Macron - novi Mitterand

User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#51 Re: Macron - novi Mitterand

Post by exliberal-ex »

Ja neznam zasto ovoliko cemera i zuci je proliveno zbog ove izjave.
Makron sto je izjavio mnogo puta sam procitao na ovom forumu, moraju nas primit u EU jer sta ce biti ako se mi radikalizujemo...i on je to isto rekao i sad se nasli uvrijedjenji .
Realno gledajuci to je i istina, jer iako je iz Francuske/Engleske/Njemacke otislo mnogo vise u ISIL ogrmna vecina tih sto su otisli su bili ili imigranti ili djeca od imigranata ( prva generacija rodjena tu). Radikalizacija te populacije je manje vise ocekivana dok ako dodje do radikalizacije domicilnih muslimana iz Bosne to ce biti veci problem.

Po pitanju primanja u Nato/EU Rumunija, Bugarska i Madjarska su usli samo da bi se sprijecilo/prekinulo rusko uplitanje i to je jedini razlog.
Ni jedna od ovih drzava nije bila ( a djelimicno nisu ni sad) spremna da se otvore razgovori o pristupanji a kamo sta drugo ali ....kao sto je i slucaj sa Hrvatskom, Njemacka je jedini razlog zasto je Hrvatska u EU.
Posto je direktni uticaj Rusije prema Srbij i CG prekinut realno koji ce im k**** da uvlace balkan u EU, ekonomski su pokriveni vojno su nemocni...ako im treba radne snage otvorit ce granice samo da uzmu sta im treba.
Umjesto da se bore sa svakom lokalnom zajednicom sad EU pokusava da napravi neku uniju od ostalih drzava gdje ce jedna ili dvije drzave vodit glavnu rijec ( isto kao sto je sa EU, Njemacka/Francuska). Ovdje se gleda da Srbija i Albanije preuzmu tu poziciju u toj zamisljenoj unij.

Nego jedna mi stvar nikad nije bila jasna, taj balkanski vazalni odnos. Nismo mogli da zivimo u jednoj drzavi koja je dosta slicna bila sadasnjoj EU ali boga molimo da udjemo u istu gdje ce nam neki Dmitrov iz Bugarske govorit sta ce Milos/Mate/Meho proizvodit u Bosni i koliko ce izvozit, neki poljak odredjivat ko ce ici u NATO misije da sirimo demokratiju po nekim svjetskim vukojebinama....glavno je da nemoze meni neki Milos/Mate/Meho govorit sta da radim u svom dvoroistu dok stranci mogu...... :skoljka:
User avatar
sinuhe
Posts: 11486
Joined: 03/06/2011 11:33

#52 Re: Macron - novi Mitterand

Post by sinuhe »

exliberal-ex wrote: Makron sto je izjavio mnogo puta sam procitao na ovom forumu, moraju nas primit u EU jer sta ce biti ako se mi radikalizujemo...i on je to isto rekao i sad se nasli uvrijedjenji .
Mesic. Stipe Mesic je tako govorio :D
https://www.klix.ba/vijesti/regija/ostv ... /100104060
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#53 Re: Macron - novi Mitterand

Post by LBVIEW »

A evo Spasoja i Zametice da potvrde brze-bolje kako su se zli Bosnjaci radikalizovali, a sunarodnjaci im zive pored masovnih grobnica. :oops:
Ah, da, to su oni 92-e preventivno - "zna svet, samo nece da prizna, borila se braca protiv islamizma".
User avatar
sinuhe
Posts: 11486
Joined: 03/06/2011 11:33

#54 Re: Macron - novi Mitterand

Post by sinuhe »

Vidi njega. Mesic covjece - Stipe Mesic.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#55 Re: Macron - novi Mitterand

Post by dječak sa šibicama »

ja sam kreno u bojkot francuskih proizvoda, za pocetak makarone u moju kucu vise nikada!
User avatar
sinuhe
Posts: 11486
Joined: 03/06/2011 11:33

#56 Re: Macron - novi Mitterand

Post by sinuhe »

Jedna kraca izjava onako da skrene sa teme. Ali i dobar povod da ga se kontaktira. Pricao je o svacemu necemu i izlozio se napadima sa svih strana.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#57 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Nadzornik »

dječak sa šibicama wrote:ja sam kreno u bojkot francuskih proizvoda, za pocetak makarone u moju kucu vise nikada!
Nikad vise Reno i Pezo,od sad samo BMW... :D
User avatar
Point.
Posts: 27796
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#58 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Point. »

exliberal-ex wrote:Ja neznam zasto ovoliko cemera i zuci je proliveno zbog ove izjave.
Makron sto je izjavio mnogo puta sam procitao na ovom forumu, moraju nas primit u EU jer sta ce biti ako se mi radikalizujemo...i on je to isto rekao i sad se nasli uvrijedjenji .
Realno gledajuci to je i istina, jer iako je iz Francuske/Engleske/Njemacke otislo mnogo vise u ISIL ogrmna vecina tih sto su otisli su bili ili imigranti ili djeca od imigranata ( prva generacija rodjena tu). Radikalizacija te populacije je manje vise ocekivana dok ako dodje do radikalizacije domicilnih muslimana iz Bosne to ce biti veci problem.

Po pitanju primanja u Nato/EU Rumunija, Bugarska i Madjarska su usli samo da bi se sprijecilo/prekinulo rusko uplitanje i to je jedini razlog.
Ni jedna od ovih drzava nije bila ( a djelimicno nisu ni sad) spremna da se otvore razgovori o pristupanji a kamo sta drugo ali ....kao sto je i slucaj sa Hrvatskom, Njemacka je jedini razlog zasto je Hrvatska u EU.
Posto je direktni uticaj Rusije prema Srbij i CG prekinut realno koji ce im k**** da uvlace balkan u EU, ekonomski su pokriveni vojno su nemocni...ako im treba radne snage otvorit ce granice samo da uzmu sta im treba.
Umjesto da se bore sa svakom lokalnom zajednicom sad EU pokusava da napravi neku uniju od ostalih drzava gdje ce jedna ili dvije drzave vodit glavnu rijec ( isto kao sto je sa EU, Njemacka/Francuska). Ovdje se gleda da Srbija i Albanije preuzmu tu poziciju u toj zamisljenoj unij.

Nego jedna mi stvar nikad nije bila jasna, taj balkanski vazalni odnos. Nismo mogli da zivimo u jednoj drzavi koja je dosta slicna bila sadasnjoj EU ali boga molimo da udjemo u istu gdje ce nam neki Dmitrov iz Bugarske govorit sta ce Milos/Mate/Meho proizvodit u Bosni i koliko ce izvozit, neki poljak odredjivat ko ce ici u NATO misije da sirimo demokratiju po nekim svjetskim vukojebinama....glavno je da nemoze meni neki Milos/Mate/Meho govorit sta da radim u svom dvoroistu dok stranci mogu...... :skoljka:
O kakvoj ti radikalizaciji pričaš čovječe, 200 ljudi iz BiH otišlo u Siriju, to je jedna manja svadba ljudi.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#59 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Nadzornik »

Point. wrote: O kakvoj ti radikalizaciji pričaš čovječe, 200 ljudi iz BiH otišlo u Siriju, to je jedna manja svadba ljudi.
Ma ja,jedno malo šerijatsko vjenčanje.... :thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#60 Re: Macron - novi Mitterand

Post by daddy-kool »

Priča kojom su Fr i UK opravdavale etničko čišćenje u BiH, genocid, embargo na naoružanje i sklopile ovakvu današnju BiH gdje su postavile 2 stepena veto kontrola, jeste upravo "strah" od radikalizovanih bh muslimana i "muslimanske" države u srcu Evrope. Nismo zaboravili četničko geostrategiju Francuske i Engleske na ovom prostoru, od koje se Engleska pod patronatom USA ipak odmaknula.

Unatoč Francuzima, ući ćemo i mi u EU, i to preko Njemačke.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#61 Re: Macron - novi Mitterand

Post by tandmand »

daddy-kool wrote:Priča kojom su Fr i UK opravdavale etničko čišćenje u BiH, genocid, embargo na naoružanje i sklopile ovakvu današnju BiH gdje su postavile 2 stepena veto kontrola, jeste upravo "strah" od radikalizovanih bh muslimana i "muslimanske" države u srcu Evrope. Nismo zaboravili četničko geostrategiju Francuske i Engleske na ovom prostoru, od koje se Engleska pod patronatom USA ipak odmaknula.

Unatoč Francuzima, ući ćemo i mi u EU, i to preko Njemačke.
Njemačka ne želi Srbe u EU, tako da ništa od EU nema, ni za BiH ni za Srbiju.
Samo im fali par SNSDovaca u EU parlamentu. Bili bi sretni.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#62 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Hafis »

Najebasmo zato mi zbog vas sviju :twisted:

Jebote, koje teorije ovdje bacate: Njemci ne vole Srbe, Francuzi Bošnjake, a svi zajedno Albance i Makedonce.
Najbolje je svima kolektivno preći na katolicizam, i rijšeni problemi. Svugdje si u EU dobro došao osim u Sjevernu Irsku :D
megaman4
Posts: 4947
Joined: 08/08/2011 23:59

#63 Re: Macron - novi Mitterand

Post by megaman4 »

tandmand wrote:
daddy-kool wrote:Priča kojom su Fr i UK opravdavale etničko čišćenje u BiH, genocid, embargo na naoružanje i sklopile ovakvu današnju BiH gdje su postavile 2 stepena veto kontrola, jeste upravo "strah" od radikalizovanih bh muslimana i "muslimanske" države u srcu Evrope. Nismo zaboravili četničko geostrategiju Francuske i Engleske na ovom prostoru, od koje se Engleska pod patronatom USA ipak odmaknula.

Unatoč Francuzima, ući ćemo i mi u EU, i to preko Njemačke.
Njemačka ne želi Srbe u EU, tako da ništa od EU nema, ni za BiH ni za Srbiju.
Samo im fali par SNSDovaca u EU parlamentu. Bili bi sretni.
pa i ne trebamo uci u EU, kada vec svi odose gore raditi i zivjeti. pa ja.
User avatar
sinuhe
Posts: 11486
Joined: 03/06/2011 11:33

#64 Re: Macron - novi Mitterand

Post by sinuhe »

daddy-kool wrote:Priča kojom su Fr i UK opravdavale etničko čišćenje u BiH, genocid, embargo na naoružanje i sklopile ovakvu današnju BiH gdje su postavile 2 stepena veto kontrola, jeste upravo "strah" od radikalizovanih bh muslimana i "muslimanske" države u srcu Evrope. Nismo zaboravili četničko geostrategiju Francuske i Engleske na ovom prostoru, od koje se Engleska pod patronatom USA ipak odmaknula.

Unatoč Francuzima, ući ćemo i mi u EU, i to preko Njemačke.
Robert Badinter iz Badinterove komisije je bio ministar pravde u vladi Mitteranda. Po zadatku ga poslao u Jugoslaviju. Vidi tog zapleta. :lol:
"Oni nas ne vole", "Uveli nam embargo", "Kurva Evropa", "Nisu nam dali". Ili kako vec ide ta prica.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#65 Re: Macron - novi Mitterand

Post by tandmand »

megaman4 wrote:pa i ne trebamo uci u EU, kada vec svi odose gore raditi i zivjeti. pa ja.
Radnici su više nego dobrodošli, ali Dodik, Majkička, Stevandić, Zahiragić, Karamatić .... sumLJam.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#66 Re: Macron - novi Mitterand

Post by daddy-kool »

sinuhe wrote:
"Oni nas ne vole", "Uveli nam embargo", "Kurva Evropa", "Nisu nam dali". Ili kako vec ide ta prica.
Ovo gore su lahko provjerive tvrdnje potkrijepljene historijskim dokumentima i bilješkama glavnih aktera.
Ovo čisto ako bi neko sa strane čitao ove prepiske pa pomislio da su u pitanju priče po kojim su nam komšije poznate.
User avatar
Point.
Posts: 27796
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#67 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Point. »

Nadzornik wrote:
Point. wrote: O kakvoj ti radikalizaciji pričaš čovječe, 200 ljudi iz BiH otišlo u Siriju, to je jedna manja svadba ljudi.
Ma ja,jedno malo šerijatsko vjenčanje.... :thumbup:
Brojke su neumoljive. Ne mislim na Kolindine frizirane i fantasy brojke od 10 tisuća, nego oficionalne brojke koje naše sigurnosne službe imaju.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#68 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Edin H. »

dječak sa šibicama wrote:ja sam kreno u bojkot francuskih proizvoda, za pocetak makarone u moju kucu vise nikada!
Ni oni iz Klasa?
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#69 Re: Macron - novi Mitterand

Post by zilog »

Ispade kao da smo mi dobili tarabu za pocetak pregovora, a ne S. Makedonija i Albanija... :roll:

Kepec ni sam ne zna sta je htio sa izjavom o BiH (vjerovatno uvlacenje desnici), a kamo li da mi znamo.

Nemojte ga samo zvati u posjetu. Prosetace se Sarajevom kao Mitterand, a onda serbes reci "levati otpusteni ste".

BTW, da ironija bude veca, Vucic ce od Macron-a traziti podrsku za Mali Sengen... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
https://informer.rs/vesti/politika/4709 ... eti-parizu
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7511
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#70 Re: Macron - novi Mitterand

Post by AleksoMKD »

Babojebac.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#72 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Maraschino »

zilog wrote:Ispade kao da smo mi dobili tarabu za pocetak pregovora, a ne S. Makedonija i Albanija... :roll:

Kepec ni sam ne zna sta je htio sa izjavom o BiH (vjerovatno uvlacenje desnici), a kamo li da mi znamo.

Nemojte ga samo zvati u posjetu. Prosetace se Sarajevom kao Mitterand, a onda serbes reci "levati otpusteni ste".

BTW, da ironija bude veca, Vucic ce od Macron-a traziti podrsku za Mali Sengen... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
https://informer.rs/vesti/politika/4709 ... eti-parizu


https://www.klix.ba/vijesti/bih/vucic-i ... /191112015


Narucilac i izvodjac radova za istim stolom.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#73 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Hafis »

Jebote, ovaj Fransoa ispade najgori. Takmiče se tko će više oplesti o njemu.
Međutim, nije baš sve ni šuplja bila.
Uostalom, tko jamči da će se ova država moći izboriti s ovom migrantskim plimnim valom koji nema tendenciju smirivanja. I sad još i ove budaletine što će vratiti iz Sirije. Još samo fali da se kakve ''nezavisne nevladina udruge'' počnu baviti njihovim ljudskim pravima kao u onoj smijuriji kada su odvodili ''BiH građane'' u Guantanamo, čitav dernek bio. Umalo Zlatko Lagumdžija ne najeba što ih je navodno ''isporučio'' amerikancima.
Danas ne bi nitko ni guzicom mrdnuo za njih...došlo iz guzice u glavu, barem se nadam. Žugajte vi koliko hoćete na Makrona, ali stvar je danas zeznutija nego prije deset-petnaest godina. Obzirom da nam kompletna izvršna vlast i likovi koji je sačunjavaju izgledaju kao heroji iz tračeva u žutom tisku, ništa me ne može iznenaditi za godinu-dvije.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#75 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Haman2 »

Mal covjek prica velike gluposti. Valjda zeli nesto nadomjestiti. Vazno je da ima simpatije prema Hrvatskoj ili pema hrvatskoj predsjednici. Ko bi mogao znati sta ga vise privlaci.
Post Reply