USA - Izbori za predsjednika 2020

Post Reply
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#3776 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by CikCikCikPogodi »

Point. wrote: 13/10/2020 21:51
CikCikCikPogodi wrote: 13/10/2020 16:41
Point. wrote: 13/10/2020 16:11

Opet, kvisko, griješiš u procjenama. Ja samo pišem istinu.
Ne, ti pises istinu, nego pises samo sto drugi kazu, i ti ovisis o tome sto kazu, a u realnosti ste pali u svakom pokusaju da ga uhvatite u lazi.
Jao smijurije, Tvumpovac govori nekome da piše šta drugi kažu, ovisi o tome šta kažu. :lol:

Tačno svakim postom dokazuješ moju tezu o IQ sobne temperature za prosječnog Tvumpovca.

Slagao je da će izgraditi zid, slagao je da će za njega platiti Mehiko, slagao je o broju sudionika na svojoj inauguraciji, lagao je i laže o covidu non stop, lagao je da Obama nije rođen na tlu Amerike, lagao je o onoj kurvi što je jebavao i platio da šuti. Postoje Bog te mazo stanice koje vode podatak svaki put kada slaže nešto i sad se praviš pametan da ga niko nikad nije uhvatio u laži. Kad vam se sav odbrambeni mehanizam svodi na argument fake news onda šta reći. Sa takvim nema rasprave. Takve samo ismijavati. Do iznemoglosti. Za drugo i niste.
Ti duboko u sebi volis, covjeka bez vjere, puta i karaktera tj. Seselja.
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#3777 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by zilog »

:lol:

User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#3778 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

saint_mirad wrote: 14/10/2020 10:27
jeza u ledja wrote: 14/10/2020 01:51 Fazon je u tome sto ja mislim da oni takvim vijestima misle da doprinose boljem ishodu za Bidena. Isto vazi za Trumpa na drugim vijestima, a ne da neutralno saopstavaju vijesti. Uostalom, mnogi analiticari su otvoreno za jednu stranu, ili direktno rade za njih.

Sve ovisi koje ankete uzmes u obzir i kako oblikujes vijest o njima. Evo ja ti garantujem da mogu naci 10 nacina da uoblikujem svaki dan sa vijestima o novim anketama.
Kad već priznajes da je ovo ovako, šta ti to govori o anketama koje favoriziju Bidena? Da li su slika stvarnog stanja ili možda navlačenje vode na vodenicu Demokrata?
Ne govori nista, jer nisam govorio o ljudima koji prave ankete, vec onima koji ih koriste.

A ako hoces o anketama, ne postoji anketa u kojoj Trump vodi nacionalno. U zadnjih 6 mjeseci od stotina i stotina anketa u samo jednoj, jedan put, je vodio Trump. Sa 1%. U istoj toj anketi uradjenoj prije par dana sad vodi Trump +12%.

Ili mozda mislis da sve i jedna anketa radi samo da bi navlacila vodu za Bidena, ukljucujuci i one koje direktno rade za Republikance, otvoreno navijaju za Trumpa i hvale se da su prosli put pogodili da ce pobijediti Trump? I u takvim anketama vodi Biden.

U Pennsylvaniji u svakoj anketi je u zadnjih 6 mjeseci vodio Biden, osim u jednoj anketi, jednom.
U Michiganu je u samo dvije ankete vodio Trump, i to radjenoj od strane anketne agencije koja otvoreno navija za Trumpa.
U Wisconsinu ista situacija, u samo jednoj anketi, dva put, je vodio Trump (ista agencija gore spomenuta). I kod njih u WI sad vodi Biden, kao i u PA.

Svi oni navlace za Bidena?

Mozda svi oni grijese, kao sto su grijesili i prije 4 godine. No to ne znaci da grijese namjerno.

Mi obicni ljudi nemamo drugog nacina da objektivno saznamo kakav je puls javnosti pred izbore osim anketa, pogotovo ako navijamo za jednog ili drugog kandidata. Ili ti mislis da ti znas bolje?

Anketarima je ovo posao. Oni zaradjuju i sticu reputaciju na osnovu toga koliko su precizni. Za anketiranje se placaju masne pare. Mislim, jasno je meni da prosjecan Trumpov navijac ne razumije razliku izmedju nauke, profesije i necega sto procitaju na drustvenim mrezama ili Wikipediji. Valjda misle sve je to na internetu, pa mora da je isto. Neko naskrabao dva broja i to je to.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#3779 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Ja_Ja »

Dead Man Walking wrote: 13/10/2020 23:59 Ja bih rekao da je ogroman broj ljudi vec odlucio sta ce i kako ce, i to je odluceno godinama. A onaj broj koji se moze pridobiti na ovu ili onu stranu i kojem je mrsko ici da glasa kad slusa ove ankete misli eto pobjedice Biden svakako, ne moram ni glasati.
Mislim da se moze veoma dobar argument napraviti da su ovo prvi predsjednicki izbori u kojim je razlika medju kandidatima toliko velika tj. ideologije na kojim se isti grade, da jednostavno ne postoje oni koji jos "vagaju" izmedju dvije strane. Ukoliko neko i postoji ko jos uvijek vaga ja mu nebi dao ni nacrtanu ovcu da cuva od bojazni da bi je izgubio.

Biden 100% dobija "popular vote", jedino ostaje da se na izborima pokaze da li je to dovoljno za pobjedu ili ne. A tu ce sigurno odigrati glasaci koji inace ne izlaze na izbore.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#3780 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Ja_Ja »

Ankete su najveca glupost. Gotovo da ne sluze nicemu. Sanse da vam neko iz imucnijeg dijela npr. jednog grada javno u anketi kaze da ce glasati za Trump-a su ravne nuli. A milioni tih koji gledaju da usicare na taksama su glasali za njega.

Danas se anketa moze uraditi sa unaprijed odredjenim rezultatima. Moze se raditi sta se zeli s tim aneketama i "opipiavanjima" javnog mijenja. Jedino mjerilo ce biti izbori. Za Biden-a i njegovu kampanju je najbolje da se ne uljuljaju i da nastave istom zestinom da odradjuju kampanju, a Trump ce im sigurno pomoci svojim glupostima.

Meni ce biti interesanto da vidim da li ce broj Trump-ovih glasaca opasti ili porasti na ovim izborima. Ne toliko zbog politike koliko zbog drustvene putanje americkog drustva.
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#3781 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Medobrundo25 »

https://youtu.be/5aHGP34s1bs
Hahahha sami formirajte misljenje o senilnom starcu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tuzno je sto idioti koriste jadnog senilnog i bolesnog covjeka u svoje svrhe, svima je i onako jasno da je Biden figura i da je pozicija namjenjena Kamali. :run:
User avatar
alijagoro
Posts: 3334
Joined: 06/03/2008 18:02

#3782 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by alijagoro »

Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 18:31 https://youtu.be/5aHGP34s1bs
Hahahha sami formirajte misljenje o senilnom starcu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tuzno je sto idioti koriste jadnog senilnog i bolesnog covjeka u svoje svrhe, svima je i onako jasno da je Biden figura i da je pozicija namjenjena Kamali. :run:
I sta fali Kamali?
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#3783 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Medobrundo25 »

alijagoro wrote: 14/10/2020 19:06
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 18:31 https://youtu.be/5aHGP34s1bs
Hahahha sami formirajte misljenje o senilnom starcu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tuzno je sto idioti koriste jadnog senilnog i bolesnog covjeka u svoje svrhe, svima je i onako jasno da je Biden figura i da je pozicija namjenjena Kamali. :run:
I sta fali Kamali?
Hahahha nista. :run:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#3784 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Ja_Ja wrote: 14/10/2020 18:25 Ankete su najveca glupost. Gotovo da ne sluze nicemu. Sanse da vam neko iz imucnijeg dijela npr. jednog grada javno u anketi kaze da ce glasati za Trump-a su ravne nuli. A milioni tih koji gledaju da usicare na taksama su glasali za njega.

Danas se anketa moze uraditi sa unaprijed odredjenim rezultatima. Moze se raditi sta se zeli s tim aneketama i "opipiavanjima" javnog mijenja. Jedino mjerilo ce biti izbori. Za Biden-a i njegovu kampanju je najbolje da se ne uljuljaju i da nastave istom zestinom da odradjuju kampanju, a Trump ce im sigurno pomoci svojim glupostima.

Meni ce biti interesanto da vidim da li ce broj Trump-ovih glasaca opasti ili porasti na ovim izborima. Ne toliko zbog politike koliko zbog drustvene putanje americkog drustva.
Na osnovu cega si ti toliko uvjeren da ce Biden uzeti popular vote? Mislim ono, ankete ne sluze nicemu, ti si sam zakljucio kolika je Bidenova popularnost? Haj ba jelde da si nerealan... :-)

Zasto bi se iko imucniji suzdrzavao da kaze anketaru za koga ce glasati? Nema nikakve logike.
Moze se suzdrzavati onaj ko misli da ce mu taj odgovor iz nekog razloga nastetiti, narusiti njegov ugled, ili ce anketa odbaciti njegov odgovor. Zato je jedino logicno da se oni sa manjim nivoom obrazovanja ustrucavaju odgovarati na ankete.

Sve i jedno pitanje koje ti ili ja mozemo postaviti u vezi smislenosti ili tacnosti ankete su siguran sam anketari protabirili uzduz i poprijeko. Postoje nacini i da se to zaobidje. Postavljas prvo potpitanja, itd. Ili ne postavljas pitanja direktno. Ili dosta toga ovisi od toga kako sklopis recenicu. Ljudima je to posao i oko toga ima cijela nauka. Ljudi tacno misle ko da smo ja i ti sjeli pa napravili anketu na Klixu. I to je to. :-)

Samo cu jedno reci - nijedna ozbiljna anketa ne izbacuje bukvalno rezulate tipa nazvali 1000 ljudi, random, i od njih 1000 njih 600 odgovorilo sa "Da" i 400 sa "Ne". I rezultat 60%-40%. Nijedna.

Naravno da nije u pitanju precizna nauka i da po definiciji nijedna prognoza ne moze biti empirijski tacna.

Ankete i rezultati izbora su naravno, sasvim razlicite stvari. Besmisleno ih je porediti.

No bez anketa mi bi ovdje danas vodili sasvim razlicite diskusije. To je sigurno. I to ne samo da ne bi pricali o anketama, vec bi imali skroz neku lijeve vizije od toga u kojem je stanju americko glasacko tijelo i kakvih ce biti ishodi izbora. Siguran sam da bi mnogo vise ljudi bilo uvjereno da ce Trump ponovo pobijediti. Isto tako je sigurno da ankete uticu na javno mijenje, jer da je ono uvjereno da Trump uzima, manje ljudi bi izaslo na izbore.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#3785 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:09
alijagoro wrote: 14/10/2020 19:06
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 18:31 https://youtu.be/5aHGP34s1bs
Hahahha sami formirajte misljenje o senilnom starcu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tuzno je sto idioti koriste jadnog senilnog i bolesnog covjeka u svoje svrhe, svima je i onako jasno da je Biden figura i da je pozicija namjenjena Kamali. :run:
I sta fali Kamali?
Hahahha nista. :run:
Pa eto sta je onda problem?

I Paja Patak bi bio bolji predsjednik od narandzastog klovna.
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#3786 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Medobrundo25 »

jeza u ledja wrote: 14/10/2020 19:24
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:09
alijagoro wrote: 14/10/2020 19:06
I sta fali Kamali?
Hahahha nista. :run:
Pa eto sta je onda problem?

I Paja Patak bi bio bolji predsjednik od narandzastog klovna.
Bjezi isprani mozgu s mojih postova. Brukate se, nikada gora kampanja i likovi iste u historiji demokrata. Niti jedno se nadam nece dobiti mogucnost da upravlja najmocnijom nacijom na svijetu jer ce to biti katastrofa za citav svijet. :run:

S tobom su polemisati kad mi navedes argumente koji potkrjepljuju tvoju pricu o Trumpu. Do rada si obicni isfrustrirani lijevi, nazalost vecina vas je takva. :thumbup:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#3787 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by MorningStar »

Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:30
jeza u ledja wrote: 14/10/2020 19:24
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:09

Hahahha nista. :run:
Pa eto sta je onda problem?

I Paja Patak bi bio bolji predsjednik od narandzastog klovna.
Bjezi isprani mozgu s mojih postova. Brukate se, nikada gora kampanja i likovi iste u historiji demokrata. Niti jedno se nadam nece dobiti mogucnost da upravlja najmocnijom nacijom na svijetu jer ce to biti katastrofa za citav svijet. :run:

S tobom su polemisati kad mi navedes argumente koji potkrjepljuju tvoju pricu o Trumpu. Do rada si obicni isfrustrirani lijevi, nazalost vecina vas je takva. :thumbup:
Oprezno sa njim , on ti je mafijas trazi ime prezime i broj telefona :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#3788 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:30
jeza u ledja wrote: 14/10/2020 19:24
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:09

Hahahha nista. :run:
Pa eto sta je onda problem?

I Paja Patak bi bio bolji predsjednik od narandzastog klovna.
Bjezi isprani mozgu s mojih postova. Brukate se, nikada gora kampanja i likovi iste u historiji demokrata. Niti jedno se nadam nece dobiti mogucnost da upravlja najmocnijom nacijom na svijetu jer ce to biti katastrofa za citav svijet. :run:

S tobom su polemisati kad mi navedes argumente koji potkrjepljuju tvoju pricu o Trumpu. Do rada si obicni isfrustrirani lijevi, nazalost vecina vas je takva. :thumbup:
Pa...ti sam si najbolji argument. Tvoj ovdje predoceni intelekt, te istovremena podrska Trumpu, bi sam po sebi trebao biti dovoljan iole inteligentnoj osobi o njihovoj eventualnoj podrsci Trumpu. Da se neko probudi iz dugogodisnje kome i ne zna nista o americkom predsjedniku, dovoljno bi mu bilo da procita postove tebe i tebi slicnih i da odluci kome da da podrsku.

Ti znas da je to tako. Znas da ja znam da je to tako. I znas da svi ovdje koji citaju znaju da je to tako.
I sta sad, da pises replike u kojim se pravis da to nije tako, iako svi znamo da jeste, i da ti onda drugi odgovaraju stvarajuci ti laznu sliku da mozda ipak nisi taj nivo, sve samo da bi tebi bilo lakse? Pa ako hoces moze se i tako. Ja doduse nemam zivaca, ali evo ima dobrih ljudi koji ce ti pomoci.

Umjesto da sjedis i citas kad odrasli razgovaraju, nesto da naucis, ne moras se ni slagati sa svim sto se pise. Ne, ti bezobrazno ulijeces sa "ispranim mozgom" i tako? To samo na internetu moze jbg. Neces daleko dogurati sa takvim prioritetima u zivotu.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2638
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#3789 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Ja_Ja »

jeza u ledja wrote: 14/10/2020 19:23
Na osnovu cega si ti toliko uvjeren da ce Biden uzeti popular vote? Mislim ono, ankete ne sluze nicemu, ti si sam zakljucio kolika je Bidenova popularnost? Haj ba jelde da si nerealan... :-)
Statistika nekoliko zadnjih izbora. Cak i jedna nepopularna Hilari Klinton je uzela "popular vote". Nema nikakve veze sa anketama.
Zasto bi se iko imucniji suzdrzavao da kaze anketaru za koga ce glasati? Nema nikakve logike.
Moze se suzdrzavati onaj ko misli da ce mu taj odgovor iz nekog razloga nastetiti, narusiti njegov ugled, ili ce anketa odbaciti njegov odgovor. Zato je jedino logicno da se oni sa manjim nivoom obrazovanja ustrucavaju odgovarati na ankete.
Percepcija rasizma. Zbog toga se cesto desava da konzervatine urbane sredine u anketama imaju u proslim i ovim izborima imaju nesrazmjeran broj "neodlucnih" biraca.
Sve i jedno pitanje koje ti ili ja mozemo postaviti u vezi smislenosti ili tacnosti ankete su siguran sam anketari protabirili uzduz i poprijeko. Postoje nacini i da se to zaobidje. Postavljas prvo potpitanja, itd. Ili ne postavljas pitanja direktno. Ili dosta toga ovisi od toga kako sklopis recenicu. Ljudima je to posao i oko toga ima cijela nauka. Ljudi tacno misle ko da smo ja i ti sjeli pa napravili anketu na Klixu. I to je to. :-)

Samo cu jedno reci - nijedna ozbiljna anketa ne izbacuje bukvalno rezulate tipa nazvali 1000 ljudi, random, i od njih 1000 njih 600 odgovorilo sa "Da" i 400 sa "Ne". I rezultat 60%-40%. Nijedna.

Naravno da nije u pitanju precizna nauka i da po definiciji nijedna prognoza ne moze biti empirijski tacna.

Ankete i rezultati izbora su naravno, sasvim razlicite stvari. Besmisleno ih je porediti.

No bez anketa mi bi ovdje danas vodili sasvim razlicite diskusije. To je sigurno. I to ne samo da ne bi pricali o anketama, vec bi imali skroz neku lijeve vizije od toga u kojem je stanju americko glasacko tijelo i kakvih ce biti ishodi izbora. Siguran sam da bi mnogo vise ljudi bilo uvjereno da ce Trump ponovo pobijediti. Isto tako je sigurno da ankete uticu na javno mijenje, jer da je ono uvjereno da Trump uzima, manje ljudi bi izaslo na izbore.
Generalno se slazemo, ja sam pomenuo ankete jer se ovdje u diskusijama previse koriste kao sigurni pokazatelj kretanja kada se zna da se jednostavno nisu se pokazale kao tako dobar pokazatelj.
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3790 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Point. »

CikCikCikPogodi wrote: 14/10/2020 10:55
Point. wrote: 13/10/2020 21:51
CikCikCikPogodi wrote: 13/10/2020 16:41

Ne, ti pises istinu, nego pises samo sto drugi kazu, i ti ovisis o tome sto kazu, a u realnosti ste pali u svakom pokusaju da ga uhvatite u lazi.
Jao smijurije, Tvumpovac govori nekome da piše šta drugi kažu, ovisi o tome šta kažu. :lol:

Tačno svakim postom dokazuješ moju tezu o IQ sobne temperature za prosječnog Tvumpovca.

Slagao je da će izgraditi zid, slagao je da će za njega platiti Mehiko, slagao je o broju sudionika na svojoj inauguraciji, lagao je i laže o covidu non stop, lagao je da Obama nije rođen na tlu Amerike, lagao je o onoj kurvi što je jebavao i platio da šuti. Postoje Bog te mazo stanice koje vode podatak svaki put kada slaže nešto i sad se praviš pametan da ga niko nikad nije uhvatio u laži. Kad vam se sav odbrambeni mehanizam svodi na argument fake news onda šta reći. Sa takvim nema rasprave. Takve samo ismijavati. Do iznemoglosti. Za drugo i niste.
Ti duboko u sebi volis, covjeka bez vjere, puta i karaktera tj. Seselja.
Tipičan odgovor Tvumpovca sa IQ levelom 8. Kad te argumentom išamaram, onda se koprcaš ovako.

Pozdravljaju te idoli.

Image
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3791 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Point. »

Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:30
jeza u ledja wrote: 14/10/2020 19:24
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:09

Hahahha nista. :run:
Pa eto sta je onda problem?

I Paja Patak bi bio bolji predsjednik od narandzastog klovna.
Bjezi isprani mozgu s mojih postova. Brukate se, nikada gora kampanja i likovi iste u historiji demokrata. Niti jedno se nadam nece dobiti mogucnost da upravlja najmocnijom nacijom na svijetu jer ce to biti katastrofa za citav svijet. :run:

S tobom su polemisati kad mi navedes argumente koji potkrjepljuju tvoju pricu o Trumpu. Do rada si obicni isfrustrirani lijevi, nazalost vecina vas je takva. :thumbup:
Gledaj kviska al se rasplamsao. :-x
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#3792 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by CikCikCikPogodi »

Point. wrote: 14/10/2020 21:38
CikCikCikPogodi wrote: 14/10/2020 10:55
Point. wrote: 13/10/2020 21:51
Jao smijurije, Tvumpovac govori nekome da piše šta drugi kažu, ovisi o tome šta kažu. :lol:

Tačno svakim postom dokazuješ moju tezu o IQ sobne temperature za prosječnog Tvumpovca.

Slagao je da će izgraditi zid, slagao je da će za njega platiti Mehiko, slagao je o broju sudionika na svojoj inauguraciji, lagao je i laže o covidu non stop, lagao je da Obama nije rođen na tlu Amerike, lagao je o onoj kurvi što je jebavao i platio da šuti. Postoje Bog te mazo stanice koje vode podatak svaki put kada slaže nešto i sad se praviš pametan da ga niko nikad nije uhvatio u laži. Kad vam se sav odbrambeni mehanizam svodi na argument fake news onda šta reći. Sa takvim nema rasprave. Takve samo ismijavati. Do iznemoglosti. Za drugo i niste.
Ti duboko u sebi volis, covjeka bez vjere, puta i karaktera tj. Seselja.
Tipičan odgovor Tvumpovca sa IQ levelom 8. Kad te argumentom išamaram, onda se koprcaš ovako.

Pozdravljaju te idoli.

Image
Vidis kako ga volis.
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3793 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Point. »

CikCikCikPogodi wrote: 14/10/2020 22:01
Point. wrote: 14/10/2020 21:38
CikCikCikPogodi wrote: 14/10/2020 10:55

Ti duboko u sebi volis, covjeka bez vjere, puta i karaktera tj. Seselja.
Tipičan odgovor Tvumpovca sa IQ levelom 8. Kad te argumentom išamaram, onda se koprcaš ovako.

Pozdravljaju te idoli.

Image
Vidis kako ga volis.
Ta je, pojela maca jezik? Pozdravljaju te idoli.
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#3794 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Medobrundo25 »

jeza u ledja wrote: 14/10/2020 19:56
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:30
jeza u ledja wrote: 14/10/2020 19:24

Pa eto sta je onda problem?

I Paja Patak bi bio bolji predsjednik od narandzastog klovna.
Bjezi isprani mozgu s mojih postova. Brukate se, nikada gora kampanja i likovi iste u historiji demokrata. Niti jedno se nadam nece dobiti mogucnost da upravlja najmocnijom nacijom na svijetu jer ce to biti katastrofa za citav svijet. :run:

S tobom su polemisati kad mi navedes argumente koji potkrjepljuju tvoju pricu o Trumpu. Do rada si obicni isfrustrirani lijevi, nazalost vecina vas je takva. :thumbup:
Pa...ti sam si najbolji argument. Tvoj ovdje predoceni intelekt, te istovremena podrska Trumpu, bi sam po sebi trebao biti dovoljan iole inteligentnoj osobi o njihovoj eventualnoj podrsci Trumpu. Da se neko probudi iz dugogodisnje kome i ne zna nista o americkom predsjedniku, dovoljno bi mu bilo da procita postove tebe i tebi slicnih i da odluci kome da da podrsku.

Ti znas da je to tako. Znas da ja znam da je to tako. I znas da svi ovdje koji citaju znaju da je to tako.
I sta sad, da pises replike u kojim se pravis da to nije tako, iako svi znamo da jeste, i da ti onda drugi odgovaraju stvarajuci ti laznu sliku da mozda ipak nisi taj nivo, sve samo da bi tebi bilo lakse? Pa ako hoces moze se i tako. Ja doduse nemam zivaca, ali evo ima dobrih ljudi koji ce ti pomoci.

Umjesto da sjedis i citas kad odrasli razgovaraju, nesto da naucis, ne moras se ni slagati sa svim sto se pise. Ne, ti bezobrazno ulijeces sa "ispranim mozgom" i tako? To samo na internetu moze jbg. Neces daleko dogurati sa takvim prioritetima u zivotu.
Opet bez argumenata, vrijedjas bez ikakvog razloga. Daj argumente mani suplje i supljiranja. Puno pises a malo kazes. Ajde sad tvojim jezikom, jesi pogledao klip? Jel covjek valja gluposti konstantno, ne radi ono o cemu propovjeda i na cemu bazira citavu kampanju? Ajde malo argumenata, mani suplje demagogije. Tipican primjer zasto treba glasati za Trumpa si ti, jer si isti kao i svoji simpatizeri obicni prazni demagog bez plana, strategije i argumenata. :thumbup:
User avatar
Point.
Posts: 27797
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3795 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Point. »

Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 22:06
jeza u ledja wrote: 14/10/2020 19:56
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:30

Bjezi isprani mozgu s mojih postova. Brukate se, nikada gora kampanja i likovi iste u historiji demokrata. Niti jedno se nadam nece dobiti mogucnost da upravlja najmocnijom nacijom na svijetu jer ce to biti katastrofa za citav svijet. :run:

S tobom su polemisati kad mi navedes argumente koji potkrjepljuju tvoju pricu o Trumpu. Do rada si obicni isfrustrirani lijevi, nazalost vecina vas je takva. :thumbup:
Pa...ti sam si najbolji argument. Tvoj ovdje predoceni intelekt, te istovremena podrska Trumpu, bi sam po sebi trebao biti dovoljan iole inteligentnoj osobi o njihovoj eventualnoj podrsci Trumpu. Da se neko probudi iz dugogodisnje kome i ne zna nista o americkom predsjedniku, dovoljno bi mu bilo da procita postove tebe i tebi slicnih i da odluci kome da da podrsku.

Ti znas da je to tako. Znas da ja znam da je to tako. I znas da svi ovdje koji citaju znaju da je to tako.
I sta sad, da pises replike u kojim se pravis da to nije tako, iako svi znamo da jeste, i da ti onda drugi odgovaraju stvarajuci ti laznu sliku da mozda ipak nisi taj nivo, sve samo da bi tebi bilo lakse? Pa ako hoces moze se i tako. Ja doduse nemam zivaca, ali evo ima dobrih ljudi koji ce ti pomoci.

Umjesto da sjedis i citas kad odrasli razgovaraju, nesto da naucis, ne moras se ni slagati sa svim sto se pise. Ne, ti bezobrazno ulijeces sa "ispranim mozgom" i tako? To samo na internetu moze jbg. Neces daleko dogurati sa takvim prioritetima u zivotu.
Opet bez argumenata, vrijedjas bez ikakvog razloga. Daj argumente mani suplje i supljiranja. Puno pises a malo kazes. Ajde sad tvojim jezikom, jesi pogledao klip? Jel covjek valja gluposti konstantno, ne radi ono o cemu propovjeda i na cemu bazira citavu kampanju? Ajde malo argumenata, mani suplje demagogije. Tipican primjer zasto treba glasati za Trumpa si ti, jer si isti kao i svoji simpatizeri obicni prazni demagog bez plana, strategije i argumenata. :thumbup:
Tvumpovac traži argumente. Neprocjenjivo :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#3796 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

MorningStar wrote: 14/10/2020 19:45
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:30
jeza u ledja wrote: 14/10/2020 19:24

Pa eto sta je onda problem?

I Paja Patak bi bio bolji predsjednik od narandzastog klovna.
Bjezi isprani mozgu s mojih postova. Brukate se, nikada gora kampanja i likovi iste u historiji demokrata. Niti jedno se nadam nece dobiti mogucnost da upravlja najmocnijom nacijom na svijetu jer ce to biti katastrofa za citav svijet. :run:

S tobom su polemisati kad mi navedes argumente koji potkrjepljuju tvoju pricu o Trumpu. Do rada si obicni isfrustrirani lijevi, nazalost vecina vas je takva. :thumbup:
Oprezno sa njim , on ti je mafijas trazi ime prezime i broj telefona :lol:
Nikakav telefon niti prezime nisam spominjao. U strahu su velike oci izgleda. :kiss:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#3797 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by MorningStar »

jeza u ledja wrote: 14/10/2020 22:22
MorningStar wrote: 14/10/2020 19:45
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:30

Bjezi isprani mozgu s mojih postova. Brukate se, nikada gora kampanja i likovi iste u historiji demokrata. Niti jedno se nadam nece dobiti mogucnost da upravlja najmocnijom nacijom na svijetu jer ce to biti katastrofa za citav svijet. :run:

S tobom su polemisati kad mi navedes argumente koji potkrjepljuju tvoju pricu o Trumpu. Do rada si obicni isfrustrirani lijevi, nazalost vecina vas je takva. :thumbup:
Oprezno sa njim , on ti je mafijas trazi ime prezime i broj telefona :lol:
Nikakav telefon niti prezime nisam spominjao. U strahu su velike oci izgleda. :kiss:
Neeemoj celo nisam ja alami :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#3798 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 22:06 Opet bez argumenata, vrijedjas bez ikakvog razloga.
A jel?
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:30 Bjezi isprani mozgu s mojih postova.
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:30 Do tada si obicni isfrustrirani lijevi,
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#3799 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Medobrundo25 »

jeza u ledja wrote: 14/10/2020 22:24
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 22:06 Opet bez argumenata, vrijedjas bez ikakvog razloga.
A jel?
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:30 Bjezi isprani mozgu s mojih postova.
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 19:30 Do tada si obicni isfrustrirani lijevi,
Ajde, daj argumente kontra Trumpove administracije, dosta demagogije. Ajde cekam. :thumbup:
Medobrundo25
Posts: 881
Joined: 16/12/2019 13:10

#3800 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Medobrundo25 »

Point. wrote: 14/10/2020 22:20
Medobrundo25 wrote: 14/10/2020 22:06
jeza u ledja wrote: 14/10/2020 19:56

Pa...ti sam si najbolji argument. Tvoj ovdje predoceni intelekt, te istovremena podrska Trumpu, bi sam po sebi trebao biti dovoljan iole inteligentnoj osobi o njihovoj eventualnoj podrsci Trumpu. Da se neko probudi iz dugogodisnje kome i ne zna nista o americkom predsjedniku, dovoljno bi mu bilo da procita postove tebe i tebi slicnih i da odluci kome da da podrsku.

Ti znas da je to tako. Znas da ja znam da je to tako. I znas da svi ovdje koji citaju znaju da je to tako.
I sta sad, da pises replike u kojim se pravis da to nije tako, iako svi znamo da jeste, i da ti onda drugi odgovaraju stvarajuci ti laznu sliku da mozda ipak nisi taj nivo, sve samo da bi tebi bilo lakse? Pa ako hoces moze se i tako. Ja doduse nemam zivaca, ali evo ima dobrih ljudi koji ce ti pomoci.

Umjesto da sjedis i citas kad odrasli razgovaraju, nesto da naucis, ne moras se ni slagati sa svim sto se pise. Ne, ti bezobrazno ulijeces sa "ispranim mozgom" i tako? To samo na internetu moze jbg. Neces daleko dogurati sa takvim prioritetima u zivotu.
Opet bez argumenata, vrijedjas bez ikakvog razloga. Daj argumente mani suplje i supljiranja. Puno pises a malo kazes. Ajde sad tvojim jezikom, jesi pogledao klip? Jel covjek valja gluposti konstantno, ne radi ono o cemu propovjeda i na cemu bazira citavu kampanju? Ajde malo argumenata, mani suplje demagogije. Tipican primjer zasto treba glasati za Trumpa si ti, jer si isti kao i svoji simpatizeri obicni prazni demagog bez plana, strategije i argumenata. :thumbup:
Tvumpovac traži argumente. Neprocjenjivo :lol:
Neprocjenjiv je samo ovaj tvoj besmisleni komentar. Sta si htio reci? Imas aegumente ili ne?
Post Reply