Neredi u Francuskoj

Post Reply
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#2651 Re: Neredi u Francuskoj

Post by LBVIEW »

BrziGonzales wrote: 02/11/2020 08:54
LBVIEW wrote: 02/11/2020 08:16
exliberal-ex wrote: 02/11/2020 00:18 Opet kazem ima tema o Bosni,Srbiji, Hrvatskoj.... ovo je tema o Francuskoj i napadima koji se povezuju sa islamskim teroristima....

to sto vi u svemu vidite povezanost sa srbima i hrvatima vise govori o vama
Ma ja, a povezanje Bosnjaka s terorizmom je udure.
Ma ne bi Bošnjo, ma kakvi..Ti imaš svoju predstavu, ja imam činjenice.
Evo ti jedan pregled. Ko je uvijek sa strane počinitelja i iz kojih pobuda?

https://avaz.ba/vijesti/bih/504510/napa ... basadi-sad

I Terorizam u Francuskoj je istih korjena i ja vidim poveznicu, ko čini teror, u koje ciljeve, protiv koga...
Na kakav sumski ili kamenjarski forum pa tamo prosipaj propagandu. :izet:
Ono se naslo nekog prozivati, a UZP na ledjima.
User avatar
BrziGonzales
Posts: 400
Joined: 09/05/2018 17:40

#2652 Re: Neredi u Francuskoj

Post by BrziGonzales »

The 51st State wrote: 02/11/2020 09:34
BrziGonzales wrote: 02/11/2020 09:32 I to je tebi opravdanje? Šta je starije, kokoš ili jaje? Pa možemo ići do godine 1793. kada su francuski revolucionari pod vodstvom Robespierrea prozvali teror kao državno sredstvo moći i na temelju toga "vladavinu terora" ideološki opravdali. Ponovo se vraćamo na Francuze.
po stoti put nije nikakvo opravdanje, nego demantovanje povezivanja cijele jedne religije sa terorizmom. kad bi se neko zado, skoro pa siguran sam da nije najveci ili da ne dominira.
Evo, zadaj se pa pobroji terorističke napade, ne u Evropi, nego bliže, recimo kod nas u BiH. U ukupnom broju teroristickih napada, broj onih koji su izvrsili muslimani je ... (Upiši procent)
I ne povezujem ja cijelu religiju sa terorizmom, nego ekstremni dio koji se kao takav ne osuđuje, nego se negira da postoji ili se izda neko kamilica žaljenje sa onim ALI nakon toga. Da se vratimo na Francuze. Imaju li probleme sa tim terorizmom ili nemaju?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#2653 Re: Neredi u Francuskoj

Post by The 51st State »

BrziGonzales wrote: 02/11/2020 10:21
The 51st State wrote: 02/11/2020 09:34
BrziGonzales wrote: 02/11/2020 09:32 I to je tebi opravdanje? Šta je starije, kokoš ili jaje? Pa možemo ići do godine 1793. kada su francuski revolucionari pod vodstvom Robespierrea prozvali teror kao državno sredstvo moći i na temelju toga "vladavinu terora" ideološki opravdali. Ponovo se vraćamo na Francuze.
po stoti put nije nikakvo opravdanje, nego demantovanje povezivanja cijele jedne religije sa terorizmom. kad bi se neko zado, skoro pa siguran sam da nije najveci ili da ne dominira.
Evo, zadaj se pa pobroji terorističke napade, ne u Evropi, nego bliže, recimo kod nas u BiH. U ukupnom broju teroristickih napada, broj onih koji su izvrsili muslimani je ... (Upiši procent)
I ne povezujem ja cijelu religiju sa terorizmom, nego ekstremni dio koji se kao takav ne osuđuje, nego se negira da postoji ili se izda neko kamilica žaljenje sa onim ALI nakon toga. Da se vratimo na Francuze. Imaju li probleme sa tim terorizmom ili nemaju?
kod nas je broj teroristickih napada sveukupno manji od 20 takposle rata, skoro pa nepostojeci problem, u tih 20 ravnopravno participiraju bosnjaci, srbi i hrvati,

4 napada u zadnjih par dana, 2 muslimani ovako onako, 1 desnicar, 1 svestenik. ti mi reci sa cim imaju problema?
Škobo Habu
Posts: 9040
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#2654 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Škobo Habu »

BrziGonzales wrote: 01/11/2020 19:50
Ko je spomenuo i branio Srbe? Vi ste opsjednuti sa njima pa vam se svugdje pričinjavaju. Terorizam u Evropi koji traje godinama, a time i u Francuskoj je povezan sa islamom. Kraci terorizma su kod nas povezani sa El mudžahidima, ili trvdiš suprotno? U Evropi se i snebivaju teror nazvati terorom. Da li je teror po tebi teroristički napad auto-bombom u Mostaru 1997, ubojstva hrvatskih policajaca u Središnjoj Bosni, te ubojstvo članova katoličke obitelji Anđelić na Badnjak 2002. Ja vidim poveznicu sa radikalnim islamom i ne moram ići do Francuske da progledam. Ovdje niko nije crtao Muhameda pa izazvao teror a on se desio i opet će se sutra desiti. Ta haj'te, molim vas.
Je li bio terorizam ubijanje i podmetanje bombi u stanove bošnjačkim povratnicima u zapadnom dijelu Mostara?

Je li bio terorizam ubijanje bošnjačkih povratnika u Bivoljem Brdu i Stocu?

Je li bio terorizam dizanje obnovljenih domova Bošnjaka po Kiseljaku?

I zašto se u slučaju Travnika potencira samo ubistvo policajca Hrvata kad je teže ranjen i njegov bošnjački kolega?
User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2655 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Point. »

Škobo Habu wrote: 02/11/2020 10:26
BrziGonzales wrote: 01/11/2020 19:50
Ko je spomenuo i branio Srbe? Vi ste opsjednuti sa njima pa vam se svugdje pričinjavaju. Terorizam u Evropi koji traje godinama, a time i u Francuskoj je povezan sa islamom. Kraci terorizma su kod nas povezani sa El mudžahidima, ili trvdiš suprotno? U Evropi se i snebivaju teror nazvati terorom. Da li je teror po tebi teroristički napad auto-bombom u Mostaru 1997, ubojstva hrvatskih policajaca u Središnjoj Bosni, te ubojstvo članova katoličke obitelji Anđelić na Badnjak 2002. Ja vidim poveznicu sa radikalnim islamom i ne moram ići do Francuske da progledam. Ovdje niko nije crtao Muhameda pa izazvao teror a on se desio i opet će se sutra desiti. Ta haj'te, molim vas.
Je li bio terorizam ubijanje i podmetanje bombi u stanove bošnjačkim povratnicima u zapadnom dijelu Mostara?

Je li bio terorizam ubijanje bošnjačkih povratnika u Bivoljem Brdu i Stocu?

Je li bio terorizam dizanje obnovljenih domova Bošnjaka po Kiseljaku?

I zašto se u slučaju Travnika potencira samo ubistvo policajca Hrvata kad je teže ranjen i njegov bošnjački kolega?
To ti štovaoci eUropskih vrijednosti nikad neće reći da je terorizam, kamoli hrvatski. U Jugoslaviji su ujke doktorirale terorizam a sada glume vuka u jagnjećoj koži.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#2656 Re: Neredi u Francuskoj

Post by ja71 »

Stepski cuk wrote: 02/11/2020 00:59
Vjernici su najpozvaniji da svako u svojoj religiji pravi reda. Šutnja i slijeganje ramena su uvijek znak odobravanja. Dakle, ako si se rodio unutar svoje religije i naučili te da tretiraš svoju religiju na zadat način, onda si isto tako dužan da se odupreš brutalnim nastojanjima isfrustriranih vjernika da mjenjaju pravila i kućni red te religije. Neprihvatljivo je da kažeš ‘baš me briga, oni nisu naši’, jer slijedi logično protu pitanje: 'čiji su ako nisu vaši?' Iz čijeg religijskog miljea su ponikli i ko im je formirao taj i takav mentalni sklop? Mogu li roditelji odmetnutog djeteta reći ‘ono nije naše’?
ovdje ne treba izgubiti iz vida da vecina muslimana osudjuje teroristicke napade, ne samo ovo zadnje odsijecanje glave u Francuskoj, nego generalno.
Sa druge strane vecina Evropljana ne osudjuje drzavnicki terorizam sopstvenih vlada kada cijele regije bivaju gurnute u rat a izbjeglice iz tih regiona se broje milionima.

ovdje se postavlja pitanje cija religija/ideologia u stvari vise zatupljuje
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#2657 Re: Neredi u Francuskoj

Post by ja71 »

poslije Zutih Prsluka i terorizma Francuska je dobila nerede sa mafijaskom pozadinom:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/supa ... /201102017
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#2658 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Milenkov buraz »

Point. wrote: 02/11/2020 10:51
Škobo Habu wrote: 02/11/2020 10:26
BrziGonzales wrote: 01/11/2020 19:50
Ko je spomenuo i branio Srbe? Vi ste opsjednuti sa njima pa vam se svugdje pričinjavaju. Terorizam u Evropi koji traje godinama, a time i u Francuskoj je povezan sa islamom. Kraci terorizma su kod nas povezani sa El mudžahidima, ili trvdiš suprotno? U Evropi se i snebivaju teror nazvati terorom. Da li je teror po tebi teroristički napad auto-bombom u Mostaru 1997, ubojstva hrvatskih policajaca u Središnjoj Bosni, te ubojstvo članova katoličke obitelji Anđelić na Badnjak 2002. Ja vidim poveznicu sa radikalnim islamom i ne moram ići do Francuske da progledam. Ovdje niko nije crtao Muhameda pa izazvao teror a on se desio i opet će se sutra desiti. Ta haj'te, molim vas.
Je li bio terorizam ubijanje i podmetanje bombi u stanove bošnjačkim povratnicima u zapadnom dijelu Mostara?

Je li bio terorizam ubijanje bošnjačkih povratnika u Bivoljem Brdu i Stocu?

Je li bio terorizam dizanje obnovljenih domova Bošnjaka po Kiseljaku?

I zašto se u slučaju Travnika potencira samo ubistvo policajca Hrvata kad je teže ranjen i njegov bošnjački kolega?
To ti štovaoci eUropskih vrijednosti nikad neće reći da je terorizam, kamoli hrvatski. U Jugoslaviji su ujke doktorirale terorizam a sada glume vuka u jagnjećoj koži.
Otmice aviona Jata, upadi naoružanih hrvatskih ekstremista u bivšu YU...itd. Da ne idemo dalje u off.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2659 Re: Neredi u Francuskoj

Post by exliberal-ex »

LBVIEW wrote: 02/11/2020 08:16
exliberal-ex wrote: 02/11/2020 00:18 Opet kazem ima tema o Bosni,Srbiji, Hrvatskoj.... ovo je tema o Francuskoj i napadima koji se povezuju sa islamskim teroristima....

to sto vi u svemu vidite povezanost sa srbima i hrvatima vise govori o vama
Ma ja, a povezanje Bosnjaka s terorizmom je udure.
Jesam li ja povezao Bosnjake sa terorizmom?

Kao drugo podji od sebe, ti iskoristis skoro svaku raspravu da povezes i optuzis srbe i hrvate za sve sto se desava...bez obzira o cemu se raspravlja..zemljotres i tajfun u azij...krivi srbi i hrvati
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2660 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sadie_forever »

Ovo je Neptun Soyer,supruga gradonacelnika Izmira koja je na svom instagramu podjelila karikature poslanika a.s ,njen muz je iz partije ataturkovaca logicno..nakon protesta povukla je sliku sa instagrama:

Image


za ljude koji se zale i pitaju gdje je Turska bila 90ih,ovi su tada bili na vlasti..molimo Boga da nikada vise ne dodju :(
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2661 Re: Neredi u Francuskoj

Post by exliberal-ex »

sadie_forever wrote: 02/11/2020 15:57 Ovo je Neptun Soyer,supruga gradonacelnika Izmira koja je na svom instagramu podjelila karikature poslanika a.s ,njen muz je iz partije ataturkovaca logicno..nakon protesta povukla je sliku sa instagrama:

Image


za ljude koji se zale i pitaju gdje je Turska bila 90ih,ovi su tada bili na vlasti..molimo Boga da nikada vise ne dodju :(
Kakve veze ovo ima sa Francuskom ?
Jel to mozda uzrok zemljotresa u Turskoj kao sto si napisala?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2662 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sadie_forever »

exliberal-ex wrote: 02/11/2020 16:47
sadie_forever wrote: 02/11/2020 15:57 Ovo je Neptun Soyer,supruga gradonacelnika Izmira koja je na svom instagramu podjelila karikature poslanika a.s ,njen muz je iz partije ataturkovaca logicno..nakon protesta povukla je sliku sa instagrama:

Image


za ljude koji se zale i pitaju gdje je Turska bila 90ih,ovi su tada bili na vlasti..molimo Boga da nikada vise ne dodju :(
Kakve veze ovo ima sa Francuskom ?
Jel to mozda uzrok zemljotresa u Turskoj kao sto si napisala?
Kako nema desava se tamo ona podjelila ?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#2663 Re: Neredi u Francuskoj

Post by saint_mirad »

Ma ovaj zemljotres u Turskoj je Allahova kazna zbog Erdoana. I ranije ih je kažnjavao na sličan način. :skoljka:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2664 Re: Neredi u Francuskoj

Post by exliberal-ex »

sadie_forever wrote: 02/11/2020 16:49
exliberal-ex wrote: 02/11/2020 16:47
sadie_forever wrote: 02/11/2020 15:57 Ovo je Neptun Soyer,supruga gradonacelnika Izmira koja je na svom instagramu podjelila karikature poslanika a.s ,njen muz je iz partije ataturkovaca logicno..nakon protesta povukla je sliku sa instagrama:



za ljude koji se zale i pitaju gdje je Turska bila 90ih,ovi su tada bili na vlasti..molimo Boga da nikada vise ne dodju :(
Kakve veze ovo ima sa Francuskom ?
Jel to mozda uzrok zemljotresa u Turskoj kao sto si napisala?
Kako nema desava se tamo ona podjelila ?
I kakve to veze ima...desava se u Francuskoj a mi na Klix-u komentarisemo...zasto ona to nebi smjela podjelit ili komentarisat?

Komentarisemo i o budali u bjeloj kuci ali i plisanom sultanu....koja je svrha tvog upisa.
User avatar
Vsvp
Posts: 431
Joined: 13/06/2013 00:46

#2665 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Vsvp »

Kazna zbog gradonačelnikove žene i što je podijelila :run:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2666 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sadie_forever »

Vsvp wrote: 02/11/2020 17:30 Kazna zbog gradonačelnikove žene i što je podijelila :run:
to je bio vise sarkazam,,ali realno u zadnje vrijeme se u Izmiru desavaju svakakve gluposti ,ovo je poslijednje prije toga je neko hakovao sve dzamije pa sa munara pustao komunisticke pjesme :-) poznavajuci izmirancane-ataturkovci gube izbore..ovi se podigli ko onomad SDP kada je u Bosni okretao krmad na raznju radi pobjede,sljedeci put poraz teski :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2667 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sadie_forever »

exliberal-ex wrote: 02/11/2020 17:27
sadie_forever wrote: 02/11/2020 16:49
exliberal-ex wrote: 02/11/2020 16:47

Kakve veze ovo ima sa Francuskom ?
Jel to mozda uzrok zemljotresa u Turskoj kao sto si napisala?
Kako nema desava se tamo ona podjelila ?
I kakve to veze ima...desava se u Francuskoj a mi na Klix-u komentarisemo...zasto ona to nebi smjela podjelit ili komentarisat?

Komentarisemo i o budali u bjeloj kuci ali i plisanom sultanu....koja je svrha tvog upisa.
zaista nista,kurioza..
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2668 Re: Neredi u Francuskoj

Post by exliberal-ex »

sadie_forever wrote: 02/11/2020 17:32
Vsvp wrote: 02/11/2020 17:30 Kazna zbog gradonačelnikove žene i što je podijelila :run:
to je bio vise sarkazam,,ali realno u zadnje vrijeme se u Izmiru desavaju svakakve gluposti ,ovo je poslijednje prije toga je neko hakovao sve dzamije pa sa munara pustao komunisticke pjesme :-) poznavajuci izmirancane-ataturkovci gube izbore..ovi se podigli ko onomad SDP kada je u Bosni okretao krmad na raznju radi pobjede,sljedeci put poraz teski :D
znam da je mimo teme....ako okrenes krme znaci gubis...mislim :zid:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2669 Re: Neredi u Francuskoj

Post by sadie_forever »

exliberal-ex wrote: 02/11/2020 17:48
sadie_forever wrote: 02/11/2020 17:32
Vsvp wrote: 02/11/2020 17:30 Kazna zbog gradonačelnikove žene i što je podijelila :run:
to je bio vise sarkazam,,ali realno u zadnje vrijeme se u Izmiru desavaju svakakve gluposti ,ovo je poslijednje prije toga je neko hakovao sve dzamije pa sa munara pustao komunisticke pjesme :-) poznavajuci izmirancane-ataturkovci gube izbore..ovi se podigli ko onomad SDP kada je u Bosni okretao krmad na raznju radi pobjede,sljedeci put poraz teski :D
znam da je mimo teme....ako okrenes krme znaci gubis...mislim :zid:
offtopic u pravu si
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#2670 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Emiremir33 »

sadie_forever wrote: 02/11/2020 17:32
Vsvp wrote: 02/11/2020 17:30 Kazna zbog gradonačelnikove žene i što je podijelila :run:
to je bio vise sarkazam,,ali realno u zadnje vrijeme se u Izmiru desavaju svakakve gluposti ,ovo je poslijednje prije toga je neko hakovao sve dzamije pa sa munara pustao komunisticke pjesme :-) poznavajuci izmirancane-ataturkovci gube izbore..ovi se podigli ko onomad SDP kada je u Bosni okretao krmad na raznju radi pobjede,sljedeci put poraz teski :D
A bila si u Izmiru pa znaš dešavanja
User avatar
JohnnyS
Posts: 13654
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2671 Re: Neredi u Francuskoj

Post by JohnnyS »

Prije će HDZ izgubiti u Grudama nego CHP u Izmiru.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#2672 Re: Neredi u Francuskoj

Post by MorningStar »

De osudite na brzinu "ALI"
https://www.klix.ba/vijesti/pucnjava-ko ... /201102154
"Ispaljeno je nekoliko hitaca, a navodno se jedan od počinitelja raznio eksplozivnim pojasom. Navodi se da su u bijegu i drugi počinitelji. Policija je tražila od stanovništva da izbjegava ove dijelove grada", navodi Kronen Zeitung koji još nema potvrdu da se dogodila eksplozija.

Kurier javlja da postoje izvještaji o sedam mrtvih, uključujući jednog policajca i četvero teško ranjenih.
Neki mediji javljaju da su se napadi dogodili na četiri lokacije - sinagoga, Jevrejska zajednica i dva restorana. Za sada još nema potvrde da li se radi o terorističkom napadu niti koliko ima povrijeđenih.
smijesni_ste
Posts: 5979
Joined: 09/10/2009 16:46

#2673 Re: Neredi u Francuskoj

Post by smijesni_ste »

Zli Austrijanci moraju platiti za sve zločine koje su počinili u prošlosti :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 13654
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#2674 Re: Neredi u Francuskoj

Post by JohnnyS »

Sad će nam doći apologeti terorizma i reći da osuđuju napade, ALI valjda su Austrijanci sami krivi zbog kolonijalne prošlosti. Jamačno su ojadili arapski svijet
Nikola Testa
Posts: 777
Joined: 04/09/2013 20:45

#2675 Re: Neredi u Francuskoj

Post by Nikola Testa »

Ne razumijem kako je neko spreman uzeti tuđi život, najčešće osobi koja nema pojma niti o karikaturama, niti o islamu, niti o Muhamedu, samo zato što je uvrijeđen ovim ili onim. Svaki pojedinačni život koji je izgubljen je bitniji od svake vjere koja se pojavila od paleolita pa naovamo, i sad mi kao diskutujemo koliko su muslimani uvrijeđeni, veliki dio vjernika se ponaša kao razmaženi desetogodišnjak koji ne može kontrolisat svoje emocije.
Last edited by Nikola Testa on 02/11/2020 21:44, edited 1 time in total.
Post Reply