Afganistan

Post Reply
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#426 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

Yaseer wrote: 14/05/2020 18:49 ISIL je teroristicka formacija kja je nanijela zla muslimanima. Da nije bilo ISILa, revolucija u Siriji bi uspjela a sada Al Assad zbog toga likuje.
Isil se pojavio u Siriji 2013. godine koliko se sjećam. Ko je kriv za period od 2011. do 2013. godine?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#427 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

Yaseer wrote: 14/05/2020 19:21 Kad se bude smirio rat u Afganistanu, planiram da se odselim sa Balkana i da kupim stan u Kabulu. Tamo je jedan od sluzbenih jezika farsi i mogao bih pronaci neki posao. Odlazio bih u dzamije i najveca radost bi mi bila da cujem sabahski ezan. Afganistan ima potencijala da postane bagata zemlja u kojoj bi bilo dobro zivjeti . Talibanima je dosta rata i smatram da se treba prekinuti sa sukobima i da se usredotociti ofanzivom protiv ISILa.
Drugi profil? Je li tako?
Yaseer
Posts: 53
Joined: 08/05/2020 23:43

#428 Re: Afganistan

Post by Yaseer »

aldinjo wrote: 15/05/2020 02:34
Yaseer wrote: 14/05/2020 18:49 ISIL je teroristicka formacija kja je nanijela zla muslimanima. Da nije bilo ISILa, revolucija u Siriji bi uspjela a sada Al Assad zbog toga likuje.
Isil se pojavio u Siriji 2013. godine koliko se sjećam. Ko je kriv za period od 2011. do 2013. godine?
U prvom periodu opozicija je bila u ofanzivi i veci dio Sirije je bio pod kontrolom Sunnija. Damask je bio pred padom i zato A Assad je razmisljao da se preseli u Latakiju gdje pretezno zive Aleviti. Tada su sirijske Sunnije imale epitet boraca za slobodu i bili su pozitivni. Kad se ISIL pojavio ta slika se promijenila u cemu je Rusija iskoristila da sprijeci Baraka Obamu da vojno intervenise. ISIL je poceo sa svojim divljackim ponasanjem i pokvario planove opoziciji da dovrsi svrgavanje Al Assada. Ja ne razumijem ko moze biti za ISIL kad su oni ubijal najvise muslimane i ponasali se kao obicna banda.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7506
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#429 Re: Afganistan

Post by AleksoMKD »

aldinjo wrote: 15/05/2020 02:37
Yaseer wrote: 14/05/2020 19:21 Kad se bude smirio rat u Afganistanu, planiram da se odselim sa Balkana i da kupim stan u Kabulu. Tamo je jedan od sluzbenih jezika farsi i mogao bih pronaci neki posao. Odlazio bih u dzamije i najveca radost bi mi bila da cujem sabahski ezan. Afganistan ima potencijala da postane bagata zemlja u kojoj bi bilo dobro zivjeti . Talibanima je dosta rata i smatram da se treba prekinuti sa sukobima i da se usredotociti ofanzivom protiv ISILa.
Drugi profil? Je li tako?
Mislim da je Ljuci.
2604570
Posts: 290
Joined: 24/10/2014 08:44

#430 Re: Afganistan

Post by 2604570 »

Ljuci 1000000%
Nek ti tvoji iz Mulla sadre srede da ides zivit u Iran.
Yaseer
Posts: 53
Joined: 08/05/2020 23:43

#431 Re: Afganistan

Post by Yaseer »

2604570 wrote: 15/05/2020 15:10 Ljuci 1000000%
Nek ti tvoji iz Mulla sadre srede da ides zivit u Iran.
Ja ne mijenjam grad Kabul za neki drugi grad. Ja sam Sunnija i Afganistan je vecinom sunnijska zemlja. Kabul ima veceg potencijala da postane ekonomski jak grad.
2604570
Posts: 290
Joined: 24/10/2014 08:44

#432 Re: Afganistan

Post by 2604570 »

Yaseer wrote: 15/05/2020 16:21
2604570 wrote: 15/05/2020 15:10 Ljuci 1000000%
Nek ti tvoji iz Mulla sadre srede da ides zivit u Iran.
Ja ne mijenjam grad Kabul za neki drugi grad. Ja sam Sunnija i Afganistan je vecinom sunnijska zemlja. Kabul ima veceg potencijala da postane ekonomski jak grad.
Sunija ko salik :lol:
Yaseer
Posts: 53
Joined: 08/05/2020 23:43

#433 Re: Afganistan

Post by Yaseer »

Nemojte me pogrijesno shvatit ali ja bih mogao da zivim i u Iranu jer poznajem Farsi jezik i mogao bh da zivim sa mojim Sunnijama u Sistan Belucistan a to je najvecim gradom Zahedan u toj provinciji. Ne mrzim Shiije ali kao Sunnija vise volim zivjeti u drzavi gdje su vecina Sunnije i zato sam izabrao Kabul kao migrantsku destinaciju.
Yaseer
Posts: 53
Joined: 08/05/2020 23:43

#434 Re: Afganistan

Post by Yaseer »

Zelim da kupim sebi neki stan u Kabulu. Sada su cijene stanova niske zbog nestabilnog stanja. Kad se smiri rat u Afganistanu, cijene stanova ce porasti i zato zelim od sada preduhitriti i da kupim jeftin apartman za sebe. Kabul je lijep grad sa puno dzamija i grad koji ima jake zime jer se nalazi na visokoj nadmorskoj visini i Himalaji su blizu. Naime Afganistan ima jedan dio Himalaja na sjevero-istoku zemlje.
Yaseer
Posts: 53
Joined: 08/05/2020 23:43

#435 Re: Afganistan

Post by Yaseer »

U Afganistanu su vecina Sunniti i to 70% stanovnistva su Sunnije. Shije cine ostatak od 30%. Ipak to je nesto sto krasi Afganistan koji je opstao kao stabilna drzava.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#436 Re: Afganistan

Post by neko_sa_strane »

Vidite da lik trola. Ko bi poželio živjeti u Afganistanu.
Yaseer
Posts: 53
Joined: 08/05/2020 23:43

#437 Re: Afganistan

Post by Yaseer »

Musliman vjernik bi pozelio zivjeti u Afganistanu jer tamo je islamska drzava i narod klanja. Grade se dzamije i svakom muslimanu je drago da zivi u jednom takvom miljeu. Suludi rat je blizu da se okonca i to je prilika da se zivi u jednoj tako divnoj zemlji gdje covjek ne mora da se susteze da je musliman. Ja sam sunnija ali ne mrzim shiije i rado bih klanjao u svakoj dzamiji gdje se slavi Allah. Kabul je lijep grad a ni Kandahar nije ruzan grad tako da bih mogao da biram gdje bih mogao kupiti apartman.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#438 Re: Afganistan

Post by Point. »

Joj onaj udav se opet klonirao.
Yaseer
Posts: 53
Joined: 08/05/2020 23:43

#439 Re: Afganistan

Post by Yaseer »

Image

Prelijepi Afganistan
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#440 Re: Afganistan

Post by exliberal-ex »

Oooo dosao nam brat Ljuci...ako samo pisi , treba nesto veselo procitat pa se nasmijat

nego reci mi gdje si odlucio da se odselis...Kabul, Karchi, Peshewar....Kandahar...sve poznate svjetske destinacije gdje se ljudi natjecu ko ce dobit dozvolu da se doseli... :D
Yaseer
Posts: 53
Joined: 08/05/2020 23:43

#441 Re: Afganistan

Post by Yaseer »

exliberal-ex wrote: 18/05/2020 01:35 Oooo dosao nam brat Ljuci...ako samo pisi , treba nesto veselo procitat pa se nasmijat

nego reci mi gdje si odlucio da se odselis...Kabul, Karchi, Peshewar....Kandahar...sve poznate svjetske destinacije gdje se ljudi natjecu ko ce dobit dozvolu da se doseli... :D
:)

To su sve lijepi gradovi, tako da je tesko izabrati jedan grad u kome bi zivio. Ipak smatram da bih uzivao u Kabulu jer to je ipak metropola i prijestolnica Afganistana.
User avatar
Rothmans
Posts: 2866
Joined: 21/11/2019 21:32

#442 Re: Afganistan

Post by Rothmans »

Yaseer wrote: 17/05/2020 20:41 Musliman vjernik bi pozelio zivjeti u Afganistanu jer tamo je islamska drzava i narod klanja. Grade se dzamije i svakom muslimanu je drago da zivi u jednom takvom miljeu. Suludi rat je blizu da se okonca i to je prilika da se zivi u jednoj tako divnoj zemlji gdje covjek ne mora da se susteze da je musliman. Ja sam sunnija ali ne mrzim shiije i rado bih klanjao u svakoj dzamiji gdje se slavi Allah. Kabul je lijep grad a ni Kandahar nije ruzan grad tako da bih mogao da biram gdje bih mogao kupiti apartman.
Ma prelijepa zemlja za zivit,a i ljudi u njoj. Osim ako si koza il curica od 8 godina...
User avatar
Nike af1 white
Posts: 813
Joined: 27/03/2018 11:33

#443 Re: Afganistan

Post by Nike af1 white »

Yaseer wrote: 18/05/2020 03:04
exliberal-ex wrote: 18/05/2020 01:35 Oooo dosao nam brat Ljuci...ako samo pisi , treba nesto veselo procitat pa se nasmijat

nego reci mi gdje si odlucio da se odselis...Kabul, Karchi, Peshewar....Kandahar...sve poznate svjetske destinacije gdje se ljudi natjecu ko ce dobit dozvolu da se doseli... :D
:)

To su sve lijepi gradovi, tako da je tesko izabrati jedan grad u kome bi zivio. Ipak smatram da bih uzivao u Kabulu jer to je ipak metropola i prijestolnica Afganistana.
ima li mumine sad u dzamijama u kabulu najnovija toshiba klima plinsko podno grijanje me ne zanima trenutno ionako se kuhamo ako ima da odmah trazim tamo u njihovoj verziji svrakina 🤔🤔🤣🤣
Yaseer
Posts: 53
Joined: 08/05/2020 23:43

#444 Re: Afganistan

Post by Yaseer »

Nike af1 white wrote: 19/05/2020 00:28
Yaseer wrote: 18/05/2020 03:04
exliberal-ex wrote: 18/05/2020 01:35 Oooo dosao nam brat Ljuci...ako samo pisi , treba nesto veselo procitat pa se nasmijat

nego reci mi gdje si odlucio da se odselis...Kabul, Karchi, Peshewar....Kandahar...sve poznate svjetske destinacije gdje se ljudi natjecu ko ce dobit dozvolu da se doseli... :D
:)

To su sve lijepi gradovi, tako da je tesko izabrati jedan grad u kome bi zivio. Ipak smatram da bih uzivao u Kabulu jer to je ipak metropola i prijestolnica Afganistana.
ima li mumine sad u dzamijama u kabulu najnovija toshiba klima plinsko podno grijanje me ne zanima trenutno ionako se kuhamo ako ima da odmah trazim tamo u njihovoj verziji svrakina 🤔🤔🤣🤣
Vjerujem da su dzamije klimatizirane jer Amerikanci opremaju Afganistan potrebnim stvarima za zivot. Kad odu Amerikanci tada ce Afganistan procvjetati i nece se naci nijedan nemusliman u toj zemlji jer Afganistan je stoprocentno muslimanska zemlja gdje se cuju samo Ezani koj pozivaju muslimane na klanjanje. Kad se budem odselio u tu zemlju moci cu da se ozenim i da zivim muslmanskim zivotom.
User avatar
Rothmans
Posts: 2866
Joined: 21/11/2019 21:32

#445 Re: Afganistan

Post by Rothmans »

danas naletih na ovaj clanak
Policijski službenici SIPA-e, po nalogu tužitelja iz Odsjeka za terorizam Tužilaštva BiH, uz naredbu Suda BiH, vrše pretrese na jednoj lokaciji na području Sarajeva.

Pretresi se vrše u okviru predmeta koji se vodi protiv osumnjičenog za javno podsticanje na terorističke aktivnosti, a u vezi s krivičnim djelom terorizma.

Istražnim radnjama koje su proveli Tužilaštvo BiH i SIPA utvrđeno je da je osumnjičeni, u više navrata, putem različitih internet servisa i komunikacijskih kanala, izražavao rasisitičke i antisemitske stavove, upućujući prijetnje državljanima SAD-a.

"Zbog interesa istrage Tužilaštvo BiH u ovom trenutku ne može dati javnosti više informacija", saopćeno je iz Tužilaštva.
pa mi naumpade ovo :
aldinjo wrote: 23/12/2019 12:45 Poginuo američki oficir. Mašallah!
poznato je da su ameri prilicno osjetljivi na bilo kakvu prijetnju, a mene zanima dal' bi oni i ovakav komentar uzeli ozbiljno. ako da , kako bi onda taj mejl prijave izgledao i kome se salje? screen-ove imam za pocetak
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#446 Re: Afganistan

Post by General War »

Rothmans wrote: 26/06/2020 16:36 danas naletih na ovaj clanak
Policijski službenici SIPA-e, po nalogu tužitelja iz Odsjeka za terorizam Tužilaštva BiH, uz naredbu Suda BiH, vrše pretrese na jednoj lokaciji na području Sarajeva.

Pretresi se vrše u okviru predmeta koji se vodi protiv osumnjičenog za javno podsticanje na terorističke aktivnosti, a u vezi s krivičnim djelom terorizma.

Istražnim radnjama koje su proveli Tužilaštvo BiH i SIPA utvrđeno je da je osumnjičeni, u više navrata, putem različitih internet servisa i komunikacijskih kanala, izražavao rasisitičke i antisemitske stavove, upućujući prijetnje državljanima SAD-a.

"Zbog interesa istrage Tužilaštvo BiH u ovom trenutku ne može dati javnosti više informacija", saopćeno je iz Tužilaštva.
pa mi naumpade ovo :
aldinjo wrote: 23/12/2019 12:45 Poginuo američki oficir. Mašallah!
poznato je da su ameri prilicno osjetljivi na bilo kakvu prijetnju, a mene zanima dal' bi oni i ovakav komentar uzeli ozbiljno. ako da , kako bi onda taj mejl prijave izgledao i kome se salje? screen-ove imam za pocetak
Ne, jedno je javno odredjeno misljenje a drugo je namjera...garant je onaj malo vise naorao. Onu budalu sto si citirao vise treba da goni domace tuzilastvo zbog sirenja mrznje.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#447 Re: Afganistan

Post by MorningStar »

Rothmans wrote: 26/06/2020 16:36 danas naletih na ovaj clanak
Policijski službenici SIPA-e, po nalogu tužitelja iz Odsjeka za terorizam Tužilaštva BiH, uz naredbu Suda BiH, vrše pretrese na jednoj lokaciji na području Sarajeva.

Pretresi se vrše u okviru predmeta koji se vodi protiv osumnjičenog za javno podsticanje na terorističke aktivnosti, a u vezi s krivičnim djelom terorizma.

Istražnim radnjama koje su proveli Tužilaštvo BiH i SIPA utvrđeno je da je osumnjičeni, u više navrata, putem različitih internet servisa i komunikacijskih kanala, izražavao rasisitičke i antisemitske stavove, upućujući prijetnje državljanima SAD-a.

"Zbog interesa istrage Tužilaštvo BiH u ovom trenutku ne može dati javnosti više informacija", saopćeno je iz Tužilaštva.
pa mi naumpade ovo :
aldinjo wrote: 23/12/2019 12:45 Poginuo američki oficir. Mašallah!
poznato je da su ameri prilicno osjetljivi na bilo kakvu prijetnju, a mene zanima dal' bi oni i ovakav komentar uzeli ozbiljno. ako da , kako bi onda taj mejl prijave izgledao i kome se salje? screen-ove imam za pocetak
http://www.sipa.gov.ba/bs/kontakt
Imas dole skrolni “elektronski obrazac za prijavu krivicnog djela”.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#448 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

Rothmans wrote: 26/06/2020 16:36 danas naletih na ovaj clanak
Policijski službenici SIPA-e, po nalogu tužitelja iz Odsjeka za terorizam Tužilaštva BiH, uz naredbu Suda BiH, vrše pretrese na jednoj lokaciji na području Sarajeva.

Pretresi se vrše u okviru predmeta koji se vodi protiv osumnjičenog za javno podsticanje na terorističke aktivnosti, a u vezi s krivičnim djelom terorizma.

Istražnim radnjama koje su proveli Tužilaštvo BiH i SIPA utvrđeno je da je osumnjičeni, u više navrata, putem različitih internet servisa i komunikacijskih kanala, izražavao rasisitičke i antisemitske stavove, upućujući prijetnje državljanima SAD-a.

"Zbog interesa istrage Tužilaštvo BiH u ovom trenutku ne može dati javnosti više informacija", saopćeno je iz Tužilaštva.
pa mi naumpade ovo :
aldinjo wrote: 23/12/2019 12:45 Poginuo američki oficir. Mašallah!
poznato je da su ameri prilicno osjetljivi na bilo kakvu prijetnju, a mene zanima dal' bi oni i ovakav komentar uzeli ozbiljno. ako da , kako bi onda taj mejl prijave izgledao i kome se salje? screen-ove imam za pocetak
Bitno je da su oni osjetljivi. A nebitna je ova država i njeni zakoni. A ti si "ispao" sa ovim postom totalno neozbiljan odnosno smiješan, blago rečeno. :lol:
Kada amerikanci ubijaju civile to je slobodarska demokratija, a kada njijov vojnik pogine u tuđoj zemlji to je tragedija. Raspitaj se kod istomišljenika odnosno islamomrzaca kako se šalje e-mail.
A za SIPA-u me ne izneđaje da hapsi Bošnjake jer je puno četnika u njoj koji su rušili ovu države i ubijali njenje patriote.
A mogao bi i naučiti šta znači riječ mašallah. Bez obzira na tvoju mržnju prema islamu.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#449 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

turgut wrote: 26/06/2020 21:20 koji američki šupkolizači :lol: :lol:
kakav je vakat došao ne smiješ reći ''poginuo američki vojnik'' jebo koronu :lol: :-)
Prijatelju, tolika je mržnja prisutna na ovom pdf-u prema muslimanima da to teško čovjek može razumjeti. :-)
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#450 Re: Afganistan

Post by aldinjo »

MorningStar wrote: 26/06/2020 16:54
Rothmans wrote: 26/06/2020 16:36 danas naletih na ovaj clanak
Policijski službenici SIPA-e, po nalogu tužitelja iz Odsjeka za terorizam Tužilaštva BiH, uz naredbu Suda BiH, vrše pretrese na jednoj lokaciji na području Sarajeva.

Pretresi se vrše u okviru predmeta koji se vodi protiv osumnjičenog za javno podsticanje na terorističke aktivnosti, a u vezi s krivičnim djelom terorizma.

Istražnim radnjama koje su proveli Tužilaštvo BiH i SIPA utvrđeno je da je osumnjičeni, u više navrata, putem različitih internet servisa i komunikacijskih kanala, izražavao rasisitičke i antisemitske stavove, upućujući prijetnje državljanima SAD-a.

"Zbog interesa istrage Tužilaštvo BiH u ovom trenutku ne može dati javnosti više informacija", saopćeno je iz Tužilaštva.
pa mi naumpade ovo :
aldinjo wrote: 23/12/2019 12:45 Poginuo američki oficir. Mašallah!
poznato je da su ameri prilicno osjetljivi na bilo kakvu prijetnju, a mene zanima dal' bi oni i ovakav komentar uzeli ozbiljno. ako da , kako bi onda taj mejl prijave izgledao i kome se salje? screen-ove imam za pocetak
http://www.sipa.gov.ba/bs/kontakt
Imas dole skrolni “elektronski obrazac za prijavu krivicnog djela”.
:lol: :lol: :lol: :run:
Post Reply