Nagorno Karabah

Post Reply
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#13801 Re: Nagorno Karabah

Post by animus »

Alija i njegova vojska su zavrsili ovaj rat na dostojanstven nacin. Poraženom protivniku su dali castan poraz a sto bi u budućnosti moglo se pokazati kao veca pobjeda nego etnicko čišćenje. Odnosno mogli bi dobiti trajni mir. Rijesen je jedan veliki svjetski problem koji je do sada stajao nerjesivo. Zao mi je svih poginulih ali bez krvi nema danas nista. Bar ce njihova žrtva donijeti mir slijedecim generacijama.
Turska je najveci pobjednik u ovom ratu jer je dokazala da je veliki regionalni igrac. Izrael isto tako pokazao da je bitan igrac i da je veliki prijatelj azera gdje živi i veliki broj jevreja. Rusija pokazala da je veliki igrac koji moze da te pusti da propadnes ali i da te spasi. Ostat ce veliki partner azerima i jermenima. Prijateljstvo putina i erdoana postalo jos vece. Tesko ce se ista rjesavati bez njih dvojice u široj regiji. Evropa moze samo posmatrati. Bice interesantno sada kad Amerika ima ponovo normalnog predsjednika kako ce se Erdoan postaviti. Nece on rusiju tako lako izdati.
A mi forumasi smo dobili jos jednu besanu noc. Jebes ovo moram sutra na posao a ne spava mi se.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#13802 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Challenger_ wrote: 10/11/2020 01:36
90minut wrote: 10/11/2020 01:28Iz posta u post ti se smijem, Izraelci ucestvuju samo prodajom oružja ovaj prica o nekom uticaju. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In 2016 the magazine Foreign Policy suggested that the alliance between Israel and Azerbaijan had deepened and in the same publication reported the arrival of an agreement between the two countries to allow Tel Aviv to use Azeri airports should it decide to carry out a military attack on Iran's nuclear installations.
:arrow: LINK

Hajde, još se kliberi.

Nisi puno mlađi od mene ali su mnooogo bezobrazniji. Plus, lažeš.
Ti ovo vjeruješ? :lol: :lol: :lol:

MAGAZIN SUGGESTED STRUCNJACE! :lol: :lol: :lol:

SAMO I ISKLJUCIVO VOJNI SPORAZUM NIŠTA VIŠE UZIMAJU IM KEŠ PRODAJU IM ORUŽJE I TO JE TO. :lol:

Koliko pogresnih procjena KOMEDIJA. :izet: :lol:
Lopez1981
Posts: 1015
Joined: 19/07/2016 22:27

#13803 Re: Nagorno Karabah

Post by Lopez1981 »

Cestitke Azerbejdzanu na velikoj vojnickoj pobjedi, nije se moglo nista drugo ocekivati nego predaja Armena nakon gazenja na bojnom polju.

Ovaj dvojac je odradio maestralno veliki dio posla. :D
Image
Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#13804 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Dobro. Vidim ja koliko je sati. Drži se filmova, a kod mene ideš na ignore jer se ponašaš kao neinformisana maliciozna trolčina. Allahimanet.


_______
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#13805 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Challenger_ wrote: 10/11/2020 01:42 Dobro. Vidim ja koliko je sati. Drži se filmova, a kod mene ideš na ignore jer se ponašaš kao neinformisana maliciozna trolčina. Allahimanet.


_______
MAGAZIN SUGGESTED PREVEDI mi ovo ako znaš.. :lol: :lol: :lol: :izet:
Lopez1981
Posts: 1015
Joined: 19/07/2016 22:27

#13806 Re: Nagorno Karabah

Post by Lopez1981 »

90minut wrote: 10/11/2020 01:39
Challenger_ wrote: 10/11/2020 01:36
90minut wrote: 10/11/2020 01:28Iz posta u post ti se smijem, Izraelci ucestvuju samo prodajom oružja ovaj prica o nekom uticaju. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In 2016 the magazine Foreign Policy suggested that the alliance between Israel and Azerbaijan had deepened and in the same publication reported the arrival of an agreement between the two countries to allow Tel Aviv to use Azeri airports should it decide to carry out a military attack on Iran's nuclear installations.
:arrow: LINK

Hajde, još se kliberi.

Nisi puno mlađi od mene ali su mnooogo bezobrazniji. Plus, lažeš.
Ti ovo vjeruješ? :lol: :lol: :lol:

MAGAZIN SUGGESTED STRUCNJACE! :lol: :lol: :lol:

SAMO I ISKLJUCIVO VOJNI SPORAZUM NIŠTA VIŠE UZIMAJU IM KEŠ PRODAJU IM ORUŽJE I TO JE TO. :lol:

Koliko pogresnih procjena KOMEDIJA. :izet: :lol:
Stipu ga, vidis da ne zna sta ce od sebe. Isprovaljivao se na pocetku pa sada ceka i najmanju slamcicu da se uhvati.

Odnos kakav je Azerbejdzan imao sa Izraelom moze biti samo bolji, i u buducnosti ce jos vise kupovati njihovo naoruzanje jer se pokazalo odlicnim. Sa Turskom je odnos bratski uvijek bio i tu nema nikakve dileme.
sitni svercer
Posts: 995
Joined: 08/09/2018 14:43

#13807 Re: Nagorno Karabah

Post by sitni svercer »

Artur Mirzoyan predsjednik armenskog parlamenta ubijen 8) bice ovde svasta 8)
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#13808 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Lopez1981 wrote: 10/11/2020 01:47
90minut wrote: 10/11/2020 01:39
Challenger_ wrote: 10/11/2020 01:36



:arrow: LINK

Hajde, još se kliberi.

Nisi puno mlađi od mene ali su mnooogo bezobrazniji. Plus, lažeš.
Ti ovo vjeruješ? :lol: :lol: :lol:

MAGAZIN SUGGESTED STRUCNJACE! :lol: :lol: :lol:

SAMO I ISKLJUCIVO VOJNI SPORAZUM NIŠTA VIŠE UZIMAJU IM KEŠ PRODAJU IM ORUŽJE I TO JE TO. :lol:

Koliko pogresnih procjena KOMEDIJA. :izet: :lol:
Stipu ga, vidis da ne zna sta ce od sebe. Isprovaljivao se na pocetku pa sada ceka i najmanju slamcicu da se uhvati.

Odnos kakav je Azerbejdzan imao sa Izraelom moze biti samo bolji, i u buducnosti ce jos vise kupovati njihovo naoruzanje jer se pokazalo odlicnim. Sa Turskom je odnos bratski uvijek bio i tu nema nikakve dileme.
Al' kaze magazin suggested isto ako da ja kazem Rusija nema nuklearno naoružanje i sutradan neko prenese da sam to ja rekao toliko isto ima kredibiliteta ovaj magazin. :lol:

Napiši pogrijesio sam sve što se moze pogrijesiti osim Pašinjana i kraj. :mrgreen:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#13809 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

Za one koji su zainteresovani za odnose u tom dijelu svijeta, evo teksta američkog Foreign Policy u kome se još 2012-e piše o pozicioniranju Izraela u Azerbejdžanu:
Israel’s Secret Staging Ground
:arrow: LINK

Neka se tezama o banalnim "trgovinskim odnosima" bave jeftini trolovi.


Laku noć.
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#13810 Re: Nagorno Karabah

Post by House »

aferim azeri :thumbup: :bih:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#13811 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Challenger_ wrote: 10/11/2020 01:58 Za one koji su zainteresovani za odnose u tom dijelu svijeta, evo teksta američkog Foreign Policy u kome se još 2012-e piše o pozicioniranju Izraela u Azerbejdžanu:
Israel’s Secret Staging Ground
:arrow: LINK

Neka se tezama o banalnim "trgovinskim odnosima" bave jeftini trolovi.


Laku noć.
Jesu li i oni sugestirali da bi to tako moglo biti? :izet: :lol: :lol: :lol:
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#13812 Re: Nagorno Karabah

Post by karanana »

90minut wrote: 10/11/2020 01:35
karanana wrote: 10/11/2020 00:51 da, zaista je bilo mnogo tacnih prognoza na ovoj temi, od samih ratnih akcija i ishoda, pa do samog svrsetka konkflikta u jerevanu i skupstini. a i o ulogama rusije i turske u pozadini. mada, nije bilo toliko tesko sve ovako predviditi posebno kada su azeri probilu front. ja sam mislio da ce biti dosta dosta tvrdje i jebenije, ali dronovi su fakat bili game changeri.
Al' je bilo na pocetku stvarno zanimljivo kad nisi znao ko šta kako i za šta se bore..

Ovi uletiše oklopom na pocetku ovi ih skidaju kao budale kad prođe 2 dana tako nešto pocese dronovi raditi, eh kad si to vidio odma si znao koliko je sati još kad si malo dublje citao i vidio da imaju dogovor s supersilom izraelcima...
Iskreno, na samom pocetku kad su armeni vecinom prikazivali videa poklapanja azerskog oklopa i vojske, mislio sam da ce biti ko i 2016. Uzece reko 2 sela i izgubit stotine vojnika i oklopa. Ja sam konto da ce se ovo sto se u jerevanu desava desiti brki. A onda krenuse dronovi.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#13813 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

karanana wrote: 10/11/2020 02:24
90minut wrote: 10/11/2020 01:35
karanana wrote: 10/11/2020 00:51 da, zaista je bilo mnogo tacnih prognoza na ovoj temi, od samih ratnih akcija i ishoda, pa do samog svrsetka konkflikta u jerevanu i skupstini. a i o ulogama rusije i turske u pozadini. mada, nije bilo toliko tesko sve ovako predviditi posebno kada su azeri probilu front. ja sam mislio da ce biti dosta dosta tvrdje i jebenije, ali dronovi su fakat bili game changeri.
Al' je bilo na pocetku stvarno zanimljivo kad nisi znao ko šta kako i za šta se bore..

Ovi uletiše oklopom na pocetku ovi ih skidaju kao budale kad prođe 2 dana tako nešto pocese dronovi raditi, eh kad si to vidio odma si znao koliko je sati još kad si malo dublje citao i vidio da imaju dogovor s supersilom izraelcima...
Iskreno, na samom pocetku kad su armeni vecinom prikazivali videa poklapanja azerskog oklopa i vojske, mislio sam da ce biti ko i 2016. Uzece reko 2 sela i izgubit stotine vojnika i oklopa. Ja sam konto da ce se ovo sto se u jerevanu desava desiti brki. A onda krenuse dronovi.
Tako bi i bilo da nemaju dronove baš tako pa ovo ameri i rusi ne bi probili bez zračne podrške na pocetku nenormalno je ono ukopavanje izgledalo.
Al' dzaba naleti dron i cao.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#13814 Re: Nagorno Karabah

Post by ovo_malo_duse »

Challenger_ wrote: 09/11/2020 23:15
Mason74 wrote: 09/11/2020 23:08Pa nije Armenija dobila rat da diktira sta hoce, njihovo je da se povinuju zahtjevima Bakua, to je realnost.
Zahtjevima Kremlja, moliću lijepo, koji su: 1. propast za antirusku i prozapadnu vlast u Jerevanu, 2. djelimična ali ne i potpuna satisfakcija Bakuu za 90-e, 3. limitiranje uticaja Ankare i Jerusalima, kako u Bakuu, tako širom Kavkaza.

Uostalom, kad sve bude bjelodano, moliću one koji su ismijavali moja predviđanja da se još malo keslaju.


:lol:
Haj ba Strucnjak. Dzaba krecis. Azeri su dosli do linje dogovora. Mos ti mlatit praznu slamu. Brko i Putko dogovorili davno ti se napisao. A ti svoje pa svoje.
Nemoj da ti idem trazit postove.
Azerima svaka cast. Kakva pobjeda za knjige..
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#13816 Re: Nagorno Karabah

Post by emirolini »

Sta ovo Armeni ne priznaju? Oni bi da se ova djeca po NK bore i ginu i dalje? Dosuse oni su im lagali stalno da pobjedjuju i napreduju, pa je ovo sad sok odjednom.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#13817 Re: Nagorno Karabah

Post by ovo_malo_duse »

P jel podpisao ili nije? :lol: :lol:

Ubisel predsjednika parlamenta? Ko ce podpisat ako je Pasko razgulio? :run:
saimidin
Posts: 2796
Joined: 20/05/2011 17:53

#13818 Re: Nagorno Karabah

Post by saimidin »

Evo javila se I vojska AR, ipak su priznali da nema smisla dalje da ginu, oni protiv cijelog svijeta I blablabla, odose se spremat za novi moderni rat:

The Ministry of Defense of Armenia and the General Staff of the Armed Forces issued a statement, which reads as follows:

"Dear compatriots,

On September 27, a war was unleashed against Artsakh [(Nagorno-Karabakh)], which was unprecedented in terms of the forces, means, quantity, and type of armament involved. It was unprecedented also in the sense that our army was, in fact, fighting not only against the 10 million-strong Azerbaijani armed forces, but also against Turkey's direct military participation and full and unconditional political, military and diplomatic support, as well as several thousand mercenary terrorists.

Our army, in these conditions, did its best and the impossible to resist the enemy. Every soldier, officer and general of the Armenian army did his best for the defense of the Homeland, devoting himself to that struggle and creating many heroic stories. This war took away from us our best sons, whose memory will forever remain in the hearts of all of us—as real heroes of our time.

Each of you must be sure that no one should have the slightest doubt that our army has done the possible and the impossible. We have once again proved that we have unbreakable soldiers, officers and generals who are ready to sacrifice—without a second thought—their lives for the defense of our holy Motherland.

But it is time to stop the bloodshed. The political leaders of Armenia, Russia and Azerbaijan have reached an agreement, the content of which you are already familiar with. The war is not over in full, and the hostilities in Artsakh are still going on. Nevertheless, we support and we are obliged to implement our country's military-political leadership’s decisions which were made on the basis of a comprehensive analysis and assessment of the situation. We must stop the bloodshed. We must find the bodies of all our heroes and bury them with military honor. We are obligated to try to soothe the pain of our mothers who have given birth to heroes and heal the wounds of the wounded. We must restore the potential of our army and strengthen it even more, turning it into a state-of-the-art and super-combat-ready fist. There is too much to do. The war is ending. The army has done its job and will continue to do its best.

We call on to refrain from actions that could undermine the foundations of the statehood and, learning from all possible mistakes, to build an incomparably strong and combat-ready army which our heroic people deserve.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2829
Joined: 14/01/2019 04:56

#13819 Re: Nagorno Karabah

Post by Porodice Foht »

corolla02 wrote: 10/11/2020 01:02 bio sam blizu kad sam istaretio nakon onog prvog potpisivanja primirja pod pokroviteljstvom rusije, imaju jos 30 dana ratovanja, ko je uzeo uzeo je; bgm eto tako i bi :mrgreen:
Nisi sam, i ja sam pisao da se zmiri i tolerisu akcije Azera dok “kokice ne puknu”! Brzina mirovnih pregovora sinoc govori da je sve bilo u ladici, samo se cekalo oslobodjenje Shushe.
To je bilo presudno da se slomi najtvrdji “Martic” (Pashinyan) u cijeloj prici.
Sada je na sceni razocarana masa koju su varali i koji su jos veci mitomani “ne damo RSK”! A valja na traktore!
Velika pobjeda Aliyeva i Azera! Neka ne zaborave napor i uspjeh specijalaca bez kojih bi sve jos potrajalo!
Last edited by Porodice Foht on 10/11/2020 07:20, edited 1 time in total.
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#13820 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »



Arayik Harutyunyan: Borbe su trajale 2-3 kilometra od Stepanakerta. Da nije bilo ove odluke, izgubili bismo cijeli Karabah, imali bismo mnogo više gubitaka.


Ovdje je sve receno, svaka cast Alijevu pa je imao razuma da zaustavi dalju pogibiju mladosti, mnogi bi na njegovom mjesyu nastavili dalje. Azerbejdzan bi neupitno oslobodio sve, ali koliko bi vojnika izginulo.
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#13821 Re: Nagorno Karabah

Post by sinuhe »

Pametno od Aliyeva. Armeni ce dobiti neku autonomiju, kao sto smo mu i savjetovali :D , ali bez ikakvog koridora.
"Aghdam region will be returned to Azerbaijan before November 20, Kelbajar region - before November 15, Lachin region - before December 1," the head of state said.
https://news.az/news/span-classred-high ... egionsspan
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#13822 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »

90minut wrote: 10/11/2020 01:51
Lopez1981 wrote: 10/11/2020 01:47
90minut wrote: 10/11/2020 01:39

Ti ovo vjeruješ? :lol: :lol: :lol:

MAGAZIN SUGGESTED STRUCNJACE! :lol: :lol: :lol:

SAMO I ISKLJUCIVO VOJNI SPORAZUM NIŠTA VIŠE UZIMAJU IM KEŠ PRODAJU IM ORUŽJE I TO JE TO. :lol:

Koliko pogresnih procjena KOMEDIJA. :izet: :lol:
Stipu ga, vidis da ne zna sta ce od sebe. Isprovaljivao se na pocetku pa sada ceka i najmanju slamcicu da se uhvati.

Odnos kakav je Azerbejdzan imao sa Izraelom moze biti samo bolji, i u buducnosti ce jos vise kupovati njihovo naoruzanje jer se pokazalo odlicnim. Sa Turskom je odnos bratski uvijek bio i tu nema nikakve dileme.
Al' kaze magazin suggested isto ako da ja kazem Rusija nema nuklearno naoružanje i sutradan neko prenese da sam to ja rekao toliko isto ima kredibiliteta ovaj magazin. :lol:

Napiši pogrijesio sam sve što se moze pogrijesiti osim Pašinjana i kraj. :mrgreen:
Zbog cega se ubjedjujes s njim, nije ni svjestan kakve nebuloze lupa, jednostavno ga ignorisi i pusti da zivi u svijetu u kojem zivi.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8766
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#13823 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »


ruski mirotvorci u Gorisu na putu za Karabah znaci par sati i vec su tamo gdje treba da budu po dogovoru.

Svi vojnici ruske mirovne brigade upućeni u Karabah su vojnici po ugovoru - RIA Novosti Sve profi.


Turska vojska dolazi u 18:00 po po vrem. zoni koja je u Baku. :shock:
Last edited by SanskiBiser on 10/11/2020 07:37, edited 1 time in total.
Mason74
Posts: 390
Joined: 13/10/2020 17:27

#13824 Re: Nagorno Karabah

Post by Mason74 »



Ovako mitomanija okonca!
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#13825 Re: Nagorno Karabah

Post by Milenkov buraz »

Mir! To je najvažnije da se ne gine. :thumbup:

P.S Imaju li gdje detalji sporazuma da se zna kako će to sve izgledati?
Post Reply