USA - Izbori za predsjednika 2020

Post Reply
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#11476 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by MorningStar »

Rob_Atl wrote: 10/01/2021 17:00 Kakvi ratovi pizde materine, znaci zivim u mrtvom south, sve ovi trumpovci su oko mene, poskidali uredno zastave i do slijedecih izbora opet ce ih postavit. Niko o nekakvim ratovima ne prica. Ovi sto su pravili nerede su te desnjacke grupe koji se furaju da su revulicionari neki, nema njih saka jada. Policija bi ih razbucala a ne armija. Pa eto usli su u zgradu sat vremena se silili, do 5 popodne su se svi razbjezali. Da su ozbiljni bili ostali bi i dan danas do tamo i ratovali. Evo pohapsise ih sve, a trump je naredio dok su crnci lupali ljetos ko god bude unistavao federalnu imovinu automatski 10 godina zatvora, a gle sad , tuzilastvo moze isti taj zakon koristit na ove budale. :lol:
Cuj , ja mislio svi trumpovci se spremaju za gradjanski rat sve sa slamkama u ustima i pletenim sesirima. :D
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11477 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by saint_mirad »

Na netu postoje snimci kako policija mirno stoji i pušta ove prostestante u Capitol Hill, onaj jedan policajac im još pokazuje smer kuda da ulaze. Ni u ludilu ona šarlatanska ekipa ne bi mogla samostalno ući unutra da nije bilo instrukcija da ih se pusti da divljaju.

Mada to sada nije više važno, Bidenovim izborom je USA nepovratno sletela na autostradu pakla sa koje više nema povratka.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#11478 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by dale cooper »

MorningStar wrote: 10/01/2021 17:00
dale cooper wrote: 10/01/2021 16:58
MorningStar wrote: 10/01/2021 16:49

Jest sa par stotina da su uspjeli samo dofatit nancy , sve bi bilo gotovo , trump proglasen dozivotnim predsjednikom i svi kuci sretni bi otisli pjevajuci :D briljantan plan. :D
Niko nije rekao da su i dovoljno pametni da izvedu državni udar uspješno. :mrgreen:
:D siguran sam i da ti ne mislis da je tu postojao bilo kakav slican plan, ali narativ se mora ponavljati. Repeat a lie enaugh times it becomes the truth.
Vjerujem da ti više znaš o tome nego ja. :wink: :mrgreen:
User avatar
video
Posts: 6841
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#11479 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by video »

saint_mirad wrote: 10/01/2021 17:04 Na netu postoje snimci kako policija mirno stoji i pušta ove prostestante u Capitol Hill, onaj jedan policajac im još pokazuje smer kuda da ulaze. Ni u ludilu ona šarlatanska ekipa ne bi mogla samostalno ući unutra da nije bilo instrukcija da ih se pusti da divljaju.

Mada to sada nije više važno, Bidenovim izborom je USA nepovratno sletela na autostradu pakla sa koje više nema povratka.
Od kad to u Hagu ima net?
User avatar
Hame_
Posts: 5522
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#11480 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Hame_ »

jeza u ledja wrote: 10/01/2021 16:29Vrijeme je da se kaos napravljen fejsbukovim algoritmima i guglovim trazilicama okrene u drugom smjeru. U smjeru koji koristi zemljama koje su taj sistem i napravile.
E jebi ga Ježu... ode i ti.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45247
Joined: 29/12/2005 01:20

#11481 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Hame_ wrote: 10/01/2021 17:09
jeza u ledja wrote: 10/01/2021 16:29Vrijeme je da se kaos napravljen fejsbukovim algoritmima i guglovim trazilicama okrene u drugom smjeru. U smjeru koji koristi zemljama koje su taj sistem i napravile.
E jebi ga Ježu... ode i ti.
Ja ovo govorim godinama.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45247
Joined: 29/12/2005 01:20

#11482 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

The 51st State wrote: 10/01/2021 16:56
Ripicipi wrote: 10/01/2021 16:45 Morningstar i 51state nikako da skontaju zasto Trump ne smije pisati stvari koje pise...
Njegove rijeci (lazi) kao predsjednika imaju tezinu i mogu napraviti haos u zemlji, kao sto je i napravio hajcajuci neobrazovane ruralce da su izbori pokradeni.
A i to kao nije pozvao da napadnu Capitol :roll:
Pa logicno da nece direktno reci, ali sve sto je rekao upucuje na to da ih je hajcao masu da urade sta su i uradili...
I Giuliani je na mitingu rekao da se "samo bitkom mogu dobiti izbori".
Trump je zaprijetio DIREKTNO Pence-u na mitingu, pa su na Capitolu pjevali "Hang Mike Pence"...
Svi ce oni sad plakati i proklinjati dan kad su podrzali Trumpa.
nije to poenta, poenta je u cenzuri prvog covjeka drzave, nisu ga morningstsr i 51st birali, mozda on je, ne znam, reperkusije ce biti globalne
Da li prvi covjek drzave ima apsolutno pravo da prica ili postavlja sta god zeli na Twitteru?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72861
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#11483 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Velkoski »

Internet i treba cenzurisati, za početak bismo imali manje 4chan bolesnika :mrgreen:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#11484 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by bunk »

Nulti primjer je kad je preporucio muckanje varikine u ustima zbog dezinfekcije :lol:
zilog
Posts: 7546
Joined: 06/03/2009 11:19

#11485 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by zilog »

MorningStar wrote: 10/01/2021 16:31 Moja greska , ja priznam :D bina je za druge svrhe :D .

Nego i dalje nist , ukinuse ga sa tvitera jer je ljude pozvao da odu pred capitol i postave pitanja :D , mislim da frapantno , na twiteru drzavnici ni blizu tako monstruozne stvari ne pisu.

Chinaaaa :D
Stvarno?

I rekao da ce biti sa njima, a ispalio se u suprotnom pravcu.
Licni mu advokat, sa iste bine, najavio "Trial by combat"
:pisnuo:

Nema veze za binu, nemoj jos odlaziti. :mrgreen:
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11486 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by saint_mirad »

video wrote: 10/01/2021 17:06
saint_mirad wrote: 10/01/2021 17:04 Na netu postoje snimci kako policija mirno stoji i pušta ove prostestante u Capitol Hill, onaj jedan policajac im još pokazuje smer kuda da ulaze. Ni u ludilu ona šarlatanska ekipa ne bi mogla samostalno ući unutra da nije bilo instrukcija da ih se pusti da divljaju.

Mada to sada nije više važno, Bidenovim izborom je USA nepovratno sletela na autostradu pakla sa koje više nema povratka.
Od kad to u Hagu ima net?
Ima, i to superbrzi 5g. Deep state provides. :D
User avatar
Hame_
Posts: 5522
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#11487 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Hame_ »

jeza u ledja wrote: 10/01/2021 17:09
Hame_ wrote: 10/01/2021 17:09
jeza u ledja wrote: 10/01/2021 16:29Vrijeme je da se kaos napravljen fejsbukovim algoritmima i guglovim trazilicama okrene u drugom smjeru. U smjeru koji koristi zemljama koje su taj sistem i napravile.
E jebi ga Ježu... ode i ti.
Ja ovo govorim godinama.
Pa to Kina (npr. nastavi Iran Koreja Rusi...) radi godinama.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#11488 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by The 51st State »

jeza u ledja wrote: 10/01/2021 17:11
The 51st State wrote: 10/01/2021 16:56
Ripicipi wrote: 10/01/2021 16:45 Morningstar i 51state nikako da skontaju zasto Trump ne smije pisati stvari koje pise...
Njegove rijeci (lazi) kao predsjednika imaju tezinu i mogu napraviti haos u zemlji, kao sto je i napravio hajcajuci neobrazovane ruralce da su izbori pokradeni.
A i to kao nije pozvao da napadnu Capitol :roll:
Pa logicno da nece direktno reci, ali sve sto je rekao upucuje na to da ih je hajcao masu da urade sta su i uradili...
I Giuliani je na mitingu rekao da se "samo bitkom mogu dobiti izbori".
Trump je zaprijetio DIREKTNO Pence-u na mitingu, pa su na Capitolu pjevali "Hang Mike Pence"...
Svi ce oni sad plakati i proklinjati dan kad su podrzali Trumpa.
nije to poenta, poenta je u cenzuri prvog covjeka drzave, nisu ga morningstsr i 51st birali, mozda on je, ne znam, reperkusije ce biti globalne
Da li prvi covjek drzave ima apsolutno pravo da prica ili postavlja sta god zeli na Twitteru?
Da ponovim, jebes trampa neka je nogirat, za nas bi biden svakako trbao biti bolji, ovo cisto ako neko padobranski uleti da komentarise...
To jeste sustinsko pitanje i djelomicno si sam odgovorio u svojim ranijim upisima oko slobode govora, ja samo napominjem da je ovo presedan koji bi mogao i vjerovatno ce imati implikacije u sferama medija i interneta sirom svijeta, te je u tom smislu regresivan potez, a svakako i na unutrasnjo politicki zivot u americi.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#11489 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by MorningStar »

zilog wrote: 10/01/2021 17:17
MorningStar wrote: 10/01/2021 16:31 Moja greska , ja priznam :D bina je za druge svrhe :D .

Nego i dalje nist , ukinuse ga sa tvitera jer je ljude pozvao da odu pred capitol i postave pitanja :D , mislim da frapantno , na twiteru drzavnici ni blizu tako monstruozne stvari ne pisu.

Chinaaaa :D
Stvarno?

I rekao da ce biti sa njima, a ispalio se u suprotnom pravcu.
Licni mu advokat, sa iste bine, najavio "Trial by combat"
:pisnuo:

Nema veze za binu, nemoj jos odlaziti. :mrgreen:
Jesu li blokirali tviter i tom advokatu il se ne racuna ? :lol: sad kupimo i izjave drugih kao opravdanje sto je twiter blokirao trumpa - jer idite pred kapitol postavite pitanja je govor mrznje i pozivanje na nasilje :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#11490 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by dale cooper »

Internet ne treba cenzurisati, ali treba pronaći odgovarajuću zakonsku regulativnu i način na koji bi se mogao sankcionisati govor mržnje,
pozivanje na nasilje kao i sve drugo što je kažnjivo i u RL. Kao i zakonsku regulativu da to moraju sprovesti i poštovati ovi tehnološki giganti.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72861
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#11491 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Velkoski »

pa to je sve već regulisano zakonom, makar u ovim razvijenijim državama


ban Trumpa je opravdan - tajming bana je jadan, u najmanju ruku :mrgreen:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#11492 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by MorningStar »

dale cooper wrote: 10/01/2021 17:24 Internet ne treba cenzurisati, ali treba pronaći odgovarajuću zakonsku regulativnu i način na koji bi se mogao sankcionisati govor mržnje,
pozivanje na nasilje kao i sve drugo što je kažnjivo i u RL. Kao i zakonsku regulativu da to moraju sprovesti i poštovati ovi tehnološki giganti.
Mozes li samo navesti , ono quote - koji trumpov twit je pozivao na nasilje oko capitola :D , mislim znam da neces napisati i da ces sad nesto lijevo desno ovako onako , nego cisto retoricki pitam.


Dalje jedini problem oko regulativa je ko odlucuje tu sta moze a sta ne :wink:
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#11493 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by dale cooper »

Velkoski wrote: 10/01/2021 17:26 pa to je sve već regulisano zakonom, makar u ovim razvijenijim državama


ban Trumpa je opravdan - tajming bana je jadan, u najmanju ruku :mrgreen:
Da, ali je problem poštovanje i sprovedba. E tu dolazi ovaj dio o tehnološkim kompanijama. Njima se već dugo vremena gleda kroz prste
što ne iznenađuje, jer su donatori i demokratama i republikancima.

Slažem se, davno je on zaslužio ban, ali kao što sam spomenuo ranije, twitter i ostale društvene mreže su profitirale na Trumpu, pa
im nije bilo u interesu. Sada kada je vrag definitivno odnio šalu spašavaju svoje guzice ponovo se vodeći sopstvenim interesima prije
nego li nekim interesima javnog dobra i države.
zilog
Posts: 7546
Joined: 06/03/2009 11:19

#11494 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by zilog »

saint_mirad wrote: 10/01/2021 17:04 Na netu postoje snimci kako policija mirno stoji i pušta ove prostestante u Capitol Hill, onaj jedan policajac im još pokazuje smer kuda da ulaze. Ni u ludilu ona šarlatanska ekipa ne bi mogla samostalno ući unutra da nije bilo instrukcija da ih se pusti da divljaju.

Mada to sada nije više važno, Bidenovim izborom je USA nepovratno sletela na autostradu pakla sa koje više nema povratka.
Ma boli vas briga, sada ne morate seliti ambasadu u Jerusalem... :pisnuo:

Daj nam taj snimak gdje policija mirno stoji i pusta onu rulju.
Ja sam gledao gdje pokusavaju zaustaviti rulju.
Vidi li se kome onaj policajac pokazuje? Mozda kolegama da se povuku?

Ako je bilo instrukcije, samo je od Trump-a mogla doci.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11495 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by saint_mirad »

zilog wrote: 10/01/2021 17:34
saint_mirad wrote: 10/01/2021 17:04 Na netu postoje snimci kako policija mirno stoji i pušta ove prostestante u Capitol Hill, onaj jedan policajac im još pokazuje smer kuda da ulaze. Ni u ludilu ona šarlatanska ekipa ne bi mogla samostalno ući unutra da nije bilo instrukcija da ih se pusti da divljaju.

Mada to sada nije više važno, Bidenovim izborom je USA nepovratno sletela na autostradu pakla sa koje više nema povratka.
Ma boli vas briga, sada ne morate seliti ambasadu u Jerusalem... :pisnuo:

Daj nam taj snimak gdje policija mirno stoji i pusta onu rulju.
Ja sam gledao gdje pokusavaju zaustaviti rulju.
Vidi li se kome onaj policajac pokazuje? Mozda kolegama da se povuku?

Ako je bilo instrukcije, samo je od Trump-a mogla doci.
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#11496 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by dale cooper »

MorningStar wrote: 10/01/2021 17:28
dale cooper wrote: 10/01/2021 17:24 Internet ne treba cenzurisati, ali treba pronaći odgovarajuću zakonsku regulativnu i način na koji bi se mogao sankcionisati govor mržnje,
pozivanje na nasilje kao i sve drugo što je kažnjivo i u RL. Kao i zakonsku regulativu da to moraju sprovesti i poštovati ovi tehnološki giganti.
Mozes li samo navesti , ono quote - koji trumpov twit je pozivao na nasilje oko capitola :D , mislim znam da neces napisati i da ces sad nesto lijevo desno ovako onako , nego cisto retoricki pitam.


Dalje jedini problem oko regulativa je ko odlucuje tu sta moze a sta ne :wink:
Jasno je da on nije banovan zbog jednog tvita nego zbog kulminacije laži i sranja koje se desilo na Capitolu, kao i njegovih tvitova nakon toga
gdje je kao smirivao sljedbenike a u isto vrijeme ponavljajući laži vezane za izbore koje su dovele do nasilja i pokušaja državnog udara.

Država treba okupiti stručnjake iz oblasti relevantnim za ova pitanja da sastave mjere i regulative.
zilog
Posts: 7546
Joined: 06/03/2009 11:19

#11497 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by zilog »

saint_mirad wrote: 10/01/2021 17:36
zilog wrote: 10/01/2021 17:34
saint_mirad wrote: 10/01/2021 17:04 Na netu postoje snimci kako policija mirno stoji i pušta ove prostestante u Capitol Hill, onaj jedan policajac im još pokazuje smer kuda da ulaze. Ni u ludilu ona šarlatanska ekipa ne bi mogla samostalno ući unutra da nije bilo instrukcija da ih se pusti da divljaju.

Mada to sada nije više važno, Bidenovim izborom je USA nepovratno sletela na autostradu pakla sa koje više nema povratka.
Ma boli vas briga, sada ne morate seliti ambasadu u Jerusalem... :pisnuo:

Daj nam taj snimak gdje policija mirno stoji i pusta onu rulju.
Ja sam gledao gdje pokusavaju zaustaviti rulju.
Vidi li se kome onaj policajac pokazuje? Mozda kolegama da se povuku?

Ako je bilo instrukcije, samo je od Trump-a mogla doci.
To je poslije ulaska kroz prozore. Tada su vec bili unutra i iza ledja ovih policajaca.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#11498 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by saint_mirad »

To je poslije ulaska kroz prozore. Tada su vec bili unutra i iza ledja ovih policajaca.
Imaju i snimci kod kapije, ali su oni postavljeni kao komentar na fb objavu pa ne mogu da ih ugradim u post ovde. Uglavnom, nije slučajno da su upali tek tako. Pušteni su, a po čijim instrukcijama možemo diskutovati.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#11499 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by exliberal-ex »

saint_mirad wrote: 10/01/2021 17:49
To je poslije ulaska kroz prozore. Tada su vec bili unutra i iza ledja ovih policajaca.
Imaju i snimci kod kapije, ali su oni postavljeni kao komentar na fb objavu pa ne mogu da ih ugradim u post ovde. Uglavnom, nije slučajno da su upali tek tako. Pušteni su, a po čijim instrukcijama možemo diskutovati.
imaju snimci kad drotovi otvaraju onu privremenu ogradu, imaju snimci kad drot pokazuje u kojem pravcu da idu, imaju snimci kad ovi prolaze kroz spalir drotova na ulazu....al isto postoje snimci gdje jedan drot stoji naspram rulje sam, gdje se tuku sa njima...

mnogo glava ce odletit zbog ovih dogadjaja...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55667
Joined: 15/12/2008 16:53

#11500 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

saint_mirad wrote: 10/01/2021 17:49
To je poslije ulaska kroz prozore. Tada su vec bili unutra i iza ledja ovih policajaca.
Imaju i snimci kod kapije, ali su oni postavljeni kao komentar na fb objavu pa ne mogu da ih ugradim u post ovde. Uglavnom, nije slučajno da su upali tek tako. Pušteni su, a po čijim instrukcijama možemo diskutovati.
Pusteni su zato sto je policije bilo premalo i sto su se fokusirali da obezbijede delegate. Kad su ovi pokusali da udju u osigurano podrucje odmah je uslijedio metak u glavu.
Post Reply