Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%

Total votes: 184

RNG_25

#5376 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by RNG_25 » 23/01/2017 07:06

jeza u ledja wrote:Mi smo vec utvrdili da si ti rasista. Ima na ovoj temi duza prepiska o tome. Cak ti je postavljana i definicija rasizma iz udzbenika ( :roll: ). Na kraju diskusije si se i sam slozio da si rasista. Dakle ta je rasprava zavrsena.
I da se vratimo onda na pocetak, zasto vi - rasisti, ne stavite jednostavno svastiku u avatar, a ne da se krijete iza glupavih internet mimova?
Vaše lažne definicije me ne zanimaju, neovisno od toga jesu li u udžbenicima ili drugdje.

Sposobni ste definisati da je Trump rasista, primjerice, iako iz nekog razloga njegove firme zapošljavaju i ne-bijelce.

Pa ste onda sposobni reći da su Trumpovi podržavatelji rasisti, iako među tim podržavateljima ima ljudi iz svih rasa, pa ispada da su svi oni rasisti... protiv nekoga, pa i protiv vlastitih istomišljenika. I nimalo vas ne brine što to nema nikakvog smisla, već vam je u interesu samo logička greška i glupost, po čemu ste nadaleko poznati i zbog čega ste izgubili.

Koga briga više šta vi mislite i šta je neko "po definiciji", kada vam te definicije nemaju smisla niti reflektuju stvarnost. Oh, ja sam rasista? Kao i neki crnac? I azijat? I svi podržavamo Trumpa? Da, to ima smisla... za takve neznalice kao što si ti.

Šunj

#5377 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Šunj » 23/01/2017 07:10

Image

Drvenija87

#5378 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Drvenija87 » 23/01/2017 07:11

jeza u ledja wrote:
Drvenija87 wrote:Od Obame (kvazi-pacifiste) gori i nazadniji ne moze biti.
Tijekom njegove osmogodisnje vladavine,dokazao je koliko je njegova spoljasna politika bila jadna i licemjerna.
Tajno se dogovarao sa Putinom,dok je pred tv kamerama uvjeravao saveznike da je sve pod kontrolom.
Zarad Irana ,Putinu je dozvolio da uradi sto je pozelio,a na koncu krivca za mnoge nedace nasao u Trampu.

http://www.tabletmag.com/jewish-news-an ... mp-mideast
Ma sigurno. :lol:

PS: Interesantna stranica s koje si link postavio. :-)
*Postavila*

Liberali su najveci lazovi i licemjeri!!

Uzmimo primjer naseg Balkana.
Sta je to konkretno Obama uradio da bi ga doista pohvalili?
Prijem CG u NATO je traljavo odradjen.
Sankcije Dodiku dosle u posljednjem minutu.
Uostalom,navedi ti neki pozitivan primjer,ako ga uopce i imas.

jefferson

#5379 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jefferson » 23/01/2017 07:14

RNG_25 wrote:
jeza u ledja wrote:Mi smo vec utvrdili da si ti rasista. Ima na ovoj temi duza prepiska o tome. Cak ti je postavljana i definicija rasizma iz udzbenika ( :roll: ). Na kraju diskusije si se i sam slozio da si rasista. Dakle ta je rasprava zavrsena.
I da se vratimo onda na pocetak, zasto vi - rasisti, ne stavite jednostavno svastiku u avatar, a ne da se krijete iza glupavih internet mimova?
Vaše lažne definicije me ne zanimaju, neovisno od toga jesu li u udžbenicima ili drugdje.

Sposobni ste definisati da je Trump rasista, primjerice, iako iz nekog razloga njegove firme zapošljavaju i ne-bijelce.

Pa ste onda sposobni reći da su Trumpovi podržavatelji rasisti, iako među tim podržavateljima ima ljudi iz svih rasa, pa ispada da su svi oni rasisti... protiv nekoga, pa i protiv vlastitih istomišljenika. I nimalo vas ne brine što to nema nikakvog smisla, već vam je u interesu samo logička greška i glupost, po čemu ste nadaleko poznati i zbog čega ste izgubili.

Koga briga više šta vi mislite i šta je neko "po definiciji", kada vam te definicije nemaju smisla niti reflektuju stvarnost. Oh, ja sam rasista? Kao i neki crnac? I azijat? I svi podržavamo Trumpa? Da, to ima smisla... za takve neznalice kao što si ti.
Kada Trump kompanija zaposli crnca jer im je to u interesu, onda to ne znaci da li je Trump rasista ili ne. Npr. po americkom zakonu ako postoji i najmanja sumnja da je neko odbijen zbog boje koze ili spola ili religije, ogromne kazne se pucaju.
Upravo ono sto se Trumpu desilo 1970-tih kada jeispostava njegovog oca, kojom je Donald licno upravljao imala na formularu rubriku u koju se upisivalo ako e kandidat za iznajmljivanje stana crnac ili ne. Na kraju se Trump nagodio sa drzavom nakon sto su ga uhvatili i paltio nekoliko miliona dolara kazne.
Stoga mojne glupsoti valjat. Tvoj argument je: u ovom selu ima i muslimana i dobro im je, nismo ih ubili bas sve devedesetih, stoga ne znam sta se zale.
Tako i Trump izajde na binu, 20,000 ljudi i kaze: gdje moj crnac, aha evo ga (da jedan jedini crnac u publici). I sad svi mi trebamo njemu dati orden jer g nisu ne znam, prebili, lincovali i slicno, na sto je Trump napuckavao ljude redovno tokom kampanje.

jefferson

#5380 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jefferson » 23/01/2017 07:14

Drvenija87 wrote:
jeza u ledja wrote:
Tijekom njegove osmogodisnje vladavine,dokazao je koliko je njegova spoljasna politika bila jadna i licemjerna.
Tajno se dogovarao sa Putinom,dok je pred tv kamerama uvjeravao saveznike da je sve pod kontrolom.
Zarad Irana ,Putinu je dozvolio da uradi sto je pozelio,a na koncu krivca za mnoge nedace nasao u Trampu.

*Postavila*

Sta je Balkan uradio da Balkan bude bolji?

Drvenija87

#5381 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Drvenija87 » 23/01/2017 07:29

jefferson wrote: Sta je Balkan uradio da Balkan bude bolji?
Cekao Obamu da im zavrsi najveci dio posla,posebice u BiH.
Zivjeli u laznoj nadi da ce im demkrate ukinuti RS,dok njihovi politicari obmanjuju i pljackaju sopstvene gradjane.
Sad su nasli krivca u Trampu. :pisnula:

Gojeni H

#5382 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Gojeni H » 23/01/2017 08:19

jefferson wrote: Kada Trump kompanija zaposli crnca jer im je to u interesu, onda to ne znaci da li je Trump rasista ili ne. Npr. po americkom zakonu ako postoji i najmanja sumnja da je neko odbijen zbog boje koze ili spola ili religije, ogromne kazne se pucaju.
Upravo ono sto se Trumpu desilo 1970-tih kada jeispostava njegovog oca, kojom je Donald licno upravljao imala na formularu rubriku u koju se upisivalo ako e kandidat za iznajmljivanje stana crnac ili ne. Na kraju se Trump nagodio sa drzavom nakon sto su ga uhvatili i paltio nekoliko miliona dolara kazne.
Stoga mojne glupsoti valjat. Tvoj argument je: u ovom selu ima i muslimana i dobro im je, nismo ih ubili bas sve devedesetih, stoga ne znam sta se zale.
Tako i Trump izajde na binu, 20,000 ljudi i kaze: gdje moj crnac, aha evo ga (da jedan jedini crnac u publici). I sad svi mi trebamo njemu dati orden jer g nisu ne znam, prebili, lincovali i slicno, na sto je Trump napuckavao ljude redovno tokom kampanje.
Realno, mnoge su firme tada pravile iste vrste prekrsaja i morale su praviti vansudske nagodbe.

Gojeni H

#5383 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Gojeni H » 23/01/2017 08:22

Šunj wrote:Image
:lol:

Nisam odmah ni primijetio ovu ljepoticu izmedju Trumpa i Obame.

Point.

#5384 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Point. » 23/01/2017 08:35

Drvenija87 wrote:
jeza u ledja wrote:

*Postavila*

Djevojko, ti si zalutala ovdje.

jefferson

#5385 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jefferson » 23/01/2017 08:47

Gojeni H wrote:
jefferson wrote: Kada Trump kompanija zaposli crnca jer im je to u interesu, onda to ne znaci da li je Trump rasista ili ne. Npr. po americkom zakonu ako postoji i najmanja sumnja da je neko odbijen zbog boje koze ili spola ili religije, ogromne kazne se pucaju.
Realno, mnoge su firme tada pravile iste vrste prekrsaja i morale su praviti vansudske nagodbe.
Mnoge firme nisu predsjednik drzave.

Black swan

#5386 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Black swan » 23/01/2017 08:58

sad nam trebaju one stranice iz alan forda kad bijelac dobije jednostavna pitanja o atomskoj bombi a crnac mora nabrojati imena žrtava :|

arzuhal

#5387 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by arzuhal » 23/01/2017 09:33

Tramp na mevludu u Tojšićima, Kalesija...Išareti Melanija-hanumi da se ne vrpolji, ometa ga, šejtan ženski...

daddy-kool

#5389 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by daddy-kool » 23/01/2017 09:48

Loše je Trump počeo, sve sa svojim nesigurnostima, sitnim i krupnim lažima, narcisizmom, sitnom dušom.

Black swan

#5390 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Black swan » 23/01/2017 09:50

imaju pravne regulative kad je predsjednik truba
impič him i zdravo

sve piše u zakonu

Alfons Kauders

#5391 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Alfons Kauders » 23/01/2017 09:50

daddy-kool wrote:Loše je Trump počeo, sve sa svojim nesigurnostima, sitnim i krupnim lažima, narcisizmom, sitnom dušom.
Pa sta mislis sto ga Srbi i Hrvati toliko obozavaju? :lol:

Gojeni H

#5392 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Gojeni H » 23/01/2017 09:51

jefferson wrote:
Gojeni H wrote:
Mnoge firme nisu predsjednik drzave.
Americki predsjednici generalno rade mnogo gore stvari, ali nije tema danasnje emisije za selo.

prog321

#5393 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by prog321 » 23/01/2017 09:53

Sve što je Trump spreman uraditi luđaci oko njega su triput spremniji.
On je cak jedan od razumnijih među njima.
Sprem'te se. Winter is comming. :cry:

mO k3

#5395 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by mO k3 » 23/01/2017 10:31

prog321 wrote:Sve što je Trump spreman uraditi luđaci oko njega su triput spremniji.
On je cak jedan od razumnijih među njima.
Sprem'te se. Winter is comming. :cry:
on je showman kojeg treba staviti u ludzacku kosulju , covjek koji je imao vise bankrota hoce da napravi america great again? ....

ujedno je sovinista,fasista , rasista

prog321

#5396 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by prog321 » 23/01/2017 10:41

Ministar odbrane mu klao zarobljenike u Feludzi.
Ministrica obrazovanja ne vjeruje u evoluciju nego u redoslijed postanka po bibliji. :-)
I tako dalje i tako više.
Dati takvim ljudima pristup nuklearnim kodovima? :lol:

mO k3

#5397 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by mO k3 » 23/01/2017 10:42

prog321 wrote:Ministar odbrane mu klao zarobljenike u Feludzi.
Ministrica obrazovanja ne vjeruje u evoluciju nego u redoslijed postanka po bibliji. :-)
Spram njima mi putin izgleda kao mala maca

dust in the wind

#5398 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by dust in the wind » 23/01/2017 10:45

prog321 wrote:Ministar odbrane mu klao zarobljenike u Feludzi.
pa čim Dodik, Toma Nikolić, ruski ultraši, francuska desnica doživljavaju orgazam na njega, vidiš da nije dobar...

pici

#5399 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by pici » 23/01/2017 11:09

Image

pici

#5400 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by pici » 23/01/2017 11:34

tVumpe vrni aljasku...
Zašto je Rusija prodala Aljasku?
Rusija je 1867. prodala SAD teritoriju Aljaske za simboličnih 7,2 miliona dolara. Samo u toku prvih 50 godina vladavine nad tom zemljom Amerikanci su sa nje zaradili bar sto puta više. Kako su carski činovnici mogli da urade nešto tako besmisleno?

Peticiju za pripajanje Aljaske Rusiji, koja je objavljena na sajtu Bele kuće, potpisalo je već preko 35 hiljada ljudi. Mnogi do danas smatraju da su Amerikanci Aljasku ili ukrali od Rusa, ili je uzeli u najam, pa je nisu vratili. Usprkos rasprostranjenim legendama, pogodba je bila poštena i obe strane su imale dobre razloge da je sklope.

Zvanična predaja teritorije realizovana je 1867. u Novoarhangelsku. Američka i ruska vojska su se postrojile pored stuba sa zastavom, sa kojeg je uz topovske salve počelo spuštanje ruske zastave. Međutim, zastava se zamrsila na samom vrhu. Mornar koji se popeo da je odmrsi bacio ju je dole i ona je slučajno pala pravo na ruske bajonete. Loš predznak! Nakon toga su Amerikanci započeli rekviziciju zgrada u gradu, koji je dobio novo ime – Sitka. Nekoliko stotina Rusa, koji nisu želeli da prime američko državljanstvo, bilo je prinuđeno da se evakuiše trgovačkim brodovima i u domovinu su stigli tek naredne godine.
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy ... id=1222876

Image

Post Reply