USA - Izbori za predsjednika 2020

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1526 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Gandalfe, are you feeling the burn? :D
Too soon? :?

Jbt, jedni kazu ako Sanders pobijedi bice landslide pobjeda za Trumpa, drugi kazu ako Biden pobijedi bice landslide za Trumpa.
De odlucite se. :-)

Sanders (ponovo) nije uspio dokazati popularnost njegove revolucije, cak ni u Demokratskoj stranci. Kako misli prosiriti revoluciju na cijeli nOrod?

On i dalje moze pobjediti, ali tijesno. Nesto mi takva pobjeda ne uliva nadu pred generalne.

Biden, sto je sigurno sigurno. Al u kurcu. Sa onoliko gafova i kontraverzne zaostavstine bice otvorena knjiga Trumpu i Republikancima. Ostaje nada da vecina nOroda zeli "vanilla" kandidata i da cemo se tako rijesiti ublehe. Samo da ne mandrkne do novembra.

PS: Warrenova jos ima sansu da pomogne Sandersu, sve sto treba je da odustane od trke i da mu podrsku. Bilo bi interesantno sracunati koliko bi boba sinoc Sanders dobio da su svi njeni glasovi otisli njoj.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#1527 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by omar little »

ultima_palabra wrote: 04/03/2020 15:25
omar little wrote: 04/03/2020 15:04 biden uzeo drzave u kojima nije imao ni otvorene urede ni posjete niti se ikada obratio glasacima. jebo sda.

zanimljiva mi je ta prica i logika po kojoj su bernijevi glasaci strano tkivo koje se, po cijenu ocitih orkestracija iza kulisa, mora odstraniti iz demokratske stranke, ali kad dodju generalni izbori onda ima da glasaju za njihovog kandidata jer trump.

ljudi ocito hoce status quo pa ce dobiti sto traze. jednostavno.
A Berniejevi glasaci su uploadani na neki cloud ili ce i oni morati zivjeti u Trumpovom statusu quo, gdje ce abortus biti zabranjen i nazi batinasi kupovati puske u supermarketima?

Ima neke razlike u statusu quo prije i poslije 2016.
njihov izbor. isto kao sto je izbor demokratske stranke da ih tretira kao strano tkivo i da ih razvlaci po medijima kao toksicni faktor. svako snosi posljedice svojih akcija. bernijevi glasaci ce biti krivi za kupovine oruzja u supermarketima, dok 50 godina politickog beskicmenjastva demokratske stranke s tim nema nista. jasta.

demokrate svoj pristup i plan nisu promijenili, vode istu kampanju kao i 2016. nema razlike.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1528 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by GandalfSivi »

jeza u ledja wrote: 04/03/2020 15:59 Gandalfe, are you feeling the burn? :D
Too soon? :?

Jbt, jedni kazu ako Sanders pobijedi bice landslide pobjeda za Trumpa, drugi kazu ako Biden pobijedi bice landslide za Trumpa.
De odlucite se. :-)

Sanders (ponovo) nije uspio dokazati popularnost njegove revolucije, cak ni u Demokratskoj stranci. Kako misli prosiriti revoluciju na cijeli nOrod?

On i dalje moze pobjediti, ali tijesno. Nesto mi takva pobjeda ne uliva nadu pred generalne.

Biden, sto je sigurno sigurno. Al u kurcu. Sa onoliko gafova i kontraverzne zaostavstine bice otvorena knjiga Trumpu i Republikancima. Ostaje nada da vecina nOroda zeli "vanilla" kandidata i da cemo se tako rijesiti ublehe. Samo da ne mandrkne do novembra.

PS: Warrenova jos ima sansu da pomogne Sandersu, sve sto treba je da odustane od trke i da mu podrsku. Bilo bi interesantno sracunati koliko bi boba sinoc Sanders dobio da su svi njeni glasovi otisli njoj.
Pokusao sam ja izracunati sinoc i zamalo se nisam rasplakao kakva bi razlika bila. Ali u isto vrijeme, isto se moze reci i za Bloomberga. Jedna jako pozitivna stvar od sinoc je ogroman skok u izlaznosti. Virginia +69% u odnosu na 2016, Texas +41% itd itd.

Da, totalno osjecam the burn (nazalost ne bern), ali poenta je da je sve ovo (plus minus jadna uloga medija) u okviru legalnog politickog procesa. Realno, Bernie je outsider u stranci od pocetka, moglo se ovo ocekivati. Uspjesnost se zasniva na cetiri faktora: policy, ground game, political network, media coverage. Elizabeth je sjebala sva cetiri, Bernie zadnja dva, Biden samo prvi i pola drugog.

Bloomberg izasao iz trke, endorsed Biden, game over...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#1529 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ultima_palabra »

omar little wrote: 04/03/2020 16:13
ultima_palabra wrote: 04/03/2020 15:25
omar little wrote: 04/03/2020 15:04 biden uzeo drzave u kojima nije imao ni otvorene urede ni posjete niti se ikada obratio glasacima. jebo sda.

zanimljiva mi je ta prica i logika po kojoj su bernijevi glasaci strano tkivo koje se, po cijenu ocitih orkestracija iza kulisa, mora odstraniti iz demokratske stranke, ali kad dodju generalni izbori onda ima da glasaju za njihovog kandidata jer trump.

ljudi ocito hoce status quo pa ce dobiti sto traze. jednostavno.
A Berniejevi glasaci su uploadani na neki cloud ili ce i oni morati zivjeti u Trumpovom statusu quo, gdje ce abortus biti zabranjen i nazi batinasi kupovati puske u supermarketima?

Ima neke razlike u statusu quo prije i poslije 2016.
njihov izbor. isto kao sto je izbor demokratske stranke da ih tretira kao strano tkivo i da ih razvlaci po medijima kao toksicni faktor. svako snosi posljedice svojih akcija. bernijevi glasaci ce biti krivi za kupovine oruzja u supermarketima, dok 50 godina politickog beskicmenjastva demokratske stranke s tim nema nista. jasta.

demokrate svoj pristup i plan nisu promijenili, vode istu kampanju kao i 2016. nema razlike.
Nabijem njihov izbor, cije posljedice citav svijet mora osjecati decenijama.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#1530 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by omar little »

ultima_palabra wrote: 04/03/2020 16:30
omar little wrote: 04/03/2020 16:13
ultima_palabra wrote: 04/03/2020 15:25

A Berniejevi glasaci su uploadani na neki cloud ili ce i oni morati zivjeti u Trumpovom statusu quo, gdje ce abortus biti zabranjen i nazi batinasi kupovati puske u supermarketima?

Ima neke razlike u statusu quo prije i poslije 2016.
njihov izbor. isto kao sto je izbor demokratske stranke da ih tretira kao strano tkivo i da ih razvlaci po medijima kao toksicni faktor. svako snosi posljedice svojih akcija. bernijevi glasaci ce biti krivi za kupovine oruzja u supermarketima, dok 50 godina politickog beskicmenjastva demokratske stranke s tim nema nista. jasta.

demokrate svoj pristup i plan nisu promijenili, vode istu kampanju kao i 2016. nema razlike.
Nabijem njihov izbor, cije posljedice citav svijet mora osjecati decenijama.
nabij isto tako izbore demokratske stranke.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#1531 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by omar little »



:D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1532 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by GandalfSivi »

omar little wrote: 04/03/2020 16:34

:D
Odlicno :lol:
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1533 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by muhafuca »

jeza u ledja wrote: 04/03/2020 00:20
muhafuca wrote: 03/03/2020 23:32 de ti meni reci sta ti nije bilo jasno iz moje replike na tvoju izjavu.
Nije mi jasno kako takvu glupost mozes napisati.

Ocigledno ti nije bilo nejasno sta sam napisao. Znaci poredis vec izbrojane glasove sa nekakvim anketama. Mogao si komotno reci "Biden vodi i u broju sijedih dlaka pa to nista ne znaci".

Ja visim na temi o izborima u zemlji u kojoj zivim, sta je tu cudno?

Zasto ti visis na temi o Siriji?
prvo ja ne visim ni na jednoj temi

ja imam 4 hiljade postova u 8 godina

ti imah 33 hiljade postova a nisi ni duplo duze od mene na forumu

znaci ja sam ovdje casual i iz zanimacije i zabave a ti si ovdje zaposlen.

:::::::::::::::::::

drugo na Siriji sam najaktivniji zato sto je u mojoj zemlji bio rat pa me interesuje sta se desava

u drugim zemljama u svjetu u kojima je rat i sto kroz druge zemlje nekad bolje shvatis

rat u svojoj zemlji i sta je zemlja u kojoj sad zivis (uz druge satelite joj) radila i u mojoj zemlji

i zasto su se neke stvari na pocetku rata, u sredini i na kraju odvijale kako su se odvijale.

I iz razloga sto sam radio i zivio unekim arapskim zemljama pa mi je ta kultura relativno

bliska poznata interesantna ... nazovi kako hoces pa me interesuju desavanja dole.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Pratim ja i dogadjanja u zemlji u kojoj ti zivis pa me nisi za to upitao

niti ikoga ko komentarise na ovoj temi.

Jel to normalno pratiti sta se desava u Americi a nije normalno pratiti sta se desava u Siriji

ili negdje drugo?

American exceptionalism much?


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

sve je meni bilo jasno sta si napisao samo sto se ono sto sam ti ja odgovorio nije

uklapalo u tvoj poslovni zadatak agitovanja za DNC Establishment pa je odmah glupo

kao i bilo koji drugi pro Bernie a anti DNC Establishment

Rezis bolan ko da ti od plate odbijaju na svaki komentar koji se ne slaze sa tvojom linijom.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1534 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by muhafuca »

karanana wrote: 04/03/2020 05:08 tulsi ce moci na iducu debatu izgleda.
izgleda da ce opet promjeniti pravila pa nece moci.

nije Tulsi Bloomberg pa da se mjenjaju pravila u njenu korist - vec obratno.

edit:
DNC Will Raise Debate Threshold After Tulsi Gabbard Earns a Delegate

Code: Select all

https://heavy.com/news/2020/03/dnc-debate-tulsi-gabbard-delegate/
Last edited by muhafuca on 04/03/2020 16:57, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1535 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

muhafuca wrote: 04/03/2020 16:46
jeza u ledja wrote: 04/03/2020 00:20
muhafuca wrote: 03/03/2020 23:32 de ti meni reci sta ti nije bilo jasno iz moje replike na tvoju izjavu.
Nije mi jasno kako takvu glupost mozes napisati.

Ocigledno ti nije bilo nejasno sta sam napisao. Znaci poredis vec izbrojane glasove sa nekakvim anketama. Mogao si komotno reci "Biden vodi i u broju sijedih dlaka pa to nista ne znaci".

Ja visim na temi o izborima u zemlji u kojoj zivim, sta je tu cudno?

Zasto ti visis na temi o Siriji?
prvo ja ne visim ni na jednoj temi

ja imam 4 hiljade postova u 8 godina

ti imah 33 hiljade postova a nisi ni duplo duze od mene na forumu

znaci ja sam ovdje casual i iz zanimacije i zabave a ti si ovdje zaposlen.

:::::::::::::::::::

drugo na Siriji sam najaktivniji zato sto je u mojoj zemlji bio rat pa me interesuje sta se desava

u drugim zemljama u svjetu u kojima je rat i sto kroz druge zemlje nekad bolje shvatis

rat u svojoj zemlji i sta je zemlja u kojoj sad zivis (uz druge satelite joj) radila i u mojoj zemlji

i zasto su se neke stvari na pocetku rata, u sredini i na kraju odvijale kako su se odvijale.

I iz razloga sto sam radio i zivio unekim arapskim zemljama pa mi je ta kultura relativno

bliska poznata interesantna ... nazovi kako hoces pa me interesuju desavanja dole.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Pratim ja i dogadjanja u zemlji u kojoj ti zivis pa me nisi za to upitao

niti ikoga ko komentarise na ovoj temi.

Jel to normalno pratiti sta se desava u Americi a nije normalno pratiti sta se desava u Siriji

ili negdje drugo?

American exceptionalism much?


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

sve je meni bilo jasno sta si napisao samo sto se ono sto sam ti ja odgovorio nije

uklapalo u tvoj poslovni zadatak agitovanja za DNC Establishment pa je odmah glupo

kao i bilo koji drugi pro Bernie a anti DNC Establishment

Rezis bolan ko da ti od plate odbijaju na svaki komentar koji se ne slaze sa tvojom linijom.
Haiku?
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1536 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by muhafuca »

jeza u ledja wrote: 04/03/2020 16:55
muhafuca wrote: 04/03/2020 16:46
jeza u ledja wrote: 04/03/2020 00:20

Nije mi jasno kako takvu glupost mozes napisati.

Ocigledno ti nije bilo nejasno sta sam napisao. Znaci poredis vec izbrojane glasove sa nekakvim anketama. Mogao si komotno reci "Biden vodi i u broju sijedih dlaka pa to nista ne znaci".

Ja visim na temi o izborima u zemlji u kojoj zivim, sta je tu cudno?

Zasto ti visis na temi o Siriji?
prvo ja ne visim ni na jednoj temi

ja imam 4 hiljade postova u 8 godina

ti imah 33 hiljade postova a nisi ni duplo duze od mene na forumu

znaci ja sam ovdje casual i iz zanimacije i zabave a ti si ovdje zaposlen.

:::::::::::::::::::

drugo na Siriji sam najaktivniji zato sto je u mojoj zemlji bio rat pa me interesuje sta se desava

u drugim zemljama u svjetu u kojima je rat i sto kroz druge zemlje nekad bolje shvatis

rat u svojoj zemlji i sta je zemlja u kojoj sad zivis (uz druge satelite joj) radila i u mojoj zemlji

i zasto su se neke stvari na pocetku rata, u sredini i na kraju odvijale kako su se odvijale.

I iz razloga sto sam radio i zivio unekim arapskim zemljama pa mi je ta kultura relativno

bliska poznata interesantna ... nazovi kako hoces pa me interesuju desavanja dole.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Pratim ja i dogadjanja u zemlji u kojoj ti zivis pa me nisi za to upitao

niti ikoga ko komentarise na ovoj temi.

Jel to normalno pratiti sta se desava u Americi a nije normalno pratiti sta se desava u Siriji

ili negdje drugo?

American exceptionalism much?


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

sve je meni bilo jasno sta si napisao samo sto se ono sto sam ti ja odgovorio nije

uklapalo u tvoj poslovni zadatak agitovanja za DNC Establishment pa je odmah glupo

kao i bilo koji drugi pro Bernie a anti DNC Establishment

Rezis bolan ko da ti od plate odbijaju na svaki komentar koji se ne slaze sa tvojom linijom.
Haiku?
ma ja ba
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1537 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by muhafuca »

jeza u ledja wrote: 04/03/2020 15:59 Gandalfe, are you feeling the burn? :D
Too soon? :?

Jbt, jedni kazu ako Sanders pobijedi bice landslide pobjeda za Trumpa, drugi kazu ako Biden pobijedi bice landslide za Trumpa.
De odlucite se. :-)
Ja pratim od pocetka - prvi put od tebe cujem da neko kaze da ce biti landslide za Trump-a ako Bernie pobjedi


Cak Bernijevci vole nabijati na nos ovim iz Establishmenta da je Bernie jedini koji ce po Anketama pobjediti Trumpa.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#1538 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by omar little »

jedva sam se sjetila detalja da iskopam clanak. bernijevi glasaci ce biti krivi za gubljenje prava na abortus. dasta.


When Joe Biden Voted to Let States Overturn Roe v. Wade
By Reproductive RightsShare
New York Times (Mar. 29, 2019): When Joe Biden Voted to Let States Overturn Roe v. Wade, by Lisa Lerer:

In 1981, with an anti-choice President newly elected and Republicans controlling the Senate, social conservatives pushed for a constitutional amendment to allow individual states to overturn Roe v. Wade.

The amendment cleared a key hurdle in the Senate Judiciary Committee in March 1982. Support came not only from Republicans but from a 39-year-old, second-term Democrat: Joseph R. Biden Jr.

“I’m probably a victim, or a product, however you want to phrase it, of my background,” Mr. Biden, a Roman Catholic, said at the time. The decision, he said, was “the single most difficult vote I’ve cast as a U.S. senator.”

The bill never made it to the full Senate, and when it came back up the following year, Mr. Biden voted against it. His back-and-forth over abortion would become a hallmark of his political career.

Mr. Biden entered the Senate in 1973 as a 30-year-old man who argued that the Supreme Court went “too far” on abortion rights in the Roe case. He told an interviewer the following year that a woman shouldn’t have the “sole right to say what should happen to her body.”

By the time Biden left the vice presidency in early 2017, he was a 74-year-old who argued a far different view: that government doesn’t have “a right to tell other people that women, they can’t control their body,” as he put it in 2012.

Even before announcing a 2020 presidential candidacy, Mr. Biden has started trying to rebut concerns about his past stances, telling party officials in Delaware this month that he has “the most progressive record" of anyone running for president.

Abortion poses a particularly challenging issue for Mr. Biden. The Trump Administration's efforts to restrict access to abortion and a new conservative majority on the Supreme Court have elevated concerns among many Democrats that federal protections of abortion rights could be chipped away or eventually overturned — and that the next president needs to be a dependable ally on abortion issues.

“Anxiety is super high among women across the country,” said Ilyse Hogue, president of NARAL Pro-Choice America. “Joe Biden is trying to carve out a space for himself as the middle, moderate candidate, and he’s going to have to really get with the times and understand that standing with abortion rights is the middle, moderate position.”

She added, “I can’t tell you if he’s there or not.”

Biden spokesman Bill Russo told the Times that the former vice president "is a supporter of the Roe decision who fought to protect abortion rights by mounting a fierce opposition to the nomination of a conservative judge, Robert H. Bork, to the Supreme Court in 1987."

But, the Times notes, "Mr. Russo declined to detail Mr. Biden’s current views on specific policies he once supported, including banning all federal funding for abortion services and research."
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#1539 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by breba »

I Bloomberg odustao, podrzao Bidena.
Sad jos samo trebaju Sandersa ubijediti a da ga ne naljute. Bez njegovih pristalica Bidenu se ne pise dobro. Jos gore ako ga naljute puno pa da ide ko nezavisni kandidat. :P
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1540 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

Meanwhile, Warren is still hanging on. :zid:

Nista, ovo je gotovo izgleda... :roll:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1541 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

breba wrote: 04/03/2020 17:08 I Bloomberg odustao, podrzao Bidena.
Sad jos samo trebaju Sandersa ubijediti a da ga ne naljute. Bez njegovih pristalica Bidenu se ne pise dobro. Jos gore ako ga naljute puno pa da ide ko nezavisni kandidat. :P
Dio Sandersovih glasaca nikada nece glasati za Bidena. Ja ne bi na njih ni racunao. :-?
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#1542 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by omar little »

ja ne berem jel warren ganja vp tiket ili se nada cirkusu na konvenciji pa da se provuce nekim cudom. svasta. za zenu sa toliko politickog iskustva, povlaci uzasne poteze.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#1543 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by omar little »

kad je iduca debata?
kio01
Posts: 1102
Joined: 19/08/2017 15:56

#1544 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by kio01 »

omar little wrote: 04/03/2020 17:14 ja ne berem jel warren ganja vp tiket ili se nada cirkusu na konvenciji pa da se provuce nekim cudom. svasta. za zenu sa toliko politickog iskustva, povlaci uzasne poteze.
Vec je izjavila da ocekuje da pokupi nominaciju putem contested convention. Nisam se odavno ovoliko razocarao u politicara koliko sam u nju. Zena postala totalni megalomanijak bez moralnog kompasa. Sve vise mi lici na "progressive" verziju Hillary Clinton.
Last edited by kio01 on 04/03/2020 17:39, edited 1 time in total.
1Dante1
Posts: 1208
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#1545 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by 1Dante1 »

omar little wrote: 04/03/2020 17:14 ja ne berem jel warren ganja vp tiket ili se nada cirkusu na konvenciji pa da se provuce nekim cudom. svasta. za zenu sa toliko politickog iskustva, povlaci uzasne poteze.
Ma to da se ona nada pobjedi na bilo koji nacin je suplja prica. Skuplja poene kod demokrata tako sto uzima poene Berniju. Konta obrat kajmak ako Biden nekim slucajem dobije Trumpa. :D Da se isplati ona bi danas odustala i endorsala Bidena, ali bolje ovako oduzimat Bernieju glasove kad im se glasaci vise manje preklapaju.
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#1546 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by muhafuca »

I Trump lagano priprema kampanju

Image
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45284
Joined: 29/12/2005 01:20

#1547 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by jeza u ledja »

1Dante1 wrote: 04/03/2020 17:36
omar little wrote: 04/03/2020 17:14 ja ne berem jel warren ganja vp tiket ili se nada cirkusu na konvenciji pa da se provuce nekim cudom. svasta. za zenu sa toliko politickog iskustva, povlaci uzasne poteze.
Ma to da se ona nada pobjedi na bilo koji nacin je suplja prica. Skuplja poene kod demokrata tako sto uzima poene Berniju. Konta obrat kajmak ako Biden nekim slucajem dobije Trumpa. :D Da se isplati ona bi danas odustala i endorsala Bidena, ali bolje ovako oduzimat Bernieju glasove kad im se glasaci vise manje preklapaju.
U stvari pitanje da je Warrenova odustala ne koliko bi Sanders uzeo, vec koliko bi Bloomberg uzeo... Jer, da je uzeo ponesto juce, on ne bi danas odustao od trke. Ovako kad je odustao, i ako bi odustao svakako, on bi dao podrsku Bidenu svakako.

Al dobro sad je to sve historija. Biden je buducnost!


:lol:



:skoljka:
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#1548 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by ljevoruki »

Ni Biden ni Sanders nemaju, objektivno, sansu protiv Trumpa.
Demokrati su jos na proslim izborima zakljucili da Sanders nije "electable",nastimali Hillary nominaciju i nabacili je na volej Trumpu.
Ovaj put idu slicnim putem, Biden je bolji kandidat ali nece proci.
Steta da Demokrati nisu uspjeli izvuci nekoga mladjeg i pametnijeg da se pomarise sa Trumpom. :(
Bice interesantno gledati dva starca, pomalo dementna, kako se naduravaju u debatama i lupetaju. :-)
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#1549 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by AenemA »

Izgleda ova omladinci što pizde za Bernijem nisu mogli poturit' plej stejšn da izadju da glasaju...sve u svemu gledamo reprizu 2016-e. Biden ima toliko oraha u džepu da ce republikanci odmah poceti impeachment proces :).
Ne kontam ovu Elizabeth Warren, šta više ona traži, il' se prikljuci u Sandersov kamp il' :run:
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#1550 Re: USA - Izbori za predsjednika 2020

Post by madner »

Ganjala je VP, ali u nadi da ce Bernie pobjediti.
Post Reply