Nagorno Karabah

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15701 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

veseloiveselo wrote: 19/11/2020 23:34
90minut wrote: 19/11/2020 23:27
veseloiveselo wrote: 19/11/2020 23:21
Nije me bilo na forumu iz objektivnih razloga. Ne mogu da vjerujem da je Šuša pala tako lako. Bio sam u okolini Šuše, doduše negdje početkom 2003 i vjerovao sam s obzirom na konfiguraciju terena i rezervnu linju odbrane da će biti teške i dugotrajne borbe za grad. Pogriješio sam. To samo dokazuje ono što sam več rekao. Azeri su odradili domači zadatak i modernizovalu vojsku. Armeni to sve prespavali. Svaka čast Azerskim vojnicima i kapa do poda. Trebalo je uzeti Šušu uz onakave litice i stijene. Ipak izgleda, uz sve tehniku, boj ne bije svijetlo oružje nego srce u junaka. Znalo se kad padne Šuša N. Karabah je gotov.
Ne samo to vec su ih porazili bez dronova tih dana one vojnike koji jedu lisce to je baš kulminacija bila ovog rata.

Cijeli rat ekipa prica šta bi bez dronova?
I onda najteži grad za osvojiti pade u par dana kao da su radili samo za nas. :lol:
Ja sam bio ubjeđen da če Armeni braniti Šušu barem mjesec dana. Bio sam učesnik rata u BiH, na starni ARBiH (da se zna), i znam šta znači napdati Šušu. Azeri su imali dobre planere i srce kad su to riješili na ovaj način. Imam dosta prijatelja u Azerbejđanu od Horadiza do Bakua i oni sami ne vjeruju da su ostvarili i oslobodili ovo sve u nešto više od mjesec dana rata. Da su samo zauzeli Fizuli za njih bi to bio ogroman poduhvat i uspjeh. Barem tako kažu mnogi od njih.
Tako bi i bilo da nema dronova dovoljno je samo gledati snimke i shvatiti sta znaci dron i koliko je tenkova i artiljerije izbacio iz stroja, al' i bez drona vjerujem da bi dogurali isto ovoliko samo što bi im trebalo još mjesec dva sigurno..
Jer oni imaju baš moderno naoružanje dron je bio problem za Armene, al' gluho i daleko bilo da je jedini artiljerija je radila malo je reci.

Da ima isto moj post baš sam pisao sad idu prave borbe borbe za Susu jer su skoncentrisali snage velike i da ce biti mjesec dana borbe minimum eto ispalo da su uzeli u 7. :-)
veseloiveselo
Posts: 77
Joined: 05/10/2020 21:23

#15702 Re: Nagorno Karabah

Post by veseloiveselo »

90minut wrote: 19/11/2020 23:48
veseloiveselo wrote: 19/11/2020 23:34
90minut wrote: 19/11/2020 23:27

Ne samo to vec su ih porazili bez dronova tih dana one vojnike koji jedu lisce to je baš kulminacija bila ovog rata.

Cijeli rat ekipa prica šta bi bez dronova?
I onda najteži grad za osvojiti pade u par dana kao da su radili samo za nas. :lol:
Ja sam bio ubjeđen da če Armeni braniti Šušu barem mjesec dana. Bio sam učesnik rata u BiH, na starni ARBiH (da se zna), i znam šta znači napdati Šušu. Azeri su imali dobre planere i srce kad su to riješili na ovaj način. Imam dosta prijatelja u Azerbejđanu od Horadiza do Bakua i oni sami ne vjeruju da su ostvarili i oslobodili ovo sve u nešto više od mjesec dana rata. Da su samo zauzeli Fizuli za njih bi to bio ogroman poduhvat i uspjeh. Barem tako kažu mnogi od njih.
Tako bi i bilo da nema dronova dovoljno je samo gledati snimke i shvatiti sta znaci dron i koliko je tenkova i artiljerije izbacio iz stroja, al' i bez drona vjerujem da bi dogurali isto ovoliko samo što bi im trebalo još mjesec dva sigurno..
Jer oni imaju baš moderno naoružanje dron je bio problem za Armene, al' gluho i daleko bilo da je jedini artiljerija je radila malo je reci.

Da ima isto moj post baš sam pisao sad idu prave borbe borbe za Susu jer su skoncentrisali snage velike i da ce biti mjesec dana borbe minimum eto ispalo da su uzeli u 7. :-)
Ma ja sam mislio đaba dornovi uz onakve litice i stijene. Mogli su to Armni braniti duže sigurno Samo da su imali hrabosti, organizacije i podrške. Mislim da im je svega falilo. Teško je držati položaj kad oko tebe drugi bježe ili nema dovoljno podrške. Kad panika uđe u redove onda je teško održati linije odbrane. Mislim da je to presudilo. Panika i rasulo.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15703 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

veseloiveselo wrote: 19/11/2020 23:55
90minut wrote: 19/11/2020 23:48
veseloiveselo wrote: 19/11/2020 23:34

Ja sam bio ubjeđen da če Armeni braniti Šušu barem mjesec dana. Bio sam učesnik rata u BiH, na starni ARBiH (da se zna), i znam šta znači napdati Šušu. Azeri su imali dobre planere i srce kad su to riješili na ovaj način. Imam dosta prijatelja u Azerbejđanu od Horadiza do Bakua i oni sami ne vjeruju da su ostvarili i oslobodili ovo sve u nešto više od mjesec dana rata. Da su samo zauzeli Fizuli za njih bi to bio ogroman poduhvat i uspjeh. Barem tako kažu mnogi od njih.
Tako bi i bilo da nema dronova dovoljno je samo gledati snimke i shvatiti sta znaci dron i koliko je tenkova i artiljerije izbacio iz stroja, al' i bez drona vjerujem da bi dogurali isto ovoliko samo što bi im trebalo još mjesec dva sigurno..
Jer oni imaju baš moderno naoružanje dron je bio problem za Armene, al' gluho i daleko bilo da je jedini artiljerija je radila malo je reci.

Da ima isto moj post baš sam pisao sad idu prave borbe borbe za Susu jer su skoncentrisali snage velike i da ce biti mjesec dana borbe minimum eto ispalo da su uzeli u 7. :-)
Ma ja sam mislio đaba dornovi uz onakve litice i stijene. Mogli su to Armni braniti duže sigurno Samo da su imali hrabosti, organizacije i podrške. Mislim da im je svega falilo. Teško je držati položaj kad oko tebe drugi bježe ili nema dovoljno podrške. Kad panika uđe u redove onda je teško održati linije odbrane. Mislim da je to presudilo. Panika i rasulo.
Da to je presudilo, samo dron je dron i dalje bi on pomjerao linije i uništavao oklop..

A tih dana baš bila gusta magla i nije mogao letiti i ljudi ih baš bez zracne podrške razbucali baš bruka.

Dovoljno je bilo vidjeti kad su pokušavali armeni da vrate grad šta su im ovi uradili u sacekusi, e baš tako su ustvari armeni trebali njima.
veseloiveselo
Posts: 77
Joined: 05/10/2020 21:23

#15704 Re: Nagorno Karabah

Post by veseloiveselo »

90minut wrote: 20/11/2020 00:02
veseloiveselo wrote: 19/11/2020 23:55
90minut wrote: 19/11/2020 23:48

Tako bi i bilo da nema dronova dovoljno je samo gledati snimke i shvatiti sta znaci dron i koliko je tenkova i artiljerije izbacio iz stroja, al' i bez drona vjerujem da bi dogurali isto ovoliko samo što bi im trebalo još mjesec dva sigurno..
Jer oni imaju baš moderno naoružanje dron je bio problem za Armene, al' gluho i daleko bilo da je jedini artiljerija je radila malo je reci.

Da ima isto moj post baš sam pisao sad idu prave borbe borbe za Susu jer su skoncentrisali snage velike i da ce biti mjesec dana borbe minimum eto ispalo da su uzeli u 7. :-)
Ma ja sam mislio đaba dornovi uz onakve litice i stijene. Mogli su to Armni braniti duže sigurno Samo da su imali hrabosti, organizacije i podrške. Mislim da im je svega falilo. Teško je držati položaj kad oko tebe drugi bježe ili nema dovoljno podrške. Kad panika uđe u redove onda je teško održati linije odbrane. Mislim da je to presudilo. Panika i rasulo.
Da to je presudilo, samo dron je dron i dalje bi on pomjerao linije i uništavao oklop..

A tih dana baš bila gusta magla i nije mogao letiti i ljudi ih baš bez zracne podrške razbucali baš bruka.

Dovoljno je bilo vidjeti kad su pokušavali armeni da vrate grad šta su im ovi uradili u sacekusi, e baš tako su ustvari armeni trebali njima.
Baš tako i ja mislim. Treba vidjeti taj teren da bi se shvatilo kako je to teško napasti a kamoli osloboditi. Pogotovo iz prvaca odakle su to Azeri napadali. Samo srce i odlučnost je to mogla odraditi u tako kratkom roku. Mogla je to i tehnika ali bi trajalo znatno duže da su Armeni to branili.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#15705 Re: Nagorno Karabah

Post by karanana »

turgut wrote: 19/11/2020 23:00
Capljina74 wrote: 19/11/2020 21:32
daj ba ne blamiraj se, ovakve kuće i namještaja nema ni u Jerevanua kamoli kod one arcakovske bijede. :lol:
dijasporas neki.
kichasto i ruzno.
fin pogled sa one vile, ali meni ovaj citav region ko neko mjesto gdje je prije jedno 30-40 godina pala nuklearna i sad flora i fauna nekako na pola nit je zelena nit je skroz ogoljena. generalno mi je region nekakav ruzan i nedefinisan.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15706 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Image

:-D :izet:
User avatar
corolla02
Posts: 10385
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#15707 Re: Nagorno Karabah

Post by corolla02 »

emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#15708 Re: Nagorno Karabah

Post by emirolini »

Haha lik i dalje lijepi 301, zar nismo vec ustanovili da je lik samo teski trol?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#15709 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

JoseMujica wrote: 19/11/2020 22:18 Image
:lol:
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#15710 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

JoseMujica wrote: 19/11/2020 22:18 Image
:shock:

Jel to s bojevom municijom :?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#15711 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

corolla02 wrote: 20/11/2020 06:11
@Capljina74
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8756
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#15712 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »



Lakse ranjeni "pekari i trgovci" :D pozdravljaju Alijeva dok cekaju na svoj red za izvlacenje sa ratista.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8756
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#15713 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »



Ulazak vojske Azerbejdzana u Agdam.

:shock:




Zastava na drugom tenku :izet: :lol:
Image
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15714 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

SanskiBiser wrote: 20/11/2020 08:16

Lakse ranjeni "pekari i trgovci" :D pozdravljaju Alijeva dok cekaju na svoj red za izvlacenje sa ratista.
Sjetim se s pocetka rata nekog kad je napisao azeri su bili kuhari tokom drugog svjetskog rata u mornarici i drugdje i zbog toga nece dobiti rat.

Sjecas li se ko je to napisao? :lol:
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#15715 Re: Nagorno Karabah

Post by Capljina74 »

emirolini wrote: 20/11/2020 06:54 Haha lik i dalje lijepi 301, zar nismo vec ustanovili da je lik samo teski trol?
Eto koliko si upućen.

To su Azerski snimci sa telegrama. On ih preuzima. Pratis li ti ista sem foruma?
sumirprimus
Posts: 81568
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15716 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

jel ovo? :D
Duka Dizel II wrote: 28/09/2020 12:29 Meni je Azera pomalo žao u ovom sukobu.

Oni i nisu narod vičan ratovanju. U sovjetskoj armiji uglavnom su radili po radionicama, servisima i intedantskoj službi. Zato su ih Jermeni i natamburali 90-ih.
Država ima keša zbog nalazišta gasa, pa su mnogo love investirali u naoružanje koje su kupovali od Turaka i Rusa.
Sad mi se čini da im je neko rekao da je došlo vreme da isprobaju i potroše to što su kupili, izreklamiraju prodavca, pa da se opet vrate u prodavnicu.

Masa će ih izginuti ako zaista misle povratiti u celosti tu vukojebinu.
uz zigicu i kikija s pocetka teme legenda... :D
sumirprimus
Posts: 81568
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15717 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

al zigica je bio i najnapaljeniji ,to dzihadi fan klub, to azerski mladici dzaba ginu, slazu ih ko drva.to armeni mocni momci piju kisu jedu lisce, zive na planinama i na glecerima. gorstaci.
i kikijevo poentiranje nesto tipa nije isto ko kad momak iz grada ganja seljaka po njegovim sumama :lol: :odustajem:

malo sale da ne shvate ozibljno ili se ne naljute :D
Last edited by sumirprimus on 20/11/2020 09:16, edited 1 time in total.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#15718 Re: Nagorno Karabah

Post by The 51st State »

90minut wrote: 20/11/2020 08:46
SanskiBiser wrote: 20/11/2020 08:16

Lakse ranjeni "pekari i trgovci" :D pozdravljaju Alijeva dok cekaju na svoj red za izvlacenje sa ratista.
Sjetim se s pocetka rata nekog kad je napisao azeri su bili kuhari tokom drugog svjetskog rata u mornarici i drugdje i zbog toga nece dobiti rat.

Sjecas li se ko je to napisao? :lol:
nisam siguran ali mislim da je azer stavio zastavu na rajhstag, inace mnogo zrtava su dali za sovjetski savez u tom ratu.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15719 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

sumirprimus wrote: 20/11/2020 09:13 jel ovo? :D
Duka Dizel II wrote: 28/09/2020 12:29 Meni je Azera pomalo žao u ovom sukobu.

Oni i nisu narod vičan ratovanju. U sovjetskoj armiji uglavnom su radili po radionicama, servisima i intedantskoj službi. Zato su ih Jermeni i natamburali 90-ih.
Država ima keša zbog nalazišta gasa, pa su mnogo love investirali u naoružanje koje su kupovali od Turaka i Rusa.
Sad mi se čini da im je neko rekao da je došlo vreme da isprobaju i potroše to što su kupili, izreklamiraju prodavca, pa da se opet vrate u prodavnicu.

Masa će ih izginuti ako zaista misle povratiti u celosti tu vukojebinu.
uz zigicu i kikija s pocetka teme legenda... :D
Joj ovaj post je vrijedan zlata danas U CELOSTI. :D

A siguran sam da je neko pisati da su bili kuhari tokom drugog i to u mornarici isto.. :D

Ma haos :lol:
sumirprimus
Posts: 81568
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15720 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

ima toga hehe :D
al ima i ovo s pocetka... :lol:
llull wrote: 27/09/2020 23:07 Jadni klinci jbm ti sve, bas si lijepo napisao " Besmisao Ratovanja "
Zato je i doslo do proboja ocigledno, mlada vojska, zelena ...

Azeri ako ne naprave nesto u narednih par dana mogu da se pakuju i da priznaju poraz opet. Reakcija Jermenije trenutna i sveobuhvatna. :lol: Vec par sati nakon pocetka rata imamo snimke jermenskih tenkova i artiljerije u Stepanakertu. Smercovi takodjer. :run: Opsta mobilizacija proglasena nekako u isto vrijeme, do navece ljudi se vec salju u jedinice.
Nema znacajnog prodora napadaca. Sto znaci da ga vjerovatno nece ni biti. Sedam sela i jedna cuka nije dosta za operaciju ovih razmjera. Nema prodora po dubini, nema odsjecanja protivnika, opkoljavanja ili ugrozavanja koji bi tjerao branioca na povlacenje.
Mozda se vec sad moze reci da je napadac izgubio inicijativu. Osim ako ovo nisu demonstrativni napadi, a drzi znacajnu rezervu koju ce usmjeriti gdje treba kad se branioci razviju. Sto mislim da je glupa taktika.
Ako jermeni ne naprave neku golemu glupost, tesko da ovo mogu zijaniti iako ce biti mrtvih bas dosta i na jednoj i na nesretnoj strani.
Jebes budale, samo bi da ratuju
... :lol:
Kikibombona wrote: 27/09/2020 17:55 I druga strana se pita nesto. A Oluji je prethodio dugogodišnji rat iscrpljivanja i velika priprema.

Azerbejdzan i Armenija su slicne vojne snage, s tim da se uvijek lakše braniti nego napadati.
...
Oluja je moguca samo kao kada je jedna strana mnogo jaka a druga iznemogla, kao sto je bio slucaj HV vs RSK. Ili, recimo, Rusija vs Gruzija.
hehe kiki vojni geo analiticar :pisnuo:

malo šale :)
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15721 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Duka Dizel II wrote: 01/10/2020 15:58
dječak sa šibicama wrote: 01/10/2020 15:49
Kikibombona wrote: 01/10/2020 15:37 Vidi ovih kretena sto se grupisu i slikaju. A kada ih spici i slozi na kamaru...

Vidim azerima ide odlicno ova ofanziva
Možda Armenci napreduju dole na kopnu, ali Azeri ubiše brašno u maketama.
Sveto trojstvo, hahahahahha!

Jedan da su kuhari, drugi da su uzeli 2% treci o kišnicama i liscu. :izet: :D
sumirprimus
Posts: 81568
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15722 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

kisnica i lisce je broj jedan nema govora...

al ima i ona,
hocete da znate zbog cega je ovo?
za sve je kriv turizam! haaa ko je reko :lol: :lol: :lol: :thumbup: :sax:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15723 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

sumirprimus wrote: 20/11/2020 09:29 kisnica i lisce je broj jedan nema govora...

al ima i ona,
hocete da znate zbog cega je ovo?
za sve je kriv turizam! haaa ko je reko :lol: :lol: :lol: :thumbup: :sax:
Ja ga zvao na 2 teme nije ni odgovorio izbjegava nas. :lol:

Znaš li ti od cega ti je on to pokupio?

Japanski vojnici u drugom svjetskom su stvarno to radili živa istina.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#15724 Re: Nagorno Karabah

Post by The 51st State »

mezite ukoso ne birate, ako sve po zasluzi :D
sumirprimus
Posts: 81568
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#15725 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

malo se salimo, nadam se da nece zamjerit :)
Post Reply