Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#4226 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Pandakonda wrote:
Pa jesam li ja to isto napisao samo na našem da se SJW odnosti na današnje pokrete tipa black lives matter, third wave feminizam itd. ? To je danas postao uvrijedljiv termin jer kao što sam napisao likovi su fulili temu i metu. Ono što sam ja tebi napisao (na eng) jeste od kada je krenuo SJW pokret i ko im je dao ime jer si ti rekao je alt right izmislio termin SJW dok su oni ustvari sami sebi dali to ime. Pa pogledaj sebe šta radiš, ja ti pedeset puta govorim da osuđujem i ne podržavam alt right i ti opet govoriš kako sam ja njihov politron :-)

Dobro brate ako hoćeš živi u svom balonu gdje je svaki meme rasizam, fašizam, itd. i kako je svakome ispran mozak osim tebe.
I dalje nastavljas pisati na nacin koji samo produbljuje sliku o tebi kao alt right poltronu. (Ne znam zasto ti uopste smeta da te povezujem sa alt right?)
Znaci kad te prozovem da si izostavio kljucni dio gdje govori da je SJW uvrjedljiv termin, iako si citirao nesto lijevo sa istog izvora, ti onda tvrdis da si to postavio jer sam ja rekao da je alt right izmislio termin SJW, iako ja to nisam uopste rekao. Znaci napises laz, i onda pomjeras metu i odstojanje da se uklopi u tvoj lazni narativ.

I previse sam vremena potrosio na raspravu sa tobom. Ovo je bila cista vjezba u komunikaciji s osobom poput tebe.

Jesi alt right troll. I kao takvog mogu te samo sazaljevati.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#4227 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

jeza u ledja wrote:
Pandakonda wrote:
Pa jesam li ja to isto napisao samo na našem da se SJW odnosti na današnje pokrete tipa black lives matter, third wave feminizam itd. ? To je danas postao uvrijedljiv termin jer kao što sam napisao likovi su fulili temu i metu. Ono što sam ja tebi napisao (na eng) jeste od kada je krenuo SJW pokret i ko im je dao ime jer si ti rekao je alt right izmislio termin SJW dok su oni ustvari sami sebi dali to ime. Pa pogledaj sebe šta radiš, ja ti pedeset puta govorim da osuđujem i ne podržavam alt right i ti opet govoriš kako sam ja njihov politron :-)

Dobro brate ako hoćeš živi u svom balonu gdje je svaki meme rasizam, fašizam, itd. i kako je svakome ispran mozak osim tebe.
I dalje nastavljas pisati na nacin koji samo produbljuje sliku o tebi kao alt right poltronu. (Ne znam zasto ti uopste smeta da te povezujem sa alt right?)
Znaci kad te prozovem da si izostavio kljucni dio gdje govori da je SJW uvrjedljiv termin, iako si citirao nesto lijevo sa istog izvora, ti onda tvrdis da si to postavio jer sam ja rekao da je alt right izmislio termin SJW, iako ja to nisam uopste rekao. Znaci napises laz, i onda pomjeras metu i odstojanje da se uklopi u tvoj lazni narativ.

I previse sam vremena potrosio na raspravu sa tobom. Ovo je bila cista vjezba u komunikaciji s osobom poput tebe.

Jesi alt right troll. I kao takvog mogu te samo sazaljevati.
Pa možda zato što sam otvoreno rekao ne podržavam alt right ? Ako bi tebe neko zvao fašistom, rasistom itd. bi li samo šutio ili bi rekao da nisi ? Pa zato što i jesi rekao su termini tipa triggered, sjw izmišljeni od strane alt righta. I ja sam ti napisao odakle ustvari dolazi taj termin. To je skroz druga stvar što je termin SJW dobio negativan kontekst jer određeni pokreti (blm, feminizam itd.) su skrenuli sa teme. Ja evo tebe sad lično pitam da li tebi social justice warrior zvuči kao uvrjedljiv termin ? Znaci po tvom mišljenju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#4228 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Pandakonda wrote: Pa možda zato što sam otvoreno rekao ne podržavam alt right ? Ako bi tebe neko zvao fašistom, rasistom itd. bi li samo šutio ili bi rekao da nisi ?
Pa ti si taj koji puca fasicticke i rasisticke parole, ne ja. Zasto tebi onda smeta kad te neko naziva pravim imenom?
Pandakonda wrote: Pa zato što i jesi rekao su termini tipa triggered, sjw izmišljeni od strane alt righta.
Ne, nisam.
Pandakonda wrote: I ja sam ti napisao odakle ustvari dolazi taj termin.
Nebitno je odakle dolazi termin. Bitno je sta u danasnjem kontekstu on znaci. I sam termin "fasista" su izmislili fasisti, pa im danas smeta.
Pandakonda wrote:To je skroz druga stvar što je termin SJW dobio negativan kontekst jer određeni pokreti (blm, feminizam itd.) su skrenuli sa teme.
Skrenuli s teme? :lol: Jasta, kriva je zrtva.
Pandakonda wrote: Ja evo tebe sad lično pitam da li tebi social justice warrior zvuči kao uvrjedljiv termin ? Znaci po tvom mišljenju.
Naravno da zvuci, jer znam u kojem kontekstu se taj termin koristi danas. Alt right isto to zna, kao i ti, ali najlakse se napravit blesav, jel tako?

Ne znam zasto sve u rukavicama? Call it what it is. Fasizam, rasizam, ksenofobija.

Smetaju termini, jer oni imaju tezinu, jer vas je neko naucio da je to nesto lose. Sljedeca generacija vas takvih vec to nece znati. Uostalom, nebitno je kako se nesto naziva. Ja cu evo to nazvati zaglupljivanjem.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#4229 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

jeza u ledja wrote:
Pandakonda wrote: Pa možda zato što sam otvoreno rekao ne podržavam alt right ? Ako bi tebe neko zvao fašistom, rasistom itd. bi li samo šutio ili bi rekao da nisi ?
Pa ti si taj koji puca fasicticke i rasisticke parole, ne ja. Zasto tebi onda smeta kad te neko naziva pravim imenom?
Pandakonda wrote: Pa zato što i jesi rekao su termini tipa triggered, sjw izmišljeni od strane alt righta.
Ne, nisam.
Pandakonda wrote: I ja sam ti napisao odakle ustvari dolazi taj termin.
Nebitno je odakle dolazi termin. Bitno je sta u danasnjem kontekstu on znaci. I sam termin "fasista" su izmislili fasisti, pa im danas smeta.
Pandakonda wrote:To je skroz druga stvar što je termin SJW dobio negativan kontekst jer određeni pokreti (blm, feminizam itd.) su skrenuli sa teme.
Skrenuli s teme? :lol: Jasta, kriva je zrtva.
Pandakonda wrote: Ja evo tebe sad lično pitam da li tebi social justice warrior zvuči kao uvrjedljiv termin ? Znaci po tvom mišljenju.
Naravno da zvuci, jer znam u kojem kontekstu se taj termin koristi danas. Alt right isto to zna, kao i ti, ali najlakse se napravit blesav, jel tako?

Ne znam zasto sve u rukavicama? Call it what it is. Fasizam, rasizam, ksenofobija.

Smetaju termini, jer oni imaju tezinu, jer vas je neko naucio da je to nesto lose. Sljedeca generacija vas takvih vec to nece znati. Uostalom, nebitno je kako se nesto naziva. Ja cu evo to nazvati zaglupljivanjem.
Pa dobro za tebe su fašističke parole kada govorimo o stvarima kakvim jesu. To što su tebi važnija necija osjecanja od istine to je druga stvar.
Jeste svi su žrtve samo je bijeli muškarac opresor, za sve su krivi bijelci i treba nas sve pobit, jel ti sad lakše ? :-)

Koristi se u kontekstu kakvom su ga oni sami napravili. Umjesto da ukazuju na prave probleme svu krivicu svaljuju na white males zato što je to sad postalo moderno, i naravno ko god se usudi ići protiv tog narativa odma je okarakterisan kao fašista, rasista itd. (što vidimo iz tvog primjera)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#4230 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Jedino sto je danas "postalo moderno" je da su rasisti, ksenofobi i sovinisti osjetili slobodu da se slobodnije izrazavaju dolaskom Trumpa na vlast. Doduse, to je na ovom forumu oduvijek normala.

Postavljanje slike gdje meskicka porodica stoji iza ograde kao da su kakvi zatvorenici je ksenofobija. Na slici muskarac izgleda ko kakav zlikovac, to je rasizam. Reakcija na protestnu notu Meryl Streep na Golden Globes sa "mora da je frigidna" je muski sovinizam. To nije "postalo moderno" danas, to su nas ucili u skoli davno. No i za to postoji kodna rijec kod alt right, a to je "politicka korektnost". Naravno termin kao termin nema losu konotaciju, ali kod takvih ljudi ima. I upravo ga cesto koristi Trump, pezorativno. I sam ga je naucio, kao i ti, provodeci vrijeme po raznim 4chanovima, Breitbartima, Infowarsima i slicno.

Kako rekoh, nesto sto ce se u buducnosti izucavati do u detalje. Onda ce to neko ponovo uciti u skoli. Nadam se, ne kao lekcija svega sto bi to mentalno ludilo moglo predkazati.

Mi cesto imamo obicaj pisati o historiji kao majci znanja. Dva svjetska rata i sve ono sto im je prethodilo je u detalje istrazeno. Socijalna, ekonomska i politicka podloga koja je prethodila istim je 70 godina sluzila kao opomena, korektivni faktor u demokratskom svijetu. Valjda danas kada izumire i posljednja generacija koja se sjeca tih ratova, izrasta nova zaglupljena i zeljna novih "uzbudjenja".
Last edited by jeza u ledja on 11/01/2017 23:00, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4231 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sumirprimus »

sto je hrasno na fuzbal temi,to je jež na ovoj ...dominira cojk. i ne mogu mu nista. kako samo smijesno i alavo ispadaju...
ko iz voza :lol:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#4232 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

jeza u ledja wrote:Jedino sto je danas "postalo moderno" je da su rasisti, ksenofobi i sovinisti osjetili slobodu da se slobodnije izrazavaju dolaskom Trumpa na vlast. Doduse, to je na ovom forumu oduvijek normala.

Postavljanje slike gdje meskicka porodica stoji iza ograde kao da su kakvi zatvorenici je ksenofobija. Na slici muskarac izgleda ko kakav zlikovac, to je rasizam. Reakcija na protestnu notu Meryl Streep na Golden Globes sa "mora da je frigidna" je muski sovinizam. To nije "postalo moderno" danas, to su nas ucili u skoli davno. No i za to postoji kodna rijec kod alt right, a to je "politicka korektnost". Naravno termin kao termin nema losu konotaciju, ali kod takvih ljudi ima. I upravo ga cesto koristi Trump, pezorativno. I sam ga je naucio, kao i ti, provodeci vrijeme po raznim 4chanovima, Breitbartima, Infowarsima i slicno.

Kako rekoh, nesto sto ce se u buducnosti izucavati do u detalje. Onda ce to neko ponovo uciti u skoli. Nadam se, ne kao lekcija svega sto bi to mentalno ludilo moglo predkazati.

Mi cesto imamo obicaj pisati o historiji kao majci znanja. Dva svjetska rata i sve ono sto im je prethodilo je u detalje istrazeno. Socijalna, ekonomska i politicka podloga koja je prethodila istim je 70 godina sluzila kao opomena, korektivni faktor u demokratskom svijetu. Valjda danas kada izumire i posljednja generacija koja se sjeca tih ratova, izrasta nova zaglupljena i zeljna novih "uzbudjenja".
Šta su ti tvoji navodni rasisti, ksenofobi i šovinisti rekli a da nije istina ?

Znači rasizam je ako neko napravi zajebanciju na osnovu ilegalne imigracije iz Meksika ? Ok. Jedinu stvar koju sam rekao u vezi Meryl Streep je da je spomenula Trumpov potez bez da je provjerila da Trump radi istu gestikulaciju prema tom novinaru isto kao što je radio tokom čitave kampanje, i standardno svi mediji odma dočekali da hejtuju. A to za frigidnu nisam ja rekao.

Ja već dvije stranice govorim da ne provodim vrijeme po 4chanu nego me do njega dovela istraga kada sam gledao da li ima istine u tome da je Trump uradio ovo što ga optužuju. Ja sam mislim samo jednom ovdje objavio link sa Breitbarta i to čak nisam ni visio na njemu nego je na twitteru izletila vjest, da bi nakon pola sata svi MSM objavili istu stvar i tek su onda ljudi vjerovali. Ko je ovdje ikad spomenuo Infowars ? Ja sam na skroz drugoj temi pravio zajebanciju od Alex Jonsa (kad je bila riječ o neki zavjerama) jer je lik poznat po tome da ima neke sulude teorije, opet čovjek treba naglašavat ključnu riječ ŠALA.
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#4233 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by burgundy »

Ne shvataju liberali sale oni su ozbiljni i opasni inace. Meril je sigurno De Niro nagovorio da prica o Trampu,jer bi previse bilo da opet iz njegovih usta izlaze razne zivotinje.Zbog toga mi je drago da im Tramp ne ostaje duzan.BTW volim filmove i De Nira i Meril.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#4234 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Point. »

Kako je nestabilna osoba Trump, malo je reci. On misli voditi drzavu kao da je firma kakva. Dobije izravan izvjestaj od raznih obavjestajnih sluzbi, naziva to lazima. Jedan CNN naziva fake news samo zato sto su objavili neku vjest sto mu ne pase. A sve jer ne moze da svari cinjenicu da su mu rusi i Putin pomogli da dobije izbore. Al ce amerikance jebati ovaj klaun nisu ni svjesni.
Zalim ljude sto podrzavaju ovoga ublehu.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#4235 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by listopad »

Point. wrote:Kako je nestabilna osoba Trump, malo je reci. On misli voditi drzavu kao da je firma kakva. Dobije izravan izvjestaj od raznih obavjestajnih sluzbi, naziva to lazima. Jedan CNN naziva fake news samo zato sto su objavili neku vjest sto mu ne pase. A sve jer ne moze da svari cinjenicu da su mu rusi i Putin pomogli da dobije izbore. Al ce amerikance jebati ovaj klaun nisu ni svjesni.
Zalim ljude sto podrzavaju ovoga ublehu.
Cinjenicu jel? Daleko od toga da podrzavam ovog Biff Tannena cija je kampanja licila na Jerry Springer Show, ali da je izbore dobio uz pomoc Putina i "ruskih hakera" je obicna laz. No slazem se da je lik ubleha i da ce Amerikanci zestoko popusiti u sljedecih par godina i neka puse, tko im j**e mater! Pola su svijeta zavili u crno i neka se sada malo bave sami sobom. Kabinet koji je Trump sastavio od milijardera, multimilijunasa i generala vise lici na rezim nego vladu. Jedan dio americke oligarhije je odlucio da stvar preuzme u svoje ruke umjesto sto su za njih taj posao obavljale marionete poput Obame i njegovih prethodnika. Trump je Amerima obecao povratak produkcije i radnih mjesta u SAD sto je pozitivno, ali to u glavu jednog kapitaliste poput njega moze znaciti samo i import uvjeta rada kakvi postoje u Meksiku, Tajvanu, Pakistanu i svuda gdje su americke korporacije premjestile produkciju. To je pravo lice kapitalizma i Amerikanci ce ga imati priliku upoznati. Mozda im to i treba da konacno izvuku glavuse iz guzice.
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#4236 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by ST11 »

CNN jeste fake news ili je ova fake news iznerviranog kamermana OK, dok to rade nasi?

http://www.infowars.com/cnn-interviews- ... -protests/

Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4237 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

listopad wrote:
Point. wrote:Kako je nestabilna osoba Trump, malo je reci. On misli voditi drzavu kao da je firma kakva. Dobije izravan izvjestaj od raznih obavjestajnih sluzbi, naziva to lazima. Jedan CNN naziva fake news samo zato sto su objavili neku vjest sto mu ne pase. A sve jer ne moze da svari cinjenicu da su mu rusi i Putin pomogli da dobije izbore. Al ce amerikance jebati ovaj klaun nisu ni svjesni.
Zalim ljude sto podrzavaju ovoga ublehu.
Cinjenicu jel? Daleko od toga da podrzavam ovog Biff Tannena cija je kampanja licila na Jerry Springer Show, ali da je izbore dobio uz pomoc Putina i "ruskih hakera" je obicna laz. No slazem se da je lik ubleha i da ce Amerikanci zestoko popusiti u sljedecih par godina i neka puse, tko im j**e mater! Pola su svijeta zavili u crno i neka se sada malo bave sami sobom. Kabinet koji je Trump sastavio od milijardera, multimilijunasa i generala vise lici na rezim nego vladu. Jedan dio americke oligarhije je odlucio da stvar preuzme u svoje ruke umjesto sto su za njih taj posao obavljale marionete poput Obame i njegovih prethodnika. Trump je Amerima obecao povratak produkcije i radnih mjesta u SAD sto je pozitivno, ali to u glavu jednog kapitaliste poput njega moze znaciti samo i import uvjeta rada kakvi postoje u Meksiku, Tajvanu, Pakistanu i svuda gdje su americke korporacije premjestile produkciju. To je pravo lice kapitalizma i Amerikanci ce ga imati priliku upoznati. Mozda im to i treba da konacno izvuku glavuse iz guzice.
Mozda bi to moglo tako da se radi o nekoj africkoj vukojebini. Da zanemarimo cinjenicu da je vecina glasala za drugog kandidata ali je sistem takav kakav jeste omogucio kretenu pobjedu, postoji drugi par cipela. Koliko god bio jak establishment koji je medjeda doveo u bijelu kucu, tako na suprot njega postoji isto , ako ne i jaci, establishment koji ga ocima ne moze gledati. Balance of power.
Donald se preracunao, on je, dobro si rekao, Jerry Springer material, I koliko ja njega kuzim on bi se najradije ispalio iz sve ove zajebancije. Ne natovari se on slucajno na twitter u gluha doba i lupa gluposti, jedva ceka da isprovocira sve zivo i mrtvo pa da ga zatjeraju u tri pizde materine. A hoce, ovi kome se na kosti natovare jebo je majku.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#4238 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by drastic »

Point. wrote:Kako je nestabilna osoba Trump, malo je reci. On misli voditi drzavu kao da je firma kakva. Dobije izravan izvjestaj od raznih obavjestajnih sluzbi, naziva to lazima. Jedan CNN naziva fake news samo zato sto su objavili neku vjest sto mu ne pase. A sve jer ne moze da svari cinjenicu da su mu rusi i Putin pomogli da dobije izbore. Al ce amerikance jebati ovaj klaun nisu ni svjesni.
Zalim ljude sto podrzavaju ovoga ublehu.
sjetio se debakla colin powella i njegovih izravnih izvjestaja
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#4239 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by saja_dj »

Izvjestaj je u rukama FBI-a od Oktobra, kao sto se vidi ovdje:
http://www.motherjones.com/politics/201 ... nald-trump

CNN je krenuo sa pricom jer je upravo na osnovu ovog izvjestaja CIA odnosno "Intelligence community" napravio izvjestaj za Obamu i Trumpa. Samim tim je ovaj izvjestaj, koji cirkulise odavno, dobio novo znacenje. Prethodno ga nisu uspjeli potvrditi.

https://www.washingtonpost.com/world/na ... story.html
A classified report delivered to President Obama and President-elect Donald Trump last week included a section summarizing allegations that Russian intelligence services have compromising material and information on Trump’s personal life and finances, U.S. officials said.

The officials said that U.S. intelligence agencies have not corroborated those allegations but believed that the sources involved in the reporting were credible enough to warrant inclusion of their claims in the highly classified report on Russian interference in the presidential campaign.
Buzzfeed je odlucio da baci ovo u javnost kako bi se nakacili ostali i krenuli sa istragom.

Samim tim slijedi i BBC sa potvrdom,, jos ljudi dodaju da imaju vise izvora, i da postoje video i audio snimci.

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-38589427
Donald Trump has described as "fake news" allegations published in some media that his election team colluded with Russia - and that Russia held compromising material about his private life. The BBC's Paul Wood saw the allegations before the election, and reports on the fallout now they have come to light.

Later, I used an intermediary to pass some questions to active duty CIA officers dealing with the case file - they would not speak to me directly. I got a message back that there was "more than one tape", "audio and video", on "more than one date", in "more than one place" - in the Ritz-Carlton in Moscow and also in St Petersburg - and that the material was "of a sexual nature".

The claims of Russian kompromat on Mr Trump were "credible", the CIA believed. That is why - according to the New York Times and Washington Post - these claims ended up on President Obama's desk last week, a briefing document also given to Congressional leaders and to Mr Trump himself.
WSJ objavio ime od bivseg MI6 agenta
A former British intelligence officer who is now a director of a private security-and-investigations firm has been identified as the author of the dossier of unverified allegations about President-elect Donald Trump’s activities and connections in Russia
Covjek je sad u bjegstvu, zna se sta rusi sade sa spijunima. (tjeraju ih na samoubistvo polonijumom :-D )

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/01 ... terrified/
A former MI6 officer who produced a dossier making lurid allegations about Donald Trump is “terrified for his safety” after he was unmasked by a US publication.

Christopher Steele, 52, fled from his home in Surrey on Wednesday morning after realising it was only a matter of time until his name became public knowledge.

A source close to Mr Steele said on Wednesday night that he now fears a prompt and potentially dangerous backlash against him from Moscow.
Ali jok, sve je ovo laz, i nekakav 4chan troll je uspio da pored CNN-a, BBC-a i sl., trolla jebeni CIA koji dostavlja 4chan-izvjestaj jebenom Obami :-)
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#4240 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Dr. Kuca »

Nemre bit gori od Obame da ga jebes.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#4241 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

I evo ga :-)

https://www.dni.gov/index.php/newsroom/ ... lect-trump
This evening, I had the opportunity to speak with President-elect Donald Trump to discuss recent media reports about our briefing last Friday. I expressed my profound dismay at the leaks that have been appearing in the press, and we both agreed that they are extremely corrosive and damaging to our national security.

We also discussed the private security company document, which was widely circulated in recent months among the media, members of Congress and Congressional staff even before the IC became aware of it. I emphasized that this document is not a U.S. Intelligence Community product and that I do not believe the leaks came from within the IC. The IC has not made any judgment that the information in this document is reliable, and we did not rely upon it in any way for our conclusions. However, part of our obligation is to ensure that policymakers are provided with the fullest possible picture of any matters that might affect national security.

President-elect Trump again affirmed his appreciation for all the men and women serving in the Intelligence Community, and I assured him that the IC stands ready to serve his Administration and the American people.

James R. Clapper, Director of National Intelligence

@saja_dj

Pa o tome ti govorim covjece, taj "izvjestaj" je tu od oktobra jer je tad krenula prica po 4chanu. Da si pogledao stranicu iza vidio bi da je John McCain (čovjek koji je to prosljedio agencijama) rekao da je prosljedio NE PROVJERENU informaciju. Ali pošto se praviš lud evo ti ponovo:

http://www.mccain.senate.gov/public/ind ... FEA01E0FAE
Washington, D.C. ­– U.S. Senator John McCain (R-AZ) released the following statement on recent news reports:

“Late last year, I received sensitive information that has since been made public. Upon examination of the contents, and unable to make a judgment about their accuracy, I delivered the information to the Director of the FBI. That has been the extent of my contact with the FBI or any other government agency regarding this issue.”
Valjda razumiješ šta znači rečenica UNABLE TO MAKE A JUDGMENT ABOUT THEIR ACCURACY. I onda su ti ostali mediji pokupili tu priču zato što je ova budala progurala do agencija.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4242 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Truba »

Dr. Kuca wrote:Nemre bit gori od Obame da ga jebes.
obama je ko josipović

znači ništa


0
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#4243 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by saja_dj »

I BBC potvrdio da je bivsi Mi6 agent u bjekstvu. Naravno, covjek pobjegao radi 4chan trolla. I CIA izvjestava predsjednika radi 4chan trolla. I Trump pobudalio na twitteru i pressici radi 4chan trolla. Jest ovaj 4chan jeben, citava amerika na nogama radi jednog trolla. :-) (Ovo ko vjeruje neka se ide lijeciti btw, ako se vec lijeci, nek mu Dr. malo doziranje pojaca.)

http://www.bbc.com/news/uk-38591382
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#4244 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by pici »

Senatski odbor jednoglasno podržao članstvo CG u NATO
Vašington -- Spoljnopolitički odbor novog saziva američkog Senata jednoglasno je odobrio ratifikaciju Protokola o pristupanju Crne Gore NATO.
:mrgreen: dok DUMP sad prihvata CIA izvještaje ode crnogorica u mrskije NATO :mrgreen:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4245 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by daddy-kool »



Trump je ipak ruski puppet?
Haman se već sve odavno zna.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#4246 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

saja_dj wrote:I BBC potvrdio da je bivsi Mi6 agent u bjekstvu. Naravno, covjek pobjegao radi 4chan trolla. I CIA izvjestava predsjednika radi 4chan trolla. I Trump pobudalio na twitteru i pressici radi 4chan trolla. Jest ovaj 4chan jeben, citava amerika na nogama radi jednog trolla. :-) (Ovo ko vjeruje neka se ide lijeciti btw, ako se vec lijeci, nek mu Dr. malo doziranje pojaca.)

http://www.bbc.com/news/uk-38591382
Jaooooo, pa logično da će izvjestit predsjednika ako ide neka optužba na njegov račun. Jesi ti uopšte vidio gore što sam ja postavio ?

https://www.dni.gov/index.php/newsroom/ ... lect-trump
This evening, I had the opportunity to speak with President-elect Donald Trump to discuss recent media reports about our briefing last Friday. I expressed my profound dismay at the leaks that have been appearing in the press, and we both agreed that they are extremely corrosive and damaging to our national security.

We also discussed the private security company document, which was widely circulated in recent months among the media, members of Congress and Congressional staff even before the IC became aware of it. I emphasized that this document is not a U.S. Intelligence Community product and that I do not believe the leaks came from within the IC. The IC has not made any judgment that the information in this document is reliable, and we did not rely upon it in any way for our conclusions. However, part of our obligation is to ensure that policymakers are provided with the fullest possible picture of any matters that might affect national security.

President-elect Trump again affirmed his appreciation for all the men and women serving in the Intelligence Community, and I assured him that the IC stands ready to serve his Administration and the American people.

James R. Clapper, Director of National Intelligence
Znači taj dokument uopšte nije dokument agencije. Što je wikileaks odma rekao:

Image
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#4247 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by haos1 »

daddy-kool wrote:

Trump je ipak ruski puppet?
Haman se već sve odavno zna.
Odavno se već zna sve u neoliberalnim medijima.. :-) Na kraju krajeva, svih teških rasprava zaključili smo da je Trump ipak puppet.. Koji doseg!? Nema šta, za desetku, bravo.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4248 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by daddy-kool »

http://blogs.spectator.co.uk/2017/01/ca ... influence/
He, apparently, gave his dossier to the FBI against the firm’s advice. And the former MI6 agent is not the only source for the claim about Russian kompromat on the President-elect. Back in August, a retired spy told me he had been informed of its existence by “the head of an East European intelligence agency”. Later, I used an intermediary to pass some questions to active duty CIA officers dealing with the case file – they would not speak to me directly. I got a message back that there was “more than one tape”, “audio and video”, on “more than one date”, in “more than one place” – in the Ritz Carlton in Moscow and also in Saint Petersburg — and that the material was “of a sexual nature”. The claims of Russian kompromat on Trump were “credible,” the CIA believed. That is why these claims ended up on President Obama’s desk last week, a briefing document also given to Congressional leaders and to Trump himself.

..

In a New York Times op-ed in August, the former director of the CIA, Michael Morell, wrote: “In the intelligence business, we would say that Mr. Putin had recruited Mr. Trump as an unwitting agent of the Russian Federation.” Agent. Puppet – both terms imply some measure of influence or control by Moscow. Michael Hayden, former head of both the CIA and the NSA, simply called Trump a polezni durak, a useful fool.
Image
Last edited by daddy-kool on 12/01/2017 12:02, edited 1 time in total.
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#4249 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by haos1 »

:lol: :lol:

Sve luđi i luđi.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4250 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by daddy-kool »

https://twitter.com/realDonaldTrump/sta ... 1793700865
Russia just said the unverified report paid for by political opponents is "A COMPLETE AND TOTAL FABRICATION, UTTER NONSENSE." Very unfair!
:D
Post Reply