Sjeverna Koreja vs. USA

Point.

#201 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Point. » 16/04/2017 18:31

NajdraziVodjaa wrote: Da, ima dokumentaraca koje naprave isti oni koji nas ubjedjuju da su ljudi sjeverne koreje gladni mentalni bolesnici. inace cudi me tako rigidan i zatvoren rezim pustio da bi neki novinar sa zapada koji snima dokumentarac mogao tako ici i zavirivati u frizider lokalnog stanovnistva, da povjerovacu u to :mrgreen:

A ja nisam cest gost ali se ne pravim pametan i ne donosim zakljucke o necemu cemu malo znam ali ti izgleda ocigledno jesi cest gost u Koreji pa znas da umiru od gladi. Donosis sud o jednom narodu na osnovu par dokumentaraca :lol: Ja sam gledao neke objektivnije dokumentarce u kojima su pokazane i mane i vrline Sjeverne Koreje prilicno objektivno. Daleko od savrsene zemlje ali daleko i od zivotinja kakvim ih prikazuju.
Pa kako ces drugacije donijeti sud za neki rezim koji je toliko zatvoren? Donosis ga i ti, doduse na osnovu "objektivnijih dokumentaraca".
Ima ljudi koji su krisom snimali i slikali, pa poslije krisom iznijeli slike i snimke, sjevernokorejski rezim mozda ima nadzor nad vecinom stvari tamo, ali nisu sveznajuci.

NajdraziVodjaa

#202 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by NajdraziVodjaa » 16/04/2017 19:26

Pod objektivnijim dokumentarcima podrazumjevam onog sto ga snima da mi kroz pricu ne donosi i namece zakljucke o Sjevernoj Koreji. To sto su zatvoreni ne mora da ih cini nazadnima. Sta sad neko je snimio neku bijedu u Sjevernoj Koreji i mi cemo donositi zakljucke na osnovu nekih snimaka i svejdocanstava nekih ljudi? Smijesno, i u Bosni imas kamaru mjesta na koje mozes otici i snimiti svakvke bijede pa to ne znaci da ovde ljudi umiru od gladi i zive u teskom siromastvu.

Ja sam gledao neke domace (regionalne) dokumentarce i vidio sam uglavnom normalne stvari, ulice su im ciste i uredne, skole pune djece, fakulteti, biblioteke dosta slicne socijalistickom jugoslovenskom stilu, pozoriste normalno, restorani im izgledaju kao iz doba osamdesetih, taj stil stolice, stolovi, imaju metro (mi balkanci to mozemo da vidimo samo kad odemo na zapad) masa ljudi (radnicka klasa) ulazi-izlazi, parovi setaju ulicom, javni prevoz funkcionise. Dakle ono sto sam vidio mi lici na normalan zivot kakav se svugdje zivi a kad citam medije imam osjecaj da tamo zive zombiji..

Pricas o Rusima u Afganistanuu i drugim zemljama nije ih bilo pa pretpostavljam ne podrzavas njihov angazman tamo samo zasto onda podrzavas Americki? Nije li to licemjerno? Amerikanci su tamo iz istog razloga ko i Rusi (svojih interesa), angazman jednih je uredu a drugih vec ne valja sta ce oni tamo :lol:

Rusija je u Siriji na poziv legitimne Sirijske vlade, Krim je ruski teritorij koji je poklonjen Ukrajini dok su bili u zajednickoj drzavi po meni je greska sto Rusi nisu odma raspadom Sovjetskog saveza vratili ono sto im pripada i ono sto su poklonili jer (jebiga ako nema SSSRa kakva je onda logika da Krim ostaje u Ukrajini?) sad oko krima bar ne bi bilo problema.

Bosanski_kralj

#203 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Bosanski_kralj » 16/04/2017 19:39

NajdraziVodjaa wrote:
Rusija je u Siriji na poziv legitimne Sirijske vlade, Krim je ruski teritorij koji je poklonjen Ukrajini dok su bili u zajednickoj drzavi po meni je greska sto Rusi nisu odma raspadom Sovjetskog saveza vratili ono sto im pripada i ono sto su poklonili jer (jebiga ako nema SSSRa kakva je onda logika da Krim ostaje u Ukrajini?) sad oko krima bar ne bi bilo problema.
Samo pizde poklonjeno traže nazad. :oops:

Challenger__

#204 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ » 16/04/2017 20:53

- Povodom posjete američkog podpredsjednika Južnoj Koreji, Al Jazeera je objavila prilog u kojoj je iznesena jedna vrlo bitna konstatacija: VEĆINA GRAĐANA JUŽNE KOREJE NE PODRŽAVA AMERIČKI ANGAŽMAN, ta većina tvrdi da USA na ovaj način samo stvaraju probleme. Stoje na stanovištu da sami građani Koreje (južne i sjeverne) trebaju da rješavaju problem.

Vrlo ohrabrujuća vijest koja pokazuje veliki stepen političke i kulturne osvješćenosti naroda Koreje.

:thumbup:

madner

#205 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by madner » 16/04/2017 20:56

Kako su se samo zeznuli sto su ih zvali u pomoc.

Gdje je SK sada a gdje JK.

Challenger__

#206 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ » 16/04/2017 21:00

Živiš u ideološkoj prošlosti koja je irelevatna za korejsko danas.

haos1

#207 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by haos1 » 16/04/2017 21:06

Sjeverna Koreja da dovrši svoj nuklearni program, i da žestoko odgovori na svaki pokušaj provokacije. Podmornica kategorije Sinpo to omogućavaju, svaka može nosit balistički nuklearni projektil KN-11, tako da je Sjeverna Koreja u stanju odgovoriti nuklearno čak ako je njen kopneni nuklearni arsenal uništen u slučaju devastirajućeg kopnenog napada.
Last edited by haos1 on 16/04/2017 21:07, edited 1 time in total.

CSKA

#208 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by CSKA » 16/04/2017 21:07

Logicno je da su JK protiv bilo kakvog rata,jer bi u najboljem slucaju bio unisten samo "Seul".

Ma ovdje samo kinezi mogu spasiti situaciju.

insomnia78

#209 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 » 16/04/2017 21:09

Image
Hidrogenske boNbe baca
Ameriku na glas kune
Vrhovni je vodja faca
Srećan uskrs Kim Dzon Une

Challenger__

#210 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ » 16/04/2017 21:19

CSKA wrote:Logicno je da su JK protiv bilo kakvog rata,jer bi u najboljem slucaju bio unisten samo "Seul".

Logično je da sami Korejanci žele bolje sebi (kako sami tvrde po ulicama Seula) nego što im žele priglupi američki skorojevići.

CSKA

#211 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by CSKA » 16/04/2017 21:27

Challenger__ wrote:
CSKA wrote:Logicno je da su JK protiv bilo kakvog rata,jer bi u najboljem slucaju bio unisten samo "Seul".

Logično je da sami Korejanci žele bolje sebi (kako sami tvrde po ulicama Seula) nego priglupi američki skorojevići.
Ah Cheli i ameri gledaju svoje interese,kao i japanci.Ako stvarno ovaj nekada razvije nuklearku u gadnim su problemima,zato cijenim da ce prije zrtvovati juznokorejance nego svoje gradjane i vojnike.Zato i kazem da samo kinezi mogu spasiti situaciju.

Challenger__

#212 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ » 16/04/2017 21:30

CSKA wrote:Ah Cheli i ameri gledaju svoje interese,kao i japanci.Ako stvarno ovaj nekada razvije nuklearku u gadnim su problemima,zato cijenim da ce prije zrtvovati juznokorejance nego svoje gradjane i vojnike.
Ovakav stav južnokorejske javnosti pokazuje upravo to: da su svjesni da mogu biti žrtvovani i da im se ta ideja ni malo ne sviđa, da tome, za sada, verbalno oponiraju. Vrlo dobar indikator za budućnost obje Koreje.
Zato i kazem da samo kinezi mogu spasiti situaciju.
Nisam siguran da su jedini, ali, eto, vidjećemo.

Point.

#213 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Point. » 16/04/2017 21:36

NajdraziVodjaa wrote:Pod objektivnijim dokumentarcima podrazumjevam onog sto ga snima da mi kroz pricu ne donosi i namece zakljucke o Sjevernoj Koreji. To sto su zatvoreni ne mora da ih cini nazadnima. Sta sad neko je snimio neku bijedu u Sjevernoj Koreji i mi cemo donositi zakljucke na osnovu nekih snimaka i svejdocanstava nekih ljudi? Smijesno, i u Bosni imas kamaru mjesta na koje mozes otici i snimiti svakvke bijede pa to ne znaci da ovde ljudi umiru od gladi i zive u teskom siromastvu.

Ja sam gledao neke domace (regionalne) dokumentarce i vidio sam uglavnom normalne stvari, ulice su im ciste i uredne, skole pune djece, fakulteti, biblioteke dosta slicne socijalistickom jugoslovenskom stilu, pozoriste normalno, restorani im izgledaju kao iz doba osamdesetih, taj stil stolice, stolovi, imaju metro (mi balkanci to mozemo da vidimo samo kad odemo na zapad) masa ljudi (radnicka klasa) ulazi-izlazi, parovi setaju ulicom, javni prevoz funkcionise. Dakle ono sto sam vidio mi lici na normalan zivot kakav se svugdje zivi a kad citam medije imam osjecaj da tamo zive zombiji..

Pricas o Rusima u Afganistanuu i drugim zemljama nije ih bilo pa pretpostavljam ne podrzavas njihov angazman tamo samo zasto onda podrzavas Americki? Nije li to licemjerno? Amerikanci su tamo iz istog razloga ko i Rusi (svojih interesa), angazman jednih je uredu a drugih vec ne valja sta ce oni tamo :lol:

Stani bolan, neko snimi siromastvo i bijedu i svjedoci o tome, ali ipak necemo vjerovati njima? I sta velis, ljudi zive sasvim normalno tamo, kazes nisu nazadni ali im restorani imaju stil osamdesetih? Jesi li se zapitao ko jede u tim restoranima? Ceste jesu mozda uredne, ali su nenormalno puste. Svjestan si cinjenice da u S. Koreji jedino vojna lica i lica zaposlena pri vladi imaju pravo da posjeduju auto? "Radni logori" su vjerovatno zapadna izmisljotina? Ukoliko te uhvate da citas Bibliju, za to dobijes automatski smrtnu presadu, znao si i za to? Jebene farmerke su ilegalne i svi muskarci moraju imati istu frizuru. U Sj Koreji je na snazi "3 generacije kazna"? Znaci ako nesto zajebes, kazne tebe, tvoju djecu i djecu njihove djece. Lovley, nema sta. Preko 2 miliona ljudi je zatvoreno u ovim simpaticnim radnim kampovima. Imaju samo 3 kanala i ne postoji internet. Nasminkali su Pjongjang ali van tog grada je velika neimastina i siromastvo, ljdui pjeske idu jer ne postoji autobuski saobracaj, jedino od poljoprivrede sto siju je riza koju uzima drzava i "ravnopravno" dijeli. Ovo tebi sve normalno i prosperitetno?

Image

"Restoranski rucak"
Image

Guzva na autoputu.
Image

Furamo samo moderan stil, baby.
Image

Sta ce nam auto i te zapadne zle karafeke, ja volim ovaj domaci napredni sistem
Image

Evo jos malo slika normale u Sjevernoj Koreji. Uzivaj.
http://smatterist.com/5165/photos-banne ... e-country/

Acid25

#214 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Acid25 » 16/04/2017 21:39

:lol: :lol:

Mohamad Sissoko

#215 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Mohamad Sissoko » 16/04/2017 21:40

Kakve divne slike prosperiteta i jednakosti.Zavidim velikom vođi i njegovom hrabrom narodu na komunistickoj/socijalistickoj utopiji.

bhnapoleon1

#216 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by bhnapoleon1 » 16/04/2017 21:41

I jos je toliko dobro u Sjevernoj Koreji da su poceli i visinski zaostajati za svojom južnom braćom

orinoco

#217 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by orinoco » 16/04/2017 23:02

Mohamad Sissoko wrote:Kakve divne slike prosperiteta i jednakosti.Zavidim velikom vođi i njegovom hrabrom narodu na komunistickoj/socijalistickoj utopiji.
Sad, da li narod SK i Veliki Vođa zavidi na ovakvom USA prosperitetu i "jednakosti", pitanje je na koje ćemo teško dobiti odgovor :)

Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image

Us and them

#218 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Us and them » 16/04/2017 23:15

Gorih fotografija ima iz EU Bugarske i Rumunije nego iz Koreje(namjerno neću napisati Sjeverne, postoji samo Koreja i privremeno okupirana teritorija Koreje)

Veličina vladara se ogleda u tome koliko je njegovih podanika spremno poginuti za njega u ratu a tu Kimu niko ne može parirati

insomnia78

#219 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 » 16/04/2017 23:22

Onda je Hitler bio najveci

Us and them

#220 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Us and them » 16/04/2017 23:28

Hitler je digao njemačku ekonomiju, ovaj je još veći majstor, skromno se živi ali je ljubav prema Vođi neupitna

animals

#221 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by animals » 16/04/2017 23:33

Us and them wrote:Hitler je digao njemačku ekonomiju, ovaj je još veći majstor, skromno se živi ali je ljubav prema Vođi neupitna
Ti bi mogao biti bombas samoubica..
imas odlicne preformanse,,

Bosanski_kralj

#222 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Bosanski_kralj » 16/04/2017 23:48

Point. wrote:
Guzva na autoputu.
Image
Na trenutak sam pomislio da je autput Zg-St u pitanju. :oops:

Fudo387

#223 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 » 16/04/2017 23:49

Sjeverna Koreja, Amerika, sve je to isto.
Bijeda, glad, neimastina na sve strane.
Ja sad iz narodne kuhinje, sator mi malo kisne, al' izdrzace se.

insomnia78

#224 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 » 16/04/2017 23:49

More se na klupi spavati

Fudo387

#225 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 » 16/04/2017 23:51

:lol:

Post Reply