Libanon

User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#926 Re: Libanon

Post by Gusar-from-Riga »

Challenger_ wrote: 16/08/2020 15:36 Svojevremeno mi je rođeni otac suznim očima zamjerio što u nekim stvarima "bespoštedno" kritikujem Erdogana (uz zajedničku kafu), pa se nisam obazirao na profesorske prigovore. Neću ni na forumske prigovore.

Zamisli da je Aja Sofija ono što je bila hiljadu godina, dakle crkva. I onda AKP vlast predloži zakon da se zabrani upotreba zvona, već se na molitvu može pozivati samo ljudskim glasom.

To predlaže Izrael za Jerusalim. Umjesto ezana preko ozvučenja, ezan silom glasa.

Šta je uradio onaj debil iz Ankare? On je crkvu, pretvorenu u muzej, pretvorio u džamiju.

Kada izraelske vlasti počnu džamije i crkve pretvarati u sinagoge, tek tada će dostići debila iz Ankare.


Do tada su samo diskriminatori-amateri.

__________
Zato sto ti je "babo" znao/zna kad zapuca ovdje, a to je samo pitanje vremena. Nece ti zakucati na vrata Alija iz Izmira nego Ivan iz Moskve. Jadan covjek, gledo i ne vjeruje..
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#927 Re: Libanon

Post by sadie_forever »

Challenger_ wrote: 16/08/2020 15:57 To je za nju špansko selo. To rezonuje instinktivno i emotivno kao dijete od 5,6 godina. Kakve činjenice, to ne postoji u tom insktinktivno, emotivno, infantilnom svijetu.
Ne odgovori ti meni na cinjenicu iznesenu-aja Sofija je ptrije muzeja bila dzamija!!! isto da sada crkvu Al hambra pretvore u muzej pa nakon 50 godina opet vrate u crkvu,a muslimani se onda dignu jer je to dzamija
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#928 Re: Libanon

Post by Challenger_ »

Drži se pita, nije ovo za tebe.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#929 Re: Libanon

Post by sadie_forever »

salik79 wrote: 16/08/2020 15:49
sadie_forever wrote: 16/08/2020 15:45
salik79 wrote: 16/08/2020 15:43

Govorimo o imenima. Hallo, AtALLAH! Ti bulaznis o krscanskim imenima kod arapskih krscana...

Da sam Bogdom sijja i da nemam nikakvih dodirnih tacaka s takvim salabajzerima i novopecenim/tek otkrivenim "sunitima" kao sto si ti.

Ko je Manuel Mutezelem? Mozes li nam besto ukratko o njemu? I koliki je njegov doprinos palestinskom pitanju?
Prezime isto ko muhamed filipovic. Ti jesi sijja jasno je ko dan,reci da lazem?
Ne moze biti jace prezime od Atallah! Da li si svjesna toga. A on veli ovako:

Image

Ja sam vec mali milion puta rekao sta sam i ko sam, zar moram uvijek, iznova, ponavljati?!

Nego, ko si i sta si ti?!
Nemas pojma o cemu ja pricam,i nemoj dzaba nastavljati..to da krscani koriste Allah za Boga to ja znam svakako,ali je cinjenica da koriste imena koja se razlikuju od muslimanskih..istina imaju i nekih izvornih arapskih (jer arapi su,imamo i mi izvornih slavenskih-zlata,bisera itd) ali takva imena nisu vecina...recimo ja znam x libanskih krscana niko nema muslimansko ime,dominiraju imena poput cyrine,natalie,maryan

ali evo da nebi ja pametovala potrazila sam sta oni licno kazu:

Generally Christians living in Arab countries have names that could be classified into two broad categories: -

Purely Christian names of “biblical significance” such as Bulos (Paul), Butros (Peter), Morcos (Mark), Hanna (John), Khalil (Charles), Girgis (George), Daoud (David) or Mariam (Mary), Yussef (Joseph) etc. These are Arabic sounding to integrate in the society, but are purely Christian.

The other sub-group, more common in the past when more foreigners lived in Arab countries, were Western sounding names, such as Paul, Peter, Mark, George, Charles/Carlo/ Carlos, Elie/Elias, Gabrielle, Marie/Mary, Alexander etc.

Many Christians name their children Arabic names to dissimulate their religion, such as Walid, Bassam, Khalil, Rafy, Rady, Ala’, Aziz, Anis, Fady, Tarik or Ilias, Iskandar, Samir, Amir, Nasser, Abdallah, Salwa, Iman, Amirah, Afaf, Sarah, Nelly etc, which are common among the Muslim population as well.

dakle kao sto vidis ima vise opcija ali daleko od toga da se daju samo arapska imena kako na ovom forumu pokusavaju nametnut


Sijja jesi,i onako kako vrijeme ide uvidjam da su oni dno dna,,samo gledaju svoj interes,ali srecom nisu dogurali ni dokle..samo voljeli bi oni to.jesam podrzavala i simpatizirala iran ali kako vrijeme ide uvidjam da tu samo interes igra ulogu i da mi suniti jedino u tursku mozemo da gledamo
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#930 Re: Libanon

Post by sadie_forever »

Challenger_ wrote: 16/08/2020 23:19 Drži se pita, nije ovo za tebe.
jos jednom ne odgovori ti meni na cinjenicu da je Aja Sofija stoljecima dzamija prije muzeja,ne odgovori challenere chalengere :roll: :(
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#931 Re: Libanon

Post by salik79 »

sadie_forever wrote: 16/08/2020 23:25
salik79 wrote: 16/08/2020 15:49
sadie_forever wrote: 16/08/2020 15:45

Prezime isto ko muhamed filipovic. Ti jesi sijja jasno je ko dan,reci da lazem?
Ne moze biti jace prezime od Atallah! Da li si svjesna toga. A on veli ovako:

Image

Ja sam vec mali milion puta rekao sta sam i ko sam, zar moram uvijek, iznova, ponavljati?!

Nego, ko si i sta si ti?!
Nemas pojma o cemu ja pricam,i nemoj dzaba nastavljati..to da krscani koriste Allah za Boga to ja znam svakako,ali je cinjenica da koriste imena koja se razlikuju od muslimanskih..istina imaju i nekih izvornih arapskih (jer arapi su,imamo i mi izvornih slavenskih-zlata,bisera itd) ali takva imena nisu vecina...recimo ja znam x libanskih krscana niko nema muslimansko ime,dominiraju imena poput cyrine,natalie,maryan

ali evo da nebi ja pametovala potrazila sam sta oni licno kazu:

Generally Christians living in Arab countries have names that could be classified into two broad categories: -

Purely Christian names of “biblical significance” such as Bulos (Paul), Butros (Peter), Morcos (Mark), Hanna (John), Khalil (Charles), Girgis (George), Daoud (David) or Mariam (Mary), Yussef (Joseph) etc. These are Arabic sounding to integrate in the society, but are purely Christian.

The other sub-group, more common in the past when more foreigners lived in Arab countries, were Western sounding names, such as Paul, Peter, Mark, George, Charles/Carlo/ Carlos, Elie/Elias, Gabrielle, Marie/Mary, Alexander etc.

Many Christians name their children Arabic names to dissimulate their religion, such as Walid, Bassam, Khalil, Rafy, Rady, Ala’, Aziz, Anis, Fady, Tarik or Ilias, Iskandar, Samir, Amir, Nasser, Abdallah, Salwa, Iman, Amirah, Afaf, Sarah, Nelly etc, which are common among the Muslim population as well.

dakle kao sto vidis ima vise opcija ali daleko od toga da se daju samo arapska imena kako na ovom forumu pokusavaju nametnut


Sijja jesi,i onako kako vrijeme ide uvidjam da su oni dno dna,,samo gledaju svoj interes,ali srecom nisu dogurali ni dokle..samo voljeli bi oni to.jesam podrzavala i simpatizirala iran ali kako vrijeme ide uvidjam da tu samo interes igra ulogu i da mi suniti jedino u tursku mozemo da gledamo
Ko je i kada rekao da daju iskljucivo arapska imena?! S tobom definitivno nesto nije u redu...

Paz' sije/a! Tu sam i ja 8-)

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#932 Re: Libanon

Post by Bloo »

Jos jedna epizoda Nocnih mora Zeljka Malnara u reziji, svekrvine neljubimice, ljubitelja krimskih plaza i nepriznatog sina M. Filipovica....

A valja sutra.raniti na posao... :|
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#933 Re: Libanon

Post by salik79 »

Umalo da zaboravim, nikada ti nisi podrzavala ni simpatizirala Iran, nemoj da se lazemo.

Nego si odnedavno otkrila da si muslimanka, a uz to "sunitkinja", iako veze nemas o pravcima u Islamu.

Ko dijete kada otkrije svoju nekakvu "pripadnost" necemu, a veze nema ni sta, ni kako, ni zasto...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#934 Re: Libanon

Post by salik79 »

Bloo wrote: 16/08/2020 23:33 Jos jedna epizoda Nocnih mora Zeljka Malnara u reziji, svekrvine neljubimice, ljubitelja krimskih plaza i nepriznatog sina M. Filipovica....

A valja sutra.raniti na posao... :|
Oprosti, ko ti je M. Filipovic?!

Cro-cop?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#935 Re: Libanon

Post by Bloo »

:lol:

Samo nastavite...predobro vas je citati. :mrgreen:
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#936 Re: Libanon

Post by Challenger_ »

Bloo wrote: 16/08/2020 23:40...
Bloo. Ne pecaj se na papak-detektore.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#937 Re: Libanon

Post by sadie_forever »

salik79 wrote: 16/08/2020 23:34 Umalo da zaboravim, nikada ti nisi podrzavala ni simpatizirala Iran, nemoj da se lazemo.

Nego si odnedavno otkrila da si muslimanka, a uz to "sunitkinja", iako veze nemas o pravcima u Islamu.

Ko dijete kada otkrije svoju nekakvu "pripadnost" necemu, a veze nema ni sta, ni kako, ni zasto...
Zasto lazes? kada je ubijen general Sulejmani ovdje sam bila medju najcescim braniteljima irana,,,ali gonite vise,nema se granice,ide se i sa krscanima protiv sunita..prihvacaju se neke sekte koje su totalno van islama radi ljudstva
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#938 Re: Libanon

Post by salik79 »

sadie_forever wrote: 16/08/2020 23:41
salik79 wrote: 16/08/2020 23:34 Umalo da zaboravim, nikada ti nisi podrzavala ni simpatizirala Iran, nemoj da se lazemo.

Nego si odnedavno otkrila da si muslimanka, a uz to "sunitkinja", iako veze nemas o pravcima u Islamu.

Ko dijete kada otkrije svoju nekakvu "pripadnost" necemu, a veze nema ni sta, ni kako, ni zasto...
Zasto lazes? kada je ubijen general Sulejmani ovdje sam bila medju najcescim braniteljima irana,,,ali gonite vise,nema se granice,ide se i sa krscanima protiv sunita..prihvacaju se neke sekte koje su totalno van islama radi ljudstva
Jasta si, satirala si se braneci Iran :D Nemoj da vadim tvojw upise o sijama.

Ko, bolan, ide s krscanima protiv sunita?! O cemu ti?!

Usput, je li i ovo sija?! :roll:

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#939 Re: Libanon

Post by sadie_forever »

salik79 wrote: 16/08/2020 23:44
sadie_forever wrote: 16/08/2020 23:41
salik79 wrote: 16/08/2020 23:34 Umalo da zaboravim, nikada ti nisi podrzavala ni simpatizirala Iran, nemoj da se lazemo.

Nego si odnedavno otkrila da si muslimanka, a uz to "sunitkinja", iako veze nemas o pravcima u Islamu.

Ko dijete kada otkrije svoju nekakvu "pripadnost" necemu, a veze nema ni sta, ni kako, ni zasto...
Zasto lazes? kada je ubijen general Sulejmani ovdje sam bila medju najcescim braniteljima irana,,,ali gonite vise,nema se granice,ide se i sa krscanima protiv sunita..prihvacaju se neke sekte koje su totalno van islama radi ljudstva
Jasta si, satirala si se braneci Iran :D Nemoj da vadim tvojw upise o sijama.

Ko, bolan, ide s krscanima protiv sunita?! O cemu ti?!

Usput, je li i ovo sija?! :roll:

well za sijje ok ali Iran i rahmetli generala sam branila do kraja
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#940 Re: Libanon

Post by salik79 »

sadie_forever wrote: 16/08/2020 23:48
salik79 wrote: 16/08/2020 23:44
sadie_forever wrote: 16/08/2020 23:41

Zasto lazes? kada je ubijen general Sulejmani ovdje sam bila medju najcescim braniteljima irana,,,ali gonite vise,nema se granice,ide se i sa krscanima protiv sunita..prihvacaju se neke sekte koje su totalno van islama radi ljudstva
Jasta si, satirala si se braneci Iran :D Nemoj da vadim tvojw upise o sijama.

Ko, bolan, ide s krscanima protiv sunita?! O cemu ti?!

Usput, je li i ovo sija?! :roll:

well za sijje ok ali Iran i rahmetli generala sam branila do kraja
Iran nisi branila do kraja, eventualno si u slucaju ubistva generala Sulejmnija bila na strani Irana (samo krajnje djubre i ljudska nula nije bila). To se ne sjecam, tako da ne mogu nista tvrditi.

Jesi vidjela sta je sija medju Bosnjacima i Albancima? Iznenadila bi se....

tesanj
Posts: 663
Joined: 23/11/2010 23:03

#941 Re: Libanon

Post by tesanj »

sadie_forever wrote: 16/08/2020 23:41
salik79 wrote: 16/08/2020 23:34 Umalo da zaboravim, nikada ti nisi podrzavala ni simpatizirala Iran, nemoj da se lazemo.

Nego si odnedavno otkrila da si muslimanka, a uz to "sunitkinja", iako veze nemas o pravcima u Islamu.

Ko dijete kada otkrije svoju nekakvu "pripadnost" necemu, a veze nema ni sta, ni kako, ni zasto...
Zasto lazes? kada je ubijen general Sulejmani ovdje sam bila medju najcescim braniteljima irana,,,ali gonite vise,nema se granice,ide se i sa krscanima protiv sunita..prihvacaju se neke sekte koje su totalno van islama radi ljudstva
Na predavanju kod "pravovjernih" prva stvar koja se nauci ko je glavni neprijatelj islama tj. muslimana.
Iran je na prvom mjestu to se podrazumijeva..
Mene zanima ko zauzima drugo mjesto?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#942 Re: Libanon

Post by sadie_forever »

tesanj wrote: 17/08/2020 09:39
sadie_forever wrote: 16/08/2020 23:41
salik79 wrote: 16/08/2020 23:34 Umalo da zaboravim, nikada ti nisi podrzavala ni simpatizirala Iran, nemoj da se lazemo.

Nego si odnedavno otkrila da si muslimanka, a uz to "sunitkinja", iako veze nemas o pravcima u Islamu.

Ko dijete kada otkrije svoju nekakvu "pripadnost" necemu, a veze nema ni sta, ni kako, ni zasto...
Zasto lazes? kada je ubijen general Sulejmani ovdje sam bila medju najcescim braniteljima irana,,,ali gonite vise,nema se granice,ide se i sa krscanima protiv sunita..prihvacaju se neke sekte koje su totalno van islama radi ljudstva
Na predavanju kod "pravovjernih" prva stvar koja se nauci ko je glavni neprijatelj islama tj. muslimana.
Iran je na prvom mjestu to se podrazumijeva..
Mene zanima ko zauzima drugo mjesto?
Nisam ja pravovjerna ja sam samo tradicionalna bosnjacka muslimanka,onakva kakva je bila i moja nena i pranena itd :thumbup: moja nena se zvala Ajsa,a pranena Fatima...and thats beautiful :D
Novosti
Posts: 1836
Joined: 22/01/2018 16:44

#943 Re: Libanon

Post by Novosti »

Bloo wrote: 16/08/2020 23:40 :lol:

Samo nastavite...predobro vas je citati. :mrgreen:
Ovi zajebal Jarana :D
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#944 Re: Libanon

Post by El_comadante »

nema dalje. svaka tema ode u helač. o temi Liban zadnjih par strana se najmanje priča o Libanu, a teme su Palestinci, Iran, Šije, Aja Sofija, palestinski krščani i šta sve ne još.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#945 Re: Libanon

Post by salik79 »

salik79 wrote: 16/08/2020 23:44
sadie_forever wrote: 16/08/2020 23:41
salik79 wrote: 16/08/2020 23:34 Umalo da zaboravim, nikada ti nisi podrzavala ni simpatizirala Iran, nemoj da se lazemo.

Nego si odnedavno otkrila da si muslimanka, a uz to "sunitkinja", iako veze nemas o pravcima u Islamu.

Ko dijete kada otkrije svoju nekakvu "pripadnost" necemu, a veze nema ni sta, ni kako, ni zasto...
Zasto lazes? kada je ubijen general Sulejmani ovdje sam bila medju najcescim braniteljima irana,,,ali gonite vise,nema se granice,ide se i sa krscanima protiv sunita..prihvacaju se neke sekte koje su totalno van islama radi ljudstva
Jasta si, satirala si se braneci Iran :D Nemoj da vadim tvojw upise o sijama.

Ko, bolan, ide s krscanima protiv sunita?! O cemu ti?!

Usput, je li i ovo sija?! :roll:

Kako je neko bio revnosan u prijavi "slobodarskom" Google mediju, nepuni dan je prosao kako sam postavio Illahiju "sehidi" koju je hfz. Aziz ef. Alili posvetio sehidima Sulejmaniju i Muhandesu i nasim, bosanskim, sehidima, kao i video prilog sa prof. dr. Seadom Berberovicem, povodom godisnjice Islamske revolucije, a vec je kompletan racun postavljaca ukinut. :roll:
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#946 Re: Libanon

Post by sumirprimus »

u medjuvremenu... :zzzz:
Tribunal, koji podržavaju Ujedinjeni narodi, proglasio je u utorak člana libanonske skupine Hezbollah krivim za ubistvo bivšeg premijera Rafika Haririja u masovnoj eksploziji bombe 2005. godine.
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#947 Re: Libanon

Post by sumirprimus »

sta sin haririja kaze?
"It is clear that the network responsible is from its ranks," he added. "We will not rest until the punishment is carried out."
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#948 Re: Libanon

Post by sumirprimus »

zanimljivo libanski oficir wissam eid koji je provalio slucaj i umijesanost hezbole u atentat, takodje poginuo u atentatu 2008e :zzzz:

sad kad krene iz foldera kontra :D
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#949 Re: Libanon

Post by sumirprimus »

jos nesto u vezi ovog slucaja i asada :zzzz:
Hariri and others in the anti-Syrian opposition had questioned the plan to extend the term of Lebanese President Emile Lahoud, emboldened by popular anger and civic action that became the Cedar Revolution. Lebanese Druze leader Walid Jumblatt, a newer recruit of the anti-Syrian opposition, said after the assassination that in August 2004 Syrian President Bashar al-Assad threatened Hariri personally in a meeting, saying "Lahoud represents me...If you and Chirac want me out of Lebanon, I will destroy Lebanon." His account is quoted, but not confirmed, in the UN's FitzGerald Report. The report stops short of directly accusing Damascus or any other party, saying that only a further thorough international inquest can identify the culprit.


Hariri memorial shrine
According to these testimonies, Hariri reminded Assad of his pledge not to seek an extension for Lahoud's term, and Assad replied that there was a policy shift and that the decision was already taken. He added that Lahoud should be viewed as his personal representative in Lebanon and that "opposing him is tantamount to opposing Assad himself". He then added that he (Assad) "would rather break Lebanon over the heads of Hariri and [Druze leader] Walid Jumblatt than see his word in Lebanon broken".

According to the testimonies, Assad then threatened both longtime allies Hariri and Jumblatt with physical harm if they opposed the extension for Lahoud. The meeting reportedly lasted for ten minutes, and was the last time Hariri met with Assad. After that meeting, Hariri told his supporters that they had no other option but to support the extension for Lahoud. The Mission has also received accounts of further threats made to Hariri by security officials in case he abstained from voting in favor of the extension or "even thought of leaving the country."

Irish journalist Lara Marlowe also reported that Hariri told her he had been threatened by Assad.

In an interview with Der Spiegel, President Assad said, "I never threatened him and no Syrian intelligence officer has ever pointed a gun to his head."
zanimljivo, naravno da podmecu jadnom dotoru :evil:
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#950 Re: Libanon

Post by sumirprimus »

nista danas nema klipova i jutjub uradaka :lol:
Post Reply