Sirija vol. 2

jao_situacije

#65626 Re: Sirija vol. 2

Post by jao_situacije » 14/03/2017 09:05

Krokodajl wrote:Nit će napast Menbidž.

Nit će se Kurdi dobro provest.

Ove budale ionako nemaju šta da izgube više, duboko su zagazili....

Assad *grabs popcorn*

@Patak jesu li dogovorili za Raku više... i hoće li oni helići ih bacati po Raki ko što su ih bacali po pustinji, sljedeći put nek pokupe padobrane za sobom :lol:
što ne bi napali manbidž :|

Krokodajl

#65627 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl » 14/03/2017 09:10

jao_situacije wrote:
Krokodajl wrote:Nit će napast Menbidž.

Nit će se Kurdi dobro provest.

Ove budale ionako nemaju šta da izgube više, duboko su zagazili....

Assad *grabs popcorn*

@Patak jesu li dogovorili za Raku više... i hoće li oni helići ih bacati po Raki ko što su ih bacali po pustinji, sljedeći put nek pokupe padobrane za sobom :lol:
što ne bi napali manbidž :|
Zato što idu na Tel Abjad, šta će mu Manbidž, to će sredit Rusi.

jao_situacije

#65628 Re: Sirija vol. 2

Post by jao_situacije » 14/03/2017 09:35

aham, hvala :mrgreen:

Maystor

#65629 Re: Sirija vol. 2

Post by Maystor » 14/03/2017 09:53

DuckZz wrote:Spremite maramice za plakanje.

1) Kiki, i think we both know why.
Ja ne znam ko će plakat, eno cigani napali džihadiste kode Mare-a :lol:
http://aranews.net/2017/03/kurdish-led- ... th-aleppo/
Samo se rokajte, pi*ke ste ako se povučete (i jedni i drugi)

Image

insomnia78

#65630 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 » 14/03/2017 09:54

salik79 wrote:
insomnia78 wrote::mrgreen:
A mule?! :oops:

US Admits Using Radioactive Weapons in Syria that Left Thousands of Iraqi Babies Deformed
http://thefreethoughtproject.com/us-adm ... 7QcSfxX.99
http://foreignpolicy.com/2017/02/14/the ... -in-syria/
TuČu fetvama

Krokodajl

#65631 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl » 14/03/2017 09:58

Maystor wrote:
DuckZz wrote:Spremite maramice za plakanje.

1) Kiki, i think we both know why.
Ja ne znam ko će plakat, eno cigani napali džihadiste kode Mare-a :lol:
http://aranews.net/2017/03/kurdish-led- ... th-aleppo/
Samo se rokajte, pi*ke ste ako se povučete (i jedni i drugi)

Image
Biće u svemu tome zanimljivo gledati koliko će Arapima u SDF biti potrebno da odjebu Kurde i promjene odoru, ono "nije ovo naš rat" i te floskule.

Krokodajl

#65632 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl » 14/03/2017 11:27

Al Džejš al Arabija al Surija i ekipa Sirijske Državne Televizije u slobodnom Menbidžu, uskoro i vraćanje državnih institucija u ovaj grad :thumbup:

https://twitter.com/jenanmoussa/status/ ... 7182571520

Obećano, ispunjeno :thumbup: :thumbup:

republikauzicka

#65633 Re: Sirija vol. 2

Post by republikauzicka » 14/03/2017 11:49

Opa, ode Manbij :mrgreen: :thumbup: :bih: KiKi ce da poludi :lol:

republikauzicka

#65634 Re: Sirija vol. 2

Post by republikauzicka » 14/03/2017 11:57

:bih:

Krokodajl

#65635 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl » 14/03/2017 12:37

republikauzicka wrote::bih:

Surija ja habibati
a'adit li karamati uadit li hauijati
Surija ja habibati
bualharb ualkifah uašilat aldžarah
tunir darab t'urati
ja ja ja ja habibati

kanaluna džaualanuna samauna ua'arduna
tafiduhum dimauna tahimihum 'abtaluna
uaba't'na jasir limadžedih ilkebir
mubaširen biauadati uarafian karamati mudžadiden huajati
tunir darab t'urati
ja ja ja ja habibati

el'an el'an el'an el'an
el'an el'an el'an el'an
el'an ani arabi
jahik li aism abi uamin abi uamin abi uamin abi
rasas budukiat masnai alhuriat lil'umet al'abia
ja ja habibati

Surija kil darab ja kul tahair
ja kal'at al'ahrar ualharair
sumuduk ilazim fi albašair
tuzif lilamal ualdamair
a'adit li karamati uadiat li harijati uadit li hauijati
tunir darab t'urati
ja ja ja ja habibati

lam jantehi almišauar ja aur'ua
hata taud ardina alsaliba
fafi alhim taflat almusiba
tunadi ja suriat alhabiba
aidi li karamati aidi li hariati aidi li haujati
tunir darab t'urati
ja ja ja ja habibati
Surija ja habibati
tunir darab t'urati
ja ja ja ja habibati

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Kikibombona

#65636 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona » 14/03/2017 12:41

Opet padate na asadovske lazi. Davno su istekla 24h Elijaha... :D :D

Vjerovati Bas rezimu je isto kao vjerovati Nikolaju Causeskom ili Enveru Hodzi. Isti mentalitet, isti nacin vladavine, u kojem su propaganda i laz glavno obiljezje rezima.

Prema basistickim lazima YPG je pro-vladina milicija, Sejh Maksud je odavno pod kontrolom rezima, kao i Tel Rifa i Meng, a Manbidz je ima najmanje petnaest dana u rukama rezima.

Istina je zapravo sljedeca...

New Manbij administration is formed of 71 Arabs, 43 Kurds, 10 Turkmen, 8 Circassians, 1 Armenian and 1 Chechen

Image

Krokodajl

#65637 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl » 14/03/2017 12:43

Kikibombona wrote:Opet padate na asadovske lazi. Davno su istekla 24h Elijaha... :D :D

Vjerovati Bas rezimu je isto kao vjerovati Nikolaju Causeskom ili Enveru Hodzi. Isti mentalitet, isti nacin vladavine, u kojem su propaganda i laz glavno obiljezje rezima.

Prema basistickim lazima YPG je pro-vladina milicija, Sejh Maksud je odavno pod kontrolom rezima, kao i Tel Rifa i Meng, a Manbidz je ima najmanje petnaest dana u rukama rezima.

Istina je zapravo sljedeca...

New Manbij administration is formed of 71 Arabs, 43 Kurds, 10 Turkmen, 8 Circassians, 1 Armenian and 1 Chechen

Image
Jah reprotaža snimana u studijima Damaska, volonteri Karitasa glume Kurde, a Kurdske zastave fotošopirane u Sirijske.

Hajde Kiko dvadi bogati.

Gledali smo i kako formiraju gradska vijeća Al Baba.

Pa trt Milojko...

Niko nije reko da će Kurde otjerat iz Manbidža, ali davno sam govorio da će Sirijska vlast prije ili kasnije ući u Manbidž, živi bili pa vidjeli.

Osim ako ti misliš da Kurdi, vlada i Rusi u Hmejminu onako bezveze sjede, igraju domina uz čaj.

salik79

#65638 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 » 14/03/2017 12:46

insomnia78 wrote:
salik79 wrote:
insomnia78 wrote::mrgreen:
A mule?! :oops:

US Admits Using Radioactive Weapons in Syria that Left Thousands of Iraqi Babies Deformed
http://thefreethoughtproject.com/us-adm ... 7QcSfxX.99
http://foreignpolicy.com/2017/02/14/the ... -in-syria/
TuČu fetvama
Fetve ne uzrokuju (maligne) genetske mutacije...

insomnia78

#65639 Re: Sirija vol. 2

Post by insomnia78 » 14/03/2017 12:51

Al znaju dovesti do "trovanja olovom" :D

salik79

#65640 Re: Sirija vol. 2

Post by salik79 » 14/03/2017 12:56

Olovo, k'o i hemija, nasteti tom konzumentu, ili grupi konzumenata, a ovo obogalji generacije i generacije.

Kikibombona

#65641 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona » 14/03/2017 13:00

Krokodajl wrote:
Jah reprotaža snimana u studijima Damaska, volonteri Karitasa glume Kurde, a Kurdske zastave fotošopirane u Sirijske.

Hajde Kiko dvadi bogati.

Gledali smo i kako formiraju gradska vijeća Al Baba.

Pa trt Milojko...

Niko nije reko da će Kurde otjerat iz Manbidža, ali davno sam govorio da će Sirijska vlast prije ili kasnije ući u Manbidž, živi bili pa vidjeli.

Osim ako ti misliš da Kurdi, vlada i Rusi u Hmejminu onako bezveze sjede, igraju domina uz čaj.
Dragi Kroks, znas li sta je ratna propaganda i koliko nisko moze ici!??
Znas li da Bas rezim ima visedecenijski kontinuitet, da je svaka diktatura utemeljena na propagandi i manipulacijama!??

Bile su rezimske televizije u kantonu Efrin nekoliko puta. Vozale se po Tel Rifatu i Mengu. Bili su cak u gradu Efrin snimili prilog. Svaki prilog je propagandni, ima za cilj prikazati da je rezim jak, da ima kontolu na svakom pedlju sirijske teritorije. Te lazi prati narod u Damasku, Homsu i drugim rezimskim gradovima. Ti prilozi dizu moral narodu koji zivi pod kontrolom rezima i tim lazim se stvara privid da je rezim jak i mocan. I ovaj prilog iz Manbidza, koji je klasicna propaganda, je smijesan. Rezimska TV kuca poslala lika na neku zgradu da mase sa dvije male zastavice!?? :lol: :lol: Par Arapa, mozda su ih doveli sa sobom, pricaju pred kamerama. Ocigledna propaganda. I to veoma jeftina.

Koliko puta trebate nasjesti na lazi da bi skontali neke stvari?

Imali su lazi za Heseke, prenosili ste ovdje!
Za Kamislo!
Za Efrin!
Za Tel Rifat i Meng!
Za Sejh Maksud!
Za Manbidz!

I sad opet ista pjesma! :-)

Mozda i Manbidz kroz trogvinu u buducnosti bude predat rezimu, ali to sada nije slucaj. Ovaj prilog je serviran za naord koji zivi pod kontrolom rezima. Sjeti se kod nas ratne propagande, a Bas rezim je jebena diktatura, koja je kroz period sukoba sa Izraelom do savrsenstva razvila sistem lazi i manipulacije. Vjerovati njima je najmanju ruku naivno. Pokazalo se bezbroj puta.

I da, znas li da je rezimska televizija bila u Manbidzu prije 3-4 mjeseca, da su se slikali sa sirijskom zastavom i sl.? :-) Pa o tome su Barzanijevci danima pisali i govorili da grad samo sto nije predat rezimu... :D

Kikibombona

#65642 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona » 14/03/2017 13:03

Krokodajl wrote:Gledali smo i kako formiraju gradska vijeća Al Baba.
Sa tom razlikom sto su se u al-Babu isprijecili Turci, vojnom silom! SDF nikada nije usao u al-Bab.

Vijece za Manbidz je formirano prije nego je grad oslobodjen. Vec postoji vijece za Raku i Deir ez Zor.

Kurdi nikad nista nisu predali rezimu, osim ovih sela gdje se rezim zajedno sa Rusima isprijecio ispred SDF i Turaka.

Da je grad predat, mislis da se Amerikanci ne bi povukli, umjesto sto salju pojacanja i formiraju baze i trening kampove. Aj malo logicki, mojne vjerovati Sani Tita ti. To je Risto Djogo istina. :D

republikauzicka

#65643 Re: Sirija vol. 2

Post by republikauzicka » 14/03/2017 13:04

Ode i brana Tishrin :mrgreen: :thumbup: :bih:

[quote]KURDISH SDF PREPARING TO TRANSFER TISHRIN DAM CONTROL TO SYRIAN GOVERNMENT[/quote]

https://smmsyria.wordpress.com/2017/03/ ... overnment/

sarajevoxxxx

#65644 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx » 14/03/2017 13:57

Ženeva: Današnje obraćanje sirijskog aktiviste Sarmad Al Jilane u vijeću za ljudska prava
https://www.facebook.com/RAMI.MALAAK/vi ... 168540784/

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Krokodajl

#65645 Re: Sirija vol. 2

Post by Krokodajl » 14/03/2017 14:11

Kikibombona wrote:
Krokodajl wrote:Gledali smo i kako formiraju gradska vijeća Al Baba.
Sa tom razlikom sto su se u al-Babu isprijecili Turci, vojnom silom! SDF nikada nije usao u al-Bab.

Vijece za Manbidz je formirano prije nego je grad oslobodjen. Vec postoji vijece za Raku i Deir ez Zor.

Kurdi nikad nista nisu predali rezimu, osim ovih sela gdje se rezim zajedno sa Rusima isprijecio ispred SDF i Turaka.

Da je grad predat, mislis da se Amerikanci ne bi povukli, umjesto sto salju pojacanja i formiraju baze i trening kampove. Aj malo logicki, mojne vjerovati Sani Tita ti. To je Risto Djogo istina. :D
Kiki ne vjerujem ja njima, ništa nije crno i bijelo, ne tvrdim da je Manbidž predat u vladi, ne tvrdim ni da će biti, a šta ako govorimo o nekom rješenju koje do sada nije bilo implementirano, možda SAA neće ni ući u Manbidž, možda hoće, nije to ni bitno.

Ali državne institucije hoće, u to budi siguran, a to je bitno na kraju krajeva, ne zbog nekog mog stava ili vjerovanja o Siriji, već zbog same Sirije i samog naroda, same ove reportaže u Manbidžu su dovoljan znak kuda vjetar puše, Kurdi Arapima ne predstavljaju alternativu nemojmo se lagati, taj SDF to je Kurdska jedinica ma kako se zvala, ali zbog suživota Arapa i Kurda na tom prostoru i zbog mogućnosti funkcionisanja Sirije kao države bitno je da se ovi procesi odvijaju, bolje i da se sa ovakvim zastavicama maše nego da se maše kalašnjikovima.

Evo recimo to vijeće za Manbidž, pa skoro je formirano jedno, što su našli sad formirati drugo, i to baš sad kad se dešavaju ovi procesi, i to je predstava za Kurdski javnost da se pokaže kako je SDF taj koji se u svemu pita u Manbidžu, istina je negdje u sredini, odnosno na relaciji Moskva - Vašington, tu treba tražiti rješenje.

A hajmo sad realno, pa nije li YPG vladina milicija kada ih SAA čuva :D :D :D :razz: :razz:

Kikibombona

#65646 Re: Sirija vol. 2

Post by Kikibombona » 14/03/2017 14:24

Krokodajl wrote:
Kiki ne vjerujem ja njima, ništa nije crno i bijelo, ne tvrdim da je Manbidž predat u vladi, ne tvrdim ni da će biti, a šta ako govorimo o nekom rješenju koje do sada nije bilo implementirano, možda SAA neće ni ući u Manbidž, možda hoće, nije to ni bitno.

Ali državne institucije hoće, u to budi siguran, a to je bitno na kraju krajeva, ne zbog nekog mog stava ili vjerovanja o Siriji, već zbog same Sirije i samog naroda, same ove reportaže u Manbidžu su dovoljan znak kuda vjetar puše, Kurdi Arapima ne predstavljaju alternativu nemojmo se lagati, taj SDF to je Kurdska jedinica ma kako se zvala, ali zbog suživota Arapa i Kurda na tom prostoru i zbog mogućnosti funkcionisanja Sirije kao države bitno je da se ovi procesi odvijaju, bolje i da se sa ovakvim zastavicama maše nego da se maše kalašnjikovima.

Evo recimo to vijeće za Manbidž, pa skoro je formirano jedno, što su našli sad formirati drugo, i to baš sad kad se dešavaju ovi procesi, i to je predstava za Kurdski javnost da se pokaže kako je SDF taj koji se u svemu pita u Manbidžu, istina je negdje u sredini, odnosno na relaciji Moskva - Vašington, tu treba tražiti rješenje.

A hajmo sad realno, pa nije li YPG vladina milicija kada ih SAA čuva :D :D :D :razz: :razz:
Realno, cuvaju ih Amerikanci i Rusi, iz ko zna kakvih razloga. Sirijski rezim je preslab za takve poduhvate. Oni su puki izvrsioci.

Pa zapitaj se, kakav je smisao imenovanja vlasti u Manbidzu, ako ce rezim preuzeti grad!? Nema nikakvog smisla.

Bezveze je druze da na osnovu smijesnog priloga rezimske TV kuce, sve sa likom na krovu koji mase sa dvije zastavice, negdje na periferiji grada, kreiras neko misljenje. Garant su oko njih bili ruski oklopnjaci. Zasto nisu prilog snimili u centru Manbizda, ukrasenom velikim, platnenim umjesto malim paprinim, sirijskim zastavama!?? :D I to pred makar 1 000 gradjana!?? :D

Meni ovo izgleda kao ocajna, prizemna propaganda. Vec vidjeno bezbroj puta do sada. U gradovima Heseke, Kamislo, Efrin, Tel Rifat, Sejh Maksud... Do sada su UVIJEK lagali, jebote, mozda ovaj put bude istina. :lol: :lol:

A sta ako Amerikanci kazu, hocemo mi bazu u Manbidzu, hoce li ih Asad istjerati!??

Trenutno Ameri imaju dvije baze u Manbidzu, gdje obucavaju lokalne Arape i Kurde. Zasto to rade ako grad ide rezimu!?? Amerikanci budale!?? Zasto se konfrontiraju sa 'alaj Turki' ako grad u roku 24h ide rezimu!?? Pa bolje za Amere da grad ide Turcima nego rezimu!?? Nije li? Da nije bilo Amerikanaca, Turci bi sada kidisali na grad.

Elementarna logika se suprostavlja bezveznom tv prilogu.

A sta ce biti u buducnosti, to cemo vidjeti!?? Sve je moguce. Bice dosta trogovine. Ne iskljucujem mogucnost da ce Kurdi trgovati sa Manbidzom. Bez al-Baba, grad nema narocitu vaznost. A moze se fino naplatiti. :thumbup:

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#65647 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi » 14/03/2017 14:34

sve su to ublehe i uhljupi, nije to ni za *urac
manbij ide kome rus kaze, sve ostalo su vlazni snovi

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#65648 Re: Sirija vol. 2

Post by japin_mutapi » 14/03/2017 14:35

zato su se uz*ebali, samo zato, ni zbog cega vise

sarajevoxxxx

#65649 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx » 14/03/2017 14:49

Međunarodna komisija za istragu: Režim je bombardovao ''Vrelo Al Fidže'' u Wadi Berdiju i prekinuo dotok pitke vode u Damask

- Međunarodna komisija UN-a je u dnašnjem izvještaju objavila kako je sirijski režim namjerno bombardovao ''Vrelo Al Fidže'' u regiji Wadi Berdi u decembru prošle godine, i time prekinuo dotok vode u glavni grad Damask.Komisija je u Ženevi u utorak 14. marta objavila da su avioni sirijskog režima bombardovali ''Vrelo Al Fidže'' i uništili ga, i time prekinuli dotok vode za 5,5 miliona Sirijaca u glavnom gradu i okolini.

- Komisija je na konferenciji za novinare na kojoj su bili prisutni sirijski aktivisti među kojima je bio i direktor ''Sirijske mreže za ljudska prava'' Fadl Abdulganij, ukazala na to da ne postoji niti jedan dokaz da je opozicija otrovala ili zagadila vodu u vrelu ili da ga je ona uništila kao što je režim tvrdio.

- Snage sirijskog režima potpomognute vojnim formacijama libanonskog Hezbollaha i milicija ''Štit Kalemuna'' krajem decembra prošle godine su pokrenule veliku kopnenu ofanzivu na region Wadi Berdi što je prouzrokovalo rušenjem objekta ''Vrela Fidže'' i time prekinuli dotok vode gradu Damasku. Borbe u Wadi Berdiju su trajale sve dok 28. januara ove godine, kada su se nakon sporazuma borci opozicije zajedno sa svojim porodicama povukli sa ''Vrela Fidže''.

http://www.enabbaladi.net/archives/136911

haos1

#65650 Re: Sirija vol. 2

Post by haos1 » 14/03/2017 14:51

sarajevoxxxx wrote:Međunarodna komisija za istragu
To ne postoji.
Last edited by haos1 on 14/03/2017 14:52, edited 1 time in total.

Post Reply