. Niposto sastavljena. to je opsana laz koju svjesno proturaju dusmani i neprijatelji BiH. Jer ono sto je sastavljeno lako se rastavi . Kao npr vec spmnuta nesretna Jugoslavija.
Last edited by Kent__ on 08/12/2021 21:17, edited 2 times in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3020 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Bloo »

LSD wrote: 08/12/2021 19:39 Pa ne može se glasati pri zdravoj pameti za onakvog bolesnika, a onda kasnije se izvinjavati okolo ...eto ja se zayebo, nisam znao, prevarili me ...to izgleda baš bezveze i neozbiljno
Moras se ti u sve pokakiti, jel da? :mrgreen:
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#3021 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Kent__ »

Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 21:01
Kent__ wrote: 08/12/2021 20:55

Da li si za ukidanje entiteta RS?
Da li si ukidanje entiteta Federacija BiH?
Nisam, osim ako se tako ne dogovore zainteresirane strane, to potpišu i ratificiraju u tijelima.

Takvi jednostrani potezi bi bili pravni avanturizam i moguće uvod u novi sukob. Zašto?
znao sam da se ne skidas. :lol: :-D sve najbolje ! ali ne rece mi odakle si? izvini jos jednom sto sam pomislio da si iz Citluka, mada tamo cesto navratim ...mislim na Hercegovinu opcenito
Cassius Longinus
Posts: 402
Joined: 08/11/2014 14:28

#3022 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Cassius Longinus »

Kent__ wrote: 08/12/2021 21:08
Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 21:01

Nisam, osim ako se tako ne dogovore zainteresirane strane, to potpišu i ratificiraju u tijelima.

Takvi jednostrani potezi bi bili pravni avanturizam i moguće uvod u novi sukob. Zašto?
znao sam da se ne skidas. :lol: :-D sve najbolje ! ali ne rece mi odakle si? izvini jos jednom sto sam pomislio da si iz Citluka, mada tamo cesto navratim ...mislim na Hercegovinu opcenito
Majke mi nisam razumio jednu riječ koju si napisao. Iz Splita. Eto, to sam razumio. Također, sve najbolje.

Imam općenito poteškoća sa strujom svijesti pojedinih forumaša, smisao pojedinih rečenica me yebe. Možda je to do vrlo sitnih jezičnih razlika ili nekih internih fora koje ne razumijem.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3023 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Bloo »

Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 21:17 Imam općenito poteškoća sa strujom svijesti pojedinih forumaša, smisao pojedinih rečenica me yebe. Možda je to do vrlo sitnih jezičnih razlika ili nekih internih fora koje ne razumijem.
Preporučujem da pročitaš slijedeće uraTke:
James Joyce Finnegans Wake i Uliks, William Faulkner the Sound and the Fury, Kerouac On the road
to će ti dati okvirnu sliku o narativnoj metodi koja se koristi, inače znanoj kao tok svijesti.
Možeš pogledati (ako ti je mrsko čitati) LEt iznad kukavičjeg gnijezda za potpunu sliku.

Nema na čemu.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#3024 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Kent__ »

Bloo wrote: 08/12/2021 20:49
sehohari wrote: 08/12/2021 20:24 Nemoj širiti propagandu da kao niko ništa ne zna, pa se onda o tome mora "razgovarati". To je davno definisana stvar
Ti ne drami, jer nisam to ni napisala.
Ja govorim o necem drugom i eventualnoj razlici izmedu sastavljena i sastoji se.
Tako da nisi razumio uopste napisano.
npr.
Mislim da se na nasim tv kanalima , portailma forumima jako puno razgovaralo o tome da li je BiH sastavljena ili se sastoji. od Daytona je proslo 26 godina i ljudi su jos uvijek u ,, dilemi ,, i ,,zabludi,, oko toga .A to je tako jasno i jednostavno . Stotinu puta sam cuo te rasprave i jasno se vidi da ce tamo onaj Stvandic uporno ponavljati sastavljena a s druge strane Salkic ce ga uporno ispravljati . i tako decenijama . Ista stvar oko IZ . Kazes da je po Ustavu da ne postoji bosnjacki clan , da ne biraju Bosnjaci nego grdjani ali dzaba on po svom i po svom. ok
IZ smo apsolvirali hajde da i ovo jednom zauvijek rijesimo . Zato sluzi forium .
.....otprilike, malo figurativno
Voda se sastoji od vodika i kisika a covjek od vode i kostiju i mesa a meso od opet od vode .....a npr. s druge strane , auto. Auto je sastavljeno u fabrici od volana, tockova, cilindara itd ....V
Vodu i meso i kost ne mozes rastaviti a auto- mehanicar rastavi auto sad pa sad.
Bog spaja a covjek sastavlja. Ono sto je spojio Bog ne mozes rastaviti a ono sto je sastavio covjek kao od sale.
Bosnu mozes podijeliti i rastaviti jedino ako je ubijes ako ubijes one koji je vole. BiH je nedjeljiva.To je Bozija zemlja natpoljena krvlju njenih heroja i junaka kroz stoljeca i jako puno nevinih ljudi i djece.
Kent__
Posts: 109
Joined: 05/12/2021 11:43

#3025 Re: Zoran Milanović - predsjednik Hrvatske

Post by Kent__ »

Cassius Longinus wrote: 08/12/2021 21:17
Kent__ wrote: 08/12/2021 21:08

znao sam da se ne skidas. :lol: :-D sve najbolje ! ali ne rece mi odakle si? izvini jos jednom sto sam pomislio da si iz Citluka, mada tamo cesto navratim ...mislim na Hercegovinu opcenito
Majke mi nisam razumio jednu riječ koju si napisao. Iz Splita. Eto, to sam razumio. Također, sve najbolje.

Imam općenito poteškoća sa strujom svijesti pojedinih forumaša, smisao pojedinih rečenica me yebe. Možda je to do vrlo sitnih jezičnih razlika ili nekih internih fora koje ne razumijem.
Znam gadno je to.Nije ti lako.

https://www.youtube.com/watch?v=uyb5SQA4lRg
Post Reply