Nagorno Karabah

Post Reply
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#14401 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »

neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:15
Bosanac sa dna kace wrote: 11/11/2020 20:56
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 20:31 Ako se Jermeni isele sa Karabaha onda obezbjeđivanje Lačinskog koridora i prisustvo ruskih vojnika nema smisla. U tom slučaju ni Jermenija možda ne bi dozvolila transport putem Meghri koridora. Ili da dozvoli ali da sav prihod od tih taksi ide u kasu u Jerevan.
Kakve takse?

Transportne takse za državljane Azerbejdžana koji prolaze jermenskom teritorijom na putu ka Nahičevanu i Turskoj. Čak je bilo navedeno da bi Azeri gradili novi put samo ne znam ko bi im to dozvolio.
Eto samo u ova dva komentara pokazujes koliko si pristrasan, to je stvar dogovora dvije zemlje, sta je tu problem?
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14402 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

Mason74 wrote: 11/11/2020 21:11
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:02
Mason74 wrote: 11/11/2020 20:44

A ko se ovdje svrstao na neciju stranu zbog vjere?
Odgovori mi, ako sam u ratu u Ukrajini bio na strani Ukrajinaca, jel i to ima veze sa vjerom?

Zasto si ti na strani Armena jel i to zbog vjere ili ti mozes kako hoces i imas prava na sve, a drugi nemaju pravo da odaberu stranu?

Prijatelju bezveze trujes temu nacionalizmom, ubijas u pojam, ohladi malo!
Nisam ni na čijoj strani. Na temi sam počeo komentarisati kako bih ukazao na dvostruke aršine forumaša - navijača i to je sve. Pogotovo me je zapanjila količina zapaljivih komentara upućenih upravo ka Jermenima s kojima Bošnjaci realno nemaju nikakvog dodira. Da ne pišem da je bilo forumaša koji su otvoreno negirali genocid nad Jermenima koji su počinili Turci i niko nije ni opomenut. Čitav događaj se posmatra kroz vjersku prizmu i rat u BiH i na osnovu tog rata dijele se uloge. U ovom slučaju Azeri i Turci se poistovjećuje sa Bošnjacima koji su se uspjeli riješiti Jermena odnosno Srba i prisilili ih na traktorijadu.Vidim da je neko već pomenuo traktorijadu za razliku od situacije u BiH u kojoj Srbi iz BiH nisu krenuli put Srbije. Iz istog razloga se i doslovno svršava od sreće na akciju Oluja. Samo pročitaj komentare a o Kosovu da ne pišem. Te separatiste svi ovi gore navijači rado podržavaju predstavljajući neke nebuloze da su imali pravo na otcjepljenje a nisu jer pokrajine nisu imali pravo na otcjepljenje. Što se Kosova tiče ponoviću opet da se podržavaju Albanski separatisti i teroristi jer su se riješili Srba, odnosno zbog čiste zavisti. Isti forumaši na temama o budućnosti BiH podržavaju multietničku BiH i dobar dio je navodno lijevo orijentisan. Ja onda pitam ko je ovdje lud.
Ubijas prijatelju, procitaj svoje komentare pa ces valjda shvatiti da si veci vjerski fanatik od bilo koga ovdje izuzev Totema i Capljine, doduse mozda su to tvoji nickovi.

Samo ti ukazujem na cinjenicu da cijelo vrijeme provociras i konstantno sve ovo povezujes sa BiH, Kosovom i slicno ubijas i temu i diskusiju, tema je NK, to sto neko vise gotivi Azere ne treba odmah znaciti da je Bosnjak, ali eto neka si ti u svojoj glavi stvorio takvu fobiju.
Sve je povezano. Vjerovatno si novi ovdje te nisi bio aktivan na svim temama. Ja sam antiteista i nemam simpatije ni prema jednoj religiji tako da si dobro fulio. Ja znam gdje živim i odlično poznajem mentalitet ljudi u ovoj zemlji a na forumu dobro zapažam. Nisam nacionalista ali ni klimoglavac.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#14403 Re: Nagorno Karabah

Post by bh.tornjak »

Mason74 wrote: 11/11/2020 21:16
Kikijevi ratnici i spartanci...

vegetarijanci... :lol:
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#14404 Re: Nagorno Karabah

Post by corolla02 »

90minut wrote: 11/11/2020 21:04
corolla02 wrote: 11/11/2020 20:37 Seoba se nastavlja; ako neko ugledan, poznat ili priznat napušta teren ostali obično slijede...

Jao koliko me nasmija ovo je onaj s kalašom na pocetku što je pilice klao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kaže odnjeo Đavo šalu, nema ništa od svog zanata, odoše ljudi;
otvara farmu pilića u jerevanu, mnogo unosniji poso :mrgreen:
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#14405 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »

neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:21
Mason74 wrote: 11/11/2020 21:11
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:02
Nisam ni na čijoj strani. Na temi sam počeo komentarisati kako bih ukazao na dvostruke aršine forumaša - navijača i to je sve. Pogotovo me je zapanjila količina zapaljivih komentara upućenih upravo ka Jermenima s kojima Bošnjaci realno nemaju nikakvog dodira. Da ne pišem da je bilo forumaša koji su otvoreno negirali genocid nad Jermenima koji su počinili Turci i niko nije ni opomenut. Čitav događaj se posmatra kroz vjersku prizmu i rat u BiH i na osnovu tog rata dijele se uloge. U ovom slučaju Azeri i Turci se poistovjećuje sa Bošnjacima koji su se uspjeli riješiti Jermena odnosno Srba i prisilili ih na traktorijadu.Vidim da je neko već pomenuo traktorijadu za razliku od situacije u BiH u kojoj Srbi iz BiH nisu krenuli put Srbije. Iz istog razloga se i doslovno svršava od sreće na akciju Oluja. Samo pročitaj komentare a o Kosovu da ne pišem. Te separatiste svi ovi gore navijači rado podržavaju predstavljajući neke nebuloze da su imali pravo na otcjepljenje a nisu jer pokrajine nisu imali pravo na otcjepljenje. Što se Kosova tiče ponoviću opet da se podržavaju Albanski separatisti i teroristi jer su se riješili Srba, odnosno zbog čiste zavisti. Isti forumaši na temama o budućnosti BiH podržavaju multietničku BiH i dobar dio je navodno lijevo orijentisan. Ja onda pitam ko je ovdje lud.
Ubijas prijatelju, procitaj svoje komentare pa ces valjda shvatiti da si veci vjerski fanatik od bilo koga ovdje izuzev Totema i Capljine, doduse mozda su to tvoji nickovi.

Samo ti ukazujem na cinjenicu da cijelo vrijeme provociras i konstantno sve ovo povezujes sa BiH, Kosovom i slicno ubijas i temu i diskusiju, tema je NK, to sto neko vise gotivi Azere ne treba odmah znaciti da je Bosnjak, ali eto neka si ti u svojoj glavi stvorio takvu fobiju.
Sve je povezano. Vjerovatno si novi ovdje te nisi bio aktivan na svim temama. Ja sam antiteista i nemam simpatije ni prema jednoj religiji tako da si dobro fulio. Ja znam gdje živim i odlično poznajem mentalitet ljudi u ovoj zemlji a na forumu dobro zapažam. Nisam nacionalista ali ni klimoglavac.
Povezano je u tvojoj glavi, ti vuces na stranu Armena zbog mitomanije i vjere, bez obzira jesam li novi ovdje ili ne ali na osnovu tvojih komentara dovoljno mi je da shvatim da si opcinjem mrznjom prema drugom i drugacijem.
Opet ti kazem opusti se bolan i uzivaj u zivotu.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#14406 Re: Nagorno Karabah

Post by Krokodajl »

Vratite nam Kikija nek održi oproštajno slovo za Arcaške ratnike
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14407 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

Ja zaista imam osjećaj da ovdje diskutujem sa zidovima. Napisao sam već zbog čega sam komentarisao jer primjećujem šablon na osnovu kojeg se pišu komentari na drugim temama iako se pokušava opovrgnuti i nemam namjeru više ponavljati. Svako ko odskoči od te nametnute matrice etiketira se. Nije li tako i u stvarnosti u BiH od politike, preko etnosa i vjere do banalnih stvari. U BiH još uvijek te prvo pitaju za ime i prezime kako bi formirali odgovarajući stav. Slično je i na forumu samo bez imena i prezimena da me ne shvatite bukvalno i ne navodite da sam napisao nešto što očito nisam.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14408 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

OT konstantni. Zbog velicanstveno sprovedene redarstveno vojne akcije. Kad mitomaniji potonu sve ladje. Slicno nesto kao nakon oluje. Slicno ni hrvatska nije tada vratila sve regije no pogledajte ih danas.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#14409 Re: Nagorno Karabah

Post by cyprus »

Ako već govorimo o simpatijama, ja mislim da treba biti dobro blentav pa zauzet navijački stav spram jednih ili drugih... Stepen nacionalizma i mržnje koju gaje i Azeri i Armenci je frapantan, totalno iracionalan i meni potpuno degutantan...

Razumijem ja da su Armenci najebali kroz historiju i žao mi je... Razumijem i da Azeri imaju pravo da vrate kontrolu nad svojom međunarodno priznatom teritorijom, i to poštujem... Ali ne razumijem i ne mogu poštovat nivo mrzilačke ostrašćenosti koju su i jedni i drugi unijeli u međusobne odnose...
User avatar
addem
Posts: 2767
Joined: 13/02/2004 00:00

#14410 Re: Nagorno Karabah

Post by addem »

Svaki put svadja i iznova polemika. Armeni su izgubili rat, to se vec nakon 5 dana rata vidjelo da je poraz neminovan. Nisu imali naoruzanje da ovo dobiju. Kako je rat odmicao vidjelo se da nemaju niti diplomatsko politicku podrsku, a da azeri sa druge strane sve konce drze u svojim rukama. Uz to azeri si imali direktnu i otvorenu pomoc turske. Zasto Macron nije realno pomagao Pasinjanu vec je to samo verbalno cinio ostaje da dobro zapamtimo i da iz toga izvucemo pouke. Erdoan je sa druge strane i realno fizicki ali i politicki pruzao pomoc Aliyevu.
Pasinjan je na kraju uradio (ali sa velikim zakasnjenjem) ono sto je morao da sacuva one vojnike koji bi stradali u okruzenju. Sa osvajanjem Šuše svi su oni bili presjeceni. Mislim da nije njegova krivica sve ali je definitivno je jedan od najodgovornijih za kataklizmu koju su dozivjeli armeni. A najvise je odgovoran narod koji ga je birao, jer nije on svojevoljno dosao na celo drzave.
Uglavom bolje da ti je erdoan saveznik nego macron jasno je nauceno iz ovoga sto se desilo. Rusija je veliki dobitnik jer armenija ce sad definitivno da napravi zaokret u politici. Turska je isto tako veliki dobitnik jer je jako dobro izreklamirala svoju namjensku industriju. Ono sto smo nekada gledali kod amerikanaca danas definitivno i slabije zemlje imaju. Turska se zabetonirala kao najjaca regionalna sila.
Najveci dobitnik je Aliyev koji ce dobiti status legende i jedne od najvecih historijskih figura u Azerbejdzanu. Vratio je naciji ponos, granice. Vladace mislim dok je ziv ko Tito kod nas.
Last edited by addem on 11/11/2020 21:42, edited 1 time in total.
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#14411 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »

neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:35 Ja zaista imam osjećaj da ovdje diskutujem sa zidovima. Napisao sam već zbog čega sam komentarisao jer primjećujem šablon na osnovu kojeg se pišu komentari na drugim temama iako se pokušava opovrgnuti i nemam namjeru više ponavljati. Svako ko odskoči od te nametnute matrice etiketira se. Nije li tako i u stvarnosti u BiH od politike, preko etnosa i vjere do banalnih stvari. U BiH još uvijek te prvo pitaju za ime i prezime kako bi formirali odgovarajući stav. Slično je i na forumu samo bez imena i prezimena da me ne shvatite bukvalno i ne navodite da sam napisao nešto što očito nisam.
Tema je NK i tu sve pocinje i zavrsava, koliko sam primjetio ti najvise pises o Kosovu, BiH, Hrvatskoj itd.

Realno i neovisno mnogi su stali na stranu Azera jer su pokazali dostojanstvo i na kraju su ispali korektni.

Armeni su krivi za sve sto se desava i sada snose posljedice.

Sad sam Bosnjak jer tako mislim, tu je tvoj problem.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14412 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

Realno mnogi smo stali na stranu azera jer znamo i osjetimo kakva je nepravda njima nacinjena.
I sam osjecaj da vojnim putem vracaju teritoriju jer uzurpatpri nisu htjeli ni jota odstupit od svojih ciljeva je hm osvjezqvajuci u najmanju ruku.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14413 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

sumirprimus wrote: 11/11/2020 21:39 OT konstantni. Zbog velicanstveno sprovedene redarstveno vojne akcije. Kad mitomaniji potonu sve ladje. Slicno nesto kao nakon oluje. Slicno ni hrvatska nije tada vratila sve regije no pogledajte ih danas.
Valjda mislimo na istu Hrvatsku iz koje ljudi bježe glavom bez obzira kao i iz BiH. Ne znam kakvo je stanje u Azerbejdžanu ali nisam siguran ni da imaju bezvizni režim sa EU članicama koje su u Šengen zoni, te im je samim tim vjerovatno i teže dokopati se Zapada ukoliko žele.
User avatar
addem
Posts: 2767
Joined: 13/02/2004 00:00

#14414 Re: Nagorno Karabah

Post by addem »

sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14415 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:45
sumirprimus wrote: 11/11/2020 21:39 OT konstantni. Zbog velicanstveno sprovedene redarstveno vojne akcije. Kad mitomaniji potonu sve ladje. Slicno nesto kao nakon oluje. Slicno ni hrvatska nije tada vratila sve regije no pogledajte ih danas.
Valjda mislimo na istu Hrvatsku iz koje ljudi bježe glavom bez obzira kao i iz BiH. Ne znam kakvo je stanje u Azerbejdžanu ali nisam siguran ni da imaju bezvizni režim sa EU članicama koje su u Šengen zoni, te im je samim tim vjerovatno i teže dokopati se Zapada ukoliko žele.
Meni se obracas? U vezi teme?
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#14416 Re: Nagorno Karabah

Post by fosna2014 »

neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14417 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

Mason74 wrote: 11/11/2020 21:41
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:35 Ja zaista imam osjećaj da ovdje diskutujem sa zidovima. Napisao sam već zbog čega sam komentarisao jer primjećujem šablon na osnovu kojeg se pišu komentari na drugim temama iako se pokušava opovrgnuti i nemam namjeru više ponavljati. Svako ko odskoči od te nametnute matrice etiketira se. Nije li tako i u stvarnosti u BiH od politike, preko etnosa i vjere do banalnih stvari. U BiH još uvijek te prvo pitaju za ime i prezime kako bi formirali odgovarajući stav. Slično je i na forumu samo bez imena i prezimena da me ne shvatite bukvalno i ne navodite da sam napisao nešto što očito nisam.
Tema je NK i tu sve pocinje i zavrsava, koliko sam primjetio ti najvise pises o Kosovu, BiH, Hrvatskoj itd.

Realno i neovisno mnogi su stali na stranu Azera jer su pokazali dostojanstvo i na kraju su ispali korektni.

Armeni su krivi za sve sto se desava i sada snose posljedice.

Sad sam Bosnjak jer tako mislim, tu je tvoj problem.
Već sam pisao da ne podržavam ni jednu od dvije strane u sukobu niti njihove mentore s kojima se treba sarađivati na ekonomskom planu ali ne treba im dozvoliti da rovare po BiH kao ni igdje na Balkanu. Komentari su se odnosili isključivo na licemjerje forumaša i na šta drugo. Ako ne zna tumačiti napisano i vidi nešto što ne piše to stvarno nije moj problem.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14418 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

sumirprimus wrote: 11/11/2020 21:46
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:45
sumirprimus wrote: 11/11/2020 21:39 OT konstantni. Zbog velicanstveno sprovedene redarstveno vojne akcije. Kad mitomaniji potonu sve ladje. Slicno nesto kao nakon oluje. Slicno ni hrvatska nije tada vratila sve regije no pogledajte ih danas.
Valjda mislimo na istu Hrvatsku iz koje ljudi bježe glavom bez obzira kao i iz BiH. Ne znam kakvo je stanje u Azerbejdžanu ali nisam siguran ni da imaju bezvizni režim sa EU članicama koje su u Šengen zoni, te im je samim tim vjerovatno i teže dokopati se Zapada ukoliko žele.
Meni se obracas? U vezi teme?
Napisao si da pogledamo Hrvatsku danas te sam ti odgovorio.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14419 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

Tebi se nisam obratio. Zamolio bih te da ucinis isto. Nema potrebe
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#14420 Re: Nagorno Karabah

Post by The 51st State »

Dakle, sto se tice azebejdzanaca nema nista od necega sto bi i moglo podsjecati na paradrzavnu tvorevinu, sve se vise cini da su rusi tu samo da nadgledaju povlacenje armenaca, pod ovim uslovima sumnjam da ce iko ostati.

sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14421 Re: Nagorno Karabah

Post by sumirprimus »

Pasos i granica. Tako je kad kapituliras.
Zato azeri i slave kraj rata
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#14422 Re: Nagorno Karabah

Post by Bosanac sa dna kace »

neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:15
Bosanac sa dna kace wrote: 11/11/2020 20:56
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 20:31 Ako se Jermeni isele sa Karabaha onda obezbjeđivanje Lačinskog koridora i prisustvo ruskih vojnika nema smisla. U tom slučaju ni Jermenija možda ne bi dozvolila transport putem Meghri koridora. Ili da dozvoli ali da sav prihod od tih taksi ide u kasu u Jerevan.
Kakve takse?

Transportne takse za državljane Azerbejdžana koji prolaze jermenskom teritorijom na putu ka Nahičevanu i Turskoj. Čak je bilo navedeno da bi Azeri gradili novi put samo ne znam ko bi im to dozvolio.
Đe su takse navedene u sporazumu'
Ići će 1 za 1 Meghri i Lačin koridor. Što ima na jednom, biće na drugom.
Što im se ne bi dozvolilo? Oni su strana koja odlučuje, Jermeni su ti nardoski rečeno prnuli u šišu. Rusija će im to namjerno dati samo da pokaže Jermenima ko je gazda.
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#14423 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »

neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:50
Mason74 wrote: 11/11/2020 21:41
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:35 Ja zaista imam osjećaj da ovdje diskutujem sa zidovima. Napisao sam već zbog čega sam komentarisao jer primjećujem šablon na osnovu kojeg se pišu komentari na drugim temama iako se pokušava opovrgnuti i nemam namjeru više ponavljati. Svako ko odskoči od te nametnute matrice etiketira se. Nije li tako i u stvarnosti u BiH od politike, preko etnosa i vjere do banalnih stvari. U BiH još uvijek te prvo pitaju za ime i prezime kako bi formirali odgovarajući stav. Slično je i na forumu samo bez imena i prezimena da me ne shvatite bukvalno i ne navodite da sam napisao nešto što očito nisam.
Tema je NK i tu sve pocinje i zavrsava, koliko sam primjetio ti najvise pises o Kosovu, BiH, Hrvatskoj itd.

Realno i neovisno mnogi su stali na stranu Azera jer su pokazali dostojanstvo i na kraju su ispali korektni.

Armeni su krivi za sve sto se desava i sada snose posljedice.

Sad sam Bosnjak jer tako mislim, tu je tvoj problem.
Već sam pisao da ne podržavam ni jednu od dvije strane u sukobu niti njihove mentore s kojima se treba sarađivati na ekonomskom planu ali ne treba im dozvoliti da rovare po BiH kao ni igdje na Balkanu. Komentari su se odnosili isključivo na licemjerje forumaša i na šta drugo. Ako ne zna tumačiti napisano i vidi nešto što ne piše to stvarno nije moj problem.
Po tvom pisanju ne samo ja nego vecina zakljuci da si na strani Armena i to po meni uopste nije problem, tvoje pravo, ali ne mozes konstantno tupiti drugima da i oni trebaju biti takvi. Svi imamo pravo da kszemo sta mislimo shodno propisima foruma, medjutim kazem ti pucajuci po savovima ti debelo krsis iste jer te razvoj situacije pohodio. Ti kad nesto napises to tteba biti ok, a kada neko drugi napise i spomene Azere odmah je Bosnjo i slicno ... De malo odvadi prijatelju, smiri strasti, pusti se nacionalizma i mrznje.

Da budem iskren izuzetno mi je zao naroda, sve je to gola sirotinja, zao mi je vojske i momaka koji su ginuli, ali isto tako drago mi je da je ovo stalo. Sada je na dvijema stranama, tj drzavama da dogovore sve detalje i to nas ne trebs da dotice. Realnost na terenu je takva da Azeri imaju pregovaracku moc u svojim rukama, a opet ponavljam jedini i najveci krivci su u vladajucoj eliti Armena, ne samo ova vlada nego sve predhodne.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#14424 Re: Nagorno Karabah

Post by neko_sa_strane »

Mason74 wrote: 11/11/2020 21:20
neko_sa_strane wrote: 11/11/2020 21:15
Bosanac sa dna kace wrote: 11/11/2020 20:56
Kakve takse?

Transportne takse za državljane Azerbejdžana koji prolaze jermenskom teritorijom na putu ka Nahičevanu i Turskoj. Čak je bilo navedeno da bi Azeri gradili novi put samo ne znam ko bi im to dozvolio.
Eto samo u ova dva komentara pokazujes koliko si pristrasan, to je stvar dogovora dvije zemlje, sta je tu problem?
Problem je u tome ako se Jermeni isele svi do jednog sa teritorije Karabaha nema nikakve svrhe prisustvo Rusa u Karabahu kao ni osiguravanje Lačinskog koridora između Jermenije i Karabaha. Ako neće ni biti osiguranja Lačinskog koridora jer neće biti Jermena zbog čega bi Jermenija omogućila državljanima Azerbejdžana transport preko teritorije Jermenije i u tom slučaju takođe nema potrebe da Rusi išta kontrolišu. Azerbejdžan bi imao koristi a Jermenija pod pretpostavkom da u Karabahu neće biti Jermena ne bi osim ako novac od transporta ne bi išao u njihovu kasu.Obzirom na reakcije u Jermeniji na poraz teško da će se odnosi sa Azerbejdžanom uskoro popraviti.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#14425 Re: Nagorno Karabah

Post by Bosanac sa dna kace »

cyprus wrote: 11/11/2020 21:40 Ako već govorimo o simpatijama, ja mislim da treba biti dobro blentav pa zauzet navijački stav spram jednih ili drugih... Stepen nacionalizma i mržnje koju gaje i Azeri i Armenci je frapantan, totalno iracionalan i meni potpuno degutantan...

Razumijem ja da su Armenci najebali kroz historiju i žao mi je... Razumijem i da Azeri imaju pravo da vrate kontrolu nad svojom međunarodno priznatom teritorijom, i to poštujem... Ali ne razumijem i ne mogu poštovat nivo mrzilačke ostrašćenosti koju su i jedni i drugi unijeli u međusobne odnose...
Ako si pažljivije čitao nas koji smo imali neki kontakt s jednom ili obje strane, mogao si isto pročitati. Mržnja nama nepojmljiva, druga strana ne posotji, ne može da postoji, drug strana je ništa...tako razmišljanje je dovelo Jermene do kapitulacije...
Post Reply