Nagorno Karabah

Post Reply
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9889
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#9676 Re: Nagorno Karabah

Post by Bosanac sa dna kace »

Ja_Ja wrote: 23/10/2020 16:03 Zadnja dva dana i premijer Armenije i onaj iz Nagorno-Karabaha panicno pozivaju na pregovore. Armenci se zale da svaki put kada dodje do price o pregovoru Azeri imaju dodatne zahtjeve. Sto mozda i ne cudi jer se mijenja stanje na terenu. Mislim da su i jedni i drugi svjesni da ako im Azeri uzmu koridor da je to to.

Bezveze ljudi ginu i na jednoj i na drugoj strani. Sve zbog neke mitomanije.
Tako je bilo zadnjih 30 godina Azerima, kad god bi došlo do pregovora onda bi Jermeni imali nove zahtjeve...
Samo žali Bože omladine...
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#9677 Re: Nagorno Karabah

Post by emillio estevez »

Bosanac sa dna kace wrote: 23/10/2020 16:58
Ja_Ja wrote: 23/10/2020 16:03 Zadnja dva dana i premijer Armenije i onaj iz Nagorno-Karabaha panicno pozivaju na pregovore. Armenci se zale da svaki put kada dodje do price o pregovoru Azeri imaju dodatne zahtjeve. Sto mozda i ne cudi jer se mijenja stanje na terenu. Mislim da su i jedni i drugi svjesni da ako im Azeri uzmu koridor da je to to.

Bezveze ljudi ginu i na jednoj i na drugoj strani. Sve zbog neke mitomanije.
Tako je bilo zadnjih 30 godina Azerima, kad god bi došlo do pregovora onda bi Jermeni imali nove zahtjeve...
Samo žali Bože omladine...
Ovo si sad izmislio
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9889
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#9678 Re: Nagorno Karabah

Post by Bosanac sa dna kace »

Vitezanin wrote: 23/10/2020 16:41
90minut wrote: 23/10/2020 15:53 Radio lik u policiji na finom mjestu i pobjegao na građevinu za boljim zivotom?

Kakva je to vukojebina?
Plate su tamo 250 eura, ako i toliko.
Ma hau jes no, možda nekom regionalnom šefu ili ministru.
U Jerevanu 2010. Ja i jedan kolega Italijan za nekih 10ak eura svako veče se odvaljivali od hrane u nekom luksuznom restoranu kojeg su tad držali Čečeni. To supe, to salate, to janjetina vako, to piletina nako, to cijeðeni sokovi...
U NK daj Bože da je 100 eura plata običnom svijetu
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#9679 Re: Nagorno Karabah

Post by El_comadante »

zposao wrote: 23/10/2020 16:37 Dzaba se neki upinju da dokazu da je NK Azerbejdzanski. Historijski fakti kazu da Azeri vrše agresiju sa ciljem protjerivanja Armena sa historijski njihove zemlje.

https://karabakhfacts.com/wp-content/up ... s-Rule.png

Trebalo bi razlučiti oblast Nagorno Karabaha od okolnog područja kojega su zauzeli Armeni prije 30 godina. To pripada Azerima. Ali isto tako Azeri nemaju pravo protjerivati Armene iz NK jer je kroz historiju uvijek bio naseljen Armenima. Ludi Staljin je zakuhao problem poklonivši čitav NK Azerima, što ni u ludilu nije trebao uraditi.

Ovako će se do sudnjeg dana gonjati i ratovati, čas će jedni napredovati i protjerivati, čas drugi... A djeca će im stradavati boreći se oko kamena
eh kad bi gledali historijski kontekst onda Sandžak treba da pšripadne BiH, Vojvodina Mađarskoj i tako dalje i tako slično. ono što je SADA reevantno i bitno da je NK u sastavu Azerbejđana od nezavisnosti. Armenija je izvršila agresiju i uzela Azerski 20% teritorije. šta je bilo nekdada davno nije bitno. bitno je šta je sada u ovoj novoj nekakvoj historiji.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#9680 Re: Nagorno Karabah

Post by ovo_malo_duse »

Challenger_ wrote: 23/10/2020 02:04
Kao prvo, lljudi se pitaju koliko je vojnika na frontu i kakvi su gubici na obje strane. Na tragu tog elementarnog interesovanja postavim tvit lika koji se istom tematikom bavio u Siriji i Libiji i koliko mi se čini, dobro je to radio. Kao drugo, u nedostatku zvaničnih informacija iz Bakua različiti pojedinci i službe se bave procjenama njihovih gubitaka. Opet na tragu teme i elementarnog interesovanja forumaša kopiram upis sa portala na kome se bez pretplate ne može ući (pretplatnik sam) i to od komentatora koga sam zapazio kao kredibilnog u Libiji i Siriji. Koliko su njegove procjene tačne ja to ne znam niti mogu da znam, ali je dao procjene, dok ovdje to skoro niko ne radi. I nakon svega šta ti radiš? Ponašašaš se kao da ovo nije privatni forum već stranica azerskog MOD-a. Uz*eb'o si se kao da si Alijev i Erdogan himself i još si počeo da stvari spuštaš na lični nivo i tako obaraš kvalitet teme.

Opusti se, ne budi uz*eban, ne budi napet.
Ne zelim da idem u off, popicu ban bezze zbog Rusofillskog trola. Tako da se Izvinjavam moderaciji.
Haj ba doasd su te toliko puta provalili i provalili ovdje, od plaza pa evo Suprim prije nekoliko postova te odvalio po usima, da sam na tvom mjestu bilo bi me stid davat bilo kakve kommentare.
Pises gluposti i ko biva samouvjeren, maltene ko da si svjetnik u Putinovom kabinetu. :lol: :lol:
Ko fol krrdibilan lik, nisi nista bolji od Kikkija samo se zamotavas u srebreni papir.
Cinjenice drug, cinjenice. Ja navijam za Azere i ne krijem to a sve sto postam su gole cinjenice, kao i Azeri. Roknuli 2 - 3000 Armena i potkrijepili snimcima. Druga strana pokazala u vrh glave 100 + Azera.
Daleko od toga da volim rat i da mi nije zao ove mladosti sto gine al jarane ima razlog pogledaj Azerska sela i gradice sve poruseno do temelja nema ni jedna kuca cijela osim par pretvorenih u supe i kasarne.
Ljudi vracaju svoje, pripremili se i lupaju.
Ti napises gubitci i mrtav hladan navodis tipa koji pola texta posveti navodima o Mudzahedinima iz Sirije a mi gledamo snimke evo 3 sedmice i osim navoda nista a ti tvoj kommentator gole cinjenice sa snimka kaze navidno i jos velis krrdibilan.
Ma ajde ba... Skim se ja natezem.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9889
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#9681 Re: Nagorno Karabah

Post by Bosanac sa dna kace »

emillio estevez wrote: 23/10/2020 17:02
Bosanac sa dna kace wrote: 23/10/2020 16:58
Ja_Ja wrote: 23/10/2020 16:03 Zadnja dva dana i premijer Armenije i onaj iz Nagorno-Karabaha panicno pozivaju na pregovore. Armenci se zale da svaki put kada dodje do price o pregovoru Azeri imaju dodatne zahtjeve. Sto mozda i ne cudi jer se mijenja stanje na terenu. Mislim da su i jedni i drugi svjesni da ako im Azeri uzmu koridor da je to to.

Bezveze ljudi ginu i na jednoj i na drugoj strani. Sve zbog neke mitomanije.
Tako je bilo zadnjih 30 godina Azerima, kad god bi došlo do pregovora onda bi Jermeni imali nove zahtjeve...
Samo žali Bože omladine...
Ovo si sad izmislio
?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9682 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

emillio estevez wrote: 23/10/2020 17:02
Bosanac sa dna kace wrote: 23/10/2020 16:58
Ja_Ja wrote: 23/10/2020 16:03 Zadnja dva dana i premijer Armenije i onaj iz Nagorno-Karabaha panicno pozivaju na pregovore. Armenci se zale da svaki put kada dodje do price o pregovoru Azeri imaju dodatne zahtjeve. Sto mozda i ne cudi jer se mijenja stanje na terenu. Mislim da su i jedni i drugi svjesni da ako im Azeri uzmu koridor da je to to.

Bezveze ljudi ginu i na jednoj i na drugoj strani. Sve zbog neke mitomanije.
Tako je bilo zadnjih 30 godina Azerima, kad god bi došlo do pregovora onda bi Jermeni imali nove zahtjeve...
Samo žali Bože omladine...
Ovo si sad izmislio
Armeni skoro pa nisu ni hteli pregovarati,samo 10 dana nazad javno su govorili ni pedlja Azerbejdzanu
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#9683 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

spreca wrote: 23/10/2020 17:10
emillio estevez wrote: 23/10/2020 17:02
Bosanac sa dna kace wrote: 23/10/2020 16:58
Tako je bilo zadnjih 30 godina Azerima, kad god bi došlo do pregovora onda bi Jermeni imali nove zahtjeve...
Samo žali Bože omladine...
Ovo si sad izmislio
Armeni skoro pa nisu ni hteli pregovarati,samo 10 dana nazad javno su govorili ni pedlja Azerbejdzanu
sad se sprdaju s njima i tom pricom...za 20ak dana druga ploca...

Image
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#9684 Re: Nagorno Karabah

Post by Challenger_ »

@ovo_malo_duse

Samo se nemoj sekirat, srce će te opalit. Hajd' sa srećom.

_____
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#9685 Re: Nagorno Karabah

Post by _Reds_ »

Nadam se da ce ovo što prije završiti. Prije nego ovi evetulano napadnu i najveci grad.

Azeri bi im trebali dati neku vrstu autonomije, pravo na jezik, dovjezicne nazive, i da se to jednom zavrsi. To je bolje i za Armene, da pocnu u miru da zive. Da ulazu u ekonomiju, ne u ove utvrde silne, koje su se raspale ko kule od karata.
User avatar
sinuhe
Posts: 11479
Joined: 03/06/2011 11:33

#9686 Re: Nagorno Karabah

Post by sinuhe »

. “We proved in the 1990s that there was no Armenia without Artsakh,” the Prime Minister said, adding that with diplomatic efforts now having expired, “the situation leaves us with no alternative to victory.”
https://armenianweekly.com/2020/10/21/n ... pashinyan/
Nema diplomatskog rjesenja
"Devedesetih smo dokazali da nema Armenije be Artsakha(NK). Pobjeda je jedino rjesenje" Premijer Armenije Nikol Pashinyan prekjuce.
zposao
Posts: 2580
Joined: 22/03/2019 09:27

#9687 Re: Nagorno Karabah

Post by zposao »

El_comadante wrote: 23/10/2020 17:04
zposao wrote: 23/10/2020 16:37 Dzaba se neki upinju da dokazu da je NK Azerbejdzanski. Historijski fakti kazu da Azeri vrše agresiju sa ciljem protjerivanja Armena sa historijski njihove zemlje.

https://karabakhfacts.com/wp-content/up ... s-Rule.png

Trebalo bi razlučiti oblast Nagorno Karabaha od okolnog područja kojega su zauzeli Armeni prije 30 godina. To pripada Azerima. Ali isto tako Azeri nemaju pravo protjerivati Armene iz NK jer je kroz historiju uvijek bio naseljen Armenima. Ludi Staljin je zakuhao problem poklonivši čitav NK Azerima, što ni u ludilu nije trebao uraditi.

Ovako će se do sudnjeg dana gonjati i ratovati, čas će jedni napredovati i protjerivati, čas drugi... A djeca će im stradavati boreći se oko kamena
eh kad bi gledali historijski kontekst onda Sandžak treba da pšripadne BiH, Vojvodina Mađarskoj i tako dalje i tako slično. ono što je SADA reevantno i bitno da je NK u sastavu Azerbejđana od nezavisnosti. Armenija je izvršila agresiju i uzela Azerski 20% teritorije. šta je bilo nekdada davno nije bitno. bitno je šta je sada u ovoj novoj nekakvoj historiji.
Pa upravo to. Azeri se ponašaju kao kada bi Sandzaklije trazili autonomiju ili nezavisnost, a Vucic na njih tenkovima i dronovima...
Meni je to suludo.

Pusti ljude tamo gdje žive. Daj im jedan vid autonomije, relaksiraj odnose, traži saradnju a ne agresiju i nasilnu inkluziju. Tamo gdje se sila vrši nema buducnosti.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#9688 Re: Nagorno Karabah

Post by Lincoln-Burrows »

Nema tu autonomije ni ovake ni onake, samo zid,
kod nekih slučajeva pomaže samo zid.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9689 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

Predsjednik nepriznane republike Nagorni Karabah je moli Putina da na sve moguce nacine pokusa da zaustavi borbe u nagornom Karabahu
https://yandex.ru/news/story/Lider_NKR_ ... ktop&wan=1
zposao
Posts: 2580
Joined: 22/03/2019 09:27

#9690 Re: Nagorno Karabah

Post by zposao »

_Reds_ wrote: 23/10/2020 17:22 Nadam se da ce ovo što prije završiti. Prije nego ovi evetulano napadnu i najveci grad.

Azeri bi im trebali dati neku vrstu autonomije, pravo na jezik, dovjezicne nazive, i da se to jednom zavrsi. To je bolje i za Armene, da pocnu u miru da zive. Da ulazu u ekonomiju, ne u ove utvrde silne, koje su se raspale ko kule od karata.
Sad će te ovdje znalci prozvati islamofobnim četnikom..
User avatar
_Reds_
Posts: 9356
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#9691 Re: Nagorno Karabah

Post by _Reds_ »

zposao wrote: 23/10/2020 17:35
_Reds_ wrote: 23/10/2020 17:22 Nadam se da ce ovo što prije završiti. Prije nego ovi evetulano napadnu i najveci grad.

Azeri bi im trebali dati neku vrstu autonomije, pravo na jezik, dovjezicne nazive, i da se to jednom zavrsi. To je bolje i za Armene, da pocnu u miru da zive. Da ulazu u ekonomiju, ne u ove utvrde silne, koje su se raspale ko kule od karata.
Sad će te ovdje znalci prozvati islamofobnim četnikom..
Ma to me ne interesuje. Ja postujem pravo Azerbejdzna na njegovu teritoriju i to je de jure, a jos malo i de facto.
Postujem i pravo Armena na neku svoju lokalnu upravu, svoj jezik i svoje nazive.

A ljudi ginu zbog budala, kao što je ovaj predsjednik GK.
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#9692 Re: Nagorno Karabah

Post by belfy »

sumirprimus wrote: 22/10/2020 20:10
muhafuca wrote: 22/10/2020 16:55
sumirprimus wrote: 22/10/2020 09:26
nije problem u neznanju, problem je u samouvjerenosti u ono sto napises.

ipak ovo neko i procita. sve sto si rekao, realno veze s vezom nema i nista nisi pogodio, al ama bas nista. kak osi to uspio za divno cudo misterija je.
sta armenija jos nema od pvo? mozda s400? :lol: :-) imaju jaci pvo od svih zemalja ex yu ...
ili po tebi mozda pvo sistemi nisu s300,panzir, tor,kub,osa,igla, znaci od slozenih i navikanih sistema do ovih manpads :lol: :-)
jos jedna ispravka izuzetno krivog navoda nije se sirijska pvo ni sekunde adaptirala na dronove, nego su krseni i topljeni, dok turci nisu ustuknuli i potpisali primirje sa rujama, iz ko zna kojih -njima znanih razloga.
libija isto tako, istopili i haftarovce i vagnervoce zajedno. opet primirje s rujama. a ne pvo snaga koje su se branile zaustavlja games of drones.
za izrael :lol: tu ni ne znas gdje zajeb jel tako? :)
jel ovde pravilo da sto vise smiley-a ubacis u tekst to je tekst tacniji inteligentniji i smisleniji?

plus poeni za boldovanje i povecavanje teksta?


ako je tako - fali ti barem jos jedno cetrdeset smiley-a
Poenta je nemas argumentovan odogovor za smisleniju raspravu i samouvjereno ne razumijes tematiku i naravno da se moram smijat.zivot je lijep.
izvinjavam se forumskom puku, ali ovo izdvajam samo za sebe sa napomenom kako izgleda kad se dvojica glupih raspravljaju. molim forumase da preskoce ovaj moj upis. hvala na razumijevanju.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9693 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

zposao wrote: 23/10/2020 17:35
_Reds_ wrote: 23/10/2020 17:22 Nadam se da ce ovo što prije završiti. Prije nego ovi evetulano napadnu i najveci grad.

Azeri bi im trebali dati neku vrstu autonomije, pravo na jezik, dovjezicne nazive, i da se to jednom zavrsi. To je bolje i za Armene, da pocnu u miru da zive. Da ulazu u ekonomiju, ne u ove utvrde silne, koje su se raspale ko kule od karata.
Sad će te ovdje znalci prozvati islamofobnim četnikom..
Naravno,porazbijat cemo sve ploce na cirilici a pozeljno je i zbaraniti je
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#9694 Re: Nagorno Karabah

Post by spreca »

_Reds_ wrote: 23/10/2020 17:42
zposao wrote: 23/10/2020 17:35
_Reds_ wrote: 23/10/2020 17:22 Nadam se da ce ovo što prije završiti. Prije nego ovi evetulano napadnu i najveci grad.

Azeri bi im trebali dati neku vrstu autonomije, pravo na jezik, dovjezicne nazive, i da se to jednom zavrsi. To je bolje i za Armene, da pocnu u miru da zive. Da ulazu u ekonomiju, ne u ove utvrde silne, koje su se raspale ko kule od karata.
Sad će te ovdje znalci prozvati islamofobnim četnikom..
Ma to me ne interesuje. Ja postujem pravo Azerbejdzna na njegovu teritoriju i to je de jure, a jos malo i de facto.
Postujem i pravo Armena na neku svoju lokalnu upravu, svoj jezik i svoje nazive.

A ljudi ginu zbog budala, kao što je ovaj predsjednik GK.
:thumbup:
Comanche
Posts: 420
Joined: 05/07/2006 06:39

#9695 Re: Nagorno Karabah

Post by Comanche »

_Reds_ wrote: 23/10/2020 17:42
zposao wrote: 23/10/2020 17:35
_Reds_ wrote: 23/10/2020 17:22 Nadam se da ce ovo što prije završiti. Prije nego ovi evetulano napadnu i najveci grad.

Azeri bi im trebali dati neku vrstu autonomije, pravo na jezik, dovjezicne nazive, i da se to jednom zavrsi. To je bolje i za Armene, da pocnu u miru da zive. Da ulazu u ekonomiju, ne u ove utvrde silne, koje su se raspale ko kule od karata.
Sad će te ovdje znalci prozvati islamofobnim četnikom..
Ma to me ne interesuje. Ja postujem pravo Azerbejdzna na njegovu teritoriju i to je de jure, a jos malo i de facto.
Postujem i pravo Armena na neku svoju lokalnu upravu, svoj jezik i svoje nazive.

A ljudi ginu zbog budala, kao što je ovaj predsjednik GK.
Jermeni su izgubili to pravo na autonomiju i jezik kad su defacto odcjepili dio Azerbejdžana, protjerali sve Azere, i nisu htjeli da pregovaraju zadnjih 30 godina. Sad kad je đavo došo, po svoje i njima došle iz guzice u glavu. Isto kao i RSK.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#9696 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

Glava azerbejdžanskog ministarstva vanjskih poslova Jeyhun Bayramov razgovarao je o situaciji u Karabahu s američkim državnim tajnikom Mikeom Pompeom.

Konkretno, prema ministarstvu, razgovarali su o destruktivnoj politici armenske strane u pitanju Karabaha, granatiranju civilnog stanovništva Azerbejdžana, regrutaciji stranih plaćenika i terorista od strane Armenije.

Pored toga, strane su razmijenile mišljenja o bilateralnim odnosima.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8744
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#9697 Re: Nagorno Karabah

Post by SanskiBiser »

SanskiBiser wrote: 23/10/2020 18:03
Glava azerbejdžanskog ministarstva vanjskih poslova Jeyhun Bayramov razgovarao je o situaciji u Karabahu s američkim državnim tajnikom Mikeom Pompeom.

Konkretno, prema ministarstvu, razgovarali su o destruktivnoj politici armenske strane u pitanju Karabaha, granatiranju civilnog stanovništva Azerbejdžana, regrutaciji stranih plaćenika i terorista od strane Armenije.

Pored toga, strane su razmijenile mišljenja o bilateralnim odnosima.

Erdogan: Poduzimajući odgovarajuće korake po armensko-azerbejdžanskom pitanju, zajedno s Rusijom možemo uspostaviti mir u regiji

„Rusija nema potraživanja u vezi sa učešćem Turske u ovom pitanju. S Rusijom imamo zajedničke akcije u vezi sa sirijskim i libijskim pitanjima.

Nadamo se da ćemo poduzimanjem odgovarajućih koraka u azerbejdžansko-jermenskom pitanju uspjeti uspostaviti mir u regiji. "
Last edited by SanskiBiser on 23/10/2020 18:06, edited 1 time in total.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#9698 Re: Nagorno Karabah

Post by 90minut »

Bosanac sa dna kace wrote: 23/10/2020 17:03
Vitezanin wrote: 23/10/2020 16:41
90minut wrote: 23/10/2020 15:53 Radio lik u policiji na finom mjestu i pobjegao na građevinu za boljim zivotom?

Kakva je to vukojebina?
Plate su tamo 250 eura, ako i toliko.
Ma hau jes no, možda nekom regionalnom šefu ili ministru.
U Jerevanu 2010. Ja i jedan kolega Italijan za nekih 10ak eura svako veče se odvaljivali od hrane u nekom luksuznom restoranu kojeg su tad držali Čečeni. To supe, to salate, to janjetina vako, to piletina nako, to cijeðeni sokovi...
U NK daj Bože da je 100 eura plata običnom svijetu
Tacno treba na odmor otici tamo.
ultrajvosa 1987
Posts: 863
Joined: 18/11/2008 17:34

#9699 Re: Nagorno Karabah

Post by ultrajvosa 1987 »

90minut wrote: 23/10/2020 18:05
Bosanac sa dna kace wrote: 23/10/2020 17:03
Vitezanin wrote: 23/10/2020 16:41

Plate su tamo 250 eura, ako i toliko.
Ma hau jes no, možda nekom regionalnom šefu ili ministru.
U Jerevanu 2010. Ja i jedan kolega Italijan za nekih 10ak eura svako veče se odvaljivali od hrane u nekom luksuznom restoranu kojeg su tad držali Čečeni. To supe, to salate, to janjetina vako, to piletina nako, to cijeðeni sokovi...
U NK daj Bože da je 100 eura plata običnom svijetu
Tacno treba na odmor otici tamo.
Totalno.
U ovih 250 € je beli i spavanje , i masaza, jel Moldavija dje blizu :D ?
Naravno, i oblizak linija po Nagorno Karabahu ....ako im ostane ijedna do tad .....
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#9700 Re: Nagorno Karabah

Post by Vitezanin »

SanskiBiser wrote: 23/10/2020 16:53
Vitezanin wrote: 23/10/2020 16:41
90minut wrote: 23/10/2020 15:53 Radio lik u policiji na finom mjestu i pobjegao na građevinu za boljim zivotom?

Kakva je to vukojebina?
Plate su tamo 250 eura, ako i toliko.
On kaze da je otisao u penziju kao major policije i nakon toga otisao u Rusiju da radi na gradjevini.

Ma egzodus traje u Rusiju trbuhom za kruhom vec 30ak godina pricao je Jurij o tome.
Image

Po Putinu oko 3 miliona Armena je u Rusiji legalno i na crno...
Rusija, a posebno Moskva i drugi veći gradovi, su narodima s Kavkaza i centralne Azije ono što je nama Slovenija, Austrija i dalje. I Armenci i Azeri su brojni i utjacajni, posebno Armenci, ali ima tu i Kirgiza, Tadžika, Uzbeka, Gruzijaca... Pravi melting pod pod sovjetski.
Post Reply