Republika Turska

Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#35501 Re: Republika Turska

Post by Piaty »

HarTar wrote: 03/12/2022 21:13
Ommadawn wrote: 03/12/2022 21:04

Šta je sa onim milionom Jermenaca?
Ah da…
Kada ćete priznati Genocid u Srebrenici?
Ko?

Armenija ili Turska ili Švedska?
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#35502 Re: Republika Turska

Post by Ommadawn »

S obzirom da se nisu baš proslavili sa civilnom proizvodnjom, primjerice autoindustrijom (Tofaş, Otosan, Anadol, BMC, Otokar) a ni bijelom tehnikom (Beko, Arçelik), nadati se da su produkti vojne industrije pouzdani.

Kad se sjetim sklopki koje sam dobio prije nekoliko godina - ni Kinezi nisu lošije mogli napraviti sve i da su se trudili.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#35503 Re: Republika Turska

Post by Haris.ba »

Ommadawn wrote: 03/12/2022 23:57 S obzirom da se nisu baš proslavili sa civilnom proizvodnjom, primjerice autoindustrijom (Tofaş, Otosan, Anadol, BMC, Otokar) a ni bijelom tehnikom (Beko, Arçelik), nadati se da su produkti vojne industrije pouzdani.

Kad se sjetim sklopki koje sam dobio prije nekoliko godina - ni Kinezi nisu lošije mogli napraviti sve i da su se trudili.
Ah, sta ces. Da brat Erdo u Vogosci jednu liniju Togga barem da se sastavlja ponudi....
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#35504 Re: Republika Turska

Post by Dope_Man »

Nije stid isprdke iz erdoganovog analnog otvora spominjati Srebrenicu koju njihov omiljeni diktator ne priznaje kao genocid.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#35505 Re: Republika Turska

Post by Horcrux »

konoplja wrote: 03/12/2022 22:21 Rekao komentator da je Hakan Sukur postigao najbrzi gol na svjetskom i maknuli ga na poluvremenu. Sta bi? Je li se to ne smije ime njegovo izgovoriti i historija spominjati?
Ne znam. @HarTar mozes li nam objasniti kako je ovo ustvari uredu i zasto je to dobro za Tursku?
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#35506 Re: Republika Turska

Post by JohnnyS »

250 mrtvih i tisuću ranjenih u fiktivnom puču daje TRTu za pravo da ga zatjera u poluvremenu. Da su diktatura uklonili bi ga usred prijenosa
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#35507 Re: Republika Turska

Post by Point. »

Piaty wrote: 03/12/2022 23:33
HarTar wrote: 03/12/2022 21:13

Kada ćete priznati Genocid u Srebrenici?
Ko?

Armenija ili Turska ili Švedska?
Mora da misli na voljenu Turkiju. Ta nakaradna država koja prodaje muda pod bubrege kao najprijateljskija ga još nije priznala.

Ps. Više je Hakan Sukur učinio pozitivno i ta imidž Turske od primitivnog smrada Erdogana.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#35508 Re: Republika Turska

Post by Point. »

Horcrux wrote: 04/12/2022 00:16
konoplja wrote: 03/12/2022 22:21 Rekao komentator da je Hakan Sukur postigao najbrzi gol na svjetskom i maknuli ga na poluvremenu. Sta bi? Je li se to ne smije ime njegovo izgovoriti i historija spominjati?
Ne znam. @HarTar mozes li nam objasniti kako je ovo ustvari uredu i zasto je to dobro za Tursku?
Šta njega pitaš, on nema sopstvenog mišljenja.
Lopez1981
Posts: 1014
Joined: 19/07/2016 22:27

#35509 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

JohnnyS wrote: 04/12/2022 00:18 250 mrtvih i tisuću ranjenih u fiktivnom puču daje TRTu za pravo da ga zatjera u poluvremenu. Da su diktatura uklonili bi ga usred prijenosa
Rusenje blizanaca daje pravo Amerikancima da pobiju milione ljudi po bliskom istoku i pokradu sta se pokrasti moze na tom prostoru?

Malo drugaciji ten ljudi u Africi daje za pravo Evropljanima da porobe Afriku i izvrse stravicne zlocine?

Izraelci isto imaju pravo da ljudima koji su ih prihvatili kad ih je svak proganjao kroje zivote kako oni hoce, i ubijaju ih kao miseve?

Rusi imaju pravo upasti u Ukrajinu kad im se digne jer im se moze?

Saudijska Arabija moze teroristi Jemensku sirotinju jer oni seru pare, a ovi drugi nemaju hljeba jesti?

Srpski i Hrvatski agresori isto imaju pravo izrsiti agresiju na BiH jer su kao hijene osjetili krv?

Licemjerstvo je svuda oko nas. Upirati prstom u jedne dok drugi rade isto ili gore je jadno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24396
Joined: 08/09/2005 20:08

#35510 Re: Republika Turska

Post by Haris.ba »

Lopez1981 wrote: 04/12/2022 10:47

Rusenje blizanaca daje pravo Amerikancima da pobiju milione ljudi po bliskom istoku i pokradu sta se pokrasti moze na tom prostoru?

Malo drugaciji ten ljudi u Africi daje za pravo Evropljanima da porobe Afriku i izvrse stravicne zlocine?

Izraelci isto imaju pravo da ljudima koji su ih prihvatili kad ih je svak proganjao kroje zivote kako oni hoce, i ubijaju ih kao miseve?

Rusi imaju pravo upasti u Ukrajinu kad im se digne jer im se moze?

Saudijska Arabija moze teroristi Jemensku sirotinju jer oni seru pare, a ovi drugi nemaju hljeba jesti?

Srpski i Hrvatski agresori isto imaju pravo izrsiti agresiju na BiH jer su kao hijene osjetili krv?

Licemjerstvo je svuda oko nas. Upirati prstom u jedne dok drugi rade isto ili gore je jadno.
Image
User avatar
JohnnyS
Posts: 13408
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#35511 Re: Republika Turska

Post by JohnnyS »

Lopez1981 wrote: 04/12/2022 10:47
JohnnyS wrote: 04/12/2022 00:18 250 mrtvih i tisuću ranjenih u fiktivnom puču daje TRTu za pravo da ga zatjera u poluvremenu. Da su diktatura uklonili bi ga usred prijenosa
Rusenje blizanaca daje pravo Amerikancima da pobiju milione ljudi po bliskom istoku i pokradu sta se pokrasti moze na tom prostoru?

Malo drugaciji ten ljudi u Africi daje za pravo Evropljanima da porobe Afriku i izvrse stravicne zlocine?

Izraelci isto imaju pravo da ljudima koji su ih prihvatili kad ih je svak proganjao kroje zivote kako oni hoce, i ubijaju ih kao miseve?

Rusi imaju pravo upasti u Ukrajinu kad im se digne jer im se moze?

Saudijska Arabija moze teroristi Jemensku sirotinju jer oni seru pare, a ovi drugi nemaju hljeba jesti?

Srpski i Hrvatski agresori isto imaju pravo izrsiti agresiju na BiH jer su kao hijene osjetili krv?

Licemjerstvo je svuda oko nas. Upirati prstom u jedne dok drugi rade isto ili gore je jadno.
Usporedba bi imala smisla da netko dobije otkaz na PBSu jer je spomenuo Chomskog ili nekog drugog kvazljevičara koji nije podržavao američki "rat protiv terora"
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#35512 Re: Republika Turska

Post by Horcrux »

Point. wrote: 04/12/2022 02:35
Horcrux wrote: 04/12/2022 00:16

Ne znam. @HarTar mozes li nam objasniti kako je ovo ustvari uredu i zasto je to dobro za Tursku?
Šta njega pitaš, on nema sopstvenog mišljenja.
That's the joke!
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#35513 Re: Republika Turska

Post by Point. »

Lopez1981 wrote: 04/12/2022 10:47
JohnnyS wrote: 04/12/2022 00:18 250 mrtvih i tisuću ranjenih u fiktivnom puču daje TRTu za pravo da ga zatjera u poluvremenu. Da su diktatura uklonili bi ga usred prijenosa
Rusenje blizanaca daje pravo Amerikancima da pobiju milione ljudi po bliskom istoku i pokradu sta se pokrasti moze na tom prostoru?

Malo drugaciji ten ljudi u Africi daje za pravo Evropljanima da porobe Afriku i izvrse stravicne zlocine?

Izraelci isto imaju pravo da ljudima koji su ih prihvatili kad ih je svak proganjao kroje zivote kako oni hoce, i ubijaju ih kao miseve?

Rusi imaju pravo upasti u Ukrajinu kad im se digne jer im se moze?

Saudijska Arabija moze teroristi Jemensku sirotinju jer oni seru pare, a ovi drugi nemaju hljeba jesti?

Srpski i Hrvatski agresori isto imaju pravo izrsiti agresiju na BiH jer su kao hijene osjetili krv?

Licemjerstvo je svuda oko nas. Upirati prstom u jedne dok drugi rade isto ili gore je jadno.
A ovo nabrojani ima veze sa Turskom i Erdoganom kako?
Lopez1981
Posts: 1014
Joined: 19/07/2016 22:27

#35514 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

Point. wrote: 04/12/2022 11:27
Lopez1981 wrote: 04/12/2022 10:47

Rusenje blizanaca daje pravo Amerikancima da pobiju milione ljudi po bliskom istoku i pokradu sta se pokrasti moze na tom prostoru?

Malo drugaciji ten ljudi u Africi daje za pravo Evropljanima da porobe Afriku i izvrse stravicne zlocine?

Izraelci isto imaju pravo da ljudima koji su ih prihvatili kad ih je svak proganjao kroje zivote kako oni hoce, i ubijaju ih kao miseve?

Rusi imaju pravo upasti u Ukrajinu kad im se digne jer im se moze?

Saudijska Arabija moze teroristi Jemensku sirotinju jer oni seru pare, a ovi drugi nemaju hljeba jesti?

Srpski i Hrvatski agresori isto imaju pravo izrsiti agresiju na BiH jer su kao hijene osjetili krv?

Licemjerstvo je svuda oko nas. Upirati prstom u jedne dok drugi rade isto ili gore je jadno.
A ovo nabrojani ima veze sa Turskom i Erdoganom kako?
Nema veze ni Iran pa se spominje par postova iznad i ubacuje u isti kos sa Turskom kao u smislu ista gamad, pa i ja malo da produzim listu zlocinackih gamadi ;-) Negdje neko zavrsi na kranu, negdje ga uhapse i daju otkaz jer kaze nesto sto ne treba, negdje se digne avijacija i razori pola kontinenta i pokradu resurse. Tako ti je to jaro moj. :bih:
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#35515 Re: Republika Turska

Post by Point. »

Lopez1981 wrote: 04/12/2022 11:51
Point. wrote: 04/12/2022 11:27

A ovo nabrojani ima veze sa Turskom i Erdoganom kako?
Nema veze ni Iran pa se spominje par postova iznad i ubacuje u isti kos sa Turskom kao u smislu ista gamad, pa i ja malo da produzim listu zlocinackih gamadi ;-) Negdje neko zavrsi na kranu, negdje ga uhapse i daju otkaz jer kaze nesto sto ne treba, negdje se digne avijacija i razori pola kontinenta i pokradu resurse. Tako ti je to jaro moj. :bih:
Na temu.

Neko napravi fejk puč da zacementira svoju vlast i protjera i pohapsi političke neistomišljenike.
Lopez1981
Posts: 1014
Joined: 19/07/2016 22:27

#35516 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

Point. wrote: 04/12/2022 11:57
Lopez1981 wrote: 04/12/2022 11:51

Nema veze ni Iran pa se spominje par postova iznad i ubacuje u isti kos sa Turskom kao u smislu ista gamad, pa i ja malo da produzim listu zlocinackih gamadi ;-) Negdje neko zavrsi na kranu, negdje ga uhapse i daju otkaz jer kaze nesto sto ne treba, negdje se digne avijacija i razori pola kontinenta i pokradu resurse. Tako ti je to jaro moj. :bih:
Na temu.

Neko napravi fejk puč da zacementira svoju vlast i protjera i pohapsi političke neistomišljenike.
A ti imas dokaze da je fejk puc? Svi pucevi u Turskoj nisu bili fejk ali ovaj jeste?
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#35517 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Piaty wrote: 03/12/2022 23:33
HarTar wrote: 03/12/2022 21:13

Kada ćete priznati Genocid u Srebrenici?
Ko?

Armenija ili Turska ili Švedska?
Srbi.
HelaS
Posts: 5383
Joined: 22/09/2018 13:21

#35518 Re: Republika Turska

Post by HelaS »

Hakiz wrote: 03/12/2022 20:48
HarTar wrote: 03/12/2022 20:42

Vi ste pod uticajem.mržnje ili propagande, trećeg nema. Ni u jednoj normalnoj, pa i nenormalnoj državi državni udar ne može proći bez odgovora vlasti ako je bio neuspješan. Vidjelo se na Kapitolu kako to Ameri rade, a da bude državni udar u Francuskoj npr. tek bi vidjeli odgovor države, a ti misli šta hoćeš. Tursku sa njenog puta prema usponu niko više ne vrati, možete samo kmečati kao i do sada....
Problem sa autokratama je u tome što nikada nisi siguran da "teroristički akt" nije režiran da bi oni ojačali i povećali svoja ovlaštenja i riješili se onih koji im smetaju a kojih se ne mogu riješiti legalno.

Čak i Putin i Ši Đi Pin trebaju farsu od suđenja da zatvore svoje protivnike, ne mogu ih jednostavno ubiti.
Bravo :thumbup:
User avatar
konoplja
Posts: 2411
Joined: 12/09/2018 19:31

#35519 Re: Republika Turska

Post by konoplja »

Horcrux wrote: 04/12/2022 00:16
konoplja wrote: 03/12/2022 22:21 Rekao komentator da je Hakan Sukur postigao najbrzi gol na svjetskom i maknuli ga na poluvremenu. Sta bi? Je li se to ne smije ime njegovo izgovoriti i historija spominjati?
Ne znam. @HarTar mozes li nam objasniti kako je ovo ustvari uredu i zasto je to dobro za Tursku?
Ne znam ali bi volio neki odgovor haha.
Nisam najbolje upucen ali koliko sam shvatio upravo ovako se to desilo.

Komentator spomenuo da je Sukur dao najbrzi gol na svjetskom prvenstvu ikad. To rece za vrijeme utakmice Hrvatska -Kanada jer su Kanadani zabili gol u prvoj minuti.
Na poluvremenu ga istjerase jer je spomenuo Hakana Sukura.
Ne kontam :?
Bas bezveze ako je to razlog. :-)
Hakiz
Posts: 39922
Joined: 30/07/2015 20:01

#35520 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

To se zove prekrajanje istorije.

I Staljin je retuširao fotografije na kojima je bio Trocki da bi ga izbrisao iz sjećanja Sovjeta. I nije uspio. Pamte, spominju ga i (bivši) Sovjeti, a i mi "ostali".

Može Erdoan prognati Šukura iz Turske, ali u dokumentona FIFA, na web stranicama, taj podatak piše.

A i Erdoan podliježe zakonuma biologije, pa poslije njega će biti drugačije. Opet će se Šukur spominjati kao strijelac najbržeg ili baremjednog od najbržih, gola na SP, a Erdoan kao neko ko ga je progonio.

Istorija će pokazati ko i kako će biti upamćen.
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#35521 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

@Hakiz Gdje mi je Tvrtko Kikica?
User avatar
HarTar
Posts: 8710
Joined: 20/05/2020 02:33

#35522 Re: Republika Turska

Post by HarTar »

Hakiz
Posts: 39922
Joined: 30/07/2015 20:01

#35523 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

HarTar wrote: 04/12/2022 14:25 @Hakiz Gdje mi je Tvrtko Kikica?
?
User avatar
konoplja
Posts: 2411
Joined: 12/09/2018 19:31

#35524 Re: Republika Turska

Post by konoplja »

Hakiz wrote: 04/12/2022 13:58 To se zove prekrajanje istorije.

I Staljin je retuširao fotografije na kojima je bio Trocki da bi ga izbrisao iz sjećanja Sovjeta. I nije uspio. Pamte, spominju ga i (bivši) Sovjeti, a i mi "ostali".

Može Erdoan prognati Šukura iz Turske, ali u dokumentona FIFA, na web stranicama, taj podatak piše.

A i Erdoan podliježe zakonuma biologije, pa poslije njega će biti drugačije. Opet će se Šukur spominjati kao strijelac najbržeg ili baremjednog od najbržih, gola na SP, a Erdoan kao neko ko ga je progonio.

Istorija će pokazati ko i kako će biti upamćen.
Ali golemo je to da samo na spomen imena, i to u ovakvom kontekstu, se na ovaj nacin reaguje. Prekucali cenzuru.

Zbog ovakvih situacija ja ne mogu uzeti zaozbiljno ove ljude. Ne bi oni milimetara popustili. Smijesno.

Ili genocid nad Armencima. Daj brate sta je tesko reci jeste, tako je bilo, lose je to i trebamo bolje.

Totalno neozbiljno. Bas je princip samo guraj svoje i glavom kroz zid.
Ne moze se tako imati otvoren dijalog.
Hakiz
Posts: 39922
Joined: 30/07/2015 20:01

#35525 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

konoplja wrote: 04/12/2022 15:09
Hakiz wrote: 04/12/2022 13:58 To se zove prekrajanje istorije.

I Staljin je retuširao fotografije na kojima je bio Trocki da bi ga izbrisao iz sjećanja Sovjeta. I nije uspio. Pamte, spominju ga i (bivši) Sovjeti, a i mi "ostali".

Može Erdoan prognati Šukura iz Turske, ali u dokumentona FIFA, na web stranicama, taj podatak piše.

A i Erdoan podliježe zakonuma biologije, pa poslije njega će biti drugačije. Opet će se Šukur spominjati kao strijelac najbržeg ili baremjednog od najbržih, gola na SP, a Erdoan kao neko ko ga je progonio.

Istorija će pokazati ko i kako će biti upamćen.
Ali golemo je to da samo na spomen imena, i to u ovakvom kontekstu, se na ovaj nacin reaguje. Prekucali cenzuru.

Zbog ovakvih situacija ja ne mogu uzeti za ozbiljno ove ljude. Ne bi oni milimetara popustili. Smijesno.

Ili genocid nad Armencima. Daj brate sta je tesko reci jeste, tako je bilo, lose je to i trebamo bolje.

Totalno neozbiljno. Bas je princip samo guraj svoje i glavom kroz zid.
Ne moze se tako imati otvoren dijalog.
To je razlika između istoka i zapada u kulturološkom, istorijskom, pogledu na vlast, autoritet. Nije slučajno demokratija "izmišljena" na zapadu. Na istoku nemaš demokratiju, sve su manje više društva kojima vlada vođa, predsjednik, kralj, šah, emir, ajatolah, gdje i ima parlamenta i vlade mnogo su im manje i formalne i stvarne moći u odnosu na zapadne, a vođa, predsjednik ima puno veće ovlasti nego njegov pandan na zapadu.

Usporedi moć kralja, parlamenta i vlade Velike Britanije sa predsjednikom Erdoanom, parlamentom i vladom Turske.

Tako je politička, novinarska, javna kritika pa i vrijeđanje vođe moguće na zapadu, na istoku nije.

A bez kritike, nema ni dijaloga.
Post Reply