Nagorno Karabah

Post Reply
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#15026 Re: Nagorno Karabah

Post by sadie_forever »

Milenkov buraz wrote: 15/11/2020 14:47
SanskiBiser wrote: 15/11/2020 14:24

kazu Azeri armenski ekoloski terorizam :roll:
Ja fukara jbt. ne bih se čudio da krenu i asfalt dizati i nositi.
njima niko nije ravan u mitomaniji gledam snimke zene placu u zrak i kupe u kesu zemlju pored nekog manastira :-) kaze za uspomenu :D :D
saimidin
Posts: 2783
Joined: 20/05/2011 17:53

#15027 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

Novosti wrote: 15/11/2020 15:09
saimidin wrote: 15/11/2020 14:55
Novosti wrote: 15/11/2020 14:44 Jel sad kraj NKR-a kao neovisne države ili ?
Zavisi koga pitas armene/azere, dobit ces potpuno suprotan odgovor

Naravno najbitnije je sta rusu kazu, zvanicno ga nisu priznali, ali ne znaci da nece, eno vidim komandant Mir. Snaga muradov se vec dva puta sastao sa onim precjednikom arthsaka, sta rusi odluce tako ce biti, azeri mozda I prihvate, ali armeni vidjeli smo nece lako

Upravo Rusi po tom pitanju ništa ne govore, u sporazumu nigdje se ne spominje sudbina NKR-a, najveća nesreća Azera je kad im ruski i turski idioti određuju sudbinu. To je gore i od ADA-e, ADA-u bi prije il kasnije pobijedili tj. oslobodili teritorij al oni se nikad neće oslobiditi uticaja Turske i Rusije.
Eh tako im grah pao, mada I jedni I drugi su se poceli pomalo odmicati od rusa, armeni zapadu, azeri turskoj, ali evo rusi su krenuli da ih vrate

Mislim nije bas da oni sto posto slusaju rusiju, ali tesko da ce se ikada potpuno odmaci, mogu vise ako rusi padnu u neku krizu I samozatvaranje, za sad moraju svoje interese uklapati u ono sto rusi hoce

Nisam ja ni za ovo od chelenger, da se sve u svijetu desva po volji velikih, I da oni imaju potpunu kontrolu nad svim, nekada I njima nesto promakne, I tu se interes nekog manjeg uklopi
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#15028 Re: Nagorno Karabah

Post by Milenkov buraz »

sadie_forever wrote: 15/11/2020 15:25
Milenkov buraz wrote: 15/11/2020 14:47
SanskiBiser wrote: 15/11/2020 14:24

kazu Azeri armenski ekoloski terorizam :roll:
Ja fukara jbt. ne bih se čudio da krenu i asfalt dizati i nositi.
njima niko nije ravan u mitomaniji gledam snimke zene placu u zrak i kupe u kesu zemlju pored nekog manastira :-) kaze za uspomenu :D :D
Mitomanija živa. Ali možemo se mi keslati ali sada ovo što ću napisati nadam se da me neće banovati ili krivo razumjeti. Kršćani generalno nisu spremni da žive sa muslimanima, odnosno tamo gdje su muslimani u većini. Primjera je dosta u svijetu, pogotovo u BiH. Ako kršćani nisu u većini teško da će ostati da žive sa muslimanim pa makar bili sekularni kao Bošnjaci ili kao Azeri. Očito nije smo do muslimana.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8730
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#15029 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

saimidin wrote: 15/11/2020 15:31
Novosti wrote: 15/11/2020 15:09
saimidin wrote: 15/11/2020 14:55

Zavisi koga pitas armene/azere, dobit ces potpuno suprotan odgovor

Naravno najbitnije je sta rusu kazu, zvanicno ga nisu priznali, ali ne znaci da nece, eno vidim komandant Mir. Snaga muradov se vec dva puta sastao sa onim precjednikom arthsaka, sta rusi odluce tako ce biti, azeri mozda I prihvate, ali armeni vidjeli smo nece lako

Upravo Rusi po tom pitanju ništa ne govore, u sporazumu nigdje se ne spominje sudbina NKR-a, najveća nesreća Azera je kad im ruski i turski idioti određuju sudbinu. To je gore i od ADA-e, ADA-u bi prije il kasnije pobijedili tj. oslobodili teritorij al oni se nikad neće oslobiditi uticaja Turske i Rusije.
Eh tako im grah pao, mada I jedni I drugi su se poceli pomalo odmicati od rusa, armeni zapadu, azeri turskoj, ali evo rusi su krenuli da ih vrate

Mislim nije bas da oni sto posto slusaju rusiju, ali tesko da ce se ikada potpuno odmaci, mogu vise ako rusi padnu u neku krizu I samozatvaranje, za sad moraju svoje interese uklapati u ono sto rusi hoce

Nisam ja ni za ovo od chelenger, da se sve u svijetu desva po volji velikih, I da oni imaju potpunu kontrolu nad svim, nekada I njima nesto promakne, I tu se interes nekog manjeg uklopi

Akcenti zadnjeg priloga Jurinog...
Mišljenje vojnog analitičara Jurija Podolyake:

„Karabah nakon rata: Azerbejdžan u Šuši, u Kankendiju. Turski predsjednik Erdogan, svojim izjavama da će njegovi vojnici biti mirovnjaci, u početku se doveo u neugodan položaj, a ustrajavanjem u ovom pitanju doveo se u vrlo glup položaj.
Uzalud je i zvanični Baku ulijevao povjerenje u srca svog stanovništva da će nakon pobjede u ratu cijeli Karabah živjeti po azerbejdžanskim zakonima i pod azerbejdžanskom zastavom.

Već je očito da to nije slučaj, štoviše, u narednim godinama se ovdje ne očekuju promjene na bolje za Azerbejdžan.
A Moskva je imala najviše koristi od onoga što se dogodilo, bez čije dobre volje ne postoji način da se preseče čvor Karabaha. "
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15030 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

saimidin wrote: 15/11/2020 15:31Nisam ja ni za ovo od chelenger, da se sve u svijetu desva po volji velikih, I da oni imaju potpunu kontrolu nad svim, nekada I njima nesto promakne, I tu se interes nekog manjeg uklopi
Vidi stari... Čitav svoj forumski staž zastupam utopijski stav da međunarodnim odnosima treba da dominira sila prava a ne pravo sile. Ali, nešto blizu tome može da osvane tek onda kada se razrješi aktuelni sukob planetarnih elita.

Ne dao Bog da favorizujem pravo sile ma od koga ono dolazilo.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2715
Joined: 14/12/2005 21:21

#15031 Re: Nagorno Karabah

Post by jednonogi_Jack »

Challenger_ wrote: 15/11/2020 15:41
Ne dao Bog da favorizujem pravo sile ma od koga ono dolazilo.
Ma jok.
Poster na zidu i udri desankom. Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15032 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

To su plitke predrasude ograničenih ljudi o kojima ne kazuješ ništa o meni već samo o sebi.
Last edited by Challenger_ on 15/11/2020 15:56, edited 1 time in total.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#15033 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

SanskiBiser wrote: 15/11/2020 15:20

@spreca :thumbup: Ako ima sta zanimljivo?
Nista sto vec nismo culi do sada , danas bi po dogovoru od 10 Novembra ruski mirotvorci ,trebali Azerima predati Adzarsji reon.Sudeci po tome da armeni pale svoje kuce ,unistavaju vocnjake i drugo, to govori da se oni nemaju namjeru vise nikada vracati u ovaj rejon,Jos je govorio o tome da ipak turski mirotvorci nece patrolirati niti biti prisutni na djelovima Karabaha koji je ostao pod Ar kontrolom.Takodje je govorio da je i alijev malo pozurio kad je rekao da Gorni Karabah nece imati nikakva statusa , jer ocito da u tom djelu nece vaziti Azer zakonii.Ranije je on govorio da ce se turci locirati sa svojom bazom bas u ovom djelu Adzarije koja se danas predaje Azerbejdzanu na upravu.On je pesimista sto se tice odlaska ruskih snaga posle 5 godina jer iz iskustva kako je to bilo u Abhaziji i Gruziji oni se nisu ovdje pojavili da bi tako brzo otisli .Rusi su sad u poziciji da i Az i Ar drze u saci i zavisi od njih samih situacija da kazemo Armenskog dijela Karabaha.Nista novo na karabahu.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#15034 Re: Nagorno Karabah

Post by Vitezanin »

Armenians who went from Khankendi to Yerevan started to return to Khankendi



Izgleda da će Armenci ipak ostati, ili barem u ovom dijelu gdje Rusi dolaze.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15035 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Vitezanin wrote: 15/11/2020 16:01Izgleda da će Armenci ipak ostati, ili barem u ovom dijelu gdje Rusi dolaze.
Naravno.

Potrebno je bilo nekoliko dana da ljudi sagledaju situaciju.
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#15036 Re: Nagorno Karabah

Post by Novosti »

Eh tako im grah pao, mada I jedni I drugi su se poceli pomalo odmicati od rusa, armeni zapadu, azeri turskoj, ali evo rusi su krenuli da ih vrate

Mislim nije bas da oni sto posto slusaju rusiju, ali tesko da ce se ikada potpuno odmaci, mogu vise ako rusi padnu u neku krizu I samozatvaranje, za sad moraju :kiss: svoje interese uklapati u ono sto rusi hoce

Nisam ja ni za ovo od chelenger, da se sve u svijetu desva po volji velikih, I da oni imaju potpunu kontrolu nad svim, nekada I njima nesto promakne, I tu se interes nekog manjeg uklopi

Svako ima pravo bit dobar s kim hoće, Armenija ima pravo bit dobra sa zapadom, njezin najveći problem je ratna histerija i mitomanija. Moglo je se s Alijevim sjest za stol i dogovort i nebi moral ulijetat ovi "mirotvorci." AZ s druge strane nije ni imo nekog izbora, TR je izgleda bila najbolje rješenje, o tome je i onaj Rus pričo mislim. Naravno TR to radi rad neki svoji interesa.

Armeni su trenutno ljuti na Ruse, Azeri s druge strane u odličnim odnosima s Turcima. Tko zna na čiju će stranu stat u budućnosti (mislim na Armene), jedino što ih za Rusiju veže jest onaj vojni savez.

Nemora Rusija upadat u krizu, dovoljno ako se tamo promijeni vlast, da se skine konačno ova FSB-mafija i da dođu mladi, i sposobni ljudi koji će se brint za svoje dvorište.
saimidin
Posts: 2783
Joined: 20/05/2011 17:53

#15037 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

SanskiBiser wrote: 15/11/2020 15:38
saimidin wrote: 15/11/2020 15:31
Novosti wrote: 15/11/2020 15:09


Upravo Rusi po tom pitanju ništa ne govore, u sporazumu nigdje se ne spominje sudbina NKR-a, najveća nesreća Azera je kad im ruski i turski idioti određuju sudbinu. To je gore i od ADA-e, ADA-u bi prije il kasnije pobijedili tj. oslobodili teritorij al oni se nikad neće oslobiditi uticaja Turske i Rusije.
Eh tako im grah pao, mada I jedni I drugi su se poceli pomalo odmicati od rusa, armeni zapadu, azeri turskoj, ali evo rusi su krenuli da ih vrate

Mislim nije bas da oni sto posto slusaju rusiju, ali tesko da ce se ikada potpuno odmaci, mogu vise ako rusi padnu u neku krizu I samozatvaranje, za sad moraju svoje interese uklapati u ono sto rusi hoce

Nisam ja ni za ovo od chelenger, da se sve u svijetu desva po volji velikih, I da oni imaju potpunu kontrolu nad svim, nekada I njima nesto promakne, I tu se interes nekog manjeg uklopi

Akcenti zadnjeg priloga Jurinog...
Mišljenje vojnog analitičara Jurija Podolyake:

„Karabah nakon rata: Azerbejdžan u Šuši, u Kankendiju. Turski predsjednik Erdogan, svojim izjavama da će njegovi vojnici biti mirovnjaci, u početku se doveo u neugodan položaj, a ustrajavanjem u ovom pitanju doveo se u vrlo glup položaj.
Uzalud je i zvanični Baku ulijevao povjerenje u srca svog stanovništva da će nakon pobjede u ratu cijeli Karabah živjeti po azerbejdžanskim zakonima i pod azerbejdžanskom zastavom.

Već je očito da to nije slučaj, štoviše, u narednim godinama se ovdje ne očekuju promjene na bolje za Azerbejdžan.
A Moskva je imala najviše koristi od onoga što se dogodilo, bez čije dobre volje ne postoji način da se preseče čvor Karabaha. "
Da, ja sam nakon potpisivanja bio pod dojmom da su rusi vise na strani azera, ali vidimo da nakon sto su armeni disciplinovani, oni su opet vise na strani armena, ali to znaci da ako armeni opet krenu se izmicat od ruskog uticaja, mogu azeri dobiti I ostatak, naravno vrijedi I suprotno

Sa druge strane izjave alijeva I erdogana su za domacu upotrebu, I kroz neko vrijeme ce se zaboraviti ako vec nisu, alijev ce reci da su rusi izasli iz svojih nadleznosti, erdogan nista jer ce biti bitnijih tema u turskoj

Meni ovdje najvise nisu jasni armeni, oni su u corsokaku, rusija im garantuje drzavu, oni hoce jos 10-15% AZ, I da to ostvare jedu lisce I piju kisnicu vec 30g, I sad je plan da tako I nastave, a kako bi imali para za oruzje I pobijedili u narednom ratu, I kao azeri ce tad pristati na njihove uslove :lol:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15038 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

I to su priče za unutrašnju upotrebu.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15039 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Image
Russian peacekeepers near the Dadivank monastery. The monastery is located in the Kalbajar region, which must be returned to Azerbaijan by the end of the day
saimidin
Posts: 2783
Joined: 20/05/2011 17:53

#15040 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

Novosti wrote: 15/11/2020 16:06
Eh tako im grah pao, mada I jedni I drugi su se poceli pomalo odmicati od rusa, armeni zapadu, azeri turskoj, ali evo rusi su krenuli da ih vrate

Mislim nije bas da oni sto posto slusaju rusiju, ali tesko da ce se ikada potpuno odmaci, mogu vise ako rusi padnu u neku krizu I samozatvaranje, za sad moraju :kiss: svoje interese uklapati u ono sto rusi hoce

Nisam ja ni za ovo od chelenger, da se sve u svijetu desva po volji velikih, I da oni imaju potpunu kontrolu nad svim, nekada I njima nesto promakne, I tu se interes nekog manjeg uklopi

Svako ima pravo bit dobar s kim hoće, Armenija ima pravo bit dobra sa zapadom, njezin najveći problem je ratna histerija i mitomanija. Moglo je se s Alijevim sjest za stol i dogovort i nebi moral ulijetat ovi "mirotvorci." AZ s druge strane nije ni imo nekog izbora, TR je izgleda bila najbolje rješenje, o tome je i onaj Rus pričo mislim. Naravno TR to radi rad neki svoji interesa.

Armeni su trenutno ljuti na Ruse, Azeri s druge strane u odličnim odnosima s Turcima. Tko zna na čiju će stranu stat u budućnosti (mislim na Armene), jedino što ih za Rusiju veže jest onaj vojni savez.

Nemora Rusija upadat u krizu, dovoljno ako se tamo promijeni vlast, da se skine konačno ova FSB-mafija i da dođu mladi, i sposobni ljudi koji će se brint za svoje dvorište.
Ima pravo ko s kim hoce, ali postoje posljedice, vidi ukrajinu I gruziju, sta im rusi rade

U armeniji kad su se okrenuli od rusa, rusi nisu htjeli zaustaviti azere dok armeni nisu bili pred porazom, morali su moliti ruse da ih zastite, I trenutno armeni nemaju druge opcije, zapad je predaleko, jedino da u nekoj neprirodnoj kombinaciji udju u saradnju sa turskom I u nato :-)
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#15041 Re: Nagorno Karabah

Post by sitni svercer »

spreca wrote: 15/11/2020 15:55
SanskiBiser wrote: 15/11/2020 15:20

@spreca :thumbup: Ako ima sta zanimljivo?
Nista sto vec nismo culi do sada , danas bi po dogovoru od 10 Novembra ruski mirotvorci ,trebali Azerima predati Adzarsji reon.Sudeci po tome da armeni pale svoje kuce ,unistavaju vocnjake i drugo, to govori da se oni nemaju namjeru vise nikada vracati u ovaj rejon,Jos je govorio o tome da ipak turski mirotvorci nece patrolirati niti biti prisutni na djelovima Karabaha koji je ostao pod Ar kontrolom.Takodje je govorio da je i alijev malo pozurio kad je rekao da Gorni Karabah nece imati nikakva statusa , jer ocito da u tom djelu nece vaziti Azer zakonii.Ranije je on govorio da ce se turci locirati sa svojom bazom bas u ovom djelu Adzarije koja se danas predaje Azerbejdzanu na upravu.On je pesimista sto se tice odlaska ruskih snaga posle 5 godina jer iz iskustva kako je to bilo u Abhaziji i Gruziji oni se nisu ovdje pojavili da bi tako brzo otisli .Rusi su sad u poziciji da i Az i Ar drze u saci i zavisi od njih samih situacija da kazemo Armenskog dijela Karabaha.Nista novo na karabahu.
analiza ovog strucnjaka isto ko da horoskop citas :lol: cekam da nesto pogodi a ono svaki put corak :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#15042 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

Turska je svoju vojsku poslala Karabahu.

Od početka primirje, turska strana je više puta rekao da će učestvovati u mirovnim operaciju na teritoriji Karabah, uprkos poricanja ruski ministar vanjskih Poslova, a danas imamo izvještaje da je turski vojnici su već na teritoriji Karabah, što se vidi po turskom zastavu prikazan na ulazu u gradu Shushi.
https://avia.pro/news/tureckie-voyska-p ... yandex.com

translate :mrgreen:
Last edited by spreca on 15/11/2020 16:30, edited 1 time in total.
saimidin
Posts: 2783
Joined: 20/05/2011 17:53

#15043 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

Vitezanin wrote: 15/11/2020 16:01 Armenians who went from Khankendi to Yerevan started to return to Khankendi



Izgleda da će Armenci ipak ostati, ili barem u ovom dijelu gdje Rusi dolaze.
Ostat ce, ali koliko I do kada, nema tu buducnosti kod se ne potigne trajnije rjesenje, sto sada izgleda nemoguce s obzirom na izjave lidera ar/az

Ali eto rece lavrov kako su oni za zatvaranje zamrznutih konflikata oko rusije :lol: , I da su to izjave malicioznih ljudi koji kazu drugacije, mozda rijese ovaj cisto da kontriraju malicioznim :izet:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8730
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#15044 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Image

Image

Dobro ja uocih u onom kanjonu, odose kablovi i bandere isto...za ovih 10 narednih dana sto neko rece mozda i asfalt dignu :roll:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#15045 Re: Nagorno Karabah

Post by sadie_forever »

ali zasto to rade? jel misle a ce im trebat ili je to onaj inat da ne ostane nista azerima? :-) :lol:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#15046 Re: Nagorno Karabah

Post by sadie_forever »

gledam po srbijanskim sajtovima neki ljudi pravdaju Rusiju,argumenti od toga kako su armeni zapravo monofizi a ne pravoslavci do toga kako je to realno i onako azerbejdzansko :lol: :lol: :lol:

ima i onih realnih koji porucuju da Srbija treba nesto naucit iz ovoga,,,ne uzdaj se u majku Rusiju :D
User avatar
Hame_
Posts: 5487
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#15047 Re: Nagorno Karabah

Post by Hame_ »

zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#15048 Re: Nagorno Karabah

Post by zrakomlat »

SanskiBiser wrote: 15/11/2020 16:50 Image

Image

Dobro ja uocih u onom kanjonu, odose kablovi i bandere isto...za ovih 10 narednih dana sto neko rece mozda i asfalt dignu :roll:
A sirotilje ove jbt. Gledaj ti gdje je to živjelo...republika, samostalna još :D
User avatar
Hame_
Posts: 5487
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#15049 Re: Nagorno Karabah

Post by Hame_ »

Image
jednonogi_Jack wrote: 15/11/2020 15:52Image
:run:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#15050 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Na bespuću interneta sam naletio na par ruskih autora koji kategotički tvrde da se Pašinjan krije u američkoj ambasadi u Jerevanu.
Post Reply