Nagorno Karabah

Post Reply
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14926 Re: Nagorno Karabah

Post by Krokodajl »

Zanimljivo će biti gledati kako će teći povratak u Šušu, pratim reportaže Azerske Televizije, posjećuju porodice koje su izbjegle, želja je stvarno velika, da se vrate tamo odakle su, većina ih živi u kolektivnim centrima, u malim stanovima koje im je dala država...

Šuša će sa 3 strane biti okružena Armenima, Hankendi/Stepanakert na 2 kilometra...

Šta će se desiti sa Armenskim manastirima u Karabahu ? Dadivank, katedrala u Šuši... itd itd...

Gledam ove Armene koji iseljavalju iz Kalbadžara i drugih gradova, 99% ih je izbjeglo u periodu 1988-1994 sa prostora Karabaha koji je pripao Azerbejdžanu, sada opet moraju da bježe.

Šta će biti sa Hadrutom, grad nije imao Azerskog uha prije rata ?

Ko će se tu naseliti ???
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14927 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Kao, ne ulazi NATO u Centralnu Aziju, nego se agituje za "Turansku armiju" koja, kao, sa tim nema ništa. Šibicarski trikovi wanna-be imperije i kvazi-sultana u pokušaju. Sa potencijalno nesagledivim posljedicama, po njega lično i tursku državu, naravno.

"Historija nas uči..." da nikad nikoga ničemu nije naučila.


Neka uđe u zapisnik.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#14928 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Poceo Pašo da ubija konkurenciju pod izgovorom da planiraju atentat po uzoru na mnoge diktatore prije njega, pametno.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#14929 Re: Nagorno Karabah

Post by japin_mutapi »

Svaki turski vojno-politicki potez se proglasi katastrofom sa nesagledivim posljedicama po narod i ugrozavanjem same turske drzave, njene opstojnosti i granica ... i tako vec sto godina i vise.
A iza Turske stoji USA i NATO. Igraju u istom timu, koordinirano i vjesto, na obostrano zadovoljstvo. Igraju Turci i samostalno al znaju dokle mogu i kako.

Bez Turske NATO nema mnogo smisla. Najjaci oslonac i snaga NATO-a i strategija obuzdavanja bivseg SSSR i danasnje okruzivanje Rusije lezi na Turskoj.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14930 Re: Nagorno Karabah

Post by Krokodajl »

Teško je ovo pratiti više... gledam Radio Slobodna Europa, tj Armenska verzija tog kanala, čitava reportaža danas iz Karabaha, gore čitava sela, pakuju relikvije iz crkvi i samostana.

Žao mi je tog naroda, žao mi je što nema povjerenja, da je moguće ostati, ljudi čitavu crkvu spakovaše doslovno znači niti se planiram vraćati niti vjerujem ovom da će je sačuvati.

Naravno, ne treba zaboraviti šta su sve Armeni radili nakon 94e, ali bez obzira na sve opet narod pati, od nemila do nedraga.

Zatucani mitomanijom ne vide dalje od nosa kao i naše komšije Srbi, i gube sve više i više... a dogovorom i pregovorima političkim su mogli dobiti mnogo toga.

Vidim da i mnogi iz Stepanakerta i Martunija, Vanga i drugih gradova koji će ostati pod kakvom takvom Armenskom kontrolom bježe jer nemaju povjerenja...

Za 30 godina Armeni u ovim okupiranim dijelovima nisu uspjeli ništa da urade... valjda će Azeri to da obnove.

Nek im je svima Bog na pomoći.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#14931 Re: Nagorno Karabah

Post by sadie_forever »

Krokodajl wrote: 15/11/2020 00:43 Zanimljivo će biti gledati kako će teći povratak u Šušu, pratim reportaže Azerske Televizije, posjećuju porodice koje su izbjegle, želja je stvarno velika, da se vrate tamo odakle su, većina ih živi u kolektivnim centrima, u malim stanovima koje im je dala država...

Šuša će sa 3 strane biti okružena Armenima, Hankendi/Stepanakert na 2 kilometra...

Šta će se desiti sa Armenskim manastirima u Karabahu ? Dadivank, katedrala u Šuši... itd itd...

Gledam ove Armene koji iseljavalju iz Kalbadžara i drugih gradova, 99% ih je izbjeglo u periodu 1988-1994 sa prostora Karabaha koji je pripao Azerbejdžanu, sada opet moraju da bježe.

Šta će biti sa Hadrutom, grad nije imao Azerskog uha prije rata ?

Ko će se tu naseliti ???
Niko ih ne tjera, neka ostanu Gdje su uvijek i bili, A azeri su obecali da nece dirat njihova svetista...armeni takvi nisu bili prije 30 god kad su dzamije rusili i pretvarali u stale, al sto stari kazu oteto prokleto
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#14932 Re: Nagorno Karabah

Post by Guadalajara »

sadie_forever wrote: 15/11/2020 01:51 al sto stari kazu oteto prokleto
:-D :kiss:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14933 Re: Nagorno Karabah

Post by Krokodajl »

To je lakše reći nego učiniti, na kraju krajeva mnogi od ovih Armena su izbjeglice iz Karabaha koji je nakon 94e ostao pod kontrolom Azera.


Osim toga, već vidim da su u Šuši počeli sa vandaliziranjem Katedrale, išarana grafitima, ne znam za interijer.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#14934 Re: Nagorno Karabah

Post by pici »



TEKBIIRRRRRR!!!
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14935 Re: Nagorno Karabah

Post by Krokodajl »

Ja mislim da ni u Siriji nisu ovoliko tekbirali :lol: :lol: :lol:

I kaže Šije vake Šije nake a Šije jedine ratuju protiv nemuslimana i pobjeđuju :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14936 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Svi mali narodi na kriznim područjima, kao Jermeni i Azeri, trebaju da se drže pravne države, minimalistike rotorike i niskog profila,

jer,

„Vazduh trepti kao da nebo gori.“
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#14937 Re: Nagorno Karabah

Post by sadie_forever »

pici wrote: 15/11/2020 02:04

TEKBIIRRRRRR!!!
to se malo azeri nafurali,inace slabiji su oni vjernici nego bosnjaci :P u ostalom sta fali tekbiru kod nas muslimana se oduvijek tekbiralo kao uzvik radosti,nekada i zalosti..ali u biti Allah je najveci znaci
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14938 Re: Nagorno Karabah

Post by Krokodajl »

Čuj slabiji vjernici a polumjesec na zastavi :oops: :oops: :oops:

edit:

Ne fali tekbiru ništa, ali malo je degutantno se popeti na crkvu još k tome na križ pa tekbirati i to na ovakav način... jasno je kakva se poruka ovime šalje, naravno da razumijem taj akumulirani bijes kod Azera i nije da osuđujem ovo, ali sam se nadao da će biti drugačije...

Na istoku ništa novo...
Last edited by Krokodajl on 15/11/2020 02:15, edited 1 time in total.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#14939 Re: Nagorno Karabah

Post by sadie_forever »

Krokodajl wrote: 15/11/2020 02:13 Čuj slabiji vjernici a polumjesec na zastavi :oops: :oops: :oops:
dabome slabiji vjernici u Bakuu svaki restoran ima svinjetinu .to su mi rekli ljudi koji su tamo bili :D ,polumjesec je samo simbol turske nacije,inace i turci je imaju a ataturk je bio sve osim vjernik

bosnjaci jesu preko osmanlija pokupili polumjesec kao simbol islama
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14940 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Dobro je ovo, k'o na temi Sirija, u najbolja vremena. Vikendom vaz do kasno u noć.

:)
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14941 Re: Nagorno Karabah

Post by Krokodajl »

Challenger_ wrote: 15/11/2020 02:17 Dobro je ovo, k'o na temi Sirija, u najbolja vremena. Vikendom vaz do kasno u noć.

:)
Meni je ova Šuša ljepša nego Zabadani, ne znam da li će se @sarajevoxxxx složiti :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14942 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Krokodajl wrote: 15/11/2020 02:18Meni je ova Šuša ljepša nego Zabadani, ne znam da li će se @sarajevoxxxx složiti :D
Slabo ga nešto ima. Na temi USA izbori uletio sa "izgleda Biden uzima", "Ipak Trump uzima", "ipak Biden uzima" i ode.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#14943 Re: Nagorno Karabah

Post by sadie_forever »

Armeni zapad pokusavaju uplasit pricom o islamizmu,ali Azerbejdzan je najsekularnije muslimanska nacija na svijetu:

prema Pew azeri najmanje podrzavaju serijat od svih muslimanskih zemalja svijeta,njih je komunizam unistio vise nego nas:

Image
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14944 Re: Nagorno Karabah

Post by Krokodajl »

Navikli smo od njega te vratolomije, Al Malala farme u čvrstim rukama revolucionara, djecoubice izgubile 150 tenkova i brutalno pregaženi.

Da ne idem u off :lol: :lol: :lol:

Izgleda da će Dadivank manastir biti pod kontrolom Ruskih snaga, što je i razumljivo.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14945 Re: Nagorno Karabah

Post by Krokodajl »

Azeri su dali Ajatolaha !

Od njih dosta :D

BTW. gdje je Kiki da okači fotografiju šake naroda kako traži prisajedinjenje Vostočnog i Zapadnog Azerbejdžana :D :D :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#14946 Re: Nagorno Karabah

Post by sadie_forever »

Krokodajl wrote: 15/11/2020 02:29 Azeri su dali Ajatolaha !

Od njih dosta :D

BTW. gdje je Kiki da okači fotografiju šake naroda kako traži prisajedinjenje Vostočnog i Zapadnog Azerbejdžana :D :D :D
ma to su iranski azeri,azerbejdzanci su ateisti zestoki radi toga ih iran i ne moze :D
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14947 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Krokodajl wrote: 15/11/2020 02:26Izgleda da će Dadivank manastir biti pod kontrolom Ruskih snaga, što je i razumljivo.
Azeri moraju igrati pametno ako žele da dugoročno eksploatišu rezultate ove pobjede. Jermenska bahatost proteklih 25 godina ih je dovela u ovu situaciju, Azeri mogu napraviti istu grešku a faktura se neće čekati toliko dugo jer ovo nije lokalna već regionalna i globalna priča koja će, iza ćoška, pomesti mnoge aktere.

Pravna država, nepretenciozne teme, niski profil - kao mi u BiH.


Pa ko bi rekao da ćemo mi biti stabilniji od pola svijeta, a jesmo, iako smo ovakvi kakvi jesmo.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#14948 Re: Nagorno Karabah

Post by sadie_forever »

Challenger_ wrote: 15/11/2020 02:33
Krokodajl wrote: 15/11/2020 02:26Izgleda da će Dadivank manastir biti pod kontrolom Ruskih snaga, što je i razumljivo.
Azeri moraju igrati pametno ako žele da dugoročno eksploatišu rezultate ove pobjede. Jermenska bahatost proteklih 25 godina ih je dovela u ovu situaciju, Azeri mogu napraviti istu grešku a faktura se neće čekati toliko dugo jer ovo nije lokalna već regionalna i globalna priča koja će, iza ćoška, pomesti mnoge aktere.

Pravna država, nepretenciozne teme, niski profil - kao mi u BiH.


Pa ko bi rekao da ćemo mi biti stabilniji od pola svijeta, a jesmo, iako smo ovakvi kakvi jesmo.
Azeri i Jermeni nisu istog mentaliteta ni 1%,nece pravit iste greske
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#14949 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Nemoj mi seoskih generalizacija i izliva duševnosti, osipce dobijam od njih. Azeri. Već se greške gomilaju i uredno ih evidentiraju oni koji ih sutra, prekosutra, iza ćoška, mogu vratiti na početne pozicije. I više od toga. I više od više.

______

Dakle, sada je do Azera, a kako već napisah, na višem planu „vazduh trepti kao da nebo gori.“


Laku noć.


_______
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#14950 Re: Nagorno Karabah

Post by sadie_forever »

Challenger_ wrote: 15/11/2020 02:45 Nemoj mi seoskih generalizacija i izliva duševnosti, osipce dobijam od njih. Azeri. Već se greške gomilaju i uredno ih evidentiraju oni koji ih sutra, prekosutra, iza ćoška, mogu vratiti na početne pozicije. I više od toga. I više od više.

______

Dakle, sada je do Azera, a kako već napisah, na višem planu „vazduh trepti kao da nebo gori.“


Laku noć.


_______
Nisu to seoske generalizacije,taj narod je samo komsijski i to je sve, niti im jezik lici niti obicaji niti mentaliteti,armeni su tesko religiozni i nacionalisticki okrenuti,azeri su vise bivse komunjare,sovijet uticao dosta na njih,,danas se spojili s turcima radi vecih interesa,ali u biti oni i turci malo sta zajednickog imaju osim slicnog jezika
turska s druge strane ima svoje interese i sada koristi tu jezicku slicnost,turkijsko porijeklo

sve go interes
Post Reply