Macron - novi Mitterand

User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#76 Re: Macron - novi Mitterand

Post by AleksoMKD »

Haman2 wrote:Vazno je da ima simpatije prema Hrvatskoj ili pema hrvatskoj predsjednici.
Premlada je za njega.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#77 Re: Macron - novi Mitterand

Post by The 51st State »

https://www.aljazeera.com/amp/ajimpact/ ... ssion=true

Mislim da mu je ovo mnogo veci problem nego sto trabunja o Bosni
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#78 Re: Macron - novi Mitterand

Post by bingov buraz »

AleksoMKD wrote:
Haman2 wrote:Vazno je da ima simpatije prema Hrvatskoj ili pema hrvatskoj predsjednici.
Premlada je za njega.
Iz njegovog ugla skoro pa pedofilija :mrgreen:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#79 Re: Macron - novi Mitterand

Post by stakasa »

Hafis wrote:
Challenger_ wrote:
Hafis wrote:A što (u slučaju da zanemarimo ove europske sitne referentiče i apartičike koji svakodnevno trandaju po BiH i koji se ''bave'' s nama u cilju davanja nade i obećavanja boljeg sutra) ako je to stvarno mišljenje visokorangiranih političara, pa i državnika u EU? Čovjek je, u ovom slučaju čelnik druge po važnosti zemlje u EU, to hladno smrsio bez imalo ustezanja, i ta je izjava mnogo teža nego sva ohrabrivanja i tapšanja po leđima od strane kojekakvih EU komesara i predsjednika odbora.
Naravno da je izjava o rampi za preostale ne-EU članice jasna kao dobar dan, a isti lik je pojasnio da to nije samo francuski stav. Dapače. Šta to znači? Znači da od umišljene, izmaštane, evropske jednosmjerne staze nema ama baš ništa. Šta sad? Pa neka se probude iz sna, odrastu i počnu razmišljati svojom glavom bez pretpolitičkih očekivanja da će ti umišljeni "prijatelji" pružiti ruku i uvesti te u nedočekanu utopiju.
Ovako iskreno. Niti jedne jedine sekunde u ovoh zadnjih 15 godina nisam pomislio da ćemo ikada ući u EU. Razlozi su objektivni, ali ima i subjektivnih, ne treba bježati od stvarnosti. O tome bi se dalo pričati i pričati.
Evo odmotaj sve što se konkretno postiglo na tom planu u zadnjih 15-tak godina. Nismo bliži niti jedan jedini milimetar, čak štoviše i udaljili smo se.
Sjećam se kad je Hrvatska ulazila, nekoliko...5-6 godina ''cimanja'' i izvolite. Dobro, drugačiji je interes EU prema Hrvatskoj u odnosu na BiH. I ušli bi sve da nisu ni htjeli.
E sad ovo od neki dan. Ovo više nije ni blizu onog hinjskog tapšanja po leđima i bodrenja, ovo je klasični odjeb, u stilu ''sad se ti pajdo misli kako ćeš i što ćeš''. Francuska je bila toliko ''poduzetna'' u preveniranju mogućnosti ulaska Turske u EU (unatoč ondašnjeg podupiranja iste od strane UK i Njemačke) da je među prvim potencirala i u ustavnu obvezu uvela referendum u slučaju kada bi došlo do takve situacije.
I evo, prvo Albaniju i Makedoniju i to čak nekako izvinjavajuće, ali me ovaj...moram ga nazvati ''odjeb'' s ovakve političke razine (čovjek nas gotovo nikad nije ni ''uzimao u usta'') definitivno uvjerio u nemogućnost našeg ulaska u EU. Jedino ako ne izmisle neku sintagmu '' zemlje s posebnim statusom i značajem za EU'', ili ''zemlje sa ''specijalnim vezama s EU'' ili tako neku mrkvu kojom će nas mamiti idućih 30 godina.
Alternativa nam je više nego izvjesna: Rusija i Turska, postoji podloga i to će se vremenom sve više osjećati.
A ovaj ambijent gdje sam ja - pretpostavljaš da nismo baš oduševljeni, buniti se protiv te budućnosti koliko možemo i usput lagano odseljavati.
Sok, nevjerica... :D
Znaci sve su opcije otvorene osim one da se bezrezervno prihvati Bosna i Hercegovina
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#80 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Hafis »

stakasa wrote:
Hafis wrote:
Challenger_ wrote:
Naravno da je izjava o rampi za preostale ne-EU članice jasna kao dobar dan, a isti lik je pojasnio da to nije samo francuski stav. Dapače. Šta to znači? Znači da od umišljene, izmaštane, evropske jednosmjerne staze nema ama baš ništa. Šta sad? Pa neka se probude iz sna, odrastu i počnu razmišljati svojom glavom bez pretpolitičkih očekivanja da će ti umišljeni "prijatelji" pružiti ruku i uvesti te u nedočekanu utopiju.
Ovako iskreno. Niti jedne jedine sekunde u ovoh zadnjih 15 godina nisam pomislio da ćemo ikada ući u EU. Razlozi su objektivni, ali ima i subjektivnih, ne treba bježati od stvarnosti. O tome bi se dalo pričati i pričati.
Evo odmotaj sve što se konkretno postiglo na tom planu u zadnjih 15-tak godina. Nismo bliži niti jedan jedini milimetar, čak štoviše i udaljili smo se.
Sjećam se kad je Hrvatska ulazila, nekoliko...5-6 godina ''cimanja'' i izvolite. Dobro, drugačiji je interes EU prema Hrvatskoj u odnosu na BiH. I ušli bi sve da nisu ni htjeli.
E sad ovo od neki dan. Ovo više nije ni blizu onog hinjskog tapšanja po leđima i bodrenja, ovo je klasični odjeb, u stilu ''sad se ti pajdo misli kako ćeš i što ćeš''. Francuska je bila toliko ''poduzetna'' u preveniranju mogućnosti ulaska Turske u EU (unatoč ondašnjeg podupiranja iste od strane UK i Njemačke) da je među prvim potencirala i u ustavnu obvezu uvela referendum u slučaju kada bi došlo do takve situacije.
I evo, prvo Albaniju i Makedoniju i to čak nekako izvinjavajuće, ali me ovaj...moram ga nazvati ''odjeb'' s ovakve političke razine (čovjek nas gotovo nikad nije ni ''uzimao u usta'') definitivno uvjerio u nemogućnost našeg ulaska u EU. Jedino ako ne izmisle neku sintagmu '' zemlje s posebnim statusom i značajem za EU'', ili ''zemlje sa ''specijalnim vezama s EU'' ili tako neku mrkvu kojom će nas mamiti idućih 30 godina.
Alternativa nam je više nego izvjesna: Rusija i Turska, postoji podloga i to će se vremenom sve više osjećati.
A ovaj ambijent gdje sam ja - pretpostavljaš da nismo baš oduševljeni, buniti se protiv te budućnosti koliko možemo i usput lagano odseljavati.
Sok, nevjerica... :D
Znaci sve su opcije otvorene osim one da se bezrezervno prihvati Bosna i Hercegovina
Nigdje veze s onim što sam napisao. Promašio si temu. Pričamo o odjebu od strane Francuza, mogućim tursko-ruskim alternativnim pravcima kao kompenzaciju neulaska u EU a ne o nečijem bezrezervnom prihvaćanju BiH, pogotovo prihvaćanju na način kako bi to ''patriJoti' željeli.
To ti je priča za neke rahatpaćeničko-saburli teme, a ne za ove.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#81 Re: Macron - novi Mitterand

Post by stakasa »

Odjeb je tu, rusko-turski pravci nisu vise ni alternativni nego najizgledniji jer i nema puno alternativa. Nego pitam ima li jos alternativa osim odlaska cim nije sve po vasem
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#82 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Hafis »

stakasa wrote:Odjeb je tu, rusko-turski pravci nisu vise ni alternativni nego najizgledniji jer i nema puno alternativa. Nego pitam ima li jos alternativa osim odlaska cim nije sve po vasem
A tako mi reci.
Iskreno, do sada je bilo najviše po ''vašem''...pa evo vidiš dokle je došlo? Ne može se guzicom na dvije stolice sjediti, jedno pričati a drugo raditi.
Ali srećom, evo ima i dobrih vijeti - eno ukinulo vize za Katar :thumbup:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#83 Re: Macron - novi Mitterand

Post by stakasa »

Hafis wrote:
stakasa wrote:Odjeb je tu, rusko-turski pravci nisu vise ni alternativni nego najizgledniji jer i nema puno alternativa. Nego pitam ima li jos alternativa osim odlaska cim nije sve po vasem
A tako mi reci.
Iskreno, do sada je bilo najviše po ''vašem''...pa evo vidiš dokle je došlo? Ne može se guzicom na dvije stolice sjediti, jedno pričati a drugo raditi.
Ali srećom, evo ima i dobrih vijeti - eno ukinulo vize za Katar :thumbup:
Gdje je bilo "po nasem", u Mostaru? Vec se nije raselilo kao sto se je ocekivalo. Cim je bara - bara kupe se prnje. Jos uvijek ste bolan jaci ali jok, nije dovoljan omjer 55:45 ili 60:40, nije ni 80:20, treba bit sto. E kurac sto
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#85 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Thorgerson »

Lobiranje.

Tu smo uvijek donji bili.

Da smo kojim slucajem mi napali srbe u aprilu 92, vec krajem maja bi nas NATO bombardovao, te zaustavio sve. Sjetimo se samo embarga na oružje.

Jebiga, s druge strane smo gledali kako generali nato-a ispijaju rakije sa četnicima, dok ovi vrše genocid.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#86 Re: Macron - novi Mitterand

Post by tandmand »

Hafis wrote:
stakasa wrote:Odjeb je tu, rusko-turski pravci nisu vise ni alternativni nego najizgledniji jer i nema puno alternativa. Nego pitam ima li jos alternativa osim odlaska cim nije sve po vasem
A tako mi reci.
Iskreno, do sada je bilo najviše po ''vašem''...pa evo vidiš dokle je došlo? Ne može se guzicom na dvije stolice sjediti, jedno pričati a drugo raditi.
Ali srećom, evo ima i dobrih vijeti - eno ukinulo vize za Katar :thumbup:
Osobno znam omladine koja je išla u Katar crnčiti, koliko Bošnjaka, otprilike toliko i Hrvata.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#87 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Hafis »

tandmand wrote:
Hafis wrote:
stakasa wrote:Odjeb je tu, rusko-turski pravci nisu vise ni alternativni nego najizgledniji jer i nema puno alternativa. Nego pitam ima li jos alternativa osim odlaska cim nije sve po vasem
A tako mi reci.
Iskreno, do sada je bilo najviše po ''vašem''...pa evo vidiš dokle je došlo? Ne može se guzicom na dvije stolice sjediti, jedno pričati a drugo raditi.
Ali srećom, evo ima i dobrih vijeti - eno ukinulo vize za Katar :thumbup:
Osobno znam omladine koja je išla u Katar crnčiti, koliko Bošnjaka, otprilike toliko i Hrvata.
Ne kontam? Kakve veze s vizama ima to što ti znaš par likova koja crnče u Kataru. Uostalom, to nema veze s radnim dozvolama.
Inače, koliko znam Hrvatima nije potrebna viza osim male zajebancije prilikom ulaska u Katar.
http://www.mvep.hr/hr/konzularne-inform ... r,125.html
.....Hrvatski državljani mogu ishoditi vizu u svrhu turističkog posjeta besplatno po dolasku na granični prijelaz. Putovnica mora vrijediti još najmanje 6 mjeseci od datuma dolaska u Katar......

Poanta je bila u tome da naglasim koliko smo uspješno integrirani u EU intergracije da nam ukidaju vize za Katar. Za uzvrat ćemo se vjerojatno još više dobro naguziti i naći put da njihovoj srednjoj klasi još više olakšamo kupovinu nekretnina.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#88 Re: Macron - novi Mitterand

Post by tandmand »

Hafis wrote:Poanta je bila u tome da naglasim koliko smo uspješno integrirani u EU intergracije da nam ukidaju vize za Katar. Za uzvrat ćemo se vjerojatno još više dobro naguziti i naći put da njihovoj srednjoj klasi još više olakšamo kupovinu nekretnina.
Stvari se odvijaju prebrzo u odnosu na prošlo stoljeće. Narod priča: "vidi zgrade što je napraviJo, vidi firme jesje proširio" ... Neka, samo neka se pravi, pitanje je čije će na kraju biti, ko će doći na gotovo ili gotovim novcem kupiti. Kruppovi su imali u Njemačkoj carstvo a sve je na neki način, na kraju pripalo narodu.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#89 Re: Macron - novi Mitterand

Post by AleksoMKD »

bingov buraz wrote:
AleksoMKD wrote:
Haman2 wrote:Vazno je da ima simpatije prema Hrvatskoj ili pema hrvatskoj predsjednici.
Premlada je za njega.
Iz njegovog ugla skoro pa pedofilija :mrgreen:
:lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#90 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Challenger_ »

Nečeg sam se sjetio...
Challenger_ wrote:Bacimo na stranu lažnu naivnost, puste želje i recimo šta se, u stvari, dešava.
Ili, kako bi to retorički započeo:

Let's be clear what this is about.

Raspadaju se globalističke strukture. Njihov raspad se može usporiti, ali nema te sile koja to može zaustaviti. Na stranicama ove teme se može samo voditi dnevnik etapnog urušavanja tih struktura i njihov nekrolog, te evidencija nastajanje novih političkih formi i odnosa.

Tzv. "disonatni tonovi" unutar EU (Brexit, katalonski separatizam, antimigraciona opozicija Višegradske grupe i slično) su jasni indikatori ozbiljnih napuklina u supranacionalnim strukturama koje su do ovih gabarita dovele globalističke elite i njihovi neokonzervativni i neoliberalni protagonisti. Dosegli su svoj maksimum a već neko vrijeme kreću nezaustavljivi revirzibilni procesi.

Ti procesi mogu ići manje ili više brzo, manje ili više dramatično, mogu biti čak i giga-repriza krvavog raspada Jugoslavije, ali više nema naprijed niti ima izgleda na status quo.

To je tako i neka tako uđe u zapisnik.

Image


Also sprach Challenger_
:arrow: LINK

Prije mjesec dana, na temi Brexit, napišem da su otpočeli (nezaustavljivi) revirzibilni procesi, a takve procese je u svom izlaganju eksplicite pomenuo Emanuel Macron.

Znate li šta to znači? To znači reformisanje postojeće - bez GB - EU u grupe-članice prvog i drugog reda, a na koncu i izbacivanje iz asocijacije.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#91 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Truba »

Jos samo da desnicari krenu u crkvu i obrate se i imamo novi mali crni srednji vijek :mrgreen:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#92 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Challenger_ »

Kakav desničar, kakav nacionalista, cirkusant Mikron nije ništa. Karikaturalna pojava bez ikakvih uvjerenja.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#93 Re: Macron - novi Mitterand

Post by HarTar »

Gdje ima dima... Ima i vatre... Brigitte Micron rođena kao muškarac? :lol: :lol: :lol:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#94 Re: Macron - novi Mitterand

Post by AleksoMKD »

HarTar wrote: 21/12/2021 14:31 Gdje ima dima... Ima i vatre... Brigitte Micron rođena kao muškarac? :lol: :lol: :lol:
:lol:

E jebiga, ovako su i za Michelle Obama govorili.
User avatar
HarTar
Posts: 8726
Joined: 20/05/2020 02:33

#95 Re: Macron - novi Mitterand

Post by HarTar »

AleksoMKD wrote: 21/12/2021 15:18
HarTar wrote: 21/12/2021 14:31 Gdje ima dima... Ima i vatre... Brigitte Micron rođena kao muškarac? :lol: :lol: :lol:
:lol:

E jebiga, ovako su i za Michelle Obama govorili.
Michell/e u putu nije sreo/la žeMsko :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#96 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Challenger_ »

Sarajmen wrote: 30/12/2021 11:36
Challenger_ wrote: 28/11/2021 14:57 Kakav desničar, kakav nacionalista, cirkusant Mikron nije ništa. Karikaturalna pojava bez ikakvih uvjerenja.
Emmanuel Macron islamofob 2020. godine
Islamofob, isprojektovan, kao i čitav niz njegovih protivkandidata koji jašu po scenariju "ratu civilizacija" i konfrontaciji hrišćana i muslimana. Njihov muslimanski pandan imamo u takfirizmu, bilo da je neždanskog mesheba ili političkih pokreta kao što je Muslimansko bratstvo koje, jašući istrajno na demonu takfira, nije u stanju da Aja Sofiju vrati svojim jedinim vlasnicima (Patrijaršiji u Istanbulu).

Svi su oni samo puke marionete globalističke finansijske oligarhije i cionističkih, mahom aškenaskih ekstremista i šovinista.
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#97 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Ludzak »

Ima li ijedna osoba da Bošnju valja? Islamofob? A Pariz više muslimana ima nego Bosna cijela.
Nekad se zapitajmo mi. Da li išta vrijedimo u globalnom sistemu?... Kome vrijedimo? I zašto?
Ko može imati interesa za ovo područje, i za ovaj nas narod? Da li smo dali šta društcenoj zajednici? Sem trojice bogalja?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#98 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Challenger_ »

Što se mene tiče u tom čovjeku vidim političku karikaturu nedoraslu izazovu vremena. Marionetu i smjehotresnu karikaturu koja po potrebi jaše i na antimuslimanskom sentimentu.

Što se nas tiče, spadam u one koji tvrde da se ovdje (u BiH) i širom ex-YU vodi u temelju pogrešna politika barem posljednih 30 godina tako da, molim lijepo...
swanfilter
Posts: 7845
Joined: 06/06/2008 18:52

#99 Re: Macron - novi Mitterand

Post by swanfilter »

Lik je smijesan. Zadnji dokaz je ona prica oko oruzja. Ameri mu pokazali koliko je mali ...
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#100 Re: Macron - novi Mitterand

Post by Challenger_ »

- E. Micron nevakcinisane građane Francuske duhumanizovao tako što je rekao da oni "nisu građani".
"Kada moje slobode prijete drugima to onda znači da sam ja postao neodgovoran. Netko tko je neodgovoran nije građanin", rekao je Macron odnosno poručio kako necijepljeni nisu građani (!).
agencije
Post Reply