USA - Izbori za predsjednika 2020

Post Reply
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#2726 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Seyfo »

Ankete kažu da Trump gubi ovaj put, ali se sjećam i prije 4g kad je pobijedio, da je maltene i taj dan bilo neizvjesno i da je čitav svijet bio u nevjerici kad su vidjeli rezultate. Tako da se ta situacija može sto puta promijeniti.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2727 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by madner »

Maxxtro wrote: 27/08/2020 10:16
madner wrote: 26/08/2020 19:34 I nema odgovornosti, takav je ustav. Ako demokrate ne zele podrsku federalnih institucija, nece ih ni dobiti.
domi wrote: 26/08/2020 19:36 Pa, to je do glasaca tih gradova. Po zakonu Trump nema pravo da intervenise po drzavama ukoliko ne dobije zeleno svjetlo od Guvernera. Ukoliko ti glasaci zele da Trump posalje federalne snage da uvedu red i mir, glasace za Republikance. Ukoliko pak zele da nastave da glasaju po stranackoj liniji bez obzira na posljedice, kao ovaj jez ovdje, onda ce nastaviti da glasaju za Demokrate.
Jeste li sigurni u vezi ovoga? Znaci priznajete da je "law and order" predsjednik prekrsio ustav kada je slao federalne trupe bez poziva guvernera? Inace, prosto mi je nevjerovatno da neko moze biti toliko glup da ove rijeci "law and order" neironicno kaze za mozda najkorumpiranijeg americkog predsjednika ikada.
Ima pravo da brani federalne institucije, kao sto je zgrada federalnog suda.

Sta ima tu ironicno, demokrate su odlucile da puste ljude da rade sta hoce. Nema ni reda ni mira zbog te odluke. Sada su se jos osilili pa poceli pljackati i paliti. I opet nema odluke da drzava vrsi svoju primarnu funkciju, a policija to jeste.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#2728 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Maxxtro »

madner wrote: 27/08/2020 10:31
Maxxtro wrote: 27/08/2020 10:16
madner wrote: 26/08/2020 19:34 I nema odgovornosti, takav je ustav. Ako demokrate ne zele podrsku federalnih institucija, nece ih ni dobiti.
domi wrote: 26/08/2020 19:36 Pa, to je do glasaca tih gradova. Po zakonu Trump nema pravo da intervenise po drzavama ukoliko ne dobije zeleno svjetlo od Guvernera. Ukoliko ti glasaci zele da Trump posalje federalne snage da uvedu red i mir, glasace za Republikance. Ukoliko pak zele da nastave da glasaju po stranackoj liniji bez obzira na posljedice, kao ovaj jez ovdje, onda ce nastaviti da glasaju za Demokrate.
Jeste li sigurni u vezi ovoga? Znaci priznajete da je "law and order" predsjednik prekrsio ustav kada je slao federalne trupe bez poziva guvernera? Inace, prosto mi je nevjerovatno da neko moze biti toliko glup da ove rijeci "law and order" neironicno kaze za mozda najkorumpiranijeg americkog predsjednika ikada.
Ima pravo da brani federalne institucije, kao sto je zgrada federalnog suda.

Sta ima tu ironicno, demokrate su odlucile da puste ljude da rade sta hoce. Nema ni reda ni mira zbog te odluke. Sada su se jos osilili pa poceli pljackati i paliti. I opet nema odluke da drzava vrsi svoju primarnu funkciju, a policija to jeste.
Aha, znaci ipak ima pravo da intervenise bez zelenog svijetla, samo je pitanje koji izgovor ce naci. Pretpostavljam, kad su te iste trupe suzavcem i gumenim mecima rastjerivali potpuno mirne proteste ispred Bijele Kuce kako bi se Trump slikao sa Biblijom u ruci, tada su stitili federalnu instituciju. Nego, u onoj prethodnoj recenici si se ucinio prilicno sigurnim da nema pravo intervenisati, pa reko da razjasnim. Znaci, sve sto treba je opet naci slican izgovor i eto trupa bez odobrenja. Inace, ja nisam ustavni ekspert pa cu sacekati sudske epiloge tuzbi koje su uslijedile, da vidim je li bilo ustavno ili ne.

A sto se tice "law and order" predsjednika, ovo je interesantno: "During his presidential campaign, Trump declared himself "the law and order candidate,"[17] alluding to a political theme popularized in the late 1960s by Richard Nixon and then-Governor Ronald Reagan.". Ne znam, neki bi mozda i u tome vidjeli ironiju. A mozda i u cinjenici da je do sada 8 (and counting) Trumpovih saradnika i clanova administracije osudjeni kriminalci. Zaista impresivno za "law and order" predsjednika.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2729 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by madner »

Maxxtro wrote: 27/08/2020 11:00
madner wrote: 27/08/2020 10:31
Maxxtro wrote: 27/08/2020 10:16



Jeste li sigurni u vezi ovoga? Znaci priznajete da je "law and order" predsjednik prekrsio ustav kada je slao federalne trupe bez poziva guvernera? Inace, prosto mi je nevjerovatno da neko moze biti toliko glup da ove rijeci "law and order" neironicno kaze za mozda najkorumpiranijeg americkog predsjednika ikada.
Ima pravo da brani federalne institucije, kao sto je zgrada federalnog suda.

Sta ima tu ironicno, demokrate su odlucile da puste ljude da rade sta hoce. Nema ni reda ni mira zbog te odluke. Sada su se jos osilili pa poceli pljackati i paliti. I opet nema odluke da drzava vrsi svoju primarnu funkciju, a policija to jeste.
Aha, znaci ipak ima pravo da intervenise bez zelenog svijetla, samo je pitanje koji izgovor ce naci. Pretpostavljam, kad su te iste trupe suzavcem i gumenim mecima rastjerivali potpuno mirne proteste ispred Bijele Kuce kako bi se Trump slikao sa Biblijom u ruci, tada su stitili federalnu instituciju. Nego, u onoj prethodnoj recenici si se ucinio prilicno sigurnim da nema pravo intervenisati, pa reko da razjasnim. Znaci, sve sto treba je opet naci slican izgovor i eto trupa bez odobrenja. Inace, ja nisam ustavni ekspert pa cu sacekati sudske epiloge tuzbi koje su uslijedile, da vidim je li bilo ustavno ili ne.

A sto se tice "law and order" predsjednika, ovo je interesantno: "During his presidential campaign, Trump declared himself "the law and order candidate,"[17] alluding to a political theme popularized in the late 1960s by Richard Nixon and then-Governor Ronald Reagan.". Ne znam, neki bi mozda i u tome vidjeli ironiju. A mozda i u cinjenici da je do sada 8 (and counting) Trumpovih saradnika i clanova administracije osudjeni kriminalci. Zaista impresivno za "law and order" predsjednika.
Izgovor moze vrijediti za ulicu pored, ne moze za cijeli grad. Pogotovo kada kao u Portlandu lokalna vlast eksplicitno ne zeli pomoc. Nema pravo intervenisati, nema pravo sada u Portlandu uvesti federalce i zaustaviti nocne nerede. Imao bi pravo opet poslati ljude ako lokalna vlast ne ispostuje dogovor i federalne ustanove opet postanu ugrozene.
Tuziti moze svako, mirni protesti su jedno, neredi drugo. Pravo na protest ne negira drugom pravo na slobodu hodanja i prolaza.

Demokrate su mu dale ovu kartu, bez ikakve potrebe.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#2730 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Maxxtro »

madner wrote: 27/08/2020 11:11 Izgovor moze vrijediti za ulicu pored, ne moze za cijeli grad. Pogotovo kada kao u Portlandu lokalna vlast eksplicitno ne zeli pomoc. Nema pravo intervenisati, nema pravo sada u Portlandu uvesti federalce i zaustaviti nocne nerede. Imao bi pravo opet poslati ljude ako lokalna vlast ne ispostuje dogovor i federalne ustanove opet postanu ugrozene.
Tuziti moze svako, mirni protesti su jedno, neredi drugo. Pravo na protest ne negira drugom pravo na slobodu hodanja i prolaza.
Aha, znaci hoces reci da si siguran da su te federalne trupe bile samo u i oko ulice gdje su federalne institucije. Ne znam, ali prilicno hrabra tvrdnja. Ako je tako kako kazes, mozes li mi onda pojasniti i ovu recenicu: "Washington U.S. Senators Patty Murray and Maria Cantwell co-sponsored a bill to limit the activities of federal agents to federal property and the immediate vicinity, unless requested by the mayor and governor, and to prevent unmarked vehicles from being used in arrests."
Ako su vec limitirani kako kazes, cemu ovaj zakon? Dodatna komplikacija sto imamo snimke gdje odvode ljude s ulice u neobiljezenim autima i snimke gdje prolaze ulicama i naredjuju ljudima da ostanu u svojim kucama. Mogu zalijepiti ovdje koji video ako zelis da te podsjetim. Sto se tice tuzbi, koji neredi su bili u pitanju kada su recimo tukli novinare? Ne znam, nacekat cemo se na ishode ovih brojnih tuzbi. Jer nije bas "svako" ovdje tuzi.
madner wrote: 27/08/2020 11:11 Demokrate su mu dale ovu kartu, bez ikakve potrebe.
Nisu mu dale nikakvu kartu, jer jednostavno ne postoji razumnih ljudi kod kojih bi ovo moglo praviti ikakvu razliku. Trump gazi po ustavu otkako je dosao na vlast. Covjek ima brojne presude protiv sebe i svojih saradnika, ukljucujuci recimo i onu gdje je pronevjerio pare svoje "dobrotvorne" organizacije. Za sve su se postavljali izvori. Niko kome je uistinu stalo da zakona ne moze glasati za njega. Jedino pitanje koje preostaje jeste koliko zapravo morona, ignoranata i ljudi kojima je iznad svega bitno da pobjedi "njihov" covjek ima u toj drzavi.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2731 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by madner »

Maxxtro wrote: 27/08/2020 13:31
madner wrote: 27/08/2020 11:11 Izgovor moze vrijediti za ulicu pored, ne moze za cijeli grad. Pogotovo kada kao u Portlandu lokalna vlast eksplicitno ne zeli pomoc. Nema pravo intervenisati, nema pravo sada u Portlandu uvesti federalce i zaustaviti nocne nerede. Imao bi pravo opet poslati ljude ako lokalna vlast ne ispostuje dogovor i federalne ustanove opet postanu ugrozene.
Tuziti moze svako, mirni protesti su jedno, neredi drugo. Pravo na protest ne negira drugom pravo na slobodu hodanja i prolaza.
Aha, znaci hoces reci da si siguran da su te federalne trupe bile samo u i oko ulice gdje su federalne institucije. Ne znam, ali prilicno hrabra tvrdnja. Ako je tako kako kazes, mozes li mi onda pojasniti i ovu recenicu: "Washington U.S. Senators Patty Murray and Maria Cantwell co-sponsored a bill to limit the activities of federal agents to federal property and the immediate vicinity, unless requested by the mayor and governor, and to prevent unmarked vehicles from being used in arrests."
Ako su vec limitirani kako kazes, cemu ovaj zakon? Dodatna komplikacija sto imamo snimke gdje odvode ljude s ulice u neobiljezenim autima i snimke gdje prolaze ulicama i naredjuju ljudima da ostanu u svojim kucama. Mogu zalijepiti ovdje koji video ako zelis da te podsjetim. Sto se tice tuzbi, koji neredi su bili u pitanju kada su recimo tukli novinare? Ne znam, nacekat cemo se na ishode ovih brojnih tuzbi. Jer nije bas "svako" ovdje tuzi.
madner wrote: 27/08/2020 11:11 Demokrate su mu dale ovu kartu, bez ikakve potrebe.
Nisu mu dale nikakvu kartu, jer jednostavno ne postoji razumnih ljudi kod kojih bi ovo moglo praviti ikakvu razliku. Trump gazi po ustavu otkako je dosao na vlast. Covjek ima brojne presude protiv sebe i svojih saradnika, ukljucujuci recimo i onu gdje je pronevjerio pare svoje "dobrotvorne" organizacije. Za sve su se postavljali izvori. Niko kome je uistinu stalo da zakona ne moze glasati za njega. Jedino pitanje koje preostaje jeste koliko zapravo morona, ignoranata i ljudi kojima je iznad svega bitno da pobjedi "njihov" covjek ima u toj drzavi.
De koristi nasu rijec jedinice umjesto to trupe, brkanje 3 jezika kvari dojam. Ta pitanja nisu crno bijela, ako ja bacim molotov koktel na federalnu zgradu i odes dvije ulice dalje, da li me jos uvijek smiju uhapsiti i-ili legitimisati kako bi mogli napraviti krivicnu prijavu? Po meni smiju, ali neka ljudi tuze pa da vidimo.
Tako da je stvarno i zaista do demokratskih gradonacelnika koji su odlucili da puste proteste i da se solidarisu.

Itekako su to uradili. Zasto bi iko razuman vjerovao da ce demokrate stititi red i mir gradjana USA ako to nisu u stanju uraditi u gradovima, ili cak dopustaju nerede? Boli vecinu neka stvar da li Trump pravi dealove sa X ili Y, kada znaju da Biden nije bolji. Samo ih itekako tangira ako ubista u komsiliku narastu za 100%, ako se pale zgrade i automobili i ako im je ugrozena imovina. Sve to da se izbjegne reci da nisu 100% u skladu sa BLM.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#2732 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

madner wrote: 27/08/2020 06:20
ultima_palabra wrote: 26/08/2020 22:53 Znaci opet ce sve biti isto... neredi na ulicama, a on ce srati na tviteru 4 godine. Zasto onda ne izabrati nekoga ko ce se pozabaviti uzrocima nasilja?
BLM je grupa koja prevenstveno trazi moc i transfer imetka. Koristi se drugom retorikom, koristi druge zasticene grupe, ali princip je isti kao nasa udruzenja boraca. Nisi valjda protiv invalida rata, ovaj transosoba of color?

Ne mozes se pozabaviti uzrocima kao predsjednik. Policija i njihov trening su nize nadleznosti, niko ne moze sprijeciti stratifikaciju drustva a u americi su sve probali ali ostaje omjer kakav jeste. Koji su konkretni zahtjevi?
Transfer imetka? Znaci traze da im daju neke pare i naknade? Jel i NBA igraci traze pare? Daj ba madnere, uozbilji se.

Konkretni zahtjevi su da policija tretira sve rase isto.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2733 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by madner »

ultima_palabra wrote: 27/08/2020 13:53
madner wrote: 27/08/2020 06:20
ultima_palabra wrote: 26/08/2020 22:53 Znaci opet ce sve biti isto... neredi na ulicama, a on ce srati na tviteru 4 godine. Zasto onda ne izabrati nekoga ko ce se pozabaviti uzrocima nasilja?
BLM je grupa koja prevenstveno trazi moc i transfer imetka. Koristi se drugom retorikom, koristi druge zasticene grupe, ali princip je isti kao nasa udruzenja boraca. Nisi valjda protiv invalida rata, ovaj transosoba of color?

Ne mozes se pozabaviti uzrocima kao predsjednik. Policija i njihov trening su nize nadleznosti, niko ne moze sprijeciti stratifikaciju drustva a u americi su sve probali ali ostaje omjer kakav jeste. Koji su konkretni zahtjevi?
Transfer imetka? Znaci traze da im daju neke pare i naknade? Jel i NBA igraci traze pare? Daj ba madnere, uozbilji se.

Konkretni zahtjevi su da policija tretira sve rase isto.
BLM pokret nisu NBA igraci. Imas njihovu stranicu. Oni su simpatizeri pokreta koji su spremni svoju ligu da sjebu da bi poslali politicku poruku. Super za njih, bice malo manje milioneri ali dobro.
Isto kao sto i kod nas borci imaju simpatizere, isti je princip. Mi smo ugrozena skupina, trebamo poseban tretman i naravno pare.

To nije konkretan zahtjev, nije mjerljiv niti objektivan. Isto da trazis da nema kriminala u svijetu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#2734 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

Ja ne bih rekao da je BLM uopste neka organizovana skupina, kao ni Antifa.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#2735 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Uz scu ovu pricu, ja mislim da bi se trebali sloziti da nije bas tako jednostavno zaustaviti nasilje na protestima. Jbt u mnogo gorim rezimima i pod kojekakvim diktaturama ljudi idu i protestvuju i to direkt protiv vlasti, pa usput i razvale, spale.
Ovakve stvari se desavaju decenijama, nije nista novo. Potpuno je besmislena ideja da se nasilje dopusta da bi se kao napakostilo Trumpu. On je ovo upravo iskoristio kao platformu za kampanju.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2736 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by madner »

Mislim da je bilo tesko zaustaviti i da hoce, no zbog toga sto misle da je BLM potpuno u pravu nece, niti pokusavaju. Sto ih onda dovodi do ove pozicije koju Trump iskoristava.

Isto tako mislim da su odlucno isli protiv nereda da se sada ne bi palile zgrade.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2737 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by AleksoMKD »

madner wrote: 27/08/2020 13:52 Itekako su to uradili. Zasto bi iko razuman vjerovao da ce demokrate stititi red i mir gradjana USA ako to nisu u stanju uraditi u gradovima, ili cak dopustaju nerede? Boli vecinu neka stvar da li Trump pravi dealove sa X ili Y, kada znaju da Biden nije bolji. Samo ih itekako tangira ako ubista u komsiliku narastu za 100%, ako se pale zgrade i automobili i ako im je ugrozena imovina. Sve to da se izbjegne reci da nisu 100% u skladu sa BLM.
Trupe lojalne vlasti kontroverznog predsjednika Trumpa su upotrebile su suzavac i gumene metke kako bi rasterali demonstracije koje podrzavaju gradonacalnici i guverneri opozicije.

Trumpovi simpatizeri, cesto optuzivani za rasizam, organizovani u pro-vladine paravojne formacije su otvoreno paradirajuci sa oruzjem zastrasivali pro-demokratske i anti-rasisticke aktiviste koji su uglavnom mirno protestirali.
:D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2738 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by madner »

AleksoMKD wrote: 27/08/2020 15:07
madner wrote: 27/08/2020 13:52 Itekako su to uradili. Zasto bi iko razuman vjerovao da ce demokrate stititi red i mir gradjana USA ako to nisu u stanju uraditi u gradovima, ili cak dopustaju nerede? Boli vecinu neka stvar da li Trump pravi dealove sa X ili Y, kada znaju da Biden nije bolji. Samo ih itekako tangira ako ubista u komsiliku narastu za 100%, ako se pale zgrade i automobili i ako im je ugrozena imovina. Sve to da se izbjegne reci da nisu 100% u skladu sa BLM.
Trupe lojalne vlasti kontroverznog predsjednika Trumpa su upotrebile su suzavac i gumene metke kako bi rasterali demonstracije koje podrzavaju gradonacalnici i guverneri opozicije.

Trumpovi simpatizeri, cesto optuzivani za rasizam, organizovani u pro-vladine paravojne formacije su otvoreno paradirajuci sa oruzjem zastrasivali pro-demokratske i anti-rasisticke aktiviste koji su uglavnom mirno protestirali.
:D
Obje grupe medijski spinuju glupostima, no pitanje je ako zivis u gradu gdje ti svaku noc prave nerede i bude, kome vjerujes? :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#2739 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

Pa nista, ocekujemo da u novembru republikanci pometu u Chicagu, Seattleu, Portlandu... :lol:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2740 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by AleksoMKD »

madner wrote: 27/08/2020 15:14 Obje grupe medijski spinuju glupostima, no pitanje je ako zivis u gradu gdje ti svaku noc prave nerede i bude, kome vjerujes? :D
Ma jasno ko dan, samo mi bilo zabavno nakucati ovo. Negde sam procitao jos bolje, nesto kao "vladine trupe i paravojske napadaju mirne demonstrante u provinciji (ime savezne drzave)"
:D

Najvise mi zao vlasnika malih ducana, prodavnica i barova koji najebase ni krivi ni duzni.

A kad krene "white flight" to ce normalno biti rasizam.

Nego kako brzo nestade ona "autonomna oblast".......
ultima_palabra wrote: 27/08/2020 15:17 Pa nista, ocekujemo da u novembru republikanci pometu u Chicagu, Seattleu, Portlandu... :lol:
Nema sanse.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2741 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by AleksoMKD »



FIERY BUT MOSTLY PEACEFUL PROTESTS
Da ne poveruje covek.
:lol:

EDIT:



:lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#2742 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

madner wrote: 27/08/2020 15:04 Mislim da je bilo tesko zaustaviti i da hoce, no zbog toga sto misle da je BLM potpuno u pravu nece, niti pokusavaju. Sto ih onda dovodi do ove pozicije koju Trump iskoristava.

Isto tako mislim da su odlucno isli protiv nereda da se sada ne bi palile zgrade.
Ne znam sta tacno znaci da je "BLM potpuno u pravu", ali sumnjam da je paljenje auto dealershipa, Burger Kinga i slicnih stvari namjera protesta.

I ja mislim da je neko drugi predsjednik ko bi odlucno isao da smiri tenzije i agresivno progura reformu policije da bi protesti bili manjeg intenziteta. Lokalne vlasti odlucno idu protiv nereda tako sto su napokon poceli tuziti i zatvarati drotove koji ubijaju ljude.
domi
Posts: 544
Joined: 04/10/2003 00:00

#2743 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by domi »

AleksoMKD wrote: 27/08/2020 15:07
Trupe lojalne vlasti kontroverznog predsjednika Trumpa su upotrebile su suzavac i gumene metke kako bi rasterali demonstracije koje podrzavaju gradonacalnici i guverneri opozicije.

Trumpovi simpatizeri, cesto optuzivani za rasizam, organizovani u pro-vladine paravojne formacije su otvoreno paradirajuci sa oruzjem zastrasivali pro-demokratske i anti-rasisticke aktiviste koji su uglavnom mirno protestirali.
:D
https://youtu.be/eYlmKLYP4GE

Tvrdnja da samo bijelci imaju organizovane paravojne formacije nije istinita. Americki crncij, simpatizeri Demokratske partije, su danas veci rasisti od bijelacai, iako mi se cini da pocinju da budu nezadovoljni ucinkom establsmenta DP-a.
domi
Posts: 544
Joined: 04/10/2003 00:00

#2744 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by domi »

Seyfo wrote: 27/08/2020 10:19 Ankete kažu da Trump gubi ovaj put, ali se sjećam i prije 4g kad je pobijedio, da je maltene i taj dan bilo neizvjesno i da je čitav svijet bio u nevjerici kad su vidjeli rezultate. Tako da se ta situacija može sto puta promijeniti.
To i jeste cilj medija, da sire dezinformacije. Ja sam postao svjestan vaznosti medijske propagande kada je poceo rat u Bosni. Jedna od prvih akcija koje su odradile velikosrpske formacije je bila zauzimanje RTV releja, kako bi na taj nacin kontrolisale sta se emituje na TV-u i na taj nacin direktno utjecale na raspolozenje gradjana. Bosnjacko mjesto u mom kraju je, recimo, bilo popaljeno i pobijeno od strane cetnickih formacija, ali kad je emitovan prilog o tom dogadjaju na RTV Beograd, reporter je dok je kamera prikazivala pobijene Bosnjake, svojim gledaocima izvjestavao da su to srpski civili pobijeni od strane Zelenih beretki.

Oni su tu laz pustili u eter, sa ciljem da u Srbijancima probude jos vecu mrznju prema Bosnjacima, te na taj nacin povecali regrutaciju u Sumadiji i ostalim dijelovima Srbije...

Ovdje je to izvedeno na jos veci nivo. To mozemo vidjeti iz primjera proslih predsjednickih izbora, koje si ti naveo, kao i u desavanjim zadnjih nekoliko mjeseci. Prosle izbore CNN je , skoro do 7 sati, najavljivao stopostotnu pobjedu Klintonove vjestice, sve sa ciljem da docara totalnu dominaciju Klintonovih, te na taj nacin da obeshrabri republikanske glasace da izadju na glasanje.

Istina jeste da se obje strane sluze istim taktikama, samo su Demokrate puno opasnije u ovom trenutku, tako da od dva zla, Trump je ono manje.
User avatar
eltroxin
Posts: 2053
Joined: 30/08/2009 23:35

#2745 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by eltroxin »

:lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2746 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by madner »

jeza u ledja wrote: 27/08/2020 15:39
madner wrote: 27/08/2020 15:04 Mislim da je bilo tesko zaustaviti i da hoce, no zbog toga sto misle da je BLM potpuno u pravu nece, niti pokusavaju. Sto ih onda dovodi do ove pozicije koju Trump iskoristava.

Isto tako mislim da su odlucno isli protiv nereda da se sada ne bi palile zgrade.
Ne znam sta tacno znaci da je "BLM potpuno u pravu", ali sumnjam da je paljenje auto dealershipa, Burger Kinga i slicnih stvari namjera protesta.

I ja mislim da je neko drugi predsjednik ko bi odlucno isao da smiri tenzije i agresivno progura reformu policije da bi protesti bili manjeg intenziteta. Lokalne vlasti odlucno idu protiv nereda tako sto su napokon poceli tuziti i zatvarati drotove koji ubijaju ljude.
Ako ne spada zasto se ne obracunaju kada predju granicu? Gledanje ocitog krsenja zakon znaci da se odobrava krsenje dok je ideoloski ispravno. Dakle stvara se pravna anarhija i tu dolazi Trump kao neko to nece dopustiti.

Vjerovatno bi, ali Obama je bio 8 godina predsjednik pa mu to nije bilo na listi prioriteta. Ili nije neki problem bio, ili nije bila neka vijest.
Policija vec ima skart od kadrova, nije to bas tako jednostavan problem za rjesiti. Pogotovo jer je do pojedinaca koji su uplaseni/nadrkani/rasisti. Ove zadnje covjek moze filtrirati, prve ne.
domi
Posts: 544
Joined: 04/10/2003 00:00

#2747 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by domi »

:lol: :lol:

CItam neke od ovih postova nekoliko stranica unazad.... :lol:

Nemerem belivit pojedine komentare..... :lol:

U svakom slucaju, evo kako ce se stvari odvijati:

Demokrate i njihova propagandna masinerija, prije svega CNN i MSNBC, ce pokusavati da ignorisu trenutno stanje u Americi, kolilko god to budu mogli, sa ciljem da se destabilizacija i destrukcija intenzivira sve do pred same izbore, ako je moguce. Svakako, glavnu ulogu ce tu da odigraju njihova militantna krila, o kojima vec svi pricaju, BLM and Antifa. Na taj nacin ce da pokusaju da posalju poruku glasacima da Trump nije u stanju da zavede red i mir.

Onda ce par dana pred same izbore iz podruma izvesti Bidena, koji ce u live intervjuu, na CNN-u, da pozove "gradjane" da prestanu da sprovode nemire, paljevine, kradje itd.

Nakon toga ce se, iz vrha DS, poslati direktiva BLM-u i Antifi da prestanu svoje operacije, sto ce ovi i uraditi, posto su uposlenici Demokratske stranke.

Odmah potom, dan-dva, prije izbora ce krenuti hvalospjevi kako se Biden pokazao kao pravi lider, koji je uspio obuzdati razjarenu rulju i da je on taj koji ce Ameriku odvesti u bolje sutra.

Al, nece proci.....
User avatar
Point.
Posts: 27749
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2748 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by Point. »

domi wrote: 27/08/2020 18:55 :lol: :lol:

CItam neke od ovih postova nekoliko stranica unazad.... :lol:

Nemerem belivit pojedine komentare..... :lol:

U svakom slucaju, evo kako ce se stvari odvijati:

Demokrate i njihova propagandna masinerija, prije svega CNN i MSNBC, ce pokusavati da ignorisu trenutno stanje u Americi, kolilko god to budu mogli, sa ciljem da se destabilizacija i destrukcija intenzivira sve do pred same izbore, ako je moguce. Svakako, glavnu ulogu ce tu da odigraju njihova militantna krila, o kojima vec svi pricaju, BLM and Antifa. Na taj nacin ce da pokusaju da posalju poruku glasacima da Trump nije u stanju da zavede red i mir.

Onda ce par dana pred same izbore iz podruma izvesti Bidena, koji ce u live intervjuu, na CNN-u, da pozove "gradjane" da prestanu da sprovode nemire, paljevine, kradje itd.

Nakon toga ce se, iz vrha DS, poslati direktiva BLM-u i Antifi da prestanu svoje operacije, sto ce ovi i uraditi, posto su uposlenici Demokratske stranke.

Odmah potom, dan-dva, prije izbora ce krenuti hvalospjevi kako se Biden pokazao kao pravi lider, koji je uspio obuzdati razjarenu rulju i da je on taj koji ce Ameriku odvesti u bolje sutra.

Al, nece proci.....
Jes to gledo u kašike, gra', kuruz ili veliku okruglu staklenu loptu?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#2749 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

domi wrote: 27/08/2020 18:55 :lol: :lol:

CItam neke od ovih postova nekoliko stranica unazad.... :lol:

Nemerem belivit pojedine komentare..... :lol:

U svakom slucaju, evo kako ce se stvari odvijati:

Demokrate i njihova propagandna masinerija, prije svega CNN i MSNBC, ce pokusavati da ignorisu trenutno stanje u Americi, kolilko god to budu mogli, sa ciljem da se destabilizacija i destrukcija intenzivira sve do pred same izbore, ako je moguce. Svakako, glavnu ulogu ce tu da odigraju njihova militantna krila, o kojima vec svi pricaju, BLM and Antifa. Na taj nacin ce da pokusaju da posalju poruku glasacima da Trump nije u stanju da zavede red i mir.

Onda ce par dana pred same izbore iz podruma izvesti Bidena, koji ce u live intervjuu, na CNN-u, da pozove "gradjane" da prestanu da sprovode nemire, paljevine, kradje itd.

Nakon toga ce se, iz vrha DS, poslati direktiva BLM-u i Antifi da prestanu svoje operacije, sto ce ovi i uraditi, posto su uposlenici Demokratske stranke.

Odmah potom, dan-dva, prije izbora ce krenuti hvalospjevi kako se Biden pokazao kao pravi lider, koji je uspio obuzdati razjarenu rulju i da je on taj koji ce Ameriku odvesti u bolje sutra.

Al, nece proci.....
:lol: :lol: :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#2750 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

Joj lava, kako ih je prokuzio sve...

Kad smo kod Srne, meni je uvijek nekako FOX bacao na njih. Tucker Carlson i Risto Djogo ko od dva brata djeca :lol: :run:
Post Reply